Jump to content
zougaman

FIFA 20 Ultimate Team - Discussion Topic v1

Recommended Posts

Παιδιά εγώ έκανα πατινάζ όλο το ΣΚ. Χάλασε πάλι το gameplay ή μου φαίνεται; Next week το χάρηκα, τώρα όχι. Άσε που έφτασα 11 νίκες με 8 ματς να απομένουν και μετά έκανα ένα τέλειο 0/8. Πέρα από αυτό και στις νίκες δεν το χάρηκα, μου φάνηκε πολύ κακό.

Φταίει λέτε το ίντερνετ ή κάτι άλλαξαν;

29 minutes ago, arkoudos1980 said:

Παιδιά εγώ έκανα πατινάζ όλο το ΣΚ. Χάλασε πάλι το gameplay ή μου φαίνεται; Next week το χάρηκα, τώρα όχι. Άσε που έφτασα 11 νίκες με 8 ματς να απομένουν και μετά έκανα ένα τέλειο 0/8. Πέρα από αυτό και στις νίκες δεν το χάρηκα, μου φάνηκε πολύ κακό.

Φταίει λέτε το ίντερνετ ή κάτι άλλαξαν;

Εξαρτάται τι ώρα παίζεις. Και με τι αντίπαλο. Για ίντερνετ βεβαιωσου ότι η σύνδεσή σου είναι fast path. Επίσης αν παίζεις με smart TV, φρόντισε να είναι σε gaming mode. 

Τα σερί σε ήττες είναι δικιά μου ειδικότητα. Όταν κάνεις 0/11 τα ξαναλέμε 😋 

Τις τελευταίες εβδομάδες για κάποιο λόγω δεν αφήνουν τους απλούς παίκτες να τερματίσουν ψηλά. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί. Ίσως έχει μείνει ο σκληρός πυρήνας παικτών, οι περιστασιακοί παίκτες που χάριζαν εύκολες νίκες έχουν φύγει πλέον. Όλο το σκ δεν πήρα ούτε ενα rq. Απίθανο αλλά έγινε. 

• Haha 1

Συμφωνώ με την τελευταία πρόταση, πλέον παίζουν μόνο αυτοί που δεν μπορούν αλλιώς κι εμείς τα αρρωστάκια.

11 σερί ήττες είπαμε, νέο χειριστήριο. 

Παίζω σε οθόνη pc, wi-fi 50άρα (τίμια 50αρα ομως), δεν είχα ποτέ πρόβλημα απ' τον Μάρτιο, πρώτη φορά τέτοιο πράγμα.

• Haha 1

Τέτοια εποχή "οι πιο casuals" το έχουν παρατήσει ήδη, όσοι παίζουν ξέρουν πολύ καλά τα mechanics και τα exploits του παιχνιδιού.  Στην αρχή και στο τέλος της σεζόν παίζουν οι πιο hardcore ή τέλος πάντων εκείνοι που είναι συνεπείς με το game.

• Like 3

Άργησε κάτι χρόνια αλλά ήρθε!

Εικόνα

• Love 1

Καλησπέρα παιδιά...σημερα έγινε η ενεργοποίηση του vdsl μου...ενώ σύνδεσα με εθερνετ το λαπτοπ και μπυ εμφανίζει 44mbps πήγα αμέσως μετά να συνδέσω με το ίδιο καλώδιο το Xbox one, το σύνδεσα πήγα έκανα μέσα από τις ρυθμίσεις checking connection αλλα μπυ εμφανίζει 15mbps ακριβώς δλδ όπως ήταν πριν ενεργοποιηθεί η vdsl σύνδεση...γνωρίζετε τον λόγο;;;χρειάζεται καμία ρύθμιση μέσω της κονσόλας;;;

μην σε ανησυχει,ειναι  αναξιοπιστα τα speedtest στις κονσολες και εμενα στο ps4 μου δειχνει το50αρι vdsl απο 25 εως 30 

Ναι μπήκα και στο παιχνίδι να δω την διαφορά στα ms πριν ξεκινήσει το ματς...με την παλιά σύνδεση στην καλύτερη έπιανα 72ms βασικά ήμουν από 85-72 εκεί μέσα...και χθες με την vdsl είχα ακριβώς τα ίδια ms ξεκίναγε από 78 και έπαιζε μέχρι τα 72 όποτε κάποιο πρόβλημα υπάρχει..

κανενα προβλημα δεν εχεις,το vdsl δεν σημαινει οτι θα εχεις μικροτερο ping

• Like 1

@lotto2009 Επικοινώνησε με τον πάροχο σου και βεβαιωσου ότι η σύνδεσή σου είναι fast path. 

Το latency εξαρτάται και από τον σέρβερ στον οποίο σε έχουν σύνδεση οι Καναδοί. Πχ χτες έπαιξα όλα τα παιχνίδια μου στον γνωστό άθλιο σέρβερ της Γερμανίας. Είχα 50 ms αλλά να παίξω απλά δεν μπορούσα. Όταν ειδικά έπαιζα με Γερμανούς καληνύχτα. 

Στον Γαλλικό σέρβερ, ενώ έχω 68 με 72 έχω πολύ καλύτερο gameplay. Δεν είναι τυχαίο άλλωστε που και ο Κράσι παίζει σε αυτόν τον σέρβερ. Ίσως είναι ο μόνος κατάλληλος για gaming. Γιατί και της Ιταλίας το ίδιο άθλιος με την Γερμανίας είναι.

Υγ για κάποιο διάστημα έπαιζα WL με ταχύτητα 8 mbps και είχα ακριβώς το ίδιο gameplay ε τώρα που έχω 50.

Οκ παιδιά θα δω πως θα πάει και από θέμα gameplay και βλέπω τι θα κάνω...ευχαριστώ πάντως.

Ολοκλήρωσα τον Dembele και τον μισό Ριμπερι. Τελείωσαν οι fodders και έμεινα με 500κ. Πρέπει να δω πως θα κάνω τα άλλα 2 του Ριμπερι.

• Like 2

Η κατάσταση δεν θα διορθωθεί ποτέ. Ξύπνησα στις 5 και είχα απίστευτο delay. Χάρισα 2 νίκες σε 2 άθλιους παίκτες. Team pressure από το πρώτο λεπτό και εγώ πάνω από 2 δευτερόλεπτα depay.

Και πως έτσι το 3-0 του Σαββάτου μετατράπηκε σε 3-2.....

Μέχρι και η γυναίκα μου με ρωτούσε γιατί κοιτάω το τέρμα και δεν σουτάρω 😁 Τουλάχιστον κατάφερα για άλλη μια φορά να μείνω ήρεμος και να μην σηκώσω την γειτονιά στο πόδι....

Για να μην χαλάσω το πρωινό της Κυριακής έκανα και τα υπόλοιπα sbc του Ριμπερι. 400κ κόστισαν. Αξίζει κάθε coin.

Help! Έχω τον Mendy 89 και έδωσα τον 87 σε SBC και μετά είδα ότι ενώ έχω τον 89 για να πάω στον 93 χρειάζονται Objectives με τον 87... 

Υπάρχει καμία λύση να ολοκληρώσω τα objectives ή πάει οριστικά ο 93 ? 

• Sad 1

Τρέλα τα SBC που βγάλανε, ειδικά το 84+ μόνο χρωματιστούς μου βγάζει.

Εγώ το... τερμάτισα το παιχνίδι, έκανα 17/29 νίκες και ακόμα και στις 10/12 ήττες μου τους έβγαλα το λάδι. Από τα καλύτερα WL, λογικά εδώ είναι και το ταβάνι μου οπότε θα δώσω όλα τα λεφτά μου τώρα για να ανοίγω πακέτα και να βλέπω χρωματάκια.

ΥΓ Με τον Μεντί την πάτησα κι εγώ κι έμεινα με τον 89.

Ακόμα και ο 89 είναι καλός. Για εμένα αυτή την στιγμή ο καλύτερος αριστερός μπακ είναι ο Ρόμπερτσον. 

Και εγώ 17-11 τερμάτισα ξανά. Έκανα 2 χαζές ήττες Κυριακή πρωί. Και έχασα το τελευταίο από Ολλανδό που όταν έκανα το σκορ 3-1 στο 77 έβαλε team pressure και το gameplay μου καταστράφηκε εντελώς. Έφαγα 3 γκολ σε 11 λεπτά. Ήταν ο 23ος αγώνας που έπαιξα σερί και ήμουν ζεστός, αλλά τα ποντίκια στο Βανκούβερ αποφάσισαν να μείνω για ακόμα ένα WL στις 17 νίκες. 

Από SBC έκανα ένα 84+ και πήρα UCL Tolisso. Δεν έχω κάρτες για άλλα  και δεν θέλω να χαλάσω coins  σε τέτοια SBC. Ίσως κάνω ένα ακόμα prime icon να μου δώσει η ΕΑ επιτέλους τον Νακατα.

On 5/7/2020 at 8:46 ΠΜ, GiorgosTT said:

Η κατάσταση δεν θα διορθωθεί ποτέ. Ξύπνησα στις 5 και είχα απίστευτο delay. Χάρισα 2 νίκες σε 2 άθλιους παίκτες. Team pressure από το πρώτο λεπτό και εγώ πάνω από 2 δευτερόλεπτα depay.

Μέχρι και η γυναίκα μου με ρωτούσε γιατί κοιτάω το τέρμα και δεν σουτάρω 😁 Τουλάχιστον κατάφερα για άλλη μια φορά να μείνω ήρεμος και να μην σηκώσω την γειτονιά στο πόδι....

Για να μην χαλάσω το πρωινό της Κυριακής έκανα και τα υπόλοιπα sbc του Ριμπερι. 400κ κόστισαν. Αξίζει κάθε coin.

Δεν διορθωνεις κατι που εβαλες επιτηδες για να ξεγελασεις κοσμο

Και ειδικα κοσμο που πιστευει οτι οι εταιρειες ειναι αγιες και οτι δεν μπορουν να κρατησουν μυστικα

18 hours ago, GiorgosTT said:

Ίσως κάνω ένα ακόμα prime icon να μου δώσει η ΕΑ επιτέλους τον Νακατα.

Έκανα και πήρα Νταγκλίς που κοστίζει 110Κ. Τρελή πατάτα.

Έφυγε σούμπιτος στο SBC του Κιμπέμπε, τον οποίο με πατημένο L2 δεν τον περνάει στην άμυνα ούτε ο ίδιος ο Θεός. Από τους κύριους λόγους επιτυχίας στο WL ήταν ο βαψομαλλιάς.

• Confused 1

On 5/7/2020 at 8:46 ΠΜ, GiorgosTT said:

Δεν ξερω...λογικα παιζεις σε κονσολα....να ρωτησω κατι χωρις να κανω τον εξυπνο.....μηπως ονλαιν εχει καποιο αβανταζ ο αντιπαλος ο οποιος παιζει με περισσοτερα Ηz? AΡΑ εχει ΚΑΙ περισσοτερα fps σωστα;;;;;

Στις κονσολες τα fps ειναι στανταρ στα 60....αλλα καποιοι youtubers gamers εχουν κατι θηρια gaming μονιτορς με 240 Hz.....μηπως παιζει κι αυτο καποιο σημαντικο ρολο ονλαιν;;;;;

υγ Εγω παντως στο πισι ριχνω την αναλυση σε 800Χ600 ωστε να εχω 75hz και το παιχνιδι φανταζει πιο γρηγορο και θα ελεγα οτι στριβω και πασαρω ΠΙΟ ΣΩΣΤΑ....

Τα γραφικα εννοειται πανε περιπατο. Θυσιαζονται στον βωμο του πιο γρηγορου και αμεσου gameplay.

3 hours ago, Platini_Athens said:

Δεν ξερω...λογικα παιζεις σε κονσολα....να ρωτησω κατι χωρις να κανω τον εξυπνο.....μηπως ονλαιν εχει καποιο αβανταζ ο αντιπαλος ο οποιος παιζει με περισσοτερα Ηz? AΡΑ εχει ΚΑΙ περισσοτερα fps σωστα;;;;;

Στις κονσολες τα fps ειναι στανταρ στα 60....αλλα καποιοι youtubers gamers εχουν κατι θηρια gaming μονιτορς με 240 Hz.....μηπως παιζει κι αυτο καποιο σημαντικο ρολο ονλαιν;;;;;

υγ Εγω παντως στο πισι ριχνω την αναλυση σε 800Χ600 ωστε να εχω 75hz και το παιχνιδι φανταζει πιο γρηγορο και θα ελεγα οτι στριβω και πασαρω ΠΙΟ ΣΩΣΤΑ....

Τα γραφικα εννοειται πανε περιπατο. Θυσιαζονται στον βωμο του πιο γρηγορου και αμεσου gameplay.

Να σε ρωτήσω κάτι, παίζεις με frame cap ή χωρίς; Αν παίζεις uncapped πόσα frames βγάζεις μέσο όρο σε 1080p και πόσα σε 800X600 εννοείται με τις ίδιες ρυθμίσεις;

Άσχετο, παίζεις σε κάδρο 4:3 ή stretched?

7 hours ago, arkoudos1980 said:

Έκανα και πήρα Νταγκλίς που κοστίζει 110Κ. Τρελή πατάτα.

Έφυγε σούμπιτος στο SBC του Κιμπέμπε, τον οποίο με πατημένο L2 δεν τον περνάει στην άμυνα ούτε ο ίδιος ο Θεός. Από τους κύριους λόγους επιτυχίας στο WL ήταν ο βαψομαλλιάς.

Αποκλείεται. Ο Dalglish κοστίζει κοντά στο 1Μ και είναι μεγάλο W. Κάτι άλλο θα έβγαλες.   

• Like 1

4 hours ago, Platini_Athens said:

Παίζω σε ps4. Είναι χρονισμένο στα 60hz. Χρησιμοποιώ gaming monitor. 

Είναι ανάλογα με το παιχνίδι και την ώρα. Για παράδειγμα καθημερινή πέντε το πρωί το παιχνίδι πετάει. Μόνο με Γερμανούς έχω πρόβλημα. Στο WL είναι δράμα. Δες τα τελευταία βίντεο του Κράσι και θα καταλάβεις. Πάτα πάσα πριν ο παίκτης πάρει την μπάλα για να την δώσει με την μια και κάνει δύο κοντρόλ. 

15 minutes ago, GiorgosTT said:

Αποκλείεται. Ο Dalglish κοστίζει κοντά στο 1Μ και είναι μεγάλο W. Κάτι άλλο θα έβγαλες.   

Ναι, μάλλον θα ήθελα Νταλγκλίς.

Λίνεκερ 92 έβγαλα.

• Haha 1