Jump to content
zougaman

FIFA 20 Ultimate Team - Discussion Topic v1

Recommended Posts

8 minutes ago, JrdGr said:

Bako έβαλες παίκτες της μπαρτσα... 

δεν σε βλέπω καλά 😂

Εεεε αφού είναι καλοί...😁😂😊

Καλησπέρα μάγκες, καλο weekend league να εχουμε

Καταφερα με πολύ trading χθες να παρω Καντε και η ομαδα ειναι πλεον αυτη ingame

Απο εδω και περα λογικα θα αναβαθμίσω για κατι αρκετα καλυτερο οταν θα μπορεσω

Απο rewards δεν εβγαλα τίποτα απολυτως αξιολογο και τα κοκκινα μου ηταν ο Περεζ και το αριστερο μπακ απο Ρειντζερς

aNg7VAo.jpg

2 hours ago, NikosRealMadrid said:

https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=eExJYB1InSzzW:FFA20PS4

Έφτιαξα την ομάδα που ήθελα. Δείτε και πείτε μου γνώμες αν θέλετε. (Παίχτη της μπαρτσελόνα δεν βάζω στην ομάδα μου ούτε και να με πληρώσουν!)  
Τώρα επόμενος στόχος Hazard όταν έχω τα coins. 

Προσωπικά δεν με χαλάει η λογική της ομάδας σου, με την έννοια ότι πάντα παίζουμε λίγο καλύτερα ή το ευχαριστιόμαστε λίγο παραπάνω αν παίρνουμε παίκτες που μας αρέσουν ή από την αγαπημένη μας ομάδα, αν και σίγουρα οι παίκτες που σου ανέφερε ο Bakos είναι καλύτεροι από αρκετούς που έχεις κατά τη γνώμη μου.

Σίγουρα από τη στιγμή που σου αρέσει η Real και δεν θες παίκτες της Barcelona η καλύτερη λύση θα ήταν να πας σε υβριδική, καθώς στο ισπανικό πέραν από κανά δύο άντε τρεις παίκτες από τις άλλες ομάδες μόνο Real και Barcelona έχουν παίκτες που αξίζουν και συγκεκριμένα η Real έχει πολύ χαμηλό ταβάνι ειδικά φέτος που μέχρι και ο Bale είναι επιεικώς μέτριος (ο Hazard που τον έχω είναι αρκετά καλός μιας και τον ανέφερες σαν στόχο). Οπότε μονόδρομος η υβριδική. Δεν ξέρω ακριβώς τι budget έχεις, αν κάποιοι από όσους βλέπω πχ είναι untradeable κλπ, αλλά θα κρατούσα τριγωνάκι Modric (βάλε τον απλό να εξοικονομήσεις coins), Ramos και Mendy (όχι Marcelo) και θα έφτιαχνα την υπόλοιπη ομάδα από άλλο ή άλλα πρωταθλήματα και μπορείς πχ σε ένα 4-3-3 (3) να βάλεις και τον Hazard που linkarei με τον Modric και αργότερα να αντικαταστήσεις τον Ramos με τον πολύ καλύτερο (για μένα πάντα) Varane που δεν τον αλλάζω με τίποτα.

Edited by kosigr

Τα Fortnite και FIFA 19 ήταν τα games με τα περισσότερα έσοδα από μικροσυναλλαγές το 2019, σύμφωνα με την εταιρεία αναλύσεων Superdata.

Τα free-to-play games κυριάρχησαν, καθώς απαρτίζουν το 80% των ψηφιακών εσόδων για το 2019. Το Fortnite ήταν το παιχνίδι με τα περισσότερα έσοδα, καθώς η Epic Games κέρδισε από αυτό 1,8 δις δολάρια σε όλες τις πλατφόρμες. Το FIFA 19 ήταν το Νο.1 στα games επί πληρωμή, με 786 εκατομμύρια δολάρια, ενώ ακολούθησε το Call of Duty: Modern Warfare.

https://www.gameworld.gr/193-ειδήσεις/2014-05-19-05-52-02/37902-fortnite-και-fifa-19-πρώτα-στις-μικροσυναλλαγές-το-2019?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

και πληρωνεις και 50-70 ευρω για να παρεις το φιφα,φανταζομαι οταν θα γινει και αυτο f2p οπως εχει ανακοινωσει η εα στα επομενα χρονια θα παει χ10 το κερδος

• Love 1

Ψωνίσαμε από σβέρκο πάλι. 

Γκομις και Αγιοθε Πέρεθ. Ξύλα πέτρες δηλαδή. 

Τίναξα για άλλη μια Παρασκευή την μπάνκα στον αέρα και αγόρασα Mendy και Kante. 16Κ και 220κ αντίστοιχα. Με shadow και οι 2. Για να δω πως θα με βοηθήσουν σε αυτό το WL.

Με το παρόν squad και λίγο τύχη στο matching πιστεύω μπορώ να πάρω 17 νίκες. Γενικά το WL έχει δυσκολέψει απίστευτα και θα δυσκολέψει ακόμα παραπάνω όσο βγαίνουν βελτιωμένες κάρτες που εμείς οι μη p2w δεν μπορούμε να πάρουμε εύκολα. 

Θυμάμαι τις πρώτες εβδομάδες με squad Ολλανδίας με depay, de Bek και Bergwin έφτανα χαλαρά 14 νίκες, ενώ τώρα με σχεδόν ΜΕΤΑ squad και παλεύω. 

Το χοντρό χρήμα θα πέσει από Τρίτη.  

Σκέφτομαι να κάνω αποχή ένα σκ από το weekend League, να χαλαρώσω λίγο. Είμαι πολύ στην τσίτα και το WL δεν είναι κάτι που με διασκεδάζει πλέον. Πιο πολύ νευριάζω παρά διασκεδάζω. Εκτός αν πω να παίξω χαλαρά και ότι γίνει, πράγμα που δεν έχω καταφέρει μέχρι σήμερα.

Έχω αρκετά παιχνίδια στην άκρη που θέλω να παίξω αλλά περιμένω να κάνει κοιλιά το FIFA. Κάπου τον Μάρτιο αν θυμάμαι καλά ξεκινάει την κάτω βόλτα, σωστά;

1 hour ago, GiorgosTT said:

Ψωνίσαμε από σβέρκο πάλι. 

Γκομις και Αγιοθε Πέρεθ. Ξύλα πέτρες δηλαδή. 

Τίναξα για άλλη μια Παρασκευή την μπάνκα στον αέρα και αγόρασα Mendy και Kante. 16Κ και 220κ αντίστοιχα. Με shadow και οι 2. Για να δω πως θα με βοηθήσουν σε αυτό το WL.

Με το παρόν squad και λίγο τύχη στο matching πιστεύω μπορώ να πάρω 17 νίκες. Γενικά το WL έχει δυσκολέψει απίστευτα και θα δυσκολέψει ακόμα παραπάνω όσο βγαίνουν βελτιωμένες κάρτες που εμείς οι μη p2w δεν μπορούμε να πάρουμε εύκολα. 

Θυμάμαι τις πρώτες εβδομάδες με squad Ολλανδίας με depay, de Bek και Bergwin έφτανα χαλαρά 14 νίκες, ενώ τώρα με σχεδόν ΜΕΤΑ squad και παλεύω. 

Το χοντρό χρήμα θα πέσει από Τρίτη.  

Σκέφτομαι να κάνω αποχή ένα σκ από το weekend League, να χαλαρώσω λίγο. Είμαι πολύ στην τσίτα και το WL δεν είναι κάτι που με διασκεδάζει πλέον. Πιο πολύ νευριάζω παρά διασκεδάζω. Εκτός αν πω να παίξω χαλαρά και ότι γίνει, πράγμα που δεν έχω καταφέρει μέχρι σήμερα.

Έχω αρκετά παιχνίδια στην άκρη που θέλω να παίξω αλλά περιμένω να κάνει κοιλιά το FIFA. Κάπου τον Μάρτιο αν θυμάμαι καλά ξεκινάει την κάτω βόλτα, σωστά;

Ηδη 2 στις 3 ομαδες που τυχαινω εγω εχουν Μεσσι νευμαρ και 2-3 icons πρωτης γραμμης στη καλυτερη, τωρα που βγαινει η toty θα ξεφυγουν ακομα πιο πολυ

Αλλα οπως και να το κανεις το WL ειναι το μονο ενδιαφερον στο Fut και ο μονος τροπος να χτισεις ομαδα χωρις να βαλεις χρηματα (εκτος αν τρως ωρες στο μαρκετ)

Προσωπικα οταν βλεπω οτι δεν μου βγαινει τιποτα και παιζω με φουλ τοξικους παικτες το κλεινω απευθειας, το παιρνω οσο πιο στο χαβαλε γινεται

Και εγω εχω στην αναμονή το Star wars και το Control για τον ιδιο λογο που λες

Φίλε Πανό έχω καταλάβει ότι ο καλύτερος τρόπος είναι να βγεις elite 1 στα squad battles. Είναι σχετικά εύκολο, χρειάζεσαι περίπου 40 με 45 χιλιάδες πόντους. Παίρνεις καλά μπόνους πακέτα και coins. Αν τα πουλήσεις όλα έχεις πολύ profit.

Δεν ηξερα οτι αξιζει τοσο αλλα προσωπικα το βαριεμαι παρα πολυ το squad battles, παιζω μονο αν ειναι απαραιτητο για καποιο objective η κατι τετοιο

zivkovic γιατί δεν έχει στο φουτ; Το τερμα του ΠΑΟΚ. όλο μισές δουλειές κάνουν με τον Πασχαλακη θα χάσω το gold... 

• Haha 1

Έχει κανείς σας Zambrotta? Σκέφτομαι τελικά ο πρώτος από τα icon swaps να είναι αυτός και δείχνει κοντά στον Carlos που μου έλυσε το θέμα αριστερό μπακ. Ίσως με Zambrotta να λύσω κι το θέμα δεξί μπακ και να δίνει εύκολα λινκ σε οποίο δεξί χάφ επιλέγω. 

Πάω να παίξω φιλικά και πετυχαίνω τύπους με κολλημένο τον μοχλό και δεν πατάνε τίποτε άλλο. Καινούργιο κόλπο;

Το τρεις εξαμαρτείν, ουκ ανδρός σοφού. 

Έκανα πάλι το λάθος να παίξω wl. Μέχρι το 15 όλα καλά. 3-0 μπροστά. Εκεί ξεκίνησε ένα απίστευτο delay με την εικόνα να παγώνει και να τρέχει fast forward. Σε τρεις περιπτώσεις απλά είδα την μπάλα στα δίχτυα μου.  Στο τέλος γιατί έχασα 7-3. Καλημέρα σας. 

Ρε ‘σείς έχει κάνει κανείς το objective με το bicycle kick στα squad battles? Με έχει δυσκολέψει πολύ. Κάποια στιγμή βάζω από κόρνερ ένα με ψαλίδι, αλλά δεν το έπιασε. Είναι το μόνο που έμεινε σε αυτή την κατηγορία και δίνει αρκετά και θέλω περίπου 5000xp για να ξεκλειδώσω τους παίχτες στο τέλος.

Edited by broxopios

13 minutes ago, broxopios said:

Ρε ‘σείς έχει κάνει κανείς το objective με το bicycle kick στα squad battles? Με έχει δυσκολέψει πολύ. Κάποια στιγμή βάζω από κόρνερ ένα με ψαλίδι, αλλά δεν το έπιασε. Είναι το μόνο που έμεινε σε αυτή την κατηγορία και δίνει αρκετά και θέλω περίπου 5000xp για να ξεκλειδώσω τους παίχτες στο τέλος.

Έχει glitch. Δεν πιάνει πάντα. Συνέχισε να προσπαθείς. Το αναφέρουν πολλοί στο επίσημο της ΕΑ.

• Thanks 1

4 hours ago, broxopios said:

To έκανα με την πρώτη και πολύ εύκολα. 

Άκου οδηγίες. 

Παίρνεις παίκτη με 4star skill moves τουλάχιστον. 

Μέτωπο στο τέρμα ακίνητος. 

Πατάς right stick μέσα και σηκώνει την μπάλα. 

Πριν πέσει η μπάλα πάτα right stick προς τα πίσω και θα γυρίσει ο παίκτης σου πλάτη στο τέρμα. 

Πριν πέσει κάτω η μπάλα κράτα L2 και κάνε σουτ. 

Τα bots αν το έχεις στο πιο εύκολο που σου επιτρέπει, θα σε αφήσουν αρκετές φορές στο squad battles. 

Από τα πιο εύκολα WL ήταν αυτό για μένα, 14 νίκες και 2 ήττες, η μία στα πέναλτι και η άλλη με δοκάρι δικό μου στο 89 και το τρώω στο 90 αλλά ήταν καλός ο τύπος. Δεν νομίζω να συνεχίσω, 14 νίκες αρκούν... Έτσι και αλλιώς τα @@ μας παίρνουμε κάθε φορά. 

Edited by Bakogoal
  • Thanks 1

7 hours ago, Bakogoal said:

To έκανα με την πρώτη και πολύ εύκολα. 

Άκου οδηγίες. 

Παίρνεις παίκτη με 4star skill moves τουλάχιστον. 

Μέτωπο στο τέρμα ακίνητος. 

Πατάς right stick μέσα και σηκώνει την μπάλα. 

Πριν πέσει η μπάλα πάτα right stick προς τα πίσω και θα γυρίσει ο παίκτης σου πλάτη στο τέρμα. 

Πριν πέσει κάτω η μπάλα κράτα L2 και κάνε σουτ. 

Τα bots αν το έχεις στο πιο εύκολο που σου επιτρέπει, θα σε αφήσουν αρκετές φορές στο squad battles. 

Από τα πιο εύκολα WL ήταν αυτό για μένα, 14 νίκες και 2 ήττες, η μία στα πέναλτι και η άλλη με δοκάρι δικό μου στο 89 και το τρώω στο 90 αλλά ήταν καλός ο τύπος. Δεν νομίζω να συνεχίσω, 14 νίκες αρκούν... Έτσι και αλλιώς τα @@ μας παίρνουμε κάθε φορά. 

Μπράβο Κυριάκο. Όντως εύκολο έτσι. Εγώ πήγαινα με πλάτη στο τέρμα, πατούσα R3, ξανά R3 για να τη φέρει πιο ψηλά, αλλά συνήθως με τζάτζαραν και δεν έκανε ποτέ σωστό ψαλίδι. 

Τώρα είμαι στην επιλογή παίχτη. Σκέφτομαι και για Pericic γιατί έχει πολύ καλά στατιστικά. Μέχρι και CAM παίζει άνετα. Το κακό είναι ότι είναι Κροάτης και Γερμανία και δεν υπάρχουν τόσο καλοί παίχτες. Αντίθετα ο Μπάτμαν, παρόλο που δεν έχει το ίδιο καλά στατιστικά, παίζει Αγγλία και μπορεί να δώσει λινκ σε Αζάρ σε μελλοντική αγορά. Και με ένα Hunter ανεβαίνει αρκετά. Λίγο καλύτερη πάσα θα ήθελα να είχε αλλά εντάξει.

Δεν ξέρω το σκέφτομαι. Για πείτε απόψεις εσείς που τους έχετε.

• Like 1

40 minutes ago, broxopios said:

Μπράβο Κυριάκο. Όντως εύκολο έτσι. Εγώ πήγαινα με πλάτη στο τέρμα, πατούσα R3, ξανά R3 για να τη φέρει πιο ψηλά, αλλά συνήθως με τζάτζαραν και δεν έκανε ποτέ σωστό ψαλίδι. 

Τώρα είμαι στην επιλογή παίχτη. Σκέφτομαι και για Pericic γιατί έχει πολύ καλά στατιστικά. Μέχρι και CAM παίζει άνετα. Το κακό είναι ότι είναι Κροάτης και Γερμανία και δεν υπάρχουν τόσο καλοί παίχτες. Αντίθετα ο Μπάτμαν, παρόλο που δεν έχει το ίδιο καλά στατιστικά, παίζει Αγγλία και μπορεί να δώσει λινκ σε Αζάρ σε μελλοντική αγορά. Και με ένα Hunter ανεβαίνει αρκετά. Λίγο καλύτερη πάσα θα ήθελα να είχε αλλά εντάξει.

Δεν ξέρω το σκέφτομαι. Για πείτε απόψεις εσείς που τους έχετε.

Εμένα με κουβαλάει ο Batshuayi, το θέμα είναι τι θέλεις εσύ. 

Είμαι σίγουρος πως και οι δύο παίκτες αξίζουν. 

Τελείωσα 29 αγώνες το πρωί στις 06.00. 

Δεν αντιμετώπισα τα εξωπραγματικά squads της περασμένης εβδομάδας αλλά είχα το χειρότερο wl από πλευράς delay. Έχασα τουλάχιστον 6 αγώνες καθαρά από delay. 

Ο αντίπαλος της ημέρας είναι ένας Σουηδός με ομάδα με Ολλανδούς! Φοβερή κατοχή και passing game. 

Κατά τα άλλα εκραξα ένα τύπο που μου έριξε 8 ενώ είχα φανερά 3 sec delay. Μέχρι να πιάσει το delay ήταν 1-1 με μοιρασμένη κατοχή και φάσεις. Στο 60 κόλλησε και έβαλε μέχρι το 90 6 γκολ. Απολογήθηκε στο μήνυμα βέβαια αλλά....

Αποτέλεσμα 16 στα 30. Ξανά gold 3. Ο Mbappe τράβηξε πολύ κουπί. Ο Hazard ήταν λίγο κοπριά. KDB  και Werner έχασαν κάτι αχαστα που στοίχισαν αλλά ήταν σε παιχνίδια με πολύ delay. Με κανονικό gameplay θα τα κάρφωναν. 

Τα πακέτα του sauad battle άθλια. Ένας 85 GK η καλύτερη κάρτα. 

Δεν ξαναπαιζω 30 σερί. Είναι αδύνατον να είμαι συγκεντρωμένος σε όλους τους αγώνες, ειδικά τέτοιες ώρες. Θα μοιράζω τους αγώνες και ότι γίνει.

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους!

• Like 1

30 σερί είναι πολύ βαρύ... 

Εγώ βάζω στόχο 14 νίκες, το κάνω σχετικά γρήγορα και εύκολα. 

Σε αυτό το wl έκανα 17-5 και μετά έβαλα Vikings στο Netflix χαλαρά και όμορφα.

Δεν ειχα delay και συνάντησα ανθρώπινες ομάδες. 

• Like 1

Τελικά πήρα Batshuayi. Έχω και μια Αγγλική, ώρα να την αναβαθμίσω. 

Κυριάκο τον Robbie Keane τον αγόρασες ή τον έτυχες? Πολύ καλός φαίνεται, ειδικά μόλις κουμπώσει το shadow. Πάντως οι τιμές παιχτών στο PC είναι πολύ υψηλότερες σε σχέση κυρίως με PS4. Τι σου κάνει ο πολύς κόσμος. 

2 hours ago, broxopios said:

Τελικά πήρα Batshuayi. Έχω και μια Αγγλική, ώρα να την αναβαθμίσω. 

Κυριάκο τον Robbie Keane τον αγόρασες ή τον έτυχες? Πολύ καλός φαίνεται, ειδικά μόλις κουμπώσει το shadow. Πάντως οι τιμές παιχτών στο PC είναι πολύ υψηλότερες σε σχέση κυρίως με PS4. Τι σου κάνει ο πολύς κόσμος. 

Roy Keane βρε ιεροσυλε! Χάχα πλάκα κανω 😎😋

Τον αγόρασα σήμερα το πρωί 320k με το shadow όπως τον ήθελα. 

Ξέρει κανείς πότε βγαίνει potm premier league ;

• Haha 1

Χθες απόγευμα τελείωσα τα objectives και πήρα τον Μπατσουαι. Βρήκα χρόνο και τον δοκίμασα σμρ και έχω πάθει την πλάκα Μ ! Τι παιχταρας είναι αυτός ! Ταίριαξε φουλ στην ομάδα και ειναι απίστευτος

• Like 1

2 hours ago, yiannis_thess said:

Χθες απόγευμα τελείωσα τα objectives και πήρα τον Μπατσουαι. Βρήκα χρόνο και τον δοκίμασα σμρ και έχω πάθει την πλάκα Μ ! Τι παιχταρας είναι αυτός ! Ταίριαξε φουλ στην ομάδα και ειναι απίστευτος

Για μένα το ιδανικό ST έχει την δύναμη του Batshuayi, την ταχύτητα του Werner, τα τελειώματα του Del Piero και την ευελιξία του Ben Yedder. 

Για τα χρήματα που κοστίζει ο Batshuayi (μηδέν!) είναι απίστευτο ST. Είναι δυνατός, γρήγορος, στριβει, έχει δύο πόδια (όταν έχει κέφια έχει και τρία), καλα τελειώματα... τι άλλο να ζητήσω από έναν free παίκτη; 

• Like 1