Jump to content
zougaman

FIFA 20 Ultimate Team - Discussion Topic v1

Recommended Posts

21 minutes ago, GiorgosTT said:

@broxopios

Μετριοτατος και υπερεκτιμημένος ο fekir. Ο Καντέ είναι καλός αλλά κοντός. Με την μπάλα κάτω όμως δεν περνάει τίποτα.  

Ερώτηση: προσπαθώ να κάνω τα objectives του Gbamin. Πείτε ένα καλό ελεφαντόδοντο γκολτζη, γιατί με τον Ζαχα προκοπή δεν βλέπω.

Θα σου πω εγώ έναν γκολτζη.

Αυτόν έχω και γω να ξέρεις,τον λένε Division 10.

• Love 1
  • Haha 1

1 hour ago, Bakogoal said:

Θα σου πω εγώ έναν γκολτζη.

Αυτόν έχω και γω να ξέρεις,τον λένε Division 10.

Από την 4 βρέθηκα στην 8 χωρίς να το καταλάβω με τα glitches και το dynamic difficulty. 

Και αυτό γιατί έπαιζα με την αγγλική ομάδα στην οποία έχω επενδύσει μόνο 2.500 coins για τον Saint Maximin. Όλοι οι άλλοι παίκτες είναι first owned.

Αφού τελείωσα με τα χαζά objectives που θέλανε πάσα με λομπα και γκολ με παίκτη με 80 physical, μου έχει μείνει μόνο το γκολ με ελεφαντόδοντο.

Δεν την παλεύω να κάθομαι να χάνω για να πέσω κατηγορία και να πετύχω εύκολους αντιπάλους. Εξάλλου και στην 8 πέτυχα σήμερα ΜΕΤΆ squads. 

Πλέον παίζω με την κανονική ομάδα και τον κάνω αλλαγή στο πρώτο λεπτό, αλλά ο παίκτης βλέπει την εστία σαν σπιρτόκουτο. Επίσης δεν θέλω να χαραμίσω hunter επάνω του γιατί μόλις τελειώσω θα πάρει πόδι. 

Μιας και είπα για glitches, πότε θα φτιαχτεί επιτέλους αυτό που σουτάρουν από το πλάι πάνω στον τερματοφύλακα και η μπάλα πάντα καταλήγει στον winger....

Edited by GiorgosTT

1 hour ago, GiorgosTT said:

Ο Καντέ είναι καλός αλλά κοντός. Με την μπάλα κάτω όμως δεν περνάει τίποτα. 

Φέτος ελάχιστα υπάρχει ψηλό παιχνίδι στο φιφα, όποτε δεν είναι πρόβλημα. Και στο χαμηλό παιχνίδι όπως λες, δεν περνάει τίποτα. Γρήγορος, δυνατός με στατιστικά φωτιά. 

2 hours ago, dimios said:

https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=bOqlZei9nSqhQ:FFA20Ποστάρω την ομάδα μου με τις τελευταίες προσθήκες που έκανα.

γιατι δεν αλλάζεις θεση Λινεκερ-Γκουλιτ ? την ίδια χημεια θα εχει η ομαδα και οι παικτες. Κατ'αλλα, τούμπανο η ομαδα !

• Like 1

41 minutes ago, siapos said:

γιατι δεν αλλάζεις θεση Λινεκερ-Γκουλιτ ? την ίδια χημεια θα εχει η ομαδα και οι παικτες. Κατ'αλλα, τούμπανο η ομαδα !

Δεν αλλάζω για να μην χαλάσω κοινς σε position change. Ο Λίνεκερ έπαιζε ήδη εκεί μιας και στη θεση του γκούλιτ είχα τον ιφ ντουκουρε.. Ingame παιζω 4 4 2 me 2 cdm Gullit & Guardiola & ως strikers lineker & ben yedder. 

Πολύ δυνατή ομάδα. Έχω μια ένσταση για τον Ben Yeder. Πιστεύω ότι ο griezman είναι πολύ καλύτερος. Και είναι στα ίδια coins. 

• Like 1

14 minutes ago, GiorgosTT said:

Πολύ δυνατή ομάδα. Έχω μια ένσταση για τον Ben Yeder. Πιστεύω ότι ο griezman είναι πολύ καλύτερος. Και είναι στα ίδια coins. 

O καλυτερός μου παίχτης. Δύσκολα θα τον αλλάξω. Ισως μόνο για Ανρι.

Πως μπορείτε με επιθετικούς χωρίς 4 skill moves; Σαν να παίζω με δεμενα πόδια νιώθω 😁

2 hours ago, Bakogoal said:

Πως μπορείτε με επιθετικούς χωρίς 4 skill moves; Σαν να παίζω με δεμενα πόδια νιώθω 😁

Δεν έχω καλύτερο και περιμένω να αγοράσω Mbape. 

Είναι killer. Σαν τον totm Vardy απλά με χειρότερο balance αλλά λίγο καλύτερο acceleration. Σκοράρει και με τα 2 πόδια από δύσκολες γωνίες. 

Απλά ξεχνάς berba spin κλπ κόλπα. Μόνο με fake shot η fake pass μπορείς να αδειάσεις αντίπαλο για να βρεις χώρο.

• Like 1

Το ιδανικό είναι 5wf και 4sm. Με τα sm δεν το έχω ακόμη, αλλά νομίζω πρέπει να αρχίσω να ασχολούμαι γιατί έχουν σημαντική επίδραση στο άδειασμα του αντιπάλου.
Για τα wf ειδικά στους επιθετικούς κάτω από 4 δεν αξίζει. Γι αυτό σε μενα δεν βγαίνει με τίποτα ο Ben yedder. Είναι killer και καποια στιγμή θα ήθελα να πάρω τον 85αρη. 

Λοιπόν ένα review στα γρήγορα για τους ξενυχτήσει!

Gbamin: Άμεσα συγκρίσιμος με τον Fabinho. Γρήγορος και καλός να κλέβει την μπάλα. Πάει παντού και κοντραρει όλους τους αντιπάλους. Με shadow έχετε λύσει το μεσοαμυντικό σας πρόβλημα. Επιθετικά πολύ μέτριος. Κακό σουτ και πάσα μέχρι τον διπλανό παίκτη μόνο. Να κάνετε τα objectives είναι σχετικά εύκολο, αν καταφέρεις τον Zaha να βάλει κανένα γκολ😀 

Inaki Williams: Ψηλός και γρήγορος. Πολύ γρήγορος. Με hawk  πιάνει 99 acceleration και pace. Το σουτ του είναι δυνατό και εύστοχο, αλλά το δεξί πόδι το έχει μόνο για να πατάει. 2 * δεξί πόδι μόνο. Αξίζει σαν σούπερ αλλαγή ή στην δεύτερη ομάδα που παίζεις squad battles για να ξεκουραστεί η βασική. Το sbc το έκανα με 10 first owned untreatables και για συμπλήρωμα αγόρασα 9.900 coins τον James Rodriguez. Από εμένα αξίζει. Καλό βράδι σε όλους.

4 hours ago, GiorgosTT said:

Δεν έχω καλύτερο και περιμένω να αγοράσω Mbape. 

Είναι killer. Σαν τον totm Vardy απλά με χειρότερο balance αλλά λίγο καλύτερο acceleration. Σκοράρει και με τα 2 πόδια από δύσκολες γωνίες. 

Απλά ξεχνάς berba spin κλπ κόλπα. Μόνο με fake shot η fake pass μπορείς να αδειάσεις αντίπαλο για να βρεις χώρο.

Ξέρω,τον είχα και γω,ακόμα τον έχω δηλαδή,όπως και τον Vardy.

Τα fut swaps που περισσεύουν θα μπορούμε να τα χρησιμοποιησουμε στην επόμενη σεζόν; 

καλημερα! βοηθηστε λιγο το νουμπα ρε παιδια,ξεκινησα απο το σαββατο fut και εχω φτιαξει αυτη την ομαδα με τεχνικο διευθηντη τον φιλου μου @Mean_Machine και λογο περιορισμενου μπατζετ με συμβουλεψε να παρω καποιους καλους και φτηνους παιχτες.μου εδωσε και απο ενα πακετο αυτον τον tadic,φανταζομαι τον πουλαω αυτον?

με την ομαδα τι κανω?παντρευομαι ισπανικο πρωταθλημα η μπορω να φτιαξω και κατι διαφορετικο?

γενικα το εχω παρει χαλαρα το παιχνιδι και κοιταζω να το διασκεδαζω ειτε χανω ειτε κερδιζω

79848977_522984144970003_8926045525560524800_n.png?_nc_cat=107&_nc_ohc=gvO4rHqP7PIAQkofQgpirrrOG441X2Z7T4noIwlUeE9WUAGWb1P_yLrOQ&_nc_ht=scontent.fskg3-1.fna&oh=06c6f12888fb9bee46ce891358730ead&oe=5E6C558679408222_608986476575827_5455421035077697536_n.png?_nc_cat=110&_nc_ohc=TYziyWo2Qu8AQk2CrDLemj9Zv9V1GBl8S_6IC5JmXkmVdCnBpPSKB2IZw&_nc_ht=scontent.fskg3-1.fna&oh=a4f6fc934fd486c69ffe3d4de5d358f7&oe=5EAA4050

@john2906 δεν χρειάζεται να έχεις πάντα αυτή την ομάδα από Ισπανία, που έτσι και αλλιώς είναι πολύ φθηνή.

Αν είχες κάνει το λάθος να έχεις κάνει κάνα sbc που κόστιζε κάνα μισό εκατομμύριο, βλέπε Auba, Mane κτλ τότε οκ... τώρα έχεις απλά μια ομάδα. 

Γενικά να κάνεις τα objectives, γεμίζεις με κάρτες,περνάς το χρόνο σου, γουστάρεις το περιεχόμενο του FIFA και καταλαβαίνεις τη διαφορά του με το pes. 

• Like 1

@john2906 Για RW πάρε dembele ή Bale  και για CM μαζευε λεφτα για modric ή de jong(που τα εχεις ηδη).Για εμενα δωσε προτεραιοτητα να αλλαξεις τον  Vazquez που  ειναι πολυ αργος για εξτρεμ.Δεν κανει για αυτη τη θεση.Αν θες να κανεις 2 μεταγραφες αντι για 1 παρε dembele και de jong .Σε φτανουν τα χρηματα και για τους 2 και σε περιπτωση που δεν σου αρεσει ο dembele μελλοντικα κανεις αναβαθμιση σε Bale.Αυτη ειναι η γνωμη μου τουλαχιστον.

Τον de jong θα τον αντικαταστησεις με τον herrera. Ο vidal καλος ειναι ακομα.Στην πορεια οταν βρεις τα φραγκα βαζεις modric εκει

Edited by Mean_Machine
  • Love 1

Kαι πίσω οπωσδήποτε Lenglet και Mendy, Oblak, δεκάρι τον joao felix,, St τον Morales της Levante, αριστερά...χαος... 

• Love 1

Αριστερα μεχρι να βρει τα χρηματα να παρει τη μοναδικη επιλογη που λεγεται Hazard πορευεται με τον Vinicius (του πεταει και ενα sniper για να σωσει το κακο τελειωμα που εχει) .Συμφωνω σε ολα για τις υπολοιπες θεσεις.Εναλλακτικα επιθεση μπροστα παει και για Σουαρεζ καθαρα και μονο για το τελειωμα που εχει(4 WF) και ας ειναι αργος

Edited by Mean_Machine
  • Love 1
  • Like 1

ST MORALES με 4/4  και με Hunter δέρνει. Είχα και τους δύο, Morales και Inaki, ο πρώτος ήταν καλύτερος. 

Αριστερά προτιμώ Gueye της Βαλένθια γιατί ο Βινισιους είναι πολύ αδύναμος. 

CAM έχει και Fekir και Benzema αλλά ο Felix είναι πιο γρήγορος και σε μένα ήταν πρώτος σκόρερ. 

Γιάννη δες youtube, λα κροκετα, δεν θυμάμαι πως γράφεται στα αγγλικά και εννοείται drag back. Δύο must κινήσεις, η λα κροκετα θέλει 4 skill moves να ξέρεις. 

Edited by Bakogoal
  • Love 1

Να ευχαριστήσω και σήμερα την ΕΑ για την φανταστική εμπειρία rage που μας προσφέρει. 

Παντός λίγο πρωτοτυπία με το σκριπτ δεν βλάπτει. Σε όλα τα παιχνίδια ξεκινάω με 2 και 3 γκολ και μετά ή με ισοφαρίζουν ή χάνω. Ξέρετε εκεί μετά το 30 που το bitton delay γίνετε από 1 δευτερόλεπτο 3. Και με τα πολλά πάλι βρέθηκα στην division 7. Όλη μέρα μόνο μια νίκη και τα υπόλοιπα Χ και ήττες. Σάπιο παιχνίδι εντελώς. Οι σέρβερ είναι χειρότεροι και από του counter strike το 2000. Μεγάλη εταιρία η ΕΑ λέει μετά. Ας γελάσω. 

Αυτό το glitch που ο αμυντικός χάνει την μπάλα από το μισό μέτρο θα διορθωθεί ποτέ; Έχω στείλει 3 φορές βίντεο. 

12 hours ago, john2906 said:

Καλησπέρα! Ξεκινά να φτιάχνεις την άμυνα. Πάρε Oblak, Ramos, varane ή lenglet ή Umtiti. Προσωπικά προτείνω Lenglet. Για κέντρο οπωσδήποτε Σισοκο με shadow. Δεξιά όπως σωστά αναφέρθηκε πάρε τον dembele. Αριστερά μπορείς να κρατήσεις τον Vinicious με ένα dead eye μέχρι να πάρεις Hazard η ότι άλλο θες. Αριστερά καλός είναι ο Marcelo και ο Mendy. 

Φθηνούς ΜΕΤΑ παίκτες θα βρεις στην Αγγλία. Ρώτα ποια θέση θέλεις να καλύψεις ακριβώς να σου πούμε. Καλή αρχή και εύχομαι να μην έχεις τα rage που έχω εγώ στο online. 

Ακόμα δεν μπορώ να ηρεμήσω. Από 3-0 3-5. Από τύπο που μου έδωσε την μπάλα με τον τερματοφύλακα 3 φορές. Απλά πατούσε μοχλό και τετράγωνο και έβαζε γκολ. Χρειάζομαι ένα δευτερόλεπτο να αλλάξω παίκτη στην άμυνα. Βλέπω το βίντεο του αγώνα και τρελαίνομαι παραπάνω. Γιατί να πρέπει να γίνει μάγκας στην δικιά μου καμπούρα. Εγώ μ*****ς είμαι που αφιερώνω τόσες ώρες από τη μέρα μου; Ποια η ικανοποίηση μου για το skill και το squad που έχω; Να μην μπορώ να πάρω νίκη και να πέφτω κατηγορίες σαν τον Άρη; 

Προσέξτε, δεν με πειράζει να χάνω. Ειδικά αν ο άλλος είναι καλύτερος. Οι ήττες αυτές μου δίνουν κίνητρο να βελτιωθώ. Αλλά αν χάνω από τύπο αμπαλο με 78 rate και 84 chemistry, επειδή οι παίκτες μου πάνε σσαν σουρωμενοι, εκεί με πιάνει rage. 

Sorry που σας κουράζω αλλά κάπου πρέπει να τα πω για φύγουν από μέσα μου. 

• Love 1

αυτα τα shadows τα ziu zitsou δεν εχω καταλαβει ακομα που λετε! και ενα αλλο,γιατι ειναι τοσο ακριβοι οι παιχτες με μαυρες καρτες μπλε κτλ?και γιατι ο umtiti ειναι τοσο φτηνος σε σχεση με τον varane αφου για παραδειγμα ειναι και οι 2 85 overall?ευχαριστω για τις απαντησεις!

Ένας παίκτης χωρίς ,chemistry card, παίρνει ένα σε όλα τα attributes. Αλλά για παράδειγμα, δεν σε ενδιαφέρει ο striker να έχει καλό defending. ,Όποτε τι κάνεις; Βάζεις ένα chemistry που να δίνει ταχύτητα και σουτ. Και απλά δεν βελτιώνει τα υπόλοιπα με το chemistry. Δεν θυμάμαι απέξω τα stats των δύο. Θα κοιτάξω μετά να σου πω. Λογικά ο Umtiti υστερεί κάπου σημαντικά. Μην κοιτάς το overall. Να βλέπεις και τα επιμέρους. Πχ team of the year nominee Hummels με 88 rating έχει 55 pace. Απλά δεν μπορείς να τον παίξεις σε rivals πάνω από division 10. Πόσο μάλλον σε weekend League. Ανταλλαγή σε sbc Subito.

Edited by GiorgosTT
  • Like 1

Μην κάνετε τον κόπο να ανοίξετε κονσόλα. Μέχρι και το squad battles σε slow motion πηγαίνει. Γελάνε και τα έπιπλα στο σπίτι μου!

Παίζω στις 21.00 με έναν Άγγλο. Τρώει 4 στο 20 και κάνει RQ. Τον ρωτάω πως ήταν το gameplay και μου απαντάει ότι ήταν fast and responsive. Μια χαρά λέω. 

Στις 23.00 ξαναπαιζουμε! Δεν ακούμπησα μπάλα σε όλο τον αγώνα από το button delay. Τον ρώτησα αυτή τη φορά πως ήταν και απάντησε extremely slow bit still responsive. Εμένα πάλι πήγαινε σχετικά κανονικά αλλά είχα καθυστερήσεις στα πλήκτρα. Δηλαδή παίζαμε ασύγχρονα. Έβλεπε τις κινήσεις που έκανα πριν τις δω εγώ! Μια χαρά! Μπράβο ΕΑ. Παραιτούμαι από την προσπάθεια να ανέβω κατηγορίες ξανά.