Jump to content
AkisVarg

eFootball PES 2021 - Discussion Topic

Recommended Posts

3 minutes ago, flokiman said:

Λοιπον, η υποθεση βρωμαει για crossplatform σε android/pc/ios/ps4/ps5 κτλ. 
Παει να βγαλει λεφτα απο αυτο. 
Βεβαια το παιχνιδι ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ, μιλαμε οποιος το παιξει και πληρωσει εστω και ενα ινδονησιακο ρουπι, ειναι αξιος της μοιρας του.
Εδω η κοναμι εταζε πραγματα τρελα, animation τερμα αληθινα, γραφικα φωτορεαλιστικα κτλ.
Εκτος, αν με καποιο ηλιθιο προσχημα, αναβληθει αυτο για ενα χρονο και σερβιρει αυτο για φετος, ποιος ξερει ισως και δωρεαν με ingame purchases για ολα τα platforms.

Άλλαξαμε τοπικ

• Like 1

3 hours ago, slamsoze said:

Άλλαξαμε τοπικ

Μεταφέρθηκε στο σωστό topic

• Like 1

Ειναι τοσο ξεφτίλα το παιχνίδι που στο ονλαϊν εαν παίζεις με αλλη καμερα λαγκαρει απο μόνο του, δλδ αν εσυ εχεις δυναμικη ευρυγωνια και ο αλλος προβολη οπαδων το παιχνιδι λαγκαρει και χανεις, οι παικτες σου πηγαινουν με διαφορετικα καρε σαν να κινουνται σπαστα ανα μισο δευτερολεπτο και ο αντιπαλος παιζει κανονικα, πολλοι ασχετοι οταν χανουν αλλαζουν την καμερα, το καταλαβενεις απο το λαγκ και απο το οπου κανεις πασα ειναι συνηθως ποιο αμεσα ο αντιπαλος διπλα σου, σα να σε μαντευει, διαλεγουν μακρινες ληψεις για να στην φερουν. Θα επρεπε να μην αφηνει να αλλαζουν καμερα στο ονλινε και να επιτρεπει μόνο την δυναμικη ευρηγωνια οπως παλια, αλλα αφου κοιτουν μονο τα λ7 να παρουν και αφηνουν το ονλαιν να ειναι ρδελο, τι να μιλαμε 

• Haha 1

Εκτός από τις κάμερες...λαγκάρει και ανάλογα με τι φανέλες διαλέγεις και τι μπάλα κλωτσάς...α και τι παπούτσια και γάντια φοράνε οι παίχτες σου και του αντιπάλου...α και πόσους καραφλούς έχεις στην εντεκάδα σου...πάνω από δύο είναι σίγουρο λαγκ..

Όλο το σύμπαν συνωμοτεί για να σε κλέψει και να σε λαγκάρει στο Προ...ααααααααααααα!!!!   ααααααααααααα!!!!!!!...το νου σου..

• Love 1
  • Haha 1

7 hours ago, Ribo_10 said:

Εκτός από τις κάμερες...λαγκάρει και ανάλογα με τι φανέλες διαλέγεις και τι μπάλα κλωτσάς...α και τι παπούτσια και γάντια φοράνε οι παίχτες σου και του αντιπάλου...α και πόσους καραφλούς έχεις στην εντεκάδα σου...πάνω από δύο είναι σίγουρο λαγκ..

Όλο το σύμπαν συνωμοτεί για να σε κλέψει και να σε λαγκάρει στο Προ...ααααααααααααα!!!!   ααααααααααααα!!!!!!!...το νου σου..

Εχω ξερω οτι αμα στην ομαδα σου εχεις αδερφια ή συγγενεις τοτε εχεις special ability που σου λεει οτι μπορεις να προκαλεις διπλασιο λαγκ στον αντιπαλο σου και να παιρνεις ευκολες νικες. 

• Like 1
  • Haha 1

10 hours ago, Ribo_10 said:

πρεπει να εισαι ginuis, εισαι θεουλης

• Haha 2

Μετα το 7ο update εχει βελτιωθει το gameplay, εχουν λιγοστεψει τα γκολ δωρα που δεχοσουν ,η αμυντικη συμπεριφορα των παικτων ειναι σε καλυτερα επιπεδα..το 6ο update το ειχε καταστρεψει το παιχνιδι...δεν χρειαζεται η κοναμι με τα update που βγαζει να επεμβαινει στο gameplay  συνεχως.....δεν εχει και νοημα ...Tα update επρεπε να ταν ουσιαστικα και να εδιναν λυσεις στα προβληματα το lag / cheat δεν εξαλειφονται ποτε..ειδικα στο pc ειναι εντονα φαινομενα ...η Κοναμι τι κανει τοσα χρονια?ασοβαρη εταιρεια..δινει εμφαση στην unreal engine και τα συναφη και δεν κοιταζει να ξεκινησει απo τα  πιο απλα θεματα..περιορισμος Lag και εξαλειψη cheater....

1 hour ago, villa said:

ασοβαρη εταιρεια..δινει εμφαση στην unreal engine και τα συναφη και δεν κοιταζει να ξεκινησει απo τα  πιο απλα θεματα..περιορισμος Lag και εξαλειψη cheater....

εδω δεν εχουν φτιαξει την αργοστροφιλα στο τρεξιμο και στα στριψιματα και το skating τουλαχιστον 6 χρονια τωρα...

ας θυμηθουμε παλι, κοιταχτε πως τρεχουν οι παιχτες και πως κινουνται γενικα, πως στριβουν, ολα, η ταχυτητας στις πασες, ειναι πολυ αληθοφανες και πολυ ωραιο γενικα οταν χειριζεσαι εναν παιχτη, δεν υπαρχει αργοστροφιλα!

και να δουμε απο το 2014 μεχρι σημερα την αργοστροφιλα στο επακρο, αργες πασες, αργα σουτ, ολα σε slow motion, σε νυσταζουν, καμια σχεση με την πραγματικοτητα, εκτος και αν παιζουν δομαζος και τετοια παλιοι παπουδες...

• Like 1
  • Haha 1

12 hours ago, geonick1997 said:

Εχω ξερω οτι αμα στην ομαδα σου εχεις αδερφια ή συγγενεις τοτε εχεις special ability που σου λεει οτι μπορεις να προκαλεις διπλασιο λαγκ στον αντιπαλο σου και να παιρνεις ευκολες νικες. 

Ναι ρε συ...Αφού λέμε πήρα και έπαιξα με Βέλγιο με τα αδέλφια Hazard μέσα και το τι λαγκ δημιούργησα στον αντίπαλο δεν περιγράφεται...δεν μπορούσε να κουνηθεί ο καημένος...ε μετά από λίγο άλλαξα και την κάμερα και αυτό ήταν...έφαγε τετράμπαλο με συνοπτικές διαδικασίες..

Άλλα μην τα πολυλέμε και τα αποκαλύπτουμε αυτά...αυτά είναι μόνο για τους πολύ μυημένους και όσους ξέρουν...Κανονικά δεν πρέπει να μιλάμε γι'αυτό..σαν το Fight Club ένα πράμα..

• Haha 1

6 hours ago, isspro98 said:

εδω δεν εχουν φτιαξει την αργοστροφιλα στο τρεξιμο και στα στριψιματα και το skating τουλαχιστον 6 χρονια τωρα...

ας θυμηθουμε παλι, κοιταχτε πως τρεχουν οι παιχτες και πως κινουνται γενικα, πως στριβουν, ολα, η ταχυτητας στις πασες, ειναι πολυ αληθοφανες και πολυ ωραιο γενικα οταν χειριζεσαι εναν παιχτη, δεν υπαρχει αργοστροφιλα!

και να δουμε απο το 2014 μεχρι σημερα την αργοστροφιλα στο επακρο, αργες πασες, αργα σουτ, ολα σε slow motion, σε νυσταζουν, καμια σχεση με την πραγματικοτητα, εκτος και αν παιζουν δομαζος και τετοια παλιοι παπουδες...

Δε ξέρω...εμένα σ'αυτό το βίντεο του 13 μου φαίνεται ότι κινούνται και στρίβουν οι παίχτες πιο γρήγορα και σπασμωδικά απ'ότι πρέπει και μοιάζουν πολύ ελαφρείς και φαίνεται κάπως αφύσικο..Στα πιο πρόσφατα Προ συμφωνώ και'γω ότι υπάρχει περισσότερη αργοστροφίλα και δυσκοιλιότητα απ'ότι θα έπρεπε σε κάποιες κινήσεις αλλά σε γενικές γραμμές μου φαίνεται πιο ρεαλιστική η κίνηση σε σχέση με τα παλιά γιατί αποδίδεται καλύτερα το βάρος,η στιβαρότητα και η αδράνεια.Και μπορεί να μην μπορείς να περνάς τόσο εύκολα παίχτες απλά με το left stick αλλά αν έχεις καλό timing μπορείς ακόμα και έτσι να περάσεις χρησιμοποιώντας πχ το shielding και μετά στρίβοντας την κατάλληλη στιγμή ή με κάποιο fake shot ή τρίπλα double touch κτλ..

Αλλά αφού αναφέρθηκε και η πραγματικότητα..ας πούμε λίγο και γι'αυτό..Στο Euro πχ που βλέπουμε όλοι αυτές τις μέρες..ποιόν έχεις δει να τριπλάρει τόσο άνετα και να περνάει παίχτες αβέρτα..? Δεν υπάρχουν αυτά..Οι 8 στις 10 ομάδες παίζουν μαζική άμυνα και προσπαθούν να χτυπήσουν στην κόντρα εκμεταλλευόμενοι την ταχύτητα στο χώρο ή κάποιες άλλες πιο προικισμένες τεχνικά ομάδες προσπαθούν με κατοχή και πολύ passing game να βγάλουν κάποιους συνδυασμούς μπας και βρουν κάνα κενό και περάσουν μια επικίνδυνη πάσα μπροστά ή να κάνουν παιχνίδι απ'τα πλάγια και να βγάλουν κάποια σέντρα..Το να δεις κάποιον όντως να τριπλάρει και να περνάει παίχτες είναι αρκετά σπάνιο και αποτελεί highlight όταν γίνεται και το συζητάνε για μέρες..Εδώ ο Van Dijk πριν 2-3 χρόνια δεν είχε φάει ούτε μία τρίπλα σε ολόκληρη χρονιά στην Premier League..ούτε μία όμως..! Παίχτες που μπορούν όντως να περάσουν 2 και 3 παίχτες τριπλάροντας είναι μετρημένοι στα δάχτυλα και είναι παίχτες τύπου Messi,Neymar,Hazard κτλ..και ακόμα και αυτοί δεν το επιχειρούν και τόσο συχνά πλέον γιατί είναι δύσκολο να γίνει σωστά και είναι πιο πιθανό να χάσεις τη μπάλα παρά να περάσεις..Το ποδόσφαιρο πλέον πάει κυρίως στην τακτική και στην δύναμη και το φαντεζί στοιχείο περνάει σε δεύτερη μοίρα..γιατί ναι μεν είναι πιο θεαματικό αλλά είναι και λιγότερο αποτελεσματικό..και στην τελική το αποτέλεσμα είναι αυτό που μετράει στο τέλος και λόγω αυτού κάποιος θα κρατήσει ή θα χάσει τη δουλειά του..θα γράψει ιστορία ή θα μείνει ως loser...Είναι και αυτό ένα στοιχείο που αποδίδεται καλύτερα στο σύγχρονο Προ σε σχέση με παλαιότερα και του δίνω ένα συν..το στοιχείο δηλαδή της δύναμης και του physicality..Βλέπεις παίχτες να βάζουν σώμα,να παλεύουν για τη μπάλα,να συγκρούονται,να πέφτουν,να γίνονται φάουλ κτλ..βέβαια έχει θέματα με τα collisions και φαίνεται ότι νά'ναι κάποιες φορές αλλά τουλάχιστον υπάρχει αρκετά έντονα το physicality στο παιχνίδι,στοιχείο που είναι ρεαλιστικό και πρέπει να υπάρχει..κάτι που πριν κάποια χρόνια ήταν σχεδόν ανύπαρκτο..

Θα μου πεις παιχνίδι είναι όχι πραγματικότητα οπότε πρέπει να είναι και κάπως πιο ελαφρύ και διασκεδαστικό και να μπορείς να τριπλάρεις πιο εύκολα για να γουστάρεις και να μη βαριέσαι κτλ..Ντάξει το καταλαβαίνω γι'αυτό λέω και'γώ ότι θα έπρεπε να υπάρχει λίγο περισσότερο νεύρο και εκρηκτικότητα σε κάποιες κινήσεις αλλά από την άλλη όχι να γίνει και dribble fest και να μπορεί να το εκμεταλλεύεται ο κάθε πικραμένος και να περνάει τη μισή ομάδα..Να υπάρχει μία ισορροπία,να προσθέσουν κάποια νέα στοιχεία με μεγαλύτερη ελευθερία,να γίνει και πραγματικά 360 μοίρες η κίνηση κάποια στιγμή αν είναι δυνατόν αλλά να αποδίδεται σωστά και να μη φαίνεται καραγκιοζιλίκι αλλά να παραμείνει και αρκετά challenging το να τριπλάρεις και να περάσεις κάποιον γιατί έτσι είναι και στην πραγματικότητα..δεν είναι εύκολο το να περάσεις κάποιον οπότε δεν πρέπει να είναι εύκολο ούτε και στο παιχνίδι κατά τη γνώμη μου...Και στην τελική αν παίζεις μόνο offline και σου φαίνεται αρκετά μαγκωμένο κτλ στην default ταχύτητα,μπορείς πάντα να το βάλεις και +1 speed ξέρω'γω και γίνονται όλα πιο σπιρτόζικα αν προτιμάς μία πιο γρήγορη αίσθηση γενικά σε όλα..

• Love 2
  • Like 1

13 hours ago, isspro98 said:

το 13 ηταν καλο......δεν με πειραζει εαν ειναι το κραμα του ειναι πιο αργο η δυσκοιλιο η εαν εχει εrror στις πασες.......μπορω να παιξω παρακαμπτοντας αυτα που για καποιους ειναι προβλημα...εμενα με ενοχλει η συμπεριφορα του παιχνιδιου στην αμυντικη λειτουργια οπου παρουσιαζει ασταθεια....και δεχεσαι αστεια γκολ...τι ναι αυτα?οπως το γκολ που τρωω στο 60 λεπτο του αγωνα..

• Haha 1

On 27/6/2021 at 6:19 ΜΜ, villa said:

Μετα το 7ο update εχει βελτιωθει το gameplay, εχουν λιγοστεψει τα γκολ δωρα που δεχοσουν ,η αμυντικη συμπεριφορα των παικτων ειναι σε καλυτερα επιπεδα..

Και πέρσι με το 2020 που έπαιζα ονλαιν μέχρι Αύγουστο,είχα προσέξει ότι προς το τέλος της χρονιάς δεν υπήρχε σκριπτ.Και έχω βγάλει το συμπέρασμα,ότι απλά αυτή την περίοδο,τέλος σαιζόν,ο κόσμος δεν αγοράζει κοινς πλέον.Γιατι αγοράζεις κοινς κερδίζεις, δεν αγοράζεις δεν κερδίζεις.Αυτη ειναι η διαπίστωση η δικιά μου για το ονλαιν και για τα δυο ποδοσφαιρακια.

• Like 2

Το αν αγοράζεις κοινς ή όχι και το πόσο σχέση έχει αυτό με το αν κερδίζεις εμένα μου φαίνεται απλά μια ακόμα δικαιολογία συνομωσίας..

Ο φίλος @brocashelm πχ που γράφει εδώ καμιά φορά θυμάμαι δεν αγοράζει καν το παιχνίδι,παίζει όταν βγαίνει το lite και ποτέ δεν βάζει ούτε ευρώ για κοινς..Παρόλα αυτά είναι πάντα ψηλά γιατί είναι καλός παίχτης και στο 20 θυμάμαι είχε κάνει πελάτη στα μεταξύ τους ματς τον MICHAEL_BALLACK που πρέπει να είναι κι αυτός πολύ καλός και στο 21 είναι νούμερο 3 στο γενικό ranking νομίζω στο pc..

Εγώ πχ φέτος έβαλα μόνο κάνα εικοσάρικο στην αρχή έτσι για να ανοίξω κάνα πακέτο και να πάρω κάνα παίχτη πιο γρήγορα..Την υπόλοιπη χρονιά δεν έβαλα τίποτα και είμαι γύρω στο 950 αυτή τη στιγμή μετά από 350 ματς περίπου και 68% νίκες..Δεν είμαι και κάνας τρελός παιχταράς,νομίζω ότι πάνω κάτω για εκεί είμαι και δεν μου φαίνεται ότι το ότι δεν έβαλα κοινς επηρέασε κάτι θετικά ή αρνητικά..

Έχω πετύχει και αντιπάλους με υπερτούμπανα ομάδες με αβέρτα ικονς κλπ που φαίνεται ότι τα είχαν στάξει καλά για κοινς και παρόλα αυτά ήταν σε μέτριο ranking..Αν έπαιζε τόσο ρόλο το ότι αγοράζουν κοινς θα έπρεπε να τους σπρώχνει παραπάνω και να ήταν πολύ ψηλότερα..αλλά δεν γίνεται αυτό γιατί είναι μέτριοι παίχτες άρα είναι και σε μέτριο ranking..Επίσης με τα διάφορα μπόνους που δίνει η ΚΟΝΑΜΙ κατά καιρούς και απ'τα login και τα matchday κτλ μπορείς άνετα να μαζέψεις κοινς κι απο'κεί και να φτιάξεις μια χαρά ομαδάρα,δεν είναι καν απαραίτητο να αγοράσεις κοινς ο ίδιος..Αυτοί που είναι αρκετά ψηλά πολλές φορές ούτε αυτοί βάζουν κοινς,απλά χρησιμοποιούν μποτάκια για sim match και μαζεύουν εκατομμύρια gp από εκεί..μετά αδειάζουν τα κουτιά και τουμπανιάζουν τους παίχτες τους με άπειρους trainers..άρα ούτε αυτοί έχουν στην ουσία κάνα λόγο να τα σκάνε χοντρά για κοινς..

Απλά κάποιοι όταν χάνουν τους φταίνε όλα μετά..Τα σκριπτ,τα κοινς,οι κάμερες και δεν ξέρω και'γω τι άλλο..Δε λέω ότι κάποιες φορές δεν μπορείς να χάσεις και από μαλ@κίες του παιχνιδιού και να σε κρεμάσει το τέρμα σου ή οι αμυντικοί σου να κάνουν ότι νά'ναι κτλ..εννοείται..και μένα μου έχει συμβεί και σε όλους..Αλλά αυτό δεν έχει καμία σχέση με το αν πήρες κοινς ή όχι..

• Love 1

Γενικά εγώ αυτά για αργόστροφιλα δεν τα υποστηρίζω ,είδα τώρα το πεσ 13 και μου φαίνεται κατσαρίδες που τρέχουν χαχαχαχ, αυτό που λείπει είναι λίγο σπιρτάδα και έκρηξη από του ποδοσφαιριστές ,αλλά είναι τα προβλήματα του πες , λείπουν άνιμεισον για να μην φαίνεται όλες οι Φάσεις ίδιες ,ΑΙ γαμάτη ,ατμόσφαιρα γηπέδου ,να εξαφανισουνε το σκριπτ και επιτέλους να φτιάξουν αυτό το γαμη...νο το. Μάστερ λιγκ σε επίπεδα 2020 , θέλουν και αλλά να  φτιαξουν αλλά αυτά μου έρχονται στο μυαλο.

• Like 1
  • Haha 1

Παιζω από day one αλλα έχω σταματήσει το ονλαιν από Φλεβάρη Μάρτη και τώρα παιζω μάστερλίγκ.

Δεν ρίχνω ποτέ φράγκο στο ονλαιν γιατί δεν με ενδιαφέρει να διακριθω,απλά παιζω για την πλάκα μου.Ειχα προσέξει ότι τα πιο περίεργα εις βάρος μου,συμβαίνουν με αντιπάλους που είχαν μέσα στην ομάδα καινούργιο ικον.Κατι που σημαίνει,ότι για να σου βγει ο ικον της Πέμπτης πρέπει να τα σκάσεις.Εγω δεν είχα ρίξει ποτέ χρυσά στους ικον της Πέμπτης.

Δεν με ενδιαφέρει καν αν χάσω και πως θα χάσω και δεν χαλιέμαι με ήττες.Να περάσει η ώρα ευχάριστα παίζοντας ποδοσφαιρακι.Πιστευω ομως ότι ο μέτριος παίκτης αν τα σκάσει μπορεί να πάει παραπάνω.Οι υπόλοιποι εξακοσιοεφτακοσαρηδες παίζουμε μεταξύ μας just for fun...δεν τρέχει και τίποτα.

1 hour ago, Game1 said:

Πιστευω ομως ότι ο μέτριος παίκτης αν τα σκάσει μπορεί να πάει παραπάνω.Οι υπόλοιποι εξακοσιοεφτακοσαρηδες παίζουμε μεταξύ μας just for fun...δεν τρέχει και τίποτα.

Ξέρω πολλούς μέτριους παίκτες που τα σκάνε αλλά κατρακυλάνε. Ποτέ δεν ισχύει κάτι τέτοιο στο mc, δεν λειτουργεί καν έτσι.

Μη λέμε ότι να'ναι, απλά για να το λέμε...

• Like 1

34 minutes ago, sonofmook said:

Μη λέμε ότι να'ναι, απλά για να το λέμε...

Συγνώμη, ξέχασα να σε ρωτήσω αν συμφωνείς,για να γράψω την γνώμη μου.

9 minutes ago, Game1 said:

Συγνώμη, ξέχασα να σε ρωτήσω αν συμφωνείς,για να γράψω την γνώμη μου.

παίξε λοιπόν το ωραίο νιου φουτμπολ γκεημ και μην ασχολείσαι με τις γνώμες άλλων βάζοντας εμπαθή dislike.. simple as that

• Like 1

3 minutes ago, sonofmook said:

παίξε λοιπόν το ωραίο νιου φουτμπολ γκεημ και μην ασχολείσαι με τις γνώμες άλλων βάζοντας εμπαθή dislike.. simple as that

Εσένα αν δεν σου αρέσει μην το αγοράσεις.Αλλα πάω στοίχημα, ότι και φέτος θα το αγοράσεις και θα παίζεις μέχρι του χρόνου κραζοντας το.

• Haha 1

Οι 5 στους 10 που παίζουν online σε pc ειναι Τούρκοι, οι 2 στους 10 brazil, και οτι μενει οι υπολοιποι. Επαιξα με ενα Τουρκο σημερα ο οποιος ειχε 370νικες και 90 ηττες, rank 501, θα ειχε φάει μπαν απο report και θα τον ειχαν ριξει στους 400rank, δεν εξηγειτε να εχει 69% νικες και 500 rank. Πολλα κουλα στο παιχνιδι με τον μογγολο, εφαγα 3 γκολακια, τα ευχαριστηθηκα

• Haha 1

On 4/7/2021 at 9:59 ΜΜ, giannis10001 said:

Οι 5 στους 10 που παίζουν online σε pc ειναι Τούρκοι, οι 2 στους 10 brazil, και οτι μενει οι υπολοιποι. Επαιξα με ενα Τουρκο σημερα ο οποιος ειχε 370νικες και 90 ηττες, rank 501, θα ειχε φάει μπαν απο report και θα τον ειχαν ριξει στους 400rank, δεν εξηγειτε να εχει 69% νικες και 500 rank. Πολλα κουλα στο παιχνιδι με τον μογγολο, εφαγα 3 γκολακια, τα ευχαριστηθηκα

ηταν cheater... και η κοναμι αντι να του διαγραψει τν λογαριασμο εντελως του δινει μια 2η ευκαιρια να παιζει χωρις να φαινεται στο ranking η βαθμολογια του...αλλα εαν τον κερδιζες εσυ θα σε εκλεβε κανονικα...τα ιδια κ τα ιδια ...1000 φορες θα το πω το παιχνιδι αυτο επρεπε να ταν ΔΩΡΕΑΝ

• Like 1

On 5/7/2021 at 10:35 ΜΜ, villa said:

1000 φορες θα το πω το παιχνιδι αυτο επρεπε να ταν ΔΩΡΕΑΝ

Μα το παιχνίδι βγαίνει δωρεάν κάθε Δεκέμβρη, δεν φταίει σε τίποτα η ΚΟΝΑΜΙ επειδή εμείς πάμε και το αγοράζουμε. Εδώ οι άλλοι σκάνε και επιπλέον χρήμα γιατί είναι υπερευχαριστημένοι απ΄τις υπηρεσίες που προσφέρει η ΚΟΝΑΜΙ.

Ειδικά όσοι παίζουμε στο PC δεν έπρεπε να το αγοράζουμε στην κατάσταση που βρίσκεται.

• Like 3

33 minutes ago, sonofmook said:

Πρώτη φορά θα πω μπράβο με τη ψυχή μου στους Ιάπωνες

https://www.sport-fm.gr/article/podosfairo/gkriezan-telos-i-sunergasia-tou-me-tin-Konami/4189413?utm_source=projectagora&utm_medium=contentdiscovery

Πράγματι και καλά έκαναν. Το μόνο που με στεναχωρεί είναι ότι αν κορόιδευαν έναν μαύρο παίκτη αντί για Ασιάτη θα είχε γίνει ο κακός χαμός παγκοσμίως και θα είχε πάρει τεράστιες διαστάσεις το θέμα. Κακώς. Θα έπρεπε να πάρει και τώρα τεράστιες διαστάσεις γιατί είναι απαράδεκτο και πρέπει επιτέλους να εκλείψει αυτό το φαινόμενο.

• Like 1

3 minutes ago, Buddha said:

Πράγματι και καλά έκαναν. Το μόνο που με στεναχωρεί είναι ότι αν κορόιδευαν έναν μαύρο παίκτη αντί για Ασιάτη θα είχε γίνει ο κακός χαμός παγκοσμίως και θα είχε πάρει τεράστιες διαστάσεις το θέμα. Κακώς. Θα έπρεπε να πάρει και τώρα τεράστιες διαστάσεις γιατί είναι απαράδεκτο και πρέπει επιτέλους να εκλείψει αυτό το φαινόμενο.

ίσως επειδή δεν σκοτώνουν κάθε τρεις και λίγο ασιάτες όπως μαύρους.. εν πάσει περιπτώσει ρατσισμός δεν χωράει πουθενά

• Like 1