Jump to content
AkisVarg

eFootball PES 2021 - Discussion Topic

Recommended Posts

@Antonius Άμα ψήνεσαι για ΝΙΝΤΕNDO, έχει στο Swtich remastered Super Sidekicks!! :jester:

https://www.nintendo.com/games/detail/aca-neogeo-super-sidekicks-switch/

Άμα δε βγάλει και φέτος PES για switch, και με αφήσει η συζυγος, το ψήνω πολύ άσχημα να το αγοράσω. Αν και περιμένω να βγει το SSK3, το SSK1 ήταν πολύ dated, ούτε μια μπουνιά το διαιτητή δε μπορούσες να βαρέσεις!!!:pp

Στα σοβαρά τώρα, πάρα πολύ εύστοχος ο φίλος @tripgab83 , φίλε 13 χρόνια , 6 πόστ! Να ποστάρεις πιο συχνά! (ξανα-καλώς όρισες) :pp. Τέλος πάντων, σε αυτό το πολύ χρήσιμο λινκ που ποσταρε με το μάνουαλ, αν δείτε έχει ένα tab που λέει OPEN BETA Test DETAILS.

Αν διαβάσετε κάπου γράφει 

"To prepare for its launch, we'll be running an open beta prior to the game's official launch, as described below.

The purpose of this beta test is to evaluate the quality of the online matchmaking and connection to the servers.
Please note that gameplay mechanics, balancing, animations and graphics are all under development and will be improved before the official launch."

Purpose

• ・ To check the quality of online matchmaking and connection, in order to make improvements before official launch.
  • ・ To survey participants of the test, which will provide us invaluable information to further improve the game experience.

Edited by slamsoze
Αν γίνεται merge me to apo katw PARAKALW
  • Like 1

Από το παραπάνω συμπεραίνω, ότι ασχέτως αν αυτό είναι κάτι ΑΛΦΑ-ΜΠΕΤΑ-ΝΤΕΜΟ κτλ, είναι κάτι που πρόκειται να βγει μετά από κάποιο στάδιο. Δε μιλάμε για ένα κώδικα που τον πετάξανε random και θα βγάλουν κάτι άλλο μετά, τελείως διαφορετικό. Έτσι αντιλαμβάνομαι τουλάχιστον. Τώρα πόσο διαφορετικό θα είναι μένει να το δούμε. 

Ας πούμε οι σκιές, φωτισμοί, γραφικά , κτλ, φαντάζομαι είναι πράγματα που φτιάχνονται στο φτερό. Για τα physics , adraneia, αργοστροφίλα κ τέτοια, δεν ξέρω κατά πόσο επιδέχονται τροποποίηση....

Πιστεύω 21 Ιουλίου θα μάθουμε την αλήθεια. 

Και εντάξει βλέπω ακραίες αντιδράσεις και από τους μεν και από τους δε. Ας δούμε που το πάνε, κ αν όντως αυτό είναι το τελικό μετά απογοητευόμαστε όλοι μαζί και κράζουμε,( εγώ πρώτος-πρώτος)..

Διάβασα π.χ. ένα κουφό παράπονο από κάποιον που άκουσε τι λέει ο τύπος που μιλάει από τα μεγάφωνα του γηπέδου..Νταξει τώρα αυτά είναι ό,τι να'ναι.

Να σας πω και κάτι που πολλοί μπορεί να μην το έχουν προσέξει. ΟΛΑ ΤΑ PES έχουν announcer στο στάδιο που μιλάει από τα μεγάφωνα. Συνήθως λέει τις συνθέσεις ή τα νούμερα των παικτών. Δεν είναι κάτι καινούριο, για να πέσουμε τώρα από τα σύννεφα. Βέβαια όταν οι περισσότεροι στο online παίζουν με 200 παλμούς, ή στο offline παίζουν με mute και spotify, ή δεν ακούν λόγω του speaker, λογικό είναι να μην το έχουν ακούσει.

Υ.Γ.: Επίσης @Antonius το PES mobile, τουλάχιστον μέχρι πέρσι το Δεκέμβριο, δεν ήταν συμβατό με χειριστήριο, και Dualshock που δοκίμασα και άλλο με bluetooth. Στο κινητό και στο tablet. Ελπίζω να το φτιάξουν φέτος και να γίνει όπως το λες.

Aν μπορει ενας MOD να μου κανει merge τα δύο ποστ γτ μου κόλλησε ο browser

Edited by slamsoze
merge me to apo panw PARAKALW!!!! :)
  • Love 1
  • Like 1

Ρε παιδια δεν πιστευω οτι η Κοναμι δουλευε 2 χρονια σε ενα παιχνιδι για να κανει απλως μια αντιγραφη του mobile σε PS5 version.  Κατι αλλο συμβαινει που μας ξεφευγει και θα το δουμε τον Ιουλιο. 

• Like 2

7 minutes ago, geonick1997 said:

Ρε παιδια δεν πιστευω οτι η Κοναμι δουλευε 2 χρονια σε ενα παιχνιδι για να κανει απλως μια αντιγραφη του mobile σε PS5 version.  Κατι αλλο συμβαινει που μας ξεφευγει και θα το δουμε τον Ιουλιο. 

Μαζί σου, αλλά στον αντίποδα, και αυτό που βλέπουμε τώρα, κάτι είναι, έτσι? Για να ζητάνε feedback θέλω να πω. Αλλιώς αν ήταν καθαρά για τη σύνδεση, σου πετούσε και μια WE 9 livewire evolution πλατφόρμα που λέει ο λόγος και δοκιμάζαν τη σύνδεση. Ή το βάζαν σαν έξτρα στο 2021 που παίζουν ήδη παίκτες, αν μιλούσαμε καθαρά για δοκιμή σύνδεσης που λένε.

Κ επίσης αυτό με τις δοκιμές της συνδεσιμότητας, μου τη δίνει απίστευτα, όποτε το διαβάζω. Μου την έδωσε και στο 2018 στην online beta.

ΑΜΑ είναι έτσι, ΚΟΝΑΜΙ (για να μην κοροϊδευόμαστε κιόλας) να σου πω εγώ ποιο είναι το πρόβλημα στη συνδεσιμότητα με το ανεξέλεγκτο Peer-2-peer σύστημα που έχεις. Ο κάθε πικραμένος μπορεί ανά πάσα ώρα να κόβει το ματς όποτε το γουστάρει και να το κάνει void/nulify/no loss...

Αν είναι όντως για τη σύνδεση μόνο και καλα, αφήστε το, κλείστε τη BETA και στείλτε μου τώρα το check, σας το έλυσα χωρίς survey... Πάει 11 χρόνια τώρα αυτή η μάστιγα με το lag cheat, έλεος δηλαδή...

Edited by slamsoze
  • Like 1

Τόσο καιρό κάποιοι φωνάζατε ότι δεν υπάρχουν νέα. Και σας δίνει δοκιμαστική beta Ιούνιο μήνα.Θα το κρίνουμε γι αυτό που είναι κι όχι σαν πλήρες παιχνίδι του Σεπτεμβρίου.

πωωωω μου γαμησε την ψυχολογια... γιατι βγαλανε τωρα αυτη την μαλακια τωρα?
Πραγματικα οι τυποι ειναι για το πεος... δεν εχουν κανει καν επισημη ανακοινωση και βγαζουν open beta να ελενξουν τι?
Και η πλακα ειναι οτι εχουν γραμμενο στις πινακιδες οτι "Η ανακοινωση ερχεται στις 21/7" μια μερα πριν τις ΕΑ.
Ετσι για να παρουμε κανενα preorder εμεις πρωτα. Αυτο τωρα ειναι unreal engine?
Πραγματικα δεν ξερω τι να πω εχασα πασα ιδεα για την εταιρια τους.

Έτσι ακριβώς είναι, αυτό πάνω κάτω θα είναι το game, στο reddit υπάρχει πολύς κόσμος που πιστεύει ότι αυτή η beta είναι απλά ένας random κώδικας, ξέρω γω απλά το mobile αλλά upscaled για να δοκιμάσουν τους σερβερς. 

Όμως το παιχνίδι αυτό που τρέχει τώρα στην beta είναι όντως το κανονικό pes2022 που δουλεύει τώρα η ΚΟΝΑΜΙ, αυτό που θα κυκλοφορήσει σε λίγο καιρό για το PS. O κόσμος απλά δεν μπορεί να το πιστέψει, μάλιστα υπάρχουν KONAMI fanboys που επιτίθενται στους άλλους λέγοντάς τους ηλίθιους που παραπονιούνται επειδή η beta είναι για το pes mobile και όχι για το κανονικό παιχνίδι!

Και όσον αφορά το crossplay, υπάρχει διαφορετικό εικονίδιο στο matchmaking για PS και ΧΒΟΧ, αν ήταν να επιτρέψει crossplay μόνο μεταξύ PS4 και PS5, δεν υπήρχε νόημα να βάλουν μόνο ένα εικονίδιο PS:

nRtitcPFb1J7H5LOLdr1B1bh9BSpcYWwuMGTsK8K

H KONAMI το επεξεργάζεται σοβαρά το ενδεχόμενο για ευρύτερο crossplay από ό,τι φαίνεται.

Πάντως, επιεικώς απαράδεκτο που δεν επέτρεψαν και παίκτες PC στην open beta, πραγματικά ντροπή και αίσχος. Και όλα αυτά επειδή στο PC υπάρχουν και καλά περισσότεροι cheaters (δηλαδή όχι ότι φταίει η παλαιολιθική υποδομή-ξέφραγο αμπέλι της ΚΟΝΑΜΙ) και γι'αυτο σου λέει μόνο παίκτες PS και XBOX στην open beta.

Ε πάρε να'χεις λοιπόν:

XAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA!!!!!!!!!!!!!

Έτσι! Kick off glitch FTW και rage quit στην beta μωρή αρρώστια, από τo 1337 community των κονσολών!!!!🤣

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑ!!!

@slamsoze Φέτος εικάζω πως θα είναι άλλη η έκδοση του pes mobile, καμία σχέση με την περυσινή, το περυσινό pes mobile μπορεί να ήταν FOX με graphics wrapper UE, αλλά φέτος η mobile έκδοση θα είναι μεν πάλι FOX με graphics wrapper UE, όμως θα είναι port από την main version.

Είναι λάθος να νομίζει ο κόσμος ότι το πανίσχυρο PS5 θα πάρει την περυσινή mobile hybrid FOX-UE version αλλά upscaled. Ας πούμε ότι το pes mobile μέχρι τώρα ήταν hybrid FOX-UE 1.0.

Φέτος η ΚΟΝΑΜΙ πρακτικά βγάζει την hybrid FOX-UE 2.0 και όλες οι πλατφόρμες θα πάρουν αυτή την έκδοση, ακόμα και το mobile (και αν το mobile δεν πάρει την 2.0 φέτος, θα την πάρει του χρόνου ξέρω γω).

Φυσικά δεν μπορώ να σου υπογράψω ότι ας πούμε η ΚΟΝΑΜΙ θα επιτρέψει την πλήρη υποστήριξη dualshock στο mobile, όμως είμαι σίγουρος ότι η μηχανή  θα το υποστηρίζει εγγενώς, άσχετα από το τι θα αποφασίσει τελικά η ΚΟΝΑΜΙ.

Πάντως από οικονομικής άποψης θα ήταν εντελώς ανόητο από την ΚΟΝΑΜΙ να μην το επιτρέψει μια και μπαίνει στην διαδικασία μιας τόσο κοσμογονικής αλλαγής στην υποδομή της. Επίσης μην ξεχνάμε ότι πλέον το mobile gaming δεν είναι πια φτωχός συγγενής, οι mobile συσκευές πλέον έχουν φοβερές δυνατότητες και μπορείς να τις συνδέσεις πανεύκολα με HDMI στην τηλεόραση και ταυτόχρονα 2 χειριστήρια. Να λοιπόν μια κανονική κονσόλα on the go που παίζει full pro.

Αν ήμουν η ΚΟΝΑΜΙ και είχα κάνει τόση προσπάθεια όλα αυτά τα χρόνια να κερδίσω εκατομμύρια καινούριους χρήστες μέσω αυτής της καινούριας mobile πλατφόρμας, δεν θα άφηνα με τίποτα την τεράστια αυτή ευκαιρία να πάει ανεκμετάλλευτη και θα τους έμπαζα όλους στο μαντρί το 2021 να παίζουν full λειτουργική έκδοση pro στο κινητάκι τους και να τους τα παίρνω ακόμα πιο χοντρά! 😛

@Game1 Όχι σαν πλήρες παιχνίδι του Σεπτεμβρίου, αλλά για αυτό που είναι τώρα, το κρίναμε ήδη. 😛

Edited by Antonius
  • Like 2

το κατέβασες ? γιατι εγω ειμαι δουλεια ακομα οποτε δεν εχω αποψη

@Antonius Για το Super Sidekicks στο Nintendo Switch δεν είπες τίποτα και με πλήγωσες... :jester:.( πλακίτσα κάνω).

Kοίταξε για το crossplay, τα beta details ως τώρα λένε ότι είναι ΜΟΝΟ cross-gen μεταξύ PS4-PS5 και XBOXx-XBoxONE, δεν είναι cross-platform ως τώρα, δεν ξερω μήπως τυχον διαφέρουν τα εικονίδια για ps5 και ps4... ΦΑντάζομαι και εγώ πάντως, κάποια στιγμή θα γίνει κ αυτό..... στο πολύ/λίγο μέλλον.

Για το PC που λες, νομίζω είναι προφανής ο λόγος που δεν το δώσανε. Άσχετα με το cheating, θα αρχίσουν να σκαλίζουν οι dataminers, θα βρουν πράγματα που δε θέλουν οι developers να βγουν παραέξω ακόμα, θα βγάλουν tools να κάνει time extend , θα mod-άρουν κ άλλες ομάδες κτλ... Δεν τα πολυγουστάρουν αυτά οι developers.

Edited by slamsoze

Ρε παιδιά ένας καλός MOD να ανοίξει το τοπικ για το NEW FOOTBALL 2022....?????? ΆΝΤΕ Θέλουμε να σχολιάσουμε και το datapack 7.0 , να 'ούμε!!!!!:jester::yoman::kapnogono::toot:

@AkisVarg POY EISAI!! πάρε το φωτόσπαθό σου και έλα!!! :yoman::help::cop::ban::blowup:

Edited by slamsoze
  • Like 2
  • Haha 2

11 minutes ago, Antonius said:

Έτσι ακριβώς είναι, αυτό πάνω κάτω θα είναι το game, στο reddit υπάρχει πολύς κόσμος που πιστεύει ότι αυτή η beta είναι απλά ένας random κώδικας, ξέρω γω απλά το mobile αλλά upscaled για να δοκιμάσουν τους σερβερς. 

Όμως το παιχνίδι αυτό που τρέχει τώρα στην beta είναι όντως το κανονικό pes2022 που δουλεύει τώρα η ΚΟΝΑΜΙ, αυτό που θα κυκλοφορήσει σε λίγο καιρό για το PS. O κόσμος απλά δεν μπορεί να το πιστέψει, μάλιστα υπάρχουν KONAMI fanboys που επιτίθενται στους άλλους λέγοντάς τους ηλίθιους που παραπονιούνται επειδή η beta είναι για το pes mobile και όχι για το κανονικό παιχνίδι!

Και όσον αφορά το crossplay, υπάρχει διαφορετικό εικονίδιο στο matchmaking για PS και ΧΒΟΧ, αν ήταν να επιτρέψει crossplay μόνο μεταξύ PS4 και PS5, δεν υπήρχε νόημα να βάλουν μόνο ένα εικονίδιο PS:

nRtitcPFb1J7H5LOLdr1B1bh9BSpcYWwuMGTsK8K

H KONAMI το επεξεργάζεται σοβαρά το ενδεχόμενο για ευρύτερο crossplay από ό,τι φαίνεται.

Πάντως, επιεικώς απαράδεκτο που δεν επέτρεψαν και παίκτες PC στην open beta, πραγματικά ντροπή και αίσχος. Και όλα αυτά επειδή στο PC υπάρχουν και καλά περισσότεροι cheaters (δηλαδή όχι ότι φταίει η παλαιολιθική υποδομή-ξέφραγο αμπέλι της ΚΟΝΑΜΙ) και γι'αυτο σου λέει μόνο παίκτες PS και XBOX στην open beta.

Ε πάρε να'χεις λοιπόν:

XAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA!!!!!!!!!!!!!

Έτσι! Kick off glitch FTW και rage quit στην beta μωρή αρρώστια, από τo 1337 community των κονσολών!!!!🤣

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑ!!!

@slamsoze Φέτος εικάζω πως θα είναι άλλη η έκδοση του pes mobile, καμία σχέση με την περυσινή, το περυσινό pes mobile μπορεί να ήταν FOX με graphics wrapper UE, αλλά φέτος η mobile έκδοση θα είναι μεν πάλι FOX με graphics wrapper UE, όμως θα είναι port από την main version.

Είναι λάθος να νομίζει ο κόσμος ότι το πανίσχυρο PS5 θα πάρει την περυσινή mobile hybrid FOX-UE version αλλά upscaled. Ας πούμε ότι το pes mobile μέχρι τώρα ήταν hybrid FOX-UE 1.0.

Φέτος η ΚΟΝΑΜΙ πρακτικά βγάζει την hybrid FOX-UE 2.0 και όλες οι πλατφόρμες θα πάρουν αυτή την έκδοση, ακόμα και το mobile (και αν το mobile δεν πάρει την 2.0 φέτος, θα την πάρει του χρόνου ξέρω γω).

Φυσικά δεν μπορώ να σου υπογράψω ότι ας πούμε η ΚΟΝΑΜΙ θα επιτρέψει την πλήρη υποστήριξη dualshock στο mobile, όμως είμαι σίγουρος ότι η μηχανή  θα το υποστηρίζει εγγενώς, άσχετα από το τι θα αποφασίσει τελικά η ΚΟΝΑΜΙ.

Πάντως από οικονομικής άποψης θα ήταν εντελώς ανόητο από την ΚΟΝΑΜΙ να μην το επιτρέψει μια και μπαίνει στην διαδικασία μιας τόσο κοσμογονικής αλλαγής στην υποδομή της. Επίσης μην ξεχνάμε ότι πλέον το mobile gaming δεν είναι πια φτωχός συγγενής, οι mobile συσκευές πλέον έχουν φοβερές δυνατότητες και μπορείς να τις συνδέσεις πανεύκολα με HDMI στην τηλεόραση και ταυτόχρονα 2 χειριστήρια. Να λοιπόν μια κανονική κονσόλα on the go που παίζει full pro.

Αν ήμουν η ΚΟΝΑΜΙ και είχα κάνει τόση προσπάθεια όλα αυτά τα χρόνια να κερδίσω εκατομμύρια καινούριους χρήστες μέσω αυτής της καινούριας mobile πλατφόρμας, δεν θα άφηνα με τίποτα την τεράστια αυτή ευκαιρία να πάει ανεκμετάλλευτη και θα τους έμπαζα όλους στο μαντρί το 2021 να παίζουν full λειτουργική έκδοση pro στο κινητάκι τους και να τους τα παίρνω ακόμα πιο χοντρά! 😛

αμα ειναι να το κανουνε fortnite το pes να μας το πουνε ωστε να μην ελπιζουμε πολλα.
Παιζει να βαλανε unreal engine για να εχουν οι παιχτες χωρους την ωρα που βαζουν γκοαλ και να τους αγοραζεις με vbucks 

@slamsoze Αφού έχεις καταλάβει ότι ψοφάω για Super Sidekicks και παλιά Arcade γενικώς και γουστάρω με τρέλα Nintendo, οπότε εννοείται ότι καραψήνομαι! Μάλιστα το SSK3 το έπαιζα πριν από λίγες μέρες στο neoragex! :pp

Για φαντάσου ρε συ όμως μια μέρα να βγάλουν ένα τόσο φοβερό arcade ποδοσφαιράκι (είδαμε και τα "σιμιουλέισον" :P) , αλλά με φωτορεαλιστικά γραφικά και φυσική UE, ένα Super Sidekicks 2022 ας πούμε. ΠΩΠΩ μιλάμε το κάνω preorder από τώρα και ας έχει μόνο 10 εθνικές ομάδες! :D

@AlexIsGRx Βασικά θα ήταν τρελό όνειρο της ΚΟΝΑΜΙ να κάνει Fortnite το PES, το πιο επιτυχημένο εμπορικά game των τελευταίων ετών είναι το Fortnite, και ποιός δεν θα ήθελε να αντιγράψει αυτή την εμπορική επιτυχία;

Επειδή ένας Αλεξάκης και ένας Αντωνάκης από μια ανύπαρκτη Ελλάδα θέλουν να παίξουν ένα καλό παιχνίδι ποδοσφαίρου και όχι απλά ένα soccer themed - card collecting battle royale με microtransactions;

Who cares? Money talks! :)

Κι εσύ Αλεξάκη και Αντωνάκη πάντε να παίξετε PES6 ή sensible soccer άμα δεν γουστάρετε! 😛

Edited by Antonius
  • Haha 2

Εσύ που έβαλες dislike επειδή δεν θες να λέμε μ@λ@κιάρα την μ@λ@κιάρα που βγήκε σήμερα, βάλε κι άλλο ένα να δούμε κάτι..

• Haha 2

το χρωμα στο γρασιδι ειναι ποιο ωραιο αληθοφανες πρασινο,  ενω ολα τα προηγουμενα χρονια ηταν λαχανι, επισης η μπαλα σαν να μεγαλωσε ενα κλικ σε μεγεθος, φενεται καπως αφυσικη και δεν μου αρεσει! με τι ασχολουμαι ρεεεεε στα 30 φευγα! αντι να φτιαξω ενα μεγαθηριο επιχειρηση να ξεπερασω την απλ...και μετα να εξαγορασω ολη την κοναμι, εγω ασχολουμαι 24 ιουνι με το προ και με το λαχανι χρωμα στο γηπεδο.,,,εκει μας εφτασαν οι ιαπωνες! παω να παιξω μορταλ κομπατ να ηρεμησω λιγο...,,α ξεχασα δεν εχω playstation! τοτε παω να παιξω κανα στουκι με τον 98αρι γειτονα απεναντι, α ξεχασα επεστρεψε στο φως προχθες. τοτε παω στο γηπεδακι ποιο κατω να παιξω πασουλα με τον τοιχο, α ξεχασα το κατεδαφισαν...παω να δω νετφλιξ, α ξεχασα πουλησα την tv...ρε παιδια το πατς για ms dos σε linux το εχει κανεις;

Edited by isspro98
  • Haha 1

Πολλα χρονια εχω να γραψω αλλα ααααααντε να  το κανω το καλο.Καθε παιχνιδι  πλεον σε αυτη την κατηγορια που θελει να ειναι ανταγωνιστικο πρεπει να εχει καλο online.Κατι  που βλεπουμε να εχουνε παραπονα και απο φιφ αμερια και απο προ.Εδω βγαζει η κοναμι λοιπον  Online Performance Test.Τι δεν καταλαβαινεται ειλικρινα.Ειδατε πουθενα να ειναι gameplay test?Μην βγαζετε χαζζα συμπερασματα.Υπομονη ενα μηνα.

11 hours ago, slamsoze said:

Σχόλιο Βραζιλιάνου από το evoweb για το PS4 :" The PS4 version looks almost identical to the PS5, I wonder if this means there's a chance of them releasing the real PES2022 on PS4 instead of just another Fox Engine game."

Ξέχασα να σχολιάσω κάτι πάνω σε αυτό. Όντως φίλε μου Βραζιλιάνε θα κυκλοφορήσει το "real PES2022" στο PS4. Αυτό που δεν φανταζόσουν όμως είναι ότι αυτό το "real PES2022" το οποίο θα είναι πανομοιότυπο σε όλες τις πλατφόρμες, στην πράξη θα είναι "just another Fox Engine game" με γραφικά unreal.

Τα οποία βεβαίως βεβαίως, ακόμα και αυτά δεν είναι στο λεβελ που είχε αφήσει η ΚΟΝΑΜΙ να φανταστούμε ότι θα είναι. Όχι ότι είναι άσχημα, αλλά δεν υπάρχει και καμιά τεράστια διαφορά με πριν. Η μόνη διαφορά που χτυπάει οπτικά με την πρώτη ματιά είναι ο τάπητας του γηπέδου, τίποτα άλλο θα έλεγα.

Πολύ hype για το τίποτα, τελικά γύρισε μπούμερανγκ η τεμπελιά ενός χρόνου με αφορμή τον covid, γιατί περί αυτού πρόκειται τελικά, μου φαίνεται θα πέσει πρωτοφανές παγκόσμιο outcry στην ΚΟΝΑΜΙ, τα πράγματα είναι σοβαρά, πλακώνεται ο κόσμος στο Internet για αν το New Football Game είναι το mobile ή η next engine έκδοση (που φυσικά είναι η next gen έκδοση, πες το early build, alpha, beta, gama, delta ή όπως αλλιώς γουστάρεις, πάντως αυτό είναι).

Τα fanboys λυσάνε ότι είναι ντε και καλά η έκδοση mobile που λέει την βγάλανε upscaled μόνο για τo συγκεκριμένο server test. Αν είναι δυνατόν!

Μιλάμε ότι ο κόσμος πάσχει από άρνηση και δεν πιστεύει κυριολεκτικά τα ίδια του τα μάτια.

Τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια; Όχι, δεν είναι ένας σκύλος που μαθαίνει ξένες γλώσσες... 🐱 😛

• Like 1
  • Haha 1

1 hour ago, slamsoze said:

Eίδα το survey της ΚΟΝΑΜΙ. 22 ερωτήσεις, οι 20/22 είναι για gameplay , οι 02/22 είναι για σύνδεση.

Δεν ξέρω ειλικρινά τι θέλει να κάνει η ΚΟΝΑΜΙ με αυτήν την κίνηση, αλλά δε θα το έλεγα και τόσο εύκολα "χαζό συμπέρασμα".

xEriH5e.jpg

rSRjZJp.jpg

Και εμεις τωρα πρεπει να κανουμε συγκριση beta με 2021. 

Επρεπε να βαζανε και 3η στηλη που να λεει " The same"

• Like 1
  • Haha 2

Eίδα το survey της ΚΟΝΑΜΙ. 22 ερωτήσεις, οι 20/22 είναι για gameplay , οι 02/22 είναι για σύνδεση.

Δεν ξέρω ειλικρινά τι θέλει να κάνει η ΚΟΝΑΜΙ με αυτήν την κίνηση, αλλά δε θα το έλεγα και τόσο εύκολα "χαζό συμπέρασμα".

xEriH5e.jpg

rSRjZJp.jpg

Κυριολεκτικά χαμένα τα έχουν. Ρωτάνε τέτοια πράγματα έχοντας δώσει στο κόσμο κάτι τόσο ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ?

Ούτε σαν εφαρμογούλα στο ταμπλετ όταν είμαι τουαλέτα δεν θα έπαιζα κάτι τέτοιο.

• Haha 3

1 hour ago, sonofmook said:

Κυριολεκτικά χαμένα τα έχουν. Ρωτάνε τέτοια πράγματα έχοντας δώσει στο κόσμο κάτι τόσο ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ?

Ούτε σαν εφαρμογούλα στο ταμπλετ όταν είμαι τουαλέτα δεν θα έπαιζα κάτι τέτοιο.

Η πλάκα είναι ότι έχουν γίνει ολα τα community ένα Γαλατικό χωρίο όπου όλοι πλακώνονται με όλους. ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ, ότι κανείς δεν ξέρει τι είναι αυτό που παίζει. Απλή μπετα, πρη-άλφα, κάτι άλλο από Android που θα το πετάξουν στα σκουπίδια μετά??

Το eurogamer και το IGN, λένε ότι κάνανε επαφές με ΚΟΝΑΜΙ και ότι αφορά το eFootball (PES) 2022.

Άλλος λέει ότι τα site θα εκτεθούν και ότι είναι απλα ένα server test (ποιος σερβερ αναρωτιέμαι εγώ)

Άλλος λέει ότι είναι ξερο σερβερ τεστ, κ ότι μας πετάξανε ένα mobile build, με την ίδια ευκολία που θα μπορούσαν να μας βάλουν να τεστάρουμε τους σερβερ με ΤΕΤΡΙΣ.

Πραγματικά κανείς δε μπορεί να πει με σιγουριά τι είναι αυτό!

Edited by slamsoze
  • Like 1
  • Haha 1

Η πλάκα είναι ότι έχουν γίνει ολα τα community ένα Γαλατικό χωρίο όπου όλοι πλακώνονται με όλους. ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ, ότι κανείς δεν ξέρει τι είναι αυτό που παίζει. Απλή μπετα, πρη-άλφα, κάτι άλλο από Android που θα το πετάξουν στα σκουπίδια μετά??

Το eurogamer και το IGN, λένε ότι κάνανε επαφές με ΚΟΝΑΜΙ και ότι αφορά το eFootball (PES) 2022.

Άλλος λέει ότι τα site θα εκτεθούν και ότι είναι απλα ένα server test (ποιος σερβερ αναρωτιέμαι εγώ)

Άλλος λέει ότι είναι ξερο σερβερ τεστ, κ ότι μας πετάξανε ένα mobile build, με την ίδια ευκολία που θα μπορούσαν να μας βάλουν να τεστάρουμε τους σερβερ με ΤΕΤΡΙΣ.

Πραγματικά κανείς δε μπορεί να πει με σιγουριά τι είναι αυτό!

Αν κρίνει κανείς από την ύπαρξη του survey και μόνο, οι απίθανοι αυτοί τύποι της Κονάμι το έχουν περί πολλού το σημερινό και δεν το λάνσαραν για τη πλάκα τους.

Κι όχι  μόνο ότι μιλάμε για ακριβές αντίγραφο του gameplay του 21.. τα επιμέρους σημεία αναδεικνύουν το 21 σε all time iconic έκδοση της σειράς, δεν μπορεί να υπάρξει καμία σύγκριση (κοίτα τι φτάσαμε να λέμε..!!).

• Haha 1

@slamsoze το ειπες κ έγινε ρε μπαγάσα! 

Ορμάτε!!ησυχα κ πολιτισμένα, μην σπρώχνεστε μόνο! 

• Love 1
  • Haha 1

On 20/6/2021 at 10:42 ΠΜ, isspro98 said:

εγω δεν ντρεπομαι να το πω και να το βροντοφωναξω...ειμαι υπαληλισκος της κοναμι απο το 2011 και μετα..ολα ξεκινησαν οταν αρχισε να μην μου αρεσει το προ το 2011 και ειπα απο μεσα μου "ωπ δεν μου αρεσει το προ, ωπ κατι πρεπει να κανω, ωπ ωπ, θα δουλεψω γιαυτους ωστε να τους δινω ιδεες" και τελικα μου ειπαν τοτε ωραια μπες στο wehellas και να κραζεις το φιφα, τους λεω ωραια, τι θα κερδισω? μου λενε καθε χρονο θα σου δινουμε το promo disc +  καθε μηνα 200δολαρια, τους λεω ωραια αλλα μονο με bitcoin, ωραια και τους λεω επισης αυτογραφο απο takatsuka και αυθεντικη μπλουζα φορεμενη totti, νταξει μου λενε...με τα πολλα το 2015 μπηκα στο φορουμ τελικα λογω υποχρεωσεων, και απο τοτε αρχισα να κραζω το προ, αντι για το φιφα, δεν ξερω τι επαθα, ισως επειδη το προ ακομα δεν μου αρεσε...το φιφα το εκραξα καμια 20αρια φορες, αλλα τελικα το φορουμ με μαγεψε, με απροσονατολισε και τελικα εκραζα το προ...και απο ο,τι φενεται και φετος θα το κραξω γιατι μετα απο εκγυρες πηγες που μπορει και να μην ειναι εγκυρες, το φετινο προ η θα σπερνει η θα ειναι το ποιο μαπα απο ολα! παρακατω δειχνω και το αποδεικτικο πληρωμων για ολους τους δυσπιστους υβριδικους!

zhEcMlg.jpg

Είχα καιρό να μπω να δω το φόρουμ, και καθώς διάβαζα πέτυχα αυτό το ποστ διαμάντι.

Πιστεύω να έχεις καταλάβει πόσο λάθος ήσουν που δεν ξεσκίστηκες να ξεκινήσεις από το 2011 αντί να περιμένεις το 2015. Αν έπαιρνες τα $200 το μήνα σε bitcoin από τότε, σήμερα θα έκανες 2 πράγματα:

1) Θα αγόραζες την ίδια την Κονάμι για να βγάλεις το σωστό ποδοσφαιράκι που πάντα θέλαμε

2) Με κάτι ψιλά θα αγόραζες τον ίδιο τον Ρονάλντο (τον ορίτζιναλ, τον ορθόδοξο, σαν την πασοκάρα) και όλα τα δικαιώματα και θα θα τον είχες αποκλειστικότητα ως legend

Φυσικά θα στήριζες legends γενικά από την τότε εποχή, να δούμε επιτέλους legend Αμοκάτσι με ταχύτητα 120 (ο μόνος πάνω από 99) και Ολίσε με σουτ στα 120 (αυτός και ου Ρουμπέρτου Κάρλους).

• Haha 1

5 hours ago, AkisVarg said:

@slamsoze το ειπες κ έγινε ρε μπαγάσα! 

Ορμάτε!!ησυχα κ πολιτισμένα, μην σπρώχνεστε μόνο! 

Ωραίος μερσι,χρωστάω καρδούλα μόλις με ξεναγήσει να βάλω reactions. Χαχχχχχαα μόλις με ξανα αφήσει εννοούσα,το αφήνω unedited , γιατί ήταν από τα πετυχημένα του autocomplete

❤️

Edited by slamsoze
  • Haha 1