Jump to content
zougaman

FIFA 20 Ultimate Team - Discussion Topic v1

Recommended Posts

2 minutes ago, dimios said:

Αλλά 

1: Δεν υπάρχει μία

2: Μόνο αν γινει το 4 αλλά δεν υπάρχει μία

3. Μανέ Αντρε αλλά και δεν υπάρχει μία

4. Δεν υπάρχει μία

:)

39 minutes ago, JrdGr said:

εδώ πέναλτι δεν μπορούμε να βάλουμε θα παστελώσουμε φαουλ απο τα 22 μέτρα 😂

Σημάδεψε πάνω από το δοκάρι,μόλις πάρει φορά ο παίκτης κάνε τον δεξί μοχλο απότομα πάνω και κάτω.

Δες Boras Legend.

3 hours ago, john2906 said:

@GiorgosTT @Mean_Machine

οσον αφορα τον Αλι μου φαινεται τιμιος.

Επέτρεψε μου να διαφωνήσω. 

Τον είχα σε red pick. Ενθουσιάστηκα στην αρχή. Του έβαλα και ένα maestro.

Έχουμε και λέμε:

1. Αργός μέχρι αηδιας. 

2. Η σωματική του διάπλαση δεν αντισταθμίζει την έλλειψη ταχύτητας με αποτέλεσμα να χάνει εύκολα την μπάλα. Πόσο μάλλον αν σκεφτείς ότι ακόμα και σε division 8 o χειρότερος αμυντικός μέσος που θα συναντήσεις είναι ο Futmas Vidal.

3. Μέτριο σουτ και μέτρια πάσα. Γενικά είναι η χρυσή μετριότητα. Όλα τα κάνει αλλά από λίγο. 

Έφυγε για sbc με συνοπτικές. 

Από την άλλη ο KDB πασάρει σαν 10 και σκοράρει σαν 9. Με ένα engine βελτιώνεται και η ταχύτητα του. Εναλλακτικά catalyst για να βγάζεις κάθετες από την μια περιοχή στην άλλη.  

Edited by GiorgosTT
  • Like 2

1 minute ago, Bakogoal said:

Nα κάνεις trossard,Felipe Anderson,να χτυπάς την κεφαλα σου στον τοίχο που δεν έκανες batsuayi,να χτυπάς την κεφαλα σου στον τοίχο που δεν είσαι d10.

Να κάνεις D.Luis αν υπάρχει ακόμα...

Με τα λεφτά που δεν εξασφαλισες από τους παίκτες που είπα θα σου περισσευαν τώρα για De Bruyne...για Bernardo Silva.

Λοιπόν τέλος το κήρυγμα - κράξιμο.

Θες να παίξεις ανταγωνιστικα fifa(?) τότε θες ομάδα.

Στοχεύεις μόνο για 23+ νίκες στο fut Champs.

Τρεις τρόποι λοιπόν.

1. Βάζεις φράγκα 

2. Μπαίνεις στο discord με πέντε ευρώ και μαθαίνεις από τους elite  πως να κάνεις trading...😁 

3. Κάνεις ο,τι σου λέω . Πέφτεις d10 και γεμίζεις με παικταραδες τσάμπα . Σου μένουν και λεφτά για sbc και μεταγραφές . Όταν κάνεις ομάδα και δεν σε νοιαζουν πλέον τα objectives (ποτέ δηλαδή γιατί πάντα έχει καλους παίκτες από εκεί) τότε ανέβα divs.

ετσι ειναι... παντως και div5 που εχω μεινει εγω μπορείς νομιζω σχετικά εύκολα να κανεις τα objectives + ότι καθε εβδομαδα εχεις τουλαχιστον σαν rewards untradeable 2 rare players packs & 2 mega packs. Αξίζει νομιζω..

3 minutes ago, siapos said:

ετσι ειναι... παντως και div5 που εχω μεινει εγω μπορείς νομιζω σχετικά εύκολα να κανεις τα objectives + ότι καθε εβδομαδα εχεις τουλαχιστον σαν rewards untradeable 2 rare players packs & 2 mega packs. Αξίζει νομιζω..

Έτσι,απλά σε d10 με το που βάλεις γκολ κάνουν quit.

Επίσης ο Τζον δεν έχει πχ ομάδα με Γάλλους,μπορεί να έχει πχ απλούς χρυσους ίσα ίσα για το objective που ζητάει ξέρω γω...στην 10 είναι αστεία εύκολο και γρήγορο το πράγμα.

Όντως όμως δεν έχει καλά rewards.

58 minutes ago, JrdGr said:

εδώ πέναλτι δεν μπορούμε να βάλουμε θα παστελώσουμε φαουλ απο τα 22 μέτρα 😂

Τα πέναλτι είναι εύκολα αρκεί να μην βαράς σαν τον Krasi. 

Μόλις στηθεί ο παίκτης, πάτα το σουτ και φόρτωσε δύναμη. Όταν ξεκινήσει να τρέχει, σημάδεψε εκεί που θέλεις αλλά με μια κίνηση. Όσο πιο πολύ κουνάς τον μοχλό, τόσο περισσότερο ανοίγει ο κύκλος. Στο τέλος πάτα ξανά σουτ την ώρα που γίνεται επαφή του ποδιού με την μπάλα. Με πολύ delay δεν πιάνει, αλλά αν δεν έχεις πολύ κάνε το. 

Δεν είναι ο απόλυτος τρόπος εκτέλεσης αλλά:

1. Θα βρεις σίγουρα εστία και έχεις 2 στις 3 να πέσει λάθος το τέρμα. 

2. Αν πετύχεις το πράσινο και έχεις σημαδέψει γωνία, παίκτες με πάνω από 96 πέναλντι το βάζουν ακόμα και αν το τέρμα πέσει σωστά.

1 hour ago, GiorgosTT said:

Τα πέναλτι είναι εύκολα αρκεί να μην βαράς σαν τον Krasi. 

Μόλις στηθεί ο παίκτης, πάτα το σουτ και φόρτωσε δύναμη. Όταν ξεκινήσει να τρέχει, σημάδεψε εκεί που θέλεις αλλά με μια κίνηση. Όσο πιο πολύ κουνάς τον μοχλό, τόσο περισσότερο ανοίγει ο κύκλος. Στο τέλος πάτα ξανά σουτ την ώρα που γίνεται επαφή του ποδιού με την μπάλα. Με πολύ delay δεν πιάνει, αλλά αν δεν έχεις πολύ κάνε το. 

Δεν είναι ο απόλυτος τρόπος εκτέλεσης αλλά:

1. Θα βρεις σίγουρα εστία και έχεις 2 στις 3 να πέσει λάθος το τέρμα. 

2. Αν πετύχεις το πράσινο και έχεις σημαδέψει γωνία, παίκτες με πάνω από 96 πέναλντι το βάζουν ακόμα και αν το τέρμα πέσει σωστά.

εγώ περιμένω μερικά δευτερόλεπτα μετά σημαδεύω δεξιά περιμένω λίγο να ψαρώσει ο αντίπαλος πατάω λίγη δύναμη και τελευταία στιγμή το στέλνω αριστερά . 1/5 το πιάνουν αλλά τις περισσότερες φορές τρώνε την παγίδα και ορμάνε στα δεξιά.

Πώς έφαγες εξαρχής 4 από αυτόν; 

Τελικά πήρες KDB? Crespo που τον τσίμπησες; 

@GiorgosTT Καλημερα φιλε.δεν ξερω ηταν καθε κατεβασια του και γκολ αλλα το ενιωθα οτι δεν ηταν καλυτερος μου για αυτο δεν το παρατησα

crespo εχω εδω και καιρο απο icon swap αλλα αν σου πω οτι δεν μου αρεσει καθολου!!kdb πολυ καλος!!

μου εχουν μεινει 14 παιχνιδια αν δεν κανω λαθος και ειμαι στο 11-5,υπαρχει προοπτικη να παμε καλα σε αυτο το wl αλλα οπως παει!

Για την πώληση κοινς, εχω βάλει αγγελία σε σάιτ που πουλάνε διάφορα μεταχειρισμένα,ενοικιάσεις κλπ,εδώ στην περιοχή μου,δεν μένω Ελλάδα. 

Λοιπόν,η διαδικασία γίνεται με αγορά παικτών του αλλουνού που αγόρασε τα κοινς όπως έχουμε πει.Δεν αγοράζουμε παίκτες στο μάξιμουμ της τιμής buy now,  για να μην καρφωθουμε στην ΕΑ. Πολλούς παίκτες απλά τους αγοράζουμε διπλή τιμή. Οπότε καλό είναι να πουλάμε τα κοινς λίγα λίγα.

• Like 2

2 αγώνες έχω παίξει από το πρωί και στους 2 μου βγήκανε τα άντερα. Το scripting δεν υπάρχει σήμερα. 5 δοκάρια και έχασα 3-2. Ο Μέσι να αστοχεί από το ύψος του πέναλτι. Απίστευτα πράγματα. Καλά για delay δεν το συζητώ. Θα πέσω για ύπνο νωρίς και θα ξυπνήσω στις 2. Τουλάχιστον αν είναι να χάνω, ας χάνω από καλούς παίκτες.

Καλα μιλαμε με το ηλιθιο πακετο που δινει από 4η και πανω νομιζει η ΕΑ πως θα εμποδισει τους βιαστες να ξεσκιζουν τους νεους πελατες της που φευγουν τρεχοντας στις χαμηλες κατηγοριες;

Ειδικα οταν ο αλλος καταλαβει ποσο γλυκια ειναι η νικη και το ξεσκισμα του καημενου;

Με αυτή την ομάδα κατέβηκε στο γουλου.:

QUGbuKH.jpg

Πήρα έντεκα νίκες κ είχα κ έντεκα ακόμα ματς αν ήθελα να συνεχίσω. Να πω την αλήθεια μετά την διακοπή δύο εβδομάδων μπορώ να πω πως έσβησε η κάψα για το 20. Σε μένα προσωπικά δεν έχει να δώσει κάτι παραπάνω το παιχνίδι. Του χρονου η αγορά θα γίνει Νοέμβριο δεν παίζει να πάρουν ξανά 70€ από μένα. 

• Like 2

Και για μένα.

Από δω και πέρα θα κάνω μόνο τους Icon Swaps μπας και έρθει η όρεξη αργότερα. 

• Like 1

Καλημέρα! Σήμερα μέχρι 06.20, 26 αγώνες. Η χειρότερη μέρα από άποψη delay και scripting. Κάθε σκ όλο και χειρότερα....

Μέχρι και στις 4 έπαιζα με delay. Πάνω από 5 αγώνες χωρίς να κάνω σουτ....

Τελικά έφτασα 17 νίκες με τρία παιχνίδια να απομένουν. 05.30 το πρώτο της τριάδας, έπαιξα με τρελό delay και έχασα 4-2. 

Τα άλλα 2 τα χάρισα.

Μετά το patch έχω δοκάρια σε κάθε παιχνίδι. Τουλάχιστον 3 με 4. Βέβαια το ίδιο και οι αντίπαλοι, πράγμα που με γλίτωσε αρκετές φορές αλλά δεν έχω καταλάβει ακόμα τί ακριβώς διόρθωσαν.....

Τα δώρα από τα squad battles πήγανε στην transfer list χωρίς δεύτερη σκέψη.

2 hours ago, GiorgosTT said:

Καλημέρα! Σήμερα μέχρι 06.20, 26 αγώνες. Η χειρότερη μέρα από άποψη delay και scripting. Κάθε σκ όλο και χειρότερα....

Μέχρι και στις 4 έπαιζα με delay. Πάνω από 5 αγώνες χωρίς να κάνω σουτ....

Τελικά έφτασα 17 νίκες με τρία παιχνίδια να απομένουν. 05.30 το πρώτο της τριάδας, έπαιξα με τρελό delay και έχασα 4-2. 

Τα άλλα 2 τα χάρισα.

Μετά το patch έχω δοκάρια σε κάθε παιχνίδι. Τουλάχιστον 3 με 4. Βέβαια το ίδιο και οι αντίπαλοι, πράγμα που με γλίτωσε αρκετές φορές αλλά δεν έχω καταλάβει ακόμα τί ακριβώς διόρθωσαν.....

Τα δώρα από τα squad battles πήγανε στην transfer list χωρίς δεύτερη σκέψη.

Καλημέρα. Δεν είναι θέμα μονο delay. Μετά το τελευταιο πατς οι τύποι άλλαξαν εντελως το γκειμπλει. Τι έκαναν... Νέρφαραν εντελώς τις πάσες οι οποιες random και χωρις λόγο πηγαινουν αλλου για αλλου απο παίχτες όπως μεσι. Επίσης έκαναν αυτόματη την άμυνα για τα παιδάκια που κλαίγανε κι αυξηθηξε το aggression όλων των αμυντικών, οπότε πλέον ένας καλός παίχτης (όχι προ η ελιτ) δεν εχει μεγάλες διαφορες από εναν μετριο παίχτη. Σε συνδυασμό με το λαγκ και το ινπουτ ντιλει όπου δεν μπορούν να βγουν τα σκιλς ή πρέπει να είσαι μάγος σε αφρικανικη φυλή για να μαντέψεις που θα παει ο αντιπαλος ή να οραματιστείς πότε πρεπει να δωσεις εντολή το παιχνίδι καταντησε αηδία- οχετός - σίχαμα. Αντε και του χρόνου οι μ@λ#%#ς να το αγορασουμε παλι.

Καλησπέρα, έπαιξα για πρώτη φορά WL και δεν θα έλεγα πως τα πήγα και περίφημα! 11 η 12 νίκες αν θυμάμαι καλά με άλλα 3 ματς να μένουν αλλά από την κούραση κ την πίεση τα παράτησα! Γενικά από άποψη gameplay δεν είδα τίποτα στραβό , Κυριακή τα περισσότερα ματς ! Άλλη φορά πρέπει να πηγαίνουν σπαστά αλλιώς είναι σκέτος πονοκέφαλος! Ερώτηση, κάθε φορά για να μπω θα πρέπει να μαζεύω 2000 pts από division rivals? 

@guru46

Ναι. Αν τερματίσεις με 8 νίκες, παίρνεις μπόνους 1000 όποτε χρειάζεσαι άλλους 1000, τους οποίους θα μαζέψεις παίζοντας rivals μέσα στην εβδομάδα.

Από 11 νίκες και πάνω, σου δίνει 2000 όποτε παίζεις αυτόματα στο επόμενο ( η οποίο θελήσεις εσύ) wl.

• Like 1

Το παιχνίδι έχει καταντήσει πραγματικά γάγγραινα. 

Με έβαλε να παίξω 4 σερί φορές με Γερμανούς. Δηλαδή και τις 4 φορές δεν υπήρχε κάποιος πιο κοντά ώστε να έχουμε ίδιο lag? Πραγματικά αηδία να παίζει ο αντίπαλος ping pong και εγώ να πρέπει να πατήσω τρεις φορές το κουμπί για μια απομάκρυνση που στο τέλος δεν γίνεται ποτέ. 

Βλέπεις ομάδες της πλάκας, παίκτες που χαρίζουν γκολ και ο Μέσι πηγαίνει πιο αργά και από τον Κιελινι.

1 hour ago, GiorgosTT said:

Βλέπεις ομάδες της πλάκας, παίκτες που χαρίζουν γκολ και ο Μέσι πηγαίνει πιο αργά και από τον Κιελινι.

Γιατί πιστεύεις ότι δεν είναι ηθελημένο; Επειδή υπάρχουν servers κοντά τους;

Edited by johnson

4 hours ago, GiorgosTT said:

Το παιχνίδι έχει καταντήσει πραγματικά γάγγραινα. 

Με έβαλε να παίξω 4 σερί φορές με Γερμανούς. Δηλαδή και τις 4 φορές δεν υπήρχε κάποιος πιο κοντά ώστε να έχουμε ίδιο lag? Πραγματικά αηδία να παίζει ο αντίπαλος ping pong και εγώ να πρέπει να πατήσω τρεις φορές το κουμπί για μια απομάκρυνση που στο τέλος δεν γίνεται ποτέ. 

Αν θες να εχεις ψυχικη ηρεμια μην παιζεις αυτο τον διαολο τριτη απογευμα. Το ιδιο και τα π/σ/κ εκτος κι αν αλλαξεις διαμονη ειτε σου κατσει η μπιλα και αναβαθμηζοντας την συνδεση σου στρωση το βδεληγμα που σε καπιους παιζει καλα ακομα και με adsl.

Πανε σπιτι του Geo,του Αρη κτλ και δες εκει τι γρηγορα θα σου στριβει ο Μεσι. 

Καλημέρα στην παρέα

Μετά από ενάμιση μήνα, όπου έκανα όλα τα online match για το fut του πατέρα μου (όπου όσον αφορά το roster τα βρήκα σχεδόν όλα έτοιμα, καθώς έχει λιώσει τα squad battles), το πήρα απόφαση κι από χθες ξεκίνησα το δικό μου Fut.
Επειδή είναι η πρώτη μου επαφή με το Fifa μετά από δεκαετία+ , θα ήθελα να ζητήσω από τους πιο έμπειρους εδώ κάποια tips για την αρχή στο Fut, σχετικά με τη διαχείριση του roster και του finance, ώστε να δημιουργήσω το συντομότερο μια ανταγωνιστική ομάδα για να μπορέσω να παίξω με αξιώσεις Rivals και Champions.