Jump to content
AkisVarg

eFootball PES 2021 - Discussion Topic

Recommended Posts

2 hours ago, giannis10001 said:

Το σχόλιο σου διαγράφηκε,δε χρειάζεται να βρίζεις συνέχεια, πες αυτό που θες με άλλο πιο όμορφο τροπο. 

• Like 3

On 18/7/2021 at 12:58 ΠΜ, AkisVarg said:

Το σχόλιο σου διαγράφηκε,δε χρειάζεται να βρίζεις συνέχεια, πες αυτό που θες με άλλο πιο όμορφο τροπο. 

Εαν δεν βρισω δεν μπορω να εκφραστώ, βέβαια μπορει να πληγωσα τους φίλους μας Τούρκους και αυτο δεν έπρεπε να γινει, το ιδιο θα ελεγε και ο Αδωνις Γεωργιαδης ο φιλος μου, δεν πρεπει να προκαλούμε άλλα πρεπει να λύνουμε τα πάντα με κόσμιο τροπο 🤐

1 hour ago, giannis10001 said:

Εαν δεν βρισω δεν μπορω να εκφραστώ, βέβαια μπορει να πληγωσα τους φίλους μας Τούρκους και αυτο δεν έπρεπε να γινει, το ιδιο θα ελεγε και ο Αδωνις Γεωργιαδης ο φιλος μου, δεν πρεπει να προκαλούμε άλλα πρεπει να λύνουμε τα πάντα με κόσμιο τροπο 🤐

Κανέναν δε πλήγωσες! Απλά υπάρχουν κ καλύτεροι τρόποι να εκφράσουμε αυτά που νιώθουμε, έγινα κατανοητός πιστεύω κ το θέμα θεωρείται λήξαν αρκεί να μην επαναληφθεί.. Ρίξε κ μια ματιά στους Κανονισμους.. Τέλος το off topic 

Edited by AkisVarg

34 minutes ago, AkisVarg said:

Κανέναν δε πλήγωσες! Απλά υπάρχουν κ καλύτεροι τρόποι να εκφράσουμε αυτά που νιώθουμε, έγινα κατανοητός πιστεύω κ το θέμα θεωρείται λήξαν αρκεί να μην επαναληφθεί.. Ρίξε κ μια ματιά στους Κανονισμους.. Τέλος το off topic 

Κατανοητός εγινες... απλα δεν με βλεπω πολυ σε αυτο το forum διοτι ο λυκος αν γερασει η τριχα δεν αλλαζει, τελευταιο σχόλιο πανω σε αυτο.

• Like 1

Αλλο ενα ξεφτιλα παρτακι σημερα στο online με script στο 200%, η μπαλα πηγαινε σαν μπαλονι, χτυπαγε στους επιθετικους μου και πηγαινε απο την καραμπολα στην σεντρα, μαλλον πατούσα δυνατα την πάσα 🤣🤣

Επισης πιστευω οτι το 2022 θα ειναι καλυτερο 🤩😅😅

• Haha 1

16 hours ago, giannis10001 said:

Αλλο ενα ξεφτιλα παρτακι σημερα στο online με script στο 200%, η μπαλα πηγαινε σαν μπαλονι, χτυπαγε στους επιθετικους μου και πηγαινε απο την καραμπολα στην σεντρα, μαλλον πατούσα δυνατα την πάσα 🤣🤣

Επισης πιστευω οτι το 2022 θα ειναι καλυτερο 🤩😅😅

μηπως τελικα δεν εισαι καλος παιχτης, μηπως χρειαζεσαι προπονηση και μετα να το ξαναπιασεις στα χερια σου? δεν γινεται συνεχεια να σου συμβαινουν ΜΟΝΟ αρνητικα...ξεκινα προπονηση, ασε τα match αφου βλεπεις οτι δεν σε θελει....τοσα χρονια παιζω προ, ποτε δεν μου τυχαινουν αυτα που αναφερεις, βεβαια δεν παιζω online........

• Love 1

16 hours ago, isspro98 said:

βεβαια δεν παιζω online........

Είπες την μαγική λέξη, δεν παίζεις online. Αν ειχες παρατηρήσει σε παλια post εγραφα οτι μερικες φορες συμπεριφερεται καλα στο online και άλλες συμπεριφέρεται οπως κραζω, άρα κανω 5 βηματα μπροστα και μετα απο 2-3 μερες  5 βημματα πισω, ειναι σαν να κανω κυκλους γυρω απο τον εαυτό μου.

Ο συγκεκριμένος τίτλος γράφει ιστορία.Το τελευταιο ποδοσφαιρακι που έμοιαζε με ποδόσφαιρο!!!

Τυχεροί όσοι ζήσαμε το συγκεκριμένο παιχνίδι και το έχουμε ακόμα στην κατοχή μας.Ευτυχως το έχω digital και θα μπορώ οποιαδήποτε στιγμή να το κατεβάσω οπότε θέλω σε οποιοδήποτε κονσόλα.

Συμβουλή...φυλάξτε τα πατς του 2021 σε ασφαλές μέρος.Οσοι δεν τα έχετε κατεβάστε τα οσο υπάρχουν ακόμα στο διαδίκτυο.

Και μια παράκληση...Ο μακαρίτης είχε και ελαττώματα...δεν λέω...Αλλά αφήστε τον να αναπαυτεί εν ειρήνη.

• Love 1
  • Like 2
  • Haha 1

Χτες έπαιξα ένα ματσάκι mc όσο περίμενα ένα φιλαράκι να μπει για τα φιλικά μας...... Μιλάμε έπαθα πλακα:ο άλλος έπαιζε 4-5-1....διωχνει την μπάλα έξω από την περιοχή του, πάει η μπάλα στο ύψος της μεγάλης περιοχής μου, εκεί ήταν 3 αμυντικοί, ε, μπερδεύτηκαν.... Ο ένας δεν υπακουγε, ο άλλος δίπλα που έρχεται πατάει την μπάλα κ πέφτει κάτω προσπαθώντας να διώξει, ο τρίτος κοιτούσε αν κ δίπλα κ να μην τα πολυλογώ έρχεται ο επιθετικός του κύριος την κλέβει κ βάζει ένα γκολ μόνος του άνετος κ ωραίος! Έχω δει κάτι ψιλοκουλα αλλά αυτό που είδα χτες δε το πίστευα..... Κ το έλεγαν κάποιοι κ δε τους πιστεύαμε! Νίκησα τελικά 2-1με χίλια ζόρια αλλά δεν είναι αυτό το θέμα το ότι  αν είσαι καλός το γυρίζεις κλπ "αλλά το ότι το σκριπτ ώρες ώρες κάνει πάρτι στο ονλαιν."... Κ μιλάμε για 96αρηδες αμυντικούς με πάνω βέλος, τελος! 

Edited by AkisVarg
  • Like 3

Μια ερώτηση αν ξέρει κάποιος.

Με το ίδιο account που παιζω pes 2021 myclub στο ps4,μπορώ να παίξω και σε xbox? Δηλαδή αν αγοράσω xbox series s, κατεβάσω το pes 2021 lite,συνδεθώ με το account που έχω στην κοναμι,συνεχίζω το ίδιο myclub που είχα στο ps4? H στο xbox πρέπει να ξεκινήσω άλλο myclub  από την αρχή?

Αν γνωρίζει κάποιος τα φώτα σας pls.

3 hours ago, Game1 said:

Με το ίδιο account που παιζω pes 2021 myclub στο ps4,μπορώ να παίξω και σε xbox? Δηλαδή αν αγοράσω xbox series s, κατεβάσω το pes 2021 lite,συνδεθώ με το account που έχω στην κοναμι,συνεχίζω το ίδιο myclub που είχα στο ps4? H στο xbox πρέπει να ξεκινήσω άλλο myclub  από την αρχή?

Νομιζω απο την αρχη ξεκινας. Δεν ειμαι και σιγουρος

• Like 2

7 hours ago, Game1 said:

Από όσα γνωρίζω κι εγώ ξεκινάς απ΄την αρχή. Δεν ξέρω αν έχει νόημα πάντως να κάνεις κάτι τέτοιο αφού το 2022 θα είναι crossplatform. Βασικά όσοι παίζουμε κυρίως PES και λιγότερο FIFA πιστεύω ότι δεν αξίζει φέτος η αγορά ps5/xbox series κονσόλας. Κάτσε να δούμε τι θα ανακοινώσουν κιόλας τέλος Αυγούστου και μετά βλέπουμε.

Κι εγώ σκέφτομαι για το series s μου μοιάζει η πιο συμφέρουσα λύση για καποιον σαν εμένα που παίζει μόνο PES,FIFA και κάνα ΝΒΑ2Κ.

• Like 1

Εγω πάντως θα την πω την αμαρτία μου χαχαχαχαχ

Παίζω μάστερ λιγκ και καραγουσταρω το παιχνίδι δεν λέω έχει τα κουλά του αλλά η αλήθεια είναι ότι με το τελευταίο πάτς είναι το καλύτερο για φέτος,

Κρίμα πάντως ξέχωρα ότι όλοι θέλαμε μια καινούργια μηχανή γραφικών η Φοξ έπρεπε να την φτάσουν στα όρια της και να την εμπλουτίζουν με καινούργια στοιχεία ,ένα πράγμα σαν το ΦΙΦΑ δηλαδή και όχι κάθε χρόνο φτου και από την αρχή

Είναι μεγάλη συζήτηση αλλά δυστυχώς το πες 14 τους χαντακωσε έπρεπε να επιμείνουν και να το έχουν σαν βάση , κρίμα

• Love 1
  • Like 2

Εμένα η αμαρτία μου είναι,ότι μου αρέσει το myclub offline. Προτιμώ να παιζω με τους κορυφαίους παίκτες που μαζεύω.Ειμαι συνεχώς στην δυσκολία θρύλος και προσπαθώ να κερδίσω τους ισχυρότερους αντιπάλους,ενώ στους κανονικούς φέρνω και νίκες και ήττες.

Το γκειμπλει είναι καλύτερο με τους featured παίκτες, πιο θεαματικές φάσεις και γκολ.Ενω το myclub είναι πιο ζωντανό mode ακόμα και για οφλαιν.Με την έννοια ότι κάθε εβδομάδα υπάρχει κάτι καινούργιο.Κατι θα δώσει, κάποια χρύσα θα μαζέψω στις δέκα μέρες με τα login,να πάρω καινούργιο παίκτη.

Και το ίδιο και στο φιφα,προτιμώ το οφλαιν του fut από καριέρα.

Και γω μόνο pes fifa παιζω και νομίζω τελικά το μικρό xbox είναι μια καλή λύση.Θα περιμένω να βγει η full version του efootball και μάλλον θα τότε θα το πάρω.

Συν ότι έχει και το football manager.

• Like 1

6 hours ago, Game1 said:

Και γω μόνο pes fifa παιζω και νομίζω τελικά το μικρό xbox είναι μια καλή λύση.Θα περιμένω να βγει η full version του efootball και μάλλον θα τότε θα το πάρω.

Συν ότι έχει και το football manager.

Και εγώ γενικά είμαι του πες άντε και λίγο ΦΙΦΑ  που προσπαθώ κάθε χρόνο αλλά το αφήνω στη μέση δεν ξέρω ρε γαμωτο κάτι με χαλάει  αλλά φέτος από ότι έχω δει το ΦΙΦΑ τουλάχιστον στο next gen θα είναι ωραίο δυστυχώς οι ελπίδες μου για ε φουοτμπολ χαχχαχα είναι μηδαμινές ελπίζω το ΦΙΦΑ να έχει ένα gameplay που να με κάνει να παίζω.

Φίλε εγώ δεν άντεξα πήρα το χβοχ το μικρό το πακέτο που προσφέρει είναι αρκετά καλό σε σχέση με το κόστος , πιστεύω είναι μια καλή λύση για αυτούς που δεν είναι hardcore gamers είναι next gen με την διαφορά ότι τα 4κ στα δίνει upscale  ,Κλάιν μαινν δηλαδή τουλάχιστον για εμένα τώρα η αλήθεια είναι ότι η Σόνυ έχει πολύ καλύτερα παιχνίδια αποκλειστικά τεσπά 

Saludos 

• Like 1

Αν εχετε ακομα ορεξη, δοκιμαστε το παρακατω mod.
https://evoweb.uk/threads/esim-2022-realistic-gameplay-mod-with-modded-edit-file.85859/

Απο την προσωπικη μου εμπειρια ειδα τα εξης:
-Πολυ καλυτερη φυσικη μπαλας, χωρις τις ηλιθιες ψευτικες μικροαναπηδησεις. Η μπαλα ειναι πιο βαρια και φευγει πιο πολυ, χωρις το ψευτικο κολλημα στο χορτο.
-Δεν ξερω πως το καταφερε, αλλα , μιλωντας παντα για manual, η προωθητικη εχει περισσοτερη δυναμη, ενω η απλη πασα ειναι πιο αργη και πιο ελεγχομενη. Αυτο δινει νεα πνοη στο χειρισμο καθως μπορεις να βγαλεις μακρινες γρηγορες μπαλιες ή να ελεγχεις το παιχνιδι με αργες κοντινές πασες.
-Τα collision και οι σωματικες κοντρες ειναι πολυ πιο ρεαλιστικες και συχνες
-Αρκετα φαουλ και εχω κερδισει 2-3 πεναλτι
-Περισσοτερα και φυσικοτερα λαθη σε κοντρολ
-Η lobbed πασα πλεον δεν εχει αρκετο υψος, ειναι πιο χαμηλη και γρηγορη, ενω αν πατησεις και το R2 ταυτοχρονα μπορεις να της προσδωσεις επιπλεον υψος.
Οπότε επιπλέον ποικιλία σε πασες.
-Τα σουτ ειναι πιο πειστικα και χορταστικα
-Περισσοτερη ραντομιλα

Γενικα αρχισα να το ξαναπολαμβανω....

Πολυ ευκολη εγκατασταση, απλα βαζεις το dt18 και τελος.

• Like 1

Επισης αυτο το mod
https://evoweb.uk/threads/pes-2021-liberty-gameplay-v2-4-includes-ultra-light-control-version.87732/page-5#post-3740221
νομιζω οτι κανει θαυματακια στο χειρισμο του παικτη. 
Εξηγει και μονο του τι προσφερει, αλλα συνοπτικα αισθανεσαι τον παικτη που χειριζεσαι λιγοτερο μαγκωμενο (η ultra light version) πιο αμεσο σε χειρισμο και αποκριση και πιο αναλαφρο. Καταργει η εστω μειωνει αρκετα στην ουσια το cheat που σου μαγκωνει τον παικτη.
Σε συνδυασμο με το Dt18_all του προηγουμενου post, βγαινει ενα πολυ καλο αποτελεσμα, μπορεις να ελιχθεις και να ξεφυγεις και να μαρκαρεις οπως θες η να τοποθετηθεις εσυ οπου θελεις. Να πως ειλικρινα μου εβγαλε μια αισθηση FIFA 22  (οσο εχω δει απο τα βιντεο) στο πιο αργο και στιβαρο με λιγοτερη ευκινησια.
Η μπαλα ειναι σουπερ χαρη στο παραπανω Mod του προηγουμενου ποστ.

• Like 1

Ρε παιδια να ρωτησω κατι?? Μονο σε εμενα φαινεται οτι προ 21 αυτη την στιγμη ειναι χειροτερο απο το Προ 20 παρολο που ειναι Season Update?? 

Το ξεκινησα τωρα το Προ 21 αφου το βρηκα με 4€ και μου εχει πολυ ασχημη εντυπωση. Δεν μπορεις να ελεγξεις την δυναμη που φευγει η μπαλα οπως και τον ελεγχο του παικτη καθως λιγο να πατησω το γκαζι πεταει την μπαλα μπροστα και τρεχει με αποτελεσμα ο αντιπαλος να την παιρνει ευκολα. Επισης ντριπλα εχω ξεχασει τι ειναι καθως μεχρι να στριψει και να τον περασει μου εχει κλεψει ηδη 2-3 φορες την μπαλα. Το τρακαρισμα υπαρχει ακομα μεταξυ συμπαικτων και αλλα πολλα. 

Ξερω οτι ολα αυτα υπηρχαν και στα προηγουμενα αλλα φετος μου φαινεται οτι υπαρχουν σε μεγαλυτερο βαθμο. 

Ή μαλλον ξεχασα να παιζω προ καθως εκανα διαλλειμα ενος χρονου παιζοντας Φιφα 20 ή οντως εχει αλλαξει προς το χειροτερο σε σχεση με περσι. 

• Like 1

On 14/8/2021 at 2:15 ΠΜ, flokiman said:

Επισης αυτο το mod
https://evoweb.uk/threads/pes-2021-liberty-gameplay-v2-4-includes-ultra-light-control-version.87732/page-5#post-3740221
νομιζω οτι κανει θαυματακια στο χειρισμο του παικτη. 
Εξηγει και μονο του τι προσφερει, αλλα συνοπτικα αισθανεσαι τον παικτη που χειριζεσαι λιγοτερο μαγκωμενο (η ultra light version) πιο αμεσο σε χειρισμο και αποκριση και πιο αναλαφρο. Καταργει η εστω μειωνει αρκετα στην ουσια το cheat που σου μαγκωνει τον παικτη.
Σε συνδυασμο με το Dt18_all του προηγουμενου post, βγαινει ενα πολυ καλο αποτελεσμα, μπορεις να ελιχθεις και να ξεφυγεις και να μαρκαρεις οπως θες η να τοποθετηθεις εσυ οπου θελεις. Να πως ειλικρινα μου εβγαλε μια αισθηση FIFA 22  (οσο εχω δει απο τα βιντεο) στο πιο αργο και στιβαρο με λιγοτερη ευκινησια.
Η μπαλα ειναι σουπερ χαρη στο παραπανω Mod του προηγουμενου ποστ.

Παιζοντας και αλλα ματς, μονο με αυτο το mod, ειδα μια αξιοσημειωτη αλλαγη στο gameplay.

Πλεον μπορεις να τριπλαρεις σε στενους χωρους, να περασεις αμυντικο απλα με το μοχλο, ο παικτης εχει πολυ καλυτερη αποκριση οπως ειπα και πιο πανω, πιο αναλαφρος και υπο τον ελεγχο σου. 
Εκεινο που παρατηρησα επισης ειναι οτι οι μονομαχιες με σωμα ειναι πολυ πιο συχνες και ρεαλιστικες και υπαρχει επαφη με σωμα και οχι "εξ'αποστασεως" σαν να υπαρχει μαγνητικο πεδιο γυρω απο τον παικτη.
Τελος ειδα οτι πασες και λομπες ειναι πιο ελευθερες και δεν κοβονται παντα απο τους αμυντικους.
Αν δες σαν τρομαζει η διαδικασια με mods και θελετε να παιξετε ποδοσφαιρακι offline το προτεινω 100%

• Like 1

35 minutes ago, flokiman said:

Παιζοντας και αλλα ματς, μονο με αυτο το mod, ειδα μια αξιοσημειωτη αλλαγη στο gameplay.

Πλεον μπορεις να τριπλαρεις σε στενους χωρους, να περασεις αμυντικο απλα με το μοχλο, ο παικτης εχει πολυ καλυτερη αποκριση οπως ειπα και πιο πανω, πιο αναλαφρος και υπο τον ελεγχο σου. 
Εκεινο που παρατηρησα επισης ειναι οτι οι μονομαχιες με σωμα ειναι πολυ πιο συχνες και ρεαλιστικες και υπαρχει επαφη με σωμα και οχι "εξ'αποστασεως" σαν να υπαρχει μαγνητικο πεδιο γυρω απο τον παικτη.
Τελος ειδα οτι πασες και λομπες ειναι πιο ελευθερες και δεν κοβονται παντα απο τους αμυντικους.
Αν δες σαν τρομαζει η διαδικασια με mods και θελετε να παιξετε ποδοσφαιρακι offline το προτεινω 100%

Σε τι επίπεδο δυσκολίας παίζεις? 

7 hours ago, AkisVarg said:

Σε τι επίπεδο δυσκολίας παίζεις? 

Top Player.

• Like 1

11 hours ago, geonick1997 said:

Ρε παιδια να ρωτησω κατι?? Μονο σε εμενα φαινεται οτι προ 21 αυτη την στιγμη ειναι χειροτερο απο το Προ 20 παρολο που ειναι Season Update?? 

Το ξεκινησα τωρα το Προ 21 αφου το βρηκα με 4€ και μου εχει πολυ ασχημη εντυπωση. Δεν μπορεις να ελεγξεις την δυναμη που φευγει η μπαλα οπως και τον ελεγχο του παικτη καθως λιγο να πατησω το γκαζι πεταει την μπαλα μπροστα και τρεχει με αποτελεσμα ο αντιπαλος να την παιρνει ευκολα. Επισης ντριπλα εχω ξεχασει τι ειναι καθως μεχρι να στριψει και να τον περασει μου εχει κλεψει ηδη 2-3 φορες την μπαλα. Το τρακαρισμα υπαρχει ακομα μεταξυ συμπαικτων και αλλα πολλα. 

Ξερω οτι ολα αυτα υπηρχαν και στα προηγουμενα αλλα φετος μου φαινεται οτι υπαρχουν σε μεγαλυτερο βαθμο. 

Ή μαλλον ξεχασα να παιζω προ καθως εκανα διαλλειμα ενος χρονου παιζοντας Φιφα 20 ή οντως εχει αλλαξει προς το χειροτερο σε σχεση με περσι. 

Δεν άλλαξε κ τόσο που να μην το αναγνωρίζεις, μάλλον ξεσυνηθισες λόγω φιφα.... Α, κ έχει περάσει ο καιρός που "δεναμε με ταινία" το R1(τρέξιμο).. 

• Like 1

13 hours ago, geonick1997 said:

Δύο τριπλες χρησιμοποιουν οι περισσότεροι,αυτές πιάνουν δηλαδή.

Το Double touch και η άλλη που αφήνεις τα πάντα και πατάς L1+R1 + μοχλο κατεύθυνσης...αν έχεις Neymar πχ θα πιάσουν,μην προσπαθείς με casemiro,πρέπει να έχουν τα skills οι παίκτες.

• Like 1

1 hour ago, AkisVarg said:

Δεν άλλαξε κ τόσο που να μην το αναγνωρίζεις, μάλλον ξεσυνηθισες λόγω φιφα.... Α, κ έχει περάσει ο καιρός που "δεναμε με ταινία" το R1(τρέξιμο).. 

Καλα ναι εννοειται αυτο με το R1. Το εχω σταματησει και εγω αυτο και το εχω γυρισει σε τικι τακα αλλα αμα θες κανα explosion του παικτη την πεταει μακρια. 

Και εγω αυτο πιστευω οτι φταίει και μου φαινεται ποιο λογικο μετα απο 12 Σεζον στο Φιφα 20 😂😂🤷‍♂️

Στο -1 ταχυτητα παιζεις?? 

• Like 1

1 hour ago, geonick1997 said:

Καλα ναι εννοειται αυτο με το R1. Το εχω σταματησει και εγω αυτο και το εχω γυρισει σε τικι τακα αλλα αμα θες κανα explosion του παικτη την πεταει μακρια. 

Και εγω αυτο πιστευω οτι φταίει και μου φαινεται ποιο λογικο μετα απο 12 Σεζον στο Φιφα 20 😂😂🤷‍♂️

Στο -1 ταχυτητα παιζεις?? 

Όχι ρε συ.. στο 0 παίζω τα οφλαιν αλλά πιο πολύ "οφλαιν" mc κ φιλικά ονλαιν με τις ομάδες μας.... Το εχω πει πολλές φορές ότι κάποια ματς ονλαιν είτε  επισημα ειτε φιλικά καθώς κ κατηγορίες με σύνδεση πάνε σφαίρα-είναι 100% στο +1(που έχω δοκιμάσει κ ξέρω) run and gun κανονικά, εκεί δε πολυπροφταινεις να σκεφτείς.... Τρέξιμο μόνο στην άμυνα ας πούμε, επίσης μην ξεχνάς το R2(shield) όπως κ τον δεξί μοχλό για τρίπλες... Παίξε λίγο mc οφλαιν αν έχεις μια σχετικά ποιοτική ομάδα όπου εκεί αν κ είναι στο αρχάριος ο αντιπαλος(CPU) διαφέρει από το αρχάριος οφλαιν! 

Κατά τα άλλα αυτά που είχε... Διπλό R1 για έκρηξη ταχυτητας να φύγεις μπροστα(αν κ δεν είναι τόσο οφθαλμοφανες όσο στο 16 αν θυμάμαι καλά-ανάλογα τον παίκτη φυσικά) R2 για να "αφήσεις" την μπάλα να περασει(αφού έχεις αφήσει τα πάντα) κλπ. Συνήθεια είναι! 

Edited by AkisVarg
  • Thanks 1