Jump to content
zougaman

FIFA 20 Ultimate Team - Discussion Topic v1

Recommended Posts

Στο patch που βγήκε σήμερα υποτίθεται ότι βελτίωσαν το glitch με τα δοκάρια. Πίτσες μπλε λέω εγώ....4 στα 5 σουτ καταλήγουν δοκάρι με μαθηματική ακρίβεια.

• Haha 1

6 hours ago, siapos said:

δεν βαζεις αγγελία. Πας στο site τους, στο section sell fifa coins (γκουγκλαρε το για να σε βγάλει κατευθειαν), επιλέγεις πλατφόρμα (πχ ps4), δηλώνεις πόσα coins θες να πουλησεις και σου δειχνει την αξια που σου τα αγοράζει. Απαραιτητη προυποθεση ειναι εκεινη την ωρα που θα μπεις να υπαρχει στο site, demand για coins. Μπορεί πχ να λεει  demand 200k. Σε αυτη την περιπτωση μπορείς να πουλησεις μονο 200k. Δηλώνεις πως θες να πληρωθεις (συμπληρωνεις τα πεδία- μειλ κλπ) και μετα το site σου λεεΙ πχ πως έβαλε να πουληθει ο Aguero με 39 συμβολαια με min 187000 kai μαχ 200.000 σε 3 ωρες και 50 λεπτα. Τον βρισκεις (δεν υπαρχει περιπτωση να μην τον βρεις), τον αγοράζεις με 200.000 και πατας check οτι τον αγορασες. Εσυ λοιπόν έχεις έναν Aguero, το site 200.000 coins και (το αργότερο σε 1 ημερα - συμηθως σε λίγες ώρες) στον paypal λογαριασμο σου έχουν μπει τα χρηματα (σου ερχεται ειδικο μειλ). 

Εγω κύριοι το ps4 για εμένα και το nintendo switch για τον γιο μου έτσι τα αγόρασα. Με trading 2 χρόνων και πουλώντας τα coins. Μετα με paypal πληρωσα ηλεκτρονικα στο public και τα πηρα. Ετσι σκοπευω να κανω και για το ps5.

ΥΓ. επαναλαμβανω οτι συμφωνα με την ΕΑ αυτο αντικειται στον κανονισμό της και μπορεί να πεσει ban. Εγω δεν το εχω δει τα τελευταια 5 χρονια. Αν τη φαω... εχω αλλα 4 accounts. Θα ξεκινησω απο την αρχη :)

Ευχαριστούμε πάρα πολύ για τις πολύ χρήσιμες πληροφορίες. Δν ήξερα ότι πάνε για τέτοια ποσά τα κοινς. Έχω αυτήν την στιγμή πέντε εκατομμύρια κοινς και μάλλον δεν θα ξανααγγιξω το ΦΙΦΑ μιας και το βαρέθηκα και ασχολουμε τον λίγο χρόνο που έχω κ με άλλα παιχνιδια. Αν δεν έκανα και κάποιες λάθος αγοραπωλησίες και κάποια άκυρα sbc θα είχα τουλάχιστον 9-9.5   . Όλα αυτά με αρκετο τρειντινγκ με μεγάλα ρίσκα σε σπέσιαλ κάρτες από την αρχή του παιχνιδιού φετος. Αυτη η μέθοδος και  το φλιπινγκ με icon είναι οι πιο κερδοφόρες αλλά έχουν πολλές φορές μεγάλο ρισκο για χασουρα.

Οπότε θα το ψάξω και αν είναι θα τα πουλήσω τα κοινς να ξεμπερδεψουμε για φέτος μια και καλή 

• Like 2

Βρήκα και τούτο το σάιτ https://supercoinsy.pl/sell-coins-offer?lang=en

Ζητάνε το μαιλ που μπαίνουμε στο app του φουτ,το password και το backup code...που να το θυμάμαι τώρα....anyway εδώ γράφουν πληρώνουν και σε τραπεζικό λογαριασμό,γιατί δεν έχω PayPal.Θα το ψάξω με τον καιρό, έτσι κι αλλιώς πιστεύω θέλω καμία εβδομάδα να διώξω παίκτες και ότι έχω μαζεμένα. 

• Like 1

Εγώ τώρα το ψάχνω είδα το site που προτείνει ο siapos παραπάνω προσπάθησα να πουλήσω τα κοινς αλλά δεν έχουν demand για κοινς την παρούσα στιγμή. Τώρα κοιτάω αυτό το site https://www.coinsfifa.com/sell-fifa-20-coins-t-3.html   αλλά δεν ξερω αν είναι αξιόπιστο. Το χει χρησιμοποιήσει κανείς;

Στις αγγελίες, το κόλπο για να πουλήσεις τα κοινς είναι το εξής. Σου δίνει ο άλλος τα χρήματα στον λογαριασμό σου η οπουδήποτε, μετά μια συγκεκριμένη ώρα κατόπιν συνεννόησης, βάζει για πώληση έναν συγκεκριμένο παίκτη που σου λέει ποιός είναι και τον αγοράζεις με τα κοινς που πουλάς. 

Να διορθώσω. Υπάρχει όριο στην τιμή που μπορείς να πουλήσεις παίκτη.Μια καλή λύση είναι,αγοράζεις χάλκινους παίκτες 10κ από τον άλλον που αγόρασε τα κοινς,και του δίνεις 10κ κάθε φορά. Αν δείτε τις λίστες με τις πωλήσεις χάλκινων παικτών,υπάρχουν παίκτες bit 9.9k buy now 10k. Ποιος τρελλός τους παίρνει αυτούς?

Edited by Nik

12 hours ago, Nik said:

Βρήκα και τούτο το σάιτ https://supercoinsy.pl/sell-coins-offer?lang=en

Ζητάνε το μαιλ που μπαίνουμε στο app του φουτ,το password και το backup code...που να το θυμάμαι τώρα....anyway εδώ γράφουν πληρώνουν και σε τραπεζικό λογαριασμό,γιατί δεν έχω PayPal.Θα το ψάξω με τον καιρό, έτσι κι αλλιώς πιστεύω θέλω καμία εβδομάδα να διώξω παίκτες και ότι έχω μαζεμένα. 

αυτό λέγεται comfort trade. Στην ουσία τους δινεις τον λογαριασμό σου και κάνουν αυτοί τη δουλειά μέσα σε 24 ωρες. Θα σε συμβουλευα να μην το κανεις. Μην δινετε τους κωδικούς σας πουθενά !!!!

Επειδή είχα ψάξει όλες τις εταιρείες, η πιο αξιοπιστη ειναι η mmoga. Επαγγελματιες με ολη τη σημασια. Να θυμισω οτι ειμαι δικηγόρος και ψαχνομαι λιγο παρακατω και στα πολύ ψιλά γράμματα...

το να ανοιξεις paypal ειναι πανευκολο. Σαν να κανεις λογαριασμο στο facebook.

• Like 4

εχει κανείς άποψη για νταβιντ λουιζ flashback? Σκέφτομαι σοβαρα να τον κάνω αλλά λίγο ακριβος για αντρε.

Καλησπέρα, από τα daily objectives μου έμεινε να κάνω το score a goal in survival ! Αλλά κάθε φορά που παραω το Δ για να με πάει στο μενού να παίξω αντί να με πάει εκεί με πεταει στο transfer market!! Το κάνει κ σε σας αυτό?

24 minutes ago, dimios said:

εχει κανείς άποψη για νταβιντ λουιζ flashback? Σκέφτομαι σοβαρα να τον κάνω αλλά λίγο ακριβος για αντρε.

με κλειστα τα μάτια. Να τον κανεις. Θεριό ανήμερο, έστειλε τον Ferdinand πάγκο...

• Love 1
  • Like 2

Μπαίνω από το κινητό, βλέπω sbc Ben Yeder. Ανοίγω την κονσόλα, πάω να το κάνω και έχει εξαφανιστεί. Ξέρει κανένας τι παίζει; 

Νομίζω ήταν παίκτης του μήνα στην Γαλλία, αλλά βλέπω ότι έχει τον προηγούμενο για άλλες 2 μέρες.

Update: είχε bug και ενώ ζητούσε ομάδα 86 δεχόταν και ομάδα με 80!!! Για αυτό το κατέβασαν. Όποιος πρόλαβε, πρόλαβε!

καλημερα! επειδη θελω να κανω 30-0 αυτο το σαββατοκυριακο :hehe: βοηθηστε λιγο να φτιαξω το κεντρο και την αριστερη πλευρα.ευχαριστω πολυ οποιον ασχοληθει,εχω γυρω στα 300 χιλιαρικα budget

ασχετο,μετα το update μπαινουν πιο πολλες κεφαλιες η ειναι η ιδεα μου?

https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=jVlhLtwWnSKYk:FFA20PS4

Edited by john2906

@john2906

Κάνε τον Sane ή πάρε τον storyline Felipe Anderson για αριστερά. An θες μπορείς να ψάξεις IF Griezman αλλά είναι έξω από τα coins σου. 

Στο κέντρο πετά έξω το παλτό τον Αλί και πάρε KDB.

• Like 1

@john2906 Αυτο το κρυάρι τον Laporte γιατί τον έχεις μέσα?Βασικά βλέπω πολύ Γαλλία παίζει μέσα χωρίς λόγο.Αριστερά LB if mendy της City και LW  sane και έφυγες για το 40/30...

• Love 1

@GiorgosTT @Mean_MachineSane λετε να αξιζει ?τον τσιγκουνευομαι λιγο

οσον αφορα τον Αλι μου φαινεται τιμιος,ναι δεν ειναι κατι το τρομερο αλλα  KDB ειναι ακριβος και σκεφτομουν πρωτα να φτιαξω αλλες θεσεις και μετα εκει

sissoko κραταμε οπως εχει η υπαρχει κατι καλυτερο?να αλλαξω digne με mendy man city if?

σκουπιδι μου την βγαλατε την ομαδα,παω να φυγω!!

Edited by john2906

7 minutes ago, john2906 said:

@GiorgosTT @Mean_MachineSane λετε να αξιζει ?τον τσιγκουνευομαι λιγο

οσον αφορα τον Αλι μου φαινεται τιμιος,ναι δεν ειναι κατι το τρομερο αλλα  KDB ειναι ακριβος και σκεφτομουν πρωτα να φτιαξω αλλες θεσεις και μετα εκει

sissoko κραταμε οπως εχει η υπαρχει κατι καλυτερο?να αλλαξω digne με mendy man city if?

Βασικα πουλα Alli βαλε στη θεση του τον KDB ,κράτα τον sissoko ο οποιος μελλοντικα πρεπει να φυγει (ισως με καναν icon στο κεντρο πχ base Lampard στα 270K) και κάνε τις αλλαγές στο LB & LW που σου προτείναμε. Ο digne είναι πολύ λίγος κατά τη γνώμη μου και ο Sane είναι το τρίτο καλύτερο LW στην BPL μετα τιυς SON & Mane.

Επίσης στην άμυνα χίλιες φορές Gomez της Λίβερπουλ στα 800 coins παρά αυτό το κρυάρι τον Λαπόρτε.

Edited by Mean_Machine
  • Love 1
  • Like 1

Ο Digne έχει 2 καλά. Τίμιος αμυντικά και μεγάλος φαουλτζης. Μιλάμε φάουλ μέχρι τα 22 μέτρα είναι γκολ απλά σημαδεύοντας την γωνία. Ανταγωνίζεται με τον Μέσι στα ίσια. 

1 hour ago, dimios said:

ωραιος ! εγω στη θεση σου, για την συνεχεια:

1- θα επαιρνα τον headliner Semedo για rb,

2- στη θεση του Robertson θα εβαζα καποιον Βραζιλιάνο (Αlex Sandro ?) για να βγαινουν τα links,

3- θα πηγαινα τον Neymar στη θεση του Mane και

4- για επιθετικο θα εκανα τον potm Ben Yeder (που θα παρει winter upgrade)

• Love 1

On 22/1/2020 at 3:42 ΜΜ, siapos said:

Απαραιτητη προυποθεση ειναι εκεινη την ωρα που θα μπεις να υπαρχει στο site, demand για coins. Μπορεί πχ να λεει  demand 200k. Σε αυτη την περιπτωση μπορείς να πουλησεις μονο 200k.

Να ρωτήσω κάτι? Πρέπει να το παρακολουθείς το σάιτ πότε έχει demand? Γιατί από χθες οπότε μπαίνω δεν έχει. Και αν έχει το γράφει στην κεντρική σελίδα?Ξεκινώντας την διαδικασία να πουλήσω,δείχνει 100κ 5.60 € demand ok.Αλλα φαντάζομαι δεν είναι αυτό, γιατί πάντα στο τέλος μου γράφει να επαναλάβω την διαδικασία αργότερα και ότι η ζήτηση αλλάζει ανά ώρα. 

1 minute ago, Nik said:

Να ρωτήσω κάτι? Πρέπει να το παρακολουθείς το σάιτ πότε έχει demand? Γιατί από χθες οπότε μπαίνω δεν έχει. Και αν έχει το γράφει στην κεντρική σελίδα?Ξεκινώντας την διαδικασία να πουλήσω,δείχνει 100κ 5.60 € demand ok.Αλλα φαντάζομαι δεν είναι αυτό, γιατί πάντα στο τέλος μου γράφει να επαναλάβω την διαδικασία αργότερα και ότι η ζήτηση αλλάζει ανά ώρα. 

ναι, χρειαζεται refresh. Σιγουρα υπαρχει demand πριν τα weekend league & στα events (ειδικα πριν την TOTS γινεται χαμος)

επισης πρεπει να προλαβεις καποιες φορες, πχ τωρα με τα 100k σε εχει προλαβει να πουλησει άλλος....

• Thanks 1

2 hours ago, GiorgosTT said:

Ο Digne έχει 2 καλά. Τίμιος αμυντικά και μεγάλος φαουλτζης. Μιλάμε φάουλ μέχρι τα 22 μέτρα είναι γκολ απλά σημαδεύοντας την γωνία. Ανταγωνίζεται με τον Μέσι στα ίσια. 

εδώ πέναλτι δεν μπορούμε να βάλουμε θα παστελώσουμε φαουλ απο τα 22 μέτρα 😂

Αυτό το γουλού είπα να παίξω απέχω από το φιφα εδώ και 2 βδομάδες(περίοδος football manager ) . Έκανα τον ΛΑΛΑ και θα μπουκάρω γουλου να δω τι παίζει με νέο πατς κτλπ. Πλάκα θα έχει!

2 hours ago, siapos said:

ωραιος ! εγω στη θεση σου, για την συνεχεια:

1- θα επαιρνα τον headliner Semedo για rb,

2- στη θεση του Robertson θα εβαζα καποιον Βραζιλιάνο (Αlex Sandro ?) για να βγαινουν τα links,

3- θα πηγαινα τον Neymar στη θεση του Mane και

4- για επιθετικο θα εκανα τον potm Ben Yeder (που θα παρει winter upgrade)

Αλλά 

1: Δεν υπάρχει μία

2: Μόνο αν γινει το 4 αλλά δεν υπάρχει μία

3. Μανέ Αντρε αλλά και δεν υπάρχει μία

4. Δεν υπάρχει μία

• Haha 1