Jump to content
zougaman

FIFA 20 Ultimate Team - Discussion Topic v1

Recommended Posts

2 hours ago, lotto2009 said:

Δλδ παίρνω τα untreatables κάνω τα sbc και ότι πακέτα πάρω από τα sbc τα βάζω για πούλημα;;;αυτό εννοείς;;;

Ακριβώς. 

• Like 1

Ήρθε ο Ιταλός θεριστής στην ομάδα. Από αμυντικό δίδυμο κλείσαμε! Πάμε για επίθεση τώρα. 

Screen-Hunter-81-Apr-28-21-35.png

• Love 2
  • Like 1

Θα τον έπαιρνα και εγώ αλλά:

1. Είναι πιο φτηνό να αγοράσεις αμυντικό.

2. Αν έπαιρνα Μαλντίνι, δεν έμεναν αρκετά tokens για κάτι καλό. 

• Like 1

3 hours ago, GiorgosTT said:

Θα τον έπαιρνα και εγώ αλλά:

1. Είναι πιο φτηνό να αγοράσεις αμυντικό.

2. Αν έπαιρνα Μαλντίνι, δεν έμεναν αρκετά tokens για κάτι καλό. 

Ισχύει.

Όμως επέλεξα στα πρώτα swap icons να πάρω το prime πακέτο κι έτσι αναγκαστικά ο καλύτερος διαθέσιμος ήταν ο Ιταλός. Διαφορετικά θα πήγαινα σε Zidane ή τον δικό σου. Φωτιά ε;

καλημερα! καλα πακετα πηραμε σημερα,ολλες οι επιλογες μου ηταν untradeable οποτε ανοιξα 12 πακετα

εδωσε aguero dyballa και isco και μερικους 84-83

να φανταστω busguets ουτε με shadow σωζεται η κατασταση?? γιατι πραγματικα μου αρεσει πολυ αυτος ο παικτης και περα απο την ταχυτητα τα αλλα στατιστικα του ειναι απιστευτα

Image

• Like 2

Λοιπόν. Ένα σας λέω. Πήρα το παλτό τον Dembele. Για να μην σας κάνω μπλοκ, σταματήστε να ανεβάζετε τους παίκτες που πήρατε. Toxic mode on.

• Haha 3

Άνοιξα πάνω από 30 πακέτα σημερα..και από rewards κατι από sbc...3 κάρτες totssf μου έδωσε σημερα και έκανα τον σταυρο μου..σκάει ο πρώτος Brandt (90overal) σκαρί ο δεύτερος Gulasci (89 overal) βλέπω και τον τρίτο να έρχεται...φτιάξε με τωρα λέω...τι ζητούσα έναν παιχταρα από premier league...οχιιι εκεί αυτό έκανε το καλό να δώσει 3 κάρτες αλλα καμία από αυτές δρν μπορώ να χρησινοποιησω...μην λέω και πολλα ο τρίτος Courtois (93 overal)...Άι σιχτιρ λέω με τους ΤΦ...τουλάχιστον πωλούνται εκτός του Brandt..αν και δρν ξέρω τι να κάνω..μένω με απλό areola ή κρατάω courtois βέβαια θα χαλάει το chemistry.

επισης fut champ μου έβγαλε να διαλέξω ανάμεσα σε κατι τελειωμένους απτά αζήτητα της Αγγλίας και πήρα Williams rwb 86 overal..

έκανα και το sbc για totw και εκεί χαλι μαύρο, μου έδωσε sidnei από real betis.

τοσες κάρτες καμία από Αγγλία.

μολις έκανα το objective του thuram και απτά πακέτα που μου έδωσε το ένα μου έβγαλε totssf casemiro (untreadable)..δεν ξέρω τι γίνετε σημερα αλλα είναι ο 4ος totssf που μου έρχεται...να μπορούσα να τους ενσωματώσω και κάπως στην ομάδα καλα θα ήταν.

αν έχετε καμία ιδέα πείτε την.

Edited by lotto2009

Εμένα από κόκκινα μου έδωσε Thiago & Grimaldo που είχα πουλήσει πριν μερικές μέρες. Οκ θα φύγουν σε κάποιο SBC tots. Αν και τον Grimaldo ίσως τον κρατήσω για δοκιμές. O Thiago δε νομίζω να με βολέψει κάπως. 

@john2906 νομίζω δε σώζεται ούτε με shadow ο busquets. Γιατί εκτός της ταχύτητας, έχει πολύ χαμηλό balance και agility. Σαν μαούνα τον φαντάζομαι. Αλλά δε χάνεις κάτι να δοκιμάσεις. Θα μου πεις το shadow είναι λίγο τσουχτερό για να το κάψεις. Αλλά μπορεί να κερδίσεις παίχτη αν σου κάνει. Δοκίμασε τον λίγο έτσι να δει πως είναι στα στριψίματα και αν δε σε χαλάει, κούμπωσε του ένα shadow.

@lotto2009 ότι δε θες και μάλλον δε θα χρησιμοποιήσεις άμεσα, πούλα. ο Brandt κρίμα που είναι untradeable. Δίνει καλό πρόφιτ. Οι άλλοι 2 οκ. Δυστυχώς οι GK δεν δίνουν πολλά. Ο Courtois είναι καλός και αν θελήσεις να χρησιμοποιήσεις, πας και αγοράζεις τον απλό χρυσό Varane με anchor ή shadow και τον βάζεις στη θέση του Hernandez. 

@broxopios  εκανα σημερα το sbc του vidal,περιμενα να δω κατι πολυ δυνατο στα παιχνιδια που επαιξα αλλα για την ωρα εχω αναμεικτα συναισθηματα

θα τον δω και στο wl πως θα παει.

@john2906 δεν τρελάθηκες ε; Γενικά δεν ακούστηκε πολύ. 

Εγώ έχω καταλήξει ότι σαν τους icons δεν υπάρχει σύγκριση. Εντάξει όχι όλοι, αλλά η πλειοψηφία. Ακόμη και ο prime Stoichkov που έχω, κάνει διαφορά παρόλο το 3wf.  Για το κέντρο κάποια στιγμή θα ήθελα έναν Vieira. Για Gullit δεν το συζητώ βέβαια γιατί είναι άπιαστο όνειρο. Όσες φορές τον πέτυχα με διέλυσε στο κέντρο. Και οι δύο. O Gullit είναι game changer. 

@broxopios έλεγα μπας και υπάρχει τρόπος κάπως να χορεσουν όλοι μαζι αλλα φανταζομαι απίθανο σωστά;;;ούτε με κάποιους icons θα μπορέσει να γίνει δουλεια λες ε;;;

Edited by lotto2009

Χρόνια πολλά Χριστός Ανέστη. 

Το έχω παρατήσει εδώ και μήνες μετά την toty. Να φανταστώ έχουν βάλει αρκετά patch.... Σε τι φάση είναι το παιχνίδι να το βάλω να κάψω μερικές ώρες ή να ασχοληθώ με κάτι πιο ενδιαφέρον; 

14 hours ago, lotto2009 said:

@broxopios έλεγα μπας και υπάρχει τρόπος κάπως να χορεσουν όλοι μαζι αλλα φανταζομαι απίθανο σωστά;;;ούτε με κάποιους icons θα μπορέσει να γίνει δουλεια λες ε;;;

Πάντα βοηθάνε οι icons αλλά πρέπει να αποφασίσεις ποιους θέλεις να χωρέσεις στην ομάδα. 

41 minutes ago, JrdGr said:

Το έχω παρατήσει εδώ και μήνες μετά την toty. Να φανταστώ έχουν βάλει αρκετά patch.... Σε τι φάση είναι το παιχνίδι να το βάλω να κάψω μερικές ώρες ή να ασχοληθώ με κάτι πιο ενδιαφέρον; 

Είναι θέμα γούστου. Εγώ για παράδειγμα το απολαμβάνω ακόμη. Βέβαια πρέπει να ξέρεις ότι έχουν γεμίσει τούμπανα ομάδες και είναι πολύ δύσκολα τα πράγματα αν δεν έχεις τόσο δυνατή 11αδα. 

8 minutes ago, lotto2009 said:

@broxopios αξιζει κάποιος από αυτούς να χτίσω πάνω του;;;

Για μένα όχι.

λόγω παιδιών και έλλειψης χρόνου, αποφάσισα να ξεκινήσω σημερα το πρωι το wl.

Ξεκινησα στις 10.30 πμ και έκανα σερί 4-0. Ειπα να συνεχισω μιας και έβλεπα να εχω φόρμα. Μεγα λάθος. Μου έτυχαν 3 συνεχομενοι Γερμανοι. 3 συνεχόμενες ήττες. Το αφηνω στο 4-3 και τα υπολοιπα μετα τα μεσάνυχτα και μετα το pack opening. Στόχος το gold3-2.

Κατέβηκα με αυτη την ομάδα και σύστημα : https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=e1jWghijnTtww:FFA20PS4

Edited by siapos
  • Like 1

@siapos  ρε φιλε τι φαση με τους γερμανους??? δεν κουνιουνται οι παιχτες μου οποτε μου τυχαινουν,βαζω αλλαγη το simon στο 70 και ο τυπος δεν μπορουσε να κουνηθει

• Sad 1

21 minutes ago, john2906 said:

@siapos  ρε φιλε τι φαση με τους γερμανους??? δεν κουνιουνται οι παιχτες μου οποτε μου τυχαινουν,βαζω αλλαγη το simon στο 70 και ο τυπος δεν μπορουσε να κουνηθει

έτσι ακριβώς. Δεν μπορούσα να κουνηθω, να κανω ντρίπλα, να κάνω πάσα....τίποτα....

• Sad 1

Εγώ το πρωί έχασα μέχρι και σε squad battles και σε ένα ήταν τόσο χάλια που έκανα rage quit.

Όταν κάνετε μια ήττα να σταματάτε. Συνήθως ακολουθούν και άλλες....

Λογικό να μην μπορείτε να κουνηθείτε με Γερμανούς. Παίζουν με 3 ms delay και εμείς με 60 στην καλύτερη.

Σε κάποια ματς κάνει μπαμ ότι ο αντίπαλος υπερέχει σε σύνδεση. Αν είναι και καλός, το έχεις χάσει το ματς.

Προσπάθησα σήμερα να κάνω τις σέντρες για τον Laporte. Σε 2 ματς έβαλα γκολ με σέντρα και κέρδισα αλλά δε μου τις μέτρησε. Τι φάση; 2 τα ενδεχόμενα σκέφτηκα. 1. να μην μετράει τη σέντρα όταν αυτή γίνεται εντός της περιοχής. 2. Δε θυμάμαι πως έγιναν σε μένα, αλλά ίσως θέλει μετά τη σέντρα σουτ με τη μια. Να μην γίνει κοντρόλ δηλαδή. 

Μάλλον θα τον αφήσω. Είναι too much 5 σέντρες στο φετινό FIFA. Λήγει κιόλας αύριο, ξεκίνησε και το wl...

2 hours ago, broxopios said:

Σε κάποια ματς κάνει μπαμ ότι ο αντίπαλος υπερέχει σε σύνδεση. Αν είναι και καλός, το έχεις χάσει το ματς.

Προσπάθησα σήμερα να κάνω τις σέντρες για τον Laporte. Σε 2 ματς έβαλα γκολ με σέντρα και κέρδισα αλλά δε μου τις μέτρησε. Τι φάση; 2 τα ενδεχόμενα σκέφτηκα. 1. να μην μετράει τη σέντρα όταν αυτή γίνεται εντός της περιοχής. 2. Δε θυμάμαι πως έγιναν σε μένα, αλλά ίσως θέλει μετά τη σέντρα σουτ με τη μια. Να μην γίνει κοντρόλ δηλαδή. 

Μάλλον θα τον αφήσω. Είναι too much 5 σέντρες στο φετινό FIFA. Λήγει κιόλας αύριο, ξεκίνησε και το wl...

Επειδη τον εχω ολοκληρωσει τον laporte νομιζω το 2) που αναφερεις ισχυει με το κοντρολ.Θελει με τη μια το σουτ/κεφαλια γιατι μου χε τυχει και μενα και δεν το ειχε μετρησει.

59 minutes ago, Margiannis said:

Επειδη τον εχω ολοκληρωσει τον laporte νομιζω το 2) που αναφερεις ισχυει με το κοντρολ.Θελει με τη μια το σουτ/κεφαλια γιατι μου χε τυχει και μενα και δεν το ειχε μετρησει.

Μπα. Ξανά μέσα από την περιοχή σέντρα, κεφάλια με τη μια και δεν μου μέτρησε στα objectives. 

Ξυπνάω απόγευμα και βρίσκω αυτό το παιδί σε τιμή ευκαιρίας....

Όποτε η κατάσταση στα 2 squad διαμορφώνεται ως εξής. 

4UfSD5B.jpg

Εδώ Koeman και Sissoko θα αλλάζουν ingame θέσεις.

a1MpZRs.jpg

@broxopios Η κίνηση της μπάλας πρέπει να είναι κάθετη στον διαμήκη άξονα του γηπέδου. Αν είναι παράλληλα δεν μετράει. Δεν έχει σημασία αν είναι μέσα από την περιοχή ή έξω, απλά πρέπει να την κάνεις αφού περάσεις την γραμμή της μεγάλης περιοχής.

• Like 1

30 πακέτα άνοιξα και έβγαλα το καλύτερο profit όλης της χρόνιας. 

Δεν πρόλαβα να πουλήσω στα 660 και έφυγε στα 510.

ZzGjhWW.jpg

• Like 3