Jump to content
zougaman

FIFA 20 Ultimate Team - Discussion Topic v1

Recommended Posts

Βάλε wireshark και δες σε ποια ip στέλνει δεδομένα η κονσόλα. Μετά ψάξε την ip και δες σε ποια τοποθεσία αντιστοιχεί.

5 hours ago, broxopios said:

Εγώ ευτυχώς δεν έχω τέτοια θέματα. Το βράδυ θα έχω πολύ καλό gameplay και τη μέρα μέτριο. 

Τώρα που βλέπεις με ποιες χώρες παίζεις; Δεν το έχω παρατηρήσει.

Ίσως φταίει που μένω επαρχία. Τι να πω. Η σύνδεσή μου πάντως είναι εντάξει.

• Like 1

Για να παρεις τον Μαλντινι σου λεει πρωτα να βαλεις 2 σπεσιαλ καρτες CB....

Oι μπλε καρτες απο τσαμπιονς λιγκ δεν πιανονται ως σπεσιαλ καρτες;;;; 

1 hour ago, broxopios said:

Οι απλές νομίζω πως όχι.

Για ποιο sbc λες?

Αυτο με τον Μαλντινι....εχει να κανεις 2 sbc 

5 hours ago, Platini_Athens said:

Αυτο με τον Μαλντινι....εχει να κανεις 2 sbc 

Σε αυτο μαζεύεις παίχτες από διάφορα objectives. Τα icon swaps. Ο Μαλντινι θέλει 13. Τώρα μπορείς να βγάλεις 12 τέτοιους παίχτες και σε καμια 30ρια μέρες άλλους τόσους. Εγώ έβγαλα τους πρώτους 12, έδωσα τους 9 για το prime icon pack (μου έτυχε Stoichkov) και μου έμειναν 3. Θέλω δηλαδή από το επόμενο 10 για Maldini. 

Οι θέσεις δεν παίζουν ρόλο στα συγκεκριμένα sbc. Δηλαδή μπορεις να βάλεις και τερματοφύλακα στην επίθεση. Δεν εχει χημείες και rating. Θέλει απλά να συμπληρώσεις τις θέσεις με αυτούς τους ειδικούς παίχτες που σου δίνουν τα objectives.

Edited by broxopios
  • Thanks 1

Το WL τείνει να γίνει Mid week, μιας και για ακόμα μια φορά, πήρε παράταση μέχρι το πρωί της Τρίτης. 

Παρασκευή δεν παίζω WL, αλλά αυτή την Παρασκευή δεν έπαιξα γενικά μιας και οι σέρβερ έκαναν τα δικά τους και είχα 200ms latency σε κάθε αγώνα. 

Το Σάββατο δεν κατάφερα λόγω υποχρεώσεων να παίξω, αλλά Κυριακή ξημερώματα η κατάσταση ήταν καλή. Σχετικά καλή. Έκανα 9 αγώνες με σκορ 6-3. 

Κυριακή βράδι σκέφτηκα να παίξω μερικούς αγώνες. Τι κατάλαβα; Οι μορφή των αγώνων είναι όπως στην φωτό που ακολουθεί.

k6hWWpJ.jpg

Πώς κατάφερε να βάλει τρία γκολ με 2 σουτ στην εστία???? Και στον συγκεκριμένο δεν είχα καλή πάσα γιατί έπαιζε με constant pressure από το πρώτο λεπτό....

Έκανα πέντε νίκες στην σειρά και πέντε ήττες στην σειρά. 

Τρίτη στις 2 τελείωσα τους αγώνες με το γνωστό αποτέλεσμα. 

521XQMe.jpg

Σαν Γιώργος, θεωρώ μεγάλο φάουλ της ΕΑ να επιτρέπει δανεικούς στο WL, συνεπώς δεν τους χρησιμοποιώ ποτέ. Σκέφτηκα όμως, μιας και είχα σκοπό να χαρίσω τις νίκες, να παίξω λίγο και με αυτούς. Σας παρουσιάζω την LOAN FC.

CNCyvnE.jpg

Ο πρώτος αντίπαλος είχε την παρακάτω μορφή. Το όνομα δεν το σχολιάζω.

kWVviL9.jpg

Βάζω 2 γκολ εύκολα. Λέω κάτσε μην κάνει RQ, ας τον αφήσω να ισοφαρίσει. Ο θεουλης λοιπόν, μόλις ισοφάρισε, άρχισε τα νταμπ και τα σσσσ. Τραγικό λάθος. Τον έκανα λίγο χαβαλε, τον πήγα στην παράταση και φυσικά νίκη free όχι για αυτόν....

Eswy32y.jpg

Την χάρισα στον επόμενο. Γενικά μην είστε toxic απέναντι στους άλλους παίκτες. Η ΕΑ κατάφερε να κάνει ένα παιχνίδι που είναι εκνευριστικό. Ας μην το κάνουμε χειρότερο. Καλή σας μερα.!

• Like 2

Για τα 3 γκολ με 2 σουτ στην εστία έχω παρατηρήσει το εξής. Όταν η μπάλα πηγαίνει δοκάρι και στη συνέχεια γκολ, τότε το μετράει ως off-target. 

Κι εγώ είχα άλλα 9 παιχνίδια να πάω gold 2, ίσως και 1, αλλά είπα να πάω να κοιμηθώ νωρίς χθες και να μείνω στην τίμια gold 3. 

Σήμερα τελικά θα ανοίξω τα πακέτα που είχα κρατήσει όλες τις προηγούμενες ημέρες. Αν τύχει κάτι καλό, θα το ποστάρω. 

9 hours ago, broxopios said:

Για τα 3 γκολ με 2 σουτ στην εστία έχω παρατηρήσει το εξής. Όταν η μπάλα πηγαίνει δοκάρι και στη συνέχεια γκολ, τότε το μετράει ως off-target. 

Αυτό είναι ο γενικός κανόνας στο ποδόσφαιρο, και στα κανονικά ματς στην τηλεόραση τα δοκάρια μετρούν ως σουτ off target (γιατί προφανώς, το δοκάρι δεν είναι o στόχος :P )

4 minutes ago, arkoudos1980 said:

Αυτό είναι ο γενικός κανόνας στο ποδόσφαιρο, και στα κανονικά ματς στην τηλεόραση τα δοκάρια μετρούν ως σουτ off target (γιατί προφανώς, το δοκάρι δεν είναι o στόχος 😛 )

Ναι εννοείται ισχύει αυτό. Απλά όταν μπαίνει γκολ από δοκάρι είναι ένα θέμα μιας και τελικά είναι on-target η κατάληξη της μπάλας. 

• Love 1

Καλό μήνα σε όλους!
Μπορείτε να συνδεθείτε στο Fut ή μόνο σε μένα κάνει πρωταπριλιάτικα αστεία η ΕΑ?

Από κινητό δεν μπόρεσα, από PS4 είμαι μέσα.

Άσχετο, στο rivals σας έχει τύχει ο αντίπαλος να έχει δύο παίκτες; Μόλις τώρα έπαιξα με μια ομάδα που ήταν δύο άτομα που χειρίζονταν τους παίκτες. Ψιλό άδικο ακούγεται, αν και φαίνεται περισσότερο να τους μπέρδεψε παρά να τους ωφέλησε (κέρδισα 2-1 και παίζω μόλις 1 εβδομάδα το παιχνίδι).

24 minutes ago, arkoudos1980 said:

Από κινητό δεν μπόρεσα, από PS4 είμαι μέσα.

Άσχετο, στο rivals σας έχει τύχει ο αντίπαλος να έχει δύο παίκτες; Μόλις τώρα έπαιξα με μια ομάδα που ήταν δύο άτομα που χειρίζονταν τους παίκτες. Ψιλό άδικο ακούγεται, αν και φαίνεται περισσότερο να τους μπέρδεψε παρά να τους ωφέλησε (κέρδισα 2-1 και παίζω μόλις 1 εβδομάδα το παιχνίδι).

Ναι γίνεται.

Θα πρέπει να κοιτάς πριν ξεκινήσει το παιχνίδι, εκεί που βλέπεις την ποιότητα σύνδεσης, αν υπάρχει guest. Αν δεις 1, τότε μπορείς να γυρίσεις πίσω. 

• Like 1

Βλέπω συνεχίζεις χωρίς παίχτες της Μπαρτσελόνα, αν και βλέπω από την αντίπαλη της πόλης :)

Μια χαρά είναι η ομάδα σου. Αυτός ο Όντεγκαρντ πρέπει να είναι πολύ καλός. Όσες τον πέτυχα, με παίδεψε πολύ. Τώρα για τους μπροστά δεν έχω εικόνα, μιας και δεν τους έχω συναντήσει ποτέ. 

Με τα icon swap ασχολήθηκες καθόλου; Θα πάρεις κάποιον από εκεί;

Δε μας είπες όμως, τι σύστημα παίζεις ingame και πόσα coins έχεις; 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Στα δικά μου, το pack opening δε μου έδωσε κάτι φοβερό. Το καλύτερο δηλαδή ήταν ο fut birthday Gaitan. Όχι κάτι το ιδιαίτερο. Το μόνο καλό είναι ότι έβγαλα γύρω στα 70k από πωλήσεις και τώρα έχω μαζεμένα 340k. Θα μου έρθουν αύριο και 60k από rival & wl και έχω το ποσό για να πάρω τελικά να δοκιμάσω τον Ben Yedder 87αρη. 

3 hours ago, NikosRealMadrid said:

https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=PS9onzT3nTeCl:FFA20PS4

Η ομάδα μου, η οποία με βολεύει πάρα πολύ. 
Περιμένω τη γνώμη σας. 

Πάρε δεξί Μπακ Nelson Semedo, Μέσσι και κάνε το SBC του Vidal. 

Για Striker ο Ινακι είναι καλός αλλά δεν έχει καθόλου αριστερό. Πάρε κάτι σε icon. Baby Dalglish, baby Crespo ή Sevchenko. Αν έχεις παραπάνω μπάτζετ έχει και καλύτερες επιλογές.

3 hours ago, broxopios said:

Βλέπω συνεχίζεις χωρίς παίχτες της Μπαρτσελόνα, αν και βλέπω από την αντίπαλη της πόλης :)

Μια χαρά είναι η ομάδα σου. Αυτός ο Όντεγκαρντ πρέπει να είναι πολύ καλός. Όσες τον πέτυχα, με παίδεψε πολύ. Τώρα για τους μπροστά δεν έχω εικόνα, μιας και δεν τους έχω συναντήσει ποτέ. 

Με τα icon swap ασχολήθηκες καθόλου; Θα πάρεις κάποιον από εκεί;

Δε μας είπες όμως, τι σύστημα παίζεις ingame και πόσα coins έχεις; 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Στα δικά μου, το pack opening δε μου έδωσε κάτι φοβερό. Το καλύτερο δηλαδή ήταν ο fut birthday Gaitan. Όχι κάτι το ιδιαίτερο. Το μόνο καλό είναι ότι έβγαλα γύρω στα 70k από πωλήσεις και τώρα έχω μαζεμένα 340k. Θα μου έρθουν αύριο και 60k από rival & wl και έχω το ποσό για να πάρω τελικά να δοκιμάσω τον Ben Yedder 87αρη. 

Ναι συνεχίζω σταθερά! Με Ατλέτικο και μάλιστα Ισπανό δεν υπάρχει θέμα χαχα. 

Ναι πολύ καλός ο Όντεγκαρντ. Icon Swaps δεν ασχολήθηκα βαριέμαι να κάνω τα objectives... 

Το ίδιο σύστημα παίζω, καμία φορά κάνω αλλαγή γρήγορα με τον Quaresma δεξιά, και έχω 100Κ τώρα

9 hours ago, NikosRealMadrid said:

Ναι συνεχίζω σταθερά! Με Ατλέτικο και μάλιστα Ισπανό δεν υπάρχει θέμα χαχα. 

Ναι πολύ καλός ο Όντεγκαρντ. Icon Swaps δεν ασχολήθηκα βαριέμαι να κάνω τα objectives... 

Το ίδιο σύστημα παίζω, καμία φορά κάνω αλλαγή γρήγορα με τον Quaresma δεξιά, και έχω 100Κ τώρα

Όπως είπε και ο Γιώργος, δε σε προβληματίζει το 2wf του Inaki? Για μένα όχι μόνο του Inaki, αλλά και του Traore. Σε αυτή τη φάση του παιχνιδιού νομίζω μπροστά όλοι πρέπει να έχουν 4wf αν όχι 5. 

Και για τον Amavi που έχεις έχω ακούσει ότι είναι φοβερός. 

Νομίζω ότι αν αλλάξεις αυτούς τους 2 στην επίθεση θα δεις μεγάλη διαφορά. 

Ξέρω ότι δεν έχεις υπομονή για Objectives, αλλά εγώ θα πήγαινα να τα κάνω για πάρω τον μεσαίο Dalglish. Φοβερά στατιστικά και απ' ότι ακούω είναι φονιάς. Μπορείς να τα μαζεύεις σιγά σιγά. 

Για δεξιά, από τη στιγμή που δεν θες παίχτες της Μπαρτσελόνα, μάζεψε λίγα coins ακόμη και πήγαινε για τον Kubo της Μαγιόρκα.

Θεωρώ ότι με Dalglish και Kubo θα κάνεις πολύ καλή αναβάθμιση (ειδικά με τον πρώτο). 

Κάτι άσχετο. Αυτοί οι Αργεντίνοι "special" και καλά που μου τους πετάει συνέχεια στα packs, μπορούν να χρησιμοποιηθούν σε κανένα SBC ή τσάμπα τους κάνω συλλογή; Τι κάρτες θεωρούνται αυτές;

Τα SBC πάντως είναι θεϊκά. Αφενός μου θυμίζουν τα αυτοκόλλητα που κολλούσα στα άλμπουμ, αφετέρου είναι πολύ καλός τρόπος να χτίσεις ομάδες και να πάρεις καλές κάρτες (αρκεί να έχεις και λίγη τύχη). 

Έχει ένα με liberadores και sudamericana. Δεν ξέρω για ποιο λόγω η ΕΑ τις σπαμαρει στα packs. Εξαιτίας τους, το pack weight έχει πέσει στα τάρταρα.....

• Like 1

7 hours ago, broxopios said:

Όπως είπε και ο Γιώργος, δε σε προβληματίζει το 2wf του Inaki? Για μένα όχι μόνο του Inaki, αλλά και του Traore. Σε αυτή τη φάση του παιχνιδιού νομίζω μπροστά όλοι πρέπει να έχουν 4wf αν όχι 5. 

Και για τον Amavi που έχεις έχω ακούσει ότι είναι φοβερός. 

Νομίζω ότι αν αλλάξεις αυτούς τους 2 στην επίθεση θα δεις μεγάλη διαφορά. 

Ξέρω ότι δεν έχεις υπομονή για Objectives, αλλά εγώ θα πήγαινα να τα κάνω για πάρω τον μεσαίο Dalglish. Φοβερά στατιστικά και απ' ότι ακούω είναι φονιάς. Μπορείς να τα μαζεύεις σιγά σιγά. 

Για δεξιά, από τη στιγμή που δεν θες παίχτες της Μπαρτσελόνα, μάζεψε λίγα coins ακόμη και πήγαινε για τον Kubo της Μαγιόρκα.

Θεωρώ ότι με Dalglish και Kubo θα κάνεις πολύ καλή αναβάθμιση (ειδικά με τον πρώτο). 

Με το κατάλληλο Chemistry o Inaki πλησιάζει 99 σε ταχύτητα, σουτ και Physics, για αυτό μ αρέσει πολύ! 

Δεξιά πολλές φορές μόλις αρχίζει το παιχνίδι βάζω Quaresma που έχει 4 WF και 5 SM. 
Kubo εννοείς το SBC? Έχει λήξει. 

25 minutes ago, NikosRealMadrid said:

Με το κατάλληλο Chemistry o Inaki πλησιάζει 99 σε ταχύτητα, σουτ και Physics, για αυτό μ αρέσει πολύ! 

Δεξιά πολλές φορές μόλις αρχίζει το παιχνίδι βάζω Quaresma που έχει 4 WF και 5 SM. 
Kubo εννοείς το SBC? Έχει λήξει. 

Εντάξει ο Traore είναι θηρίο έτσι; Αν δεν έχει αυτό το 2wf θα ήταν σούπερ. Ο Quaresma καλός ingame? Από στατιστικά μια χαρά.

Έληξε του Kubo? Δεν τα παρακολουθώ τα SBC. 

Οπότε για μένα σίγουρα πρέπει να πας τουλάχιστον σε Dalglish. 

2 hours ago, broxopios said:

Εντάξει ο Traore είναι θηρίο έτσι; Αν δεν έχει αυτό το 2wf θα ήταν σούπερ. Ο Quaresma καλός ingame? Από στατιστικά μια χαρά.

Έληξε του Kubo? Δεν τα παρακολουθώ τα SBC. 

Οπότε για μένα σίγουρα πρέπει να πας τουλάχιστον σε Dalglish. 

Φοβερός ο Quaresma, ειδικά το φάλτσο του μοναδικό, από κάθε γωνία γράφει γκολ! 

Ναι πάει το SBC, τότε δεν μπορούσα να το κάνω. 

Σήμερα ξύπνησα με διάθεση να κάνω το SBC του Sergio Ramos. Συνήθως δεν κάνω SBC, αλλά λίγο που τον είδα, ο τύπος είναι τέρας. Έχει 3 ομάδες για να τον ολοκληρώσεις. Τις 2 μπορώ να τις φτιάξω από παίχτες που ήδη έχω. Μόνο την τρίτη πρέπει να αγοράσω. Κοινώς θα μου βγει γύρω στα 200k. Αλλά θα πουλήσω και τον Varane 100k (μιας και θα πάρω τον Maldini με τα επόμενα Icon Swaps, οπότε 100k o Ramos. Καθόλου άσχημα. 

Νομίζω ότι έτσι θα ξεμπερδέψω με το θέμα άμυνα για το υπόλοιπο του παιχνιδιού και θα επικεντρωθώ στις υπόλοιπες θέσεις. 

Η ομάδα χωρίς κάποια άλλη προσθήκη θα διαμορφωθεί κάπως έτσι

Screen-Hunter-71-Apr-03-12-21.png

Το πρόβλημα βέβαια είναι ότι θα έχω θέμα στη χημεία της ομάδας όταν έρθει ο Fred.

Επίσης κάποια στιγμή σκέφτομαι να αλλάξω τον Mane καθώς δε έχει συνεισφέρει όσα θα ήθελα στο παιχνίδι μου. Γαμώτο δεν έπρεπε να δοκιμάσω τον prime Best. Τι παιχτούρα ήταν αυτή. Ίσως μια καλή λύση θα ήταν ο Neymar, αλλά πάλι η χημεία θα είναι πρόβλημα. 

Πάντως γουστάρω πολύ αυτό το χτίσε γκρέμισε, αναβάθμισε την ομάδα σου. 

Αν είχα τα coins σε ένα μήνα αυτή θα ήθελα να ήταν η ομάδα μου.

Screen-Hunter-71-Apr-03-12-35.png

Καλησπέρα σε όλους και καλή τύχη στο WL.

Θα ήθελα να ευχαριστήσω τους φίλους @kosigr & @GiorgosTT για την βοήθειά τους και τις συμβουλές τους.

Η ομάδα υπέστη ένα extreme makeover και διαμορφώθηκε ως εξής:

https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=edEBYK2jnTfzB:FFA20PS4

In game, o Vidal πηγαίνει CDM δίπλα στον Herrera.
CAM Mbappe - Ikone - Dembele
ST Ben Yedder (Σημερινή προσθήκη για να δοκιμαστεί στο WL).

Ως προς του υπάρχοντες παίχτες, θα ήθελα να επισημάνω πόσο μεγάλη διαφορά είδα ingame, με την παρουσία του Sergio Ramos (Πραγματικά ανέβηκε λεβελ η άμυνά μου) και του Mbappe, όπου ο χειρισμός κι οι εκτελέσεις του είναι απολαυστικές.

Στο επόμενο διάστημα θα ήθελα να κάνω μια αναβάθμιση στα CDM (σκέφτομαι Shapeshifter Mendy ή καποιον Icon), όπως και στα δεξιά της άμυνας.
Επίσης, αν με βολέψει ο Ben Yedder, θα πάω και για τον OTW, αλλιώς θα ψαχτώ σε ICON και για την επίθεση.

• Thanks 2