Jump to content
folinpro

eFootball PES 2020 - MyClub [Official Topic] V.2

Recommended Posts

Έχω δει παίκτες myclub με 85-90 % νίκες,εκεί είσαι και εσύ.

Οι ίδιοι παίκτες έχουν ίδια ποσοστά στο απλό "κατηγορίες με σύνδεση".

Στο pc,το έχω ξαναπεί και με κράζουν,δεν θα βρεις εύκολα τέτοιους παίκτες.

Στο Playstation θα βρεις,έχουν ενδιαφέρον τα online τουρνουά.

Κατά τη διάρκεια της χρονιάς βέβαια,όταν παίζεις myclub,θα ματσαρεσαι με 700-900 παίκτες οπότε δεν θα έχεις πρόβλημα,όπως όλοι παίκτες της δικής σου δυναμικής.

Με λίγα λόγια πιστεύω πως και στο Playstation ίδιος θα είσαι,κορυφαίος.

Sakarakos,korakou,corfu,stavattack,geo thrillos,Hellas Greek power,takis babar,polemarxos,Lazaros seme,phantom duck...η λίστα είναι καμία 20-30 Έλληνες.

Βάλε και άλλους 200ξένους....αυτό είναι το ανταγωνιστικο προ.

250 άτομα πάνω κάτω.

(Όταν μεγαλωσετε και γίνεται ανταγωνιστικοι,σας περιμένω στο FIFA χαχαχαχα)

2 hours ago, ohmaga33333 said:

τα παραλές .. Υπάρχουν παιχταραδες και παιχταραδες απλα δεν προσαρμοζονται στα δεδομένα myclub νομίζουν ειναι ακομα στα παλιά προ που πάει η πασα οπου θες και 0 λάθος τοποθέτηση αμυντικών κτλ και αυτο τους κρατάει άπειρα πίσω στο γκειμ. ΑΝ δεν πας με το ρυθμό του προ  απλα θα εισαι ενας κάλος παίχτης αλλα με άσχημα αποτελέσματα ΣΊΓΟΥΡΑ ! 

Σε κάθε περίπτωση έλα στο PlayStation του χρόνου. Παίζε και στα 2 αν σε παίρνει οικονομικά. Και εγώ δε θα παρατήσω το PC (λογικά θα είμαι και στα 2 για όσο αντέχει η GPU μου) αλλά το psn είναι γεμάτο από PES παίκτες!

Edited by johnson

Για οσους δεν εχουμε δυστυχως χρονο για myclub, το επιπεδο στο απλο ονλαιν, εκει δηλαδη που παιρνεις ετοιμες ομαδες και φτιαχνεις ο,τι συστημα θελεις, πως ειναι; 

Δεν ρωταω επειδη ειμαι κανενας παιχταρας. Το πολυ γυρω στο 65% εφτανα παλια. Απλως φετος που μπηκα να παιξω, επειδη δεν ειχα χρονο ουτε να κλασω,  επαιζα αναγκαστικα με ο,τι παιχτες μου ειχαν λαχει και χωρις να ψαχτω με τα συστηματα, οποτε οι σφαλιαρες επεφταν βροχη, αισθανομουν λες και παιζω πρωτη φορα.

Οποτε θελω να πω, στο απλο ονλαιν, μετρας τις αληθινες δυναμεις σου ή συμμετεχουν πιο χαμηλου επιπεδου παιχτες πλεον και ολοι οι καλοι παιζουν myclub?

Η κοναμι αφαίρεσε τελείως το κύπελλο vs com στο regular επίπεδο που έδινε συνολικά 3700 gp για την νίκη, οπότε τώρα μας τελείωσε το εύκολο χαλαρωτικό xp vs com και πρέπει να παίζουμε το Mode vs com που ανεβαίνει επίπεδο δυσκολίας όσο νικάς.

Εγώ εδώ και καιρό έπαιζα  σχεδόν αποκλειστικά το κυπελλάκι vs com στο regular και online μόνο coop με τον αδερφό και τον κουμπάρο μου.

Τώρα μας παίρνουν ακόμα κι αυτό, ενώ στο 19 είχαν αφήσει να παίζουν πάντα 2 τουρνουά vs com, το ένα σε ξεκινούσε σε regular και tτο άλλο σε  beginner, ιδανικά modes για να xpαρεις παίκτες  και να κάνεις training, να δοκιμάσεις νέα πραγματα, και να χαλαρώσεις προτού κοιμηθείς.

Τώρα πρέπει να με βάζει να παίζω εναντίον του υπολογιστή στο superstar επίπεδο  (γιατί εκεί έχω προχωρήσει σε αυτό το mode), και να μου σπάνε τα νεύρα όταν το πιάνει το κωλοscript.

Μου πήραν το ένα και μοναδικό Mode που με ευχαριστούσε και με χαλαρωνε να παίζω χωρίς μπινελίκια.

Παίζω το lite οπότε δεν έχω και κάποιο άλλο Mode να ασχοληθώ.

Ντροπή της κονομας, για ακόμα μια φορά δείχνει ότι δεν σέβεται την κοινότητά της και σπρώχνει τον κόσμο να πάει με το ζόρι στο season update.

Και γιαυτόν ακριβώς τον λόγο παίζω το lite και δεν πρόκειται να της ξαναδώσω τα λεφτά μου μέχρι να το αξίζει.

• Like 1

Στο mobile έβγαλαν ενα σωρό events με απίθανα rewards πάντως.. η κονσόλα εγκαταλήφθηκε

Έχει δώρα σε όποιον μπει στο myclub, από σήμερα μέχρι και την Δευτέρα 31 του μηνός.Μετα δεν ισχύει άλλο.

Απο ένα κουτί 105 παίκτες, με τους ικον Pirlo,Del piero,Nedved συν άλλους μαύρους, χρυσούς, ασημενιους, τραβάμε δωρεάν 4 φορές και όποιος μας τύχει.Επίσης δίνει δωρεάν τους παίκτες του εξώφυλλου 2021 Μέσι, Ροναλτο απλούς μαύρους,Rashford χρυσό και Davies ασημένιο.

Σε τρεις λογαριασμούς που έχω δεν μου έτυχε κανένας ικον.Αλλα δεν έχω πρόβλημα γιατί σε όλους τους λογαριασμούς έχω πάνω από 15 legends, ενώ οι τέσσερις του εξώφυλλου ουσιαστικά μόνο για γυμναστές χρησιμεύουν πλέον.

• Like 1

Πολλοί έχουν ανοίξει περισσότερους λογαριασμούς από έναν. Μπορεί κάποιος να είναι χιλιαρης στον έναν λογαριασμό και στον άλλον που δεν πολυπαιζει να είναι εξακόσια κατάταξη.Ο καλός παίκτης που είναι σε λογαριασμό με χαμηλή κατάταξη, φενεται από το πώς παίζει,οι κινήσεις στα κόρνερ,στα φάουλ κλπ,τον καταλαβαίνεις.Δεν είναι πάντα θέμα σκριπτ.

Βολεύει γενικά να έχεις περισσότερους λογαριασμούς,οταν έχει καμπάνια και μοιράζει παίκτες, μπορεί σε άλλο λογαριασμό να σου τύχει παίκτης που σου αρέσει και να τον δοκιμάζεις εκεί, όπως πχ τώρα με τους legends.Επισης μετά από καιρό αν βαρεθείς την ομάδα στον έναν λογαριασμό,πας στον άλλον λογαριασμό και ξαναξεκινας να φτιάχνεις ομάδα από την αρχή που έχει μια γλύκα αυτό το πράμα.

Αυτή την περίοδο που μοιράζει legends και πολλά gp η πρώτη νίκη της ημέρας,πολλοί παίζουν στον έναν λογαριασμό μέχρι να κάνουν την πρώτη νίκη, μετά πάνε σε άλλο λογαριασμό και εκεί για την πρώτη νίκη, να μαζεύουν gp να ανοίγουν κουτιά.

Να μαζευτούμε να κάνουμε και μια διαμαρτυρία στην Κοναμι η στην σονυ, γιατί δεν μπορούμε πλέον να κατεβάζουμε δωρεάν το pes στο ps4 όπως στα τσιπαρισμενα ps2 και PSP.

Edited by Antiklika

@Antonius η κοροιδια θυμίζει black Friday που ανεβάζουν τις τιμές και με την έκπτωση πουλάνε στην κανονική τιμή.

Έτσι και στο PES,σου λένε καλύτερο δεν θα το κάνουμε,ας το κάνουμε εντελώς broken προς το τέλος και όταν έρθει το επόμενο θα γουστάρουν όλοι.

• Like 2

@Bakogoal Μπάκο μου είναι ακριβώς όπως το λες, η παρομοίωση που χρησιμοποίησες περιγράφει την κοροϊδία επακριβώς.

Αλλά ξέρεις ποιό είναι το θέμα εδώ;

Το θέμα είναι ότι η ΚΟΝΑΜΙ και κάθε ΚΟΝΑΜΙ, σε όλες τις εκφάνσεις της σημερινής ζωής, βρίσκουν και τα κάνουν, γιατί όταν ο Θεός έβρεχε μυαλά, εμείς κρατούσαμε τρεις ομπρέλες ο καθένας, μην τυχόν και δεν μας περάσουν ακόμα και τα ραδίκια στο IQ. :kapnogono::ole::metal::winner:

Ίσως πρέπει να μαζευτούμε λοιπόν να κάνουμε ένα petition:papasani: στον Ύψιστο :worship0zk: να ρίξει ένα "pouring brains season update":fool:, αλλά αυτή την φορά να ρίξει καρεκλοπόδαρα, μπας και αχρηστευτούν οι "ομπρέλες" και κάποια στιγμή βάλουμε και λίγο μυαλό...:hunter2: :pp

ΥΓ: Σόρυ για το offtopic παίδες, με έπιασε λίγο η μλκία βραδυάτικα...:jester: :surrender::D:hehe::blowup:

Edited by Antonius
  • Like 1

Ο Pirlo απλά είναι τεράστιος!

Εδώ σε αγώνα κυπέλλου 3999 strength,κάνει σέντρα, κεφαλιά ο Gullit και γκολ! Μου έχουν τύχει τεράστιοι παίκτες Αύγουστο μήνα,δεν χορταίνω να παίζω και σε δύο εβδομάδες θα έχω το 2021.Νομιζω είναι κι άλλοι που έχουν το ίδιο πρόβλημα.Θα καταλήξουμε να παίζουμε το 2020 έχοντας είδη το 2021.

Edited by Antiklika
  • Like 1

Γεια σε όλους.

Ήρθε η στιγμή του απολογισμού για το PES 2020. Παρότι δε συμμετείχα ενεργά στην κουβέντα φέτος, παρακολουθούσα σε γενικές γραμμές τη ροή εδώ μέσα, οπότε θα ήθελα να πω συνολικά μερικά πράγματα. Έχουμε και λέμε λοιπόν:

- Το gameplay ήταν το καλύτερο δυνατό των τελευταίων ετών αφού, κατάφεραν σε μεγάλο βαθμό να πετύχουν τη χρησιμότητα παικτών που δεν ήταν γρήγοροι ή ντούκια, κάτι που ήταν μεγάλο μείον τα προηγούμενα χρόνια. Στα συν, οι όμορφοι συνδυασμοί που μπορούσαν να βγουν τακτικά και η καλή αναλογία σε επιτυχήμενα σουτ όπως επίσης και, η εκτέλεση αυτών. Στα αρνητικά, η αύξηση χρόνου απόκρισης στις τρίπλες αν και προσωπικά δεν τις πολυχρησιμοποιώ και δεν με επηρέασε. Επίσης για άλλη μια χρονιά όσο περνούσε ο καιρός τόσο πιο arcade γινόταν το παιχνίδι με τα εκάστοτε update, νομίζω ότι δεν υπήρξε χρονιά που να μην έγινε έτσι, από το 11 που ξεκίνησε το online και μαζί και τα update. Πάντως, σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια ήταν μικρότερη η arcade-ποιήση του προϊόντος και αυτό μετριάζει κάπως αυτή την αρνητική συνθήκη.

- Χρειάζεται βάθος στο online, όπως έχει πολλάκις ειπωθεί εδώ μέσα. Αντιλαμβάνομαι ότι οι νεότερες γενιές αρέσκονται σε απλοποιημένα games καθώς το έχω παρατηρήσει γενικότερα και αλλού, αλλά για εμάς που συγκεκριμένα μεγαλώσαμε με ISS και PES στα ντουζένια του, είναι πολύ άδειο (το online πάντα, offline δεν έχω άποψη καθότι δεν παίζω καθόλου εδώ και μια δεκαετία που υπάρχει online). To matchday προσωπικά δεν με κέρδισε, ίσως εν μέρη και λόγω εργασίας, καθώς δεν μπορούσα να το παρακολουθώ στενά. Ωστόσο στο λίγο που το δοκίμασα, θεωρώ ότι είναι μια αρχή προς το κάτι παραπάνω από το τίποτα, όμως χρειάζεται πολλές προσθήκες για να αποκτήσει το ζητούμενο βάθος το οnline μέσα από αυτό. Τουλάχιστον, η αύξηση των legends συν την προσθήκη των iconics, έδωσε μια ποικιλία σε πρόσωπα και σχηματισμούς που είχε λείψει πολύ τα προηγούμενα χρόνια, ειδικά στο level 5.

-Script. Επειδή έγινε μεγάλη κουβέντα περί αυτού, προσωπικά δε συμφωνώ ότι υφίσταται, τουλάχιστον όχι με τον τρόπο που περιγράφεται. Πρώτον, καθώς θεωρώ πως οι randoμιες και τα glitches συμπαικτών υπήρχαν ανέκαθεν. Προφανώς βέβαια όταν τα παιχνίδια ήταν offline ακόμα, αργά ή γρήγορα ακόμα και κάποιος μέτριος μάθαινε να σπάει τον υπολογιστή ενώ οι μπούφλες δίνανε και παίρνανε μεταξύ φίλων ακριβώς εξαιτίας αυτής της απροβλεψιμότητας του παιχνιδιού. Στα χρόνια του online δυστυχώς, αυτό το αλατοπίπερο έχει μετατραπεί στην εύκολη δικαιολογία για όσους κυνηγάνε το rating κυρίως, πράγμα αδιανόητο κατά την ταπεινή μου γνώμη, αφού μιλάμε για παιχνίδι ποδοσφαίρου, αλλά το πώς τη βρίσκει ο καθένας είναι δικαιωμά του. Εκείνο που υπάρχει στο game βέβαια και μοιραία συγχέεται με script, είναι τα broken animations, πχ έκρηξη mbappe στην κάθετη που κάνει τον αμυντικό να φαίνεται σαν σταματημένο, τελείωμα ronaldo ενώ τον έχεις τζαρτζάρει κλπ. Για αυτή την περίπτωση όμως η λύση είναι απλή: αποφεύγεις το level 5. Φέτος έπαιξα αρκετά παιχνίδια στο level 3 και πραγματικά, είχα τον απόλυτο έλεγχο των παικτών ή τέλος πάντων την ίδια αίσθηση στην απόκριση τους ακόμα και στα παιχνίδια που είναι από εκείνα που λες "δεν με πάει". Eνδεικτικά παραθέτω τα φετινά μου stats:

spacer.png

Είναι μακράν τα καλύτερα stats που έχω τα τελευταία χρόνια και δεν το λέω για να περηφανευτώ, αλλά για να επιβεβαιώσω τόσο για το πόσο με ενέπνευσε το gameplay που ανέφερα παραπάνω, όσο και για να τονίσω ότι δεν με "πολέμησε" το game παρότι έφτασα σχετικά ψηλά στην κατάταξη. Στην τελική όμως και, για να μην είμαι απόλυτος, να πω ότι ακόμα και αν δεχτώ ότι υπάρχει το script, είναι εκεί για όλους, οπότε μου φαίνεται μάταιη η γκρίνια για μια συνθήκη που ισχύει καθολικά. Σεβαστό το να μην το αποδεχτεί κάποιος επειδή δεν του αρέσει, αλλά it is what it is το παιχνίδι.

Για το τέλος, σας αφήνω με μια συλλογή από τα καλύτερα τέρματα που πέτυχα φέτος στο ΜyClub:

Αυτά και τα λέμε στο season update .

Edited by b0b0_32
YouTube link embedd
  • Love 1
  • Like 2

Για μένα το καλύτερο Pes όλων των εποχών και μακάρι το 2021 να πατάει στο 2020.Μην περιμένουμε να περάσουν 10 χρόνια και να λέμε " Τι καλό που ήταν τότε?".Ας έχουμε την ωριμότητα να το δούμε και να το  απολαύσουμε τώρα.Αυριο δεν έχει,δεν ξέρουμε τι θα έχει αύριο.

Βαριέμαι να μιλάω για το σκριπτ που έχει γίνει καραμέλα,αλλά αν ο άλλος τρώει γκολ και ανεβάζει μπάρα κόκκινη φουλ επίθεση και τρέχουν όλοι μπροστά και σουταρουν από όπου να'ναι και το σέντερ μπακ μπροστά και δεν έχουν δυνάμεις οι παίκτες πλέον και επιλογή επιθετικών χωρίς τελείωμα και χωρίς γυμνασμα που δίνει αντοχή...και αλλά πολλά που μπορεί σε έναν αγώνα να υπερεχεις και να μην μπορείς να σκοράρεις όπως συμβαίνει και στο αληθινό ποδόσφαιρο. 

Επίσης χρειάζεται βάθος το ονλαιν, αλλά ρεαλιστικό ποδοσφαιρικό. Να παίζουμε μπάλα, όχι να παίζουμε κοντσινα η σταυρόλεξο όπως ο ανταγωνισμός. Μπαλόνι θέλουμε να παίξουμε, όπως αυτό που βλέπουμε στο γήπεδο η στην τηλεόραση.Μπαινω και στήνω την ομάδα μου όπως θέλω, όπως με βολεύει, με τους παίκτες που έχω,όπως συμβαίνει στην πραγματικότητα.

Την έφαγα και εγώ φέτος με τα matchday όπου δουλεύω απόγευμα βράδυ και έχω παίξει ελάχιστα matchday,γιατί ακόμα και Σαββατοκύριακο θα πας και μια βόλτα,δεν θα περιμένεις πότε να ανοίξει το match day να κάτσεις να δεις και τελικούς να πάρεις και τα 25χ gp.Εν πάση περιπτώσει έβγαλα την χρονιά μόνο παίζοντας πρωινά.

Θελω να μπορώ να παίρνω σε αγώνες τους positions training,όπου μεταμορφώνουν τον παίκτη και μπορεί να παίζει σε όλες τις θέσεις του,από κίτρινο να τους κάνω πράσινο. Τεράστια διαφορά με τα positions training οπου στην διάρκεια του αγώνα παίρνουν περισσότερες θέσεις και ανεβάζουν όλη την ομάδα.

Nα ρωτησω κατι τους κατέχοντες...Ποιος κοουτς πλησιαζει στη διαταξη και πολυ περισσοτερο στο συστημα που παιζει ο Fischer??Εγω εχω Aramburu και οποτε πεφτω με αντιπαλο που εχει τον Fischer,χανω 9 στις 10 φορές.....Μιλαω για σιμ αγωνες...

Edited by masada71

Αφού βγήκε το Lite του 2021, πρακτικά τελείωσε το 2020.

Όλη τη χρονιά δεν ασχολήθηκα πολύ λόγω δουλειάς, έπαιζα μόνο το matchday με τις έτοιμες ομάδες. Προς το τέλος ασχολήθηκα και φέτος ήταν η μοναδική χρονιά που έπαιξα σχεδόν αποκλειστικά 5* σε myclub, αφού ήταν τελείως endgame το παιχνίδι μου (σε αντίθεση με το 2019 ή το 2018 που είχα λιώσει και σε 1*).

Δεν πήγε άσχημα, αλλά μπορούσα και καλύτερα. Αν βγάλουμε κάτι σερί Χ και ήττες στα τελευταία 15-20 ματς, είχα πιάσει κοντά 1200 rating με 78.5% νίκες, που έπεσε σε αυτά (τα sim αυξήθηκαν γιατί στο τέλος είχα ξεμείνει από stamina recovery, ενώ στην αρχή ήταν αγώνας με την 5* και καπάκι full recovery αφού είχα μαζέψει κοντά 2000 στην χρονιά):

iLFjKYZ.jpg

Ως reference το 2019 τελείωσε έτσι:

DdxQgrT.jpg

Άντε να δούμε το 2021 πως θα πάει.

• Love 1
  • Like 1