Jump to content
folinpro

eFootball PES 2020 - MyClub [Official Topic] V.2

Recommended Posts

On 28/7/2020 at 12:16 ΜΜ, sonofmook said:

Ξέρει κανείς τι bug είναι αυτό με το konami id που μπαίνεις στη σελίδα τους μέσω κονσόλας και δεν σε αφήνει να συνδεθείς επειδή μόνιμα υπάρχει note πως πρέπει πρώτα να έχει γίνει η σύνδεση του id με το προφίλ μέσα από τα μενού, το οποίο ήδη έχω κάνει επιτυχώς?

Δεν το'χει αντιμετωπίσει κανείς?

και εγω μεχρι στιγμης εχω παρει 200κ gp νομιζω random τα δεινει μετα απο καποιο win !

Εγω το σταματισα κανα 2βδομαδο περιμενω να βρίζω στο 21 χαχαχ. 

Εγώ έχω τόσα GP που δεν ασχολούμαι και πολύ. Βάζω ένα sim 4* με καλή ομάδα, το κερδίζω, τέλος.

Άδειασα ήδη τον agent, έχουν μείνει ακόμα 2.2 μύρια, θα χρησιμοποιήσω παίχτες, και μετά θα τον ξανααδειάσω.

Έχω και τον legends scout ακόμα και δεν ξέρω ποιον να πάρω τελικά (από τους υπόλοιπους).

Μου φαίνεται επίσης θα κρατήσω κάποιους Legends level 1 μπας και κάνω τελείως OP B condition 4* ομάδα με full white bench να παίζω. 😛

2.2 million,λίγο υπερβολικό σε βρίσκω.

😅

13 hours ago, Bakogoal said:

2.2 million,λίγο υπερβολικό σε βρίσκω.

😅

Αυτή τη χρονιά έπαιζε μόνο matchday (με τις preset ομάδες), και από το να παρακολουθώ τελικούς τα μάζεψα. Είχα σκοπό για αρχή τα 2,5 μύρια για άδειασμα ατζέντη με legends, τα οποία έγιναν 4,7 τελικά. Διπλό άδειασμα ατζέντη.

Είναι overkill αυτή τη στιγμή αλλά ταυτόχρονα και λάθος αυτή η τακτική που μαζεύετε gp.

Σε 20 μέρες βγαίνει το νέο (λέμε τώρα...).Να μαζέψω gp για να δώσει box με legends 10 Αυγούστου;Μπα...

Στο φινάλε βέβαια αν σε ευχαριστεί,καλά κάνεις.

Ο μόνος τρόπος για να χαρείς τους legend,για μένα,είναι να βάλεις λεφτά και να τους έχεις όλη τη χρονιά.

• Like 2

Όντως τέτοια εποχή δεν έχει νόημα να μαζεύεις εκατομμύρια gp κλπ.Το παιχνίδι σε ένα μήνα τελειώνει και δεν θα ξαναέχει άλλα κουτιά εκτός από αυτό με τους legends.Εγώ μαζεύω ίσα ίσα για να ανοίξω κουτί και να συμπληρώσω 13 legends για να πάρω 5 iconic moments veteran bonus στο 21.Μόνο ένας μου λείπει έχω 12.Που θα πάει θα έρθει τις επόμενες μέρες..Μέχρι τις 3 Σεπτεμβρίου είναι η καταλυτική ημερομηνία συμπλήρωσης του veteran bonus για όποιον ενδιαφέρεται για αγορά του 21..

• Like 1

Το θεμα ειναι θα δωσει 5 icons ή 5 σκαουτ που μπορει να βγαλουν icon μαζι με ποσους αλλους ασημενιους? 

Πηγα να παιξω σημερα. Στο 60 το εκλεισα. Ειχα ηρεμησει 2 βδομαδες. Το παρατησα εκανα προπαραγγελια το 21 απο μαντσεστερ να εχω τον Beckham που ειναι ο πιο σιγουρος παιχτης που θελω στο προ και βλεπουμε... 

10 minutes ago, koloko83 said:

Το θεμα ειναι θα δωσει 5 icons ή 5 σκαουτ που μπορει να βγαλουν icon μαζι με ποσους αλλους ασημενιους? 

Πηγα να παιξω σημερα. Στο 60 το εκλεισα. Ειχα ηρεμησει 2 βδομαδες. Το παρατησα εκανα προπαραγγελια το 21 απο μαντσεστερ να εχω τον Beckham που ειναι ο πιο σιγουρος παιχτης που θελω στο προ και βλεπουμε... 

Θα πάρεις 5 γύρες οι οποίες θα σου εξασφαλίσουν 5 παίχτες από τους ακόλουθους 16 διαθέσιμους στο συγκεκριμένο κουτί.Δεν θα έχει ασημένιους μέσα κτλ.

Οι 16 διαθέσιμοι είναι αυτοί

• A. DEL PIERO(22.05.1996)
  • D. BECKHAM(26.05.1999)
  • D. BERGKAMP (02.03.2002)
  • F. BECKENBAUER(14.04.1976)
  • F. INZAGHI (11.12.2002)
  • F. RIJKAARD (24.05.1989)
  • FERNANDO TORRES (05.02.2006)
  • H. NAKATA (06.05.2001)
  • INIESTA(06.05.2009)
  • K. RUMMENIGGE(13.06.1981)
  • M. VAN BASTEN (24.05.1989)
  • P. NEDVĚD(14.05.2003)
  • P. VIEIRA (08.04.2001)
  • PUYOL (17.05.2006)
  • R. CARLOS(15.05.2002)
  • R. GULLIT (24.05.1989)
  • The date listed after each name is the date of the match each player is based on.
  • Thanks 1

Μα δεν μαζεύω εκατομμύρια τώρα, μάζευα κάποτε για όταν έβγαινε το κουτί (το οποίο βγήκε). Και δεν τα μάζευα επί τούτου, απλά αφού δεν πολυέπαιζα MC δεν είχα κόστος στους αγώνες, και βγήκαν πολλά από τα matchday. Αντίστοιχα έχω 1200 coins που θα τα γυρίσω στους τελευταίους coins agents που θα βγάλει (και εννοείται δεν έχει πάρει ευρώ από μένα η Κονάμι). Και που στήνω τις full legend υπερομάδες, δεν είναι ότι θα παίξω βέβαια.

Πάντως, όπως και γενικά τα τελευταία χρόνια, εγώ θα παίξω όταν βγει το lite. Οπότε θα έχει λίγο ψωμί ακόμα το 2020 για μένα, όσο κάτσω να ασχοληθώ (και χωρίς demo παίζει να ασχοληθώ). Αν και φέτος, όπως το έκαναν, προβλέπω το lite να το βγάζουν πολύ νωρίς, τέλη Οκτώβρη, για να έχουν playerbase να τους αγοράζει coins.

• Like 1

Βγήκε κουτί legends με GP 1 μήνα πριν τη λήξη του παιχνιδιού και πραγματικά ο μόνος λόγος για να ασχοληθεί κανείς είναι για να δοκιμάσει παίκτες αλλά και να φορτώσει legends ώστε να τσιμπήσει free iconics στο PES21. @brocashelm το PES20 για PC έχει ήδη ξεκλειδώσει και το update στα κλειδάδικα θα έχει κανά 10αρικο (ήδη κάτω από 25ε στο σκρούτζ για PS4).

5 minutes ago, johnson said:

Βγήκε κουτί legends με GP 1 μήνα πριν τη λήξη του παιχνιδιού και πραγματικά ο μόνος λόγος για να ασχοληθεί κανείς είναι για να δοκιμάσει παίκτες αλλά και να φορτώσει legends ώστε να τσιμπήσει free iconics στο PES21. @brocashelm το PES20 για PC έχει ήδη ξεκλειδώσει και το update στα κλειδάδικα θα έχει κανά 10αρικο (ήδη κάτω από 25ε στο σκρούτζ για PS4).

Ούτε 1 ευρώ δεν παίζει να δουν από μένα, το έχω ξαναπεί. Πόσο μάλλον αν δίνουν ξαναζεσταμένο φαγητό.

• Like 2

6 hours ago, brocashelm said:

Ούτε 1 ευρώ δεν παίζει να δουν από μένα, το έχω ξαναπεί. Πόσο μάλλον αν δίνουν ξαναζεσταμένο φαγητό.

Μαζί σου αλλά εκτός από το offline που προσωπικά θεωρώ χαμένο χρόνο, έχω αρχίσει να θεωρώ χαμένο χρόνο το να παίζω στο internet απέναντι σε τυχαίους αντιπάλους. Και όλος ο καλός ο κόσμος (plus friendlist) θα μεταβεί λογικά στο 21 οπότε δεν είναι ότι έχω επιλογή.

• Like 1

Εγω πατησα 5 γυρες και εβγαλε 4 legends και τωρα ςχω 14 οποτε 5 μπαλες και για εμενα

ειχα δευτερο account φτιαγμένο απο Χριστούγεννα για τα bonus ( το ειχα δώσει σε φιλο να παίξουμε co-op και πηγε έπαιξε τα πρωτα 2 ρανκ 1D 1L)  έχοντας 3000+gp  και έχοντας παρατήσει το ρανκ εδω και 2 μηνες σχεδόν παίζοντας μονο κο οπ  και 11v11 Λέω θα μπω να δω πως θα με πάει αυτές της μέρες που βρήκα λίγο χρόνο . 
46W-1D-0L  σε 4 μέρες με ομάδα 3900-4100 ενάντια σε 4500+ καθε φορα .. Σε αυτο το ακκουντ το game φαινόταν πολύ πιο εύκολο για έμενα... στο main account 2700 rating tryhardara σε καθε ματς 100% και παλι ένιωθα τεράστια διάφορα στο  gameplay . Αυτοι που λενε οτι ευνοεί το μεγαλύτερο rating το script πρεπει να το ξανασκεφτούν.. 
Βαζω και μερικά αποτελέσματα .. μετα τα 3 γκολ συνήθως μαλακίζομαι και χανω το καλο Goal avg.
fGLzffw.jpg
nQGyt61.jpg

cHOQ2mT.jpg

Edited by ohmaga33333
  • Like 3

Είσαι ο μεγαλύτερος παικταρας που ξέρω,δεν κάνω πλάκα.

Θέλω να σε δω σε Playstation,έχει και εκεί πολλούς top.

Edited by Bakogoal
  • Like 2

On 11/8/2020 at 5:01 ΜΜ, brocashelm said:

Μα δεν μαζεύω εκατομμύρια τώρα, μάζευα κάποτε για όταν έβγαινε το κουτί (το οποίο βγήκε). Και δεν τα μάζευα επί τούτου, απλά αφού δεν πολυέπαιζα MC δεν είχα κόστος στους αγώνες, και βγήκαν πολλά από τα matchday. Αντίστοιχα έχω 1200 coins που θα τα γυρίσω στους τελευταίους coins agents που θα βγάλει (και εννοείται δεν έχει πάρει ευρώ από μένα η Κονάμι). Και που στήνω τις full legend υπερομάδες, δεν είναι ότι θα παίξω βέβαια.

Πάντως, όπως και γενικά τα τελευταία χρόνια, εγώ θα παίξω όταν βγει το lite. Οπότε θα έχει λίγο ψωμί ακόμα το 2020 για μένα, όσο κάτσω να ασχοληθώ (και χωρίς demo παίζει να ασχοληθώ). Αν και φέτος, όπως το έκαναν, προβλέπω το lite να το βγάζουν πολύ νωρίς, τέλη Οκτώβρη, για να έχουν playerbase να τους αγοράζει coins.

Για μένα είναι λάθος να μαζεύεις gp.

Ανοίγεις κουτί όταν τελειώνει το παιχνίδι.

Είναι σωστό να μαζεύεις χρυσά και όταν έχει καλό κουτί(featured) να τα ρίχνεις.

Δεν θέλω να ακουστω ξερολας,ξαναλέω ο καθένας κάνει ο,τι τον ευχαριστεί,οπότε καλά κάνεις Broca.

Edited by Bakogoal

2 minutes ago, Bakogoal said:

Για μένα είναι λάθος να μαζεύεις gp.

Ανοίγεις κουτί όταν τελειώνει το παιχνίδι.

Είναι σωστό να μαζεύεις χρυσά και όταν έχει καλό κουτί(featured) να τα ρίχνεις.

Δεν θέλω να ακουστω ξερολας,ξαναλέω ο καθένας κάνει ο,τι τον ευχαριστεί,οπότε καλά κάνεις Broca.

Τα GP δεν είχαν καμία χρησιμότητα φέτος. Έβγαλε μέσα σε όλη τη χρονιά 2 φορές στο κουτί με τα GP legends, και ήταν περιορισμένοι (πχ την μόνη φορά που είχα ανοίξει στις αρχές του lite έτυχα Vieira και Kahn, οπότε σταμάτησα εκεί, δεν είχα αρκετά να το αδείασω). Στην υπόλοιπη σεζόν μέχρι τώρα η μόνη χρησιμότητα που είχα σε GP ήταν να αγοράσω 5* scouts για να τους συνδυάσω με τους 5* legend scouts (από τα VS COM challenges) και να βγάλω Cruijff και Beckenbauer. Κατά τα άλλα δεν είχα τι να τα κάνω, μαζεύονταν σε τρελές ποσότητες κυρίως λόγω matchday και που έβαζα να παίζει τους τελικούς όσο χάζευα σειρές/ταινίες. Γενικά φέτος μοίραζε GP με το τσουβάλι, χωρίς να έχεις κάτι να τα κάνεις. Να άνοιγες κουτί με απλούς παίχτες δεν είχε κανένα απολύτως νόημα.

Επίσης λόγω matchday είχα γεμίσει και χρυσά. Μαζί με τα δώρα Χριστούγεννα/Πάσχα, άνοιγα πρακτικά όλους τους ατζέντηδες που ήθελα που ήταν μέχρι 3 φορές (δεν μπήκα ποτέ στο τριπάκι να ρίξω για IM legends πέρα από περίπου 1500 που έριξα για τον Torres που δεν ήρθε), και πάλι δεν τελειώναν. Οι POTW που έβγαλε σήμερα δεν με νοιάζουν, θα βγάλει κάτι Δευτέρα άραγε; Ίσως θα έπρεπε να ρίξω περισσότερες γύρες πριν 10-15 μέρες στον Γάλλο ατζέντη, μόνο και μόνο για να μου ερχόταν επιπλέον Mbappe να τερμάτιζε εύκολα, αλλά θα τα καταφέρω ούτως ή άλλως πιστεύω με τους απλούς που θα πάρω από το κουτί των legends τώρα (το αδειάζω 2 φορές άλλωστε).

• Like 1

2 hours ago, brocashelm said:

Οι POTW που έβγαλε σήμερα δεν με νοιάζουν, θα βγάλει κάτι Δευτέρα άραγε; 

Έχουν μείνει κάποιοι icon moments που δεν τους δώσανε ακόμα, 2 διαφορετικοί Ronaldinho από Μπάρτσα και Μίλαν, Xabi Alonso, Guardiola, Owen, Gascoigne, Lampard, Gerrard.

Δεν διάβασα κάπου οτι βγήκαν έξω, άρα θα δοθούν.

On 12/8/2020 at 11:38 ΜΜ, Bakogoal said:

Είσαι ο μεγαλύτερος παικταρας που ξέρω,δεν κάνω πλάκα.

Θέλω να σε δω σε Playstation,έχει και εκεί πολλούς top.

τα παραλές .. Υπάρχουν παιχταραδες και παιχταραδες απλα δεν προσαρμοζονται στα δεδομένα myclub νομίζουν ειναι ακομα στα παλιά προ που πάει η πασα οπου θες και 0 λάθος τοποθέτηση αμυντικών κτλ και αυτο τους κρατάει άπειρα πίσω στο γκειμ. ΑΝ δεν πας με το ρυθμό του προ  απλα θα εισαι ενας κάλος παίχτης αλλα με άσχημα αποτελέσματα ΣΊΓΟΥΡΑ !