Jump to content
zougaman

FIFA 20 Ultimate Team - Discussion Topic v1

Recommended Posts

2 hours ago, JrdGr said:

Το έχουμε πει πολλές φορές πως πολλές κάρτες είναι πως βολεύει τον καθένα. 

Ακριβώς,η πιο σωστή άποψη.

• Like 1

Καλημέρα στην παρέα! 

Πήγα να ανοίξω τα δώρα από την εφαρμογή και αντί για κόκκινες κάρτες μου έδωσε απλές χρυσές να επιλέξω. Τώρα; έχασα τους 2 team of the week?

Just now, GiorgosTT said:

Καλημέρα στην παρέα! 

Πήγα να ανοίξω τα δώρα από την εφαρμογή και αντί για κόκκινες κάρτες μου έδωσε απλές χρυσές να επιλέξω. Τώρα; έχασα τους 2 team of the week?

Σε όλους συνέβη το ίδιο από ο, τι βλέπω στο Facebook. 

Λογικά θα μας ξαναδώσει Rewards, εγώ δεν τα άνοιξα μόλις είδα τι παίζει... 

Ναι το είδα στο φόρουμ της ΕΑ. Άντε να δούμε. 

Κατά τα άλλα η μόνη αξιόλογη κάρτα που βρήκα ήταν ένας untreatable Oblak. Ευτυχώς που αυτός που είχα ήδη ήταν tradable και θα βγάλω λίγο κέρδος. Τζιφός άλλη μια φορά. Πραγματικά δεν ξέρω ακριβώς γιατί παίζω WL. Τα μπόνους από τα squad battles είναι σαφώς καλύτερα. 

Μας το φαγανε το πικακι οι αλητες οι Καναδοί. 

https://mobile.twitter.com/EAFIFADirect/status/1212689749720190976

Ανακοίνωση της ΕΑ σχετικά με το θέμα. 

Πρόβλημα πρέπει να υπήρχε και με τα packs καθώς τα 100κ δεν είχαν ούτε board. 

Για να δούμε πως θα το διορθώσουν άραγε; Λέτε να μας ξαναδώσουν όλα τα rewards?

18 minutes ago, GiorgosTT said:

https://mobile.twitter.com/EAFIFADirect/status/1212689749720190976

Ανακοίνωση της ΕΑ σχετικά με το θέμα. 

Πρόβλημα πρέπει να υπήρχε και με τα packs καθώς τα 100κ δεν είχαν ούτε board. 

Για να δούμε πως θα το διορθώσουν άραγε; Λέτε να μας ξαναδώσουν όλα τα rewards?

Θεωρώ θα δώσουν μόνο τα picks, το θέμα είναι τι θα κάνουν με τους παίκτες που έδωσαν ήδη αντί των κόκκινων, γιατί στη σελίδα στο Facebook είδα κάποιοι βγάλανε κάτι τρελές κάρτες Messi, Ronaldo και αναρωτιέμαι αν θα τους πάρει πίσω, αν και θεωρώ θα τους αφήσει. Προσωπικά με αυτά που μου έδωσε δεν με απασχολεί καθόλου και να τα πάρει.

και πάνω που θα μου πετούσε τον Καντε..😂

• Haha 2

8 minutes ago, JrdGr said:

και πάνω που θα μου πετούσε τον Καντε..😂

Μη φας έχει Hamdallah στο μενού!

7 minutes ago, GiorgosTT said:

Μη φας έχει Hamdallah στο μενού!

ξέρω τι θα έβλεπαν τα μάτια μου τουλάχιστον έγινε αυτό και βγάλαμε χαβαλέ με την εταιρεία της καρδιάς μας....Ανεβάστε τα πικς όταν το φτιάξουν να κλάψουμε παρέα!

1 hour ago, JrdGr said:

ξέρω τι θα έβλεπαν τα μάτια μου τουλάχιστον έγινε αυτό και βγάλαμε χαβαλέ με την εταιρεία της καρδιάς μας....Ανεβάστε τα πικς όταν το φτιάξουν να κλάψουμε παρέα!

Ισχύει 1000% για μένα αυτό που λες, είναι πραγματικά πολύ αστεία τα κόκκινα που μου έχουν τύχει φέτος, πέρυσι και πρόπερσι μπορούσα να χρησιμοποιήσω μερικούς, φέτος γελάω. Το λέω γιατί ενώ σε κάθε WL και λίγα παιχνίδια να παίξω μπαίνω πάντα Gold και έχοντας χάσει μόνο 2 ή 3 WL το καλύτερο pick μου και το μόνο που χρησιμοποιώ είναι ο 86 Gnabry, ο οποίος δεν είναι και κάτι σπουδαίο (φαίνεται και στην τιμή του 70k), αλλά μου ταίριαξε πολύ στην χημεία και τον βάζω βασικό. Το χειρότερο που μου έχει τύχει φέτος είναι όταν πήρα το ρίσκο και έκανα αυτό με την ανταλλαγή 11 κόκκινων για έναν 86+ κόκκινο και μου έτυχε ο 87 Verratti. Πραγματικά γέλαγα γιατί μεταξύ των 11 κόκκινων είχα βάλει και 4 ή 5 με πάνω από 84 overall, οπότε δεν περιμένω τίποτα από τα rewards φέτος με αυτά που έχω δει.

Μία ερώτηση για όσους ασχολούνται με SBCs. Αν έχετε βρει ομάδες από τα League SBCs που να δίνουν καλά πακέτα και να μην κοστίζουν τόσο πολύ αναφέρετέ τα και σε εμάς που δεν πολυασχολούμαστε, τουλάχιστον να κάνουμε μερικά που δεν έχουν πολύ ρίσκο, θυμάμαι πέρυσι υπήρχαν αρκετές τέτοιες ομάδες από διάφορα πρωταθλήματα που έδιναν πολύ καλά rewards και δεν κόστιζαν πολύ περισσότερο από το discard price των πακέτων που έδιναν, οπότε και χάλι μαύρο να ήταν το πακέτο δεν έχανες και πολλά.

Edited by kosigr

Πως σας φαίνεται το discord με το πενταευρω συνδρομή; 

Εμένα μου θυμίζει τραγελαφικές διαφημίσεις του τύπου "έβγαλα μαλλιά σε μια νύχτα" 

- "δείτε πως να αποκτήσετε Ferrari σε μια βδομάδα" - " έχασα δέκα κιλά και έφτιαξα six pack σε πέντε μέρες" 

Όπως καταλαβαίνετε, μόνο ΔΙΑΦΩΝΩ με την δημιουργία του. Υποτίθεται είχαμε ένα Community για να βοηθάμε ο ένας τον άλλον αλλά μάλλον όχι... Το community είναι για να δείχνουμε πόσο μεγάλη την έχουμε, πόσο κερδίσαμε τον Χ Έλληνα και τον Ψ Τούρκο... Αν αξίζει το sbc που ήδη κάναμε... Και για τις εξυπνάδες των Admins. 

Τώρα τελευταία υπάρχει για την διαφήμιση του discord... Και μην ξεχνάτε, με πέντε ευρώ θα γίνεται πλούσιοι... Σας περιμένουμε. 

Να ξέρετε πως δεν σας αναγκάσουμε να μπείτε και να δώσετε πέντε ευρώ, απλά έχουμε δουλέψει πολύ και αναγκαστικά πρέπει να υπάρχει μια τυπική συνδρομή... γελάνε τα τσιμέντα με τα κορόιδα που υπάρχουν εκεί έξω, θα έπρεπε να ντρέπεστε που κοροϊδεύετε τον κοσμάκη και τα παιδάκια... Αλλά ξέχασα είστε traders... Δε μπεστ οφ δε μπεστ ιν Γκρις... 

• Thanks 2

Κυριάκο αυτή τη συζήτηση την έχουμε ξανακάνει και για την περίπτωση της PESUNIVERSE. Η άποψή μου παραμένει η ίδια. Ο καθένας έχει δικαίωμα να κάνει ότι θέλει. Επίσης κανένας δεν είναι υποχρεωμένος να πληρώσει. Μένει εκτός και τέλος. Είμαστε ενήλικες και μπορούμε να πάρουμε αποφάσεις για τον εαυτό μας. Κι εγώ δεν επικροτώ τέτοιες ενέργειες, αλλά είμαι υπεύθυνος εγώ για το τι θα κάνω για τον εαυτό μου. 

Βλέπεις όμως ότι προς τα κει πάει το πράγμα. Ειδικά όσο γίνονται esports τα παιχνίδια και όλοι θέλουν να κερδίζουν όσο το δυνατόν περισσότερα. 

Εγώ Νάσο αισθάνομαι προδομένος, όλα για το χρήμα ρε φίλε. 

1 hour ago, Bakogoal said:

Εγώ Νάσο αισθάνομαι προδομένος, όλα για το χρήμα ρε φίλε. 

Σε καταλαβαίνω αλλά ρε συ δεν πρέπει καν να το βλέπεις έτσι. Προδωμένος; Ούτε καν. Να θύμωνες με τον εαυτό σου αν το έκραζες αλλά συμμετείχες κιόλας. 

Στα του fut τώρα το προηγούμενο ΣΚ δεν έπαιξα wl. Τώρα το σκέφτομαι γιατί έχω λίγο χρόνο διαθέσιμο. Θα το πάω χαλαρά και ότι κάνω. Θέλω να δω και Καντέ πως θα τα πάει. 

Τώρα για τα icons swaps, ενώ στην αρχή σκεφτόμουν για essien, είδα ότι τα τελευταία θα τα πάρουμε σε κανα δίμηνο. Πολύ αργά δηλαδή και δεν ξέρω μέχρι τότε τι ομάδα θα έχω. Ίσως τελικά πάρω κανένα για τώρα να με βοηθήσει. Δηλαδή να τους σπάσω σε 2. Σίγουρα δε θα είναι τόσο καλοί, αλλά ο πρώτος θα βοηθήσει άμεσα. 

• Like 1

11 minutes ago, broxopios said:

Σε καταλαβαίνω αλλά ρε συ δεν πρέπει καν να το βλέπεις έτσι. Προδωμένος; Ούτε καν. Να θύμωνες με τον εαυτό σου αν το έκραζες αλλά συμμετείχες κιόλας. 

Στα του fut τώρα το προηγούμενο ΣΚ δεν έπαιξα wl. Τώρα το σκέφτομαι γιατί έχω λίγο χρόνο διαθέσιμο. Θα το πάω χαλαρά και ότι κάνω. Θέλω να δω και Καντέ πως θα τα πάει. 

Τώρα για τα icons swaps, ενώ στην αρχή σκεφτόμουν για essien, είδα ότι τα τελευταία θα τα πάρουμε σε κανα δίμηνο. Πολύ αργά δηλαδή και δεν ξέρω μέχρι τότε τι ομάδα θα έχω. Ίσως τελικά πάρω κανένα για τώρα να με βοηθήσει. Δηλαδή να τους σπάσω σε 2. Σίγουρα δε θα είναι τόσο καλοί, αλλά ο πρώτος θα βοηθήσει άμεσα. 

Εγώ πήρα ήδη Hierro και μάλλον πάω για Blanc αλλά θα περιμένω... Ήθελα CB. 

Δύο μήνες είναι πολύς καιρός. 

Τώρα για το προδομένος οκ... Το είπα δραματικά!

• Haha 1

18 minutes ago, Bakogoal said:

Εγώ πήρα ήδη Hierro και μάλλον πάω για Blanc αλλά θα περιμένω... Ήθελα CB. 

Δύο μήνες είναι πολύς καιρός. 

Τώρα για το προδομένος οκ... Το είπα δραματικά!

Hierro ε? Εγώ από άμυνα είμαι ψιλο οκ αν και μετάνιωσα που δεν έκανα τα πρώτα swaps για να πάρω Ferdinand. Τώρα σκέφτομαι για Socrates ώστε να πάρω λίγο boost και μπροστά και να έχω και καλύτερα λινκς. Αν πάω για αμυντικό ίσως ο Koeman να είναι μια καλή επιλογή. 

1 hour ago, broxopios said:

Hierro ε? Εγώ από άμυνα είμαι ψιλο οκ αν και μετάνιωσα που δεν έκανα τα πρώτα swaps για να πάρω Ferdinand. Τώρα σκέφτομαι για Socrates ώστε να πάρω λίγο boost και μπροστά και να έχω και καλύτερα λινκς. Αν πάω για αμυντικό ίσως ο Koeman να είναι μια καλή επιλογή. 

Koeman έχει πολύ ωραία stats αλλά είναι high medium. 

Socrates αξίζει σίγουρα αλλά έχω ερωτευτεί De Bruyne και θα πάρω την καλύτερη έκδοση του,δεν παίρνει κανείς το "10" από τον Βέλγο. 

• Like 1

@Bakogoal και εμένα με βρίσκει αντίθετο το θέμα με το discord και την πληρωμή.

Το community από όσο ξέρω είναι free άρα έχει δημιουργηθεί για να τραβήξει όλους τους τρελούς του φιφα και μέσα από αυτό να βγει χαβαλές να πέσουν κάποια tips να μάθουν οι πιο νέοι το παιχνίδι ακόμα και οι παλιοί να γίνουν πιο σοφοί. όπως ξέρουμε άλλος παίζει 3 ώρες την μέρα άλλος 20 ...αυτό δεν σημαίνει πως αυτός που το καίει είναι πιο πάνω από τον άλλο που παίζει ένα 3ωρο όπως επίσης πως του χρωστάει κάτι το community επειδή πχ ανεβάζει τιπς . 

ΑΝ κάποιος θέλει να δίνει συμβουλές επί πληρωμή ας φτιάξει τη δική του σελίδα και ας την διαφημίσει όπου αγαπάει! Εγώ με όσα παιχνίδια ασχολήθηκε και σε όσες guild ήμουν ποτέ κανείς δεν σκέφτηκε να κάνει κάτι αντίστοιχο !

Το γκρουπ στο fb δεν ξέρω πόσο έχει σχέση με τα παιδιά που τρέχουν το φορουμ εδώ αλλά θα κάνω κάποιες παρατηρήσεις. Εδώ ποτέ και κανείς δεν μίλησε απότομα σε κανέναν και γενικά επικρατεί ένα καλό κλίμα με όλους από τότε που μπήκα. Σίγουρα έχουμε διαφωνήσει σε πολλά θέματα αλλά αυτή είναι η ομορφιά στα community!

Στο fb είναι ακριβώς το αντίθετο. Μία μόνιμη τοξικότητα από χρήστες και admins ένα σταθερό εμείς και εσείς !!!! Ανά 2-3 μέρες νιώθεις πως είσαι σε πανελ μεσημεριανής εκπομπής... ο τάδε έβρισε τον τάδε δείτε τι μου είπαν δείτε ποιον μπάναρα κτλπτλπ

Εμένα προσωπικά με καλύπτει το φορουμ και ας μην έχει τον κόσμο του φμπ και ίσως ήταν λάθος μου που μπήκα στο γκρουπάκι !

ΥΓ: Εα τι θα γίνει θα μας δώσεις τα σαβούρια απο το γουλου;;;;;

• Like 2

Σε μένα Heaton και Erikksen...αντε ο δεύτερος τρώγεται.

30 minutes ago, Bakogoal said:

Σε μένα Heaton και Erikksen...αντε ο δεύτερος τρώγεται.

Για μία ακόμη φορά γελάω με αυτούς που μου έτυχαν (Perez και Maguire). Τουλάχιστον ο Eriksen είναι high rated, αν χρειαστεί σε καλό SBC και αν παίζεις με 10άρι δοκίμασέ τον, αν και δε νομίζω να ακουμπάει τον De Bruyne.

Edited by kosigr
  • Like 2

https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=eExJYB1InSzzW:FFA20PS4

Έφτιαξα την ομάδα που ήθελα. Δείτε και πείτε μου γνώμες αν θέλετε. (Παίχτη της μπαρτσελόνα δεν βάζω στην ομάδα μου ούτε και να με πληρώσουν!)  
Τώρα επόμενος στόχος Hazard όταν έχω τα coins. 

• Like 1

1 hour ago, kosigr said:

Για μία ακόμη φορά γελάω με αυτούς που μου έτυχαν (Perez και Maguire). Τουλάχιστον ο Eriksen είναι high rated, αν χρειαστεί σε καλό SBC και αν παίζεις με 10άρι δοκίμασέ τον, αν και δε νομίζω να ακουμπάει τον De Bruyne.

Εννοείται δεν βγαίνει ο De Bruyne αλλά στην δεύτερη ομάδα μπήκε στη θέση του πολύ καλού Lacazette...ελπίζω να είναι ανώτερος.

1 hour ago, NikosRealMadrid said:

https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=eExJYB1InSzzW:FFA20PS4

Έφτιαξα την ομάδα που ήθελα. Δείτε και πείτε μου γνώμες αν θέλετε. (Παίχτη της μπαρτσελόνα δεν βάζω στην ομάδα μου ούτε και να με πληρώσουν!)  
Τώρα επόμενος στόχος Hazard όταν έχω τα coins. 

Θα έβγαζα bale Marcelo benzema,το cb και τo half της betis...και τον gk.

Θα έβαζα dembele,mendy,morales,militao ή lenglet,vidal  ή τον scream cdm που ξεχνάω το όνομα...rb οπωσδήποτε αυτόν της Barcelona,τέρμα ter Stegen...

Bako έβαλες παίκτες της μπαρτσα... 

δεν σε βλέπω καλά 😂

• Haha 1