Jump to content
zougaman

FIFA 20 Ultimate Team - Discussion Topic v1

Recommended Posts

Ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπος να γίνει reset το record στο FUT, Να γίνει πάλι όπως στην αρχή 0-0-0 ? 
Λόγω κολλημάτων, αποσύνδεσης κτλ μου έχει φορτώσει τζάμπα ήττες που ουσιαστικά δεν έγιναν ποτέ...

11 hours ago, NikosRealMadrid said:

Ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπος να γίνει reset το record στο FUT, Να γίνει πάλι όπως στην αρχή 0-0-0 ? 
Λόγω κολλημάτων, αποσύνδεσης κτλ μου έχει φορτώσει τζάμπα ήττες που ουσιαστικά δεν έγιναν ποτέ...

Λογικά αν σβήσεις και ξαναφτιάξεις την ομάδα στο Fut. Θα σβηστούν τα πάντα και θα ξεκινήσεις απο την αρχή. Αλλά ποιος ο λόγος να το κάνεις; παίζουν κάπου ρόλο τα στατιστικά;;;

Edited by JrdGr

On 30/9/2019 at 9:27 ΠΜ, dimios said:

Ξερει κανείς ποτε ξεκλειδωνει το webapp transfer σε καποιους (σε εμενα δηλαδή)? έχω παίξει καμια 25ρια ματς και ακόμα. Επίσης παλιά στον τερματοφύλακα στα ελευθερα αλλαζε η καμερα με το L3 τωρα πως αλλάζει?

για τους τερματάδες δεν ξέρω. ΓΙα το Store γύρω στα 30 ματς μου το ξεκλείδωσε.

On 30/9/2019 at 9:27 ΠΜ, dimios said:

Ξερει κανείς ποτε ξεκλειδωνει το webapp transfer σε καποιους (σε εμενα δηλαδή)? έχω παίξει καμια 25ρια ματς και ακόμα.

Εμένα μου ξεκλείδωσε μετά από 6 αγώνες. Μου ήρθε ένα mail που έλεγε πως μου τα ξεκλείδωσαν και είναι έτοιμα προς χρήση ή "κατάχρηση" θα έλεγα εγώ!!!

• Love 1
  • Haha 1

Έκανα το βήμα στο FUT. Για πείτε καμία συμβουλή γιατί έχω πολύ καιρό να ασχοληθώ. 

Ας αρχίσουμε με τα απλά. Πως αλλάζω όνομα στην ομάδα μου;

Πως θα βγάλω κανα φράγκο παραπάνω για να αρχίζω να αγοράζω καλύτερους παίχτες;

Τι ομάδα προτείνετε να φτιάξω. Πείτε καμία γνώμη; 

Επίσης κανένα καλό σύστημα στο φίφα και οδηγίες;

Αυτή είναι η αρχική μου ομάδα και είναι τραγική. 3 ματς έπαιξα με 1 νίκη και 2 ήττες. Αλλά με 81 ομάδες και 100 χημεία δεν περίμενα κάτι περισσότερο. 

Screen-Hunter-61-Oct-02-16-50.png

Edited by broxopios
  • Like 2

48 minutes ago, broxopios said:

Έκανα το βήμα στο FUT. Για πείτε καμία συμβουλή γιατί έχω πολύ καιρό να ασχοληθώ. 

Ου ρε

• Haha 2

5 hours ago, flokiman said:

Ου ρε

Τι να κάνω ρε Στέφανε. Μπήκα κι εγώ στην μαύρη τρύπα του FUT. Δώσε στον λαό καρτούλα ΕΑ...

• Haha 1

Να μαι και εγώ.

Πώς ξεκλειδώνεις τα coin boosts; Δεν έχει φέτος; 

• Haha 1

1 minute ago, Bakogoal said:

Να μαι και εγώ.

Πώς ξεκλειδώνεις τα coin boosts; Δεν έχει φέτος; 

Νομίζω εκεί στα objectives σου λέει τι να κάνεις για να το ξεκλειδώσεις. Το έκανα αλλά δε θυμάμαι πως. 

Λέω να ξεκινήσω με Γαλλική ομάδα και βλέπουμε. 

• Like 1

11 minutes ago, broxopios said:

Νομίζω εκεί στα objectives σου λέει τι να κάνεις για να το ξεκλειδώσεις. Το έκανα αλλά δε θυμάμαι πως. 

Λέω να ξεκινήσω με Γαλλική ομάδα και βλέπουμε. 

Ξεκίνα με πρωτάθλημα από χώρα που έχεις πολλούς παίκτες . Οικονομικά πράγματα!

1 hour ago, Bakogoal said:

Ξεκίνα με πρωτάθλημα από χώρα που έχεις πολλούς παίκτες . Οικονομικά πράγματα!

Ισχύει. Ήδη επενδύω σε Γαλλικό. 

Κανένα σύστημα;

2 hours ago, broxopios said:

Κανένα σύστημα;

Από τέτοια δεν σκαμπαζω...παίζω παραδοσιακά αυτό που μου αρέσει 4-3-3 με 2 cdm και ένα cm.

Στο YouTube θα βρεις πολλά overpowered συστήματα,δες ovvy στο YouTube,είναι ωραίος,βοηθάει.

• Thanks 2

9 hours ago, broxopios said:

Κανένα σύστημα;

https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=fy7dyedDnRqE7:FFA20PS4

Αυτή είναι η δική μου η Γαλλική . Κάνε τις αποστολές που έχει, ξεκλείδωσε τα πακέτα που δίνει και αν μπορείς κάνε και τα αρχικά sbc.

Μην πουλάς τίποτα στην αρχή !

• Like 1
  • Thanks 1

Έπαιξα με τους ίδιους σχεδόν παίκτες, από 10 φορές για δοκιμή όλα τα συστήματα στα rivals (div5-6), προκειμένου να καταλήξω ποιο με βολεύει φέτος καλύτερα (τα περισσότερα χρόνια έπαιζα συνήθως το 41212 σε ολες τις παραλλαγές του - 41212(2), 442, 442(2)).
Αυτό με το οποίο έκανα μόνο μία ήττα σε 10 ματς (div5), ήταν το 532 με τα πάντα (tactics-instructions) στο balance. Η αντίληψη που ειχα τόσα χρόνια ότι τα συστήματα με 5 πίσω είναι αμυντικογενή, πήγε περίπατο. Η κάλυψη στο χώρο που προσφέρει είναι φοβερή (ειδικά φέτος με τη manual άμυνα) και οι κάθετες αντεπιθέσεις που βγαίνουν είναι φωτιά (ειδικά φέτος που τον συνδυασμό σέντρα-κεφαλιά τον έχουμε ξεχάσει. Αν μάλιστα συνδυαστεί και με τους καλυτερους δυνατούς παίκτες σε κάθε θέση, τότε σίγουρα θα αποτελέσει έκπληξη για όποιον το δοκιμάσει....
Τροφή για σκέψη ...

Edited by siapos
  • Love 2
  • Like 2

Η φιλοσοφία στην άμυνα για όποιον ζορίζεται είναι η ίδια με το 17 ,19 κτλπ παίρνεις έναν παίκτη και καλύπτεις χώρο δεν αλλάζεις συνέχεια παίκτη . Ναι μεν φαίνεται η ΑΙ να μην αντιδρά και να είναι στατική αλλά βρίσκεται εκεί που πρέπει. Μανουαλ άμυνες και να χαμε να λέγαμε!

Άμα ο Μπακος κ ο Βροχοποιός χαιρέτησαν το Japanese joke και ήρθαν στο FUT, Σάββατο ξημερώματα επιστρέφω Αθήνα, πρωί πάω για αγορά.

Ήδη έχω φτιάξει μια μέτρια ομάδα με τα δώρα από το Companion, και για αρχή ούτε coin ξοδεμα, μέχρι να μαζέψω μπικικίνι για το real thing.

https://imgur.com/a/jPDZdH1

Pace: Στους επιθετικούς είναι το Α και το Ω. Στα αμυντικά χαφ όχι.

Στο κέντρο ήμουν με τον Ντουκουρε και τον Γουιλοβονγκι ! Δεν έβαζα τον Νζονζι γιατί είχε pace στα τάρταρα. Ε λοιπόν ο Νζονζί είναι πολύ  καλύτερος και από τους δύο και ας μην έχει υψηλό pace. (δεν σου δίνει την εντύπωση ingame πως είναι τόσο αργός).

Το μεγάλο πρόβλημα το αντιμετωπίζω στους ακραίους αμυντικούς ! Δεν έχω βγάλει άκρη τι ακριβώς πρέπει να αγοράσω για να περιορίσω τα γκολ που τρώω από τις πλευρές.

Λοιπόν ωραίο για τα γούστα μου το φετινό.

Αργό tempo,λίγα γκολ,δεν υπάρχει ping pong.

Οι GK πάρα πολύ καλοί.Μακάρι να μην αλλάξει τίποτα και να έχουμε μια ωραία χρονιά.

• Love 1
  • Like 1
  • Haha 1

3 hours ago, Bakogoal said:

Λοιπόν ωραίο για τα γούστα μου το φετινό.

Αργό tempo,λίγα γκολ,δεν υπάρχει ping pong.

Οι GK πάρα πολύ καλοί.Μακάρι να μην αλλάξει τίποτα και να έχουμε μια ωραία χρονιά.

Με εφτιαξες! Σε 2 ώρες μπαίνω στο καράβι, ξημερώματα, Πρώτα ο Θεός, φτάνω Αθήνα, πρωί πάω για αγορά!

40 minutes ago, SkyloMethIR said:

Με εφτιαξες! Σε 2 ώρες μπαίνω στο καράβι, ξημερώματα, Πρώτα ο Θεός, φτάνω Αθήνα, πρωί πάω για αγορά!

κράτα και ένα μικρό καλάθι καλού κακού

4 hours ago, JrdGr said:

κράτα και ένα μικρό καλάθι καλού κακού

Γιατί; 

Είπα κάτι λάθος; 

Ρυθμός,τερματοφυλακες,ping pong,δεν είναι όπως τα λέω; 

Φιλικά ρωτάω,ίσως μου ξέφυγε κάτι,δύο μέρες παίζω.

@broxopios σύστημα 4-4-2 με 1cdm,1 cam,και lmf rmf...χαμός!

Πολύ op μου φαίνεται.

Μάγκες πρέπει να πάρουμε τον Zaha που δίνει στο τέλος της σεζόν.. πως; Τι πρέπει να κάνουμε για να μαζέψουμε βαθμούς; Απλά να παίζουμε; 

Edited by Bakogoal
  • Like 2

1 hour ago, Bakogoal said:

@broxopios σύστημα 4-4-2 με 1cdm,1 cam,και lmf rmf...χαμός!

Πολύ op μου φαίνεται.

Μάγκες πρέπει να πάρουμε τον Zaha που δίνει στο τέλος της σεζόν.. πως; Τι πρέπει να κάνουμε για να μαζέψουμε βαθμούς; Απλά να παίζουμε; 

Θα το δοκιμάσω. Παίζω με διάφορα ανά ματς για να δω τι βγαίνει. Πριν έπαιξα με το 5-3-2 που ανέφερε ο @siapos και ήταν αρκετά καλό. Έχασα 2-1 μεν αλλά 77ρης εγώ με 83 ο αντίπαλος. Σιγά - σιγά δυναμώνουμε. 

Με τον Zaha που λες που τον δίνει στο τέλος της σεζόν? Που το βλέπουμε αυτό?

• Like 1

Πάτα R stick μέσα,στα objectives το έχω δει.

Έχει φοβερή κάρτα ρε συ...

Εν πλω έχω διαβάσει αμέτρητα reviews, ξένα κι ελληνικά, και πραγματικά  έχω μπερδευτεί πολύ.

Διαβάζω γενικά για το χειρότερο fifa των τελευταίων ετών, με πλήθος προβλήματα.

Τελικά τι παίζει ρε παιδια; Να τη δώσω την 60αρα αύριο ή θα βλαστιμάω πάλι μετά;

Το τελευταίο patch έφτιαξε τίποτα ή οχι;

Δωσε την αφου σε τρωει και βγαλε συμπερασματα μονο σου τη σου αρεσει και τι οχι 😉