Jump to content
zougaman

FIFA 20 Ultimate Team - Discussion Topic v1

Recommended Posts

3 hours ago, Mitropoulos1 said:

Για να δουμε αν γινει κατι με τη μουφα

Μακάρι αλλα δεν το βλέπω. Και περσι έβγαλε πατς ότι δηθεν εφτιαξε το button delay και το λαγκ kai htan to idio.

Το ότι τι παραδέχτηκαν και άφησαν την καραμέλα ότι φταίει η σύνδεση μας, το χλωμό φεγγάρι και ο ανάδρομος Ερμής είναι μια αρχή.

Πάντως είναι τρομερά δύσκολο όταν έχεις τρίτους server να είναι δίκαιο το παιχνίδι.
Σκεφτείτε τα υπόλοιπα παιχνίδια που παίζετε και έχουν τρίτους server.
Αυτός που έχει μικρότερο latency έχει και το πλεονέκτημα.
Ο μοναδικός τρόπος για να γίνει δίκαιο το παιχνίδι, είναι να προσθέσει τεχνητό latency σε αυτόν που έχει καλύτερη σύνδεση.
Ο μοναδικός τρόπος για να μη φανεί πολύ το latency, είναι να γίνει γενικά πιο αργό το παιχνίδι.

Πονεμένη ιστορία το competitiveness με 3rd party server.

Edited by johnson

Σήμερα τα packs ήταν σκέτη απογοήτευση. Το ίδιο και το marquee matchups. Τουλάχιστον θα βγάλω λίγα coins που θα με φέρουν πιο κοντά στον στόχο του Mbappe.

https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=hSPLfMHPnSrT0:FFA20PS4

Πήρα τον 1ο μου Ικον τον μεγάλο Τρεζεγκολ! Νομίζω πρέπει να αναβαθμίσω το ένα CB....και μάλλον να αγοράσω και εκεί έναν ΙΚΟΝ!

@GiorgosTT Τα rewards χθες ήταν το κλάμα το ίδιο! ούτε 1 walkout! Μεγάλη επιτυχία!

• Like 1

Ένα walkout το πήρα. Totyn Dybala. Το βράδι κατάφερα να τον πουλήσω 75.000. 

Σήμερα απλά δεν αγγίζω χειριστήριο. Κάθε Παρασκευή δεν μπορώ να παίξω ούτε squad battles. Καλή επιτυχία σε όλους. Στόχος αυτό το ΣΚ είναι 14 νίκες. 

ZKHPAsF.jpg

5DkaYyu.jpg

Πάμε δυνατά για 14 νίκες και βλέπουμε...όπως πάντα εναλλάξ με δύο ομάδες στο χαλαρό.

Edited by Bakogoal
  • Love 1
  • Like 1

Πολύ ωραία τα squad σου. Εγώ παίζω με την ίδια ομάδα και κουμπώνω fitness. 

Δεν θέλω να ρισκάρω ήττα παίζοντας με υποδεέστερη ομάδα. 

Δοκίμασε κανένας γενναίος να παίξει σήμερα να μας πει πως είναι το gameplay?

4 hours ago, JrdGr said:

https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=hSPLfMHPnSrT0:FFA20PS4

Πήρα τον 1ο μου Ικον τον μεγάλο Τρεζεγκολ! Νομίζω πρέπει να αναβαθμίσω το ένα CB....και μάλλον να αγοράσω και εκεί έναν ΙΚΟΝ!

@GiorgosTT Τα rewards χθες ήταν το κλάμα το ίδιο! ούτε 1 walkout! Μεγάλη επιτυχία!

Βάλε chemistry στους παίκτες που δεν έχεις. Είναι κρίμα να υστερεί η ομάδα σε απόδοση από αυτό. 

Ωραία ομάδα έχεις και εσύ. Καλή επιτυχία!

Edited by GiorgosTT
  • Like 1

https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=bctCJDajnSr0N:FFA20PS4

CAM o Coutinho

St o Son

σε 4231(2)

εναλλαξ με τη 2η ομαδα: https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=i6NBzpIYnSr0T:FFA20PS4

Edited by siapos
  • Like 3

4 minutes ago, siapos said:

Ο Sissoko σε εμένα παίζει καλύτερα με shadow από ότι με powerhouse. Βέβαια εσύ έχεις και Καντέ δίπλα του. Πόσο value είναι αυτό το Squad?

Just now, GiorgosTT said:

Ο Sissoko σε εμένα παίζει καλύτερα με shadow από ότι με powerhouse. Βέβαια εσύ έχεις και Καντέ δίπλα του. Πόσο value είναι αυτό το Squad?

ειναι ολοι (και στις 2 ομαδες) untradeables πλην SON-Mane-Sterling- Walker- Cancelo.

όλους τους έχω τυχει από τα untradeable packs των rivals και τους υπολοιπους από τα objectives & sbc (μου βγηκαν σχεδον τσαμπα).

στην ουσία λοιπόν έχω δώσει κάτι λιγοτερο από 1mil.

• Like 1

Πήρα μια δύσκολη απόφαση και πούλησα τις δύο εφεδρικές ομάδες. Μια ισπανική και μια αγγλική. Οι untreatables θα πάνε για sbc. 

Πρώτον χρειάζομαι coins για τον Εμπαμπε και δεύτερον high rated παίκτες για τα επόμενα καλά sbc. 

Αν έχετε coins και μπορείτε να κάνετε link, ο Timo Werner είναι must. Έχω τον infrom για super sub και με έχει ξελασπώσει ουκ ολίγες φορές στα WL. 

Ερώτηση και θέλω να ακούσω την γνώμη σας. Είμαι ανάμεσα σε Douglas Costa και Felipe Anderson. Το άλλο δίλημμα είναι IF Werner και Inaki Williams Futmas card με Hawk ( 99 pace και shouting). Ευχαριστώ!

Έκανα το 80+ upgrade 3 φορές. Την πρώτη πέτυχα Sterling! Γλυκαθηκα αλλά στα άλλα 2 πήρα παλτά για τον χειμώνα. 

Έκανα τα objectives της εβδομάδας στα squad battles γιατί ακόμα δεν μπορώ να παίξω online. Το consumables pack του Zidane βγάζει συχνά shadow. 

Έπαιξα ένα παιχνίδι και κόντεψαν να χάσω. Ευτυχώς στο τέλος μου έκανε ένα ερασιτεχνικό πέναλντι και πήρα την νίκη με το Griezman. Βέβαια χτες κάποιος μου πήρε Χ από ερασιτεχνικό πέναλντι που έκανα εγώ, μιας και ο Ράμος θυμήθηκε να κάνει τάκλιν 2 δευτερόλεπτα αφού είχα πατήσει το κουμπί. Με τα πολλά αναρριχήθηκα στην Division 6! 

Δοκίμασα να παίξω το online swaps μόνο και μόνο γιατί ήταν στα objectives της ημέρας. Μου πήρε Griezman, Hazard και dembele και μου έδωσε Saint Maximin, trossard και Lacazet. Γελάσαμε οι πέτρες από την δίκαιη ανταλλαγή. Μου πήρε τους καλύτερους μου παίκτες και μου έδωσε 3 παλτά. 

Όσοι περιμένατε Sissoko Futmas σήμερα είναι η μέρα σας. 2 86αρια squads θέλει αλλά είναι θηρίο σε όλα τα stats. 

Έδωσα βέβαια τον Gbamin που τον είχα συμπαθήσει αλλά θέλω να πιστεύω ότι αξίζει η ανταλλαγή.

PS-Messages-20191221-235452.jpg

PS-Messages-20191221-235458.jpg

Ήρθε το τέρας με 90k, όλοι untre εκτός από την τριάδα pique, silva, ederson... Και να μην αξίζει δεν θα κλάψω τα λεφτά 😎😋

Edited by Bakogoal
  • Like 1

Μια χαρά! Φτηνά σου βγήκε! Εγώ βέβαια δεν έβαλα κόκκινους παίκτες γιατί τους κρατάω για το upgrade! Αξίζει και με το παραπάνω. Βάζει και γκολ. Όχι σαν τον απλό που είναι χασογκολης. Καλές νίκες!

Αν διαβάζει ο παίκτης Alexfc: Ωραίο παιχνίδι φίλε! Η ομάδα σου τα σπάει. Εγώ είχα button delay από την αρχή. Σε εσένα αν κατάλαβα καλά κάπου στο 60 πρέπει να σε έπιασε. 

• Thanks 1

Επειδή το upgrade είναι κοροϊδία, το θεωρώ τουλάχιστον, θα σου έλεγα να καις τους κόκκινους σε sbc που σε απασχολούν πάρα να ρισκάρεις. 

Εγώ αυτό θεωρώ πιο λογικό. 

• Love 1

Συμφωνώ μαζί σου! Στην ανάγκη θα τους έριχνα στο παιχνίδι. Αλλά θα με γλίτωναν μόνο 80.000 όποτε είπα να τους κρατήσω και βλέπουμε. 

Δεν υπάρχει λόγος να μην κάνετε futmas Davidson Sanchez. 

• Like 3

Έπαιξα 7 παιχνίδια χτες και σήμερα. Νίκη στα 4. Μια ήττα στα πέναλντι, μια με full button delay μόνο για εμένα όμως και έχασα και από έναν δίκαια στο 93. Είχα και μια αποσύνδεση ενώ κέρδιζα και το παιχνίδι δεν μέτρησε καθόλου. Περίεργα πράγματα. 

Έχει πάρει παράταση μια μέρα το Fut champions. Όποτε τα υπόλοιπα παιχνίδια αύριο το βράδι.

Ήρθαν τα 2 θηρία + ο D.Sanchez με συνολικο κόστος 200k !!!!!!! Ας είναι καλά οι untradeables

πλέον η ομάδα είναι έτσι : https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=qQYnxAb8nStyG:FFA20PS4

αμυντικά πάιζω το 4231(2) & επιθετικά το 442

• Like 3

Πρώτο weekend league γενικά στο FIFA. 14 νίκες σχετικά χαλαρά (3 νίκες με ευγενική χορηγία του @ACMILANGR μιας και δε θα προλάβαινα σήμερα να παίξω όλα τα παιχνίδια). Περίμενα να φάω πολλές σφαλιάρες με την ομάδα που έχω, αλλά οκ. Καλό ποδόσφαιρο και περιμένω τα rewards να δούμε τι θα μας δώσει. Σε 7 παιχνίδια είχα και τον Zidane δανεικό και φάνηκε η διαφορά. Τρελή αγάπη και παιχτούρα. Αλλά δε νομίζω να τον αποκτήσω ποτέ. 

Τώρα μαζεύω coins και έχω στόχο τον Kante ή τον if Ben Yedder. 

Η ομάδα του wl. Ingame γίνεται 4-4-2 & 4-1-2-1-2.

Screen-Hunter-07-Dec-24-00-55.png

Μερικά παιχνίδια έπαιξε και αυτή

Screen-Hunter-07-Dec-24-01-01.png

• Like 4

@broxopiosΗ δεύτερη ενδεκάδα δεν είναι για WL. Η πρώτη είναι καλή με φτηνούς OP παίκτες! Αν θες την γνώμη μου πάρε τον Καντε και πετά έξω τον ταγαρα τον Matuidi. Τα rewards θα σου πω από τώρα τι θα είναι. 2 παλτά κόκκινα από την TOTW , ένα ακόμα παλτό IF το οποίο πιθανόν θα στο έχει δώσει ήδη στα κόκκινα και τέλος το απόλυτο τίποτα με μπόλικο καθόλου.

Μόλις τελείωσα τους αγώνες μου. Η ΕΑ με έφτιαξε πάλι. Στον προτελευταίο αγώνα για την νίκη νούμερο 16 και ενώ κέρδιζα 3-0, αποφάσισε να με πετάξει από το Ultimate team. Έτσι χωρίς κανένα λόγο. Φυσικά ο αγώνας χρεώθηκε κανονικά και  μέτρησε για ήττα.

Τον τελευταίο τον πήρα στα πέναλντι, αλλά ήταν νίκη για την τιμή των όπλων απέναντι σε έναν βρωμιάρη Άγγλο που άφηνε όλα τα animation. Σε Έλληνα θα την έδινα. 

Η μόνη αναβάθμιση σε σχέση με την περασμένη εβδομάδα ήταν ο Sissoko ο Χριστουγεννιάτικος. 

Χρειάζομαι επειγόντως καλύτερο striker. Καλός ο Τοκο αλλά μόνο για σουτ με την μια. Αν πάρει την μπάλα μακριά από την περιοχή είναι πολύ δύσκολο να κάνω κάποια καλή ενέργεια μαζί του.