Jump to content
AkisVarg

eFootball PES 2021 - Discussion Topic

Recommended Posts

1 hour ago, geonick1997 said:

UPDATE: Φτιαξανε 0 χαλασανε 8 😂😂😂 (οπως και το περιβοητο DP8). Το εχει μαλλον το νουμερο 😂

Το ξερεις οτι υπαρχει και αντιπαλη οχθη που λεγεται Φιφα. Αμα σε χαλαει τοσο πολυ και δεν αντεχεις τους γιαπωνεζους πηγαινε στην αντιπαλη οχθη να δοκιμασεις οπως το εχουμε κανει ολοι τουλαχιστον μια φορα και συγκρινε. Αυτο που κανεις λεγεται μαζοχισμος. 

Παιζω προ καθε χρονο.....ΑΛΛΑ θα μπω στο φορουμ να κατεβασω οτι καντηλια εχω και δεν εχω για το ποσο χαλια ειναι το παιχνιδι και οτι δεν αντεχω αλλο και να πανε μαμηθουν οι Ιαπωνες...... ΑΛΛΑ το επομενο 2ωρο θα μπω παλι στο προ να παιξω γτ ετσι γουσταρω να χαλιεμαι.😂😂😂😂😂

Έτσι. Όποιος δε γουστάρει το μπ@@λο και στο μπαουλο

Ήδη μας αδειασαν την γωνια καποιοι που δε θελαν να ακούν αρνητικη κριτική για  το προ και ήταν και πρων mds

Μερικοί κουράζετε,"όχι δε ξαναμπαίνω" και πάλι εδώ είστε σας θιξαμε την γκομενα; 🤣

Edited by SAX
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1

Ψυχραιμία κύριοι(καλοκαίρι οκ αλλά) ... Ότι θέλει θα κάνει ο καθένας ειδικά με τα φράγκα του.... Εδω θα ακούγονται όλες οι απόψεις αρκεί να μην έχουν να κάνουν επί προσωπικού... Έχουμε όλοι το ελεύθερο να γράφουμε ότι θέλουμε κ να μπαίνουμε οποτε θέλουμε  αρκεί να μην προσβάλλουμε τα άλλα μέλη που πιθανόν έχουν άλλη άποψη... Όποιος δεν θέλει κ διαφωνεί απλά δεν συμμετέχει, Κ αυτά είναι οι ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΊ(ρίξτε μια ματιά στον σύνδεσμο που έχω από κάτω στην υπογραφή μου) κ όχι δικά μου λόγια.... Έτσι? Να ξηγιομαστε να μην παρεξηγιομαστε 

Edited by AkisVarg
  • Love 1
  • Like 2

Αυτοί που κουράζουν είναι αυτοί που έχουν ξεφτιλίσει την έννοια της λογικής, που έχουν καταντήσει το φόρουμ να γράφουν πέντε άτομα κι όλοι οι άλλοι να έχουν εξαφανιστεί.Εκτος κι αν η απαξίωση του παιχνιδιού είναι οργανωμένη,για κάποιους λόγους.Γιατι το να παίζεις το παιχνίδι μέχρι Ιούνιο και να ισχυρίζεσαι ότι δεν αξίζει,δεν έχει λογική. Δεν αξίζει αυτό που το παρατάς και δεν ασχολείσαι,όχι αυτό που ασχολείσαι και συνεχίζεις να παίζεις.

Φυσικά εκεί έξω πολλοι καταλαβαίνουν τι εννοώ όταν λέω ότι η απαξίωση του παιχνιδιού είναι οργανωμένη.

Edited by Game1
  • Haha 4

Ε ναι λοιπόν, δεν έχει νόημα πια να κρυβόμαστε κύριοι, ας το παραδεχτούμε:

Τα παίρνουμε χοντρά για να απαξιώνουμε μέρα νύχτα το θεϊκό, το ανεπανάληπτο, το αξεπέραστο, το αψεγάδιαστο διαμάντι της ΚΟΝΑΜΙ, και να οδηγούμε τα ηλίθια, ανεγκέφαλα, ανυποψίαστα πρόβατα στην σαπίλα της ΕΑ. :jester:

Τελικά ξεσκεπάστηκε η παράγκα του μου(ΦΙ)φα! :hehe:

Μας πήρανε χαμπάρι! :xirokrotima:

ΟΛΕΕΕΕ! :worship0zk: :worship0zk: :worship0zk: :worship0zk:

ΟΥ να χαθούμε να χανόμαστε τα μουφιφοπαραγκοτόμαρα!

😂😂😂😂😂😂😂

Edited by Antonius
  • Haha 2

Αν δεν τελειώσει το Γιούρο,ανακοινώσεις από κοναμι για το 2022 δεν έχει.Πολλοι έχουν πέσει με τα μούτρα στα ματς ντει του 2021 και αγοράζουν κοινς.Δεν είναι ηλιθιοι οι γιαπωνέζοι.

Φυσικα πολλοι παίζουν ακόμα για να σιγουρευτουν 100% το πόσο άθλιο είναι το 2021🤣

Περιμένω τα πρώτα νέα για τα πατς.Και αν θα περνάνε στα νέα xbox.Το νέο xbox αν δεν κάνω λάθος έχει υποδοχή usb.

• Like 4

3 hours ago, Game1 said:

Φυσικα πολλοι παίζουν ακόμα για να σιγουρευτουν 100% το πόσο άθλιο είναι το 2021🤣

Εχω την μύγα και μυγιάζομαι, 🤣😂

• Haha 3

Δεν νομίζω πως χρειάζονται πολλά λόγια.

Το προ21 είναι το χειρότερο όλων των εποχών, ειδικά στο online. 

Κουραστικό σε επανάληψη γεγονότων στον αγωνιστικό χώρο, λείπει οικτρά η ποικιλία σε γκολ, φάσεις και ανάπτυξη των προηγούμενων ετών. Μπούσουλας τηλεκατευθυνόμενος.

Χώρια το σκριπτ που πάτησε και τις 10 διαστάσεις του σύμπαντος..

(από έναν που φέτος έκανε ατομικό ranking ρεκόρ).

• Like 3

21 hours ago, Game1 said:

Αυτοί που κουράζουν είναι αυτοί που έχουν ξεφτιλίσει την έννοια της λογικής, που έχουν καταντήσει το φόρουμ να γράφουν πέντε άτομα κι όλοι οι άλλοι να έχουν εξαφανιστεί.Εκτος κι αν η απαξίωση του παιχνιδιού είναι οργανωμένη,για κάποιους λόγους.Γιατι το να παίζεις το παιχνίδι μέχρι Ιούνιο και να ισχυρίζεσαι ότι δεν αξίζει,δεν έχει λογική. Δεν αξίζει αυτό που το παρατάς και δεν ασχολείσαι,όχι αυτό που ασχολείσαι και συνεχίζεις να παίζεις.

Φυσικά εκεί έξω πολλοι καταλαβαίνουν τι εννοώ όταν λέω ότι η απαξίωση του παιχνιδιού είναι οργανωμένη.

Άστρα ζενεκα και συ αδερφέ; 

Έλα χαβαλέ κάνουμε, γελα, όπως είδες σου έβαλα και like στο άλλο σου ποστ. 

• Haha 3

εχει στηθει σχεδιο να μην εκφερουν καλες γνωμες οι ανθρωποι που παιζουν αυτην την παιχνιδαρα που μας χαρισε και φετος η κοναμι...γινεται μονο προπαγανδα σε αυτο το αρτιο ποδοσφαιρακι...του ειναι τοσο δυσκολο να καταλαβει επειδη ειναι  για το λουτσο το παιχνιδι δεν μπαινει σχεδον κανεις πλεον εδω να γραψει ενα θετικο σχολιο........δεν υπαρχουν θετικα σχολια και για αυτο δεν γραφονται...δεν ειμαστε παρανοικοι... οποιος ξερει λιγη μπαλα καταλαβαινει οτι ειναι ενα ΨΕΜΑ το παιχνιδι.........αυτο το ψεμα εχει συνεχεια απ το 2018......

• Like 3

παιζω με εναν υποτηθεται ηταν καλος αχααααααααααααααααα τον εχω 2-0 κ σε αυτο το διαστημα παιζω καλυτερα με περισσοτερες ευκαιριες ηταν απων απ το γηπεδο...με το ματς γινεται ως δια μαγειας 2-4 υπερ του ...το κανω 4-4 αχαστη ευκαιρια να προηγηθω ...εν τελει ηρθαμε χ ενω σε ενα νορμαλ ΠΡΟ θα χα κερδισει γιατι πολυ απλα ειμαι καλυτερος παιχτης απ αυτον...μετα συνεβη το εξης τραγικο εχει ληξει το ματς  η κοναμι με αποσυνδεσε και χρεωθηκα ηττα λαμβανοντας αυτο το συχνο μνμ: "παρουσιαστηκε μη αναμενομενο σφαλμα κατα με την επικοινωνια με το διακομιστη πες 2021"  δν εχει ξαναγινει αυτο εχει ληξει το ματς και εχασα την επικοινωνια με τον σερβερ...μιλαμε οι ανθρωποι ειναι ανικανοι..σε αυτο τν η.υ που παιζω χω δει τοσα χρονια ολα τα απιστευτα...και καποιοι τολμανε και υπερασπιζονται τους ερασιτεχνες........τον η.υ τν εχει γραμμενο η κοναμι...ολη την προσοχη στο πσ4 η πσ5 λεμε τωρα............ΑΝΙΚΑΝΟΙ ειναι......ουτε μισο ευρο δν αξιζει αυτο το ρδελο

• Like 1

Ο κοινωνικός ρόλος του φόρουμ του Wehellas.😄

Παίζουμε ξανά και ξανά,μόνο για να σας λέμε πόσο κακό είναι το παιχνίδι 😄

Είμαστε απόλυτα σίγουροι γι αυτό.Απο πέρσι τον Σεπτέμβριο,άλλος Νοέμβριο,μέχρι και τώρα Ιούνιο μήνα,είμαστε εδώ για να σας λέμε το πόσο κακό είναι το παιχνίδι.😆

Μην ασχολείσθε εσείς με το κλπαιχνιδο της κοναμι.Θα σας ενημερώνουμε εμείς καθημερινά το πόσο άθλιο είναι.😆

Θα παίζουμε ξανά και ξανά προ efootball pes Pro evolution soccer...η όπως αλλιώς το λένε τέλος πάντων...θα τυραννιομαστε μέχρι και τον Σεπτέμβρη,μόνο και μόνο για να σας δείξουμε το πόσο άθλιο παιχνίδι είναι.😄

Αλλά καλοί μας φίλοι του Wehellas,μην ανησυχείτε.Οσο άθλιο κι αν είναι δεν θα σταματήσουμε να σας ενημερώνουμε.Θα πάρουμε και το 2022😆

Λίγο στην αρχή μπορεί να ενθουσιαστουμε....αντε 1-2 εβδομαδουλες,αλλά και του χρόνου θα είμαστε εδώ να παίζουμε και να σας λέμε το πόσο άθλιο είναι το παιχνίδι 😆

Γι αυτό μην αγοράζετε μην παίζετε προ efootball pes Pro evolution soccer. 

Δεν βλέπετε πόσο υποφέρουμε εμείς? Που καλοκαιριατικα παιζουμε ακόμα το παιχνίδι το περσινό εδώ και 9 μηνες?.....ΠΙΟ ΠΕΡΣΙΝΌ?

ΤΟ ΠΡΌΠΕΡΣΙΝΟ είναι!!! Ίδιο με το 2020!!!

Μπράβο παιδιά....keep up the good work😆

Κι άμα θέτε,λέτε και κάνα τιπ πως παίζουμε myclub η μάστερ λίγκ,περί  gaming κλπ να μαθαίνουμε κάτι από τους έμπειρους☺

• Haha 4

Εγώ πάντως τσιμπισα ένα χαρτζηλικακι από δω μέσα για να κράζω το προ άσχετα αν παίζω ακόμη, το λεω. 

Edited by SAX
  • Like 1
  • Haha 4

Θυμάστε τον Μάνεση που έκραζε στην εκπομπή του κάποια λέγοντας "σιγά μην μας πεις και τι να ψηφίσουμε κυρά μου.."?

Πες μας εσύ ρε Μάνεση τότε 😅

• Haha 3

εγω δεν ντρεπομαι να το πω και να το βροντοφωναξω...ειμαι υπαληλισκος της κοναμι απο το 2011 και μετα..ολα ξεκινησαν οταν αρχισε να μην μου αρεσει το προ το 2011 και ειπα απο μεσα μου "ωπ δεν μου αρεσει το προ, ωπ κατι πρεπει να κανω, ωπ ωπ, θα δουλεψω γιαυτους ωστε να τους δινω ιδεες" και τελικα μου ειπαν τοτε ωραια μπες στο wehellas και να κραζεις το φιφα, τους λεω ωραια, τι θα κερδισω? μου λενε καθε χρονο θα σου δινουμε το promo disc +  καθε μηνα 200δολαρια, τους λεω ωραια αλλα μονο με bitcoin, ωραια και τους λεω επισης αυτογραφο απο takatsuka και αυθεντικη μπλουζα φορεμενη totti, νταξει μου λενε...με τα πολλα το 2015 μπηκα στο φορουμ τελικα λογω υποχρεωσεων, και απο τοτε αρχισα να κραζω το προ, αντι για το φιφα, δεν ξερω τι επαθα, ισως επειδη το προ ακομα δεν μου αρεσε...το φιφα το εκραξα καμια 20αρια φορες, αλλα τελικα το φορουμ με μαγεψε, με απροσονατολισε και τελικα εκραζα το προ...και απο ο,τι φενεται και φετος θα το κραξω γιατι μετα απο εκγυρες πηγες που μπορει και να μην ειναι εγκυρες, το φετινο προ η θα σπερνει η θα ειναι το ποιο μαπα απο ολα! παρακατω δειχνω και το αποδεικτικο πληρωμων για ολους τους δυσπιστους υβριδικους!

zhEcMlg.jpg

• Love 1
  • Haha 3

ουτε τζαμπα αυτο εκτρωμα.....οι ανθρωποι ειναι αμπαλοι εαν παιξεις για ενα διαστημα το καταλαβαινει κ ο πιο αδαης!πως γινεται σε  ηλεκτρονικο παιχνιδι η διατησια να κανει λαθη? λεω ενα φτωχο παραδειγμα....πως γινεται να μην εφαρμοζεται σωστα το πλεονεκτημα στα φαουλ? μυαλο θελει η διπλωματα διαιτησιας? τα αρνητικα ειναι παρα πολλα και δεν εχει σημασια να λεγονται...οποιος εχει κριση καταλαβαινει οποιος δεν εχει κριση νομιζει παιζει ενα σοβαρο προιον.........μου αρεσει  που αυτο το παιχνιδι παιζετααι κ ον λαιν αφου δεν εχει υποδομες......παιζεις ενα παιχνιδι και αποσυνδεεσαι αναιτια λογω της κοναμι η απ χακερς  οποιος θελει ασελγει στο παιχνιδι παρατυπα..κ η κοναμι τι κανει?

ΤΠΤ...ειναι ερασιτεχνες και ανιδεοι.....................

• Like 3

Villa... Στείλε pm να σου κανονίσω το 20ρικο κ σενα! 

Btw... Αυτό που κ οι 2 τρέχουμε προς την μπάλα κ βλέπεις τον δικό σου να πατάει λίγο φρένο κ να ξανασυνεχιζει μετά  ορισμένες φορές κ λες μήπως χάλασε το R1... Είναι η ιδέα μου ε? Διότι αν είσαι καλός "δε σε πειράζει" διότι θα το πάρεις το ματς!! Ε, εξάλλου μια χαρά παιχνίδι είναι στους άλλους τομείς! Ρε "δώστε κ σε μας" να πούμε! 

Edited by AkisVarg
  • Like 1
  • Haha 2

Στην Ελλάδα λειτουργεί πολύ το κολλητιλικι.Δηλαδη ο κολλητός που έχει το μαγαζί και πουλάει τις υπηρεσίες,θα τον βοηθήσουμε έστω και τσάμπα,για να έχουμε την βοήθεια του στο μέλλον αν εμείς χρειαστούμε κάτι.Γιατι έτσι κινείται ο τροχός στην χώρα σε όλους τους τομείς,λόγω έλλειψης αξιοκρατίας και ίσων ευκαιριών για όλους.Ο κολλητός βοηθά τον κολλητό,τον γνωστό του γνωστού που ξέρει τον πολιτευτή κλπ.

Ελπίζω φέτος να έχουμε ντεμο απο τα παιχνίδια και να κρίνουμε με τα μάτια μας τι μας αρέσει και τι όχι,μιας και τα next gen θα έχουν κάνα 80ρι ευρώ στις νέες κονσόλες.

Πιστευω δε ότι το pes θα είναι αυτό που ήταν πάντα σε όλες τις προηγούμενες γενιές.Για το φιφα όμως, περιμένω να δω αν και πότε θα βγει από την fifa street version που διανύει τα τελευταία 3 χρόνια.Που μάλλον φαίνεται ότι αρέσει στο κόσμο και τους συμφέρει στην ΕΑ,αλλά λογικά αυτό το πράμα κάποια στιγμή θα κάνει τον κύκλο του και ίσως του ξαναδωσουν στοιχεία στο μέλλον που να μοιάζει με ποδόσφαιρο.

Μόνο με ντεμο που θα παίξουμε μόνοι μας μπορούμε να κρίνουμε αν μας αρέσει.Απο βίντεο και σχόλια άλλων,μπορούμε να την πατήσουμε.

• Like 2

Μα και demo που είχαμε τις προηγούμενες χρονιές,το παιχνίδι ήταν εντελώς διαφορετικό όταν έβγαινε στην αγορά.

Πάντα προς το χειρότερο.

• Love 2

εχω νεα, το νεο προ θα λεγεται σκετο EFOOTBALL, χωρις προ και χωρις αριθμους, δηλαδη του χρονου θα λεγεται efootball2, του παραχρονου efootball 3 κ.ο.κ, release date νοεμβρι, θα ειναι εντελως νεο, δηλαδη δεν θα βασιζεται στα προηγουμενα, επιτελους αλλαζει μηχανη οποτε αλλαζουν και ολα! αλλα θα παραμεινει η κλασικη μαγεια του προ, δεν θα εχει το απαισιο γλιστριμα αις σκετι που υπαρχει εδω και 6 χρονια...οποτε ολα μια χαρα!

• Haha 1
  • Confused 1

ειδηση βομβα,η κοναμι θα τεσταρει στην αργεντινη σε σερβερ  νεο ποδοσφαιρακιE4krPlkX0AcQ37r?format=jpg&name=small

• Like 3

Δηλαδή? Επιτέλους καινουργιο όνομα για το Pes?

Λοιπόν το καλύτερο όνομα για το pes  είναι το "the other".

Όταν συζητάνε άτομα διαφόρων εθνικοτητων τι ποδοσφαιρακι παίζουν,τότε λένε...do you play fifa?Not fifa I prefer the other...αφού άλλος το λέει pes,άλλος efootball,άλλος efootball pes,άλλος Pro evolution soccer....το "the other " είναι το πιο κατατοπιστικο!😆

• Haha 2

5 hours ago, TOL1S said:

ειδηση βομβα,η κοναμι θα τεσταρει στην αργεντινη σε σερβερ  νεο ποδοσφαιρακιE4krPlkX0AcQ37r?format=jpg&name=small

δεν ειναι νεο, ειναι το pitch clash και ειναι για mobile!

Exei ξεκινησει μια Online beta, που το gameplay ειναι σε pre-alpha στάδια, με βάση τις φήμες. Δεν ξέρω τι ακριβώς τσεκάρει η beta, μάλλον το netcode, αλλα είναι σε Unreal Engine υποτίθεται, και ειναι ΣΤΟ PS5.  (ΕDIT: KAI STO PS4 λέει κάποιος.) 

Άρα μήπως παίξει και το σενάριο που είπαμε με το @Antonius τελικά? Unreal Engine για όλες τις πλατφόρμες?

Σχόλιο Βραζιλιάνου από το evoweb για το PS4 :" The PS4 version looks almost identical to the PS5, I wonder if this means there's a chance of them releasing the real PES2022 on PS4 instead of just another Fox Engine game."

Aν έχει κάποιος PS5 ας το δοκιμάσει να μας πει εντυπώσεις, αν και από ότι διάβασα ΞΑΝΑΛΕΩ, το gameplay είναι σε στάδιο pre-alpha.

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Στα ADDBOARDS λέει "OFFICIAL ANNOUNCEMENT 21 July 2021"...Άρα σε ένα μήνα οι επίσημες ανακοινώσεις...

Edited by slamsoze
  • Like 4

ο συγκεκριμενος τυπος siu ming ειναι pes modder οποτε...μου φενεται για real!

τα γρασιδι ειναι ωραιο, φιφιζει θα ελεγα στα χρωματα, μαρεσει, τωρα ολα τα αλλα για εμενα θελουν δουλεια, κυριως η αργοστροφιλα παλι, η καμερα που κουνιεται ετσι πανω κατω με ζαλιζει, ελπιζω να εχει ρυθμιση να το αλλαξεις οπως θες...ωραιο φενεται γενικα σαν πρωτη εικονα!

οποτε αυτο ειναι το game που ανεφερε στο παραπανω ποστ ο tol1s...και οχι το pitch clash που ελεγα!

Edited by isspro98
  • Like 2

12 minutes ago, isspro98 said:

ο συγκεκριμενος τυπος siu ming ειναι pes modder οποτε...μου φενεται για real!

τα γρασιδι ειναι ωραιο, φιφιζει θα ελεγα στα χρωματα, μαρεσει, τωρα ολα τα αλλα για εμενα θελουν δουλεια, κυριως η αργοστροφιλα παλι, η καμερα που κουνιεται ετσι πανω κατω με ζαλιζει, ελπιζω να εχει ρυθμιση να το αλλαξεις οπως θες...ωραιο φενεται γενικα σαν πρωτη εικονα!

οποτε αυτο ειναι το game που ανεφερε στο παραπανω ποστ ο tol1s...και οχι το pitch clash που ελεγα!

Gia τον συγκεκριμένο, συνυπογράφω και εγω, είναι modder, είναι σοβαρός άνθρωπος και ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚο του κανάλι και παίζει ο ίδιος από το account του. Δεν αναπαράγει βίντεο κάποιου άλλου. Οπότε θα το απέκλεια να είναι fake.

Ασχετα που έχει γεμίσει και το reddit με βιντεα, οπότε η ΒΕΤΑ είναι γεγονός, απλά ξαναλέω είναι σε pre-alpha στάδιο, δηλαδή μπορεί να αλλάξουν και όλα που λέει ο λόγος.

Edited by slamsoze
  • Like 2