Jump to content
zougaman

FIFA 20 Ultimate Team - Discussion Topic v1

Recommended Posts

2 hours ago, broxopios said:

Σήμερα ξύπνησα με διάθεση να κάνω το SBC του Sergio Ramos. Συνήθως δεν κάνω SBC, αλλά λίγο που τον είδα, ο τύπος είναι τέρας. Έχει 3 ομάδες για να τον ολοκληρώσεις. Τις 2 μπορώ να τις φτιάξω από παίχτες που ήδη έχω. Μόνο την τρίτη πρέπει να αγοράσω. Κοινώς θα μου βγει γύρω στα 200k. Αλλά θα πουλήσω και τον Varane 100k (μιας και θα πάρω τον Maldini με τα επόμενα Icon Swaps, οπότε 100k o Ramos. Καθόλου άσχημα. 

Νομίζω ότι έτσι θα ξεμπερδέψω με το θέμα άμυνα για το υπόλοιπο του παιχνιδιού και θα επικεντρωθώ στις υπόλοιπες θέσεις. 

Η ομάδα χωρίς κάποια άλλη προσθήκη θα διαμορφωθεί κάπως έτσι

Screen-Hunter-71-Apr-03-12-21.png

Το πρόβλημα βέβαια είναι ότι θα έχω θέμα στη χημεία της ομάδας όταν έρθει ο Fred.

Επίσης κάποια στιγμή σκέφτομαι να αλλάξω τον Mane καθώς δε έχει συνεισφέρει όσα θα ήθελα στο παιχνίδι μου. Γαμώτο δεν έπρεπε να δοκιμάσω τον prime Best. Τι παιχτούρα ήταν αυτή. Ίσως μια καλή λύση θα ήταν ο Neymar, αλλά πάλι η χημεία θα είναι πρόβλημα. 

Πάντως γουστάρω πολύ αυτό το χτίσε γκρέμισε, αναβάθμισε την ομάδα σου. 

Αν είχα τα coins σε ένα μήνα αυτή θα ήθελα να ήταν η ομάδα μου.

Screen-Hunter-71-Apr-03-12-35.png

Κανένα θέμα με Νεϊμάρ. Κάνεις cam τον Ben Yeder και τον Καντέ Striker και είσαι έτοιμος. Με την άμυνα δεν έκλεισες γιατί τον Bay Roberto Carlos οι περισσότεροι wingers τον κάνουν πάρτυ πλέον. 

• Thanks 1

Άσχετο πάλι (σόρι για το σπαμ).

Τελευταία φορά που είχα παίξει ήταν το fifa 18 και εδώ θυμάμαι γινόταν χαμούλης. Βλέπω τώρα στο '17 v3, στο '18 v2 και τώρα με το ζόρι 40 σελίδες στην v1. 

Χάθηκε ο κόσμος; Βαρέθηκε; Το γύρισε στο Pro; Βρήκε γκόμενα; :P

4 minutes ago, arkoudos1980 said:

Τελευταία φορά που είχα παίξει ήταν το fifa 18 και εδώ θυμάμαι γινόταν χαμούλης. Βλέπω τώρα στο '17 v3, στο '18 v2 και τώρα με το ζόρι 40 σελίδες στην v1. 

Χάθηκε ο κόσμος; Βαρέθηκε; Το γύρισε στο Pro; Βρήκε γκόμενα; 😛

Φίλε αν μπορούσαμε να βρούμε γκόμενα δεν θα παίζαμε κανένα ΦΙΦΑ.

• Haha 5

2 hours ago, ssnap89 said:

Επίσης, αν με βολέψει ο Ben Yedder, θα πάω και για τον OTW, αλλιώς θα ψαχτώ σε ICON και για την επίθεση.

Είχες τον 83αρη καθόλου; Κι εγώ για τον 87αρη πάω. Πάντως ακόμη και ο 83αρης ακόμη πάρτι κάνει μπροστά. Θέλω να ελπίζω ότι ο 87αρης θα είναι 2 σκάλες πάνω. 

Περιμένω εντυπώσεις για τον if. 

1 hour ago, GiorgosTT said:

Κανένα θέμα με Νεϊμάρ. Κάνεις cam τον Ben Yeder και τον Καντέ Striker και είσαι έτοιμος. Με την άμυνα δεν έκλεισες γιατί τον Bay Roberto Carlos οι περισσότεροι wingers τον κάνουν πάρτυ πλέον. 

Μπράβο ρε Γιώργο. Ήταν το μόνο που δεν έκανα! Τον Fred πως θα τον χωρέσω αντί του Matuidi?

Ακόμη ο Carlos κρατάει. Θα δείξει από σήμερα το βράδυ. 

1 hour ago, arkoudos1980 said:

Χάθηκε ο κόσμος; Βαρέθηκε; Το γύρισε στο Pro; Βρήκε γκόμενα; 😛

Πλέον πολλοί είναι στο fb. Λίγα πιτσιρίκια θα ασχοληθούν με το φόρουμ. Αλλάζουν οι εποχές. 

Edited by broxopios
  • Like 1

23 minutes ago, broxopios said:

Πλέον πολλοί είναι στο fb. Λίγα πιτσιρίκια θα ασχοληθούν με το φόρουμ. Αλλάζουν οι εποχές. 

Και στο reddit αλλά είναι κρίμα γιατί και οι 2 αυτές πλατφόρμες δε βολεύουν για τέτοιες συζητήσεις.

• Like 1

18 minutes ago, johnson said:

Και στο reddit αλλά είναι κρίμα γιατί και οι 2 αυτές πλατφόρμες δε βολεύουν για τέτοιες συζητήσεις.

Δεν έχει καμία σχέση με τα φόρουμ ναι. Επικρατεί χάος, βρισιές, ασέβεια, μπούλινγκ. Δεν ξέρω αν θα μεγαλώσει κι άλλο αυτό στο μέλλον, αλλά όσο κρατάνε τα φορουμ, είμαστε καλά εμείς. 

• Like 3

5 hours ago, ssnap89 said:

Καλησπέρα σε όλους και καλή τύχη στο WL.

Θα ήθελα να ευχαριστήσω τους φίλους @kosigr & @GiorgosTT για την βοήθειά τους και τις συμβουλές τους.

Η ομάδα υπέστη ένα extreme makeover και διαμορφώθηκε ως εξής:

https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=edEBYK2jnTfzB:FFA20PS4

In game, o Vidal πηγαίνει CDM δίπλα στον Herrera.
CAM Mbappe - Ikone - Dembele
ST Ben Yedder (Σημερινή προσθήκη για να δοκιμαστεί στο WL).

Ως προς του υπάρχοντες παίχτες, θα ήθελα να επισημάνω πόσο μεγάλη διαφορά είδα ingame, με την παρουσία του Sergio Ramos (Πραγματικά ανέβηκε λεβελ η άμυνά μου) και του Mbappe, όπου ο χειρισμός κι οι εκτελέσεις του είναι απολαυστικές.

Στο επόμενο διάστημα θα ήθελα να κάνω μια αναβάθμιση στα CDM (σκέφτομαι Shapeshifter Mendy ή καποιον Icon), όπως και στα δεξιά της άμυνας.
Επίσης, αν με βολέψει ο Ben Yedder, θα πάω και για τον OTW, αλλιώς θα ψαχτώ σε ICON και για την επίθεση.

Πολύ ωραία η ομάδα σου έτσι όπως τη διαμόρφωσες. Αρχικά άλλαξε θέση Ben με Mbappe αν δε θες να δώσεις τα 5K για να κάνεις τον Ben CAM και οπωσδήποτε άλλαξε chemistry style (shadow ή anchor προτείνω) στον Herrera αφού παίζει CDM. Θεωρώ ότι ιδανικό θα ήταν αν μαζέψεις coins μελλοντικά να πας προς Neymar (θα δεις τότε ποιος σε βόλεψε και ποιος όχι για να τον αλλάξεις μαζί του), ενώ στο λέω κι εγώ που τον έχω και οποιονδήποτε άλλον ακούσεις να συζητάει για αυτόν κάνε όποτε βρεις τα coins και ειδικά αν έχεις και αρκετούς untre στο club το SBC του Ramos, φαντάσου τη διαφορά με τον 90 που έχεις όταν ο άλλος έχει 89 pace, είναι απίστευτο CB, αντί να δώσεις τόσα coins για Mendy πχ.

Ευτυχώς που ακόμη υπάρχουν τα forum, γιατί είναι γελοία ώρες ώρες η κατάσταση στο fb (παρακολουθώ, αλλά ποτέ δε γράφω για πάρα πολλούς λόγους) για να γίνει μία όμορφη συζήτηση.

Την προηγούμενη εβδομάδα να πω ότι πάλι πήγα Gold1 (είχα 20 νίκες και 3 παιχνίδια να μένουν και έχασα το πρώτο στα πέναλτι και μετά στα άλλα δύο έκανα μέχρι και τσεκ σε άλλα συστήματα), μετά από τραγικό gameplay με απίστευτο delay το Σάββατο και με πάρα πολλές δοκιμές σε παίκτες. Αξίζει να αναφέρω πως δοκίμασα κατά χρονική σειρά: Best 88, Neymar, Seedorf 88, Lampard moments, Messi και Rodrygo FS. Φαντάζομαι αντιλαμβάνεστε και τα coins που έχασα στα πάρε δώσε με το tax της EA και με τα πάνω κάτω των τιμών. Τέλος πάντων, να πω ότι απογοητεύτηκα περισσότερο από όλους από τον Best, που θεώρησα ότι θα μου έδινε το κάτι παραπάνω από δεξιά, αλλά δεν φάνηκε καθόλου, ο Messi τον χρησιμοποίησα και δεξιά (σχεδόν ανύπαρκτος) και στο CAM (φανερά πιο ταιριαστή θέση κυρίως λόγω του passing του), αλλά ούτε μου έδωσε το κάτι παραπάνω που περίμενα, ενώ με εκνεύριζε το πόσο εύκολα κουραζόταν, αν και αυτό το γνώριζα λόγω του 75 stamina του. Θεωρώ ότι ο Lampard μου άρεσε στο δικό μου playstyle περισσότερο από τους προηγούμενους σαν CAM, αλλά κάνει περισσότερο για CM / CDM, το ίδιο και ο Seedorf, αλλά εκεί έχω με τα μισά coins τον Gerrard 89 που τον προτιμώ και από τους δύο, ενώ τέλος με τον μόνο που έμεινα ικανοποιημένος ήταν με τον Neymar, όπου είχα μεν πρόβλημα με το stamina, όχι τόσο μεγάλο βέβαια όσο με τον Messi (σαν CAM μιλάω πάντα), αλλά έδινε πολλά περισσότερα στο παιχνίδι μου συγκριτικά με τους άλλους. Βέβαια ο συνδυασμός ότι δεν κάνω (δεν ξέρω να κάνω) πολλά skills και ότι έχει τόσο χαμηλό strength, με έκαναν να τον δώσω εκείνη τη στιγμή και να κάνω νέες δοκιμές, ωστόσο από τους παραπάνω για τη θέση του CAM που έψαχνα αυτός είναι ο μόνος που μου έκανε. Ξαναλέω δεν είμαι και ο καλύτερος χειριστής, κάποιος άλλος πχ με Neymar θα μπορούσε να κάνει τέρατα, κυρίως λόγω του dribbling του και των skills του και να μην τον άφηνε ποτέ, απλώς στο gamestyle μου δεν ταίριαξαν τόσο αυτοί, ίσως μόνο τον Βραζιλιάνο ξαναδοκιμάσω μελλοντικά.

Τώρα σκέφτηκα ότι αφού είχα τον prime Nedved πέρυσι που σε γενικές γραμμές μου έκανε καλή δουλειά, είπα να δώσω μία ευκαιρία στη μεσαία κάρτα του και να πω την αλήθεια σε μερικά φιλικά που έπαιξα μέχρι στιγμής με τον @Mean_Machine μου ταίριαξε, αλλά περιμένω να τον και στο WL με τα θηρία, ώστε να εκφέρω γνώμη τελική. Ενώ σκεφτόμουν να μπω στο WL με τον 85 κόκκινο Lucas για δεξί CAM και LB να μείνω με 87 Telles, είπα μιας και είχα τα coins να δοκιμάσω για το δεξί άκρο 89 Mane και για λόγους χημείας πήρα τον 87 Robertson. Ακόμη δεν έχω παίξει αγώνα με αυτούς σήμερα λογικά (αν δεν πέσουν πάλι οι servers θα μπω) με αυτή την ομάδα: https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=bkpFBXWCnTfGQ:FFA20PS4 .

Πείτε μου γνώμες, βλέποντας και ό,τι έχω σε untre στις αλλαγές, μήπως δοκιμάσω και κάτι άλλο, ξαναλέω σύστημα in game 4-2-3-1 με Ramos CB προφανώς CAM Nedved και οι λοιποί είναι ξεκάθαρο το που παίζουν νομίζω.

Κάτι σημαντικό, όσοι θέλουν ας με κάνουν add για κάνα φιλικό, κάνα τουρνουά ιδανικά αν μαζευτούμε πολλοί, για το χαβαλέ περισσότερο, αλλά και να βελτιωνόμαστε παικτικά. Είμαι σε PS4 όνομα Kosigr.

• Like 2

Δυστυχώς είμαι σε pc guys. Απ του χρόνου στο PS5.

Άνοιξα μόλις τα πακέτα από το προηγούμενο wl, και μου έκατσε ο Robertson που έχεις @kosigr. Τον δοκίμασες καθόλου; Αν και μάλλον θα τον σπρώξω μιας και αξίζει γύρω στα 150k και θα είναι μεγάλο οικονομικό boost. 

47 minutes ago, broxopios said:

Δυστυχώς είμαι σε pc guys. Απ του χρόνου στο PS5.

Άνοιξα μόλις τα πακέτα από το προηγούμενο wl, και μου έκατσε ο Robertson που έχεις @kosigr. Τον δοκίμασες καθόλου; Αν και μάλλον θα τον σπρώξω μιας και αξίζει γύρω στα 150k και θα είναι μεγάλο οικονομικό boost. 

Τρία παιχνίδια έπαιξα μόλις τώρα. Δεν πρόλαβα να βγάλω ασφαλές συμπέρασμα ακόμη καλός μου φάνηκε αλλά αν θυμάμαι έχεις τον Carlos αριστερά οπότε ευπρόσδεκτα τα 150k να λες.

Λοιπόν εμένα ήρθε η πρώτη ήττα πριν λίγο στο δεύτερό μου παιχνίδι στο wl. Εντάξει τι να πω τόσο lag και delay καιρό είχα (σήμα Σάλκε ο αντίπαλος) να δω στο επόμενο περιττό να πω πως κέρδισα 9-0 έβγαλα το άχτι μου.

εδω οι δικές μου ομάδες (παίζουν εναλλαξ):

1- https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=i6E5j5w2nTfYd:FFA20PS4

2- https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=k8QxSXRSnTfYj:FFA20PS4

από mid icon upgrade ετυχα Del Piero

από icon swaps θα πάρω Dalglish (εχω ηδη τα 10 από τα 16 tokens)

τον Meyer στη 2η ενδεκαδα θα τον αντικαταστήσει ο Fred από τα season objectives (κοντευω, ειμαι επιπεδο 27)

οι μονοι tradeable και στις 2 ομαδες ειναι οι Neymar-Mbappe (σκεφτομαι να τους πουλησω την άλλη εβδομαδα ενόψει TOTS). Αλλωστε θα εχω σε λίγο Dalglish και αριστερα θα μοιραστουν το χρόνο οι Mane & Sane.

Το κύριο συστημα μου ειναι το 442 και πολλές φορές (όταν θελω να κλειδωσω αποτελεσμα) το 4231(2) - σε αυτό το σύστημα οι Del Piero & Son ειναι "μανούλες" :)

• Like 3

32 minutes ago, siapos said:

από mid icon upgrade ετυχα Del Piero

Το κύριο συστημα μου ειναι το 442 και πολλές φορές (όταν θελω να κλειδωσω αποτελεσμα) το 4231(2) - σε αυτό το σύστημα οι Del Piero & Son ειναι "μανούλες" :)

Φοβερές και οι δύο ομάδες, αξιοζήλευτες. Μία ερώτηση για τον mid Del Piero, γιατί τον σκεφτόμουν σαν λύση για το CAM, πως σου φαίνεται γενικά; Θέλω να μου πεις αρχικά για την πάσα του και δευτερευόντως για το αν φαίνεται το χαμηλό balance του (αν και με το engine που του έβαλες κάπως πρέπει να τα βελτιώνει αυτά) και το χαμηλό strength του in game, αλλά φαντάζομαι τα finesse του είναι φοβερά έτσι;

Παιδιά χθες το βράδυ που έπαιξα μερικά παιχνίδια ήταν όλα τραγικά, με πάρα πολύ delay, καιρό είχα τόσο πολύ να βιώσω, φοβάμαι για σήμερα το απόγευμα που μάλλον θα ξαναμπώ.

8 minutes ago, kosigr said:

Φοβερές και οι δύο ομάδες, αξιοζήλευτες. Μία ερώτηση για τον mid Del Piero, γιατί τον σκεφτόμουν σαν λύση για το CAM, πως σου φαίνεται γενικά; Θέλω να μου πεις αρχικά για την πάσα του και δευτερευόντως για το αν φαίνεται το χαμηλό balance του (αν και με το engine που του έβαλες κάπως πρέπει να τα βελτιώνει αυτά) και το χαμηλό strength του in game, αλλά φαντάζομαι τα finesse του είναι φοβερά έτσι;

Παιδιά χθες το βράδυ που έπαιξα μερικά παιχνίδια ήταν όλα τραγικά, με πάρα πολύ delay, καιρό είχα τόσο πολύ να βιώσω, φοβάμαι για σήμερα το απόγευμα που μάλλον θα ξαναμπώ.

Del Piero: στα 10 φάουλ, τα 8 πάνε μέσα. Οι πάσες του ακρίβειας (μια χαρά cam παίζει)αν και πολλές φορές τον βάζω δεύτερο επιθετικό στο 442 με drift wide στις οδηγίες για να μένει λίγο πίσω και να παίρνει αυτός πρώτα τις πάσες από τα αμυντικά χάφ. Χάνει λίγο σε δύναμη. Τα finesse shots του θεϊκά. 

χθες είχα και εγώ τεράστιο delay και από τα νεύρα μου έκανα 5 rage quits στο wl - τα 3 σε παιχνίδια με 0-0 το αποτέλεσμα (δεν άντεχα πραγματικά). Θα παίξω το wl ίσα ίσα για τις 11 νίκες. 

• Thanks 1

5 minutes ago, siapos said:

Del Piero: στα 10 φάουλ, τα 8 πάνε μέσα. Οι πάσες του ακρίβειας (μια χαρά cam παίζει)αν και πολλές φορές τον βάζω δεύτερο επιθετικό στο 442 με drift wide στις οδηγίες για να μένει λίγο πίσω και να παίρνει αυτός πρώτα τις πάσες από τα αμυντικά χάφ. Χάνει λίγο σε δύναμη. Τα finesse shots του θεϊκά. 

χθες είχα και εγώ τεράστιο delay και από τα νεύρα μου έκανα 5 rage quits στο wl - τα 3 σε παιχνίδια με 0-0 το αποτέλεσμα (δεν άντεχα πραγματικά). Θα παίξω το wl ίσα ίσα για τις 11 νίκες. 

Ωραίος ευχαριστώ. Ελπίζω σήμερα να μην ξαναβιώσω τέτοιο πράγμα, γιατί ήμουν οριακά να κάνω rage κι εγώ με αυτά που έβλεπα, το χειρότερό μου να πατάω μία εντολή και να την κάνει μετά από 1 πραγματικό δευτερόλεπτο, δεν υπάρχει αυτό το πράγμα με τρελαίνει, δε μπορείς να παίξεις απλά, ίσως να φταίει η σύνδεσή μου γιατί έχω 24άρα γραμμή αν και δε νομίζω πιο πολύ για θέμα των server θεωρώ πως είναι.

Καλημέρα,

Πίστεψε με, κι εγώ που έχω 100αρα γραμμή στο σπίτι, έχω τα ίδια προβλήματα.
Λίγο κάπως χθες το βράδυ παλευόταν η κατάσταση (όχι πως δεν είχε delay, απλά ήταν "υποφερτό").

Έχω χάσει από κάτι απίθανους και με τραγικά λάθη στην άμυνα από την ΑΙ μου.

Τόσο δύσκολο είναι πια να γίνει κάτι για αυτό το πράγμα?

5 το πρωί σήμερα το gameplay ήταν να ξερασεις. Κέρδισα τον πρώτο αγώνα γιατί έπαιζα με κακό παίκτη και κακή ομάδα και τον δεύτερο γιατί παρά τα ηλίθια γκολ που δέχτηκα, έπιασα ένα πέναλντι, κράτησα την ψυχραιμία μου και με σωστό passing game κατάφερα να ανοίξω την άμυνα του tryharder και να βάλω το τρίτο γκολ στο 90+1.59.....

Εννοείται πως μετά το έκλεισα και εννοείται θα παίξω πάλι αύριο τα ξημερώματα. 

Ο Del Pierro είναι μεγάλο W!

Τον έχω για striker με hunter και απο πίσω Μέσσι. Τα βαριά κορμιά σε κλειστή άμυνα τον δαγκώνουν εύκολα, αλλά είναι sticky man. Τα stats του είναι glitched. Ενώ σε stats είναι χειρότερος από τον FS Ikonè, in game είναι άπιαστος. Επίσης έχει και finnese shot trait. Η κοντινή πάσα του είναι αξιοπρεπής. Μακρινή δεν έχω δοκιμάσει πολύ. Φαουλακιας είναι, αλλά με Μέσσι και Κούμαν μέσα, δεν παίρνει πολλά χτυπήματα.  

Κάντε τις γραμμές σας fast path. Με κακό σέρβερ δεν θα δείτε διαφορά, αλλά με μέτριο θα βελτιωθεί η κατάσταση. 

Edited by GiorgosTT
  • Like 2

Τελικά ήρθε χθες βράδυ το τέρας!

Screen-Hunter-71-Apr-05-13-39.png

Μου βγήκε 135k. Καλά θεωρώ για την αξία του παίχτη, αν και δεν πρόλαβα να τον δοκιμάσω. 

Είχα σκοπό να το αφήσω σε silver 1 σε αυτό το wl, αλλά με τρώει τώρα να παίξω κυρίως για να δω το θηρίο. 

Edited by broxopios
  • Like 3

135κ αν τον έκανες είναι κλοπή. Με διαφορά ο καλύτερος cb και endgame κάρτα.

4 hours ago, GiorgosTT said:

135κ αν τον έκανες είναι κλοπή. Με διαφορά ο καλύτερος cb και endgame κάρτα.

Ναι είχα πολλούς untradeable και δεν είχα κάνει SBC, οπότε τους έχωσα στον Ramos και πήρα με 135k αυτούς που μου έλειπαν. 

Θα δοκιμαστεί το βράδυ. Επόμενος στόχος ένας εκ των Neymar 92, Petit middle, Ben Yedder 87. 

Η ΕΑ με τάισε την γνωστή specialite της....

Από 15-4 κατάφερα να φτάσω 18-11... Στα δέκα τελευταία έκανα στην σειρά 7 ήττες. 

Το έχω παρατηρήσει. Όποτε φτάνω στις 15, το delay γίνεται απίστευτο. Το δε match making δεν το σχολιάζω, άλλωστε και εγώ καλή ομάδα έχω. Εξάλλου δεν με τρομάζει κανένα squad. 

Στην 15 νίκη όλα καλά, ούτε λαγκ ούτε delay, τίποτα. Ρώτησα και τον αντίπαλο, μια χαρά το δικό του παιχνίδι. 

Πώς γίνεται στον αμέσως επόμενο αγώνα να έχω 2 δευτερόλεπτα delay? Τα στατιστικά του αγώνα ήταν τραγικά. 30% κατοχή, 0 σουτ. Λες και είχα δώσει το χειριστήριο σε μαϊμού.... Ε μετά με πήγε ένα ωραίο σερί 7-0. Έσωσα πάλι την παρτίδα στους τελευταίους αγώνες αλλά για άλλη μια φορά δεν έφτασα gold 1...... Απλά τραγικό..... Από μπόνους κλπ μην ρωτάτε, quick discard όλα. Πήρα δύο παλτά fut birthday το πρωί για να μου χρυσωσει το χαπι η ΕΑ.... Ε μην τα θέλω και όλα δικά μου.

Κάτι πρέπει να γίνει με τους Ιταλούς. Η καραντίνα τους έχει βαρεσει στο μυαλό. Άρχισε ένας να με βρίζει γιατί λέει παίζω drοp back 1depth.... Η φάση είναι ότι δεν έχω κανένα τέτοιο σύστημα σε καμία επιλογή αλλά τι να πεις. Ας είναι καλά οι συνδέσεις τους.... Οι τύποι είναι τέρμα τοξικοί. Και δυστυχώς εκεί που όλο το σκ πετύχαινα έναν το πολύ δύο, τώρα τους βλέπω συνέχεια και μου γυρνάνε τα άντερα. Αυτά. Άντε άλλο βράδι σε όλους.

• Like 1

καλα ρε παιδια εχει ανοιχτα μικροφωνα στο FUT; Μονο στα πισια τα εχει κλεισει η ΕΑ;;;;

Αλλο ένα αθλιο wl μας αφησε.Ημουν 15 6 με ελλεινο delay ολο το σκ και πολυ TryhardΙλα. Τελικά με έπιασε πονοκέφαλος η όλη φαση αφου δεν παλευόταν και το αφησα στο 15 9. Και σε όλα αυτά που νικαγα 3 0 σε ενα ματς και γινανε τα απίστευτα (μην τα περιγραψω γιατί ημουν ετοιμος να το σπάσω) εχασα 3 - 4. Λέω αστο ντιλει λαγκ μην τσαντιζεσαι. και μου στέλνει το μ@λ@κ1σμ€ν0 είσαι λέει τοξικος παίκτης. Του λέω γιατί? Κάνεις λέει πολλές πάσες και βγάζεις μόνο του τον μπαπε. Και κανεις λεει και σκαφτές πάσες.

?????????????????????????????????????????????????????? wtf με τους ηλίθιους όλους του πλανήτη. Παίξτε εσεις χωρίς πάσες ποδόσφαιρο.

• Like 1
  • Haha 2

Όποτε βγαίνει objective που αφορά το WL, οι sweaters drop back με 1 depth και μπόλικο connection advantage κάνουν πάρτι..... Το τι πάσα αντιμετώπισα δεν λέγεται. Έβαζε ο απίθανος Τύπος γκολ στο 10 και νόμιζε ότι μπορεί να κάνει πάσες στην άμυνα επί 80 λεπτά.....

Το παιχνίδι είναι rigged μέχρι αηδίας. Για αυτό πλέον δεν νευριάζω. Το τι είδαν τα μάτια μου δεν περιγράφεται. Ο Desailly να ρίχνει κάτω τον Oblak. 

Ο οποίος έκανε 2 φορές άστοχη έξοδο από κόρνερ. Που δεν το έχω δεί ποτέ! 

Το τοπ ήταν όταν σε ένα από τα παιχνίδια που έχανα σερί, είμαι 1-1, περνάω τον αντίπαλο τερματοφύλακα, πάω να πλασάρω σε κενή εστία και ο παίκτης μου αντί για πλασέ έκανε τάκλιν!!! Μόνος. Ολομανοναχος. Ο δε Mbappe σε ένα τετ α τετ, τράκαρε με φάντασμα. Πέρασα τον αμυντικό, τον άφησα ένα μέτρο πίσω και ξαφνικά μια αόρατη δύναμη τον τράβηξε από την πορεία του με αποτέλεσμα να μην φτάσει στην μπάλα πότε. Κάπου εκεί κατάλαβα ότι δεν μπορώ να κερδίσω.....

Το καλύτερο gameplay είναι μετά τις 12 πάντως. Ειδικά χθες που έπαιξα αρκετά ματς ήταν λες και έπαιζα offline. Καλύτερα και από Παρασκευή και Σάββατο βράδυ. 

Στα της ομάδας, μέχρι την Παρασκευή έρχεται και ο Fred από τα objectives και θα βγάλω και τον Bakayoko από τα fut birthday objectives. Τον έβγαλε κανείς? Τον δοκίμασε;

Χθες άλλαξα και γνώμη για τον Mane. Εκεί που δεν μου έκανε τίποτα, σε όλα τα χθεσινά ματς ήταν πρωταγωνιστής. Έβαλε κρίσιμα και δύσκολα γκολ. 

18 hours ago, broxopios said:

Το καλύτερο gameplay είναι μετά τις 12 πάντως. Ειδικά χθες που έπαιξα αρκετά ματς ήταν λες και έπαιζα offline. Καλύτερα και από Παρασκευή και Σάββατο βράδυ. 

Στα της ομάδας, μέχρι την Παρασκευή έρχεται και ο Fred από τα objectives και θα βγάλω και τον Bakayoko από τα fut birthday objectives. Τον έβγαλε κανείς? Τον δοκίμασε;

Χθες άλλαξα και γνώμη για τον Mane. Εκεί που δεν μου έκανε τίποτα, σε όλα τα χθεσινά ματς ήταν πρωταγωνιστής. Έβαλε κρίσιμα και δύσκολα γκολ. 

Τον έχω βγάλει και τον χρησιμοποιώ από την Κυριακή τον Bakayoko στα χαφ.
Πολύ δυνατός cdm και με καλή μεταβίβαση της μπάλας, είναι πολύ καλή κάρτα για μένα (δεδομένου ότι είναι free πάντα).
Σύντομα όμως, θα ήθελα να πάω σε έναν cdm Icon και θα ήθελα να ακούσω αν έχει κάποιος να προτείνει κανέναν.

Όσον αφορά τον Ben Yedder που λέγαμε την Παρασκευή, χρησιμοποίησα τον 85αρη σε ενα ματς μόνο και στη συνέχεια πήρα τον OTW.
Πραγματικός game changer στην επίθεση, τα τελειώματα του δεν υπάρχουν. Είναι ο καλύτερος ST που έχω χρησιμοποιήσει από finishing, αλλά πάσχει σε δύναμη αρκετά.

'Εκανα την μ@λ@κι@ να τον πουλήσω Κυριακή βραδύ, θεωρώντας πως τον έχω αγοράσει ακριβά, με σκοπό να τον ξαναγοράσω εντός της εβδομάδας μόλις πέσει η τιμή του, αλλά ανεβαίνει καθημερινά!

• Like 1