Jump to content
AkisVarg

eFootball PES 2021 - Discussion Topic

Recommended Posts

Το ξεφτιλικι συνεχίζεται στο online, σημερα επαιξα 8 αγωνες και στους 5 ετρωγα γκολ απο την 1η επιθεση του αντιπαλου διοτι οι αμυντικοι μου εχουν αλτσχαϊμερ, δλδ ξεχνουν οταν ερχονται σε επαφη με το τοπι τι πρεπει να κανουν, ρε μλκες σχιστοματιδες ξεκαρφωθείτε επιτελους με αυτο το σκριπτ, γυριζα σε ισοπαλιες και στο 90+  θα με ισοφαριζαν με σκριπτ γκολ ή θα εχανα, χαρακτηριστικο ενα σουτ του γκαβανι στο 96 ενω ειχε δωσει 3 λεπτα καθυστερηση δεν το εληγε επειδη ηθελε να ολοκληρωσει το κλεψιμο της η ΧΟΝΑΜΙ, σουταρει λοιπον ο γκαβανι απο γωνια σχεδον παραλληλα με το δοκαρι, κανονικα επρεπε να χτυπησει στο ποδι του αμυντικου και να παει εξω, η μπαλα περασε απο αμυντικο και τερματοφυλακα ...χτυπησε δοκαρι και μπηκε γκολ, ο αμυντικος ηταν στημμενος και οχι εν κίνηση ωστε να δικαιολογηθει περασμα κατω απο τα ποδια ή διπλα απο τα ποδια οπως και ο τερματοφυλακας, δλδ τους περασε λες και ηταν αορατοι. 

ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟ PES, OXAXAXAXAXA 

ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΙΖΕΙ PES ONLINE ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΟΧΑΣ, ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΒΕΒΑΙΑ

Edited by giannis10001
  • Love 1
  • Haha 1

Ανέβασε κανένα βίντεο αν δε βαριέσε ρε συ, έτσι να χαζεψουμε(κυριολεκτικά κ μεταφορικά!) εγώ βασικά σε πιστεύω, εκείνο που μου κάνει εντύπωση είναι ότι σου γίνεται σχεδόν σε κάθε ματς! 

• Haha 1

Καλα λεει ο Ακης. Ανεβασε κανα βιντεο τωρα καλοκαιρι που ειναι. Της Παναγιας περασε οποτε μπορουμε να εκφραστουμε ελευθερα 🤣🤣🤣🤣

• Haha 3

Έχει βγει κάνα πατς με τις φετινές μεταγραφες του καλοκαιριού,στα μεγάλα ευρωπαϊκά πρωταθληματα?

On 22/7/2021 at 2:12 ΜΜ, Game1 said:

Ο συγκεκριμένος τίτλος γράφει ιστορία.Το τελευταιο ποδοσφαιρακι που έμοιαζε με ποδόσφαιρο!!!

Τυχεροί όσοι ζήσαμε το συγκεκριμένο παιχνίδι και το έχουμε ακόμα στην κατοχή μας.Ευτυχως το έχω digital και θα μπορώ οποιαδήποτε στιγμή να το κατεβάσω οπότε θέλω σε οποιοδήποτε κονσόλα.

Συμβουλή...φυλάξτε τα πατς του 2021 σε ασφαλές μέρος.Οσοι δεν τα έχετε κατεβάστε τα οσο υπάρχουν ακόμα στο διαδίκτυο.

Και μια παράκληση...Ο μακαρίτης είχε και ελαττώματα...δεν λέω...Αλλά αφήστε τον να αναπαυτεί εν ειρήνη.

Δεν χανονται τα αρχεια αφου υπαρχουν σε ολα τα τορρενταδικα.
Εαν το παιχνιδι που θα ερθει δεν καλυπτει τα θελω και τις αναγκες πολλων θα συνεχισει να βγαινει περιεχομενο οπως τα mod που ειπε ο floki για το 21 μεχρι να χασει το ενδιαφερον του αφου ολα τα υπολοιπα θα προχωρανε.
Το ποδοσφαιρακι που μοιαζει με ποφοσφαιρο δεν εχει ερθει ακομα και ισως μην ερθει ποτε.

Πάντα το έλεγα και συνεχίζω να λέω πως το καλύτερο προ ever ήταν το 18.

Ειδικά όταν, χθες μόλις, το αναγνωρίζει και ο spoony, αποκτά άλλη σημασία.

• Like 1

16 minutes ago, AlexIsGRx said:

Δεν χανονται τα αρχεια αφου υπαρχουν σε ολα τα τορρενταδικα.
Εαν το παιχνιδι που θα ερθει δεν καλυπτει τα θελω και τις αναγκες πολλων θα συνεχισει να βγαινει περιεχομενο οπως τα mod που ειπε ο floki για το 21 μεχρι να χασει το ενδιαφερον του αφου ολα τα υπολοιπα θα προχωρανε.
Το ποδοσφαιρακι που μοιαζει με ποφοσφαιρο δεν εχει ερθει ακομα και ισως μην ερθει ποτε.

Συνέχεια ρωτάει ο κόσμος για πατς προηγούμενων pes,όπως 2013 πχ και άλλα και δεν τα βρίσκει.

Και εγώ δεν θα ασχοληθώ πολύ με το 2021,μεχρι να βγουν τα άλλα ποδοσφαιρακια.Αν δεν μου αρέσουν τα f2p θα πάρω φιφα τις γιορτές.Δεν παιζω ποτέ προηγούμενους και παλιότερους τίτλους.

Επιτελους φτιαξαν μοντακι για τα διχτυα. Οχι τερμα ρεαλιστικα, αλλα σιγουρα καλυτερα απο πριν.
Και φυσικα ο ηχος των διχτυων.... μοντακι του flokiman... αχ συγκινουμαι.

• Haha 1

On 1/9/2021 at 2:44 ΜΜ, sonofmook said:

Πάντα το έλεγα και συνεχίζω να λέω πως το καλύτερο προ ever ήταν το 18.

Ειδικά όταν, χθες μόλις, το αναγνωρίζει και ο spoony, αποκτά άλλη σημασία.

To θεωρω πολυ ξεχωριστο το PES 2018, ηταν το πιο smooth σε ανιμεησον και ειχε μια οβεραλ "γλυκαδα" παντου.
Οταν το πρωτοεπαιξα, ως ντεμο, μου φανηκε αρκετα διαφορετικο απο το 17, μου αρεσαν τα πιο λεπτα σωματα και μου αρεσε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ο φωτισμος.
Το γρασιδι δεν ειχε καν texture, αλλα δε με χαλουσε τοσο.
Το εχω ξαναεγκαταστησει 4-5 φορες, αλλα μου λειπουν αυτα που εχουν ενσωματωσει στις επομενες εκδοσεις (λαθη σε κοντρολ, φαλτσα μπαλας, κοντρες σωματων).
Μου φαινεται καπως .... γλυκαναλατο μπροστα στην "σκληραδα" των pes 19/20/21.
Σιγουρα ομως απο τους τοπ Τιτλους. 
Και δεν ξερω τι εχουν παθει ολοι με το PES 2017 και το θεωρουν τοπ.

Στο 2017 μπαιναν εύκολα γκολ από κεφαλιές και στις σεντρες και στα κόρνερ.Ηταν πολυ διασκεδαστικο το 2017.Ειδικα τώρα στα κόρνερ σπάνιο πράμα οι κεφαλιές.

Εν τω μεταξύ υπάρχει θέμα με τις κεφαλιές στο πραγματικό ποδόσφαιρο.Αποφευγουν οι ποδοσφαιριστές σήμερα τις πολλές κεφαλιές,γιατί λένε ότι δημιουργούν εγκεφαλικές κακώσεις.Αν στα ποδοσφαιρακια θέλουν να δώσουν ρεαλισμό,μπορεί να λιγοστεύουν τα γκολ από κεφαλιές.

Επίσης και το σκριπτ που έχουν τα ποδοσφαιρακια υπάρχει στο πραγματικό ποδόσφαιρο,αλλά μπορεί απλά να είναι στημένοι αγώνες από εταιρίες στοιχημάτων.

Πάντως προσωπικά από την σειρά pes τα καλύτερα για μένα 2017 και 2021.Ειδικα το 2021 τεράστιο,θα μνημονευεται στο μέλλον...προσωπική γνώμη πάντα.

Το ονλαιν πλεον τα διέλυσε όλα.Οι εταιρίες πλεον πάνε να κονομησουν από το πάθος του κόσμου.Δεν νομίζω στο μέλλον να δούμε αξιόλογα ποδοσφαιρακια με ποδοσφαιρικό ρεαλισμό.Ρεαλισμο της αλανας θα δούμε,όταν παίζαμε μικροί μπακοτερμα.

Απλα κάποιοι θα επιλέγουμε πλεον τα λιγότερα χειρότερα.Τι να κάνουμε να παίζουμε φόρμουλα ενα η να κυνηγάμε δράκους?

7 hours ago, Platini_Athens said:

@sonofmook o Spoony δεν επαιζε φιφα παλιοτερα και FUT;;; Κατι τετοιο θυμαμαι

Καμία σχέση. PES tutorials έβγαζε και Master League. 

Καλησπέρα, υπάρχει κάποιο patch για το 21 σε PS4 με τις μεταγραφές του καλοκαιριού, τις νέες φανέλες και σωστά τις ομάδες λόγω υποβιβασμών κτλ;

Ξαναεβαλα το PES 2018 και επαιξα back to back PES 2021.

Το PES 2018 εχει στα θετικα
+ Πολυ πιο smooth animations
+ Καλυτερο footplanting
+ Πολυ πιο αμεσο και ελαφρυ χειρισμο
+ Η μπαλα ρολαρει κ συμπεριφερεται πιο καλα, ενω στο 21 υπαρχει κατι το αφυσικο παντα.
+ Για καποιο λογο μου βγαζει την αισθηση οτι η μπαλα ειναι πιο ανεξαρτητη απο τον παικτη
+ Καλυτερο φωτορεαλισμο
+Θεωρω καλυτερες τις σωματικες μασες και τις αλληλεπιδρασεις σωματων, πιο απλες μεν, αλλα πιο ωραιες στο ματι.

Στα αρνητικα σχετικα με 21:
-Πολυ ping pong passing
-Τα ηλιθια τακουνακια οπου γινεται χαμος
-Ξεψυχισμενα και φουλ αδιαφορα σουτ
-Γραμμικες πασες (λειπουν τα φαλτσα του 21)
-Arcade παιξιμο σε σχεση με το πιο αργο και τακτικο του PES 21. Στα πιο πολλα γκολ διασχιζω το μισο γηπεδο, σταματαω πριν το box, τριπλαρω παιρνω διαγωνια θεση, σουταρω με το καλο ποδι και γκολ.
-Δεν υπαρχει η εννοια του misskick οπως στο 21, βλεπεις πασες με πλατη να πανε καρφι στον συμπαικτη

Το 2018 η επιτομη του smooth και αμεσου χειρισμου. Οτι καλυτερο σε αυτον το τομεα εχει κανει η KONAMI.
Αν ειχε κ την πιο ποδοσφαιρικη προσεγγιση των επομενων τιτλων και πιο καλα σουτ τοτε θα ηταν ΛΟΥΚΟΥΜΙ

Edited by flokiman

On 17/8/2021 at 2:21 ΠΜ, AkisVarg said:

Ανέβασε κανένα βίντεο αν δε βαριέσε ρε συ, έτσι να χαζεψουμε(κυριολεκτικά κ μεταφορικά!) εγώ βασικά σε πιστεύω, εκείνο που μου κάνει εντύπωση είναι ότι σου γίνεται σχεδόν σε κάθε ματς! 

Δεν ξερω να ανεβαζω βιντεο, πως ανεβαζεις, επισης σημεραμε εσκισε στο λαγκ, δεν μπορουσα να νικησω αντιπαλους  ουτε με rank 400, γαμω τον ΟΤΕ και το μνι τους

Edited by giannis10001
  • Haha 1

1 hour ago, giannis10001 said:

τι γελας ρε geonick1997, νομιζεις οτι κανω πλακα?

Ενταξει με τον Οτε γελασα κυριως αλλα ενταξει ειναι λιγο αστειο που μονο σε εσενα συμβαινει καθε φορα αυτο. 

μπαινεις στην σελιδα του ρουτερ σου http://192.168.1.1/  θα βρεις 2 στατιστικα CRC Errors (Down/Up) και FEC Errors (Down/Up), επισεις ποσο χρονο εισαι online, DSL/Internet Status, βαλε μια αυτα να δουμε αν υπαρχει προβλημα στη γραμμη.

22 hours ago, geonick1997 said:

Ενταξει με τον Οτε γελασα κυριως αλλα ενταξει ειναι λιγο αστειο που μονο σε εσενα συμβαινει καθε φορα αυτο. 

Δεν συμβαινει μόνο σε εμενα, απλα εγω σας ζαλιζω εδω περα τα @@ με τα απιθανα της ΧΟΝΑΜΙ, πες  πως ανεβαζω βιντεο να σου ανεβάσω.

Ποσες φορες φευγει συμπαίκτης για γκολ και ο μλκας επιλέγει αλλον άσχετο μαρκαρισμένο, επισης μερικες φορες το λαγκ ειναι τοσο μεγαλο που μερικες φορες απλα παρακολουθώ. 

Επισης ποσες φορες τα σουτ πανε στην κερκιδα στον εναν αγωνα και στον αλλο πανε μεσα ενω εσυ κανεις τα ιδια πραγματα σε καθε αγωνα.

geonick1997 να φανταστω οτι εισαι 24χρ απο το 1997, εγω ειμαι 40+ οποτε δεν τα βλεπω ολα μελι γαλα οπως εσυ

ΤΟL1S τωρα σωθηκες, δεν ξερω να κανω τετοια πραγματα εδω, επεσες σε ασχετο

Edited by giannis10001

16 hours ago, giannis10001 said:

Ποσες φορες φευγει συμπαίκτης για γκολ και ο μλκας επιλέγει αλλον άσχετο μαρκαρισμένο, 

Μου έχει φάει την Ζώη αυτό αν κάνω εγώ κατι λάθος η είναι απο το παιχνιδι, στο pes2020 δεν νομίζω να συμβαίνει τόσο σύχνα 

• Haha 1

Δυστυχώς είναι πολύ βαρετό vs CPU. 

Ενέδωσα στον πειρασμό επαιξα 3 ματς MyClub, 1-1-1, απίστευτα και τρομερά πράγματα ακόμα και στη νίκη μου (υπέρ μου το σκριπτ).

Το απεγκατεστησα τελείως πλεον. Δεν υπάρχει σωτηρία, και το νέο free to play προβλέπεται πιο εμετικό σε σκριπτ και pay to win.

Ίσως είναι η πρώτη φορά στα χρονικά που θα μείνω διχως ποδοσφαιρακι, μιας και στο φιφα η ea μας δουλεύει όλους ψιλό γαζι.

Θα περιμένω αυτό το καινούργιο μπας και τηρήσει αυτά που γράφουν οι δημιουργοί του, αλλιώς θα καταλήξω σε KICK OFF 2 μέσω WINUAE...

Κατάντια στα 47 μας ρε φιλε, Κατάντια...

Edited by SkyloMethyr
  • Like 3

On 10/9/2021 at 12:20 ΠΜ, geonick1997 said:

Επισης να συμπληρωσω οτι εχω διαβασει αναρίθμητα post σε άλλα φορουμ που βγαζουν χολη για τα κουλα της ΧΟΝΑΜΙ, ειδικα για το e-football 2020, οποτε μου φαινεται οτι σε αυτο το post που μου απαντας απλα ΤΡΟΛΑΡΕΙΣ. Kαι οσοι δεν βλεπουν τις μλκιες της Χοναμι, προβλημα τους, να ξερεις οτι δεν θα με επηρεασεις να γραφω αρνητικα για το pes διοτι ολα οσα με ειρωνευονται σε αυτο το θεμα τα γραφω στα @@ μου

• Like 1

hey Παιδια επειδη εχω ξεκινησει και παιζω την lite εκδοση για να συνηθισω λιγο το gameplay...

Μπορειτε να μου προτεινεται καποιο mod οπου να φτιαχνει της ομαδες και επιρεαζει λιγο το gameplay?

καποιος ειχε στειλει για 2 πολυ καλα... αλλα δεν βρισκω το post

2 hours ago, AlexIsGRx said:

hey Παιδια επειδη εχω ξεκινησει και παιζω την lite εκδοση για να συνηθισω λιγο το gameplay...

Μπορειτε να μου προτεινεται καποιο mod οπου να φτιαχνει της ομαδες και επιρεαζει λιγο το gameplay?

καποιος ειχε στειλει για 2 πολυ καλα... αλλα δεν βρισκω το post

@flokiman ειχε ανεβασει καποια πολυ καλα mod. Θα σε βοηθησει παρα πολυ.