Jump to content
zougaman

FIFA 20 Ultimate Team - Discussion Topic v1

Recommended Posts

οκ θα επανέλθω μόλις γίνει η ανανέωση στην ομάδα.

• Like 1

Γεια σας και απο μενα,τωρα με την καραντινα το ξεκινησα παλι.παιζω με ds4 απο υπολογιστη.το χειριστηριο λειτουργει κανονικα σε ολα τα παιχνιδια οπως και στο φιφα οταν παιζω με φιλους σπιτι.τωρα στο fut εκει που παιζω μεσα στον αγωνα κολλαει το Joystick και πηγαινει προς μια κατευθυνση χωρις να μπορω να κανω τιποτα για να το διορθωσω.δεν συμβαινει σε ολα τα παιχνιδια αλλα σε αρκετα γινεται,με αποτελεσμα να χανω χωρις να μπορω να πατησω καν ESC.
γνωριζει καποιος τιποτα?
οσο αναφορα το παιχνιδι γινονται καποια πολυ ωραια παιχνιδια,απο την αλλη εχεις και αγωνες που ειναι απο την αρχη μεχρι το τελος ενα θεατρο.με χαλανε λιγο οι υπερβολικες καρτες που εχουν βγαλει για ολουυυυςςς τους παιχτες,αν και λιγο λογικο πρεπει να βγαλουν και αυτοι τα λεφτακια τους,το μονοπωλιο ετσι ειναι τι να κανουμε..για διασκεδαση ομως πανω απολα μια χαρα ειναι.

• Like 1

Καλώς ήρθες φίλε.

Πως έχεις συνδέσει τον μοχλό; Έχεις κάποιο πρόγραμμα; Δυστυχώς στο FIFA παίζω με το xbox1 controller και δεν ξέρω κάτι για το ds4. 

Κι εγώ μια χαρά το βρίσκω το παιχνίδι. Σίγουρα έχει τα θέματά του και αρκετά ματς νιώθεις ότι κάτι δεν πάει καλά, όμως το online τα έχει αυτά και το γνωρίζουμε. Μακάρι του χρόνου να υπάρξει βελτίωση, αν και εμείς εδώ στην Ελλάδα χωρίς σέρβερ, θα υποφέρουμε όσον αφορά το ping σε σχέση με άλλες χώρες τύπου Γερμανία. 

Αν θες δείξε μας και την ομάδα σου. 

Παιδιά εγώ ξενέρωσα πολύ με το παιχνίδι, τραγικό έχει γίνει... Αν δεν θέλει το παιχνίδι να κερδίσεις έναν αγώνα δεν θα το κερδίσεις με τίποτα, ότι και να κάνεις θα γίνουν τα απίθανα, από δοκάρια συνεχώς, να σταματάει η μπάλα στη γραμμή και πολλά άλλα, και να βλέπεις τον αντίπαλο με μία φάση να την περνάει μέσα απ τον τερματοφύλακά σου... Επίσης έχει καταντήσει πλέον γελοίο στο Weekend League όλοι να έχουν τις ίδιες και τις ίδιες κάρτες- ομάδες... 
Σκέφτομαι σοβαρά να το παρατήσω το FUT... 

@NikosRealMadridΜια χαρά είναι το mode. Αν δεν έχεις υψηλές προσδοκίες και δεν  ασχολείται μόνο με SBC, trading, και το ποσό τούμπανο ομάδα θα φτιάξεις, το ευχαριστιεσαι το παιχνιδι.

Αυτό κατάλαβα εγώ μετά από μια περίεργη σεζόν μοιρασμένη στο Myclub και στο FUT.

Τουλάχιστον εδώ έχεις κίνητρο. Στο άλλο αν παίξεις φίλε θα νοσταλγησεις γρήγορα το Fifa...

Εδώ οι ταπεινές ομάδες που χρησιμοποιώ περισσότερο (έχω 12 ομάδες σύνολο από όλα τα πρωταθλήματα και συνδυασμούς, πολλούς icons δανεικούς κτλ):

https://imgur.com/gallery/nPmchBV

Edited by SkyloMethIR
  • Like 1

18 hours ago, NikosRealMadrid said:

Παιδιά εγώ ξενέρωσα πολύ με το παιχνίδι, τραγικό έχει γίνει... Αν δεν θέλει το παιχνίδι να κερδίσεις έναν αγώνα δεν θα το κερδίσεις με τίποτα, ότι και να κάνεις θα γίνουν τα απίθανα, από δοκάρια συνεχώς, να σταματάει η μπάλα στη γραμμή και πολλά άλλα, και να βλέπεις τον αντίπαλο με μία φάση να την περνάει μέσα απ τον τερματοφύλακά σου... Επίσης έχει καταντήσει πλέον γελοίο στο Weekend League όλοι να έχουν τις ίδιες και τις ίδιες κάρτες- ομάδες... 
Σκέφτομαι σοβαρά να το παρατήσω το FUT... 

Εχει τα χαζά του ναι συμφωνώ. 

Με κρατάει όμως ακόμη να ασχοληθώ μαζί του. Δεν λιώνω βέβαια. Παίζω χαλαρά μέσα στην εβδομάδα και όχι κάθε μέρα και αφιερώνω περισσότερο χρόνο wl. 

Για μένα το καλό τεστ θα είναι του χρόνου που θα ξέρω καλύτερα το Mode και θα δω πόσο θα με κρατήσει. 

• Like 1

Παιδιά καλησπέρα έγινε μια μικρη ανανέωση στην ομάδα και παρακάτω ανεβάζω φωτο...δεν χρειάστηκε ακόμα να διώξω Στέρλινγκ καθώς κάποιον θα έπρεπε να έχω και για sub...έχω 230κ...έχετε κατα νου κανέναν icon που να αξιζει;;;πχ βρήκα 88αρη Owen CM γύρω στα 130κ αν θυμάμαι καλα αξιζει;;;γενικότερα αξιζει να πάω σε κανέναν icon από αυτούς τουλάχιστον που μπορώ να φτάσω οικονομικά.

https://imgur.com/fqTgGcB

• Like 1

Ιδέα δεν έχω απλα χάζευα στο μάρκετ και είδα κάποιους φτηνούς icons κατω από 200κ όπως rjikard Owen και δεν θυμάμαι ποιον άλλον και σκέφτηκα μήπως αξίζουν.

στην θέση μου πια αναβάθμιση θα κάνατε αυτή την στιγμή στην ομάδα;;

Δύσκολα θα βρεις καλό icon στα 200k. Εγώ θα κρατούσα τα coins μια ακόμη βδομάδα μπας και τα αυγατίσω. 

Το θέμα είναι εσύ που νιώθεις ότι πονάει περισσότερο η ομάδα σου. Τι δε σου αρέσει και ποιος παίχτης βλέπεις να μην τραβάει;

Από τα κόκκινα picks σήμερα μου έδωσε Hakimi & Sancho. Ο τελευταίος δείχνει δυνατός. Δυστυχώς δε προλάβω αυτό το ΣΚ να ασχοληθώ με το wl, οπότε θα τεσταριστεί στα rivals και στο επόμενο wl. 

Από τα packs γι ακόμη μια φορά δεν πήρα τίποτα. Τραγικά. Ούτε 1 walkout. Άντε να μαζέψω με το ζόρι 150k. 

Δεν ξέρω όσων αφορά τον Arnold αν θα με βολέψει γτ δεν είναι και παρά πολύ ευκίνητος για το κέντρο αν και σίγουρα θα τον δοκιμάσω στο wl και αυτή την βδομάδα και θα δω..μπορεί να φύγει αν όντως δεν με βολέψει και να καταλήξω στον φιρμινο.

ανεφερα τον Owen που βρήκα στα 135κ και ο τύπος που τον εδινε είχε 700+ παιχνίδια μαζι του εκ των όποιον μέτραγε 650+ γκολ και άλλες καμία 500αρια ασίστ και γιαυτο με βάλε σε σκέψεις.

η αμυνα μου σίγουρα πονάει γτ είναι αργά και τα δυο cb μου.

επισης άλλος ένας που προσπαθώ να την παλέψω είναι ο σον...ναι μεν εχει φοβερό σουτ ναι μεν θα τον αποθεώσω σε παιχνίδια γτ θα κάνει τα χατ τρικ του ή γενικότερα θα βάλει τα γκολ του αλλα είναι λες και διαλέγει παιχνίδια τε γαμωτο...δλδ κάνει 1-2 τρομερά ματς και μετά τον χάνω για κάποιο διάστημα μέχρι να ξυπνήσει παλι...επισης δεν είναι τόσο ευκίνητος επιθετικός όσο θα ήθελα...γενικότερα αν δεν έχω ευκίνητους παίχτες κόβομαι τελείως λόγο του παιχνιδιού μου.

γιαυτο αν έχετε καμία πρόταση ευπρόσδεκτη.

Edited by lotto2009

Για μενα λογικα τελος τα WL, δεν ξερω αν θα ξανα ασχοληθω καθως αυτη την φορα πηρα 7 νικες σε 15 αγωνες και το παρατησα με αλλουσ τοσους γτ δεν προλαβαινα...και αυτο για να το κανω εκατσα χθες βραδυ μετα την δουλεια 2 η ωρα την νυχτα μεχρι και της 5 το πρωι μπασ και καταφερω να μαζεψω καμια νικη εστω να φτασω τισ 11 ως συνηθως αλλα ξεκιναει και με εκνευριζει απιστευτα το παιχνιδι...κουραστηκα να χανω απο περα βρεχει αντιπαλουσ επειδη γκλιτσαρουν οι αμυντικοι μου ή επειδη ο αντιπαλοσ δεν χανει κοντρα για κοντρα ή επειδη η ΕΑ γ@@@@@ ασυστολα και κυριως για το τελευταιο..δεν με πειραζει καθολου να χασω απο αντιπαλο καλυτερο απο εμενα αλλα οχι δεν μπορω να δεχτω με τπτ το γεγονος πως οτι και να κανω οσο καλη μπαλα και να παιξω το παιχνιδι να εχει αποφασισει πριν την σεντρα πως θα χασω.

επισης κουρασε το τρισαθλιο matchmaking, κουρασε ομως.....κατι ακουσα πως σε αυτο οφειλεται και το τι division εισαι στα rivals ισχυει κατι τετοιο?

EDIT:πήρα scream firmino για το κέντρο γτ ο TAA δεν με βόλεψε ήταν κάπως βαρύς...δοκίμασα τον φιρμινο και πιστεύω είναι ακριβώς αυτό που ήθελα...τουλάχιστον από τα λίγα ματς που έχω παίξει μέχρι στιγμής είναι τρομερός.

ο gold van djik με shadow τον βρίσκω γύρω στα 150-160κ αξιζει λέτε;;;

Edited by lotto2009
  • Like 1
  • Sad 1

Σίγουρα είναι από τις χρυσές  κάρτες που είναι ακόμα usable. 

20 minutes ago, GiorgosTT said:

Σίγουρα είναι από τις χρυσές  κάρτες που είναι ακόμα usable. 

Μπα τελικά άκυρο νομίζω πως θα ζορίζεται πλέον με τέτοιες κάρτες...το λέω γτ αφου έγραψα το ποστ μετά από λίγους αγώνες τον έτυχα σε αντίπαλη ομάδα και μπορώ να πω δεν με δυσκόλεψε καθόλου ίσα ίσα πέρναγα με αρκετή άνεση...τωρα μπορεί να έφταιγε και ο αντίπαλος δεν ξέρω αλλα λέω να μην το ρισκάρω και σπαταλήσω 150κ ετσι.

Το μπλιμπλίκι κάνει μεγάλη δουλειά με τα σταυρώματα. Ξεκίνησα για πρώτη φορά με 30 ματς και έκανα 4 νίκες στα πρώτα 16. Το κακό ήταν πως δεν το διασκέδαζα καθόλου, αισθανόμουν 3 κλικ πίσω απ' όλους τους αντιπάλους. Ουσιαστικά έχω πει πως αν δεν καταφέρω να πάρω 11 νίκες σε κάποιο WL, παρατάω για φέτος το FIFA γιατί δεν μπορώ με τίποτα να ξαναπεράσω την τοξικότητα που υπάρχει στα Rivals,

Και ξαφνικά εκεί που φαινόταν να παραπαίω, έγινα σούπερ παίκτης. Με όποιον αντίπαλο έπαιζα, τον διέλυα. Δύο ματς τελείωσαν 11-1 και 7-0 (μαλακία το non stop αλλά τα είχα μαζεμένα από πριν). Αποτέλεσμα; Για άλλη μια φορά 11 νίκες και πρόκριση στο επόμενο.

Άντε, τα λέμε στο επόμενο με άλλες 11 νίκες...

ΥΓ Τον Φαν Ντάικ τον πήρα 170.000 και τον έχω αλλαγή του Λαπόρτ. Δεν με βόλεψε καθόλου. Περιμένω να έρθει η Πέμπτη να ανέβουν λίγο οι τιμές για να τον δώσω 155-160Κ.

ΥΓ 2 Είχα 5 μαζεμένα icon swaps, έκανα 2 offline και πήρα Τρεζεγκέ. Ούτε κρύο, ούτε ζέστη. Αυτός που έκανε τη διαφορά ήταν ο 88αρης Βάρντι. Ξέχασα ήδη τον Ομπαμεγιάνγκ που με είχε κρατήσει ως τώρα. Έκανα και Σάμπιτζερ και έχω φοβερό link με CB Fuchs και RB Lainer από δεξιά. Ουσιαστικά το μόνο πλέον που μου λείπει είναι να μάθω να αμύνομαι και να καταλάβω πώς γίνεται να παίζουν οι αντίπαλοι συνεχώς με πατημένο τον κύκλο και να χάνω όλες τις κόντρες.

Edited by arkoudos1980

Εεεε ρε φιλε Οχι δεν γίνετε αλλο αυτό το πράγμα με το γ@@παιχνιδο....γ@@@@ EA και γ@@@@ no loss glitch...έχω απηυδήσει...δλδ για τον θεό έλεος κάπου.

καθομαι και παίζω σαν χαζός νυχτιάτικο τα πάρω καμία νίκη στο wl και είναι τα μ@λ@κισμενα που επειδή χάνουν και σπάζονται τραβάνε εθερνετ ή και εγώ δεν ξέρω τι αλλο...έπαιζα ματς για να πάρω 8η νίκη wl κέρδιζα 2-0 άδικα γτ ο αντίπαλος ήταν καλύτερος είχε και 3 δοκάρια και μόλις σφυράει ο διαιτητής την λήξη λαμπαδιάζει το παιχνίδι και με πετάει έξω...εννοείτε πως μου μέτρησε κανονικά το ματς και εννοείται ήττα...ήταν καλύτερος αλλα και τι να κάνω;;;τόσο καιρό στα περισσότερα ματς είμαι καλύτερος με περισσότερες φασεις με καλύτερη κατοχή με με με αλλα τα χάνω..τι πρεπει να κάνω δλδ να τραβάω καλώδια;;;

Με τι σκ@τ@ όρεξη να μπω εγώ να ξανά παίξω ποσό μάλλον τωρα που ξέρετε οποιος ασχολείται ακόμα πως στο wl είναι όλοι τοπ πλέον και κοιτάζω να μαζέψω ίσα ίσα 11 νίκες για να είμαι κι στο επόμενο και να μην χρειάζεται να κάθομαι ολόκληρη βδομάδα να παίζω rivals....

μπορω κάπως να βρω το μ@λ@κισμενο που έπαιζα να του κάνω κανα report;;;

Παιδιά σορρυ για το λεξιλόγιο αλλα ρε φιλε ειλικρινα κουράστηκα κι η ΕΑ τπτ...δεν γίνετε να μην μπορούν να το φτιάξουν αυτό το αισχοσ ελεος.

@arkoudos1980

Αν μαρκάρουν μόλις χάσουν την μπάλα, έχουν επιλογή constant pressure ή pressure after possession loss. Κοστίζει σε stamina αλλά είναι πολύ OP φέτος.... Και έχω δει ότι ακόμα και με 0 stamina οι παίκτες τους παίζουν μια χαρά....

Δυστυχώς οι περισσότεροι παίζουν έτσι και είναι πολύ δύσκολο να τα βγάλεις πέρα όταν έχεις button delay....

Βέβαια υπάρχουν και οι γνωστοί sticky men, όπως Son και Ben Yeder που τους κάνεις τάκλιν 3 φορές και πάλι η μπάλα πάει στα πόδια τους. 

@lotto2009

Δυστυχώς για το no loss glitch, δεν μπορείς να κάνεις κάτι, ούτε καν report..... Υπάρχει και το ξέρουν όλοι. Δεν γίνεται 100 και παραπάνω άτομα να είναι 30-0. Αποκλείεται να μην πέφτουν μεταξύ τους ποτέ.

Όσο για τους τοπ παίκτες.... Χμμμμ. Ας γελάσω. Οι περισσότεροι είναι κακοί παίκτες που εκμεταλλεύονται τις OP tactics και το connection advantage που έχουν λόγω μικρής απόστασης από τον σέρβερ. Φίλος μου που είναι κάθε εβδομάδα μεταξύ elite 2 και elite 3, χτες έχασε από παίκτη silver 1. Το skill gap είναι τεράστιο αλλά αν η ΕΑ αποφασίσει να χάσεις θα χάσεις. 

• Like 1

Εσείς που παίζατε ultimate team και προηγούμενες χρονιές υπήρχε πάντα το no loss glitch ή είναι φετινό φρούτο;;;

ειλικρινα δεν ξέρω τι αλλο να «ευχηθώ» σαυτη την εταιρία ρε φιλε...μεχει αηδιάσει.

επισης έχω κάνει αίτηση για vdsl έως 50 mbps να δω εκεί τι θα γίνει από θέμα σύνδεσης...τωρα παίζω με 72 (στην καλύτερη, και έχω να το δω πάνω από βδομάδα ετσι) έως 90...δλδ βλέπω 72 και λέω άρχοντας είμαι θα το πάρω το ματσάκι.θα δω διαφορά με την vdsl;;;

οσο για το press after possession lost και το constant pressure οποία τακτική και να έχω δει όλοι μιλάνε για balance φέτος.

7 minutes ago, lotto2009 said:

Εσείς που παίζατε ultimate team και προηγούμενες χρονιές υπήρχε πάντα το no loss glitch ή είναι φετινό φρούτο;;;

Νομίζω υπάρχει από πάντα. Το 18 που επαιζα τα ίδια υπήρχαν.

Και άντε αυτό. Χθες WL με Τούρκο. Καλύτερος εμφανώς (εκείνος), μου βάζει γκολ στο 22' και πριν καν βγει το replay, connection loss και ήττα (και προφανώς νίκη σ' εκείνον). Αυτό είναι ακόμα χειρότερο από το no loss.

• Sad 1

1 hour ago, GiorgosTT said:

Δεν γίνεται 100 και παραπάνω άτομα να είναι 30-0. Αποκλείεται να μην πέφτουν μεταξύ τους ποτέ.

Αυτό είναι άλλη πουστιά, αλληλομπλοκάρονται σε PSN/XBOX live/Origin και δεν ζευγαρώνονται ποτέ με αποτέλεσμα να παίζουν συνέχεια με την πλέμπα.

3 minutes ago, lotto2009 said:

Απ΄το 18 που είχα ξεκινήσει να παίζω υπήρχε αλλά ΟΚ δεν ήταν τόσο τραγικά τα πράγματα. Φέτος δεν γνωρίζω τι παίζει γιατί πούλησα το παιχνίδι πολύ νωρίς.

Στα vdsl vs adsl είναι καθαρά θέμα ping, fast path και δρομολόγησης που κάνει ο κάθε πάροχος. Αν είσαι σε adsl fast path και η γραμμή σου είναι καθαρή χωρίς προβλήματα θα δεις ελάχιστη διαφορά εως και καθόλου.

• Like 1

49 minutes ago, BasilhsGR said:

Αυτό είναι άλλη πουστιά, αλληλομπλοκάρονται σε PSN/XBOX live/Origin και δεν ζευγαρώνονται ποτέ με αποτέλεσμα να παίζουν συνέχεια με την πλέμπα.

Απ΄το 18 που είχα ξεκινήσει να παίζω υπήρχε αλλά ΟΚ δεν ήταν τόσο τραγικά τα πράγματα. Φέτος δεν γνωρίζω τι παίζει γιατί πούλησα το παιχνίδι πολύ νωρίς.

Στα vdsl vs adsl είναι καθαρά θέμα ping, fast path και δρομολόγησης που κάνει ο κάθε πάροχος. Αν είσαι σε adsl fast path και η γραμμή σου είναι καθαρή χωρίς προβλήματα θα δεις ελάχιστη διαφορά εως και καθόλου.

Sorry για το highjack του τοπικ, έχω διαβάσει 3~4 φορές κατά το παρελθόν και τα είχα ποστάρει και εδώ, καταγγελίες που είχαν κάνει διάφορα "καλόπαιδια" pro-palyer, όχι από την καλή τους την καρδιά βέβαια, αλλά επειδή τους είχαν πιάσει "με τη γίδα στην πλάτη"  🤪

Από αυτά που είχαν ειπωθεί, φαινόταν ότι υπάρχουν κάποια είδους "κυκλώματα" στο FIFA, που μπροστά τους οι cheaters του PES μοιάζουν με "παιδιά του κατηχητικού"!

Περιληπτικά είχανε πει για No Loss mobile 4G glitch, για ύποπτες διασταυρώσεις κατόπιν συνεννόησης από group-ακια τύπου whatsapp, viber, κτλ, για αποφυγή διασταυρώσεων  πάλι από group-ακια chat, μπλοκαρίσματα που λέει και ο @BasilhsGR, για μία επιλογή που διάλεγες ποια εμφάνιση θα φοράς και σημάδευες έτσι το matchmaking (αυτό έχει καταργηθεί νομίζω??), για "στημένα" ματσάκια στο τέλος του WL ανάλογα με το ποιος χρειάζεται να νικήσει από το κύκλωμα. Τέλος πάντων όλα τα παραπάνω, τα έχω διαβάσει σε καταγγελίες από ΒΑΝ-αρισμένους pro-players, δεν ξέρω από FUT έτσι κ αλλιώς, δεν έχω παίξει πάνω από 2~3 φορές ποτέ.

Βέβαια η ΕΑ δεν είναι ΚΟΝΑΜΙ, όποτε τους πιάνει τους πετσοκόβει στα BAN, αναβαθμίζει τους σερβερ, τα leave buster, γενικά είναι πολύ αυστηρή, απλά όπως γίνεται σε όλα στη ζωή, είναι πάντα ένα βήμα πίσω. ΠΧ το 2018 που είχε παραγίνει το θέμα με τα 4G void loss glitch και τα σημαδεμένα matchmaking,είχανε βγει αρκετοί σε ξένα site και ζητούσαν αν αναβληθεί το WL, μέχρι να λυθεί το θέμα. Μετά φτιάξανε τους dedicated server νομίζω και αφαιρέσανε τη δυνατότητα να κάνεις leave όταν έβλεπες τη φανέλα του αντιπάλου.

Τέλος έχω προσέξει, ότι όσες φορές έχει γίνει τέτοιο θέμα, εκτός της αυστηρότητας της ΕΑ, έχουν και ένα τρόπο να μην αφήνουν να πάρει έκταση το θέμα, π.χ. μετά από 2-3 μέρες, όσες φορές "έσκασε" θέμα, δε μιλούσε κανείς για ο θέμα, ούτε στα site , ούτε στα social, σαν να πάθανε όλοι μαζί αμνησία κ επίσης πολλά άρθρα τα έχουνε κατεβάσει κιόλας. Φαντάζομαι η ΕΑ στα πλαίσια της προστασίας του προϊόντος θα προβάλει νομικές αξιώσεις. ΚΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι όσο χοντρή κι αν είναι μία καταγγελία, από την επίσημη ΕΑ, δεν υπάρχει καμία επίσημη αναφορά ή παραδοχή. Δηλαδή ακόμα και τότε με τα 4G και τους σέρβερς, ενώ  χτίσαν όλο το σύστημα σε μια βδομάδα μέσα, στις επίσημες δηλώσεις τους οι opinion leaders, έλεγαν ότι ήταν προγραμματισμένο να γίνει και καμία σχέση δεν είχε το όλο project, με τις "φήμες" που είχα ακουστεί!!!

Υ.Γ.: Δεν έχω καταλάβει ακόμα βέβαια, πόσο σοβαρό διακύβευμα υπάρχει στο FIFA και γίνεται τόσο μεγάλη μανούρα. Είναι τα λεφτά από τις χορηγίες και τα streams τόσα πολλά για το WL, και μπαίνει τόσος κόσμος σε αυτή τη μανούρα για να cheat-ει σε ένα παιχνίδι??? Θέλω να πω στο PES οι cheater που έχουμε σκέφτονται πολύ πιο παιδιάστικα, δεν τους αρέσει το match πχ, το κόβουν, δεν πάει να είναι και απλό ranked. Άντε βαριά-βαριά να "στήσουν" κανέναν ματσάκι στην PES League, με κανένα smurf account. Γενικά ότι κάνουν , το κάνουν από το στραβό τους το κεφάλι. Εδώ στο ΦΙΦΑ βλέπω, παίζονται και χοντρά λεφτά από πίσω, streams, videos, pack openings, youtube/twich, etc...

• Like 1

Ενδεικτικά ας παραθέτω τα 3 πρώτα links που βρήκα στο Google , γράφοντας στο search "FIFA WL pro players cheating"

1) https://www.eurogamer.net/articles/2017-12-06-allegations-of-cheating-rock-fifa-18

2) https://www.reddit.com/r/FIFA/comments/ab4ub6/just_beat_pro_player_maestrosquad_on_futchamps/

3) https://www.reddit.com/r/FIFA/comments/61eu5k/importantfixed_matches_in_weekend_league/

Δυστυχώς ενώ η ΕΑ έχει πολύ πιο σοβαρή πολιτική από την ΚΟΝΑΜΙ, οι cheaters στο FIFA είναι πολύ πιο δαιμόνιοι!!!

• Like 1

Οι σερβερς φτιάχτηκαν το 2017. Θεωρητικά είναι καλύτερο από το p2p. Πρακτικά όχι. 

Οι περισσότεροι streamers έχουν ένα στρατό fan boys να κάνουν snipe στο stream. Επίσης πολλά fan boys της ΕΑ πληρώνουν άλλα παιδιά για να παίζουν με τον λογαριασμό τους.... Τα έχει πει πολλές φορές ο Kurt. 

Δεν γίνεται σε competitive eSport να είναι τόσο broken ο πηγαίος:

1e0tVsi.jpg

Screenshot από βίντεο του the FIFA analyst. Γκολ στο 93 αφού η μπάλα πέρασε μέσα από το πόδι του αμυντικού του. 

2 hours ago, GiorgosTT said:

Οι σερβερς φτιάχτηκαν το 2017. Θεωρητικά είναι καλύτερο από το p2p. Πρακτικά όχι. 

Καλύτερο είναι μόνο στο κομμάτι της ασφάλειας, σε όλα τα άλλα έχει μειονεκτήματα σε σχέση με το p2p και πιστεύω όσοι παίζετε WL το ζείτε κάθε ΠΣΚ. Από ότι δείχνει η ΕΑ δεν πρόκειται να επενδύσει περισσότερα στον τομέα servers οπότε δεν πρόκειται να αλλάξει και τίποτα στο θέμα αυτό.

Αυτό που περνάνε χέρια πόδια μπάλες το ένα μέσα απ΄το άλλο έλεγαν ότι το είχαν φτιάξει απ΄το 19. Είναι όντως τραγικό να συμβαίνει σε παιχνίδι που λογίζεται σαν top esport.

2 hours ago, slamsoze said:

Εδώ στο ΦΙΦΑ βλέπω, παίζονται και χοντρά λεφτά από πίσω, streams, videos, pack openings, youtube/twich, etc...

Κι εγώ εκεί έχω καταλήξει ότι είναι χοντρή μπίζνα για αυτό και το κλέψιμο έχει ανέβει λέβελ, σαν τα cheats που πουλάνε σε άλλου είδους παιχνίδια και χέζονται στο τάλιρο.

• Like 1

Σαν να μη θέλει το παιχνίδι να πάω πάνω από 17 νίκες. Έκανα κάτι χαζές ήττες. Δύο έφταιγα εγώ καθαρά. 

Στους 5 τελευταίους αγώνες έκανα 3 ήττες στην σειρά. Οι παίκτες που σου βγάζει είναι καλοί και σε συνδυασμό με το delay που έχω μόνιμα πλέον κάθε Κυριακή όλο το βράδι, δεν έχω ελπίδα για κάτι καλύτερο. 

• Like 1