Jump to content
folinpro

eFootball PES 2020 - MyClub [Official Topic] V.2

Recommended Posts

Παντα εκανε  καμπανιες κτλ η κοναμι Χριστουγεννα και Πασχα......φετος δεν κανει λογω οτι δεν εχει πρωταθληματα τωρα που παιζουν ολοι περισσοτερο το παιχνιδι ειναι αδειο απο δωρα κτλ...δεν υπαρχει λογικη στην Ιαπωνια ουτε προκειται να υπαρξει

• Like 1

Παιδια τζαμπα χαλιεστε. Η κοναμι εδινε στα διαστηματα που ξερουμε εμεις μαλλον γιατι οπως γινεται και στα περισσοτερα παιχνιδια ισως ειναι οι περισσοτεροι gamers απο τα "δικα" μας μερη. Πχ για τον αραβικο κοσμο σημερα επισημα γι αυτους ειναι 25 ή 26 σααμπαν 1441, αν δεν με απαταει η μνημη μου με τους υπολογισμους. Η πρωτοχρονια τους ηταν την ανοιξη. Ηθελα και γω να δωσει κανα δωρεαν πακετο με θρυλους, οπως εκεινο που βαζαμε και μεις μανατζερ πριν κατι μηνες, για να παρουμε αυτον που θελαμε. Θα πηγαινα στανταρ για κροιφ μιας και ηρθε η ωρα να τον δοκιμασω. Τζαμπα μαλλον τα μαζευα τα gp αλλα τσιλ. Καπου θα βρω να τα χρησιμοποιησω :Ρ
Ασχετο, ειχα ξεχασμενο απλο αγκουερο απο ενα παλιο δωρεαν μαυρομπαλο και σκεφτηκα να τον δοκιμασω για χαβαλε και μιλαμε κουβαλαει ασχημα αυτες τις μερες. Δεν περιμενα να ειναι τοσο καλος.

Καλημέρα στην ομάδα!

Είπα να παίξω λίγο πρωί πρωί ,μου βγάζει αντίπαλο 3100 ,720.. τρομερό ζόρι στο ματς ,προηγήθηκα 2 φορές κ ισάριθμες ισοφάρισε ο αντίπαλος,δεν μπορούσα να αναπτύξω μια επίθεση της προκοπής..έμεινα με 10 , Κρόιφ 1η κόκκινη ..κ τελικά κέρδισα τον αγώνα στις καθυστερήσεις 3-2 ,έβαλα εξτρέμ από cmf τον Εριξεν και έκανε γκολ στην τελευταία φάση

Η  ομαδα του , επίτηδες βάζω τον τερματοφύλακα γτ το έπνιξε 

94032893_10212916603908347_6556505385388

Πάμε στο επόμενο,πάλι με χαμηλή ομάδα .. λίγο πάνω από 2800(2803 οριακά) που αρχίζουν τα 5 αστέρια .. σκέφτομαι του ανέβηκε παίχτης κ δεν το κατάλαβε ,οπότε τον έστειλε για τιμωρία ..760 παίχτης ,κάπου στο 45% νίκες ..κακό δεν τον λες ,τίμιος ..

93965513_10212916604148353_4170287985989

Επίτηδες βάζω Μαρσιαλ ,μιας κ δεν έχασε κεφαλιά από Βιέιρα και Βαν Ντάικ που ήταν στην πλευρά του (έχω τερματισμενο Μαρσιαλ κ αν τον βάλω μέσα ,θα γίνει απευθείας γυμναστής , σίγουρα)..κ με τιμώρησε σε ένα λάθος που έκανα κατευθείαν ,αν κ πάτησα τετράγωνο αλλά ήθελε σπαμαρισμα λογικά ..4-2 κέρδισα ,έπαιζε όμορφα μην το αδικήσω το παλικάρι ..κ αν δεν έβγαζα manual κάποια σουτ ,ίσως ήταν διαφορετικά τα πράγματα.. ακολουθεί κ βιντεο με φάσεις κ δικές του ,απλά έβαλα τις καθαρές ευκαιρίες ..κ από χαζομάρα δεν κράτησα την τελική καρτέλα 

Πως πάει ένα παιχνίδι ,υποθετικά είχε αυτός έδρα κ έβαζε κικ οφ (που έβαλα ) + την φάση που βγαίνει με manual gk + το γκολ του ..ίσως να έχανα κ 3-1 ημίχρονο ή ακόμα κ έτσι μπορούσε να είναι 2-2 μπορούσε κ να χάνει 3-1 ή και 4-1 .. μικρές λεπτομέρειες καθορίζουν ενα αποτέλεσμα ..στην τελευταία φάση πριν το ημίχρονο ,είδα τον Ρασφορντ να ανεβαίνει αφού είχα πατήσει το σουτ..

Κ επειδή πριν παίξω διάβασα τ φόρουμ εδώ και τον φίλο πιο πάνω , @akumakos..λέω ας βάλω Αγκουερο να δω πως θα πάει ,ειναι ο 97αρης max level ..έβαλε ένα γκολ είχε 2 3 καλές στιγμές,ωραίος κινητικός..

Sorry για το σεντόνι 😊

Edited by folinpro
  • Like 3

@koloko83 ειναι το "στόχος αντεπίθεσης" αν το έχεις στα ελληνικά.

• Like 1

14 hours ago, Bakogoal said:

Στα matchday,με τις κανονικές ομάδες,πότε πειράζει τα στατιστικά των παικτών και πότε όχι; 

Σήμερα πήρα Bilbao και δεν ήταν τουμπανα οι παίκτες.

Τη περασμένη εβδομάδα ο,τι ομάδα και να έπαιρνες,τους ανεβαζε τους παίκτες.

Όταν δίνει χρυσά οι παίχτες είναι κανονικοί. Η χαρά της Μπαρτσελόνα (ίσως και Ρεάλ) κοινώς αυτή η εβδομάδα. Και φυσικά καθώς είναι στο ίδιο γκρουπ, όλοι εκεί, ελάχιστοι στο 2ο γκρουπ για να πάρουν Ατλέτικο.

Γενικά normalized στατιστικά έχουν μόνο στα ζευγάρια που δεν δίνει χρυσά, αλλιώς δεν θα είχε νόημα πχ το Μπαρτσελόνα/Μποαβίστα. Αυτές οι εβδομάδες μου αρέσουν εμένα, γιατί έχεις και πολλές επιλογές (η Ναντ πχ γίνεται υπερομάδα) και κυρίως πολλά ζευγάρια, οπότε πολλά GP. Μόνο με αυτά τσούκου τσούκου κοντέυω τα 2.5 μύρια, περιμένω να δω αν θα βγάλει ατζέντη με legends και gp για να τον αδειάσω.

• Like 2

Μακάρι να δώσει ατζέντη με legends,να μην πάει χαμένη η υπομονή και ο χρόνος που ξοδεψατε.

καμια φορα το script υπερ του αντιπαλου δεν το νικας με τιποτα......να χανω απ ατομο με rating 600 να μου κανει 2 σουτ να βαζει ισαριθμα γκολ  εγω πανω απ 10 ευκαιριες βαζοντας 1 γκολ και ολο το ματς να τον παιζω μονοτερμα ...ασε μας ρε κοναμι...........

• Confused 1

Κ εγώ πριν περίπου έτσι με έναν 500..έκανε σουτ από τα 30 μέτρα ,λέω τώρα θα μπει κάνα τέτοιο να τρέχουμε ,αλλά περιοχή δεν πατούσε ούτε με αιτηση..σε μια φάση το πίστεψε.. ανέβασε κ την ομάδα ,2 φορές του έφυγε ο Πιερ εμερικ ..αντίο 

Παίξε εκεί με το μομεντουμ που σου έχει δώσει το παιχνίδι,τι την ανεβάζεις την ομάδα ? Είσαι μεταξύ να συνεχίσω ή να τραβήξω τα καλώδια ..

Μην τους παίζετε ανοιχτα αυτούς ,θα βγάλουν μια προωθημένη πίσω από το κέντρο κ θα τρέχετε ..άστον να το πιστέψει λίγο κ τα βάζεις εσύ μόνος μετά .

Είχε λαγκ ,με πάσες τριγωνακια κ συνδιασμούς δεν μπορούσα με τίποτα να βάλω γκολ ..μόλις ανέβηκε λίγο όλα έγιναν πιο εύκολα.

Edited by folinpro
  • Like 1

Σημερα με το που μπαίνω στο myclub,δεν με βγάζει στο κεντρικό μενού ως συνήθως, αλλά κατευθείαν στους ειδικούς μάνατζερς. Εν τω μεταξύ δεν τα έχω ξοδέψει τα 300 χρυσά. Λέω κάτι παίζεται...ριχνω 100 χρυσά στον ειδικό μάνατζερ, μου τυχαίνει xavi. Άλλα 100 και μου τυχαίνει ένας χρυσός επιθετικός της σελτικ. Ριχνω και τα τελευταία 100 bakayoko χρυσός.

@ohmaga33333 άλλη μια συμβουλή παρακαλώ,όταν είσαι 3-0 και στο βάζουν attacking,τι κάνεις; 

Το βάζεις και συ επιθετικό ή το αφήνεις; 

1 hour ago, Bakogoal said:

@ohmaga33333 άλλη μια συμβουλή παρακαλώ,όταν είσαι 3-0 και στο βάζουν attacking,τι κάνεις; 

Το βάζεις και συ επιθετικό ή το αφήνεις; 

γυρναω σε jofuku 3-4-3 με 2 dmf kai 2 cmf  !! anchor man ta dmf KAI βαζω μαν 2 μαν το ενα στο αντιπαλο φορ και βαραω κοντρα,, 
edit : ειμαι 50/62 streak αυτη την στιγμη και το game παιζει κανονικα αλλα απο το 20 μεχρι το 35 μου εβγαλε την παναγια ... νομιζω εχω μια θεωρία πως δουλευει το σκριπτ. ..αλλα μεχρι να ειμαι σίγουρος την κραταω για εμενα XD 

Edited by ohmaga33333
  • Thanks 1
  • Haha 1

12 hours ago, ohmaga33333 said:

νομιζω εχω μια θεωρία πως δουλευει το σκριπτ. ..αλλα μεχρι να ειμαι σίγουρος την κραταω για εμενα XD 

Ε πες τη μωρε... χτες ήμουν στο κυπελλακι που έδινε με 3 νίκες το μαυρομπαλο... έχασα γύρω στα 5-6 παιχνίδια με κάθε πιθανό τρόπο... σε παιχνίδι που κέρδιζα 1-0 μεχρι το 90 εφαγα 2 γκολ στις καθυστερήσεις από κόρνερ κ αναμπουμπούλα μεσα στη περιοχή... οι αντίπαλοι 600αρηδες πάνω κάτω εγω 700αρης... έπεσα στα 620 περίπου... κ με το Πού κατάφερα να πάρω νίκη επιτέλους σαν να ξεκλειδωσε η φαση...  έκανα άλλες 2 πήρα το μαυρομπαλο κ κλεισα... πολύ ψυχοφθόρο 

Μέχρι τώρα παίχτες 900 κ πάνω που υποτίθεται ότι ξέρουν να παίζουν κάποιοι απ αυτους παίζουν ένα συγκεκριμένο σύστημα με τις ευλογίες της κοναμι "ότι σουτάρω είναι γκολ" κ εσύ κάτσε κυνηγά με στο σκορ.. Οκ ας το δεχτώ δεν μπορείς άλλωστε να χεις την απαίτηση να νικάς συνέχεια.. Άλλα να χάνω απ 700αρη με στατιστικά 131/52/178 επειδή έκανε δύο σουτ σε όλο το ματς κ έβαλε 2 γκολ κ τα δικα μου σουτ να πηγαίνουν στα δοκάρια κ να τα αποκρούει το τέρμα του; έλεος..Αυτός που ξέρει να παίζει πραγματικά ξεχωριζει απ το πρώτο ημίχρονο μπορεί να λέω κ πολύ.. Κοναμι ξυπνα

Κυπελλακια και match day έχουν σκριπτ τις περισσότερες φορές ,boostarei τον έναν από τους 2,είναι ότι χειρότερο επειδή δίνει δώρα..και πρεπει να τα πάρουν αυτοί που παίζουν,μια σε πάει μια σε ... 

Καλά ναι στο matchday o χαμός.. Και έχουν ανεβάσει το overall των παιχτών φέτος και ενυσχιεται το οποίο script υπάρχει... 

Στις αρχές είχα ξεκινήσει με 24/2/1 κάπως έτσι..κ έλεγα τι λένε ότι έχει σκριπτ ..μια χαρά πάει ,μέχρι να έρθει η μέρα που δεν κέρδιζα κανέναν κ ενώ είχαμε ιδιες ομάδες ,του ενός ήταν τέρατα με 99 ταχύτητες 99 σωματική επαφή κ 99 κόψιμο κ οι δικοί μου σαν γατάκια ασπρομπαλα..πολλές φορές αφήνω μοχλό μόλις ξεκινήσει για να πάρω κάναν σκαουτ ή παίζω μερικά κ μερικά δεν τα παίζω καν ..βέβαια έχω να παίξω κάνα 2μηνο match day,δεν βολεύουν οι ώρες πλέον ..

οχι εμενα με πηγαινε απ την αρχη χαλια..λεω απλα δεν εχω μεγαλο strength ομαδας και εχω διακυμανσεις...αλλα ουτε αυτο ισχυει εν τελέι...ειναι οτι να ναι αυτο το mode

Σημερα δεν ξερω, επαιζα τρομερο προ. Ισως να φταιει που ειδα χτες βραδυ το ντοκιμαντερ για παυλο και πορωθηκα λιγουλακι :Ρ Στην κυριολεξια καταπινα τους αντιπαλους μου. Βλεπω να με δινει cloudsotos 2552 και λεω νταξει μεχρι εδω ηταν το σημερινο, τουλαχιστον να χασω αξιοπρεπως. Μπηκα με αυτην την νοοτροπια και πηρε προβαδισμα 2-0 χωρις ομως να ειναι πολυ καλυτερος εκανα και γω καποιες ευκαιριες μιας και ειχα ριξει την προσοχη μου μπροστα. Πιστευα οτι θα με ξεφτιλιζε οποτε να εβαζα οσα μπορουσα να το μετριασω. Χανω 2-0 ημι. Τα στατς μοιρασμενα. Σκεφτομαι να ρισκαρω ή οχι; Τελικα ρισκαρω. Το παιδι δεν επαιζε καθολου απο πλαγια ισως με θεωρησε ευκολο δεν ξερω. Οποτε επθκεντρωθηκα σε αμυνα κεντρου και αφηνα πλαγια γιατι πιστευα οτι θα εφαιρνε μπαλα παλι κεντρικα και ειχα δικαιο τελικα. Το κανα 3-2. Ειμαι σιγουρος θα το ευχαρηστηθηκε το ματσακι, ηταν ωραιο ντερμπακι.

e-Football-PES-2020-LITE-20200422173646.
e-Football-PES-2020-LITE-20200422173629.

Edited by akumakos
  • Like 3

27 minutes ago, akumakos said:

Σημερα δεν ξερω, επαιζα τρομερο προ. Ισως να φταιει που ειδα χτες βραδυ το ντοκιμαντερ για παυλο και πορωθηκα λιγουλακι :Ρ Στην κυριολεξια καταπινα τους αντιπαλους μου. Βλεπω να με δινει cloudsotos 2552 και λεω νταξει μεχρι εδω ηταν το σημερινο, τουλαχιστον να χασω αξιοπρεπως. Μπηκα με αυτην την νοοτροπια και πηρε προβαδισμα 2-0 χωρις ομως να ειναι πολυ καλυτερος εκανα και γω καποιες ευκαιριες μιας και ειχα ριξει την προσοχη μου μπροστα. Πιστευα οτι θα με ξεφτιλιζε οποτε να εβαζα οσα μπορουσα να το μετριασω. Χανω 2-0 ημι. Τα στατς μοιρασμενα. Σκεφτομαι να ρισκαρω ή οχι; Τελικα ρισκαρω. Το παιδι δεν επαιζε καθολου απο πλαγια ισως με θεωρησε ευκολο δεν ξερω. Οποτε επθκεντρωθηκα σε αμυνα κεντρου και αφηνα πλαγια γιατι πιστευα οτι θα εφαιρνε μπαλα παλι κεντρικα και ειχα δικαιο τελικα. Το κανα 3-2. Ειμαι σιγουρος θα το ευχαρηστηθηκε το ματσακι, ηταν ωραιο ντερμπακι.

e-Football-PES-2020-LITE-20200422173646.
e-Football-PES-2020-LITE-20200422173629.

ετσι...ο ΠΑΟ τους νικαει ολους και με ανατροπες αχαααα

• Like 1

Μπράβο ρε παικταρά,για τον cloudsoto έχω ακούσει τα καλύτερα,έχει κερδίσει και τον bot,είναι πολύ δυνατός παίκτης και είναι ψηλά κάθε χρόνο.

• Like 1

Ρε μάγκες δεν έχω καταλάβει πως πάει η φαση με το σκριπτ... τις τελευταίες μέρες δε με πάει... Οκ λέω είναι οι μέρες που για μια βδομάδα θα με πάει ετσι κ μετά θα γυρίσει κ θα ρεφαρω όλα τα χαμένα ματς κλασσικά... βγαίνω από mc και παίζω με ένα φιλαρακι φιλικό στα divisions  ...το παιδί σχετικά μέτριο ... πριν 2 βδομάδες του πήρα 9 στα 10 ματς με 5αρες 4αρες κτλ... παίζουμε σήμερα 2 ισοπαλίες μια ήττα και μια νικη.... τι γίνεται ρε γμτ... λοκαρει η κοναμι με κάποιο συγκεκριμένο τρόπο παιχτες που ότι κ να παίζουν θα έχουν ντισαβανταζ? Και γιατί το πάει σερί ετσι ?

@north1980 μήπως έχει κάποιο θέμα η γραμμή σου ? Κάτι δεν θα τρέχει καλά κ δεν μπορείς να παίξεις ,το μόνο σίγουρο..

Σε εμένα πριν κάποιες μέρες ,ενώ μέσα στο ματς έπαιζα πολύ καλά ..ξαφνικά δεν μπορούσα να κάνω τίποτα ,το ίδιο κ το ίδιο ..ή ξεκινούσε άσχημα κ έστρωνε μετά ..

Κάνω speedtest ,νορμάλ ..16 18 20 ping και οι ταχύτητες κομπλέ ..

Κάνω μετά από 1 λεπτό 550 ping ..ξανά κάνω αργότερα 20 ..ξανά μετα από λίγο 300 ping ..

Τελικά είχε θέμα ,μια ρύθμιση ..πήρα τηλ στον πάροχο κ έφτιαξε .

• Like 1

Επίκειται θαύμα, μιας σε 11 σερί ματς έχω 10 νίκες και 1 ισοπαλία (που μου έσπασε το 2ο σερί των 5 νικων) και αυτή ισοφαριζομενος στο 90+4.

Οι 5 νικες είναι με 1star ομάδα που παραδόξως έτυχα σε αντιπάλους άραβες με 300 rating και ήταν το 1ο τους online ματς....

Δε ξέρω που οφείλεται αυτό. Ίσως ότι έχει δέσει για τα καλα ο Κλοπ;  Ίσως ότι το script με έχει βοηθήσει κι εμενα;

Πάντως ετυχε ματς που στο ημίχρονο ήταν 5-0, με τύπο που δε μπορούσε να αλλάξει πάσα, στο 2ο ημίχρονο να λήγει 5-2 με εμενα στη θέση του τύπου όπου από τύχη δε με ισοφάρισε...

• Like 1

Εμενα που με πηγε c κατηγορια απο μονο του στην ήττα χανω 17 ποντους! Κανω 4 νικες χ2 8 βαθμους. Και μετα η πέμπτη 2χ5 10 βαθμους. 4 νικες μετα μαζευω 10 βαθμούς συνολο 28 παιζω 10 αγωνα με εναν 356 και ενω νικαω παλι 2 0 βλεπω οτι εκανα 20 προσπαθιες για να βαλω γκολ λεω στο  2 τον ήπιαμε ημουν σίγουρος. Ξεκιναει και μαντεψτε δεν μπορω να κανω τιποτα 2 σουτ ο αλλος το τελευταίο στο 94 οπου και ισοφαρισε μετα απο φαουλ στην περιοχη του... Τσαντιζομαι το κλεινω - 17 ποντους.. Έρχεται και μια ισολακια μετα με 630  - 9 ποντους καντε λογαριασμο...  Για το ποσο κεφι δινει το my club να παιζεις