Jump to content
zougaman

FIFA 20 Ultimate Team - Discussion Topic v1

Recommended Posts

Fifa ultimate team.Πως μαζεύουμε κοινς.

Το πήρα εδώ και μια εβδομάδα. Βαριέμαι τρομερά να παίξω. Δεν με τραβάει. Τι κάνω? Μαζεύω κοινς και αγοράζω παίκτες να περνάει η ώρα, όταν δεν παίζω Pes.

Κατεβάζω την εφαρμογή. Παίζω 2 αγώνες squad Beatles...sorry....squad battles ήθελα να πω😊.Σου δίνει 800 coins. Αγοράζω 2 πακέτα bronze pack με 800 κοινς. Σου δίνει 12+12 items. Βάζεις τιμή σε κάθε item 150-200 κοινς, με ανανέωση κάθε ώρα. Γεμίζεις τα selling σου στα transfer με 100 items από bronze pack. Το κάθε bronze pack από 400 κοινς που το αγόρασες,σου δίνει μίνιμουμ 150×12 items 1800 κοινς. Με αυτή την μέθοδο μαζεύεις καθημερινά 20χ κοινς. Δεν χρειάζεται να παίζεις. Ναι μεν το pes μοιράζει ροναλτους. Το φιφα μοιράζει κοινς να φτιάξεις ομάδα σε μια εβδομάδα. Και τούρμπο ομάδα σε ένα μήνα.Χωρις καν να παίζεις!!!😎

Απλά γράφω προς ενημέρωση για όσους θέλουν να μαζέψουν κοινς. 

Edited by Nik
  • Like 1

Όσοι έχετε Αγγλική να κάνετε Batshuayi. 

Ο τύπος πήρε κόντρα από Ferdinand, δεν το έχω ξαναδεί. ΧΑΤ ΤΡΙΚ στο πρώτο του ματς στο WL.

• Love 2
  • Like 1

11 minutes ago, Bakogoal said:

Όσοι έχετε Αγγλική να κάνετε Batshuayi. 

Ο τύπος πήρε κόντρα από Ferdinand, δεν το έχω ξαναδεί. ΧΑΤ ΤΡΙΚ στο πρώτο του ματς στο WL.

Πώς είναι το game play?

1 hour ago, GiorgosTT said:

Πώς είναι το game play?

Μία χαρά, εγώ γενικά είμαι ανιωθος από lag και delay, μόνο όταν χάνω παραπονιέμαι οπότε μην με παίρνεις και πολύ σοβαρά 😋

Γενικά κάνω το παιχνίδι μου χωρίς προβλήματα. 

Χαίρομαι για εσένα. Εγώ έχασα 4 παιχνίδια από delays. Δεν μπορώ να περάσω το κέντρο και παίζω και με Γερμανούς συνέχεια. Εγώ κουραστεί πολύ με αυτή την ιστορία. 5 παιχνίδια και τέλος. Τα υπόλοιπα αύριο το βράδι μετά τις 1. Τραγικό παιχνίδι. Με πειράζει που χάνω από άσχετους.

Προτελευταία ήττα πετυχαινω ένα τύπο με κόκκινο Σουάρες. Τον είχα 3-3 και κέρδισε φάουλ έξω από την περιοχή. Κλασσικά ο παίκτης μου δεν πήγαινε να κλείσει τον δικό του. Έμενε ένα μέτρο πίσω. Σαν να έπαιζε με αόρατο τοίχο να φανταστείς. Πάσα λοιπόν σουτ και γκολ. Κλασσικό glitch που δεν έχει διορθωθεί με τα patches. 

Τον πέμπτο αγώνα τον έχασα από τον Κέιν και τον οζιλ. Μόνο αυτό σου λέω. Πώς να πιάσω μετά τις νίκες που θέλω. Παίζω φιλικά και ρίχνω συνέχεια ντορτια και τάληρα. Και δεν με φοβίζει κανένα squad. Αλλά όταν βλέπω να επιλέγω παίκτη και να κάνει κίνηση μετά από ένα δευτερόλεπτο εκεί δεν την παλεύω. 

• Sad 1

Για κάποιο λόγω το μάρκετ έχει κρασαρει και οι τοπ χρυσοί παίκτες είναι σχεδόν 100Κ κάτω. Αγόρασα Mbappe με 670Κ. Για να δούμε αν θα με βοηθήσει στους υπόλοιπους 25 αγώνες που έχω. 

Πότε τελειώνουν τα objectives που έχει για τους icons? 1x6 κάθε βδομάδα ή θα τραβήξει παραπάνω; 

2 hours ago, Bakogoal said:

Δεν γράφει κάτι, λογικά σε 11 μέρες. 

Εγώ τα έκανα όλα, περιμένω τα υπόλοιπα... Πάμε για Essien. 

Λοιπόν ο κύριος Batshuayi έκανε ντεμπούτο στο fut champions, έπαιξε τα 15 ματς (όχι 30 γιατί παίζω με δύο ομάδες), μας πήγε gold 1 και δείτε τον απολογισμό του 

PS-Messages-20191230-014736.jpg

Κι εγώ για Essen δαγκωτό θα πάω. Νομίζω είναι end game κάρτα για το κέντρο. 

ο Batshuayi είναι από τα objectives? Πότε τα έκανες ρε θηρίο; 

Μόλις τελείωσα τους αγώνες μου. 04.10. 

Αντιμετώπισα λαγκ, scripting, credit card squads και ειδικά οι 12 τελευταίοι αγώνες μου ήταν για γερά νεύρα. Κέρδισα 2 credit card squads κανονικά, ένα στα πέναλντι και έχασα 2 φορές στην παράταση. Έπεσα και σε κάνα 2 προ που με καθάρισαν με συνοπτικές διαδικασίες. 90 σουτ δεν έκανα. Βέβαια ήταν Γερμανοί και οι 2. Αν παίζαμε με ίδιους όρους ίσως να έκανα κάτι καλύτερο. 

Με τα πολλά πάλι με κόπο και ιδρώτα gold 3. Σας ζηλεύω με την καλή έννοια που πάτε πιο πάνω. Εγώ εδώ και μήνες κολλημένος. Πιστεύω πως αν δεν έπαιζα χτες ίσως σήμερα να ήταν καλύτερο το αποτέλεσμα μιας και σε 5 αγώνες είχα πάρει μόνο μια νίκη. Πώς καταφέρνετε και παίζεται με τόσο button delay? Μήπως φταίει που μένω επαρχία; 

Ο Mbappe απίστευτος. Τώρα κατάλαβα πως έτρωγα γκολ από αυτόν τόσο καιρό. Τυχερός που τον αγόρασα έστω και τελευταία στιγμή. 

Η επόμενη κίνηση μου θα είναι αμυντικός. Θέλω έναν καλό αριστερό μπακ. Ποιον προτείνετε;

@broxopios @Bakogoal

Τα swaps κρατάνε όλη την σεζόν. 

Πώς τα κατάφερες ρε θηρίο; Αν στην division 6 κατεβάσω την ομάδα με τους Άγγλους, η φαπα θα πέσει βροχή! 

Ούτε τα oflline έκανα. Δεν έχω λεφτά να αγοράσω παίκτες από την Αραβία. Και προφανώς δεν έχω 11 Ιταλούς να παίξω legendary.

Υπολόγισα λίγο τα στατιστικά μου. Χτες σε 5 αγώνες έκανα μόνο μια νίκη. Τραγική συγκομιδή.

Σήμερα μέχρι τον 9 αγώνα από το τέλος έκανα 12 νίκες. Δηλαδή 12 νίκες σε 17 παιχνίδια. Όχι άσχημα. Στους 8 τελευταίους έκανα 7 ήττες στην σειρά. Κέρδισα τον τελευταίο. Πρώτη φορά πετυχαίνω τόσο δυνατούς παίκτες στους τελευταίους αγώνες. Ένας τύπος είχε 11 prime  icons. 

Ελπίζω την επόμενη εβδομάδα να πάω καλύτερα με το καινούργιο έτος.  Καλό βράδι σε όλους!

• Like 2

Παίδες στόχος μου είναι να έχω untradable ομάδα, με το που βγάζει objectives τα κάνω με τη μία. 

Το μυστικό είναι η D-10, δεν κάνω κάτι άλλο. Εκεί τα objectives γίνονται για πλάκα με bronze κάρτες και rage quit των αντιπάλων... 

Ούτε χρόνο ξοδεύω ούτε τίποτα,δεν με απασχολεί το rank, σοβαρά παίζω μόνο στο weekend league. 

Για left back που λες Γιώργο, τι ομάδα έχεις; Πολύ καλός ο Digne o 85 στην Αγγλία,για τις δικές μου ομάδες. 

Edited by Bakogoal
  • Like 2

hxMCh9y.jpg

Όπου Douglas Costa παίζει ο Hazard και ο dembele αντί του Κομαν. @Bakogoal πολύ επιθετικός ο Μαρσέλο και ξεχνιέται εύκολα μπροστά. Ευχαριστώ!

28 minutes ago, GiorgosTT said:

πολύ επιθετικός ο Μαρσέλο και ξεχνιέται εύκολα μπροστά. Ευχαριστώ!

φυσιολογικο ειναι αφου εχει high  work rate στην επιθεση και low στην αμυνα

• Like 3

Το μάρκετ έχει κρασάρει για τα καλά. Όσοι έχετε ρευστό να αγοράσετε τώρα όσα θηρία μπορείτε. Πιο πιθανό το βλέπω να ανέβουν κάποια στιγμή και να έχετε κέρδος παρά να πέσουν στα τάρταρα. Μετά τον Mbappé πήρα μόλις Messi 200k λιγότερο από ότι είχε χθες το απόγευμα !!!!!!! Πούλησα και sif Ben Yeder (καλός χρυσός αλλά με ένα σκούντημα βγαίνει εκτός φάσης) και Pogba και ψάχνω για Neymar (έχει πέσει στα 650k !!!!!!). 
έχω ήδη Son, όποτε θα έχω το καρό της ευτυχίας :) και ας μείνω με 50k :) 

σημειωτέον, όλα αυτά τα Χριστούγεννα. Ποτέ άλλοτε δεν ήταν τόσο χαμηλά οι τιμές. Ας δοκιμάσουμε και εμείς μια φορά τα θηρία μαζεμένα :) ευκαιρία είναι ...

Edited by siapos
  • Like 3

@siapos έτσι όπως τα λες,χθες το πρωι ο Kante έφευγε 240 και το βράδυ,μετά τις 2  τον πήρα 190.

Γιατί συμβαίνει αυτό; Πουλάνε ώστε να έχουν coins για πακέτα TOTY; 

Πέμπτη που ανοίγουν τα πακέτα από τα rivals,δεν είναι φθηνότερες οι τιμές? Ειδικά Παρασκευή οι τιμές είναι στον πάτο. Και ξανανεβαινουν από Σάββατο απόγευμα και Κυριακή, που είναι πολύς κόσμος σπίτι και παίζει.Η δεν ειναι ετσι?Περιμένω πάντα Πέμπτη Παρασκευή να ψωνίσω χρυσούς φθηνους για κάνα squad building. Αλλά για τους featured δεν εχω τσεκάρει τιμές. 

1 hour ago, Bakogoal said:

@siaposιατί συμβαίνει αυτό; Πουλάνε ώστε να έχουν coins για πακέτα TOTY; 

Ακριβώς! Συν ότι επειδή υπάρχουν πολλοί νουμπαδες αυτές τις μέρες, η ΕΑ δίνει εύκολα σε αυτούς παίκτες για να γλυκαθουν. 

34 minutes ago, Nik said:

Πέμπτη που ανοίγουν τα πακέτα από τα rivals,δεν είναι φθηνότερες οι τιμές? Ειδικά Παρασκευή οι τιμές είναι στον πάτο. Και ξανανεβαινουν από Σάββατο απόγευμα και Κυριακή, που είναι πολύς κόσμος σπίτι και παίζει.Η δεν ειναι ετσι?Περιμένω πάντα Πέμπτη Παρασκευή να ψωνίσω χρυσούς φθηνους για κάνα squad building. Αλλά για τους featured δεν εχω τσεκάρει τιμές. 

Όχι απαραίτητα. Εξαρτάται από το ποιόν παίκτη ψάχνεις. Πχ Την προηγούμενη εβδομάδα βγήκαν IF Ben Yeder και Werner με 86 rate. Οι προηγούμενοι με 85 έπεσαν πολύ! Αυτή την στιγμή είναι τζάμπα. 

Δεν είναι τόσο δυναμικό το μάρκετ ώστε να αλλάζει πολύ από μέρα σε μέρα. Απλά έτυχε αυτό το ΣΚ για τον λόγω που γράφει ο @Bakogoal. Και θα συνεχίσει μέχρι να βγει η TOTY. 

Για το άνοιγμα των πακέτων που λες, εγώ δεν αγοράζω από Δευτέρα έως Πέμπτη. Για να μην πάρω παίκτη, μου κάτσει σε κανένα πακέτο ( λέμε τώρα, ε;) και χρειαστεί να πουλήσω αυτόν που αγόρασα και πάει και τζάμπα το chemistry. 

Για sbc να κρατάς τους untreatables από τα Division rivals. Τα marquee matchups συνήθως δεν δίνουν καλούς παίκτες αλλά αν πουλήσεις τα πακέτα έχεις καλό κέρδος.

• Like 1

1 hour ago, Bakogoal said:

@siapos έτσι όπως τα λες,χθες το πρωι ο Kante έφευγε 240 και το βράδυ,μετά τις 2  τον πήρα 190.

Γιατί συμβαίνει αυτό; Πουλάνε ώστε να έχουν coins για πακέτα TOTY; 

ο κύριος λόγος ειναι αυτός + ότι φέτος δεν υπαρχουν icon sbc, οπότε στους high rated εχουν μεινει οι τιμές σε χαμηλά επίπεδα σε σχεση με άλλες χρονιές.

στα άλλα νέα της ημέρας η τρελοπαρέα συμπληρώθηκε με την έλευση και του Neymar !!!!

εφτιαξα αυτη την ομαδα - 1η φορά τόσα χρόνια από τόσο νωρίς -   https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=icg9dGKQnSxuZ:FFA20PS4

το in-game συστημα πρέπει να ψαξω να δω τι ταιριαζει καλυτερα...

ολοι πλην Son-Messi-Neymar-Mbappe-Ter Stegen ειναι untradeables

Edited by siapos
  • Like 1

1 hour ago, siapos said:

ο κύριος λόγος ειναι αυτός + ότι φέτος δεν υπαρχουν icon sbc, οπότε στους high rated εχουν μεινει οι τιμές σε χαμηλά επίπεδα σε σχεση με άλλες χρονιές.

στα άλλα νέα της ημέρας η τρελοπαρέα συμπληρώθηκε με την έλευση και του Neymar !!!!

εφτιαξα αυτη την ομαδα - 1η φορά τόσα χρόνια από τόσο νωρίς -   https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=icg9dGKQnSxuZ:FFA20PS4

το in-game συστημα πρέπει να ψαξω να δω τι ταιριαζει καλυτερα...

ολοι πλην Son-Messi-Neymar-Mbappe-Ter Stegen ειναι untradeables

Ο μεσσι δεξί χαφ; κ χεις τον κορεατη επίθεση; ο μεσσι επίθεση παίζει για να τα καρφωνει

• Like 1

3 hours ago, villa said:

Ο μεσσι δεξί χαφ; κ χεις τον κορεατη επίθεση; ο μεσσι επίθεση παίζει για να τα καρφωνει

Στό φίφα κάτι Μέσσι Νευμάρ τους βάζουν αρκετοί στα άκρα, υποθέτω είναι ένα ακόμα στοιχείο του ρεαλισμού που προσφέρει το fifa, εκτός αν είναι αποκλειστικά θέμα chemistry.

Edited by johnson
  • Like 1

Σε ένα πακέτο από objectives πέτυχα de bruyne. Ποιο chemistry να βάλω; Σε ποια θέση παίζει καλά;

Έκλεισε η μέρα και για σήμερα. Καλά πήγαμε με εξαίρεση τον πιο τοξικό παίκτη που έχω πετύχει ποτέ μου. 

Στο season πήρα τον Batsuayi! Ελπίζω να μην το μετανιώσω @Bakogoal!

Έκανα τα gold της εβδομάδας καθώς και τα objectives του Boulaya. Ο τύπος είναι ωραίος. Με ένα hunter ή ένα catalyst γίνετε μια πολύ υπολογίσιμη σούπερ αλλαγή. 

Στα του de bruyne: όταν είδα πόσο έχει η τιμή του στεναχωρέθηκα που είναι untreatable. Αλλά μέσα στο γήπεδο δεν τον βρίσκεις ούτε με gps. Είναι σαν να παίζω με 12 παίκτες. Του έβαλα engine  να πάρει λίγο ταχύτητα και ντρίμπλα, μιας και το σουτ είναι πολύ καλό από μόνο του για την θέση. Καλλιτέχνης πραγματικά. Τον χρησιμοποιώ σαν cam. Μου δίνει την εντύπωση ενός Modric, που μπορεί να παίξει πιο κοντά στο τέρμα και έχει καλύτερη φυσική κατάσταση.

Χθες ή προχθές πήρα τον promes αλλά τελικά δεν τον βαζω σαν αλλαγή και πήγε στην εξέδρα. Αλλαγές συνήθως βάζω Sterling, modric και KDB ή Timo Werner.

Ο Τσονγκ αξίζει; Ή να τον κάνω μόνο αν έχω παίκτες για πετάμα;

Είπα να αφήσω την τσιγκουνιά μου στην άκρη και να κάνω και τα άλλα 2 icon swaps, με την ελπίδα στην επόμενη φουρνιά να πάρω έναν icon. 

Αυτά τα ολίγα από εμένα! Καλό σας βράδυ!

καλημερα και καλη χρονια να εχουμε! εδω και 3 βδομαδες περιπου ασχολουμαι με το fut και εχω κολλησει

εχει παρα πολλα πραγματα να κανεις και εννοειται η αγοροπωλησιες του δινει πολυ μεγαλο βαθος,το gameplay λιγο πιο αργο να ηταν και να μην συναντουσα τοσο συχνα αντιπαλους που νομιζεις οτι εχουν παρει κοκα θα μου αρεσε παρα πολυ!

αυτη ειναι η ομαδα μου,τον modric χθες τον αγορασα και εχει αφησει καλες εντυπωσεις,σκεφτομαι για ramos στην θεση του umtiti η απο την αλλη να την ξηλωσω ολλη και να αρχισω απο την αρχη

και δυο πολυ ομορφα γκολακια απο τον vinicius,αν τον βγαλει με καμια καλυτερη καρτα θα ξεπουλησω οτι εχω να τον παρω,ο τυπος ειναι δαιμονας

Image

• Love 1
  • Like 2

Χαχαχαχα ωραίος! Σε είχα πετύχει στο WL της προηγούμενης εβδομάδας. Paliou fc. Σε θυμάμαι από την φανέλα του Ολυμπιακού!

Δεν πιστεύω ότι ο Ράμος είναι κάποια μεγάλη βελτίωση σε σχέση με τον Umtiti. Είχα πετύχει ανταλλαγή σε friendly swap και μου φάνηκαν το ίδιο. 

Ο Vinicious σε υψηλό επίπεδο δεν είναι καλός. Χάνει εύκολα την μπάλα στα μαρκαρίσματα και δεν έχει το τελείωμα που πρέπει. Παρόλα αυτά τα γκολ είναι πολύ όμορφα! 

Αν θες να επιμείνεις σε la Liga αριστερά, θα πας σε Hazard ή IF Griezman. Προσωπικά προτιμώ Hazard λόγω ταχύτητας.

• Like 1