Jump to content
zougaman

FIFA 20 Ultimate Team - Discussion Topic v1

Recommended Posts

Εύχομαι κάποια στιγμή EA και Konami να κάνουν server και στη Βουλγαρία ώστε να εξυπηρετεί όλα τα Βαλκάνια.

• Like 1

Rewards σημερα...μου έκατσε fut κάρτα alisson 97 overall...τέλεια γτ ήθελα να φύγει ο gold areola που πλέον δεν την πολύ παλευαι.

επισης έκανα sbc totssf premier league έδωσα totssf casemiro,lucas Leiva, Jiménez (ο οποιος δεν ξέρω κρυαρι μου φάνηκε) έναν Eduardo που μου έκατσε σημερα gold Werner, gattuso και δεν θυμάμαι αν μου διαφεύγει κάποιος άλλος ελπίζοντας σε πολύ καλό pull και μου έδωσε rashford 94 overall εννοείται totssf..ανάμεικτα τα συναισθήματα καθώς θα ήθελα παίχτη για κάποια άλλη θέση...χάθηκε ο κόσμος να δώσει έναν 99αρη van djik 😂

ψαχτηκα για αριστερό μπακ αλλα δυστηχως ο robo ήταν πολύ ακριβός όπως κατέληξα σε digne και βλέπουμε.

η ομάδα αυτή την στιγμή εχει κάπως ετσι:

https://imgur.com/W6Vdid7

πήγαινα για cam firmino αλλα χρειαζόμουν α περισσότερο lb και κατέληξα digne..ο Madison είναι για το chemistry όποτε ingame θα γίνεται αλλαγή με Felipe Anderson που θα πηγαίνει αριστερά, κορυφή και 10αρι σον ρασφορντ ανάλογα ποιος θα με βολέψει περισσότερο σαν 10αρι...ο σον η αλήθεια είναι λίγο που τον χρησιμοποιείσα σαν cam δεν πολύ βόλευε.

Edited by lotto2009
  • Like 2

Μέτριο pull για μένα μια ακόμη εβδομάδα.

Στα κόκκινα μου έβγαλε στο ίδιο πακέτο Alisson & Traore και επέλεξα τον δεύτερο για super sub. Έτσι κι αλλιώς από GK έχω κάνει τον De Gea. Στο άλλο μου έδωσε Henderson της Liverpool. Θα ήθελα κάτι πιο δυνατό και 11δατο. Το τέλειο θα ήταν ένας De Bruyne, Aguero, Mahrez, Mane, Son.

Από χρήματα έβγαλα γύρω στα 200k. Δυστυχώς όχι κάτι καλό για να φτάσω τα 2, 2.5m  που θέλω για επιθετικό. Τώρα έχω 1.5m και τα αφήνω στην άκρη. Περιμένω την επόμενη βδομάδα. 

Το προηγούμενο ΣΚ πραγματικά υπερέβαλλα εαυτό για να καταφέρω να παίξω το weekend league. Όσοι έχουν 2 παιδιά και μάλιστα σε περίοδο καραντίνας, μπορούν να με καταλάβουν :) η κούραση απίστευτη ! Τέλος πάντων, έπαιξα και έμεινα στο gold3, ελπίζοντας σε κάτι καλό από Αγγλία. Έρχεται λοιπόν η Πέμπτη, ανοίγω τα 2 picks και η ΕΑ μου δίνει παίκτες να επιλέξω μόνο από Σαουδικη Αραβια !!!!!!! Έρχεται η ... δεύτερη κρυάδα. Η πρώτη είχε προηγηθεί την Τετάρτη με το sbc της TOTSSF της Αγγλίας. Το περίμενα τόσο καιρό, έδωσα 88αρα ομάδα  για να μου δώσει τον Τούρκο αμυντικό της Λεστερ !!! Τα νεύρα τσαντάλια.... 

Να μην τα πολυλογώ, επειδή το παιχνίδι σιγά σιγά ολοκληρώνει τον κύκλο του και έχουμε πλέον Μάιο, αποφάσισα να σπρώξω 1,5 εκατομ. Coins από τα συνολικά 2 που είχα μαζέψει σε pl upgrade sbc untradeable packs. Έδωσα 1,5 και έτυχα παίκτες αξίας 10 Εκατομ !!!!!!!  Χωρια που με αρκετούς high rated που έβγαζε, μου βγήκαν τσάμπα τα sbc των Jota & Alonso. 
Δειτε την ομάδα και θα καταλάβετε ( όλοι, βασικοί & αναπληρωματικοί, untradeables) !!!!!

https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=cSkF9Q2MnTxNQ:FFA20PS4

Edited by siapos
  • Love 1
  • Like 2

Από picks πήρα ΤΑΑ και Kovacic. Τα πακέτα κουβάς. Τα marquee matchups SBC το ίδιο. Το PL guarantee tots SBC μου έδωσε Robertson. Ούτε κρύο ούτε ζέστη. Έκανα και μερικά update αλλά Τζιφός. 

Το μόνο που έχω να υπερηφανεύομαι είναι ότι αγόρασα Mbappe στο crash της Τετάρτης με 280κ. Βέβαια δεν μπορεί να μπει βασικός λόγω chemistry. Ο @ssnap89 πρότεινε το Moses σαν λύση, αλλά θα πρέπει να παίξω 442 χωρίς cam και 5* skiller στο κέντρο. 

Μαζεύω coins για Νεϊμάρ.... Ξανά. 

@siapos Ομαδάρα! Μπράβο! 

Δεν θέλω να ακούω την λέξη καραντίνα+παιδιά.....

• Like 1

περιεργο ξεκινημα σημερα,αρχισα με 4-1 μετα εχασα 4 σερι παιχνιδια και μετα εκανα 8 συνεχομενες νικες

εχουν τουμπανιασει παρα πολυ οι πιο πολλοι που παιζω με τους παικτες απο αγγλια αν δεν μου δωσει κατι τις επομενες μερες απο πακετα και ανταμοιβες θα μεινω αρκετα πισω γιατι δεν εχω και coins να αγορασω κατι δυνατο

εκανα και το sbc του saul,απιθανος για μενα αξιζει 100% αν ταιριαζει στην ομαδα σας καντε τον! 

• Like 1

Αυτό με προβληματίζει κι εμένα, ότι πλέον οι ομάδες θα είναι τούμπανες. Θέλω να δω σε λίγο που θα παίξω τι θα συναντήσω. 

Να σου πω εγώ τι θα συναντήσεις.

3 δευτερόλεπτα delay 4.30 το πρωί που ξεκίνησα. Έφαγα τρια γκολ από το 86 μέχρι το 92. Απλά μέσα στο γήπεδο δεν κουνιόταν κανένας παίκτης. Σαν να είχαν παγώσει. 

Θα δεις να τρως γκολ στο 95 με 2 λεπτά καθυστερήσεις. 

Θα δεις να σπας τα δοκάρια και ο άλλος να βάζει 2 γκολ από glitch των αμυντικών σου. 

Όλα αυτά σε 5 αγώνες που έπαιξα. Δεν μπορούσα ούτε time playing να κάνω. Άφηνα το sprint button και έτρεχαν αλλά 20 μέτρα μέχρι να τρακαρουν στις πινακίδες. 

Δεν με πείραξαν οι ήττες όσο ο τρόπος που ήρθαν. 2-3 είμαι, δεν χάθηκε ο κόσμος, αλλά μπορούσα άνετα να αποφύγω τις δύο ήττες.

Τι παιχνίδι ξεκινάει καλά και μετά το 75 χάνει τόσο πολύ τον συγχρονισμό που απλά είμαι φιλική συμμετοχή. Σε δύο από τις τρεις ήττες το ίδιο σενάριο. Μπροστά εγώ 2-0 και στο τέλος τα έφαγα μαζεμένα. 

Σάββατο πρωί και μου έχει χαλάσει όλη η διάθεση. Αν δεν υπήρχε στον ορίζοντα το ps5 θα το είχα παρατήσει από τον Απρίλιο.....

11 hours ago, john2906 said:

περιεργο ξεκινημα σημερα,αρχισα με 4-1 μετα εχασα 4 σερι παιχνιδια και μετα εκανα 8 συνεχομενες νικες

εχουν τουμπανιασει παρα πολυ οι πιο πολλοι που παιζω με τους παικτες απο αγγλια αν δεν μου δωσει κατι τις επομενες μερες απο πακετα και ανταμοιβες θα μεινω αρκετα πισω γιατι δεν εχω και coins να αγορασω κατι δυνατο

εκανα και το sbc του saul,απιθανος για μενα αξιζει 100% αν ταιριαζει στην ομαδα σας καντε τον! 

Μια απτά ίδια και εγώ χθες κατα της 9 το βράδυ..ξεκίνησα με 3 σερί νίκες και λέω ωραία θα παίξω όσο με πάει καλα...μετά ήρθαν 3 σερί ήττες με πολύ δυνατούς αντιπάλους..δεν έφτανε αυτό ξεκίνησαν οι παίχτες να μην κουνιούνται να χτυπάνε οι αμυντικοί από εδω και από εκεί ο αλισον στο τέρμα τον έβγαζα μισό μέτρο και δεν έπεφτε ποτε στα πόδια του αντιπάλου καθόταν όρθιος σαν κολλημένος και πέρναγαν αέρας δίπλα του...μια φορε θυμήθηκε να πέσει και έκανε πέναλτι...το άφησα για σημερα αν και Σάββατο καμία φορά δεν με πηγαίνει καλα λόγο delay και λόγο πτι ξεκινάνε τα κουλα οι παίχτες μου.

επισης με εκνευρίζει απίστευτα που ποτε δεν παίζεται ποδόσφαιρο αλλα κλωτσοσκουφι με έναν ρυθμό απίστευτα γρήγορο...και να πεις ότι θα ξεκινήσεις το ματς να παίξεις ποδόσφαιρο με πάσες κατοχή και να το πας λίγο πιο ήρεμα νομίζω σε πηγαίνει το παιχνίδι μετά από μόνο του σε ξέφρενο ρυθμό και απίστευτα γρήγορες πάσες.

On 9/5/2020 at 10:23 ΠΜ, lotto2009 said:

επισης με εκνευρίζει απίστευτα που ποτε δεν παίζεται ποδόσφαιρο αλλα κλωτσοσκουφι με έναν ρυθμό απίστευτα γρήγορο...και να πεις ότι θα ξεκινήσεις το ματς να παίξεις ποδόσφαιρο με πάσες κατοχή και να το πας λίγο πιο ήρεμα νομίζω σε πηγαίνει το παιχνίδι μετά από μόνο του σε ξέφρενο ρυθμό και απίστευτα γρήγορες πάσες.

Αυτό είναι θέμα εμπειρίας. Μην αφήνεις τον αντίπαλο να σε παρασέρνει σε ρυθμό που βολεύει αυτόν. Προσπάθησε με τις πάσες σου να επιβραδύνεις ή να επιταχύνεις όπως επιθυμείς. Είναι δύσκολο, ειδικά με κακό gameplay, αλλά αν συγκεντρωθείς και το έχεις στο νου σου θα τα καταφέρεις. 

Μετά την κλοπή της Τετάρτης με Mbappe στα 285κ, σήμερα οι Ντάλτον ξαναχτύπησαν με Νεϊμάρ στα 359κ. 

Σύνολο λιγότερα από όσο είχα αγοράσει μόνο τον Νεϊμάρ τον Φεβρουάριο...

Edit: Ο Mbappe πλέον παίζει στα 250κ αλλά την Τετάρτη είχε 340-350.

Edited by GiorgosTT
  • Like 1

Το WL ξεκίνησε με το αριστερό το πρωί του Σαββάτου στις 5.... Σταμάτησα στο 2-3 γιατί κατάλαβα πως θα ακολουθήσει σερί από ήττες....

Την Κυριακή το πρωί έκανα δυο νίκες με το ζόρι λόγω delay.....

Κυριακή βράδυ ξεκίνησα περίπου 22.30. Πρώτος αγώνας no loss glotch στο 0-0, ευτυχώς ο αγώνας δεν μέτρησε καθόλου. Δεύτερος αγώνας με Γερμανό.... Πώς κέρδισα δεν κατάλαβα.... Ακολούθησαν κάποιες ήττες όμως κάποια στιγμή το σύστημα ξεκόλλησε και με Neymar- Mbappe να τραβούν το κουπί έκανα ένα σερί που με οδήγησε στο 17-7! Με έξι αγώνες να απομένουν ήμουν αποφασισμένος να πιάσω 20 νίκες πάση θυσία. Στους τελευταίους αγώνες πέτυχα πραγματικά δυνατούς αντιπάλους με god squads, κυρίως Γερμανούς... Όμως τα κατάφερα!

51VyP3G.jpg

Υγ. Στην πρώτη του θητεία ο  Neymar έπαιζε αριστερό cam.... Τραγικό μου λάθος. Η θέση του είναι πίσω από τον striker.....

Yγ2. Αν έχετε ΤΑΑ και δεν ξέρετε πως να τον χρησιμοποιήσετε σαν βασικό, μπορείτε να τον κάνετε αλλαγή σαν cdm. Απίστευτος στο κέντρο, αν δεν ήταν WL θα τον έκανα αλλαγή στο πρώτο λεπτό....

Υγ3. Στα πακέτα από squad battles, ξέρετε τα γνωστά......

• Like 3

Ωραίος. Κι εγώ αυτή την εβδομάδα Gold 1. Κάποια στιγμή είπα να σταματήσω gold 3, αλλά μου άρεσε το παιχνίδι μου και λέω πάμε όπου φτάσουμε. Να δούμε και τα rewards τώρα Πέμπτη - Παρασκευή. Θέλω να φτάσω κοντά να πάρω έναν Cruyff. O mid είναι απλησίαστος, αλλά έστω ένας baby. Θέλω άλλα 700k. 

@GiorgosTT τον Neymar κι εγώ όταν είχα De Bruyne τον έβαζα αριστερό cam, αλλά ήταν μεγάλο λάθος. Έχανα 1 παίχτη στο γήπεδο. Πίσω από τον επιθετικό μεταμορφώνεται.

@siapos ο Aguero τι λέει; Μου πέρασε κι αυτός από το μυαλό, αλλά με κράτησε το 4wf. 

Ο ΤΑΑ, ποιος είναι; Σκάλωσα. 

• Love 1

Ξέχασα να αναφέρω ότι μεγάλη αλλαγή προς το καλύτερο στο gameplay μου, ήταν η αντικατάσταση του Ndidi με τον totssf Henderson στον κέντρο. Μπήκε ο Petit CDM και ο Henderson μαζί με Kante (πιο αμυντικογενή ρόλο) το δίδυμο CM. 

Ο Henderson επειδή σε αυτή τη θέση έβγαινε συχνά μπροστά, βοήθησε πολύ περισσότερο συγκριτικά με Petit που είχα μέχρι τώρα. Ειδικά σε ένα ματς μου χάρισε τη νίκη με ένα απίστευτο βολ πλανέ. Έπρεπε να το είχα αποθηκεύσει. 

Νομίζω ότι άμυνα και κέντρο είμαι καλά προς το παρόν. Προέχει η επίθεση και ίσως μελλοντικά να σκεφτώ να αντικαταστήσω τα μπακ. Κυρίως τον Carlos που αρχίζει και δείχνει αδυναμίες στην τωρινή φάση του παιχνιδιού. Δε θα με χαλούσε ο ίδιος Prime. 

Να θυμίσω ότι παίζω 4-2-1-2 (2). 

Πάρε Robertson tots. Τον βρήκα στο guarantee PL tots SBC και λυπήθηκα γιατί τον πέρασα για L. Ο τύπος είναι μεγάλο W. Οργώνει όλη την πλευρά, είναι γρήγορος, sticky και σουτάρει υπερβολικά ευθεία για αμυντικό. 

Δυστυχώς δεν μπορώ να τον συνδυάσω με Neymar. Για να γίνει αυτο πρέπει να έρθει ένας ακόμη icon στην ομάδα. Ένας vieira ή essien αντί kante πχ. Κάτι που είναι πολύ μακριά. 

Καλησπέρα παιδιά...πάω για αγορά δεξιού μπακ από premier league..αυτή την στιγμή έχω gold cancelo....αξιζει να δώσω 140-150κ για τον fut cancelo με 87οβεραλ;;;αλλιώς κοίταζα Ricardo pereira την πορτοκαλί κάρτα 87αρης (3 σκιλ μουβς ομως αυτός) και Alexander Arnold 86αρη (νομίζω totw πρεπει να είναι αυτός) αλλα με χαλάει λίγο το 83 pace που εχει.

επισης άκυρο...δοκίμασε κανείς σας Mariano και falcao απτά objectives;;;παιδιά τι σουτάρες έχουν και οι δυο;;;ειδικά ο Φαλκάο τι finesse shot εχει;;;τους έχω αυτή την στιγμή βασικούς γτ κάνω κατι objectives και μαζι μπροστά θερίζουν.τους έκανα για να τους έχω για sbc και το σκέφτομαι αν θα δωθουν ή αν θα κρατηθούν για subs.

και κατι ακόμα, για ποιον λόγο κάποιοι άκυροι silver players έχουν τόσο τεράστιο κόστος;;;πχ έτυχε και έδωσα δυο Σίλβερ κάρτες την τελευταία βδομάδα ο ένας έφυγε 9.2κ και ο άλλος 13κ...τι φάση;;;

Edited by lotto2009

Όλο το πρωί πουλούσα παίκτες, έκανα διάφορα SBCs και άνοιξα και τα rewards. 

Red picks:  Griezman και Yuri. Ο πρώτος θα πάει αλλαγή, ο δεύτερος βασικός με ερωτηματικό.

100Κ packs: Από έναν παίκτη tots Τουρκίας.....

Division rivals untradable rewards: Ένας 87 Alcantara, ένας tots Dong και οι υπόλοιποι για τα σκυλιά. 

Στην συνέχεια έδωσα πολλές special cards, αγόρασα 4 παίκτες με 130κ και πήρα τον πιο OP META αμυντικό. Premium FB Militao. 

Έκανα και το SBC της La liga. Όταν είδα ισπανική σημαία πήγα να σπάσω την οθόνη, αλλά τελικά ήταν ο Carvajal. Δυστυχώς ο αγαπημένος μου παίκτης Javier Zanetti θα φύγει. Και επειδή είχα κέφια, έδιωξα και τον SS Acuna και αγόρασα και έναν Τόνυ Κρος..... Η ομάδα που θα παρατάξω το σκ είναι η παρακάτω:

ZXbQyAz.jpg

Επίσης ξόδεψα και 88κ για να αγοράσω 4 shadows....

Αν ο Yuri βγει παλτό, θα αντικατασταθεί από τον Robertson, ο οποίος θα παίζει με 8 chemistry. 

Υγ: Είμαι πολύ υπερήφανος για τον εαυτό μου που κατάφερα σε περίπου 5 εβδομάδες να ξαναφτιάξω σχετικά ανταγωνιστική ομάδα. 

• Like 1

7 hours ago, lotto2009 said:

ι κατι ακόμα, για ποιον λόγο κάποιοι άκυροι silver players έχουν τόσο τεράστιο κόστος;;;πχ έτυχε και έδωσα δυο Σίλβερ κάρτες την τελευταία βδομάδα ο ένας έφυγε 9.2κ και ο άλλος 13κ...τι φάση;;;

Λογικά χρειάζονται για κάποιο League SBC. Σκέψου πούλησα χάλκινο παίκτη 8κ. 

Στα silver οι πωλητές είναι ψαγμενοι, δεν βάζουν ότι τιμή τους έρθει στο μυαλό. Στους bronze δυστυχώς τους βάζουν όλους 150/200 και σκοτώνουν όλο το profit. Πρέπει κάθε φορά να κάνω  σκούπα στους φτηνούς μπας και φύγουν οι παίκτες στην σωστή τιμή. 

Edited by GiorgosTT

7 hours ago, lotto2009 said:

αι κατι ακόμα, για ποιον λόγο κάποιοι άκυροι silver players έχουν τόσο τεράστιο κόστος;;;πχ έτυχε και έδωσα δυο Σίλβερ κάρτες την τελευταία βδομάδα ο ένας έφυγε 9.2κ και ο άλλος 13κ...τι φάση;;;

Ο ένας λογικά ήταν στόπερ της Νόριτς, αυτή τη στιγμή είναι extinct (δεν υπάρχει ούτε για δείγμα CB της Νόριτς στο μάρκετ).

Και τρίτος Σίλβερ στα 9.2κ αυτή την φορά σίγουρα της νοριτς δεξί μπακ ααρονς..οι προηγούμενοι δεν θυμάμαι καν από ποια ομάδα ήταν.

εχει κανείς ιδέα όσων αφορά τα δεξιά μπακ που ρώτησα παραπάνω;;;

Εχει κάνει κανείς sbc Maddison να μας πει γνώμη;;;

Edited by lotto2009

οι silver παικτες και μερικες φορες και καποιοι bronze ειναι  πανακριβοι γιατι ειναι μοναδικοι σε συγκεκριμενη θεση, δλδ δεν υπαρχει 2ος π.χ δεξιος μπακ για να μπορεσεις να ολοκληρωσεις ενα league sbc που πρεπει να φτιαξεις ανα ομαδα.

• Like 1