Jump to content
zougaman

FIFA 20 Ultimate Team - Discussion Topic v1

Recommended Posts

Προσωπικά διαλέγω τα untrabable. Όχι ότι θα βγάλει τίποτα καλό αλλά γεμίζω κάρτες με τις οποίες κάνω τα marquee matchups SBC χωρίς να χρειαστεί να αγοράσω. Όποτε όλο είναι καθαρό κέρδος.

• Like 1

Τα τρομερά φετινά pulls ολοκληρώθηκαν χθες με τον TOTS MESSI (!!!) untradeable από rare electrum pack.

H untradeable ομάδα πλέον εχει αυτη τη μορφή : https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=ermIElGOnTNmn:FFA20PS4

ερώτηση: o Messi ταιριάζει καλύτερα ως st σε 442 ? (τότε θα βαλω στη κενή θέση τον moments Lucas Moora 93 ως cm για να παιζει in game ως rm)

ή ως RAM σε 4231 (τότε θα βάλω τον TOTS Ndidi ως δευτερο cdm  - Dalglish/st - Hazard/LAM - De Bruyne/CAM) ?????

σκέψεις & προτάσεις ?

• Love 1
  • Like 1

Συγχαρητήρια! Φαντάζομαι μέχρι να βγει ο Μέσσι νόμιζες ότι θα  είναι το τρολ ο Ocampos!

Εννοείται striker ο Μέσσι.

Αυτό που κάθε μήνα με ένα update αλλάζουν το gameplay, ελπίζω να τους κάνει να φταρνίζονται όλη μέρα με τα βρισίδια που τρώνε.

Το SBC βγήκε, εξαφανίστηκε και ξανα εμφανίστηκε; Μήπως έβγαλε πολλούς Μανέ και τρόμαξαν;

Έδινε μόνο Sancho και Hummels. 19/20. Κάποιοι πήραν άλλους παίκτες. Η ΕΑ ήθελε να δίνει 19/20 Sommer.

• Haha 2

9 hours ago, GiorgosTT said:

Έδινε μόνο Sancho και Hummels. 19/20. Κάποιοι πήραν άλλους παίκτες. Η ΕΑ ήθελε να δίνει 19/20 Sommer.

Μα... αφού είναι pure luck :D :D :D :D :D

END OF AN ERA SBC ADURIZ
Ξεκινάμε με ένα πολύ βασικό στοιχείο γιατί μένουν λίγες ώρες μέχρι να τελειώσει το SBC.
Ο φθηνότερος 96 έχει 98κ ενώ το SBC του ADURIZ βγαίνει με 81Κ οπότε αν τον θέλετε για SBC τότε σίγουρα θα γλυτώσετε coins.
SKILLS 3 / WEAK FOOT 4
WORKRATES M/H
CHEMISTRY : Artist ώστε να του ανέβει το AGILITY & BALANCE
LINKS : TOTS CAZORLA, TOTS RAUL, FB MUNIAIN
ALTERNATIVES: TOTS SUAREZ, TOTS PEREZ
Θετικά : πολλά 99 -> strength, reactions, composure, vision
Αρνητικά: Balance, agility, stamina
Άποψη : Φαίνεται τρομερή κάρτα αλλά το BALANCE - AGILITY - STAMINA είναι πολύ αρνητικά δυστυχώς για να τον χαρείτε in-game

Η εικόνα ίσως περιέχει: 1 άτομο, κείμενο

• Thanks 1

Το αφεντικό τρελάθηκε. Και  SS Ατάλ. Και otw Thorgen Hazard. Και otw Brandt. Και Rojas. Και IF Gomes. Πάρε κόσμε σήμερα 😂

• Like 2

Αυτά τα objectives είναι η ταφόπλακα των rivals. Μετά από 3 μήνες κατάφερα να πάω 8η κατηγορία και από εκεί σε 2 μέρες 6η, γιατί όλα τα βουνά πέφτουν στην 10η για να κάνουν τα objectives.

Different objective για κάθε κατηγορία πρέπει να κάνουν.

• Sad 1

Γενικά πρέπει να κοπούν. Κάθε φορά τα ίδια γίνονται. Καλά είχαμε ηρεμήσει λίγο από τα icon swaps. Τώρα ξανά τα ίδια. Χτες κάθε τρεις αγώνες είχα έναν να κάνει dc πριν την σέντρα.

Έχει βγάλει νέα swaps? Έχω μέρες να μπω στο παιχνίδι. 

Όχι έβγαλε prime icon sbc.

Μετά τις ωραίες κάρτες που πήρα χτες ήρθε η ώρα για την φόλα και ήταν καλή. 

Η ιταλική σημαία σε icon sbc πρέπει να συνοδεύεται από coffin dance meme..... 

Έβλεπα τον Gatuso στο κλαμπ και μου πονούσε το μυαλό. Έπρεπε αυτός και η γκαντεμια του να φύγουν. Δεύτερο sbc και αυτή την φορά ήταν W. Rio Ferdinand.

• Like 1

8 hours ago, GiorgosTT said:

Έβλεπα τον Gatuso στο κλαμπ και μου πονούσε το μυαλό. Έπρεπε αυτός και η γκαντεμια του να φύγουν. Δεύτερο sbc και αυτή την φορά ήταν W. Rio Ferdinand.

Εγώ έτυχα Drogba. Τον έβαλα ήσυχα σε μια γωνίτσα στο πάγκο. Ο Dalglish δεν αλλάζει....

• Love 1

@siapos Είχα 1,3Μ και ήμουν έτοιμος να αγοράσω Κυριακή μεσημέρι τον prime Dalglish. Το sbc μου άλλαξε τα σχέδια και θα πάρω mm moments Kaka.

σε αυτό το wl (που μπορεί να  είναι το τελευταίο μου) λέω να κατεβω yolo με αυτούς τους untradeables :

https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=bMgI4ablnTPBE:FFA20PS4

για πείτε καμία ιδέα για σύστημα in game. Τον MESSI τον θέλω CAM.

@GiorgosTT τι λες ??

• Like 1

Ομαδάρα είναι. Αν μπορείς να παίξεις το 3-5-2 θα πας καλά! 

Στην θέση σου θα έβαζα έναν καλύτερο cb από τον Ferdinand. Messi, KDB και VVD είναι είναι ίσως οι καλύτεροι παίκτες του παιχνιδιού.

6 minutes ago, GiorgosTT said:

Ομαδάρα είναι. Αν μπορείς να παίξεις το 3-5-2 θα πας καλά! 

Στην θέση σου θα έβαζα έναν καλύτερο cb από τον Ferdinand. Messi, KDB και VVD είναι είναι ίσως οι καλύτεροι παίκτες του παιχνιδιού.

τον εβαλα για να εχω σε 10αρι χημεια τον ΜΕΣΙΑ (στο προηγουμενο wl σε θεση CAM και συστημα 4231(2) έβαλε σε 30 παιχνιδια 37 γκολ - 22 ασιστ)

• Like 1

Η ζωή μου στο WL μέσα σε 16:26 αγωνιστικά λεπτά. Για την ιστορία 3-3 το ματς με 32(22) - 6(3) τελικές και τον πήρα στα πέναλτι. Κίπερ και οι δύο Κουρτουά.

spacer.png

Μπορεί παρακαλώ κάποιος να μου εξηγήσει πως έγινε πάλι και έκανα 11 ήττες στην σειρά? 

Από 14-3 έφτασα 14-14. Σε κάθε αγώνα έβαζα ένα ή δύο γκολ, ελεγχα το παιχνίδι, είχα καλή πάσα και κυκλοφορία μπάλας. Ε μετά όσο περνούσε η ώρα γινόταν όλο και πιο αργό ώσπου έτρωγα τρία και τέσσερα γκολ γιατί δεν μπορούσα να κουνηθώ. 

23 σερί έπαιξα. Παίζει ρόλο και η κούραση αλλά ήταν παιχνίδια που τα είχα και έχασα επειδή έτσι αποφάσισαν στο Βανκούβερ.

Edited by GiorgosTT
  • Confused 1
  • Sad 1

11 σερί ήττες αν κάνω θα ψάχνω νέο χειριστήριο...

Επίσης 23 σερί ποτέ, στα 8-10 αρχίζουν τα μάτια μου και τα βλέπουν όλα πράσινα.

105894096_3025038614277168_4185857561381
Η εικόνα ίσως περιέχει: κείμενο που λέει "SUMMER SHOWDOWN +3 VS Each week we'll highlight one real-world football match by releasing a special FUT Summer Heat player item via Squad Building Challenges for one player on each team. The special Summer Showdown item from the winning side will receive a permanent +3 OVR stats boost. In the event of a draw, both items will receive a +1 OVR boost."

Η πλάκα είναι ότι το SBC τελειώνει αφού έχει τελειώσει ο αγώνας των ομάδων οπότε ...

• Haha 1

Λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων ( εργασία την Κυριακή) , ξεκίνησα παίζοντας 2 αγώνες την Παρασκευή το βράδι. Τραγικό λάθος, το έχω ξανακάνει αλλά δεν είχα άλλη επιλογή. Μια ήττα με κατεβασμένα χέρια και μια νίκη την έσωσα με το ζόρι. 

Σάββατο πρωί ξύπνησα στις 4.30, με μέτριο gameplay έκανα 3/3 αλλά για προφανείς λόγους σταμάτησα.

Σάββατο βράδι έφαγα ένα μπέργκερ και μου έκατσε βαρύ. Όποτε κοιμήθηκα και ξύπνησα στις 1 να παίξω τους υπόλοιπους 25 αγώνες. Το gameplay ήταν το καλύτερο που είχα ποτέ. Το matchmaking αντιστρόφως ανάλογο. Έπεσα σε πολλά god Squads αλλά ένα θυμάμαι χαρακτηριστικά. Prime Gullit και R9, Mbappe FUT birthday και Neymar tots!!!! 

Μέχρι να φτάσω 15-7 πήγαινε καλά το παιχνίδι. Μετά άρχισε πάλι τα γνωστά με τους παίκτες μου την μια να κάνουν πατινάζ και την άλλη να παίζουν σε βάλτο. Έκανα 4 ήττες στην σειρά και σταμάτησα. Δεν ήθελα να χαλάσω το πρωινό της Κυριακής. Αν προλάβω Δευτέρα πρωί θα τα τελειώσω. Αν όχι δεν έγινε και κάτι. 

Ο Kaka moments που αγόρασα έβγαλε τα λεφτά του. Το ίδιο και ο χρυσός Ρονάλντο που πήρα για να κάνω τα objectives του Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς. 

Edited by GiorgosTT
  • Like 1