Jump to content
zougaman

FIFA 20 Ultimate Team - Discussion Topic v1

Recommended Posts

5 hours ago, Bakogoal said:

Γιατί; 

Είπα κάτι λάθος; 

Ρυθμός,τερματοφυλακες,ping pong,δεν είναι όπως τα λέω; 

Φιλικά ρωτάω,ίσως μου ξέφυγε κάτι,δύο μέρες παίζω.

@broxopios σύστημα 4-4-2 με 1cdm,1 cam,και lmf rmf...χαμός!

Πολύ op μου φαίνεται.

Μάγκες πρέπει να πάρουμε τον Zaha που δίνει στο τέλος της σεζόν.. πως; Τι πρέπει να κάνουμε για να μαζέψουμε βαθμούς; Απλά να παίζουμε; 

Ο Ζαχα φαίνεται τρομερός αν κ λίγο το 3wf με χαλάει αλλά για δωρεάν κάρτα μια χαρά θα είναι. Για να τον πάρουμε πρέπει να μαζέψουμε xp από παιχνίδια καθώς και να κάνουμε τα διάφορα objectives που έχει για παραπάνω xp και για δωράκια που δίνει.

Εχω στραφεί προς γαλλικό πρωτάθλημα και ακόμα προσπαθώ να συνηθίσω το παιχνίδι και γνκ ψάχνω πολύ τα σύστηματα να δω ποιο μου πάει περισσότερο . Από παίκτες από Γαλλία πήρα στην ομάδα τον Αταλ τον ινφορμ και είναι παικταρας, ευχάριστη έκπληξη ο Νινγκα ο ινφορμ και τέλος αιχμή του δόρατος έχω Μπενεντετο.

Επίσης την ψάχνω με τρειντινγκ γνκ γτ θέλω να μαζέψω αρκετά κοινς με τον καιρό να πάρω παικταραδες τουμπανους. Τόσοι στο Τουίτερ και στο γιουτιουμπ βγάζουν εκατομμύρια κοινς με τρειντινγκ και έχουν παικταραδες ,δεν κατάλαβα πιο μάγκες είναι αυτοί Χαχαχαχ 

• Like 1

1 hour ago, SkyloMethIR said:

Εν πλω έχω διαβάσει αμέτρητα reviews, ξένα κι ελληνικά, και πραγματικά  έχω μπερδευτεί πολύ.

Διαβάζω γενικά για το χειρότερο fifa των τελευταίων ετών, με πλήθος προβλήματα.

Τελικά τι παίζει ρε παιδια; Να τη δώσω την 60αρα αύριο ή θα βλαστιμάω πάλι μετά

Ναι! ( δωσε) Ειναι πολυ καλυτερο του ντεμο μετα το update! Trust me.

• Like 2

1 hour ago, SkyloMethIR said:

Εν πλω έχω διαβάσει αμέτρητα reviews, ξένα κι ελληνικά, και πραγματικά  έχω μπερδευτεί πολύ.

Διαβάζω γενικά για το χειρότερο fifa των τελευταίων ετών, με πλήθος προβλήματα.

Τελικά τι παίζει ρε παιδια; Να τη δώσω την 60αρα αύριο ή θα βλαστιμάω πάλι μετά;

Το τελευταίο patch έφτιαξε τίποτα ή οχι;

Η safe λύση είναι να πάρεις την access που δοκιμάζεις το παιχνίδι για 10 ώρες. Εκεί θα βγάλεις ασφαλή συμπεράσματα. 

Η αλήθεια είναι ότι θέλει λίγα παιχνίδια να συνηθίσεις από το προ. Δεν ξέρω σε offline πως είναι μιας και ακούω πολλά προβλήματα, αλλά στο online και παραδόξως στο fut, μπορώ να πω ότι μου αρέσει. Ίσως τώρα που ακόμη δεν έχουν φτιάξει οι άλλοι τούμπανα ομάδες. Με μικρότερες ομάδες παίζεται πολύ ωραίο ποδόσφαιρο. Ίσως σε κανα μήνα που θα βλέπουμε icons και γενικά υπερπαίχτες να αρχίσει να γίνεται sprint fest. 

Γι αυτό το απολαμβάνω τώρα που μπορώ. 

Να ρωτήσω κάτι τους γνώστες. Σε κάποιους παίχτες στο market (τους απλούς), έχει κάποια εικονίδια πάνω τους. Όπως έναν κώνο που ανεβάζει την ταχύτητα για παράδειγμα. Αυτό είναι μόνιμο ή είναι για κάποια παιχνίδια;

SBC κάνετε; Αξίζουν; 

Τα Player Drafts τι είναι;

Εν κατακλείδι στο FUT για online έχουμε τα division rivals (που είναι κάτι σαν τα ranked του προ) και κάθε ΠΣΚ το weekend league.

Και μετά έχουμε και offline τα squad battles.

Μου διαφεύγει κάτι;  

30 minutes ago, broxopios said:

Να ρωτήσω κάτι τους γνώστες. Σε κάποιους παίχτες στο market (τους απλούς), έχει κάποια εικονίδια πάνω τους. Όπως έναν κώνο που ανεβάζει την ταχύτητα για παράδειγμα. Αυτό είναι μόνιμο ή είναι για κάποια παιχνίδια;

SBC κάνετε; Αξίζουν; 

Τα Player Drafts τι είναι;

Εν κατακλείδι στο FUT για online έχουμε τα division rivals (που είναι κάτι σαν τα ranked του προ) και κάθε ΠΣΚ το weekend league.

Και μετά έχουμε και offline τα squad battles.

Μου διαφεύγει κάτι;  

Έχουν βάλει boost για κάνα δυο ματς,μην ψαρωνεις,δεν είναι μόνιμα έτσι.

Sbc μερικά αξίζουν...πάντως σπάνια κάνω τα ακριβά από τώρα.

Μετά τον Γενάρη θα έχει παίκτες που θα στέκονται μέχρι τέλος.

Τα άλλα είναι όπως τα λες + τα weekly και season objectives...έχει πολύ ψωμί.

Edited by Bakogoal
  • Like 1

Το αγόρασα! Απλά θα παίξω βραδάκι, ίσως να το εγκαταστήσω απόγευμα. 

Δεν μετανιώνω, άλλωστε παίζω Fifa ανελλιπώς απαξ'απαντος. 

Έτρεξα λίγο το αλλο, και πλέον οι γιαπωνέζικη μηχανή λειτουργεί σαν κουλοχέρηδες σε βρώμικο καζίνο. 

Μόνο με χρυσά πλέον κάνεις παιχνίδι αν θες IF. ΡΕ ΟΥΣΤ! ΟΥΣΤ!!!

• Like 1

3 minutes ago, SkyloMethIR said:

Το αγόρασα! Απλά θα παίξω βραδάκι, ίσως να το εγκαταστήσω απόγευμα. 

Δεν μετανιώνω, άλλωστε παίζω Fifa ανελλιπώς απαξ'απαντος. 

Έτρεξα λίγο το αλλο, και πλέον οι γιαπωνέζικη μηχανή λειτουργεί σαν κουλοχέρηδες σε βρώμικο καζίνο. 

Μόνο με χρυσά πλέον κάνεις παιχνίδι αν θες IF. ΡΕ ΟΥΣΤ! ΟΥΣΤ!!!

Περιμένουμε με ανυπομονησία τις εντυπώσεις σου! 😁😎

• Like 1

χαιρετώ τα νέα μέλη στο FUT :D

• Like 1
  • Haha 4

Ήρθε Gabriel Jesus από το πουθενά untradable!

Από δωρεάν πακέτο με consumables!

Είχε μέσα player pick!

• Like 4

@zougaman φχαριστούμε!

Έχω φτιάξει μια ψιλο-οκ ομάδα για τώρα και μένει μόνο να πάρω έναν καλύτερο RB. Είμαι ανάμεσα σε Meunier & Malcuit. Έχετε παίξει με κάποιον από τους 2? Μάλιστα ο Meunier παρότι καλύτερο ovl είναι και ελαφρώς φθηνότερος. 

Μπορούμε να βάλουμε στο ραντάρ μόνο χρώματα με τελίτσες κι όχι σχήματα; Δε μου αρέσει αυτή η επιλογή της ΕΑ.

Η ομάδα μέχρι στιγμής

Screen-Hunter-62-Oct-05-18-00.png

• Like 1

17 minutes ago, broxopios said:

@zougaman φχαριστούμε!

Έχω φτιάξει μια ψιλο-οκ ομάδα για τώρα και μένει μόνο να πάρω έναν καλύτερο RB. Είμαι ανάμεσα σε Meunier & Malcuit. Έχετε παίξει με κάποιον από τους 2? Μάλιστα ο Meunier παρότι καλύτερο ovl είναι και ελαφρώς φθηνότερος. 

Μπορούμε να βάλουμε στο ραντάρ μόνο χρώματα με τελίτσες κι όχι σχήματα; Δε μου αρέσει αυτή η επιλογή της ΕΑ.

Η ομάδα μέχρι στιγμής

Screen-Hunter-62-Oct-05-18-00.png

εγώ να σου πω την αλήθεια χρώματα με τελίτσες είχα πάντα άρα υπάρχει η επιλογή στα settings του radar.

Malcuit πιο ακριβός λόγω pace αλλά MEUNIER θα κάνει καλά την δουλειά του, επίσης μπορείς σε αλλαγή συστήματος ingame Να τον βάλεις και κέντρο

• Like 1

@Bakogoal Δεν πήγαινε σε σένα το σχόλιο αλλά στον @SkyloMethIR.

Έχω πάθει πλάκα με τον Niakate στην Γαλλική που έχω ! 65 ματς με 68 γκολ! Από div 6 ανέβηκα div 5 Και είμαι κοντά για το 4 και πάει τραίνο το τέρας!

Έχει κάποιος τον Μπενζεμά; Θέλω να τον πάρω για CAM στην θέση του Payet. Τι λέτε αξίζει να δώσω τα 23κ!;;;;

@broxopios Εγώ έχω τον Payet και αλλαγή του τον Cyprien νομίζω είναι 1 κλικ καλύτερος ο Payet. Αντί του Σαρρ πήρα για rb τον Aguilar. Δεν είναι κακός μπορείς να τον τεστάρεις !

Mateta και Plea σε καμία περίπτωση δεν τους συγκρίνω με Niakate.

• Like 1

@JrdGr καλά το κέντρο μου σηκώνει πολλή αναβάθμιση. Θα ήθελα sissoko αλλά πρέπει να μαζέψω coins. 

Τον niakate θα τον τσεκάρω. Δεν τον είχα στα υπόψη μου.

Σε αυτόν αναφέρεσαι; Τον 70αρη;

https://www.futhead.com/20/players/11000/youssoufou-niakate/

Edited by broxopios

@JrdGr κουβέντα να γίνεται,δεν παρεξηγησα κάτι.

• Like 1

Λοιπόν, πρώιμες εντυπώσεις:

Καμία σχέση με το demo, προφανώς το τελευταίο update έφτιαξε κάποια πράγματα.

Μ'αρέσουν τα νέα μενού στην εμφάνιση και τις επιλογές.

Επίσης πολύ ωραίο gameplay για τα δεδομένα του fifa όπως το ξέρουμε. Παίζεις ωραία μπαλίτσα. Βέβαια δεν άγγιξα ακόμα online παίζω μόνο battles για να μαζέψω φράγκα και να φτιάξω μια πιο καλή ομάδα.

Μου αρέσει το νεο σύστημα (βελτιωμένο παλιό μάλλον) με τις seasons και τα tasks και τα καλούδια που σου προσφέρει. Πιο ενδιαφέρον από τα μέχρι πέρυσι.

Γενικά, το φοβόμουν μη βγει μάπα και κλαίω την 60αρα, αλλά ως τώρα φαίνεται ότι με εκπλήσσει ευχάριστα. 

Βέβαια ea είναι αυτή, και με τα 20 title updates ριναι πιθανό να αλλάξει πάλι το παιχνίδι, αλλά είναι θετικό ότι τα κακώς κείμενα του demo και της D1 τα βελτίωσε άμεσα (εντάξει όχι όλα, αλλά εκεί που με ενδιαφέρει εμενα).

Γενικά συγκρίνοντας τα 2 modes, FUT και MyClub, κατάλαβα γιατί το Pro όσο καλό και να είναι στο gameplay, ποτέ δε θα ξεπεράσει το FIFA. Η μέρα με τη νύχτα. 

Καλή Κυριακή και ελπίζω να μη ξενερώσω κι εδώ (δε με παίρνει κιόλας).

• Like 4

My Club νεκρό.

Εδώ τώρα σκέφτομαι να κάνω τα objectives για τον ndombele.

Κάθε βδομάδα έχει πράγματα να ασχοληθείς,το gameplay είναι θέμα γούστου αλλά το περιεχόμενο δεν είναι...το ένα έχει,το άλλο δεν έχει.

• Like 4

1 hour ago, Bakogoal said:

My Club νεκρό.

Εδώ τώρα σκέφτομαι να κάνω τα objectives για τον ndombele.

Κάθε βδομάδα έχει πράγματα να ασχοληθείς,το gameplay είναι θέμα γούστου αλλά το περιεχόμενο δεν είναι...το ένα έχει,το άλλο δεν έχει.

Έτσι ρε συ. Ήθελα να ήξερα δεν το βλέπουν οι τύποι απέναντι; Δηλαδή δε μπορώ να φανταστώ ότι υπάρχουν άτομα που σκανε λεφτά για coins για να παίζουν ένα ανούσιο online απλά να ανεβαίνουν στο ranking Και κύπελλα πρόκλησης της κακιάς ώρας, συν του ότι δε βρίσκουν αντίπαλο και έχουν και την εντελώς broken συμπεριφορά του παιχνιδιού μεσ' τον αγώνα....

Έλεος πραγματικά. Αλλά φταίμε εμείς που ενώ είδαμε ότι no news bad news για το Myclub πήγαμε και το αγοράσαμε.

Αν δεν αλλάξει 100% του χρόνου το mode, δε μπα να φτιάχνει καφέ και τοστ το gameplay, άντε γεια...

22 hours ago, zougaman said:

εγώ να σου πω την αλήθεια χρώματα με τελίτσες είχα πάντα άρα υπάρχει η επιλογή στα settings του radar.

Νομίζω πως από πέρσι που το αλλάξανε σε τριγωνάκια κτλ για αυτούς που έχουν αχρωματοψία,δεν έχει πλέον την επιλογή να το βάλεις μόνο τελίτσες όπως παλιά.Και μένα μου φαίνεται άσχημο και μπερδευτικό όπως είναι τώρα με τα σχεδιάκια.Τουλάχιστον πέρσι που το δοκίμασα σίγουρα δεν γινόταν να το αλλάξεις.Φέτος δεν ξέρω αν προσθέσαν κάποια παραπάνω επιλογή.Μπορείς να το δοκιμάσεις και να ενημερώσεις άμα είναι?

1 hour ago, Ribo_10 said:

Νομίζω πως από πέρσι που το αλλάξανε σε τριγωνάκια κτλ για αυτούς που έχουν αχρωματοψία,δεν έχει πλέον την επιλογή να το βάλεις μόνο τελίτσες όπως παλιά.Και μένα μου φαίνεται άσχημο και μπερδευτικό όπως είναι τώρα με τα σχεδιάκια.Τουλάχιστον πέρσι που το δοκίμασα σίγουρα δεν γινόταν να το αλλάξεις.Φέτος δεν ξέρω αν προσθέσαν κάποια παραπάνω επιλογή.Μπορείς να το δοκιμάσεις και να ενημερώσεις άμα είναι?

Έψαξα, αλλά το μόνο που έχει είναι να αλλάξεις χρώματα στα σχήματα. Κι εγώ θα προτιμούσα μόνο τελίτσες με τα χρώματα των ομάδων, αλλά οκ. Περίεργο που το αφαίρεσαν. Δεν το συνηθίζει η ΕΑ. 

• Like 1

1 hour ago, broxopios said:

Έψαξα, αλλά το μόνο που έχει είναι να αλλάξεις χρώματα στα σχήματα. Κι εγώ θα προτιμούσα μόνο τελίτσες με τα χρώματα των ομάδων, αλλά οκ. Περίεργο που το αφαίρεσαν. Δεν το συνηθίζει η ΕΑ. 

Απ'ότι είχα διαβάσει και στο evoweb αν θυμάμαι καλά μάλλον το κάνανε έτσι γι'αυτούς που έχουν αχρωματοψία και δεν μπορούν να ξεχωρίσουν χρώματα,οπότε θα πρέπει να βλέπουν διαφορετικά σχήματα.Και όντως,αν το σκεφτείς,δεν υπήρχε άλλος λόγος να το αλλάξουν.Το θέμα είναι ότι θα έπρεπε να αφήσουν και την κλασική επιλογή με τα κυκλάκια/τελίτσες να υπάρχει όπως παλιά για όποιον θέλει και όχι να την αφαιρέσουν τελείως.Δεν έχουμε όλοι αχρωματοψία άλλωστε ευτυχώς.Όπως είναι τώρα είναι κακάσχημο και περισσότερο σε μπερδεύει όταν το κοιτάς παρά σε βοηθάει.Έπαθε Κοναμίτιδα μάλλον και η ΕΑ και αφαιρεί πράγματα χωρίς λόγο.Ένα άλλο που μου τη σπάει είναι που δεν υπάρχει επιλογή να αφαιρέσεις αυτό το πανάσχημο κίτρινο ball cursor που εμφανίζεται στο γήπεδο σε κάθε μακρινή μπαλιά.Πάλι καλά που στο Pro στο pc τουλάχιστον υπάρχει τρόπος να το αφαιρέσεις και είναι το πρώτο πράγμα που κάνω κάθε φορά όταν πιάνω το καινούργιο παιχνίδι.Λες και είναι τόσο δύσκολο να βάλουν μία επιλογή On/Off να πούμε.. 

Ήρθε ο Ndombele,με πολύ κόπο...επαιζα με μια Γαλλική αξίας 10k.

Τα καταφέραμε όμως και συνεχίζουμε,ήρθε και untre Σωκράτης Παπασταθοπουλος.

Από την τιμή του καταλαβαίνω πως είναι usable,σίγουρα καλύτερος από αυτούς που έχω.

• Like 1

Λοιπόν, 7 ματς online και οι εντυπώσεις παραμένουν ενδιαφέρουσες. 

Άλλο παιχνίδι, σε ότι αφορά την αμυντική λειτουργία της ομάδας, μιας και εντελώς διαφορετικά αντιμετωπίζεις τη CPU σε World Class ή Legendary, και εντελώς διαφορετικά έναν άνθρωπο.

Εκεί λοιπόν που είχα ένα σερί 9-0-0 στα 2 παραπάνω επίπεδα δυσκολίας, ήρθε η κατραπακια με απολογισμό 0-2-5 στο Rivals.

Ήττες βαριές οι 3, στο γκολ οι 2, και 2 ισοπαλίες 3-3 καρμπόν όμως ! Ισοφαριστηκα και στις 2 στις καθυστερήσεις...

Ήταν στιγμές που έχανα εντελώς τον έλεγχο και μάλλον θα παίξω αρκετά να συνηθίσω το νεο τρόπο άμυνας. Μη ξεχνάμε ότι 1 μήνα (συν 1 του demo) σε PES2020 δε βοήθησε και πολύ.

Αυτο που μου έκανε θετική εντύπωση είναι η σχεδόν ανυπαρξία SCRIPT σε όλα τα ματς, ακόμα και στα δύο 3-3, μιας και όλα τα γκολ μπήκαν καθαρά από λάθη δικά μου ή του αντιπάλου λόγω προφανώς της αμυντικής λειτουργίας. 

Ομάδα έφτιαξα μια 81αρα ισπανική, μιας και δε θέλω να ξοδέψω χρήμα, αλλά να μαζέψω για να φτιάξω κάτι καλό πιο μετά. Έχω και τα silver γαλλάκια (με Βαλμπουενα και Μανταντα χρυσους) για offline, συν ένα σωρό δώρα από πακετα rewards που θα μοσχοπουληθουν (ναι ναι... όπως ακριβώς στο Myclub...).

Δε ξέρω, φαίνεται να μου αρέσει και αυτο με ικανοποιεί σε μεγάλο βαθμό. 

Edited by SkyloMethIR

2 hours ago, SkyloMethIR said:

Λοιπόν, 7 ματς online και οι εντυπώσεις παραμένουν ενδιαφέρουσες. 

Άλλο παιχνίδι, σε ότι αφορά την αμυντική λειτουργία της ομάδας, μιας και εντελώς διαφορετικά αντιμετωπίζεις τη CPU σε World Class ή Legendary, και εντελώς διαφορετικά έναν άνθρωπο.

Εκεί λοιπόν που είχα ένα σερί 9-0-0 στα 2 παραπάνω επίπεδα δυσκολίας, ήρθε η κατραπακια με απολογισμό 0-2-5 στο Rivals.

Ήττες βαριές οι 3, στο γκολ οι 2, και 2 ισοπαλίες 3-3 καρμπόν όμως ! Ισοφαριστηκα και στις 2 στις καθυστερήσεις...

Ήταν στιγμές που έχανα εντελώς τον έλεγχο και μάλλον θα παίξω αρκετά να συνηθίσω το νεο τρόπο άμυνας. Μη ξεχνάμε ότι 1 μήνα (συν 1 του demo) σε PES2020 δε βοήθησε και πολύ.

Αυτο που μου έκανε θετική εντύπωση είναι η σχεδόν ανυπαρξία SCRIPT σε όλα τα ματς, ακόμα και στα δύο 3-3, μιας και όλα τα γκολ μπήκαν καθαρά από λάθη δικά μου ή του αντιπάλου λόγω προφανώς της αμυντικής λειτουργίας. 

Ομάδα έφτιαξα μια 81αρα ισπανική, μιας και δε θέλω να ξοδέψω χρήμα, αλλά να μαζέψω για να φτιάξω κάτι καλό πιο μετά. Έχω και τα silver γαλλάκια (με Βαλμπουενα και Μανταντα χρυσους) για offline, συν ένα σωρό δώρα από πακετα rewards που θα μοσχοπουληθουν (ναι ναι... όπως ακριβώς στο Myclub...).

Δε ξέρω, φαίνεται να μου αρέσει και αυτο με ικανοποιεί σε μεγάλο βαθμό. 

Η άμυνα να ξέρεις είναι τελείως manual.Εμεις που ήρθαμε από το πρό καλό θα ήταν να παίζουμε με δύο cdm η 5 στη άμυνα.Θελει πολύ δουλειά να την συνηθησουμε.Περσυ στο πρώτο wl είχα βγει gold1 και φέτος λόγω της άμυνας μου με το ζόρι silver 1