Jump to content
zougaman

FIFA 20 Ultimate Team - Discussion Topic v1

Recommended Posts

3 hours ago, GiorgosTT said:

30 πακέτα άνοιξα και έβγαλα το καλύτερο profit όλης της χρόνιας. 

Δεν πρόλαβα να πουλήσω στα 660 και έφυγε στα 510.

ZzGjhWW.jpg

Εγώ άνοιξα 111 πακέτα και έτυχα 2 totssf από elf και τον tottsf Mahrez !! Τον έδωσα 1.300.000. 
επισης γέμισα με 86αριδες και μπορώ να κάνω άνετα το sbc του Ndidi. 

• Like 1

Έβγαλα σε πακέτο Hugo Sanchez Icon Moments 93, ούτε εγώ δεν το πιστεύω... Και πάνω που έκραζα τα packs... 

@broxopios πάμε για Bale BDay και SBC Ramos μάλλον... 😉

• Like 1

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση...τωρα μόλις έπαιζα ένα ματς και κέρδιζα 2-1 στο 30’ ξαφνικά τραβάει αποσύνδεση και με πετάει εκτός fut...πατάω να ξανακάνει σύνδεση και έκανε απευθείας...επισης μέσα στο ματς δεν είχα κανένα πρόβλημα ετσι ώστε να μου δώσει να καταλάβω ότι έφταιγε η σύνδεση μου για το disconnect άλλωστε νομίζω δεν μου εχει ξανά συμβεί κατι τέτοιο..βασικά παίζει να εχει γίνει άλλη μια φορά.

εννοειτε νίκη δεν μου μέτρησε και επισης δεν ξέρω αν μου αφαίρεσε αγώνα απτό wl ...για ποιον λόγο παίζει να έγινε κατι τέτοιο εχουμε καμία ιδέα;;;

Edited by lotto2009
  • Sad 1

No loss glitch. Τράβηξε το ethernet, πήρε τηλέφωνο τον εαυτό του ή έκλεισε την κονσόλα.

Έλεος ρε φιλε να πούμε 

τεσπα...μόλις έφυγε courtois στα 76κ...σύνολο έχω 100κ...εχουμε καμία ιδέα για κανα καλό st από premier league;;;ο 88αρης firmino που κοστίζει γύρω στα 100-120 αξιζει;;;εχει χαμηλό pace ρε γαμωτο.

Edited by lotto2009

Ωραία πακς παιδιά.

Εμένα από την άλλη δε μου έδωσε τίποτα. Ούτε ένα walkout. Συνολικά από πακς και κοινς του wl, να φτάνω οριακά τα 170k. Οκ. Ίσως μου τα έδωσε μαζεμένα τις προάλλες με τον Shevchenko. Βέβαια λιγουρευόμουν ένα καλό πουλ ώστε να αυξήσω τα coins και να πάω σε κάτι καλό. 

Anyway. Την επόμενη βδομάδα τώρα. 

@NikosRealMadrid μια χαρά. Εννοείται πας για εκεί. Για δείξε λίγο την ομάδα σου να τη θυμηθώ. 

12 minutes ago, lotto2009 said:

μόλις έφυγε courtois στα 76κ...σύνολο έχω 100κ...εχουμε καμία ιδέα για κανα καλό st από premier league;;;ο 88αρης firmino που κοστίζει γύρω στα 100-120 αξιζει;;;εχει χαμηλό pace ρε γαμωτο.

Δεν αξίζει για ST ο firminho. Σου έχει μείνει κανένα icon swaps από τα προηγούμενα ώστε να μαζέψεις και τα επόμενα 12 και να πας σε Dalglish? Αν όχι, νομίζω πρέπει να περιμένεις. 

Βέβαια υπάρχει και η περίπτωση του Son, που οι περισσότεροι τον εκθειάζουν. Εμένα δε με βόλεψε, αλλά σίγουρα είναι από τις σπασμένες κάρτες στο παιχνίδι. Μπορείς να τον δοκιμάσεις να δεις αν σου αρέσει.

Επίσης υπάρχει και ο Jimenez δωρεάν από τα objectives που μπορείς να πάρεις να δοκιμάσεις. Εύκολα γίνεται.  

Σε τι κονσόλα είπαμε είσαι;

Edited by broxopios

Έχω 3 icon swaps αλλα από τα πιο πρόσφατα objectives που πρόσθεσαν.

τον έχω τον son είναι αρκετά καλός αλλα Οχι τόσο γρήγορος και ευκίνητος όσο θα ήθελα.

ναι τον είδα και τον Jimenez και τον ayoze και θα προσπαθήσω από αύριο αν προλάβω να ξεκινήσω να τους κάνω...αυτοί είναι untreadable σωστά;;;

επισης αγορασα 25κ χθες ένα πακέτο από τα limited μπας κι δώσει κανέναν totssf και κου έβγαλε coulibali της Napoli με 89 οβεραλ...καλυτερα πούλημα στα 35-40κ ή τον κρατάω για sbc;;;

Xbox one είμαι.

αξιζει να αγοράσω Απλό kante και να βγάλω τον gattuso εκτός;;;

Edited by lotto2009

@lotto2009 ότι βγάζει προφιτ εγώ το "σκοτώνω".

Απλός Kante αξίζει με χίλια. Τον έχω ακόμη στην ομάδα και δεν θα τον βγάλω σύντομα. Ίσως και πότε. 

Ότι παίχτες παίρνεις από objectives & sbc είναι untradeable. 

9 hours ago, broxopios said:

@lotto2009 ότι βγάζει προφιτ εγώ το "σκοτώνω".

Απλός Kante αξίζει με χίλια. Τον έχω ακόμη στην ομάδα και δεν θα τον βγάλω σύντομα. Ίσως και πότε. 

Ότι παίχτες παίρνεις από objectives & sbc είναι untradeable. 

Τι εννοείς προφιτ;;;

Τον firmino θα μπορούσα να τον χρησιμοποιήσω καλυτερα σαν 10αρι;;πιστεύω με κάντε cdm και φιρμινο cam θα είμαι σε καλύτερη μοίρα απότι gattuso και sissoko σωστά;;;

επισης ο 87-88 vardy αξιζει;;;πριν λίγες βδομαδες τον πετύχαινα σε καθε αντίπαλη ομάδα και με δυσκόλευε πολύ...πλέον δεν τον πολύ βλέπω.

10 hours ago, lotto2009 said:

Τι εννοείς προφιτ;;;

Τον firmino θα μπορούσα να τον χρησιμοποιήσω καλυτερα σαν 10αρι;;πιστεύω με κάντε cdm και φιρμινο cam θα είμαι σε καλύτερη μοίρα απότι gattuso και sissoko σωστά;;;

επισης ο 87-88 vardy αξιζει;;;πριν λίγες βδομαδες τον πετύχαινα σε καθε αντίπαλη ομάδα και με δυσκόλευε πολύ...πλέον δεν τον πολύ βλέπω.

Ναι σε καλύτερη μοίρα θα είσαι σίγουρα. Και σαν CAM και σαν CM κάνει ο firminho. 

Ο Vardy είναι γρήγορος. Το μόνο αρνητικό είναι το 3wf. Επίσης δεν έχει καλή πάσα. 

Καλησπέρα. 

Λέω να αλλάξω λίγο την ομάδα μου. Το πλάνο είναι το εξής:

Καταρχάς θα το γυρίσω στο 4.1.2.1.2 το κλειστό. 

Θα κάνω sbc σίγουρα τον de gea και λέω να κάνω και ndindi. Τον έχει δοκιμάσει κανείς; Να μπει στη θέση του De bruyne μιας και σαν cm χαραμίζεται. Έτσι και coins θα βγάλω και θα δοκιμάσω και μια κάρτα που φαίνεται καλή. 

Screenshot-2020-05-03-17-04-34-340-com-f

μολις εφτασα τις 200 νικες στο fut champions και μου εδω players mega pack

Imageδεν ξερω αν πρεπει να χαρω η να κλαιω που ειναι untradeable,o τυπος ειναι κοντα στο 1εκατομμυριο μαλλον θα ξηλωσω την ομαδα και θα παω για premier league

φαινεται απιστευτος

• Like 2

On 2/5/2020 at 2:03 ΜΜ, broxopios said:

Ωραία πακς παιδιά.

Εμένα από την άλλη δε μου έδωσε τίποτα. Ούτε ένα walkout. Συνολικά από πακς και κοινς του wl, να φτάνω οριακά τα 170k. Οκ. Ίσως μου τα έδωσε μαζεμένα τις προάλλες με τον Shevchenko. Βέβαια λιγουρευόμουν ένα καλό πουλ ώστε να αυξήσω τα coins και να πάω σε κάτι καλό. 

Anyway. Την επόμενη βδομάδα τώρα. 

@NikosRealMadrid μια χαρά. Εννοείται πας για εκεί. Για δείξε λίγο την ομάδα σου να τη θυμηθώ. 

Δεν αξίζει για ST ο firminho. Σου έχει μείνει κανένα icon swaps από τα προηγούμενα ώστε να μαζέψεις και τα επόμενα 12 και να πας σε Dalglish? Αν όχι, νομίζω πρέπει να περιμένεις. 

Βέβαια υπάρχει και η περίπτωση του Son, που οι περισσότεροι τον εκθειάζουν. Εμένα δε με βόλεψε, αλλά σίγουρα είναι από τις σπασμένες κάρτες στο παιχνίδι. Μπορείς να τον δοκιμάσεις να δεις αν σου αρέσει.

Επίσης υπάρχει και ο Jimenez δωρεάν από τα objectives που μπορείς να πάρεις να δοκιμάσεις. Εύκολα γίνεται.  

Σε τι κονσόλα είπαμε είσαι;

https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=eRepxNnbnTuIC:FFA20PS4

Αυτή είναι η ομάδα μου τώρα! 

• Like 1

24 minutes ago, NikosRealMadrid said:

Ο ayoze φιλε μου τι λέει;;;γτ αύριο τον παίρνω και εγώ..2 finesse shout μου έμειναν αξιζει ή θα πάει για sbc;;;

επισης δοκίμασε κανείς τον Jimenez που δίνουν στα objectives;;;

Edited by lotto2009

2 hours ago, john2906 said:

μολις εφτασα τις 200 νικες στο fut champions και μου εδω players mega pack

Imageδεν ξερω αν πρεπει να χαρω η να κλαιω που ειναι untradeable,o τυπος ειναι κοντα στο 1εκατομμυριο μαλλον θα ξηλωσω την ομαδα και θα παω για premier league

φαινεται απιστευτος

Μεγάλο W!!!! Ειδικά με 4* WF. 

• Like 1

@GiorgosTT  ναι ρε φιλε απλα εχω ισπανικη ομαδα,τι λες? να παω για αγγλια? βλεπω εχει και de gea και ndidi sbc μηπως τα εκανα και αυτα

στο wl πηγα σχετικα καλα 19-11 με το τελευταιο παιχνιδι να το χανω στην παραταση μετα απο ισοφαριση στο 88

ηθελα πολυ να παω στις 20 νικες αλλα δεν...

@john2906

Εγώ ΔΕΝ θα χαλούσα ολόκληρη ομάδα για έναν παίκτη. Βέβαια εγώ είμαι εγώ και εσύ είσαι εσύ. 

Αν θέλεις να αλλάξεις την ομάδα, κάνε ένα καλό προϋπολογισμό μην μείνεις ξεκρεμαστος από παίκτες. Ο συγκεκριμένος, αν είναι βελτιωμένη έκδοση του potm θα είναι πολύ γκολτζής. Βέβαια με προβληματίζει λίγο το 3*sm. Τότε είχε να αντιμετωπίσει απλούς χρυσούς Lenglet και Varane, άντε και Μανωλά με Κουλιμπαλι. Τώρα όλοι οι cb είναι θηρία.

• Like 1

53 minutes ago, lotto2009 said:

Ο ayoze φιλε μου τι λέει;;;γτ αύριο τον παίρνω και εγώ..2 finesse shout μου έμειναν αξιζει ή θα πάει για sbc;;;

επισης δοκίμασε κανείς τον Jimenez που δίνουν στα objectives;;;

Είναι τίμιος, καλά στατιστικά, 4 SM και WF, γενικά για τη θέση του έχει ολοκληρωμένα στοιχεία. Επίσης με τα Chemistry του ενισχύεις κ όποια στατιστικά θες και σε βολεύουν καλύτερα, οπότε πολύ τίμιος! Ο Adama στην ίδια θέση, με 89 rating και 3 WF σκέψου φτάνει και 500Κ... 

@john2906 κι εγώ δε θα άλλαζα όλη την ομάδα για τον Vrady. Όμως είναι πολύ καλό upgrade ειδικά το 4wf. Πρέπει να παίξεις λίγο μαζί του να δεις τι λέει και αν σε πείσει ίσως και να αλλάξεις πράγματα για να τον χωρέσεις. Δοκίμασε τον ως super sub στην αρχή και βλέπεις. 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Στα δικά μου, μόλις ήρθαν στην ομάδα De Gea & Ndidi και θα δοκιμαστούν σήμερα κιόλας. Συνολικά μου βγήκαν στα 120k. 17000 ο De Gea και τα υπόλοιπα ο Ndidi. Για να δούμε...

Πούλησα και τον De Bruyne και τώρα έχω κοντά 1,3m. Ακόμη δεν ξέρω τι να πάρω. Θα περιμένω και τα επόμενα rewards μπας και πάρω κάτι καλό. 

1.jpg

2.jpg

• Like 2

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Σε αυτό το WL ήμουν αποφασισμένος να μην αφήσω να επαναληφθεί το φιάσκο της προηγούμενης εβδομάδας, με κάθε θεμιτό και αθέμιτο τρόπο. To θέμα έγινε προσωπικό ανάμεσα σε εμένα και την ΕΑ....

Έτσι στα 15 τελευταία παιχνίδια επιστράτευσα τον δανεικό George Best Icon moments και στα 5 τελευταία τον Makelele Icon moments. Ποντικίσια κίνηση αλλά είπαμε...

Έχοντας ένα σκορ 5-3 από το πρωί του Σαββάτου το οποίο έγινε 8-5 την Κυριακή το πρωί, ξεκίνησαν να παίζω στις 11 το βράδυ. Το gameplay κλασσικά άθλιο και πήγα μία νίκη, μία ήττα μέχρι το 14-6. Κάπου εκεί, περίπου 2 το βράδυ, το gameplay έστρωσε και έκανα ένα σερί 3-0, με πολύ δύσκολους και τοξικούς αντιπάλους. Κλείσιμο το ps4 και επανεκκίνηση, αλλά δυστυχώς στον επόμενο αγώνα έχασα από ένα γελοίο Ιταλό που έβαλε τρία στα τρία ενώ εγώ είχα 4!!!! δοκάρια.... Τί να πεις...

Τις δύο νίκες δεν τις χάρισα. Τέλος, αυτά που ξέρανε να τα ξεχάσουνε. Έπαιζα φιλικά να κάνω τα objectives του Figo και οι τύποι κάνανε rq για να μην προλάβω.... Ο άλλος στο WL, αφού μάζεψε 6 άρχισε τις καφρίλες. Οκ, δεν θες να κάνεις rq. Κατανοητό. Μην πατάς όλες τις παύσεις στις καθυστερήσεις για να μου σπάσεις τα νεύρα. 

Κριτική για παίκτες:

1) Ziyech: O Neymar των φτωχών! Κουβαλάει την ομάδα, σκοράρει πανέμορφα τέρματα και σπάει τα νεύρα των p2w, που βλέπουν να τους γλεντάει free κάρτα. Μεγάλο μειονέκτημα το 2* wf.....

2) Best IM: Αέρινος, βελούδινος με sticky trait. Έκανε την διαφορά σε σχέση με τον otw Promes που χρησιμοποιώ κανονικά.

3) Garrincha Prime icon: Απίστευτη κάρτα. Κινείται, σουτάρει και πασάρει σαν να έχει mystery ball. Εννοείται sticky man, όσοι έχετε tokens να τον πάρετε.

4) Αcuna SS: Τίμιος παίκτης για free, δαγκώνει αν τον πλησιάσεις αλλά είναι κοντός και σχετικά αργός. Το σουτ του, πολύ μέτριο, έχασε αρκετές άχαστες ευκαιρίες. 

Επόμενος μεταγραφικός στόχος, ένας μέσος για αντικατάσταση του Acuna. 

• Like 2

1 hour ago, GiorgosTT said:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Σε αυτό το WL ήμουν αποφασισμένος να μην αφήσω να επαναληφθεί το φιάσκο της προηγούμενης εβδομάδας, με κάθε θεμιτό και αθέμιτο τρόπο. To θέμα έγινε προσωπικό ανάμεσα σε εμένα και την ΕΑ....

Έτσι στα 15 τελευταία παιχνίδια επιστράτευσα τον δανεικό George Best Icon moments και στα 5 τελευταία τον Makelele Icon moments. Ποντικίσια κίνηση αλλά είπαμε...

Έχοντας ένα σκορ 5-3 από το πρωί του Σαββάτου το οποίο έγινε 8-5 την Κυριακή το πρωί, ξεκίνησαν να παίζω στις 11 το βράδυ. Το gameplay κλασσικά άθλιο και πήγα μία νίκη, μία ήττα μέχρι το 14-6. Κάπου εκεί, περίπου 2 το βράδυ, το gameplay έστρωσε και έκανα ένα σερί 3-0, με πολύ δύσκολους και τοξικούς αντιπάλους. Κλείσιμο το ps4 και επανεκκίνηση, αλλά δυστυχώς στον επόμενο αγώνα έχασα από ένα γελοίο Ιταλό που έβαλε τρία στα τρία ενώ εγώ είχα 4!!!! δοκάρια.... Τί να πεις...

Τις δύο νίκες δεν τις χάρισα. Τέλος, αυτά που ξέρανε να τα ξεχάσουνε. Έπαιζα φιλικά να κάνω τα objectives του Figo και οι τύποι κάνανε rq για να μην προλάβω.... Ο άλλος στο WL, αφού μάζεψε 6 άρχισε τις καφρίλες. Οκ, δεν θες να κάνεις rq. Κατανοητό. Μην πατάς όλες τις παύσεις στις καθυστερήσεις για να μου σπάσεις τα νεύρα. 

Κριτική για παίκτες:

1) Ziyech: O Neymar των φτωχών! Κουβαλάει την ομάδα, σκοράρει πανέμορφα τέρματα και σπάει τα νεύρα των p2w, που βλέπουν να τους γλεντάει free κάρτα. Μεγάλο μειονέκτημα το 2* wf.....

2) Best IM: Αέρινος, βελούδινος με sticky trait. Έκανε την διαφορά σε σχέση με τον otw Promes που χρησιμοποιώ κανονικά.

3) Garrincha Prime icon: Απίστευτη κάρτα. Κινείται, σουτάρει και πασάρει σαν να έχει mystery ball. Εννοείται sticky man, όσοι έχετε tokens να τον πάρετε.

4) Αcuna SS: Τίμιος παίκτης για free, δαγκώνει αν τον πλησιάσεις αλλά είναι κοντός και σχετικά αργός. Το σουτ του, πολύ μέτριο, έχασε αρκετές άχαστες ευκαιρίες. 

Επόμενος μεταγραφικός στόχος, ένας μέσος για αντικατάσταση του Acuna. 

ωραιος. Εγω το άφησα στο gold3. Δεν αντεχα το delay.

Ο δικός μου ήρωας - εκτός από τον νεοφερμένο Dalglish- εξακολουθεί να ειναι ο απλός Son !!! Δεν μπορώ να φανταστω τι θα κάνει ο  TOTS Son ....

κατέβηκα στο wl με την untradeable squad μου και δοκιμάστηκε για πρώτη φορά εξ'ολοκλήρου το 41212 :

https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=hMe8KhLInTu3Y:FFA20PS4

Edited by siapos
  • Like 2

6 minutes ago, siapos said:

ωραιος. Εγω το άφησα στο gold3. Δεν αντεχα το delay.

Έτοιμος ήμουν.... Αλλά μετά έστρωσε... Κάπως.....

Καλημέρα κι από μένα.

Κι εγώ Gold 2 σε αυτό το wl. Πολύ δύσκολοι αντίπαλοι που έπαιζαν τα παιχνίδια μέχρι τέλους. Η χειρότερη μέρα από λαγκ ήταν το Σάββατο. Η καλύτερη Παρασκευή ξημερώματα. 

Για τους 2 νεοφερμένους, όσον αφορά στον De Gea, είδα μια μικρή αναβάθμιση από Ter Stegen, κυρίως όσον αφορά στις εξόδους του και στις πάσες του. Ο Ndidi ήταν μεγάλη αναβάθμιση. Έκοβε κι έραβε στο κέντρο. Τον είχα σαν CDM και έκανε διαφορά. Εσένα @siapos πως σου φάνηκαν; Είδα τους πήρες. O Son ε? Για μένα έτσι είναι ο απλός Ben Yedder. Ο μοναδικός 83ρης στην εντεκάδα, αλλά παστελώνει καλά. 

@GiorgosTT o Best τρελή παιχτούρα. Τον είχα χρησιμοποιήσει κι εγώ σαν δανεικό και ήταν σαν τη μύγα μες το γάλα τότε. Λογικά και τώρα. 

Edited by broxopios
  • Love 1

Καλησπέρα παιδιά.

στο wl μια απτά ίδια 11-12 νίκες και αυτή την φορά (δεν θυμάμαι κατηγορία) αλλα είμαι ικανοποιημένος με βάση το ρόστερ που έχω καθώς και τα θηρία που πετυχαινα για αντιπάλους..θα μπορούσα σίγουρα μια κατηγορία πάνω από κατι χαζομάρες των τελευταίων λεπτών αλλα εντάξει.αισχρο gameplay προσωπικά για εμένα..Σάββατο βράδυ μου έφτασε η πίεση 800 μιας και δεν έφτανε μόνο το delay μέσα στο ματς η μια χαζομάρα διαδεχόταν την άλλη όλο glitch και κακό..κολλήματα χαζά σε παίχτες, έπεφτε η ένας πάνω στον άλλον τι να πρωτοθυμηθώ..τεσπα το αφήνουμε πάμε παρακάτω και ας ελπίσουμε στο επόμενο καλύτερη πορεία και καλύτερο παιχνίδι γτ αυτό δεν το απόλαυσα καθόλου.

ερωτηση...έχετε καμία ιδέα για κανα καινούριο project όσον αφορά την ομάδα;;;Θελω να αναβαθμιστώ...παρακάτω ανεβάζω φωτο..από coins έχω 210κ αύριο τελειώνω και το objective του Jimenez και θα έχω και αυτόν.ειμαι διατεθημένος να διώξω και son και Sterling ετσι ώστε να φέρουν χρήματα και να πάω για κατι καλύτερο.πεοτε μου τι θα κάνατε στην θέση μου.

επισης αξιζει η αγορά γκολντ παιχτών 85+ οβεραλ ετσι ώστε να ολοκληρώσω κάποια sbc όπως ndindi ή jota ή Alonso;;;

https://imgur.com/Suq3Kbx

• Like 1

https://www.ea.com/games/fifa/fifa-20/news/pitch-notes-fifa20-game-data-center?__twitter_impression=true&isLocalized=true

Πολύ καλά στην θεωρία. Στην βράση κολλάει στο σίδερο....

Ας μου εξηγήσει κάποιος από αυτούς τους τύπους πως το να παίζω στην Ιρλανδία είναι καλύτερο από το να παίζω στην Φρανκφούρτη. Επίσης ας τους πει ότι οι σέρβερ που έχουν είναι μόνο για να stream-αρουν live webcam girls..... Και πάλι με delay.  

Edited by GiorgosTT
  • Like 1