Jump to content
zougaman

FIFA 20 Ultimate Team - Discussion Topic v1

Recommended Posts

καλημερα! πρωτο wl για μενα ever με 16 νικες σε 30 αγωνες,σε γενικες γραμμες ειμαι ευχαριστημενος γιατι στα πιο πολλα παιχνιδια αντιμετωπισα αντιπαλους με απιθανες ομαδες σε συγκριση με την δικια μου,ο βασικος μου επιθετικος ηταν ο morales 82 και πραγματικα ποσο δικιο ειχε ο φιλος μου @Bakogoal που μου φωναζε να τον δοκιμασω

εκανα και το base icon upgrade αφου τελεωσα το wl και μου εδωσε crespo 85 και μετα απο λιγο ξεκλειδωσα και perisic 87

ηταν μια θεση που ειxα σοβαρο θεμα και θα βοηθησει αρκετα πιστευω,με crespo διπλα του και απο πισω modric εχει τελεια χημεια,λιγο που τον δοκιμασα μου αρεσε πολυ

παμε τωρα να μας κατσει (στα ονειρα μας) κανενας toty!

Edited by john2906
  • Love 1
  • Like 1

11 hours ago, Bakogoal said:

Ξέρει κανείς πότε βγαίνει potm premier league ;

λένε για potm De Bruyne ! και εγω αυτόν περιμένω και δεν ασχολουμαι με toty :)

βεβαια, αν κρινω από το αντιστοιχο sbc του Mane που έκανα , πeριμενε να ειναι γυρω στα 800k. Αν εχεις βεβαια untradeable high rated players θα σου βγει φθηνα. Εμένα o Mane βγηκε γυρω στα 300k.

• Thanks 1

Εγώ παιδιά κλασσικά βγήκα gold 3 στο ρελαντί...τι εννοώ;;;; Σύστημα απαξίωσης του παιχνιδιού. Πιάνω τις 11 νίκες από την Παρασκευή ,μου μένουν καμιά 13 με 14 ματσάκια για το Σ-Κ και μπαίνω μία με squad ΠΑΟΚ Μία με bronze team κτλπ κτλπ και πιάνω το γκολντ 3 χωρίς πίεση νέυρα και τα σχετικά. Πολλές φορές χάνω και το γκολντ2 για 1 νίκη....άρε ΠΑΣΧΑΛΑΚΗ!!!!

Βγαίνει και η τοτυ και μετά αρχίζει η κατιούσα για το παιχνίδι ....χάνει εντελώς το ενδιαφέρον του και ξεκινάνε οι σκέψεις για το 21.....Εγώ κλασσικά τον Φεβρουάριο πάντα κάνω διάλειμμα το πιάνω λίγο το Πάσχα λίγο το καλοκαίρι και μετά καλή χρονιά!

• Like 1

2 hours ago, john2906 said:

καλημερα! πρωτο wl για μενα ever με 16 νικες σε 30 αγωνες, @Bakogoal

εκανα και το base icon upgrade αφου τελεωσα το wl και μου εδωσε crespo 85

Συγχαρητήρια για τις νίκες! Παίζω από το 4ο WL σερί και είναι το καλύτερο που έχω κάνει και εσύ το πέτυχες με την πρώτη!

Πόσο σου κόστισε το update? 

Όχι ότι θα το κάνω γιατί είναι μεγάλο ρίσκο και χρειάζομαι coins για αλλού. 

1 hour ago, JrdGr said:

Εγώ παιδιά κλασσικά βγήκα gold 3 στο ρελαντί...τι εννοώ;;;; Σύστημα απαξίωσης του παιχνιδιού. Πιάνω τις 11 νίκες από την Παρασκευή ,μου μένουν καμιά 13 με 14 ματσάκια για το Σ-Κ και μπαίνω μία με squad ΠΑΟΚ Μία με bronze team κτλπ κτλπ και πιάνω το γκολντ 3 χωρίς πίεση νέυρα και τα σχετικά. Πολλές φορές χάνω και το γκολντ2 για 1 νίκη....άρε ΠΑΣΧΑΛΑΚΗ!!!!

Πώς καταφέρνεις να παίξεις Παρασκευή; Ούτε squad battle δεν μπορώ να παίξω. Όσες φορές δοκίμασα Παρασκευή και Σάββατο, απλά είναι αδύνατον να χειριστώ παίκτες.

Έχασα πολλούς αγώνες από delay. Στους περισσότερους, ενώ ξεκινάει καλά, κάποια στιγμή, συνήθως αφού ο αντίπαλος πατήσει pause, αρχίζει το delay. Την Κυριακή κράτησε μέχρι τις τρεις το βράδι. Μετά τι να το κάνω. Από την κούραση δεν μπορώ να συγκεντρωθώ και κάνω χαζά λάθη. 

@GiorgosTT να σου πω την αληθεια δεν μπορω να υπολογισω ακριβως αλλα μου ειχε δωσει αρκετους παιχτες με υψηλα overall κατι suarez 90 muller 86 και αλλους που δεν μπορουσα να τους πουλησω

πιστευω κανα 80αρι εφυγε αλλα ηθελα να το κανω μου ειχε κατσει.

• Thanks 1

1 hour ago, GiorgosTT said:

Πόσο σου κόστισε το update? 

Όχι ότι θα το κάνω γιατί είναι μεγάλο ρίσκο και χρειάζομαι coins για αλλού. 

Έχασα πολλούς αγώνες από delay. Στους περισσότερους, ενώ ξεκινάει καλά, κάποια στιγμή, συνήθως αφού ο αντίπαλος πατήσει pause, αρχίζει το delay. Την Κυριακή κράτησε μέχρι τις τρεις το βράδι. Μετά τι να το κάνω. Από την κούραση δεν μπορώ να συγκεντρωθώ και κάνω χαζά λάθη. 

Θεωρώ είναι μεγάλο ρίσκο το συγκεκριμένο SBC, καθώς οι πιθανότητες να πετύχεις κάτι καλό και usable δεν είναι πολλές και για μένα αξίζει μόνο αν έχεις πολλούς και κυρίως high rated untradeables στο club και αν θες να linkareis παίκτες από διάφορα πρωταθλήματα, αλλά και πάλι παραμένει υψηλού ρίσκου SBC, κυρίως λόγω της τιμής του.

Αναφορικά με το delay που αναφέρεις, δεν ξέρω γιατί ίσως επειδή χρόνο έχω για wl κυρίως Παρασκευή βράδυ και Σάββατο μέχρι απόγευμα έχω κι εγώ μεγάλο θέμα και από θέμα delay, αλλά και αισθάνομαι ότι πετυχαίνω δυσκολότερους αντιπάλους. Για όποιον έχει χρόνο τις Κυριακές είναι η πιο εύκολη περίπτωση να πετύχεις υψηλό rank, γιατί και με πιο εύκολους αντιπάλους τυχαίνεις κατά κανόνα και εμφανίζονται πολλά περισσότερα rage quits, λόγω των λιγότερων υπολοιπόμενων ωρών για να λήξει το WL.

• Like 1

2 hours ago, GiorgosTT said:

Πώς καταφέρνεις να παίξεις Παρασκευή; Ούτε squad battle δεν μπορώ να παίξω. Όσες φορές δοκίμασα Παρασκευή και Σάββατο, απλά είναι αδύνατον να χειριστώ παίκτες.

πραγματικά είναι όπως κάτσει στον καθένα και αρχίζω να πιστεύω πως μας συνδέει σε σέρβερ όπου να ναι. αυτό το γουλου Παρασκευή πήγαινε νεράκι Σάββατο όσο πλησίαζε το μεσημέρι γινόταν τέρμα βαρύ το παιχνίδι και Κυριακή ενδιάμεση κατάσταση. ΆΛλο Σ-Κ τα αντίθετα . Μόνο αν σηκωθείς στις 5 το πρωί μπορείς να παίξεις το έχω τεστάρει 3 φορές.

• Haha 1

Όπως τα λέει ο Κωστής είναι,Κυριακή είναι η καλύτερη μέρα,οι YouTubers μας δεν είναι χαζοί που παίζουν Κυριακή μέχρι ξημέρωμα Δευτέρας...

• Thanks 1

29 minutes ago, Bakogoal said:

Όπως τα λέει ο Κωστής είναι,Κυριακή είναι η καλύτερη μέρα,οι YouTubers μας δεν είναι χαζοί που παίζουν Κυριακή μέχρι ξημέρωμα Δευτέρας...

Προφανώς ακούστε και εμάς τους παλιούς!😂😂 Ειλικρινά είναι η καλύτερη λύση, καθώς ακόμη και να μην σας κάτσουν και οι πιο εύκολοι αντίπαλοι ξαναλέω πάρα πολλοί σε ένα 2-0 πχ στο 15λεπτο θα έχουν βγει με rage quit, οπότε όσοι μπορείτε εκμεταλλευτείτε το!

Καλησπέρα στην παρέα και καλή χρονιά να έχουμε! Μια ερώτηση , έχω σε 4231 wide αριστερά Hazard!  Θα ήθελα να δοκιμάσω το 4-1-2-1-2  και να τον βάλω είτε cam είτε επιθετικό ! Στο Futbin όταν τον βάζω επίθεση στο σύστημα και πατήσω LF μου βγάζει chemistry 7 ενώ όταν το δοκιμάσω Cam βγάζει 4 chemistry! Τι φαση!? Όσο πιο κοντά στο 10 τοσο καλύτερα αποδίδει έτσι δεν είναι?  Γιατί πριν τον αγοράσω διάβαζα και στα σχόλια πως πολλοί που τον έβαζαν εκεί έπαιζε πάρα πολύ καλά! 

Edited by guru46

Δεύτερος επιθετικός δεν ξέρω αλλά σαν cam είναι δυνατός. 

Σε ενδιαφέρει στην αρχική ενδεκάδα να έχει 10. Μετά όπου και να τον βάλεις ( τον παίκτη να παίξει, ε!!!) το ίδιο είναι. Δηλαδή να αλλάζεις σύστημα in game.

2 minutes ago, GiorgosTT said:

Δεύτερος επιθετικός δεν ξέρω αλλά σαν cam είναι δυνατός. 

Σε ενδιαφέρει στην αρχική ενδεκάδα να έχει 10. Μετά όπου και να τον βάλεις ( τον παίκτη να παίξει, ε!!!) το ίδιο είναι. Δηλαδή να αλλάζεις σύστημα in game.

Αυτό είναι το θέμα, πως γίνεται να βάλω σε ένα σύστημα όλους τους παίκτες να έχουν 10 chemistry και μετά να το αλλάζω in game? Π.χ in game να το κάνω 4-1-2-1-2 αλλά ο hazard να έχει 10 . Κάποιος από τους υπόλοιπους θα έχει κάτω από 10 στο αρχικό σύστημα! Σόρρυ βασικά είμαι και νέος στο mode κ δεν γνωρίζω καλά πως δουλεύουν αυτά!

3 hours ago, GiorgosTT said:

Ποιοι είναι οι άλλοι παίκτες;

Mendy, Lenglet, ramos ,semedo, vidal, de jong, modric, hazard, Griezman kai lineker

Ώρες ώρες η ΕΑ μας περνάει για ηλίθιους.

Δηλαδή όσο καλός και να είναι ο David Louis, δεν αξίζει το κόστος του sbc. Ειδικά για untradable. Με τα λεφτά του αγοράζεις VVD. 

Ναι αλλά Βραζιλιάνος αφού. Κάνει λινκ και με Νεϊμάρ αφού. 

Όπως το sbc του Messi που ήταν πιο ακριβό από το να τον αγοράσεις σαν TOTY nominee.

Παρακολουθώ τα pack openings στο youtube. Μια απογοήτευση. Το να πετύχεις παίκτη TOTY είναι σαν να ψάχνεις σταγόνα στον ωκεανό. 

Αυτή είναι η γνώμη μου και δεν σημαίνει ότι είναι σωστή. Έτσι βλέπω εγώ τα πράγματα. 

Edited by GiorgosTT

3 minutes ago, guru46 said:

Mendy, Lenglet, ramos ,semedo, vidal, de jong, modric, hazard, Griezman kai lineker

Ωραία! Παίξε το σύστημα με τους 2 forwards. Βάλε Lineker striker, δεξιά Griezman και αριστερά Hazard. Βάλε του κάρτα να είναι lf και από πίσω βάλε τον modric. Με προπονητή από la liga πιάνεις 10 σε όλους.

24 minutes ago, GiorgosTT said:

Ωραία! Παίξε το σύστημα με τους 2 forwards. Βάλε Lineker striker, δεξιά Griezman και αριστερά Hazard. Βάλε του κάρτα να είναι lf και από πίσω βάλε τον modric. Με προπονητή από la liga πιάνεις 10 σε όλους.

Ωραίος το δοκίμασα ,,, απλά τον griezman tον βγάζει με chemistry 7 

2 hours ago, guru46 said:

Ωραίος το δοκίμασα ,,, απλά τον griezman tον βγάζει με chemistry 7 

Αν έχεις τον χρυσό Griezman αυτό είναι το καλύτερο που μπορείς να κάνεις. Αλλιώς βρες την if κάρτα του που είναι LW.

• Like 1

@guru46 οι "πολύπλοκες" hybrid ομάδες έχουν να κάνουν κατά κύριο λόγο με το μεσοεπιθετικό κομμάτι. Τα St μπορούν να μετατραπούν σε cdm και να τα περάσεις από όλες τις ενδιάμεσες θέσεις με αποτέλεσμα να σου λύνει τα χέρια σε πάρα πολλά squad. Η ΕΑ από την άλλη με τις totw στο κάνει ακόμα πιο εύκολο το παιχνίδι όταν σου δίνει πχ κλασσική κάρτα st σε lw lm Και ότι π@π@ρια της κατεβαίνει στο κεφάλι. Οι icon όπως ξέρεις είναι η χρυσή τομή αλλά θέλουν χρήμα!

Εγώ αποφεύγω τις Hybrid Ομάδες και κάθε χρόνο κυνηγάω ή χώρα ή πρωτάθλημα! Γούστα είναι αυτά!

• Like 1

Να γράψω και δύο πραγματάκια για τον Laporte μία κάρτα που είχα πουλήσει χωρίς καν να την χρησιμοποιήσω πριν μήνες. Τον ξανα αγόρασα με shadow κουμπωμένο να του δώσω μία ευκαιρία. Έπαθα πλάκα! Σε νορμαλ συνθήκες,να μην είναι τέρμα βαρύ το παιχνίδι , είναι κτήνος ! σωστές τοποθετήσεις δυνατός άψογος στο κεφάλι!

Νομίζω μετά από αρκετά ματς είναι η αντικάρτα του SOn. Είναι ο μόνος που με έκανε να μην φοβάμαι τον SON.

αυτά...

• Like 1

29 minutes ago, JrdGr said:

Να γράψω και δύο πραγματάκια για τον Laporte μία κάρτα που είχα πουλήσει χωρίς καν να την χρησιμοποιήσω πριν μήνες. Τον ξανα αγόρασα με shadow κουμπωμένο να του δώσω μία ευκαιρία. Έπαθα πλάκα! Σε νορμαλ συνθήκες,να μην είναι τέρμα βαρύ το παιχνίδι , είναι κτήνος ! σωστές τοποθετήσεις δυνατός άψογος στο κεφάλι!

Νομίζω μετά από αρκετά ματς είναι η αντικάρτα του SOn. Είναι ο μόνος που με έκανε να μην φοβάμαι τον SON.

αυτά...

Έτσι, τον έχω στη δεύτερη ομάδα και είναι βράχος. Δύσκολα θα χάσει τη θέση του. 

• Like 1

Λοιπόν η συγκεκριμένη κίνηση είναι καρά op και πολύ γουστάρω όταν την κάνω με Batshuayi σε Van Dijk και τον ρίχνει κάτω... 

• Like 4

Καλησπέρα, εχω ένα θέμα με το log in στο mode. Μετά από snipe με βγάζει και πάω για log in ξανά  με verify account αλλά μόλις πάει να φορτώσει την εικόνα captcha με πετάει και μου γράφει συνέχεια error loading the captcha please try again!! Υπάρχει κάποια λύση? 

Edited by guru46

18 hours ago, guru46 said:

Καλησπέρα, εχω ένα θέμα με το log in στο mode. Μετά από snipe με βγάζει και πάω για log in ξανά  με verify account αλλά μόλις πάει να φορτώσει την εικόνα captcha με πετάει και μου γράφει συνέχεια error loading the captcha please try again!! Υπάρχει κάποια λύση? 

Καλησπέρα.

Αυτό το κάνει γιατί νομίζει ότι είσαι μποτάκι. Η λύση που υπάρχει είναι στο max price, να κατεβαίνεις κάποιες φορές ανά 2 κλικ και όχι ανά 1. Δηλαδή αν έχεις 14.990.000 να το πας στα 14.988.000. Εγώ κάποιες φορές όταν ασχολήθηκα με το sniping το πήγαινα και αν 3 για σιγουριά.