Jump to content
zougaman

FIFA 20 Ultimate Team - Discussion Topic v1

Recommended Posts

51 minutes ago, broxopios said:

Καλησπέρα.

Αυτό το κάνει γιατί νομίζει ότι είσαι μποτάκι. Η λύση που υπάρχει είναι στο max price, να κατεβαίνεις κάποιες φορές ανά 2 κλικ και όχι ανά 1. Δηλαδή αν έχεις 14.990.000 να το πας στα 14.988.000. Εγώ κάποιες φορές όταν ασχολήθηκα με το sniping το πήγαινα και αν 3 για σιγουριά. 

Ευχαριστώ, μετά απ' κανένα τέταρτο ξεκόλλησε και μπήκα κανονικά ! Θα το δοκιμάσω όπως λες τότε. 

Βγήκαν τα νέα objectives και τα άλλα 6 icon swaps. 

Να ρωτήσω κάτι άλλο. Στα πακέτα που ανοίγετε, πως καταλαβαίνετε από πριν αν είναι board ή όχι? Το μόνο που έχω καταλάβει είναι αν είναι walkout ή όχι. Εύκολο. Αλλά το board ή το non-board rare δεν το έχω "πιάσει".

Εγώ βλέπω πως το αριστερό λαμπάκι μένει αναμμένο όταν δίνει high rated. 

6 hours ago, GiorgosTT said:

Το board έχει πιο αργό animation.

Πόσο σίγουροι είσαι γι αυτό; Γιατί δεν είναι πάντα έτσι νομίζω. Αλλά μπορεί να κάνω και λάθος.

1 hour ago, Bakogoal said:

Εγώ βλέπω πως το αριστερό λαμπάκι μένει αναμμένο όταν δίνει high rated. 

Αυτό είναι το walkout Κυριάκο. Όταν είναι από 86 και πάνω. Το walkout είναι αυτομάτως και board. Αλλά μπορεί να είναι και board χωρίς να είναι walkout. 

Καλά δεν έχει ιδιαίτερη σημασία, απλά ήθελα να τα ξεχωρίζω. 

• Like 1

Αργο animation board ή walkout.  Αν ανάψουν κ σβήσουν κ τα δύο λαμπάκια ειναι   boards. Αν στο τέλος ανάψει κ σβήσει μόνο το αριστερό  walkout. Εγώ έτσι τα ξεχωρίζω. 

Καλημέρα!

100 pl upgrade sbc μεχρι σημερα και τα καλυτερα που εχω βγαλει: TOTY Robertson + IF Jesus  + πολλους high rated που με βοηθησαν να κανω στη μιση τιμη τους sbc Bernando Silva + D.Luiz. Αυριο εχω σκοπό να κανω τον potm Arnold + ακομα 50 pl upgrade sbc. Ψαχνω απεγνωσμενα για εναν Son untradeable !!!

Εδω η ομαδα μεχρι τώρα: https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=dXwOZbh9nSEfj:FFA20PS4

• Love 1
  • Like 2

4 hours ago, siapos said:

Καλημέρα!

100 pl upgrade sbc μεχρι σημερα και τα καλυτερα που εχω βγαλει: TOTY Robertson + IF Jesus  + πολλους high rated που με βοηθησαν να κανω στη μιση τιμη τους sbc Bernando Silva + D.Luiz. Αυριο εχω σκοπό να κανω τον potm Arnold + ακομα 50 pl upgrade sbc. Ψαχνω απεγνωσμενα για εναν Son untradeable !!!

Εδω η ομαδα μεχρι τώρα: https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=dXwOZbh9nSEfj:FFA20PS4

Άρα αξίζει, ωραίος Γιώργο. 

Γνώμη για David Luis; 

Στο Facebook, UK group, μιλάνε για endgame κάρτα, συμφωνείς; 

16 minutes ago, Bakogoal said:

Γνώμη για David Luis; 

Στο Facebook, UK group, μιλάνε για endgame κάρτα, συμφωνείς; 

Έχω ακούσει κι εγώ τα καλύτερα. Μάλιστα πολλοί τον χρησιμοποιούν και ως CDM γιατί έχει φοβερά stats και στην πάσα. 

• Thanks 1

13 hours ago, broxopios said:

Έχω ακούσει κι εγώ τα καλύτερα. Μάλιστα πολλοί τον χρησιμοποιούν και ως CDM γιατί έχει φοβερά stats και στην πάσα. 

Θα τον κανω μάλλον.. 

20 νίκες, άλλο ένα gold 1 παίζοντας μόνο Κυριακή, εύκολα σε ένα απόγευμα-βράδυ από τις 5 μέχρι τις 12.

Εκανα και τον D. LUIZ με 230k,με τον Hierro που έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος, πιστεύω θα έχω ένα καλό δίδυμο στα μετόπισθεν για αρκετό καιρό... 

Edited by Bakogoal
  • Like 2

Πάλι τα έκανα σαν τα μούτρα μου. Ενώ ήμουνα 9-4 έφαγα μια φρίκη με απίστευτο delay και scripting και έχασα 12 παιχνίδια σερί. Από ένα σημείο και μετά ίσως να ήταν και ψυχολογικό, αλλά σίγουρα το delay έπαιξε μεγάλο ρόλο. Τελικά το σύστημα σταμάτησε το λαγκ, συγκεντρωθηκα λίγο παραπάνω και έφτασα πάλι στο αγαπημένο μου gold 3. Πραγματικά αν πρέπει να περιμένω μέχρι τις 3 για να μπορώ να παίξω σαν άνθρωπος τι να πω. 

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους!

• Like 1

3 minutes ago, Bakogoal said:

απλός, λιτός, περιεκτικός !

συμβουλή: να πουλήσεις τον Lloris. Εφοσον εχεις 2 pl squads ειναι κριμα να χαραμιζεις μια θεση για επιπλέον τερματοφύλακα. Να εχεις τον De Gea και στις 2 ομαδες. και πρόσθεσε έναν επιπλέον παίκτη για αλλαγή.

• Thanks 1

Καλησπέρα στην παρέα, Ψάχνω για έναν icon να βαλω δίπλα στον Lewandowski. Είμαι μεταξύ Crespo 88, Kluivert 88 και Larsson  86! Τι θα προτείνατε?

Edited by guru46

30 minutes ago, guru46 said:

Καλησπέρα στην παρέα, Ψάχνω για έναν icon να βαλω δίπλα στον Lewandowski. Είμαι μεταξύ Crespo 88, Kluivert 88 και Larsson  86! Τι θα προτείνατε?

Crespo...νομίζω.

• Like 1

έκανα και τα υπολοιπα 50 pl upgrade sbc. Μπορεί να μην μου έβγαλε άλλον TOTY αλλά εκπληρώθηκε η επιθυμια μου: SON untradeable !!!!! 😍

επίσης έβγαλα αρκετους 84-85 και 2 89αριδες και έτσι έκανα και τον potm Arnold με 100 k απο 230k που ειναι τωρα . Από icon swaps θα παω για Van de Saar. Βαριεμαι να περιμενω σχεδόν 2 μηνες για να παρω κάποιον καλυτερο. Εναλλακτικά θα έπαιρνα Raul που μπορεί να παιξει και cam & st (θα το σκεφτω) και δίνει perfect link σε Villa αν ξαναβγάλουν το sbc του (μετανοιωσα  που δεν το έκανα)

Εδω η βασικη ομαδα (στο πάγκο η β ομαδα) : https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=qZH21F7ZnSE7b:FFA20PS4

• Love 2
  • Like 2

Νέο UPDATE σε PC, σύντομα σε κονσόλες

The latest Title Update is now live on PC.

Check out the the full TU #10 notes on our forums.
https://t.co/lJ6rHWARlp

• Like 1

7 hours ago, NikosRealMadrid said:

Καλησπέρα, δείτε αν θέλετε το Squad μου. Έχω coins 400Κ, τι κινήσεις θα μου προτείνατε ? 
https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=dhaBIbDznSFAh:FFA20PS4 

1. Κάνεις υπομονή και αγοράζεις Messi.

2. Κάνεις το sbc του Suarez. 

3. Αγοράζεις Hazard. 

Ένα από τα παραπάνω θα έκανα στην θέση σου.

7 hours ago, NikosRealMadrid said:

Καλησπέρα, δείτε αν θέλετε το Squad μου. Έχω coins 400Κ, τι κινήσεις θα μου προτείνατε ? 
https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=dhaBIbDznSFAh:FFA20PS4 

Επίσης κάνε οπωσδήποτε τα objectives του Ζιγιες. Σαν αλλαγή θα σε βοηθήσει πολύ. 

• Like 1