Jump to content
zougaman

FIFA 20 Ultimate Team - Discussion Topic v1

Recommended Posts

45 minutes ago, Bakogoal said:

Θα σου πω εγώ τι βρήκε...

Ο ιερέας του χωριού σου λέει όλα καλά η εταιρεία αγία όλα καθαρά τίμια πίστευε στον Χριστό... Γύρω γύρω από την κολυμπηθρα... 

2 hours ago, broxopios said:

Μια ομάδα είμαστε. Για πες τι ακριβώς έχεις βρει και τι κάνεις;

Όταν παρατήσω θα σου πω.... 😉 

• Sad 1

1 hour ago, Hellenes said:

Ο ιερέας του χωριού σου λέει όλα καλά η εταιρεία αγία όλα καθαρά τίμια πίστευε στον Χριστό... Γύρω γύρω από την κολυμπηθρα... 

Όταν παρατήσω θα σου πω.... 😉 

Πάντως αυτό 2 πράγματα φανερώνει. 

Ή ότι δεν μοιράζεσαι πράγματα, ή ότι λες μπαρούφες. Αρνητικά και τα 2. 

Καλή συνέχεια. 

• Like 2

6 hours ago, broxopios said:

Πάντως αυτό 2 πράγματα φανερώνει. 

Ή ότι δεν μοιράζεσαι πράγματα, ή ότι λες μπαρούφες. Αρνητικά και τα 2. 

Καλή συνέχεια. 

Ο προηγούμενος πιστός βαπτισμενος με καλυψε

Δεν μοιράζομαι γιατί θα διαρρεύσει και θα το διορθώσουν 😉

Και το iq μου δεν μου το επιτρέπει 

Για να μην με πείτε απολύτως άπληστο σας δίνω ένα hint:

Ξεκινήστε με το ότι όλο είναι γραμμένο επίτηδες και κώδικας για το συμφερον της εταιρείας και μόνο. 

Και για rivals μόνο αυστηρα

Edited by Hellenes
  • Like 1

Κριτική για ορισμένους παίκτες!

Chamberlain: Τον είχα αδικήσει ομολογώ. Σε θέση cdm σε 4-2-3-1, με ένα καλό στα αμυντικά καθήκοντα δίπλα του, είναι πολύ καλός στον να βγάζει την ομάδα είτε σε γρήγορη αντιπιθεση, είτε σε set παιχνίδι. Chemistry engine. 

Adama traore: Η headline κάρτα του σαν αλλαγή είναι game changer κυρίως λόγω ταχύτητα. Σουτ αξιοπρεπές, πάσα καλή! Σαν σούπερ αλλαγή είναι φοβερός. Ειδικά αν ο αντίπαλος παίζει με την άμυνα ψηλά ή αργούς center backs. 

Batsuayi: Ακολούθησα την συμβουλή του @Bakogoal και δεν το μετάνιωσα. Δεν είναι τόσο killer στην περιοχή όσο ο totm Vardy, αλλά είναι πιο ευέλικτος και σουτάρει και με τα 2 πόδια σε αντίθεση με τον Vardy που το αριστερό του είναι κακό. 

Varane sif: ΜΕΤΑ παίκτης. Θα κρατήσει αρκετά η κάρτα του. Η τιμή συνέχεια ανεβαίνει. 

Ορίστε και η δεύτερη ομάδα μου. Όλοι είναι first owned untreatables. Μετάνιωσα που δεν έκανα τον Sanchez. Αν βρω καλύτερα cb θα την παίζω και στο rivals.

https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=gCaA7oNWnSHUp:FFA20PS4

Αριστερό χαφ ήταν ο Anderson και back o digne. Αμφότεροι πήγαν στο sbc του adama. Ο sterling θα αντικατασταθεί με story line Anderson.

Για τον Digne λυπήθηκα που τον έδωσα γιατί είναι απίστευτος εκτελεστής φάουλ. Σε κοντινές αποστάσεις θέλει κόπο να αστοχήσεις. Και ο KDB είναι καλός αλλά τον Digne τον αγάπησα!

• Like 3

Γενικά τύπους που δεν ξέρουν πως γράφεται το "σημφέρον"... τείνω να μην τους παίρνω σοβαρά. 

• Love 1

23 hours ago, Hellenes said:

spacer.png

Καλα παμε σε αναμονη του baby vieira (που ειναι καθαρα op λογω m/m workrate δεν βοσκει σαν ζωαδι με τα h/h)

WTF man!!!!!  περιεργη λιγο η ομαδα ;;;;;;;; Φωτισε μας ρε @Hellenes λιγο..... 

• Haha 1

4 hours ago, Bakogoal said:

Γενικά τύπους που δεν ξέρουν πως γράφεται το "σημφέρον"... τείνω να μην τους παίρνω σοβαρά. 

Τώρα με τους relegators πως αισθανόμαστε στο rivals? Πόνο; και μόνο; 

2 hours ago, Platini_Athens said:

WTF man!!!!!  περιεργη λιγο η ομαδα ;;;;;;;; Φωτισε μας ρε @Hellenes λιγο..... 

Unatradeable όλοι... Μεσσι με ευλογία βγήκε από το τελικό του λουιζ... 

Ευτυχώς που κατεβαίνουν όλοι κατηγορίες και τσιριζει κοσμάκης... 

Εδω τα καλά σναιπ!!! Χαχαχαχ 

https://imgur.com/RFc47fO

<blockquote class="imgur-embed-pub" lang="en" data-id="a/0nRq6DU"><a href="//imgur.com/a/0nRq6DU"></a></blockquote><script async src="//s.imgur.com/min/embed.js" charset="utf-8"></script>

Το ανεβάζω για να μοιραστώ μαζί σας την χαζομάρα που έκανα που προσπαθούσα να κάνω Μπιντ στα 610κ αλλά κόλλησε η εφαρμογή  και τον αγόρασα τλκ.. οπότε προσοχή παιδιά στις αγοραπωλησίες από κινητό.  Το μόνο καλό είναι ότι έκανα κάποιον χαρούμενο κ κατά 300+κ πλουσιότερο χαχαχαχ

Και την χασουρα με λίγο τρειντινγκ την βγαζουμε

Edited by yiannis_thess
  • Haha 1
  • Sad 1

Σήμερα τελείωσα λίγο πριν τις 3. 

Είχα παίξει χτες 9 παιχνίδια με εξαιρετικό gameplay και είχα 7 στα 9. 

Ξεκίνησα πάλι με εύκολες νίκες. Κάπου στις 12 γύρισε ο σέρβερ πλευρό και άρχισε τα γνωστά. Ήττες στην σειρά μέχρι να πάει στο κανονικό η ταχύτητα και η απόκριση και να κάνω come back. 17 νίκες και ένα παιχνίδι περισσεύει. 

Έπαιξα με το απόλυτο pay to win squad! 9 TOTY και 2 prime icons! Καλή φάση. Έχασα από ένα μάγο με ένα περίεργο Άγγλο γερμανικό Squad. Και τρεις ήττες στα πέναλντι. Σήμερα δεν ήταν η μέρα μου εκεί. 

Πραγματικά απόψε το λαγκ ήταν λες και έπαιζα από άλλο πλανήτη. Το πρόβλημα όμως είναι ότι συνήθως έχω λαγκ μόνο εγώ. 

Το οποίο προκαλεί glitch στους αμυντικούς και παγώνουν όταν πάρουν την μπάλα με πρόσωπο στο δικό τους τέρμα. Ένα τύπος έχει βρει κόλπο να το εκμεταλλευτεί και μου έβαλε έτσι 3 γκολ. Απαράδεκτο. 

6 hours ago, GiorgosTT said:

Σήμερα τελείωσα λίγο πριν τις 3. 

Είχα παίξει χτες 9 παιχνίδια με εξαιρετικό gameplay και είχα 7 στα 9. 

Ξεκίνησα πάλι με εύκολες νίκες. Κάπου στις 12 γύρισε ο σέρβερ πλευρό και άρχισε τα γνωστά. Ήττες στην σειρά μέχρι να πάει στο κανονικό η ταχύτητα και η απόκριση και να κάνω come back. 17 νίκες και ένα παιχνίδι περισσεύει. 

Έπαιξα με το απόλυτο pay to win squad! 9 TOTY και 2 prime icons! Καλή φάση. Έχασα από ένα μάγο με ένα περίεργο Άγγλο γερμανικό Squad. Και τρεις ήττες στα πέναλντι. Σήμερα δεν ήταν η μέρα μου εκεί. 

Πραγματικά απόψε το λαγκ ήταν λες και έπαιζα από άλλο πλανήτη. Το πρόβλημα όμως είναι ότι συνήθως έχω λαγκ μόνο εγώ. 

Το οποίο προκαλεί glitch στους αμυντικούς και παγώνουν όταν πάρουν την μπάλα με πρόσωπο στο δικό τους τέρμα. Ένα τύπος έχει βρει κόλπο να το εκμεταλλευτεί και μου έβαλε έτσι 3 γκολ. Απαράδεκτο. 

Πίστεψε με δεν είσαι μόνο εσύ. Ξεκίνησα με 11 4 το Σάββατο και λέω εντάξει θα μπω γκ1 για πλάκα αφου και οι 4 ηττες ηταν απο προ πλειερς ή υπερομαδες που τις κόντραρα στα ίσια και έχασα στα σημεία. Την Κυριακή έπαθα ότι και σύ. Αποτέλεσμα γκ3. Ότι ώρα και να έπαιζα ντιλει 3 σεκ, ινπουτ λαγκ, κουτούλαγαν οι παίχτες μεταξύ τους, φριζαρισματα πάνω στις ντριπλες ή στα σουτ, τζούφια σουτ και άλλα. Είμαι στο τσακ να το σταματήσω και φετος.

Μήπως αντί για Κυριακή να παίζουμε Σάββατο; 12 το βράδι που ξεκίνησα είχα gameplay σαν να παίζω φιλικό με p2p σύνδεση. Σταμάτησα στα 9 παιχνίδια γιατί είχα κουραστεί και έχανα την συγκέντρωση μου.

Όταν βλέπω ότι δε μπορώ να ελέγξω τους παίκτες μου, ειδικά στην άμυνα που μέχρι να αλλάξεις παίκτη ο άλλος στο έχει καρφώσει, νευριάζω και δεν παίζω ψύχραιμα. Μετά αρχίζω λάθος πάσες, λάθος κινήσεις στην άμυνα, βιαστικά σουτ που σε συνδυασμό με τις nerfed πάσες λόγω delay οδηγούν σε μεγάλο σκορ αν ο αντίπαλος είναι σοβαρός. 

Και το χειρότερο, δεν φτάνει που έχεις το delay, έχεις και τον κάθε π@π@[email protected] να αφήνει όλο το animation στα γκολ....Χωρια οι  τους shhh και τους dab. Που αν τους παίξεις στα ίσια θα γράψει τάληρο στο 20λεπτο.

Edited by GiorgosTT
  • Like 1

Παρασκευή 1η δεκάδα αγώνων: 5 νικες - 5 ηττες. Καλά κρασιά λέω....

Σαββατο 2η δεκάδα αγώνων: 7 νίκες  - 3 ήττες. Αναθαρρώ....

Κυριακή 3 η δεκάδα αγώνων: 5 νίκες - 3 ήττες ...

τελικό GOLD2

όλα τα παιχνιδια μεταξυ 11 μμ - 3 τα ξημερωματα. Χειρότερη μέρα η Παρασκευή.

• Love 1
  • Sad 2

52 minutes ago, siapos said:

Παρασκευή 1η δεκάδα αγώνων: 5 νικες - 5 ηττες. Καλά κρασιά λέω....

Σαββατο 2η δεκάδα αγώνων: 7 νίκες  - 3 ήττες. Αναθαρρώ....

Κυριακή 3 η δεκάδα αγώνων: 5 νίκες - 3 ήττες ...

τελικό GOLD2

όλα τα παιχνιδια μεταξυ 11 μμ - 3 τα ξημερωματα. Χειρότερη μέρα η Παρασκευή.

Άστα αυτά και γράψε κανένα tutorial να μάθουμε να δουλεύουμε το market! 5M profit έχεις, κάτι θα ξερεις

46 minutes ago, GiorgosTT said:

Άστα αυτά και γράψε κανένα tutorial να μάθουμε να δουλεύουμε το market! 5M profit έχεις, κάτι θα ξερεις

Να μπεις στο discord φίλε. 

Το τσάμπα πέθανε. 

Εγώ επειδή χρειάζομαι ένα διάλειμμα από το grinding έκανα 11 νίκες, δέκα συνεχόμενες, 1 ήττα και μετά νίκη και το άφησα. Όλα τα ματς Κυριακή απόγευμα. 

Ξέρω πως μόλις φτάσω τις 16, 17 αρχίζει το matchmaking με τέρατα παίκτες, δεν μου φταίει το lag που δεν βγαίνω elite. 

Edited by Bakogoal

2 hours ago, siapos said:

ρε μη του λες του ανθρώπου τέτοια ... :)

Φέτος ημουν τυχερός, γιατί κατα τη διάρκεια της ea access, ετυχα από τα advanced sbc τον Salah που πουλιόταν τρελά τότε και με ενα μερος από τα coins αγόρασα 50 militao

- 20 Sissoko - 20 semedo . Πουλήθηκαν υπερβολικά ψηλά όλοι την 1η εβδομαδα του full release και έτσι βρέθηκα το πρώτο 10ημερο με 1mil coins !!! Μετά κάνεις παιχνίδι άνετος

.... αλλά θέλει και λίγο κρίση: π.χ. δεν πήγα να αγοράσω πανακριβους παικτες από pl αλλά έφτιαξα μια πολύ μέτρια ομαδα από Κινα και Ιταλία που με κράτησε μέχρι σχεδον το τέλος Οκτωβρη.. Ολο αυτο το διάστημα εκανα μονο sbc και trading ΜΟΝΟ με bronze & silver παικτες και όταν έγινε το πρώτο market crash, ενώ οι περισσότεροι έτρεξαν να αγοράσουν Neymar-Mbappe-Messsi στο εκατομμύριο σχεδόν, εγώ αγόραζα babe icons με 200-250k που η τιμη τους σίγουρα θα ξανανέβει. Οι icon που ειχα επιλέξει ανέβηκαν τελικά γυρω στα 100k ο καθενας και μπορέσα υστερα ανετος να αγοράσω   Neymar-Mbappe-Messsi που είχαν πέσει ήδη στα 700k οι δύο από αυτούς.

Επίσης εχω 5 accounts. Ενα το βασικο και 4 αναπληρωματικά. Στα αναπληρωματικα απλά μάζευα packs, εκάνα κάποιο sbc και έπαιζα κάθε εβδομαδα μονο μέχρι να κάνω 3 νικες στη div9 (επιτηδες εχανα στην αρχή όλους τους αγώνες κατάταξης) που δινει  έπαθλο νομιζω 19.500 coins καθε εβδομαδα. Σε 2 μήνες συνολικά από τα 4 αναπληρωματικά accounts ειχα περιπου 500k που σιγα σιγα τα μετεφερα στο βασικο. Μετα το 2μηνο, στα αναπληρωματικά accounts επαιζα και παίζω μέχρι σήμερα μονο 1 draft την εβδομαδα και σε δυο περιπτωσεις από τα packs εχω τυχει παίκτη πάνω από 100k που τον πουλάω και μεταφερω coins και πάει λέγοντας...

Σε άλλο post θα αναφερω και 3-4 αλλα tips...

πως τα μετεφερες? Δεν φοβηθηκες για μπαν?

Just now, dimios said:

πως τα μετεφερες? Δεν φοβηθηκες για μπαν?

το κάνω 5 χρονια τώρα. Δεν κάνω buy now μονο bid.

συνήθως βάζω απλές χρυσες ή ασημενιες κάρτες με τιμες:  min buy 1300 max buy 4700 και κάνω bid μεταξυ 3000 και 3500. Βεβαια παίρνει χρόνο και πρέπει να εχεις πολλές άχρηστες κάρτες στο club.

• Love 1
  • Like 2

πάντως από το 2018 και μετά και κόινς βγαίνουν για πλάκα και πετάει σχετικά καλές κάρτες. Εγώ χωρίς trading που παίζω κατά 80% γουλου και 20% ριβαλς έχω βγάλει μια χαρά κάρτες . Νομίζω σε αυτό το κομμάτι έχει αλλάξει λίγο τακτική η αγαπημένη μας εταιρεία. Διαβάζω πολλοί λένε παίζω από την αρχή και δεν μου πέταξε τίποτα....ΕΙΣΑΙ ΨΕΥΥΥΤΗΣ!

αλλά αν περιμένεις Νευμαρ ΙΚΟΝΣ Μεσσι Ροναλντο ναι τότε δεν σου πέταξε τίποτα...απλά υπάρχουν και καμιά 100αρια+ τούμπανες κάρτες......έτσι για την ιστορία!

48 minutes ago, JrdGr said:

πάντως από το 2018 και μετά και κόινς βγαίνουν για πλάκα και πετάει σχετικά καλές κάρτες. Εγώ χωρίς trading που παίζω κατά 80% γουλου και 20% ριβαλς έχω βγάλει μια χαρά κάρτες . Νομίζω σε αυτό το κομμάτι έχει αλλάξει λίγο τακτική η αγαπημένη μας εταιρεία. Διαβάζω πολλοί λένε παίζω από την αρχή και δεν μου πέταξε τίποτα....ΕΙΣΑΙ ΨΕΥΥΥΤΗΣ!

αλλά αν περιμένεις Νευμαρ ΙΚΟΝΣ Μεσσι Ροναλντο ναι τότε δεν σου πέταξε τίποτα...απλά υπάρχουν και καμιά 100αρια+ τούμπανες κάρτες......έτσι για την ιστορία!

Ισχύει απόλυτα. Εγώ μέχρι το φιφα 17 εφτανα στο τελος με χρυσους απλούς αντε και ενα δύο ιφ. Τωρα χωρις καθολου τρειντινγκ, μονο με πακ λακ και γλ και λιγο ραιβαλς, εχω μεσι νευμαρ, μπαπε, 2 αικονς ιφ καντε, φουτμας ντε χεα, τσ λ γκρουπ στειτζ ραμος, ιφ καπα.

• Like 1

Ενδιαφέρον. Εγώ δεν παίζω καθόλου. Το πήρα τα Χριστούγεννα αλλά δεν μου αρέσει.Δεν μπορω να το πουλησω το αγορασα ονλαιν. Απλα αγοράζω consumables όταν είναι φθηνά και τα πουλάω. Έχω καμία 800ρια consumables συν ομαδα 86 rating με 5-6 if.Αρχιζω και βαριέμαι και το μάρκετ. Οπότε θα το κοιτάξω.Σε αγγελίες δίνουν το ένα μυριο κοινς 10 ευρώ. Με τέτοια ποσα βαριέμαι να ασχοληθώ και θέλω να ρευστοποιήσω consumables ομάδα να σταματήσω και το μάρκετ.Για να βάλω αγγελία, πως πουλάς? Πουλάς το account?

Edited by Nik

4 hours ago, Nik said:

Ενδιαφέρον. Εγώ δεν παίζω καθόλου. Το πήρα τα Χριστούγεννα αλλά δεν μου αρέσει.Δεν μπορω να το πουλησω το αγορασα ονλαιν. Απλα αγοράζω consumables όταν είναι φθηνά και τα πουλάω. Έχω καμία 800ρια consumables συν ομαδα 86 rating με 5-6 if.Αρχιζω και βαριέμαι και το μάρκετ. Οπότε θα το κοιτάξω.Σε αγγελίες δίνουν το ένα μυριο κοινς 10 ευρώ. Με τέτοια ποσα βαριέμαι να ασχοληθώ και θέλω να ρευστοποιήσω consumables ομάδα να σταματήσω και το μάρκετ.Για να βάλω αγγελία, πως πουλάς? Πουλάς το account?

δεν βαζεις αγγελία. Πας στο site τους, στο section sell fifa coins (γκουγκλαρε το για να σε βγάλει κατευθειαν), επιλέγεις πλατφόρμα (πχ ps4), δηλώνεις πόσα coins θες να πουλησεις και σου δειχνει την αξια που σου τα αγοράζει. Απαραιτητη προυποθεση ειναι εκεινη την ωρα που θα μπεις να υπαρχει στο site, demand για coins. Μπορεί πχ να λεει  demand 200k. Σε αυτη την περιπτωση μπορείς να πουλησεις μονο 200k. Δηλώνεις πως θες να πληρωθεις (συμπληρωνεις τα πεδία- μειλ κλπ) και μετα το site σου λεεΙ πχ πως έβαλε να πουληθει ο Aguero με 39 συμβολαια με min 187000 kai μαχ 200.000 σε 3 ωρες και 50 λεπτα. Τον βρισκεις (δεν υπαρχει περιπτωση να μην τον βρεις), τον αγοράζεις με 200.000 και πατας check οτι τον αγορασες. Εσυ λοιπόν έχεις έναν Aguero, το site 200.000 coins και (το αργότερο σε 1 ημερα - συμηθως σε λίγες ώρες) στον paypal λογαριασμο σου έχουν μπει τα χρηματα (σου ερχεται ειδικο μειλ). 

Εγω κύριοι το ps4 για εμένα και το nintendo switch για τον γιο μου έτσι τα αγόρασα. Με trading 2 χρόνων και πουλώντας τα coins. Μετα με paypal πληρωσα ηλεκτρονικα στο public και τα πηρα. Ετσι σκοπευω να κανω και για το ps5.

ΥΓ. επαναλαμβανω οτι συμφωνα με την ΕΑ αυτο αντικειται στον κανονισμό της και μπορεί να πεσει ban. Εγω δεν το εχω δει τα τελευταια 5 χρονια. Αν τη φαω... εχω αλλα 4 accounts. Θα ξεκινησω απο την αρχη :)

Edited by siapos
  • Like 3
  • Thanks 1

Άρα μη μου λέτε οτι το FIFA είναι pay to win. Play to get paid είναι το άτιμο :).

• Haha 1

1 hour ago, broxopios said:

Άρα μη μου λέτε οτι το FIFA είναι pay to win. Play to get paid είναι το άτιμο :).

Ναι ρε,κάνεις και έναν discord server και πιάνεις την καλή,μην πιανεσαι κορόιδο...🙃

• Haha 2