Jump to content
folinpro

eFootball PES 2020 - MyClub [Official Topic] V.2

Recommended Posts

Συνέχεια συζήτησης για το Myclub 

Official Topic  V2

93612668_10212856289520525_4545390088657

Εδω συνεχίζουμε να   γράφουμε όλα τα νέα μας ! 

Edited by folinpro
  • Like 4

Εγω ξερω ότι τις τελευταίες 2-3 ημέρες παίζω και τα 2 ποδοσφαιρακια (ξανα) ελέω καραντίνας.

Αυτό που συμβαίνει στο Myclub είναι εμετικό. Ακόμα κι οταν νικαω βρίζω.

Ειδικα χθες, 3 τα ξημερώματα τελευταίο ματς, ένας σπαστικός τουρκαλάς. 

Όλο καθυστερήσεις (ειδικα οταν ισοφάρισε απο το πουθενά), διακοπές, παύση κτλ.

Καποια στιγμή αρχίζει το λαγκαρισμα μόλις εκανε παύση και επανήλθε...

Καταφέρνω κι έτσι ριχνω ενα 4-1 με 3 γκολ του Ροναλντο από 85 ως 92.

Λήγει το ματς με καραλαγκ όμως, και αφού πατάω για συνέχεια, αρχίζει το κυκλακι της σύνδεσης  να γυρνά και να γυρνά και να γυρνά. Μου πετάει ένα άκυρο μήνυμα ότι υπάρχει ενα απροσδιόριστο προβλημα με τον σέρβερ, συνεχίζει το κυκλακι, και VOILA, ηττα 0-3 απο disconnect....

Άψογο ίντερνετ, ουτε disconnects ουτε τίποτα.

Είναι η 3η φορά που μου το κανει στο φετινό προ εντελως τυχαία με τούρκο...

Εβαλα φιφα μετα και ευχαριστήθηκα μπάλα.

Εντωμεταξύ είχα παίξει με ένα ελληνα 1000+αρη και έγινε τρελή ματσαρα. Εχασα 3-1 με ανατροπή στις καθυστερήσεις, και μου ειπε το παιδί τι γίνεται μετα το update και παίζει πολύ λαγκ ή άκυρες αποσυνδέσεις. 

Για μένα η ΚΟΝΑΜΙ είναι για φτύσιμο. Ερασιτεχνική νοοτροπία και μόνο να αρπάξουμε λεφτά από coins.

Μόνο που τα δεδομενα με τον κορωνοϊό θα είναι πολύ διαφορετικά για την επόμενη μέρα.

Τη βλέπω να το δίνει τσάμπα στο τέλος μιας και δεν θα υπάρχει σοβαρός άνθρωπος να αγοράσει τις μ@λ@κιες τους πλέον.

Κανενα παράδειγμα δεν έχουν πάρει από τους απέναντι. 

• Like 2

Τι γίνεται σήμερα ρε σεις,σε έξι ματς έχω 4 Χ και 2 νίκες.

Γενικά σέρνεται,σε εσάς πως πάει; 

9 minutes ago, Bakogoal said:

Τι γίνεται σήμερα ρε σεις,σε έξι ματς έχω 4 Χ και 2 νίκες.

Γενικά σέρνεται,σε εσάς πως πάει; 

5/5 νικες  9-1 1-0 ( και το παράτησε απο το 10 )  και 3 παιχνιδια ματς ντει με τρελο λαγκ...  2-1 3-1 4-0 ... αλλα καμια σχεση με εχθες 

• Thanks 1

Εσύ είσαι σε pc.

Για Playstation ρωτάω.

Έπαιξα το πρωί ,έχασα σε 5η σερί αλλά δεν πήγαινε καλά ..με 600 ρανκ κ 300 είδα ζόρια ..πρώτη φορά μου έβγαλε 2 χαμηλούς σε 3 αγώνες .

• Thanks 1

Εγώ έπαιξα δέκα αγώνες σήμερα,πέντε ισοπαλίες και πέντε νίκες,not bad not terrible.

Τελευταίο ματς πολύ δύσκολο,special match με champion,το πήρα σχετικα εύκολα,πιο εύκολα από τους 700 - ρηδες που είτε κερδιζα είτε έφερα Χ.

• Like 1

Πρώτο ματς 5-0 ,δεν μου άρεσε. .δεν πήγαινε καλά ..ήταν 4η σερί ,στην 5η χάνω 1-0 ,μετά 4-0 αλλά δεν πήγαινε καλά ..δεν μου άρεσε ,δεν μπορούσα να παίξω αυτό που ήξερα ,πολύ βαρύ το παιχνίδι.επειδη ήταν κακοί αντίπαλοι έκλεβα μπάλα ψηλά κ γκολ ,όλα έτσι ή από στημένα ή κικ οφ ..

Edited by folinpro
  • Like 1

Και σε μένα,με κακό αντίπαλο δεν παίζω μπάλα,κερδίζω επειδή πιεζω και κάνουν λάθη.

Με 900+ γίνεται καλύτερο ματς,πιο στρωτες πασες,πιο νορμάλ κατάσταση.

Στο matchday με τις κανονικές ομάδες βέβαια,είναι πάντα μια χαρά,ανεξάρτητα από το rating.

Πολύ χάλια το παιχνίδι σήμερα ..κερδίζω κ δεν μ αρέσει ..

Δείτε κ με εικόνα ....-5 ταχύτητα ..κλέψιμο γκολ , κλέψιμο γκολ , κλέψιμο γκολ ,κικ οφ ,φάουλ πάσα πάσα γκολ. .με 770 ρανκ αντίπαλο ..τα ίδια κ το πρωί ..αν είχε προηγηθεί?κ έπαιζε πάσες πίσω όπως μου έκανε ένας που έχασα ? 72% κατοχή παρακαλώ ο αντίπαλος στην ήττα ..δεν έπιανε τίποτα από ρυθμίσεις,κόκκινα πάνω κλπ .. τίποτα,1η φορά ..ή αν έπαιζα με καλύτερο αντίπαλο.. random παιχνίδι..

Μήπως κέρδισα επειδή είχε delay ? Είχα κ εγώ ,δεν πήγαινε το ματς ,μέχρι να βάλω γκολ δεν μπορούσα να αλλάξω πάσα ..τώρα τι να πω πήρα το momentum και εκμεταλλεύτηκα τα κενά του παιχνιδιού ? Δεν ξέρω πραγματικά ..

Edited by folinpro
  • Like 2

Για αυτή την εβδομάδα, οι παίκτες θα αποκτούν εμπειρία×3. Η Κοναμι αναφέρει ότι αυτό θα συμβαίνει μετά το τέλος κάθε αγώνα. Αλλά βλέπω ότι και στην γυμναση των παικτών συμβαίνει το ίδιο.Ανεβαινουν εύκολα επίπεδο οι παίκτες ακόμα και με γυμναση από τους ασπρους. 

• Like 2

Πρέπει να κόψουν επειγόντως τις αυτόματες τέλειες σκαφτές πάσες που περνάει η μπάλα αέρα πάνω από τα τέλεια τάκλιν του αντιπάλου, τα κλεψίματα-στρωσίματα και τα τυχαία ball deflections που μόνο τυχαία δεν είναι. Το skill gap αυτή τη στιγμή έχει φτάσει στο ελάχιστο στην ιστορία αυτού του παιχνιδιού. Στο πάτωμα είναι.

Edited by johnson
  • Like 2

DCBE87-C7-96-FC-42-CF-B22-D-51-D227-ABBC

Πώς σας φαίνονται οι attacking instructions; 

Edited by Bakogoal

@Bakogoal

Συνήθως παίζω Long με counter attack αλλά σπάνια παίζω με counter attack instructions (ασχέτως του τι συμβαίνει στο παιχνίδι μέσα).
Θεωρώ must το Centre στο Attacking Area εφόσον παίζει με wingers οπότε μου αρέσει.
Για το positioning προσωπικά δεν έχω καταλήξει τι μου αρέσει πιο πολύ, συνήθως παίζω και εγώ maintain formation και το support range αντίστοιχα κάπου εκεί.

Σίγουρα δε φαίνεται κακός overall πάντως ο συγκεκριμένος.

Edited by johnson
  • Like 1

Το mode είναι για τη χωματερή κυριολεκτικά πλέον.

Λαγκ, κλέφτες, σκριπτ, υποτίμηση νοημοσύνης. 

Ειχα φτάσει καποια στιγμή 1100 rating με AAA courtesy. 

Εφτασα σε 1 εβδομαδα 460!!! Με C courtesy από όλα τα παραπάνω και πολλα rage quits για να μη σπάσω το controller. 

Μετα ξαναπηγα ΑΑΑ με 650 και το γεγονός ότι το παιχνιδι με εξοργιζε με ηττες από 200ρηδες με B και C, Και νικες απέναντι σε 800+ συν όλα τα παραπάνω, με εκανε να το παρατήσω ώσπου το ξαναπιασα ελέω καραντίνας και πλεον το παρατησα και παλι μετα απο 2 ημέρες αίσχους.

Νευριάζω με τον εαυτό μου για τις ώρες που ασχολήθηκα με αυτό το κωλοmode. 

• Like 2
  • Haha 1

Προτείνω να αλλάξει ο τίτλος του τόπικ σε moneyClub official topic v2 :p

Σκύλε ο μόνος τρόπος για να χαρείς αυτό το mode, είναι να αποδεχτείς ότι είναι αυτό που είναι και να μην χαλαρώνεις ποτέ.
Παίζω με 500άρη παίκτη και φοβάμαι. Ντερμπάρα με το έτσι θέλω ή πολλά με λίγα; Δεν υπάρχει μέση λύση.

• Like 1
  • Haha 3

@SkyloMethIRρε καλώς τον!!

Αυτό που σου λέει ο Johnson.... 

Από την άλλη κρίμα που δε μένουμε κοντά να παίζαμε κάνα φιλικό ονλαιν  με τις ομάδες μας αλλά με στοιχήματακι... Να έχει ενδιαφέρων λίγο ξες-διότι σε κόβω κ "μερακλη"😁

• Love 2

Κέρδισες παίκτη με 4475 rating; Πάρε 4 πόντους...
Έχασες από παίκτη που έχει σχεδόν 5 φορές μικρότερο rating από σένα; Χάσε 10 πόντους...

Post image

ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΙ ΠΑΙΖΩ Η ΦΑΡΜΑ - ΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΕΡΓΟ | Παιδικά | IANOS.gr

• Haha 3

Υπέροχος Κοναμίσιος κόσμος και τρια πουλάκια κάθονταν..

• Like 3

20 hours ago, Bakogoal said:

DCBE87-C7-96-FC-42-CF-B22-D-51-D227-ABBC

Πώς σας φαίνονται οι attacking instructions; 

Ωραιότατος, αλλά defensive είναι για πέταμα δυστυχώς. Γενικά είτε πας FLP/Aggressive, είτε AOD/Conservative. Το containment Centre επίσης, ειδικά φέτος, μεγάλο λάθος. Πάντα προτιμούσα wide (εκτός από το 17 λόγω Lacina Traore προφανώς), και ειδικά φέτος που κανείς δεν παίζει σοβαρά από τα άκρα ακόμα περισσότερο.

• Thanks 1

Κυνηγάω λεβα από την αρχή της χρόνιας περίπου... δε μου κάθεται ποτέ... προχτές από το κουτί της μπαγερν μου βγάλε νοϊερ,  μιλερ κ τιαγκο... Για τον τριτο χάρηκα...κόβει κ ραβει στο κέντρο και τον έχω ακόμα 9το επίπεδο με 95 ... ξέρεις κανείς που τερματίζει?

Τι ωραιότατος ? Ο μπακος παίζει κατοχή ,ο προπονητής αντεπίθεση..σε αντεπίθεση θες 3 εύρος η μικρό γενικά  .. πυκνότητα κ γραμμή καλές αλλά όχι all out defence.. frontline pressure ..το καλό είναι ότι έχει άμυνα επίθεση κέντρο .. εγώ ψηφίζω όχι .

Edited by folinpro
  • Thanks 1

Σε 22 ματς έχω φέρει 9 χ και έκανα 1 ήττα με τον συγκεκριμένο.

Με δυσκολεύει υπερβολικά στην ανάπτυξη του παιχνιδιού μου,Μάκη το πρώτο του είναι με κατοχή αλλά και πάλι δεν...

Αυτό το contain center με χαλάει που είπε ο Broca,πάμε για άλλον λογικά.

Περίεργο, ανέκαθεν θεωρούσα καλύτερο το Centre (Middle) containment area από το wide.

Τσεκάρετε και αυτό:

Edited by johnson