Jump to content
folinpro

eFootball PES 2020 - MyClub [Official Topic] V.2

Recommended Posts

3 hours ago, johnson said:

2,2 μύρια και μαλιστα στο playstation. Χαρά στην υπομονή σου. Δε πρέπει να έχω ξεπεράσει ποτέ (γενικά) τα 300-350 χιλιάρικα 😋

Το μεγαλύτερο ever που είχα κάνει ήταν 430 χιλιάρικα. Φέτος με τελικούς matchday θα μπορούσα να είχα κοντά στα 4 μύρια αν φρόντιζα νωρίς. Τα 2,2 είναι από Χριστούγεννα και μετά.. 

• Like 1

0 GP έχει φτάσει ποτέ κανείς; εγώ έχω φτάσει χαχα ότι GP και να μαζέψω θα τα χαλάσω στο κουτί.. Το ίδια κ με τα κοινς δεν κρατιέμαι.. 

Από πέρσι δεν έχει κανένα νόημα το φάρμινγκ. Πόσο μάλλον φέτος που συνεχίζουν στο ίδιο τροπάρι με τους υπερτουμπανιασμένους IF αυξάνοντας παράλληλα τον κόφτη στο balancing.

Γενικά το MyClub είναι σε πολύ μαύρα χάλια, 2018 λέω και κλαίω... τότε που στις πεντάστερες δεν έβλεπες φουλ 18αδες με τουμπανιασμένους μαυρόμπαλους.

Edited by BasilhsGR
  • Like 2

2 hours ago, BasilhsGR said:

Από πέρσι δεν έχει κανένα νόημα το φάρμινγκ. Πόσο μάλλον φέτος που συνεχίζουν στο ίδιο τροπάρι με τους υπερτουμπανιασμένους IF αυξάνοντας παράλληλα τον κόφτη στο balancing.

Γενικά το MyClub είναι σε πολύ μαύρα χάλια, 2018 λέω και κλαίω... τότε που στις πεντάστερες δεν έβλεπες φουλ 18αδες με τουμπανιασμένους μαυρόμπαλους.

εφτασε απριλιος για να γυρισω να παιζω με dakonam παλι αντι 99 de light  και να νιωθω οτι τοσο καιρο πισω ειχα σεμεντο και ξαφνικά γυρισα σε μελμπεργκ...! με 7 gold ball σε 5 * ομαδες ... 
με αυτη την ομαδα εχω κανει ατομικο ρεκορ 

ANCHORING  ----> CR7
1 απο τους 2 destroyer μπροστα απο busquets τρωει  DEFENCE να καθεται πιο πισω  αλλιως το RB BISSAKA και βγαζω εναν απο τους 2 και βαζω αλλον ANCHRO MAN  στο κεντρο ( γκεντουζι μπαριος νντιντι )
και counter target τα 2 AMF !

EDIT : παρόμοιο σύστημα υπαρχει στο store αυτη την στιγμη και λεγεται CORONADO του μεξικου ο μανατζερ !  

εκει που η κοναμι που πετάει ελληνα για το 60/60 με 340 rating 7-0 και το εκλεισε πηρα 5 ποντους φουλ ξενερωμενος.... μπαινω ρανκ και πετυχαινω τον νο 4 στο πς...  λεω παει το streak αυτο ηταν του χρονου παλι με υγεια και εναν ψυχολογο !!

χανω 1-2 μεχρι το 75 και δεν μπορω να καταλάβω πως εφαγα 2 γκολ απο το πουθενα... βαζω αλλαγη havertz και το παλικαρι ηταν λες και εβαλα μεσα διασταύρωση πελε με φαινόμενο !! 1 γκολ 1 ασσιστ σε 5 λεπτα !! 
μου εστειλε μήνυμα το παιδι και μου λεει :

[12:20 π.μ.]
Jhonyfer24:
    you played better than me, i did nothing

[12:21 π.μ.]
SAVAGEEE21:
    i win alot seconds balls ... your stats is insane

[12:22 π.μ.]
Jhonyfer24:
    points don´t matter you play better than me
    maybe later you will want play coop

5Qwkv02.jpg
6bZA5O1.jpg

SAxPRnp.jpg

WFO0haO.jpg

Edited by ohmaga33333
  • Like 3

Τι εμετός σύστημα είναι αυτό; 

Ε ρε κοναμι...

• Love 2
  • Thanks 2

6 minutes ago, Bakogoal said:

Τι εμετός σύστημα είναι αυτό; 

Ε ρε κοναμι...

το παιζει και ο μποτ φουλ oταν δεν παει σε diamond formation 4-3-1-2 

Ποιος τον μαμαει και τον bot...

Κρίμα,κανονικά δεν θα έπρεπε να δουλεύουν τέτοια τραγικά συστήματα.

Καμία σχέση με μπάλα τα κωλοπαιχνιδα.

Εσύ καλά κάνεις και το χρησιμοποιείς...αφού η κοναμι δίνει το δικαίωμα...αλλά αυτό δεν είναι formation,δεν υπάρχει ποτέ και πουθενά τέτοιο "πράγμα".

Δεν θα βγει ποτέ εξομοιωτής ρε γαμωτ...

• Like 2
  • Thanks 1

ειναι αλλυλενδετα τα συστηματα και οι επιλογες παιχτων τα οποια ομως δεν αντιπροσωπεουν το πραγματικο ποδοσφαιρο απλα η κοναμι τα επιτρεπει..ο νευμαρ ο μεσσι ποτε δεν θα παιξουν ως 8αρια  αλλα η κοναμι θεωρει πως μπορουν να παιξουν...βιαζεις το παιχνιδι οταν βαζεις το μεσσι και τον νευμαρ 8αρι...η οταν βαζεις οποιοδηποτε  στοπερ να παιξει δεξι η αριστερο μπακ λες και ολα τα στοπερ μπορουν να παιξουν στα μπακ..εχει διευρημενη γκαμα η κοναμι αχααα...μας διευκολυνει...και αλλα παραδειγματα υπαρχουν αλλα ειναι προς αποφυγη...

• Like 1

4 cb και 3 αμυντικά χαφ ..μάλιστα ..ο τσολο σιμεονε μπροστά στον φίλο είναι γατάκι με τέτοιο σύστημα ..

Βέβαια υπάρχει ακόμα χειρότερο,5 cb και 3 αμυντικά χαφ ..μας έπαιξαν έτσι χθες σε co op ..

Επίσης ρόμβο έπαιζαν την δεκαετία του 80 90 ..

Δεν πρόκειται να παίξω έτσι ποτέ στην ζωή μου .. ποτέ!

• Like 1
  • Thanks 1

Βλέπετε το δέντρο και χάνετε το δάσος ρε σεις. Κανείς δε θα έλεγε κάτι αν κάποιος παίρνει νίκες με τέτοια τακτική χτυπόντας στην αντεπίθεση με 4-5 καλές ευκαιρίες να βάλει 1-2 γκολ. Εδώ μιλάμε πάτησε κάτω τον no4 του ranking με 22 vs 4 σουτς με τακτική που έχει 7 αμυντικούς.
Εγώ λέω ότι script σου χαιδεψε τα μαλλάκια και σε πήρε από το χέρι... 🤣

• Haha 1

Ναι το δέντρο βλέπουμε , σύστημα δέντρο είναι 😛

By the way ,δεν  νομίζω να σχολίασε κάποιος την νίκη ή να την αμφισβητεί ..για το σύστημα μιλήσαμε στα παραπάνω 4 5 σχόλια ..

Edited by folinpro
  • Love 1
  • Like 1

Αυτό ακριβώς, 4 στόπερ συν 3 αμυντικά χαφ και έχει κατοχή μπάλας και 22(17) ευκαιρίες ενάντια σε καλό αντίπαλο που παίζει με Santos. Πόσο σάπιο και αντιποδοσφαιρικό έχει καταντήσει αυτό το mode, κυριολεκτικά εμετός.

Εγώ σχεδόν πάντα ξεκινούσα με 4-4-2, είχα Solbakken τον οποίο φέτος θεωρώ τον καλύτερο μάνατζερ για 4-4-2, τουλάχιστον μέχρι κάποια updates. Ποτέ μου δεν χρησιμοποίησα 4 CB, πέρα απ΄το ότι έτσι και βρεθείς πίσω στο σκορ δεν μπορούν να σε βοηθήσουν επιθετικά, το θεωρώ τεράστια προσβολή όταν έχω μεγαλώσει βλέποντας Ferguson και Wenger. Δυστυχώς όμως το παιχνίδι με ανάγκαζε να παίζω πάρα πολλές φορές με defense σε LB και RB. Όταν τα ποδοσφαιράκια επιβραβεύουν τέτοια συστήματα για μένα παύουν να είναι ποδοσφαιράκια. Έχει και FrontlinePressure/Wide/Aggressive τρομάρα του, κυριολεκτικά ότι να΄ναι.

ΥΓ. @ohmaga33333 εννοείται ότι δεν αναφερόμαστε σε σένα, εσύ καλά κάνεις και παίζεις με το σύστημα που σου φέρνει νίκες και σερί 60/60. Μακάρι να μπορούσα να κάνω το ίδιο απολαμβάνοντας παράλληλα το παιχνίδι. Αυτό που έκανες με τους χρυσούς το είχα κάνει κι εγώ και το είχα αναφέρει απ΄την αρχή της χρονιάς, μου είχε δώσει την εντύπωση ότι έτρωγα λιγότερο script, βέβαια δεν μπορούσα να το επιβεβαιώσω, τελικά ίσως να δουλεύει.

• Like 3

Η τοποθέτηση των παικτών παίζει μικρό ρόλο γιατί έχει Wide Attacking Area. Για να μην ανοίγονται παραπάνω τους έχει κάνει έτσι.
Αυτά τα πράματα που το ένα εξουδετερώνει το άλλο δουλεύουν καλά (από παλιά) στα PES.
Είμαι σίγουρος πάντως ότι ο αντίπαλος δε μπορούσε να αλλάξει πάσα, φαίνεται και από τα στατιστικά, χωρίς να σημαίνει ότι και να άλλαζε θα κέρδιζε έχοντας απέναντι 3 anchor mans.

Edited by johnson
  • Like 1

συμφωνώ μαζι σας για το σύστημα οτι σ πραγματικότητατα δεν κάνει αλλα παίζουμε PES 20  που το στοπερ περναει η μπαλα διπλα του και νομιζει ειναι βομβα και φευγει ! 
επισης δεν εχω δει κανεναν μεγαλο απο τους τοπ 20 να προσπαθει να παιξει ποδοσφαιρο με μπαλα κατω και παιχνιδι κατοχής στο μισο δικο μου γηπεδο τουλαχιστον οχι οταν εχουμε βρεθει αντιπαλοι ! οταν παιξω με 600-700-800 rating  αντιπαλο εννοειται δεν παω σε 3 dmf .. δυστυχώς η γνωμη μου ειναι οτι οταν κανεις πασσινκ γκειμ η αντίπαλη άμυνα προλαβαίνει να φτιαχτεί και οταν μιλάμε για σκριπτετ γκειμς δεν την σπας !  οποτε παω σε γρηγορο diamond η ΔΕΝΤΡΟ  formation για να βγαζω τρίγωνα στοκκεντρο πριν γυρίσουν ολοι! ..
1 spin ακριβως εριξα γιατι ξυπνησα με κεφια .. ! κραταω τα κοινς μου για fabinho guendouzi θελω anchor man για το κεντρο 😂
4ODK9ym.jpg

• Like 1

@ohmaga33333 την επόμενη φορά που θα παίξεις με κάποιον high rated, καντο record και ανεβασε καπου να δούμε πως παίζει αυτή η τακτική στη πράξη.

@BasilhsGR αυτό με το λιγότερο script με τους χρυσόμπαλους το έχουν αναφέρει και άλλοι, απλά δε ξέρω αν συσχετίζεται με το χαμηλό rating/strength της ομάδας ή αν συσχετίζεται με τα χαμηλά κόστη. Εγώ πάλι έχω μια θεωρία (από τις άπειρες) πως το script μπορεί να επηρεάζεται και από το myClub game time του καθενός. Κάτι σαν επιβράβευση για το χρόνο που έχει σπαταλήσει ο παίκτης από τη ζωή του.

@folinpro @Bakogoal δυστυχώς όταν το awareness των AI παικτών είναι απαράδεκτο και τα deflections κάνουν την άμυνα πιο δύσκολη, τότε τακτικές όπως αυτή που αναγκάζουν τον αντίπαλο να ανεβεί και να είναι ακάλυπτος πίσω, έχουν αποτέλεσμα. Είναι και τόσο εύκολο να φτάσει η πάσα από την άμυνα στην επίθεση που δεν υπάρχει καμία ανάγκη για build up.Το θέμα είναι πως καταφέρνεις με τέτοια τακτική να έχεις 22 τελικές και μάλιστα με κατοχή μπάλας. Αυτό είναι το θέμα.

Edited by johnson
  • Like 1

16 minutes ago, johnson said:

@BasilhsGR αυτό με το λιγότερο script με τους χρυσόμπαλους το έχουν αναφέρει και άλλοι, απλά δε ξέρω αν συσχετίζεται με το χαμηλό rating/strength της ομάδας ή αν συσχετίζεται με τα χαμηλά κόστη.

Μάλλον έχει να κάνει με το κόστος, εμένα αυτή την εντύπωση μου είχε δώσει.

25 minutes ago, BasilhsGR said:

Μάλλον έχει να κάνει με το κόστος, εμένα αυτή την εντύπωση μου είχε δώσει.

Δεν αποκλείεται. Εγώ πάλι και μετά από αυτά που είδα με bot, αμφιβάλλω τρομερά το κατα πόσο όλα τα accounts τρώνε το ίδιο πολύ ή το ίδιο συχνά (ή και τα δύο) σκριπτ. Όπως επίσης δε θα μου κάνει καμία (μα καμία όμως) εντύπωση αν παίζει κάποιου είδους λοταρία που να σχετίζεται με τα παραπάνω.
Σίγουρα πάντως πέρσι στο PES19 lite στο xbox έτρωγα λιγότερο σκριπτ + button delay απ'ότι φέτος στο PC που το έκανα pre-order (που και πάλι δεν έχω ιδέα αν υπάρχει κάποια συσχέτιση). Ίσως και να φταίει που έπαιζα 2star περισσότερο. Αλλά και στα φιλικά 5star μια χαρά με πήγαινε. Την konami πάντως δε την εμπιστεύομαι για κανένα λόγο, δε θα μου κάνει καμία εντύπωση αν υπάρχει random factor και εκεί ανά account (με κάποιο distribution γενικά που να βγάζει νόημα για αυτούς). Θεωρώ δεδομένη την ανάγκη ύπαρξης υπερπαικτών στο mode ακριβώς για να έρχεται ο @Bakogoal (ή οποιοσδήποτε άλλος το πιστεύει) και να λέει αυτοί μπορούν 50+ σερί* άρα εμείς κάνουμε κάτι λάθος. Konami wins φίλοι μου. Και εγώ ειλικρινά σας λέω θα το έκανα ακριβώς έτσι το myClub, πανέξυπνο :D

* γίνεται και με script, απλά είναι τρομακτικά δύσκολο και προυποθέτει να μη σου τυχαίνουν παικταράδες αντίπαλοι. Ποια η πιθανότητα όμως να μη στραβοπατήσεις λόγω script ή να μη παίξεις με τουλάχιστον 1-2 παικταράδες που ακόμα βρίσκονται χαμηλά και έχεις ενάντια script και με άλλους 1-2 παικταράδες που θα είναι πολύ ψηλά στο ranking...

Edited by johnson
  • Love 1

Ρόμβο παίζουν και τώρα αλλά όχι χωρις πλάτος,βέβαια εφόσον αυτό το σύστημα δουλεύει,ξαναλέω,καλά κάνουν και το χρησιμοποιούν τα παιδιά,

Εγώ δεν πρόκειται να το κάνω.

Υ.Γ

Το κουτί με τα gp καλό; Χαχαχαχ 

Κρατήστε τα λεφτά παιδιά,μπορεί κατά το Μάιο να σας δώσει legends με gp.

Edited by Bakogoal

Πάσα Κουγιατε στο 8 δευτερόλεπτο-πρωτο καντηλι.

Κόψιμο Nuhu στο 18 δευτερόλεπτο - δεύτερο καντηλι.

Κόρνερ και γκολ στο 95.

Της μάνας σου το ταμτιριριμ κοναμουλα.

• Haha 2

ΤΟ ΣΙΧΑΜΑ 🤮
Konami είσαι σάπια. Ένας 3ος παίκτης να έρθει στο παιχνίδι και ας έχει 2 φορές χειρότερα γραφικά, αρκεί να είναι πραγματικά competitive.
Στο τέλος θα το γυρίσουμε όλοι στο rocket league για competitive ποδόσφαιρο ρε πούστη μου.

• Love 1
  • Like 1

2-F5-CD2-D1-F24-F-4024-B552-23-D1-D121-A

Θα σέβεται άλλη φορά,ήρθε με σύστημα δέντρο ο φίλος,δεν τον χάλασε.

• Like 4

Το κουτί με τα gp είπαμε Δευτέρα. Αλλά πρώτη φορά βλέπω τόση αδράνεια στη Κονόμι. Πάσχα με ίδιους icons που τους πήραν όλοι day one, χωρίς log in campaign, δώρα, πακέτα, τουρλού κουτιά κλπ δεν έχει ξαναγίνει. Και δεν φταίει ο κοβιντ. Οι άνθρωποι δεν ασχολούνται. Προσωπικά τη χαίρομαι τη κατρακύλα τους. 

Edited by sonofmook
  • Like 2

Εννοείται πως ο καθένας παίζει όπως τον βολεύει κ οπως του επιτρέπει το παιχνίδι..κάποιοι δεν επιτρέπουμε στον εαυτό μας να παίζουμε συστήματα σωλήνα ή δέντρο ή 9 παίχτες πίσω ..

Να σας πω το δικό μου σύστημα?το έχετε δει ..λοιπόν δεξιά σαν cb gomez της Λίβερπουλ που είναι defensive full back είτε Ράμος στην ανάγκη που την έχει την θέση ..από εκεί ξεκίνησε ..2 στόπερ κ αλαμπα αριστερά να παίζει όλη την πλευρά για να δημιουργει ρήγματα από πίσω ,κυρίως να μπερδεύει το κέντρο κ να δημιουργήσει ανισορροπία είτε εκεί είτε αν ανεβάσει ο αντίπαλος κάποιο μπακ ας πούμε .. αμυντικό χαφ Βιέιρα κ 2 ΚΜ μαζί του και μπροστά 3αδα αλλά ποτέ δεν βάζω 3 φορ .. αριστερά παίζει ο νευμαρ που είναι η θέση του ή ο Ρονάλντο που επίσης μπορεί να παίξει αριστερά ή κορυφή ..δεξιά Κρόιφ κ κορυφή ομπα συνήθως ..ο λόγος που μ αρέσει το σύστημα κλοπ 3 φορ είναι ότι μπορώ να βαλω τους επιθετικούς κοντά ο ένας στον άλλον ..

Δεν ξέρω ποιος έπαιξε σήμερα ,έπαιξα 1 φιλικό όλο κ όλο ..έχω σε 13 σουτ 13 στην εστία ..1γκολ ,κάνω στο 14ο το 2-0..ο αντίπαλος το έκλεισε από τα νεύρα του που είχε κανει 1 σουτ κ έχανε μονο 2-0 ,κ εγώ το έκλεισα κ πήγα για ύπνο με αυτό που έπαιζα ..σε φιλικό,όχι για 5η νίκη ή ρανκ ..

Edited by folinpro
  • Like 2

Εγώ έκανα μια ήττα,μια ισοπαλία και έξι νίκες σήμερα.

Η ήττα από φίλο μου 1000 rated,Lef-Cobra...έκανε δεύτερο προφίλ και μου το είπε μετά.

Πάντως είχα καταλάβει πως έπαιζα με καλό παίκτη,ειχε Santos,αυτόν τον μαμημενο...δεν θα τον χρησιμοποιήσω ποτέ όμως,δεν γουστάρω.

Ωραιο ματς αλλά έχασα 3-2,θα μπορούσε να πάει και αλλιώς αν και ήμουν με κόκκινα CB και CF...και έχω και αλλαγές στην ομάδα..

Μετά κέρδισα τον 2k και ηρέμησα.

Σήμερα από lag ήταν καλύτερα από τις προηγούμενες μέρες.

Έβλεπα bot τώρα,τον ήπιε 7-5 από έναν 640 rated με 40% νίκες.

Δεν κουνιοντουσαν οι παίκτες του για κανέναν λόγο χαχαχαχ.

Ο άλλος είχε Santos,ο bot άλλαζε σύστημα και τελικά ρουφουσε μπαλακια...ρε κοίτα να δεις.