Jump to content
zougaman

FIFA 20 Ultimate Team - Discussion Topic v1

Recommended Posts

23 hours ago, ssnap89 said:

Καλημέρα στην παρέα

Μετά από ενάμιση μήνα, όπου έκανα όλα τα online match για το fut του πατέρα μου (όπου όσον αφορά το roster τα βρήκα σχεδόν όλα έτοιμα, καθώς έχει λιώσει τα squad battles), το πήρα απόφαση κι από χθες ξεκίνησα το δικό μου Fut.
Επειδή είναι η πρώτη μου επαφή με το Fifa μετά από δεκαετία+ , θα ήθελα να ζητήσω από τους πιο έμπειρους εδώ κάποια tips για την αρχή στο Fut, σχετικά με τη διαχείριση του roster και του finance, ώστε να δημιουργήσω το συντομότερο μια ανταγωνιστική ομάδα για να μπορέσω να παίξω με αξιώσεις Rivals και Champions.

δεν πουλάς τίποτα απο τις κάρτες που σου πετάει. Φτιάχνεις την αρχική ομάδα και παίζεις ριβαλς για να μπεις στο γουλου. ότι πακέτο παίρνεις απο τα objectives το ανοίγεις και αναβαθμίζεις την ομάδα. Μπαίνεις γουλου και κυνηγάς τις 11 νίκες(εύκολο με μία μέτρια ομάδα). Μετά συνεχίζεις τα ριβαλς για να βγεις ρανκ1 στο div ΠΟυ είσαι και να πάρεις καλύτερα rewards την Πέμπτη. Μετά τα πρώτα 2 γουλού θα έχεις μαζέψει κοινς και θα έχει αναβαθμιστεί αρκετά η ομάδα σου. με τις κάρτες που κρατάς θα κάνεις τα αρχικά sbc που είναι στανταρ για όλη την χρονιά απο εκέι μπορεί να πάρεις καλές κάρτες.

Τώρα αν σου πετάξει τούμπανη κάρτα την οποία δεν θέλεις να χρησιμοποιήσεις την πουλάς παίρνεις το χρήμα και κάνεις αγορές.

το μόνο πράγμα που θα σε ζορίσει στην αρχή είναι τα squad fitness αλλά και πάλι με σωστή διαχείριση δεν θα έχεις θέμα. Αν δεις ότι ζορίζεσαι πολύ με τα φιτνεςς γράψτο εδώ να βρούμε μία λύση. Το πολύ πολύ να σου δώσω καμιά 30κ να έχεις.

ΠΡΟΣΟΧΗ: δεν αγοράζεις ποτέ πακέτα από το store με κοινς.

Edited by JrdGr
  • Love 2

Σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές και για την προσφορά φυσικά!
Η αλήθεια είναι πως με ζορίσανε αρκετά τα πρώτα rivals (έχω παίξει 4 ματς), καθώς έχω ομάδα 77-80 (και με τις ανάλογες αλλαγές λόγω fitness,όπως ανέφερες), με πολύ κακή κι αργή άμυνα προς το παρόν. Φαντάσου ότι ήμουν τόσο "άτυχος" που στον redeemable κωδικό που είχε μέσα το παιχνίδι, μου έδωσε τον Bonucci.
Είχα συνηθίσει βλέπεις την 86αρα που είχε φτιάξει ο πατέρας μου και παίξαμε στα 2 προηγούμενα wl που έκανα 11 & 13 νίκες αντίστοιχα.

Γενικά αξίζει περισσότερο να επικεντρωθώ τώρα στην περισσότερο στα rivals, παρά στο squad battles ώστε να κυνηγήσω τους στόχους με σκοπό το χρήμα και τα πακέτα?

ναι ρε φιλε! το πρωτο μεγαλο πακετο!!!

• Love 2
  • Like 2

1 hour ago, john2906 said:

ναι ρε φιλε! το πρωτο μεγαλο πακετο!!!

Πωλείται; 

Αν και να μην πωλείται....δεν σε χαλάει 🙃 

@Bakogoal δεν πωλειται ρε φιλε

κυριακο και τα αλλα παιδια για βοηθηστε

van der sar η hierro?

van der sar εχω δει τον χρησιμοποιουν και σε κατι πολυ δυνατες ομαδες

48 minutes ago, john2906 said:

van der sar η hierro?

Για μενα δεν αξίζει τέρμα icon. Υπάρχουν αρκετοί απλοί καλοί/σπασμένοι. Βλέπε terstegen. Εκτός αν έχεις περίεργη αμυνα και θες καλά λινκ. Για hierro δεν έχω άποψη. Ο Κυριάκος πρέπει να τον έχει

• Love 1
  • Like 1

Σήμερα έβγαλα Ter stegen tradable. 

Έκανα τα marquee matchups με untradables που είχα καβατζα. Κράτησα τα packs για αύριο. 

@john2906 Ο van Der Saar που βλέπεις είναι prime. Αυτός που θες να πάρεις είναι base. 

1 hour ago, john2906 said:

van der sar η hierro?

Hierro με shadow κάνει δουλίτσα. 

• Like 1

Παιδιά μοιράζω τζάμπα νίκες από το πρωί. Όποιος θέλει να ψωνίσει ας πέσει μαζί μου. 

Το δωμάτιο μου τηλεμεταφερθηκε στο υπερπέραν και παίζω με 1 χρόνο delay!!!! 

παιδια σας βαζει στους servers? εμενα εδω και κανα μισαωρο δεν με βαζει

Από πριν τις 8 πετάει όλο τον κόσμο έξω. Έχασα έτσι ένα παιχνίδι. 

Πλάκωσαν όλοι για καινούργια swaps, future stars, objectives και ταυτόχρονα παίζει και το WL. 

Λογικό είναι να κρασαρει ο σέρβερ.

• Like 1

On 30/1/2020 at 10:38 ΠΜ, ssnap89 said:

Σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές και για την προσφορά φυσικά!
Η αλήθεια είναι πως με ζορίσανε αρκετά τα πρώτα rivals (έχω παίξει 4 ματς), καθώς έχω ομάδα 77-80 (και με τις ανάλογες αλλαγές λόγω fitness,όπως ανέφερες), με πολύ κακή κι αργή άμυνα προς το παρόν. Φαντάσου ότι ήμουν τόσο "άτυχος" που στον redeemable κωδικό που είχε μέσα το παιχνίδι, μου έδωσε τον Bonucci.
Είχα συνηθίσει βλέπεις την 86αρα που είχε φτιάξει ο πατέρας μου και παίξαμε στα 2 προηγούμενα wl που έκανα 11 & 13 νίκες αντίστοιχα.

Γενικά αξίζει περισσότερο να επικεντρωθώ τώρα στην περισσότερο στα rivals, παρά στο squad battles ώστε να κυνηγήσω τους στόχους με σκοπό το χρήμα και τα πακέτα?

Αν μπορείς να παίζεις squad battles και wl χωρίς να παίζεις rivals πίστεψε με σε 1 βδομάδα θα έχεις αρκετό χρήμα . Επίσης μην προσπαθείς να ξεκουράζεις την ομάδα με αλλαγές. Κάθε 2 ματς αγόραζε squad fitness τα βρίσκεις κάτω από 1000. Λεφτά δεν βγάζεις από τα ματς αλλά απο τα rewards των γουλου των rivals και των sb. επίσης θα δεις πως στα rewards της Πέμπτης σου πετάει αρκετά squad fitness.

• Love 1

Ένα δάκρυ κύλησε 

• Haha 6

Σήμερα τελείωσα νωρίς. 

Η κατάσταση δεν γίνεται να συνεχίσει έτσι. Παίζω με καλό αντίπαλο, κανονικό gameplay, κερδίζω ή χάνω με μικρή διαφορά. Παίζω με χρέπι αντίπαλο και delay και τελειώνω το παιχνίδι με 0 σουτ. 

Και όλα αυτά 2 και 3 τα ξημερώματα. Δοκίμασα σήμερα το πρωί και απλά πέταξα 2 παιχνίδια στα σκουπίδια. 

Κατά τα άλλα από ένα πακέτο έβγαλα ένα future star, το δεξί Μπακ της Norwich. Καλύτερος από τον Ricardo Pereira που έχω στην δεύτερη ομάδα. Θα τον αντικαταστήσει με συνοπτικές. 

17 νίκες και 2 παιχνίδια περίσσευμα. Κλασσικά. Όχι άσχημα, αλλά πλέον όχι και καλά. Τον τελευταίο αγώνα τον έχασα 5-4. Με delay στα κόκκινα....

• Like 1

On 31/1/2020 at 12:58 ΜΜ, GiorgosTT said:

Παιδιά μοιράζω τζάμπα νίκες από το πρωί. Όποιος θέλει να ψωνίσει ας πέσει μαζί μου. 

Το δωμάτιο μου τηλεμεταφερθηκε στο υπερπέραν και παίζω με 1 χρόνο delay!!!! 

Τζάμπα coins αν μοίραζες θα το συζητάγαμε... 😜

• Haha 2

On 4/2/2020 at 6:56 ΜΜ, NikosRealMadrid said:

Τζάμπα coins αν μοίραζες θα το συζητάγαμε... 😜

Αν θες δίνω δανεικά με επιτόκιο!!!

Τα ξόδεψα όλα! Αγόρασα τον Νεϊμάρ και μαζί του θα παίξει και ο SIF Alex Telles. Το βράδι περίπου 8 υπολογίζω να ξεκινήσω. Καλή επιτυχία σε όλους!

Τελείωσε άλλο ένα WL με το αγαπημένο μου σκορ 17-11. Δε βαριέσαι. Το gameplay στους περισσότερους αγώνες ήταν καλό αλλά όπου είχε lag ήταν μόνο για εμένα και έχανα. 

Το matchmaking από τα δυσκολότερα που έχω αντιμετωπίσει. Το δε scripting σταθερά στην υπηρεσία των νουμπς. 

Κριτική για Koeman: ο τύπος τρομοκρατεί τους πάντες στο κέντρο. Δεν χάνει την μπάλα εύκολα και κερδίζει όλους τους light weight επιθετικούς για πλάκα. Το σουτ του έξω από την περιοχή είναι 90% γκολ. Επίσης είναι πεναλτνακιας και φαουλακιας. Εννοείται ότι η θέση του είναι cdm. Αν θέλετε να τον πάρετε, τότε οι λύσεις είναι 2: Ή ξεκινάτε με 5 πίσω και αλλάζετε in game, ή βάζετε το ταγαρι τον Σισοκο στο κέντρο και τους αλλάζετε. Ο Σισοκο είναι πολύ καλός cb. Και δεξί Μπακ κάνει αλλά τον προτιμώ στο κέντρο της άμυνας. 

Τα packs από squad battles απλά άθλια. Αυτά! Καλημέρα σε όλους. Πάω για ύπνο. 

• Like 1

Αυτό το ΣΚ άνοιξα μερικά πακέτα 81+ από τα sbc και στάθηκα αρκετά τυχερός! Βγήκαν Neymar, Luiz Felipe kante! Ολοκλήρωσα και τον 88αρη Ben yedder και τώρα η ομάδα έγινε κάπως έτσι!! https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=fRH6wDLSnSTtY:FFA20PS4  Αν θα ήθελα να αλλάξω κάτι αυτό θα ήταν στο κέντρο της άμυνας! Να βάλω δίδυμο Felipe luiz- juan jesus και πίσω Alisson για να κάνουν chemistry! Τι γνώμη έχετε? 

Κι εδώ το 2ο σύστημα https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=jjLmtNOCnSTur:FFA20PS4

Edited by guru46