Jump to content
zougaman

FIFA 20 Ultimate Team - Discussion Topic v1

Recommended Posts

On 27/5/2020 at 10:24 ΜΜ, arkoudos1980 said:

Άντε, τα λέμε στο επόμενο με άλλες 11 νίκες...

Έπεσα έξω τελικά, έκανα 12 :p

• Love 1

Λοιπόν για να μην είμαι ο γκρινιάρης του φορουμ, πρώτη φορά έβγαλα καλό pull από τα squad battles. 

2 tots από τα 2 rare mega packs της elite 1. Αουαρ και Ζαχαβι!!!

• Like 2

1 hour ago, GiorgosTT said:

Λοιπόν για να μην είμαι ο γκρινιάρης του φορουμ, πρώτη φορά έβγαλα καλό pull από τα squad battles. 

2 tots από τα 2 rare mega packs της elite 1. Αουαρ και Ζαχαβι!!!

Θα αρχίσω να μετανιώνω που δεν παίζω, φίλος έβγαλε Icon Μουρ και έναν TOTS από squad,

Gold 3 για πρώτη φορά απτον μαρτη που ξεκίνησα το fut...επιτέλους...μπορούσα σίγουρα να φτάσω 17 νίκες αλλα με αυτα που κάνει το παιχνίδι και τα «λαμόγια» που πετυχαίνουμε  δύσκολο...στόχος κάθε φορά είναι 11 νίκες για να είμαι κατευθείαν και στο επόμενο wl..αυτή την φορά είχα 11 νίκες και μου έμειναν 3 ματς όπου και έκανα ισάριθμες νίκες και πέρασα gold 3...έκανα τον σταυρο μου γτ ούτε που το πίστευα πως θα μπορούσα να κάνω 3/3 τελευταία ματς.

παρακατω η ομάδα μου και τα subs μου...όπως θα δείτε έκανα flashback cyprien Οχι ομως τον premium γτ δεν είχα παίχτες να δώσω..και έβγαλα τον Kanté γτ σαν πολύ να μου έσπασε τα νεύρα με τις άθλιες πάσες του.επισης έχουν γίνει και κάποιες άλλες προσθήκες όπως ο Ben yeder ο οποιος είναι καταπληκτικόςμεχρι στιγμής...γύρισα Στέρλινγκ βασικό και πέρεζ έμεινε έξω γτ με βολεύει καλύτερο είναι πολύ πιο ευκίνητος και με το delay που παίζω τον χρειαζομουνα..επόμενη αλλαγή να φύγει ο Sócrates γτ είναι καράβι...αν δεν έδινε τόσα λινκς θα είχε φύγει είδη.

https://imgur.com/yeCvHcj

https://imgur.com/ea8nI1k

• Like 2

Μπράβο παιδιά!

Σας ζηλεύω. Δυστυχώς προέκυψε μετακόμιση + εργασία μεταπτυχιακού και δεν μπορώ να ασχοληθώ καθόλου αυτή την περίοδο. Και δεν ξέρω αν μπορέσω (λόγω ίντερνετ) να ξαναπαίξω για τους επόμενους 2 μήνες). Ήθελα πολύ να παίξω στο Γαλλικό μπας και βγάλω κάτι καλό. Και είχα πολύ όρεξη να συνεχίσω. Δεν πειράζει. Στο 21 τώρα. Θα διαβάζω εδώ εσάς για να παίρνω τη δόση μου. 

• Like 1

Και σε σωστή πλατφόρμα ελπίζω! 

Αν βγάζετε εύκολα 85 squad να κάνετε τον Νάνι. Η κάρτα είναι glitched όσο δεν πάει. Πέμπτη πουλάω Νεϊμάρ. Δεν χρειάζεται....

57 minutes ago, GiorgosTT said:

Και σε σωστή πλατφόρμα ελπίζω! 

Για αρχή αναγκαστικά σε PC. Μόλις βγει το PS5 τότε θα τα λέμε εκεί!

Κατι που ξέχασα να αναφέρω...που έχουν εξαφανιστεί όλα τα position modifier cf>cam...έχω τον Ben yeder κέντρο σαν cf και δεν βρίσκω να αλλάξω θέση με τπτ για να πάρει chemistry.

Είναι εδώ και αρκετό καιρό extinct. Μόνο με snipe στα 5κ θα βρεις.

8 hours ago, GiorgosTT said:

Είναι εδώ και αρκετό καιρό extinct. Μόνο με snipe στα 5κ θα βρεις.

Τι εννοείς μόνο με snipe;

@lotto2009

Βάζεις κάτι στην αναζήτηση και ψάχνεις συνέχεια. Μόλις εμφανιστεί, το αγοράζει ο πιο γρήγορος ( συνήθως κάποιο market bot). 

Τα picks μου έδωσαν Lala και Verrati. Ο Lala είναι 99 defender. Δυστυχώς δεν κολλάει στο υπόλοιπο squad. Για τον Verrati, αμφιβάλλω ότι είναι usable. 

Δεν πρόλαβα να ασχοληθώ με rivals και πήρα κάτι φτηνιαρικα πακέτα. Ότι πρέπει για sbc. Γενικά περίμενα καλύτερο profit. 

Από κόκκινα σημερα και εγώ verratti και Lala...ούτε εμένα Δεν κάνουν links αλλα προσωρινά θα χρησιμοποιηθούν ως subs...ligue 1 guarantee έβγαλα osimhen και το αλλο guarantee από mls και Mexico δυστηχως βγήκε Ochoa.

Γνώμη για totssf osimhen;;;

39 minutes ago, GiorgosTT said:

Αν κρίνω από την FUT birthday card, είναι καλός.

Σε ένα rivals πρόλαβα να τον δοκιμάσω δρν έστριβε με τπτ..ακόμα και το 99 pace που εχει δεν το είδα πουθενά..θα φανεί στο wl που λογικά θα χρησιμοποιηθεί σαν αλλαγή.

σε αλλα νέα μπήκα έπαιξα ένα online draft έκανα 4/4...άνοιξα ένα rare pack και βλέπω totssf βλέπω Γαλλία βλέπω ST και κεω βγήκε Ben yeder ή mbape και λέω γίναμε με λεφταρες...και πάει και μου βγάζει gignac...ξενέρωσα την ζωή μου.

Με πετσόκοψε η αλήθεια είναι...και είδη είχα κάνει όνειρα για τα 5.5μυρια που κοστίζει ο wissam 😂😂

Σε 19 ώρες τελειώνει το MID ICON SBC, για να δούμε ...Prime Icon Maybe?

Κλαίω ακόμα για τα λεφτά/παίκτες που έδωσα στο SBC του Cyprien. Ό,τι πιο άχρηστο έχω δοκιμάσει.

Στα picks είχα Οσιμιέν - Ζινιάκ, πήρα Οσιμιέν, σκοτώνει, αλλά πρέπει πρώτα να στρίψει, να κάνει κοντρόλ, να μαζέψει 2-3 λουλουδάκια από το γήπεδο και μετά να σουτάρει.

Edited by arkoudos1980
  • Haha 3

Πέρυσι τέτοια εποχή η ΕΑ είχε βγάλει SBC UPGRADES.
Μπορείτε να ετοιμαστείτε αγοράζοντας GOLD RARE σε τιμές 650-700 MAX bid από τα 5 τοπ πρωταθλήματα. 
Όσο καλύτερη εθνικότητα τόσο το καλύτερο.

Οι περισσότεροι πάνε για LIGUE 1 

• Like 1

6 hours ago, zougaman said:

Πέρυσι τέτοια εποχή η ΕΑ είχε βγάλει SBC UPGRADES.
Μπορείτε να ετοιμαστείτε αγοράζοντας GOLD RARE σε τιμές 650-700 MAX bid από τα 5 τοπ πρωταθλήματα. 
Όσο καλύτερη εθνικότητα τόσο το καλύτερο.

Οι περισσότεροι πάνε για LIGUE 1 

Τι εννοείς φιλε μου δεν το κατάλαβα;;

spacer.png

Μετα απο παυση μηνων ξαναασχοληθηκα με το WL όπου έχουν μείνει μονο τα κτηνη...το rival εδιωξε και τους τελευταιους νορμαλ ανθρωπους....

ΥΓ ο renato και ο τουρκος απο wl κοκκινοι

Edited by Hellenes
  • Like 1

1 hour ago, Hellenes said:

spacer.png

Μετα απο παυση μηνων ξαναασχοληθηκα με το WL όπου έχουν μείνει μονο τα κτηνη...το rival εδιωξε και τους τελευταιους νορμαλ ανθρωπους....

ΥΓ ο renato και ο τουρκος απο wl κοκκινοι

Σογιουντσού δεν με βόλεψε καθόλου, ο Φουκς όμως για στόπερ είναι τέλειος. Πολλά κόκκινα δεν έχεις πάνω; :/

Εγώ εκεί που έψαχνα αυτόν τον παλιό Καθόρλα 94 πώς θα τον χωρέσω, αποφάσισα να... κλέψω λίγο από την 11αδα του @lotto2009. Πήρα Κάπα, Σέρχιο Ράμος και Στόιτσκοφ (αυτό γιατί το χρειαζόμουν).

Πρώτο ματς έχασα 7-1 και ο Σέρχιο πήγε από εκεί που ήρθε γιατί μου φάνηκε πως δεν κουνιόταν καθόλου. Έβαλα τον Ουμτιτί που πήρα από τα season objectives και με τη βοήθεια του Πέρεζ, χώρεσε ο Καθόρλα.

Αποτέλεσμα; Πρώτη φορά Gold 3 με 3/4 νίκες στο τέλος. 14 νίκες για το επίπεδό μου (δεν κάνω ούτε ένα skill move) νομίζω είναι βουνό και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Η νέα ενδεκάδα εδώ (στη θέση του Οσιμιέν είναι ο Στοϊτσκοφ LF). Με προβληματίζει το χαμηλό CHEM σε Ντε Χέα και Ουμτιτί και ίσως αγοράσω Γιορίς για να το ισιώσω κι εκεί.

ΥΓ Για να κάνω τις αλλαγές, πούλησα με πόνο ψυχής τον Όουεν που είχε 57 γκολ και 22 ασίστ σε 51 ματς (άσε που τον είχα πάρει 330Κ και τον έδωσα 290Κ). Πολύ καλός όμως, γρήγορος και τα έσταζε εύκολα.

Edited by arkoudos1980
  • Like 1

7 hours ago, arkoudos1980 said:

Σογιουντσού δεν με βόλεψε καθόλου, ο Φουκς όμως για στόπερ είναι τέλειος. Πολλά κόκκινα δεν έχεις πάνω; 😕

Εγώ εκεί που έψαχνα αυτόν τον παλιό Καθόρλα 94 πώς θα τον χωρέσω, αποφάσισα να... κλέψω λίγο από την 11αδα του @lotto2009. Πήρα Κάπα, Σέρχιο Ράμος και Στόιτσκοφ (αυτό γιατί το χρειαζόμουν).

Πρώτο ματς έχασα 7-1 και ο Σέρχιο πήγε από εκεί που ήρθε γιατί μου φάνηκε πως δεν κουνιόταν καθόλου. Έβαλα τον Ουμτιτί που πήρα από τα season objectives και με τη βοήθεια του Πέρεζ, χώρεσε ο Καθόρλα.

Αποτέλεσμα; Πρώτη φορά Gold 3 με 3/4 νίκες στο τέλος. 14 νίκες για το επίπεδό μου (δεν κάνω ούτε ένα skill move) νομίζω είναι βουνό και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Η νέα ενδεκάδα εδώ (στη θέση του Οσιμιέν είναι ο Στοϊτσκοφ LF). Με προβληματίζει το χαμηλό CHEM σε Ντε Χέα και Ουμτιτί και ίσως αγοράσω Γιορίς για να το ισιώσω κι εκεί.

ΥΓ Για να κάνω τις αλλαγές, πούλησα με πόνο ψυχής τον Όουεν που είχε 57 γκολ και 22 ασίστ σε 51 ματς (άσε που τον είχα πάρει 330Κ και τον έδωσα 290Κ). Πολύ καλός όμως, γρήγορος και τα έσταζε εύκολα.

Όλοι είναι untradeable οι ρενατο μερτενς μεσσι αλλαγές με μπρονζ μέσα να δένουν τους άλλους στο 4-3-3 το σκετο

• Like 1

Παιδιά αύριο στα rivals τι λέτε να αξιζει καλυτερα untre ή tradable πακέτα;;;

είμαι ρανκ 3 αυτή την στιγμή γτ δεν έχω παίξει σχεδόν καθόλου αυτή την βδομάδα αλλα θα προσπαθήσω να πάω τουλάχιστον 2 αν προλάβω δλδ γτ κανα 2 ωριτσες θα μπορέσω να παίξω μην λέω και πολύ.

1 hour ago, lotto2009 said:

Παιδιά αύριο στα rivals τι λέτε να αξιζει καλυτερα untre ή tradable πακέτα;;;

είμαι ρανκ 3 αυτή την στιγμή γτ δεν έχω παίξει σχεδόν καθόλου αυτή την βδομάδα αλλα θα προσπαθήσω να πάω τουλάχιστον 2 αν προλάβω δλδ γτ κανα 2 ωριτσες θα μπορέσω να παίξω μην λέω και πολύ.

Τα Coins :)