Jump to content
zougaman

FIFA 20 Ultimate Team - Discussion Topic v1

Recommended Posts

Ena tip .......ΜΗΝ ασχοληθεί κανείς με sbc πεταμένα λεφτά/κοινς. (Παθών και μαθων .....τρία χρόνια τώρα....)

Edited by vagoe
  • Like 1

ασε φιλε γιωργο,εκανα αυτο που εδινε 12 gold rare players, εδωσε εναν 82αρη τερματα απο γερμανια και ολοι οι αλλοι ηταν κατω του 78 !!! ανεκδοτο ειναι οι ανθρωποι

μετα μιας και ειχα χρηματα εκανα  gold upgrades και πηρα ολους αυτους

OwOpu32.pnghiSU5HV.pngNBP54jI.png

επισεις ο φιλος ο @siapos περιμενουμε να μας τι εχει βγαλει και φετος μιας και ειναι κοντα στα 100.000.000 club value

• Thanks 1

4 hours ago, vagoe said:

Ena tip .......ΜΗΝ ασχοληθεί κανείς με sbc πεταμένα λεφτά/κοινς. (Παθών και μαθων .....τρία χρόνια τώρα....)

Πολύ σωστός κ γω φέτος λέω να μην κάνω κανένα πέρυσι κ κυρίως προπερσι το παρακανα και το μετάνιωσα μετά γτ τους ίδιους που έκανα τους έβαζαν σε άλλα sbc μετα

Η εικόνα ίσως περιέχει: 1 άτομο

Η εικόνα ίσως περιέχει: 1 άτομο

Από RB σε LW και φαίνεται αρκετά καλή κάρτα!
5 WF και 4 skills επίσης

13 hours ago, vagoe said:

Αν κρατάς ότι κάρτα σου πετάει νομίζω βγαίνουν αρκετά sbc. Αυτοσκοπός να μην γίνουν γιατί θα χάσετε άπειρα κοινς.

• Love 1

15 hours ago, TOL1S said:

επισεις ο φιλος ο @siapos περιμενουμε να μας τι εχει βγαλει και φετος μιας και ειναι κοντα στα 100.000.000 club value

@TOL1S  χαχαχαχαχα. Καταρχήν καλή σεζόν φίλοι μου !

Ειχα αγοράσει την ea acess το οποίο βοήθησε πολύ γιατί παιζοντας rivals, συγκεντρωσα γρηγορα coins και 'ετσι πήρα κάρτες που τώρα κοστίζουν 5 φορές πανω.

Επίσης έβγαλα από τα advanced sbc Salah & Sane! Πουλήθηκαν μαζί γύρω στα 630k. Οπότε έκανα καποιες επενδυσεις για αργότερα, πχ πήρα 10 IF Aurier οταν κόστιζαν 12.500, IF Ibra, 10 Militao κλπ.

Προς το παρόν έχω κάνει αυτή την ομάδα και παίζω:

FIFA20-1.png

• Love 2
  • Like 1

Siapos .😂Λιγα λογια για το gameplay τη σου αρεσε και τι οχι εσυ σαν πιο εμπειρος 

15 hours ago, yiannis_thess said:

Πολύ σωστός κ γω φέτος λέω να μην κάνω κανένα πέρυσι κ κυρίως προπερσι το παρακανα και το μετάνιωσα μετά γτ τους ίδιους που έκανα τους έβαζαν σε άλλα sbc μετα

20 hours ago, TOL1S said:

ασε φιλε γιωργο,εκανα αυτο που εδινε 12 gold rare players, εδωσε εναν 82αρη τερματα απο γερμανια και ολοι οι αλλοι ηταν κατω του 78 !!! ανεκδοτο ειναι οι ανθρωποι

μετα μιας και ειχα χρηματα εκανα  gold upgrades και πηρα ολους αυτους

OwOpu32.pnghiSU5HV.pngNBP54jI.png

6 hours ago, JrdGr said:

Αν κρατάς ότι κάρτα σου πετάει νομίζω βγαίνουν αρκετά sbc. Αυτοσκοπός να μην γίνουν γιατί θα χάσετε άπειρα κοινς.

Πιστεύω ότι τα sbc  είναι το απόλυτο "τυράκι" στο ΦΙΦΑ. Kαι δήθεν μόνο υπάρχουν και δίνουν , δήθεν......καλά πακέτα και ΔΗΘΕΝ!!!!!! ΟΡ παίχτες με καλύτερα stats.....ΨΕΜΑ!!!!!.

Όσους παίχτες έχω πάρει από sbc ήταν ΜΠΑΧΑΤΕΛΕΣ και από τους χειρότερους και μάλιστα όπως λέει κι ο φίλος @yiannis_thess.....κόστιζαν από 80Κ έως 250Κ και τους έδινα σε ΑΛΛΑ  sbc(ξεφτυλα).....

Κάθε χρόνο μαθαίνω βέβαια........Καλό farming μέχρι να βγει το παιχνίδι και ότι προκύψει από τα πακέτα του WL....ή των virals.....

• Like 1

23 hours ago, GiannisR9 said:

Siapos .😂Λιγα λογια για το gameplay τη σου αρεσε και τι οχι εσυ σαν πιο εμπειρος 

Μου αρέσουν:

1- το manual defending . Ειναι δύσκολο αλλά από την περισυνή AI DEFENDING 1000 φορές καλύτερα. Άσε που επιβραβεύεται και ο καλός παίκτης έτσι.

2- ο πιο αργός ρυθμός στην ανάπτυξη και όχι αυτό πινγκ-πονγκ που είχαμε συνηθίσει τόσα χρόνια.

3- ο "κόφτης'' που έχει μπεί στις ντρίπλες. Πλέον δεν μπορείς να κάνεις 3 συνεχομενα skills.

ΔΕΝ μου αρέσουν:

1- ΤΑ ΜΕΝΟΥ. Πλέον για να κάνεις ένα sbc σου τρώει αρκετό χρόνο.

2- η έλλειψη σκοραρίσματος με κεφαλιές. Εχω παιξει κοντά στα 50 παιχνίδια, εχω βαλει ένα γκολ μονο με κεφαλιά. Πήγαμε στο άλλο άκρο από αυτό που ίσχυε, άσε που ακυρώνει όλα τα wide formations.

3- οι υπερβολικά καλοί τερματοφύλακες στα τετ α τετ. Καμία σχέση με ότι ήταν στο παρελθόν. (βεβαια δεν ειναι απαραιτητα κακό αυτό. Ισως σπαστικο καλυτερα θα το χαρακτήριζα)

4- η δυσκολια να βαλεις γκολ από φαουλ.

5- η καθυστερηση που υπάρχει οταν επιχειρεις να αλλάξεις παίκτη στην άμυνα.

όλα τα παραπάνω σαν μια πρώτη γενική εικόνα. Σιγουρα πολύ καλύτερο από το φιφα19.

• Love 1
  • Like 3

3 hours ago, siapos said:

Μου αρέσουν:

1- το manual defending . Ειναι δύσκολο αλλά από την περισυνή AI DEFENDING 1000 φορές καλύτερα. Άσε που επιβραβεύεται και ο καλός παίκτης έτσι.

2- ο πιο αργός ρυθμός στην ανάπτυξη και όχι αυτό πινγκ-πονγκ που είχαμε συνηθίσει τόσα χρόνια.

3- ο "κόφτης'' που έχει μπεί στις ντρίπλες. Πλέον δεν μπορείς να κάνεις 3 συνεχομενα skills.

ΔΕΝ μου αρέσουν:

1- ΤΑ ΜΕΝΟΥ. Πλέον για να κάνεις ένα sbc σου τρώει αρκετό χρόνο.

2- η έλλειψη σκοραρίσματος με κεφαλιές. Εχω παιξει κοντά στα 50 παιχνίδια, εχω βαλει ένα γκολ μονο με κεφαλιά. Πήγαμε στο άλλο άκρο από αυτό που ίσχυε, άσε που ακυρώνει όλα τα wide formations.

3- οι υπερβολικά καλοί τερματοφύλακες στα τετ α τετ. Καμία σχέση με ότι ήταν στο παρελθόν. (βεβαια δεν ειναι απαραιτητα κακό αυτό. Ισως σπαστικο καλυτερα θα το χαρακτήριζα)

4- η δυσκολια να βαλεις γκολ από φαουλ.

5- η καθυστερηση που υπάρχει οταν επιχειρεις να αλλάξεις παίκτη στην άμυνα.

όλα τα παραπάνω σαν μια πρώτη γενική εικόνα. Σιγουρα πολύ καλύτερο από το φιφα19.

Περί skills (3) αν κάνεις 3 συνεχόμενες κροκέτες γιατί αν κάνεις 3 διαφορετικές τρίπλες τότε άντε γεια.

GKs (3) δοκίμασες Low driven shots ?

4 φάουλ Με λίγη προπόνηση μπαίνουν απίστευτα. Εχθές από τα πρώτα που έκανα ήταν να κάνω προπόνηση. Μετά από 10' έβαζα απίστευτα. Προσωπικά θα έλεγα ότι μπαίνουν πιο εύκολα από άλλες φορές. Τώρα στο Online θα δω σήμερα.

Για σήμερα

3 premium gold packs

3 GOLD PLAYER PACK

1 GOLD REWARD PACK

2 RARE PLAYER PACK

1 MEGA PACK

2 RARE MEGA PACK

2 RARE ELECTRUM PLAYERS

1 PRIME MIXED PLAYERS

1 MIXED PLAYERS

Κάτι δεν πρέπει να βγάλω?

Αυτό με τις κεφαλιές το παρατήρησα κ γω γνκ έπαιξα καμία 60-70 παιχνίδια και έβαλα δύο γκολ με κεφαλιά από κόρνερ . Από ψηλή σέντρα δεν έβαλα ακόμα. Νιώθω με περιορίζει κάπως αυτό μιας και Μ αρέσει πολύ το παιχνίδι από τα πλάγια με σέντρες γιομες κλπ

εχω την εντυπωση οτι οι κεφαλιες ειναι τερμα manual,το λεω διοτι στο career mode εβαλα κεφαλια απο κορνερ αλλα σημαδεψα που θα παει ενω σε αλλο ματς βγαζω σεντρα σε εντελως μονο παικτη και απλα πατησα να κανει κεφαλια χωρις να σημαδεψω και αντι να παει προς το τερμα πηγε (σωστα) εκει που κοιτουσε ο παικτης (πλαγια) αλλα οχι προς το τερμα οπως θα γινοταν οταν παιζεις με assisted σουτ.

• Like 1

Και επίσημα έπεσαν οι μάσκες και είδαμε το τέρας!

Χθες μπήκα και εγώ στο φιφα 20 στο ps4 και ξεκίνησα το fut.

Η γνώμη μου;

Το χειρότερο ΦΙΦΑ που έχω πιάσει στα χέρια μου. Στο demo έχει μάθει η ΕΑ να κρύβει όσο μπορεί τις ατέλειες.

Στο παιχνίδι το 90% τα κάνει η cpu ακόμα και στους παίκτες που χειρίζεσαι. (αυτό δεν έκανε εντύπωση σε κανέναν ;;;; τόσους youtuber έχω δει και στρεαμερ….αλλά τι περιμένεις από άτομα που το 18 το θεωρούν το καλύτερο φιφα στην ιστορία της σειράς.)

Τα σπριντ είναι για γέλια, λες και έχεις άλογα στην επίθεση.

Οι κεφαλιές δεν μπαίνουν με τίποτα.

Οι κεφαλιές των αμυντικών σε διεκδικήσεις είναι της πλάκας.

Οι κάρτες είναι απλά το Α και το Ω δεν σου δίνει περιθώριο ικανότητας το παιχνίδι απλά βγάζεις κάθετες και τρέχεις. Τρέχεις εσύ τρέχει η cpu κάποιος τρέχει.

Πατινάρισμα συνέχεια…κάναμε το πατινάρισμα manual άμυνα ! Τι άλλο θα ακούσουμε!

Ακόμα ομάδα με νορμαλ κάρτες δεν έχω βρει ….

Δυστυχώς αυτά δεν φτιάχνονται με πατς το παιχνίδι είναι σπασμένο ,φουλ σκριπταρισμένο.

….Και είναι πολλές οι 365 μέρες…. αλλά πάντα έτσι ήταν το φιφα από το  1998 που θυμάμαι. 1 χρονιά παιζόταν 1 ήταν έκτρωμα.

• Thanks 1

29 minutes ago, JrdGr said:

Στο παιχνίδι το 90% τα κάνει η cpu ακόμα και στους παίκτες που χειρίζεσαι. (αυτό δεν έκανε εντύπωση σε κανέναν ;;;; τόσους youtuber έχω δει και στρεαμερ….αλλά τι περιμένεις από άτομα που το 18 το θεωρούν το καλύτερο φιφα στην ιστορία της σειράς.)

Τα σπριντ είναι για γέλια, λες και έχεις άλογα στην επίθεση.

Οι κεφαλιές των αμυντικών σε διεκδικήσεις είναι της πλάκας.

A καλα ... επαιζε μονο του σε καποιες φασεις και στο 19...ΑΡΑ παραμενει αυτο το μουφα στο 20, μαλιστα!

χμ εδω θα διαφωνησω, οι γρηγοροι με τη μπαλα στα ποδια παραμενουν γρηγοροι βλεπε Γουλκοτ, Μεσσι, Ροναλντο....μιλαμε για καποια μετρα οχι για 200μετρα!

Στο 19 πχ επιανε κεφαλια ο επιθετικος ενω ειχε το νταμαρι τον αμυντικο μπροστα του και αυτες οι φασεις δεν εβγαζαν ρεαλισμο. Εννοειται οτι η αεραμυνα ΠΡΕΠΕΙ να εινα αποτελεσματικη....να εχει τον πρωτο λογο. Διαφορετικα ολοι θα βγαζουν σεντρες, θα σκοραρουν και πολυ απλα οι καλοι τερματαδες τους θα καθαριζουν τα τετ α τετ....οπου εκει φαινεται ποσο καλος παιχτης ειναι ο αντιπαλος, στο δημιουργικο κομματι.

δυσκολευετε κανενας αλλος να κερδισει στα squad battle ομαδες 82+ σε world class ? γιατι δεν τολμω να ανεβω περισσοτερο.

δεν μπορω με τιποτα να κερδισω αυτες τις ομαδες,κατω απο 80 ευκολα δυσκολα κερδιζω,γενικα πολυ δυσκολο μου φαινεται φετος,οσο παιδικη χαρα ειναι το CAREER τοσο πιο δυσκολο μου ειναι το squad battle

• Like 1

1 hour ago, TOL1S said:

δυσκολευετε κανενας αλλος να κερδισει στα squad battle ομαδες 82+ σε world class ? γιατι δεν τολμω να ανεβω περισσοτερο.

δεν μπορω με τιποτα να κερδισω αυτες τις ομαδες,κατω απο 80 ευκολα δυσκολα κερδιζω,γενικα πολυ δυσκολο μου φαινεται φετος,οσο παιδικη χαρα ειναι το CAREER τοσο πιο δυσκολο μου ειναι το squad battle

Και γω φέτος δυσκολεύομαι αρκετά στα σκουαντ μπατλς . Ένα ματς πήρα μόνο σε λετζεντερι με μια αντίπαλο με μπρονζαδες μέσα και καμία 50 χημεία. Όλα τα υπόλοιπα σε world class και κάτω και να πω την αλήθεια κάνα δύο αντίπαλοι που είχανε 85+  με τρία τέσσερα icons το έβαλα στο προφεσιοναλ χεχεχ γτ αλλιώς θα είχα κλαρίνο . Δεν ξέρω τι παίζει ίσως δεν το έμαθα ακόμα το παιχνίδι κ είμαι αμπαλος, ίσως δεν έχω καλή ομάδα η απλά επειδή έχει και τα 40 ματς μπορεί ένα κλικ να το δυσκολεψανε. 

Πάντως σε γενικές γραμμές Μ αρέσει το gameplay , εκτός λίγο από τις σέντρες και τις κεφαλιές που το ψάχνω ακόμα και επίσης στην άμυνα έχω θέμα μεγάλο με τις προωθημένες των αντιπάλων που φεύγουν οι επιθετικοί του σαν βέλος και δεν τους φτάνουμε μετά

Edited by yiannis_thess

ρε παιδια...
μια που είμαι νέος στα mode πέρα από το "kick off"

ας εξηγησει κάποιος τι ακρως παιζει με το fut mode.
τι διαφορετικό έχουν οι κάρτες μεταξύ τους κλτ κτλ

Αν υπάρχει και κάποιο λινκ να εξηγει τα mode του FIFA καλα θα ήταν

8 hours ago, myst77 said:

ρε παιδια...
μια που είμαι νέος στα mode πέρα από το "kick off"

ας εξηγησει κάποιος τι ακρως παιζει με το fut mode.
τι διαφορετικό έχουν οι κάρτες μεταξύ τους κλτ κτλ

Αν υπάρχει και κάποιο λινκ να εξηγει τα mode του FIFA καλα θα ήταν

oι καρτες των παιχτων; εννοεις μια καρτα με μια αλλη ΙΔΙΑ καρτα τι διαφορα εχει;

Εδώ ένα καλό άλογο για το φιφα 20 τρέχει με ταχύτητες φωτός και σκοράρει σε λογικά πλαίσια....

h3jeClZ.png

• Like 1

3 hours ago, JrdGr said:

Εδώ ένα καλό άλογο για το φιφα 20 τρέχει με ταχύτητες φωτός και σκοράρει σε λογικά πλαίσια....

h3jeClZ.png

Τον αγορασα 3.500 ..... τωρα μενει να αγορασω και το παιχνιδι! χα χα χα

Ακομα να αποφασισω ποιο ποδοσφαιρακι να αγορασω....

• Like 1
  • Haha 1

2 hours ago, Platini_Athens said:

Τον αγορασα 3.500 ..... τωρα μενει να αγορασω και το παιχνιδι! χα χα χα

Ακομα να αποφασισω ποιο ποδοσφαιρακι να αγορασω....

μετά από δέκα πατς θα γίνει παιχνίδι .....Έχει τεράστιο θέμα με τα σπριντ των παικτών .είναι εκτός ροή αγώνα. όταν παίζεις με το pc δεν το καταλαβαίνεις σου φαίνεται νορμαλ. Επίσης οι παίκτες που έχει η ΑΙ κάθονται σαν καδρόνια στατικοί αυτό το καταλαβαίνεις στην σέντρα με το που ξεκινάει ο αγώνας. Αν παρατηρήσεις τα CB σου είναι σαν κολόνες ακίνητα.

Μην δώσεις λεφτά αυτή την στιγμή.

Ρε συ ΕΑ κοντεύω 100 level παίζω 6 χρόνια φουλ και μου έχεις κλειδωμένο το store στο κινητό;;; ΕΛΕΟΣ!

Ξερει κανείς ποτε ξεκλειδωνει το webapp transfer σε καποιους (σε εμενα δηλαδή)? έχω παίξει καμια 25ρια ματς και ακόμα. Επίσης παλιά στον τερματοφύλακα στα ελευθερα αλλαζε η καμερα με το L3 τωρα πως αλλάζει?

Γνωρίζει η θυμάται κάποιος περισυ πότε άρχισαν να ανεβαίνουν οι τιμές των non-usable 86,87 ,88 rating παικτών; Πχ Παρεχο , Μπουσκετς κλπ; Γτ παρατηρουσα τις τιμές τους στο futbin κ είναι σε εξεφτελιστηκα χαμηλά επίπεδα κ σκέφτομαι να επενδύσω σε μερικές τέτοιου τύπου κάρτες κάποια κοινς. Επισης επένδυσα κ αγόρασα πολύ φτηνα κ λίγες κάρτες ινφορμ παικτών κυρίως της πρώτης totw. Ωστόσο με προβληματίζει το γεγονός πως δεν θα χει icon sbc φέτος οπότε παίζει να κ μην ανέβουν πολύ οι τιμές των high rated παλτων κ των 82+ inform