Jump to content
AkisVarg

eFootball PES 2021 - Discussion Topic

Recommended Posts

Just now, sonofmook said:

ίσως επειδή δεν σκοτώνουν κάθε τρεις και λίγο ασιάτες όπως μαύρους.. εν πάσει περιπτώσει ρατσισμός δεν χωράει πουθενά

Έχεις ένα point αλλά πρέπει να είναι αμείλικτοι σε κάθε είδους ρατσιστικές συμπεριφορές. Είναι που είναι ο κόσμος καθυστερημένος αν τα κάνουν αυτα και τα "πρότυπα" τους, κλάφτα.

• Like 1

Το θέμα με τα ρατσιστικά σχόλια έχει ενδιαφέρον,αλλά και αρκετή παραπληροφόρηση. 

Καταρχήν ο Griezmann και ο Dembele παίζανε Pes!

Βρίσκονταν σε δωμάτιο ξενοδοχείου,σε περιοδεία με την Μπαρτσελονα στην Ιαπωνία.Και ενώ παίζανε pes σε ένα δωμάτιο,  χάλασε η τηλεόραση και ήρθαν τεχνικοί να την φτιάξουν.

Ο Dembele εκανε το σχόλιο!

«Όλες αυτές οι άσχημες φάτσες, μόνο και μόνο για να παίξουμε PES. Δεν ντρέπονται;» Και ο Griezmann φάνηκε στο βίντεο να γελά.

Και όλα αυτά καλοκαίρι 2019,όπου μάλλον θα έπαιζαν το pes 2018.

https://www.kerkida.net/eidiseis/diethni/eyropi/barcelona/salos-me-ratsistika-sholia-toy-ntempele-gia-asiates-me-ton-gkriezman-na-parakoloythei-vid?amp

Edited by Game1

10 minutes ago, Game1 said:

Το θέμα με τα ρατσιστικά σχόλια έχει ενδιαφέρον,αλλά και αρκετή παραπληροφόρηση. 

Καταρχήν ο Griezmann και ο Dembele παίζανε Pes!

Βρίσκονταν σε δωμάτιο ξενοδοχείου,σε περιοδεία με την Μπαρτσελονα στην Ιαπωνία.Και ενώ παίζανε pes σε ένα δωμάτιο,  χάλασε η τηλεόραση και ήρθαν τεχνικοί να την φτιάξουν.

Ο Dembele εκανε το σχόλιο!

«Όλες αυτές οι άσχημες φάτσες, μόνο και μόνο για να παίξουμε PES. Δεν ντρέπονται;» Και ο Griezmann φάνηκε στο βίντεο να γελά.

Και όλα αυτά καλοκαίρι 2019,όπου μάλλον θα έπαιζαν το pes 2018.

https://www.kerkida.net/eidiseis/diethni/eyropi/barcelona/salos-me-ratsistika-sholia-toy-ntempele-gia-asiates-me-ton-gkriezman-na-parakoloythei-vid?amp

Ναι και που θες να καταλήξεις;

Επίσης μη βάζεις τα μισά, βάλ'τα όλα να έχουμε σφαιρική άποψη: 

«Όλες αυτές οι άσχημες φάτσες, μόνο και μόνο για να παίξουμε PES. Δεν ντρέπονται;» ακούγεται να λέει αρχικά. Στη συνέχεια γελάει όταν ένας άντρας μπαίνει στο δωμάτιο και γίνεται ζουμ στο βίντεο. Γαμώτο, τι ανάποδη γλώσσα μιλάνε. Υποτίθεται ότι είστε ανεπτυγμένη χώρα, σωστά»

• Like 1

Διορθώνω...καλοκαίρι 2019 το pes 2019 θα παίζανε.

Το σχόλιο το κάνει ο Dembele και ο Griezmann απλά γελάει.Γιατι ο χαμός για Griezmann που απλα γελάει και όχι για Dembele που έκανε το σχόλιο. 

8 minutes ago, Game1 said:

Διορθώνω...καλοκαίρι 2019 το pes 2019 θα παίζανε.

Το σχόλιο το κάνει ο Dembele και ο Griezmann απλά γελάει.Γιατι ο χαμός για Griezmann που απλα γελάει και όχι για Dembele που έκανε το σχόλιο. 

Βρε άνθρωπε, ξέρεις κανέναν Ντεμπελέ να έχει συμβόλαιο με τη Κονάμι? Μόνο ο Γκριζμάν είχε. Ο ντόρος έγινε που το συμβόλαιο έσπασε και δικαίως. Σπιτάκι του όποιος επιδεικνύει ρατσιστικές διαθέσεις, με τη μια.

• Like 1
  • Haha 2

Άλλη μια είδηση όπου πρέπει να κάνουμε μια ώρα searching για να μάθουμε τι ακριβώς έγινε.Γιατι στην επιφάνεια της είδησης περνάει άλλα στον κόσμο.

Δεν συνεχίζω άλλο, ξέρουνε οι πάντες τι λογική διαθέτετε μερικοί εδώ μέσα.Τα γράφω για τους απέξω που διαβάζουν και δεν σχολιάζουν. 

Το θετικό της ιστορίας...οι παίκτες ομάδων παίζουν pes στον ελεύθερο χρόνο τους.😀

• Haha 2

Τα χώνουμε στη Κονάμι (δικαίως), μας τη λες.

Λέμε κάτι θετικό για τη Κονάμι (δικαίως), μας τη λες.

Σου ξεδιαλύνω την απορία που έθεσες όσο πιο κατανοητά γίνεται, πας και βάζεις χαχα.

Ξανά μπροστά σου τα φαντάσματα (που ΜΟΝΟ εσύ βλέπεις) που δυσφημούν τη Κονάμι. Πάρε δικαίως το χαχα. Μας τη λες.

Απληροφόρητος ολοένα προκύπτεις, σε ενημερώνουμε, μας τη λες.

Τρικυμία εν κρανίω και μπουκουλοτραμπάκο το λένε και ξανά θα μας τη πεις.

Edited by sonofmook
  • Haha 1

Έλα να βλέπω το ιππικό...καρδούλες, γελάκια...

7 minutes ago, sonofmook said:

Τα χώνουμε στη Κονάμι (δικαίως), μας τη λες.

Λέμε κάτι θετικό για τη Κονάμι (δικαίως), μας τη λες.

Σου ξεδιαλύνω την απορία που έθεσες όσο πιο κατανοητά γίνεται, πας και βάζεις χαχα.

Ξανά μπροστά σου τα φαντάσματα (που ΜΟΝΟ εσύ βλέπεις) που δυσφημούν τη Κονάμι. Πάρε δικαίως το χαχα. Μας τη λες.

Απληροφόρητος ολοένα προκύπτεις, σε ενημερώνουμε, μας τη λες.

Τρικυμία εν κρανίω και μπουκουλοτραμπάκο το λένε και ξανά θα μας τη πεις.

Ο ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΕΠΑΘΕ ΤΡΙΚΥΜΙΑ. ΔΙΝΕΙ ΠΕΝΑΛΤΙ ΣΤΟΝ ΚΟΥΝΤΟΥΡΙΩΤΗ 😂😂😂

• Haha 1

Στο "μνι της μάνας του για παιχνίδι" 😦 γίνετε το εξής, όταν παίζεις online 1vs1 στους 10 αγώνες σου τυχαίνουν κατι τύποι που έχουν 530-580ranking και παίζουν με κατι ομάδες τύπου lima alianz, αυτή ειναι μια ομάδα που έπαιξα αντίπαλος σήμερα, εκεί το script απο το "μνι της μάνας του για παιχνίδι" επιασε κόκκινο, αυτοι οι τύποι συνήθως παίζουν ενα ανορθόδοξο  στυλ σαν να ξέρουν οτι θα τους ευνοήσει η ΧΟΝΑΜΙ...ενα σπασ@ρχιδικο στυλ, οποτε παει η μπαλα στο ποδι τους  την πετάνε μπροστα και οπου παει, περιμένουν ενα με δυο τυχαία τσαφ και μεσα απο αυτα τα τσαφ αν κάνουν σουτ 8 στις 10 είναι γκολ,   βαζουν λοιπον  γκολ οπως εφαγα εγω σήμερα και μετα ταμπουρώνονται πισω με μια παυλα αμυνα, εσυ χανεις καμια 20αρια ευκαιρίες αφου πρώτα εχεις βάλει κοκκινο τις παυλες στην επιθεση και αυτοι τα πιανουν και τα αποφευγουν ολα με την βοηθεια του script, καπως ετσι με αυτο το φουστικο τροπο το  "μνι της μάνας του για παιχνίδι" σε κλεβει και χανεις τους διπλους βαθμους καταταξης απο την ασήμαντη ομαδα, αυτοι βεβαια που παίρνουν τετοιες ομαδες παιζουν απλα σαν ιοι στο παιχνιδι, δεν τους ενδιαφερει το ranking και απλα μπαινουν για να καταστρεψουν οποιον βρουν, cheating δεν κανουν διοτι το κανει η το "μνι της μάνας του για παιχνίδι" για αυτους 😁

Edited by giannis10001
  • Haha 2

1 hour ago, giannis10001 said:

Στο "μνι της μάνας του για παιχνίδι" 😦 γίνετε το εξής, όταν παίζεις online 1vs1 στους 10 αγώνες σου τυχαίνουν κατι τύποι που έχουν 530-580ranking και παίζουν με κατι ομάδες τύπου lima alianz, αυτή ειναι μια ομάδα που έπαιξα αντίπαλος σήμερα, εκεί το script απο το "μνι της μάνας του για παιχνίδι" επιασε κόκκινο, αυτοι οι τύποι συνήθως παίζουν ενα ανορθόδοξο  στυλ σαν να ξέρουν οτι θα τους ευνοήσει η ΧΟΝΑΜΙ...ενα σπασ@ρχιδικο στυλ, οποτε παει η μπαλα στο ποδι τους  την πετάνε μπροστα και οπου παει, περιμένουν ενα με δυο τυχαία τσαφ και μεσα απο αυτα τα τσαφ αν κάνουν σουτ 8 στις 10 είναι γκολ,   βαζουν λοιπον  γκολ οπως εφαγα εγω σήμερα και μετα ταμπουρώνονται πισω με μια παυλα αμυνα, εσυ χανεις καμια 20αρια ευκαιρίες αφου πρώτα εχεις βάλει κοκκινο τις παυλες στην επιθεση και αυτοι τα πιανουν και τα αποφευγουν ολα με την βοηθεια του script, καπως ετσι με αυτο το φουστικο τροπο το  "μνι της μάνας του για παιχνίδι" σε κλεβει και χανεις τους διπλους βαθμους καταταξης απο την ασήμαντη ομαδα, αυτοι βεβαια που παίρνουν τετοιες ομαδες παιζουν απλα σαν ιοι στο παιχνιδι, δεν τους ενδιαφερει το ranking και απλα μπαινουν για να καταστρεψουν οποιον βρουν, cheating δεν κανουν διοτι το κανει η το "μνι της μάνας του για παιχνίδι" για αυτους 😁

ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΗΡΕΜΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΓΙΑΝΝΗ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΤΛΚ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ 😂😂😂😂

• Haha 1

Μέσα στα μέλια ειμαι με το κ@λοπαιχνιδο

Είναι εκπληκτικό ότι πολλοί ακόμα παίζουμε το 2021,Ιούλιο μήνα μες στο κατακαλοκαιρο!Και μάλιστα το παιχνίδι έχει το ίδιο μενού εδώ και δύο χρόνια!Αλλα βέβαια αρκετές διαφορές στο γκειμπλει σε σχέση με το 2020.

Εγώ προσωπικά τα παλιά pes εποχές ps2 τα παρατούσα από Φλεβάρη-Μαρτη μήνα.Ισως όμως έχει να κάνει και το ότι τοτε δούλευα πολλές ώρες καθημερινά και είχα ελάχιστο ελεύθερο χρόνο,ενώ τώρα κανονικό ωράριο εργασίας.

Χωρις υπερβολή το 2021 έχει φάει το μεγαλύτερο λιώσιμο ever από εμένα, λόγω lockdown όπου δούλευα,αλλά δεν μπορούσα να πάω πουθενά τον χειμώνα.Ποιος να το έλεγε ότι θα πέρναγαν 20κατι χρόνια και ακόμα θα περιμένουμε με λαχτάρα το καινούργιο pes!!!

• Like 1

Το script συνεχιζεται, για καποιους που ειπαν οτι λογο καλοκαιριου σταματησε

Ρε μλκες γιατί δε παίζετε με ένα δύο δικά σας άτομα όπως εγώ? Ονλαιν εννοώ, με τις ομάδες μας του mc, αργά το βράδυ... Και το έχουμε πάρει πολύ προσωπικά το θέμα εκτός από χαβαλέ.... Με αλλους αντε να παίξω ένα ματς στις 3 μέρες όταν δεν είναι μέσα κανένας κ αντε τα κύπελλα για τους legend που έχει που κ που! Και έχω το κεφάλι μου ήσυχο κ τα μυαλά στην θέση τους ξέρω γω! (καλά ότι συναντάμε κ κάποια κουλα αυτό δε το συζητάμε-ακόμη κ στα φιλικά διότι "έτσι" είναι προγραμματισμένος ο κώδικας αλλά τα πράγματα είναι σαφώς καλύτερα από το να παίζεις με άσχετους απ όπου να ναι!) 

Edited by AkisVarg
  • Like 4

εγω ενα εχω να πω...εβαλα σημερα σιτα στην εξωπορτα...τελος! ΜΟΝΟ ΠΡΟ!

7 hours ago, AkisVarg said:

Ρε μλκες γιατί δε παίζετε με ένα δύο δικά σας άτομα όπως εγώ? Ονλαιν εννοώ, με τις ομάδες μας του mc, αργά το βράδυ... Και το έχουμε πάρει πολύ προσωπικά το θέμα εκτός από χαβαλέ.... Με αλλους αντε να παίξω ένα ματς στις 3 μέρες όταν δεν είναι μέσα κανένας κ αντε τα κύπελλα για τους legend που έχει που κ που! Και έχω το κεφάλι μου ήσυχο κ τα μυαλά στην θέση τους ξέρω γω! (καλά ότι συναντάμε κ κάποια κουλα αυτό δε το συζητάμε-ακόμη κ στα φιλικά διότι "έτσι" είναι προγραμματισμένος ο κώδικας αλλά τα πράγματα είναι σαφώς καλύτερα από το να παίζεις με άσχετους απ όπου να ναι!) 

ειναι καθαρα θεμα εθισμου και εγωισμου ενω ξερεις οτι ειναι ενα παιχνιδι μετριο με κακη δομη συνεχιζεις και παιζεις myclub η με τις κανονικες ομαδες...απ την αλλη εαν εκπληρωσεις τους στοχους σου στο παιχνιδι παλι το σταματας γιατι δεν εχει ενδιαφερον μετα..οσο και καλο Gameplay να εχει...

Όπως είπα γουστάρω ακόμη να παίζω με 1-2 δικα μου άτομα, τα τελευταία 2 χρόνια σταμάτησα το mc με άλλους κ ηρέμησα.. Ξέρουμε ότι δεν είναι κ το καλύτερο προ...αλλά θέλουμε να παίζουμε κάποια ματσάκια.. πόσο μάλλον να έχει κ καλό game play, ο στόχος είναι να έχω όσες πιο πολλές νίκες γίνεται στα μεταξύ μας παιχνίδια... από κει κ ύστερα όπως το βλέπει ο καθένας... 

Edited by AkisVarg
  • Like 1

Έπαιξα χθες matchday στο online divisions στη μεσαία κατηγορία και πήγα τελικό. Δυστυχώς δεν σήκωσα την κούπα, έπαιζα με έναν απ΄του διαόλου τον κwλο, είχα disadvantage 0-1 και το κυριότερο με πήδηξε στο script, οι παίκτες μου έχαναν τα άχαστα, έκαναν λάθος αβίαστες πάσες ενώ δεν θα΄πρεπε βάση player ID συν ότι έχουν όλοι πάνω βελάκι. Τέσπα πέρα από αυτά εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι αν σκεφτεί κανείς ότι δεν είναι και το ευκολότερο πράγμα ειδικά όταν παίζεις στην κανονική σου κατηγορία (Expert), σαν διοργάνωση από πλευράς presentation και reward είναι το απόλυτο τίποτα. Δεν υπάρχει κανένα κίνητρο για να παίζεις, αντιθέτως είναι τίγκα στο lag και στο script.

Στιγμές ελεύθερου ποδοσφαίρου απ΄το matchday, δεν υπάρχει script, είστε ψεκασμένοι. Έφταιγε ότι είχα Αγγλία για αυτό και δεν το σήκωσα  :hehe:

Δώστε βάση στα shots(on target)  και στα saves.....

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

• Like 2

ωρες ωρες νομιζω οτι στο παιχνιδι υπαρχει μονο η μπαγιερν...

τοσο μεγαλη αναγκη εχετε να κερδισετε αντι να διασκεδασετε?

ελεος παιδια..!!

και δεν φτανει που περνετε την μπαγιερν(που μπορει να κερδισει ο καθε βλακας)παιζετε και με τραγικες γραμμες ιντερνετ..!!!

ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΛΗ ΓΡΑΜΜΗ ΙΝΤΕΡΝΕΤ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙΣ ΟΝLINE ΓΙΑΤΙ ΚΛΕΒΕΙΣ ΤΟΝ ΑΝΤΙΠΑΛΟ..!!!

Η ΚΟΝΑΜΙ ΚΑΙ Η MICROSOFT ΣΕ ΑΦΗΝΟΥΝ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΣΟΥΝ ΛΕΦΤΑ!!!

ΣΕΒΑΣΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΤΙΠΑΛΟ..!!!

EINAI ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ..!!!!

• Love 1

10 minutes ago, Jimmy1973 said:

Μονό κ μόνο που πέτυχες το σωστό τοπικ, καρδούλα KAI standing ovation από μένα. :kaskol:

• Haha 2

@slamsoze

επιτελους!!!!!😂😂

τα εχω πει πολλες φορες,αλλα ειλικρινα δεν παει αλλο...!!

παιζω 7-10 παιχνιδια την εβδομαδα και αντι να διασκεδαζω σπανε τα νευρα μου..!!!

τεσπα...

Edited by Jimmy1973
  • Like 2

4 hours ago, BasilhsGR said:

Έπαιξα χθες matchday στο online divisions στη μεσαία κατηγορία και πήγα τελικό. Δυστυχώς δεν σήκωσα την κούπα, έπαιζα με έναν απ΄του διαόλου τον κwλο, είχα disadvantage 0-1 και το κυριότερο με πήδηξε στο script, οι παίκτες μου έχαναν τα άχαστα, έκαναν λάθος αβίαστες πάσες ενώ δεν θα΄πρεπε βάση player ID συν ότι έχουν όλοι πάνω βελάκι. Τέσπα πέρα από αυτά εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι αν σκεφτεί κανείς ότι δεν είναι και το ευκολότερο πράγμα ειδικά όταν παίζεις στην κανονική σου κατηγορία (Expert), σαν διοργάνωση από πλευράς presentation και reward είναι το απόλυτο τίποτα. Δεν υπάρχει κανένα κίνητρο για να παίζεις, αντιθέτως είναι τίγκα στο lag και στο script.

Στιγμές ελεύθερου ποδοσφαίρου απ΄το matchday, δεν υπάρχει script, είστε ψεκασμένοι. Έφταιγε ότι είχα Αγγλία για αυτό και δεν το σήκωσα  :hehe:

Δώστε βάση στα shots(on target)  και στα saves.....

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

βρε συ εδω εχει πλεονεκτημα στο πεναλτι..τι να συζηταμε τωρα..??

προγραμματιστες απο Lidl...

Edited by Jimmy1973
  • Like 1
  • Haha 2

On 15/7/2021 at 4:04 ΜΜ, Jimmy1973 said:

ωρες ωρες νομιζω οτι στο παιχνιδι υπαρχει μονο η μπαγιερν...

τοσο μεγαλη αναγκη εχετε να κερδισετε αντι να διασκεδασετε?

ελεος παιδια..!!

και δεν φτανει που περνετε την μπαγιερν(που μπορει να κερδισει ο καθε βλακας)παιζετε και με τραγικες γραμμες ιντερνετ..!!!

ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΛΗ ΓΡΑΜΜΗ ΙΝΤΕΡΝΕΤ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙΣ ΟΝLINE ΓΙΑΤΙ ΚΛΕΒΕΙΣ ΤΟΝ ΑΝΤΙΠΑΛΟ..!!!

Η ΚΟΝΑΜΙ ΚΑΙ Η MICROSOFT ΣΕ ΑΦΗΝΟΥΝ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΣΟΥΝ ΛΕΦΤΑ!!!

ΣΕΒΑΣΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΤΙΠΑΛΟ..!!!

Ποιες γραμμες συνδεσης, εδω σου μαμουν το κερατο με τεχνητο lag οι κλέφτες,  μόλις σε αφήνει το lag σε περιλαβενει το script

Edited by giannis10001
  • Haha 1

1 hour ago, giannis10001 said:

Ποιες γραμμες συνδεσης, εδω σου μαμουν το κερατο με τεχνητο lag οι κλέφτες,  μόλις σε αφήνει το lag σε περιλαβενει το script

βρε τι να πρωτο-πουμε..!!??

εχω πετυχει και face αποσυνδεσεις,οταν βλεπει το λαμογιο οτι το παιχνδι χανεται και για...τεχνικους λογους δεν κερδιζει κανεις..!!

δεν παιζω κανενα αλλο παιχνιδι,αλλα τετοια απατη στο online,με τοσους fake παιχτες και σκ@τ@ servers,

δεν νομιζω να υπαρχει αλλο...

• Like 1