Jump to content
zougaman

FIFA 20 Ultimate Team - Discussion Topic v1

Recommended Posts

@arkoudos1980 κανε το εξης:

Δεν ξερω αν οι αντιπαλοι σου αυτοι ειναι και φιλοι σου στο οριτζιν. ΑΝ ΔΕΝ ειναι στειλε τους αιτημα φιλιας.

Γινεται ομως και χωρις αιτημα φιλιας....μεσα απο το παιχνιδι, εκει που εμφανιζει τα αποτελεσματα των αγωνων σου με τους αντιπαλους ονλαιν.... ΔΕΣ και ΣΥΓΚΡΙΝΕ ΠΟΣΟ εχουν παιξει και ΤΙ εχουν κατακτησει (δες την βιτρινα τους) σε σχεση παντα με σενα.

Πχ χθες επαιξα εναν αγωνα ντιβ 1 με εναν Αραβα ο οποιος ηταν πολυ καλος, δυσκολο καρυδι που λεμε....στο 5ο γκολ κουιταρε....εγω παραμενω μετριος παιχτης γενικα ΟΜΩΣ θεωρω οτι ονλαιν (δυστυχως) το παιχνιδι αβανταρει εκεινον που παιζει και κερδιζει περισσοτερο. Τον αβανταρει με το experience νομιζω (το οποιο experience περιλαμβανει ΜΑΛΛΟΝ και την γενικη σου ρανκ καταταξη αλλα και τι εκανες στο προηγουμενο ονλαιν ματς, δλδ αν πχ προερχεσαι απο ηττα ή νικη, ποσες ασιστ και ποσα γκολ ειχαν οι παιχτες σου....οπως ειναι τα βελακια φορμας στο ΠΡΟ) ..... βεβαια πρεπει να παιξεις ε, δεν θα γινει τιποτα απο μονο του. Ετσι λοιπον μια που τσεκαρα: εκεινος ειχε 10 ντιβ 1, εγω 12 και περισσοτερα κυπελλα (10 στο καθε κυπελλο - του γυναικειου ενω εκεινου του ελειπαν καποια κυπελλακια απο τη βιτρινα του). Ειχε 57 seasons ενω εγω 37!!!!....

Εγω βρηκα την υγεια μου κοντρα σε καλυτερους παιχτες απο μενα με καλη αμυνα και σουετι γκολακια διοτι ΞΕΡΩ....μαλλον καταλαβαινω την ωρα του ματς.....ΠΟΤΕ ΔΕΝ θα μου δωσει αχαστο γκολ σε τετ α τετ....ΑΡΑ θα πρεπει να σκοραρω διαφορετικα. Σουετι γκολ οπως εγραψα ή με μακρινο σουτ.

υγ Βεβαια εδω που τα λεμε....εχω χασει και απο αντιπαλο που επαιζε με Μπαρτσελονα απο την αρχη στην αμυνα : Αλμπα Λενγκλε Σεμεδο!!!!! Roberto....οπως και απο εναν αλλον που ειχε μολις 1.500 ρανκ ποιντς ενω εγω τοτε 3.000........

Οποτε παιζει να γραφω και ανοησιες και να μην ισχυει τιποτα απο τα παραπανω. Δεν ξερω.....δες το αν θες και μας λες.

Edited by Platini_Athens

On 10/9/2020 at 1:49 ΜΜ, Platini_Athens said:

@arkoudos1980 κανε το εξης:

Δεν ξερω αν οι αντιπαλοι σου αυτοι ειναι και φιλοι σου στο οριτζιν. ΑΝ ΔΕΝ ειναι στειλε τους αιτημα φιλιας.

Γινεται ομως και χωρις αιτημα φιλιας....μεσα απο το παιχνιδι, εκει που εμφανιζει τα αποτελεσματα των αγωνων σου με τους αντιπαλους ονλαιν.... ΔΕΣ και ΣΥΓΚΡΙΝΕ ΠΟΣΟ εχουν παιξει και ΤΙ εχουν κατακτησει (δες την βιτρινα τους) σε σχεση παντα με σενα.

Πχ χθες επαιξα εναν αγωνα ντιβ 1 με εναν Αραβα ο οποιος ηταν πολυ καλος, δυσκολο καρυδι που λεμε....στο 5ο γκολ κουιταρε....εγω παραμενω μετριος παιχτης γενικα ΟΜΩΣ θεωρω οτι ονλαιν (δυστυχως) το παιχνιδι αβανταρει εκεινον που παιζει και κερδιζει περισσοτερο. Τον αβανταρει με το experience νομιζω (το οποιο experience περιλαμβανει ΜΑΛΛΟΝ και την γενικη σου ρανκ καταταξη αλλα και τι εκανες στο προηγουμενο ονλαιν ματς, δλδ αν πχ προερχεσαι απο ηττα ή νικη, ποσες ασιστ και ποσα γκολ ειχαν οι παιχτες σου....οπως ειναι τα βελακια φορμας στο ΠΡΟ) ..... βεβαια πρεπει να παιξεις ε, δεν θα γινει τιποτα απο μονο του. Ετσι λοιπον μια που τσεκαρα: εκεινος ειχε 10 ντιβ 1, εγω 12 και περισσοτερα κυπελλα (10 στο καθε κυπελλο - του γυναικειου ενω εκεινου του ελειπαν καποια κυπελλακια απο τη βιτρινα του). Ειχε 57 seasons ενω εγω 37!!!!....

Εγω βρηκα την υγεια μου κοντρα σε καλυτερους παιχτες απο μενα με καλη αμυνα και σουετι γκολακια διοτι ΞΕΡΩ....μαλλον καταλαβαινω την ωρα του ματς.....ΠΟΤΕ ΔΕΝ θα μου δωσει αχαστο γκολ σε τετ α τετ....ΑΡΑ θα πρεπει να σκοραρω διαφορετικα. Σουετι γκολ οπως εγραψα ή με μακρινο σουτ.

υγ Βεβαια εδω που τα λεμε....εχω χασει και απο αντιπαλο που επαιζε με Μπαρτσελονα απο την αρχη στην αμυνα : Αλμπα Λενγκλε Σεμεδο!!!!! Roberto....οπως και απο εναν αλλον που ειχε μολις 1.500 ρανκ ποιντς ενω εγω τοτε 3.000........

Οποτε παιζει να γραφω και ανοησιες και να μην ισχυει τιποτα απο τα παραπανω. Δεν ξερω.....δες το αν θες και μας λες.

Εχω πειραματιστει ατελειωτες ωρες με αυτο το σαρδαναπαλο game.
Θα απλοποιησω την κατασταση.
Ας πουμε οτι εισαι στο fut στα rivals σε καποια division και πρεπει να παιξεις εναν αριθμο ματς πχ 10 για να αναιβεις στην επομενη κατηγορια συγκεντρωνοντας ποντους.
Το λοιπον το παιχνιδι ειναι προγραματισμενο στα πρωτα ματς να σε αφηνει ευκολα να κερδιζεις και αν το κατεχεις ξεφτιλιζεις τον αντιπαλο σου και συνηθως αυτος θα quitαρει νωρις...
Οσο ομως φτανεις στα ενδιαμεσα ματς πχ 5ο,6ο εκει αρχιζει το ψέμα και αρχιζει το παιχνιδι να εκτελει διαφορα σεναρια...πχ σε αφηνει για ενα ημιχρονο να προηγιθεις με ενα , δυο γκολ.... στο β ημιχρονο όμως η ομαδα σου βαρενει, ειτε χανεις αχαστες ευκαιριες , ειτε προηγιτε στο ματς ο αμπαλος αντιπαλος σου με boostαρισμένη επιθεση στο μοναδικο τελειωμα που θα κανει στο πρωτο ημιχρονο και σε αφηνει το παιχνιδι να το γυρισεις και να κερδισεις τελικα στο β ημιχρονο ωστε το τελικο σκορ να κρατιθει σε επιπεδο ωστε να μη βαλει τα κλαματα ο μπομπιρας στην άλλη ακρη της γραμμης...
Στο 7ο, 8ο,9ο ματς εκει το ψεμα αρχιζει και βγαζει ματια...τα σκριπτο-γκολακια κανουν την εμφανιση τους , εσυ σπας τα δοκαρια, ειτε οι παιχτες σου στριβουν σαν φορτιγα για ολοκληρα ημιχρονα ή για ολόκληρα ματς, ειτε τα τελειωματα σου θα ειναι αψυχα και οι πασες με τεχνιτο delay ωστε ντε και καλα το ματς να γινει ντερμπι και ενω στις περισοτερες τον περιπτωσεων  παιζεις με αμπαλο...αν αντεχεις το ψεμα το παλευεις, αν  οχι quitαρεις. Θα τυχη και ματς που θα τον αρπαξεις οτι κι αν κανεις διοτι ετσι θελει η ΕΑ και δε πα να χεις οπιες καρτες γουσταρεις...
Το ιδιο ψεμα συμβαινει ακομα και στα φιλικα ματς αν παιξεις με φιλο σου που αυτος πχ ειναι div1 ενω εσυ div 6 διοτι το παιχνιδι θεωρει αυτον παιχτη ενω εσενα "απροσαρμοστο" στο ψεμα επηδη quitαρεις.
Σε αυτο το παιχνιδι αν quitαρεις συχνά δεν αναιβενεις ποτέ διοτι το ψεμα και ο επακολουθος εκνευρισμός επαναλαμβανετε.
Για χρόνια νομιζα οτι εφταιγε η συνδεση μου ...τωρα που εχω μια χαρα συνδεση φενετε απο χιλιομετρο το οτι το παιχνιδι αυτο ειναι καρναβαλι.
Θα το αγορασω το 21 οπως καθε χρόνο για να εχω κατι να σπαζομε αλλά θα ειμαι ηλιθιος αν βαλω εστω ενα ευρώ επιπλεον.

Καλησπέρα παιδιά καλη σεζόν...υπάρχει κανείς που ξεκίνησε το παιχνίδι;;;

18 hours ago, lotto2009 said:

Καλησπέρα παιδιά καλη σεζόν...υπάρχει κανείς που ξεκίνησε το παιχνίδι;;;

Καλησπέρα. Για το 21 αναφέρεσαι; Υπάρχει ξεχωριστό τόπικ.

Καλησπέρα. Αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα με τους servers του fut 20; Εδώ και μια βδομάδα μου λέει συνεχώς unable to join game. Και στα division rivals και online draft. Ξέρει κανείς κάτι; απλά divisions εκτος fut παίζουν κανονικά