Jump to content
TOL1S

EA SPORTS - FIFA 21 - Γενική συζήτηση

Recommended Posts

7 hours ago, Dimokritos said:

Παιδια, αλλο βιντεο βλεπουμε μαλλον

ΜΗΝ ΒΛΕΠΕΤΕ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ,ειναι το μεγαλυτερο εκτρωμα στην ιστορια των τρειλερ,ΠΑΤΕ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΑ PITCH NOTES εκει ειναι ολοι η ουσια,το αναφερε και ο @Diegito21 και εγω και ο @ELBarto-3-

-------------------------

EfVCKrnXgAEUTWY?format=jpg&name=medium

-----------

στις 20.00 ξεκιναει η beta,ολο και καποιος θα ανεβασει βιντεο να δουμε και εμεις οι φτωχοι λιγο gameplay

Edited by TOL1S
  • Love 2
  • Like 1
  • Sad 1

11 hours ago, ELBarto-3- said:

Ρε τσακαλια, τι λετε.

Ποια απογοητευση, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ αλλαγες ουσιας και οχι φανφαρες και φρου φρου συνεντευξεις τυπου που δε κανουν τιποτα.

Επιπεδο δυσκολιας στις μεταγραφες, αλλαγη μενου (για τους παρατηριτικους) βελτιωμενη ΑΙ που θα σπαει νευρα ακαθεκτα :hehe: 

Ε δεν το λες και βελτιωση οταν καθε χρονο σου ερχεται να πετανε στο σαλονι χειριστηρια στον αερα! 😄

Παιδια, εμενα αυτο που βλεπω  στο video που ανεβασε ο @Markosxan μου αρεσει παρα πολυ, αν και διαβαζω κατω στα σχολια του video, οτι παιζει να ειναι και clickbait. Μου φαινονται, ωστοσο διαφορετικα τα physics της μπαλας και επισης βλεπω μερικα νεα animation. Το σκορ δεν λεει κατι. Προφανως ο τυπος παιζει σε χαμηλο επιπεδο δυσκολιας.

Το τρεηλερ το ξαναπαμε ειναι ξενερα αλλα το προτιμω γιατι τα προηγουμενα χρονια το τρεηλερ ηταν γαματο κ οταν το επιανες κ εβλεπες τις αλλαγες ηταν φρου φρου και αρωματα. Τωρα εχει γινει δουλεια κ απλα επρεπε να παρουσιασουν κτ για να πουλησει εταιρεια ειναι οχι φιλανθρωπικος οργανισμος. ΑΝ οι λεπτομερειες που εχουν προσθεσει δουλευουν κιολας θα ειμαστε μια χαρα κ θα εχει γινει ενα καλο βημα στο mode. 

Πωωω ρε τι σημα εβαλαν στην Ρομα....τι ξενερα ρε φιλε...αν βρει κανεις στολες που τις εχουν βαλει οπως κ της Γιουβε να ποσταρει....την εχουν κανει την Ιταλια σκουπιδι.

Τωρα για το βιντεο του gameplay τι διαολο γτ παιζουν σεμι προ σε 10χρονα παει ο κωδικος?

• Like 1

5 minutes ago, Dimokritos said:

Παιδια, εμενα αυτο που βλεπω  στο video που ανεβασε

ειναι το βιντεο που ανεβασα πριν 1,5 μηνα,δεν ειναι απο την σημερινη beta

• Like 3

1 minute ago, TOL1S said:

ειναι το βιντεο που ανεβασα πριν 1,5 μηνα,δεν ειναι απο την σημερινη beta

Δεν το ειχα δει τοτε, γιατι νομιζω το ειχαν κατεβασει σχεδον αμεσως και ενα αλλο που ειχα δει ηταν σε χαλια ποιοτητα. Σε σχεση με το 20 ειναι πολυ μπροστα αυτο που βλεπω.

• Like 1

Μπήκα κι εγώ με χαρά να δω το νέο βίντεο... Τους απατεώνες τι κάνουν για ένα κλικ... 

θελαμε να σας δωσουμε 4 ευρω για το ea access αλλα μαλλον δεν τα θελουν................συζητηση καποιου με εκπροσωπο της εα στο chat,εαν δεν ειναι ασχετος τοτε θα υπαρξει και open beta για ολους !!!!!

EfYdxxZXsAAWX66?format=jpg&name=medium

• Love 1
  • Like 2
  • Haha 1
  • Confused 1

Προσωπικά δεν περιμένω κάτι τρομερό.

Περιμένω ένα πλούσιο FUT να με κρατήσει,να κυνηγάω κάρτες,να έχω κάθε βδομάδα upgrades στην ομάδα μου και να ασχολούμαι με sbc,με weekend league και weekly / monthly oblectives.

Ωραία προσθήκη και το coop φέτος,που ήταν πολύ απολαυστικό και χωρίς άγχος στο PES (ξέρεις πως όταν χάνεις,φταίει ο συμπαίκτης!).

Μία χαρά θα περάσουμε,δεν μας κοροιδευει η ΕΑ,δεν υπόσχεται τρελά πράγματα.

Τώρα οποίος βλέπει τα περί ανεπτυγμένης A.I. και τα χαφτει...κακό του κεφαλιού του.

• Like 1

Κοίτα για μένα το FUT δεν είναι συλλογή καρτών για το γαμωτο.

Είναι συλλογή για να έχω συνεχώς καλύτερη ομάδα.

Κυρίως είναι τακτικές,πολύ YouTube,πολλές ώρες στα skill moves στο training,πχ στο 20 είμαι πρώτος ανάμεσα στη λίστα φίλων μου στο 90%.

Ενας War-Cena με κερδίζει σε μερικά αλλά εκεί είμαι δεύτερος,γενικά πέφτει άπειρο κάψιμο με τακτικές και gameplay μηχανισμούς.

Φέτος που το pes θα είναι ίδιο με το 20 και δεν θα ασχοληθώ,έχω όρεξη για FIFA.

• Like 2

7 minutes ago, flokiman said:

Τη φαση με το να κυνηγαω καρτες την εζησα με το δωρεαν FIFA online το 2014.
Εθισμος φουλ, να ψαχνω καρτες για ωρες και να περιμενω, να τσατιζομαι οταν χανω ευκαιριες κτλ.

Αλλα αυτο δεν ειναι ποδοσφαιρο, ουτε gaming.
Απο την αλλη , εαν αυτο εκτινασσει την ντοπαμινη σου και σε κραταει αγκιστρωμενο για περισσοτερες δοσεις ντοπαμινης, τοτε ολα καλα.
Αλλα δεν ειναι ποδοσφαιρο, ουτε gaming ξαναλεω.

Ευτυχως που το κοψαν και ξεκολλησα.

Για να δουμε και τα gameplay, που πανω κατω ειδαμε τι παιζει, FIFA 20 με αλλαγες που θα παρατηρησεις με το κυαλι, εαν εχεις λιωσει FIFA 20.

Παντως απορω και μενα.  Ως φοιτητης δεν ειχα ιντερνετ σπιτι, ηταν πολυτελεια τοτε (2003-2008).
Και ομως ημουν ολη τη μερα μπροστα στο PC. επαιζα PES 5 μονος για ΩΡΕΣ master league. και αλλα games παρα πολλα, αγοραζα περιοδικα με demos, κατεβαζα απο το astalavista demos, τα εγραφα σε επανεγγραψιμα σιντι και πηγαινα σπιτι να τα δοκιμασω.
Το μεγαλυτερο καψιμο ηταν Diablo 2, επι αρκετους μηνες, περασα 0 μηδεν μαθηματα σε 3 εξεταστικες και πηρα 15 κιλα απο το καθησιο.

Ολα αυτα τα ασχετα τα λεω για να καταληξω στο τι μας κανει και εθιζομαστε?
Γιατι τοσο ενδιαφερον οι εικονικο ψευτικοι παικτες, που η διαφορα ενος στατιστικου απο 82 σε 85 εχει μηδενικη διαφορα στο γρασιδι?

Σαφώς και έχει να κάνει με τη ντοπαμίνη και το reward system. Σχεδόν όλα τα παιχνίδια πλέον πάνω σε αυτό χτίζονται ακριβώς για αυτό που έγραψες, για να έχουν αγκιστρωμένους τους χρήστες. Σε άλλα παιχνίδια έχουμε καινούριους χάρτες, καινούρια όπλα, καινούρια skins, για να κρατάνε τους παίχτες αγκιστρωμένους και μέσα σε όλα αυτά έρχεται και η λέξη competitive που είναι στη φύση του ανθρώπου και από μόνη της εθιστική.

Το θέμα είναι πως το διαχειρίζεσαι όλο αυτό. Αν παλιότερα έπαιζες ML και Manager δεν έχει και μεγάλη διαφορά από τη στιγμή που δεν σπαταλάς real life χρήματα. Την πρώτη χρονιά που είχα παίξει FUT είχα πάθει ότι περιέγραψες, έψαχνα για ώρες κάρτες, ήμουν συνέχεια στο μάρκετ για να μη χάσω ευκαιρίες που θα μου έφερναν κέρδος κτλ. Ώσπου κατάλαβα ότι ο 88άρης Μ΄Μπαπέ δεν αξίζει ούτε το χρόνο (real time) ούτε τα χρήματα (fifa coins) απ΄τον 87άρη Μ΄Μπαπέ κοκ. Αν αμελείς πράγματα στην πραγματική σου ζωή για τον εικονικό Μ΄Μπαπέ τότε ναι υπάρχει πρόβλημα. Το ότι συμμετέχουμε σε αυτό το παζάρι και δεν είμαστε απλοί θεατές (πχ παρακολούθηση των μεταγραφών της αγαπημένης μας ομάδας) είναι ένα θέμα. Χτίζεις και παίζεις ο ίδιος, όπως και να το κάνουμε είναι πολύ πιο μπροστά απ΄το να παίζεις απλά, είναι συνδυασμός.

Προσωπικά το βρίσκω αφάνταστα βαρετό να παίζω για παράδειγμα με τις κλασικές ομάδες. Θα παίξω μία, δύο, τρεις φορές, μετά έχω βαρεθεί. Φαντάσου πόσες φορές το έχουμε κάνει αυτό στις ζωές μας από εποχές που μαζευόμασταν στα σπίτια και παίζαμε τουρνουά. Επειδή τα είχα παρατήσει το 2010-2011 για το λόγο ότι είχαν παραμείνει στάσιμα, όταν στα τέλη τoυ 2016 ανακάλυψα το MyClub είπα «επιτέλους Master League online». Μετά ήρθα εδώ και άρχισα να ψάχνω γιατί μου έμοιαζαν κινέζικα, βρήκα τους οδηγούς του Μπάκου και του Ζουγκα και τα υπόλοιπα είναι γνωστά.

3 minutes ago, Bakogoal said:

Φέτος που το pes θα είναι ίδιο με το 20 και δεν θα ασχοληθώ,έχω όρεξη για FIFA. 

Το παραφράζω για να ταιριάζει καλύτερα σε μένα. Φέτος που το PES θα μοιράζει για τρίτη συνεχόμενη χρονιά 99 rated παίχτες απ΄τον Σεπτέμβρη θα ασχοληθώ σχεδόν αποκλειστικά με το FIFA.

• Like 2

To FUT ειναι καθαρα competitive mode και γι αυτο τραβαει κοσμο. Δεν πιστευω, οτι υπαρχει καποιος που να του αρεσει το πως ειναι το gameplay στο FUT. Spam ντριμπλες και να μπαινουν με την μπαλα μεσα στα διχτυα. Απλα τους αρεσει ο ανταγωνισμος. Απο εκει και περα ειναι καθαρα P2W mode, ασχετα που μπορεις να φτιαξεις ομαδες και χωρις λεφτα.

36 minutes ago, Bakogoal said:

Κοίτα για μένα το FUT δεν είναι συλλογή καρτών για το γαμωτο.

Είναι συλλογή για να έχω συνεχώς καλύτερη ομάδα.

να συμπληρωσω σε αυτο που λεει ο κυριακος,παλιοτερα ναι ηταν συλλογη καρτων για καποιους και για αλλους απλα  ηταν σκουπιδια που σου εδιναν coins ειδικα αν οι καρτες δεν ειχαν χρυσο χρωμα,με την εισαγωγη ομως των sbc επαψαν να υπαρχουν σκουπιδια,εγινε σχεδον υποχρεωτικη η συλλογη καρτων,οχι ομως για να λες οτι εχω πολλες καρτες,με αυτην τη συλλογη πλεον ανταλλασεις 11 καρτες για 1 αλλη,η οποια αλλη ειναι καρτα σημαντικου παικτη με μεγαλη αξια που πιθανων να μην μπορουσες να παρεις,πολλες φορες αυτες οι καρτες θα σε βοηθησουν να αναβαθμιστεις αργοτερα με εναν ακομα καλυτερο παικτη,πολλοι θα πουνε οτι ολο αυτο θελει πολυ χρονο,δεν ειναι ομως ετσι,οταν μαθαινεις την λειτουργια του fut και ειδικα τις αγορας τοτε θα δεις οτι αν ασχοληθεις εστω και λιγο τα καταφερνεις εξισου καλα,αν εισαι και λιγο τυχερος σε καποιο πακετο τοτε ερχονται και τα coins,δεν θεωρω οτι υπαρχει εθισμος ειδικα οταν ξερεις οτι τα πακετα ειναι αισχρα με πιθανοτητες κατω του 15% αν δεν κανω λαθος που μαλλ0ον κανω γιατι δεν το θυμαμαι να πετυχεις καλη καρτα.

• Like 2

Καλησπέρα παιδιά ειμαι ενας κακος παικτης παιζοντας ultimate στο 19 και το 20.Fifa παιζω απο το 90 κατι. Εγω φετος δε θα παιξω. Δεν εχει νοημα οταν καποιος ειναι πολυ κακος παίκτης σαν εμένα να κατσει να ασχοληθει με το ultimate.Ανεξαρτήτως αν η εταιρεία στις εκδόσεις που βγάζει υπάρχουν προβληματα αν δε εχεις ικανότητες σαν παικτης δε εχει κανενα νοημα αν το παιχνιδι ειναι καλο η κακο.Το να κανει καποιος κριτικη σε ενα παιχνιδι που δ'εχει κυκλοφορησει απο ενα βιντεο gameplay ειναι λαθος.Το παιχνιδι εχει πολλους τοξικους παικτες.Κάποιος που έπαιξε το φιφα 20  και θεωρησε οτι δε ειναι καλο δε πρεπει ν αγορασει το παιχνιδι φιφα 21.OI μεγάλες αλλαγές θα γινουν μονο οταν δουν μειωση πωλήσεων.ΑΦΟΥ καποιοσ παιξει το 21 τουλαχιστον ενα μηνα και εχει ικανοτητες στο παιχνιδι και στους μηχανισμους του τοτε και μονο τοτε θα ειναι αξιποπιστη η κριτικη του.Απο beta και demo δε μπορει να βγει ασφαλες συμπερασμα.

Αυτα που πρεπει να διορθωσει η εταιρεια ειναι servers.Aν θυμάμαι καλα εφτοιαξε ενα server στη ιταλια αρα υποθετω οτι οι ελληνες παικτες θα συνδεονται εκει σαν ποιο κοντα. θυμηστε μου ποσα μυρια παικτες παιζουν περιπου το 20 σε ps4 xbox και pc. Τα μαρκετ πρεπει να γινουν 2 ενα για ps5 και ενα για pc και series x.Στο PC να απομακρυνει οτι cheat υπαρχει.

• Like 2

Ελπίζω το negotiation strictness να ειναι ρεαλιστικο και να μην εχουν κανει το εντελως αντιθετο απο αυτο που ηταν πριν.

2 minutes ago, Dimokritos said:

Ελπίζω το negotiation strictness να ειναι ρεαλιστικο και να μην εχουν κανει το εντελως αντιθετο απο αυτο που ηταν πριν.

Negotiation Strictness

Some people always enjoyed the fact that we let you build a star studded team without any limits, but for others this might feel like breaking authenticity or immersion. Instead of picking one of the two approaches, we figured that the best way to go is to allow you to choose how you want to set-up your Career.
Strict negotiation means that:

• Clubs won’t be interested in taking offers from a rival club.
  • Players won’t be interested to move to a lower ranked league or club that they have a grudge against.
  • Players with the One Club Player Trait won’t be interested in joining another club.
  • You won’t be able to approach players that signed to a club for less than a year.

When the negotiation is set to ‘Loose,’ all of the above limits are off so you can make these transfers without any of the above mentioned restrictions. You’ll no longer have to play for a season to be able to get the players that recently transferred in the football world.

Edited by TOL1S
  • Love 2
  • Like 1

3 hours ago, TOL1S said:

EfZZtYNXYAobwWx?format=jpg&name=900x900

EfZZSujXgAMsiZQ?format=jpg&name=large

EfZZSWEXYAM8zm-?format=jpg&name=large

career

EfZbbXpWAAE5sCQ?format=jpg&name=900x900

EfZmdsrWsAAwga_?format=jpg&name=small

EfZZWF4XoAEFOBR?format=jpg&name=large

Στην εικόνα εισαγωγής του Career Mode φαίνεται ότι υπάρχει ξεχωριστή καρτέλα για το stadium, ενώ μέχρι φέτος όταν ξεκινούσε το career απλά σου έδειχνε σε ποιο στάδιο παίζεις.

Μήπως είναι ένδειξη ότι μπορείς να το επεξεργαστείς , ειδικά αν μιλάμε για ομάδες που δεν έχουν τα γήπεδα τους?