Jump to content
zougaman

FIFA 20 Ultimate Team - Discussion Topic v1

Recommended Posts

Just now, siapos said:

μόλις τελειωσουν τα συμβόλαια τους, τους διαγραφεις

Αυτό υπέθεσα κι εγώ. Στην αρχή τους κρατούσα για κανένα scb, αλλά είδα ότι δεν τους δέχεται.

Είπα να αλλάξω το σύστημα και τα τάκτικς . Πολύ καλό το 4-3-3(4) αλλά οι αλλαγές πάντα σου δίνουν νέο hype. πήγα στο 4-2-4.  Τα 2 St Μπροστά με τι Instructions να τα παίξω; αν τα αφήσω στα default παίζουν στην ευθεία και δεν βοηθάει σε κάτι και σαν να κολλάω έξω από την περιοχή. Επίσης παλεύω να βρω ισορροπία με το pressure on heavy touch. Παρατήρησα με το POHT η ομάδα με το που κλέβεις την μπάλα ξεχύνεται μπροστά ! πολύ θετικό επιθετικά αλλά πίσω έχεις τρελά κενά....παρόλο που τους έχω μαζεμένους και τραβηγμένους πίσω τους αμυντικούς! θέλω να κάνω ένα κλικ πιο γρήγορη την ομάδα στην επίθεση!

για πείτε καμία γνώμη!;;;

Λοιπόν "κοιτάξτε" κάτι απλό, όσον αφορά....το σύστημα και τα castoms (όλη η δουλειά εκεί είναι......) . Μην βάζετε καθόλου διαταγές στους παίχτες σας. Πάρτε παίχτες με καλό composure , καλό weak fout(4 και άνω....) Οι κεντρικοι καλό aggressive καλή πάσα . Επίσης επιθετικοί με εξισου καλό aggressive και πολύ καλό σουτ και απλά.....όταν χάνετε στο δεύτερο ημίχρονο αλλάξτε τον φορ σας και τους κεντρικούς σας (τους 2 από αυτούς ...) , βάλτε team pressing κι αι είστε κομπλέ....... θυμηθείτε: Πολύ καλό composure , aggresive , pass και σουτ.......

• Like 2
  • Thanks 1

13 hours ago, broxopios said:

Στις ρυθμίσεις μοχλού, στην πρώτη καρτέλα (settings), τι έχετε;

Ο,τι λέει ο Ovvy στο YouTube. 

Λοιπόν ήρθε Depay από Rewards WL και από τα πακς ο team of the tournament ter stegen τον οποίο πούλησα και πήρα otamendi scream... Έχω κάνει και Ταλιαφικο... Ίσως πάω σε υβριδική με Ολλανδία και Αγγλία στο μέλλον.. 

Συνεχίζουμε! 

Edited by Bakogoal
  • Thanks 1

10 hours ago, Bakogoal said:

Ο,τι λέει ο Ovvy στο YouTube. 

Λοιπόν ήρθε Depay από Rewards WL και από τα πακς ο team of the tournament ter stegen τον οποίο πούλησα και πήρα otamendi scream... Έχω κάνει και Ταλιαφικο... Ίσως πάω σε υβριδική με Ολλανδία και Αγγλία στο μέλλον.. 

Συνεχίζουμε! 

σε μένα έγινε ένα μαγικό ....Άνοιξα τα rewards από το γουλου και ήταν σαν να μην άνοιξα τίποτα!

• Haha 2

10 hours ago, JrdGr said:

σε μένα έγινε ένα μαγικό ....Άνοιξα τα rewards από το γουλου και ήταν σαν να μην άνοιξα τίποτα!

Χαχαχα από το 2011 που ξεκίνησα, πρώτη φορά έβγαλα κάτι καλό! 

• Love 1

13 hours ago, Bakogoal said:

Χαχαχα από το 2011 που ξεκίνησα, πρώτη φορά έβγαλα κάτι καλό! 

Χα......φουστιες της ΕΑ. Λοιπόν από το 12 που παίζω ΦΙΦΑ και από το 13 που παίζω FUT, μόλις περσι μου έδωσε ένα καλό πουλ....αλλά τι πουλ.....;;; Τυράκι για τα μάτια του κόσμου , μου είχε δώσει τον πιο φτηνό icon τον ΚΕΑΝ . Αντί να μου δώσει ένα πουλ...π.χ του ενός + εκατομμυρίου μου έδωσε περίπου στις 600 Κ.....(ήταν ο 91 ΚΕΑΝ....έτσι ;;; Και ύστερα από ΠΟΣΑΑΑΑΑ Πακέτα......). Φέτος ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΠΟΣΑ ΠΑΚΕΤΑ(Από sbc έτσι για να μη γελιομαστε...)έρχεται και μου δίνει Μερτενς τον 89 cl ο οποίος κάνει γύρω στα 400Κ....ενώ η μπορούσε να μου δώσει ΠΑΛΙ κάποιον ικον άνω του 1μυριου....... ΦΟΥΣΤΙΕΣ....αλλά δεν πτοουμαι ......

@Bakogoal

Μην πάρεις otamendi ΔΕΝ κόβει ούτε με βαλέ......μακριά.....

• Like 2

PS-Messages-20191214-033500.jpg

Mε αυτές τις δύο θα παίξω στο weekend league, στη βασική ομάδα δεν φαίνεται ο GK ο οποίος είναι ο Allison. 

Θα τεστάρω Chamberlain και Gbamin, αν μου κάνουν δουλειά, θα φύγει το δίδυμο Doucure και Wijnaldum και θα πάρω De Bruyne με τα λεφτά που θα πάρω. 

Edited by Bakogoal

Κυριάκο θέλω να μου πεις γνώμη για Lacazette γιατί τον ζαχαρώνω καιρό τώρα. Θέλω να τον βάλω στη θέση του Fekir.

1 hour ago, broxopios said:

Κυριάκο θέλω να μου πεις γνώμη για Lacazette γιατί τον ζαχαρώνω καιρό τώρα. Θέλω να τον βάλω στη θέση του Fekir.

Θα βγει για τον inform De Bruyne. 

Νομίζω κατάλαβες. 

FEKIR είχα όταν έπαιζα με La Liga...πολυ καλύτερος ο Lacazette. 

• Love 1
  • Like 1

Καλησπέρα στην παρέα! Τι ώρα παίζεται για να έχετε καλό gameplay? Εμένα τις Παρασκευές και τα Σάββατα, το παιχνίδι είναι αδύνατον να τρέξει. Μισή ώρα ο κάθε αγώνας. Οι αντίπαλοι με περνάνε σαν σταματημένο. Έχετε βρει κάποια λύση; Ευχαριστώ!

1 hour ago, GiorgosTT said:

Καλησπέρα στην παρέα! Τι ώρα παίζεται για να έχετε καλό gameplay? Εμένα τις Παρασκευές και τα Σάββατα, το παιχνίδι είναι αδύνατον να τρέξει. Μισή ώρα ο κάθε αγώνας. Οι αντίπαλοι με περνάνε σαν σταματημένο. Έχετε βρει κάποια λύση; Ευχαριστώ!

Πρωινές ώρες πριν τις 8

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Σήμερα ξεκίνησα από τις 5 αλλά πάλι μέχρι τις 7 είχα καλό gameplay. Μετά τα ίδια. Έπεσα από division 4 σε 8 μέσα σε 2 μέρες. 

Αυτήν την εβδομάδα στόχος είναι οι 17 νίκες γιατί έχω ήδη 5 ήττες στο  πρωτάθλημα. 

Καλή επιτυχία σε όλους!

0UNOatT.jpg

Και η ενδεκάδα μου. Θέλω να αλλάξω τον Εκομπι με τον Εμπαμπε. Στον αγώνα αλλάζω σε 4-2-3-1 με Αζάρ πίσω από τον επιθετικό και Γκριζμαν αριστερά.

Το rage χτύπησε κόκκινο πάλι πρωί πρωί. Έπεσα 2 κατηγορίες. Από 5 στην 7. 3 δοκάρια και ο αντίπαλος έβαλε γκολ στο πρώτο σουτ. Μετά το 50 ήθελα 3 δευτερόλεπτα να αλλάξω παίκτη στην άμυνα. Τραγική η κατάσταση. Αν δεν φτιαχτούν οι servers δεν ασχολούμαι ξανά με αυτό το παιχνίδι.

• Like 2

Αυτό να κάνεις,δεν χρειάζεται να εκνευρίζεσαι,εφόσον δεν σε ευχαριστεί το παιχνιδάκι,παράτησε το.

• Like 1

Εγώ ακολουθώ από αυτό το γουλού και μέχρι το φιφα 21 την γνωστή συνταγή ! 11 νίκες στο γουλού και μετά παίζω τα υπόλοιπα ματς με το squad του ΠΑΟΚ. Βγαίνω κλασσικά γκολντ 3 χωρίς να τρελαίνομαι....

• Love 1
  • Like 2

Πλέον έπαψα να εκνευρίζομαι μιας και κατάλαβα ότι δεν μπορεί να αλλάξει κάτι. Αλλά δεν έχουμε όλοι οι παίκτες τις ίδιες ευκαιρίες. 

Δοκίμασα τον futmas fekir δανεικό. Δεν λέει πολλά πράγματα σε squad battle.  Που τον έβαλα βασικο. Ο Hazard είναι σαφώς καλύτερος για την θέση. Ίσως να είναι καλός ως σούπερ sub, αλλά στο παιχνίδι που ήθελα να τον δοκιμάσω είχα button delay και δεν κατάλαβα κάτι. 

Ο Costa τι λέει;

Εγώ έφτασα τις 16 αυτό το σκ. Τελείωσα 4 παρά τέταρτο το βράδι. 

Στο τελευταίο παιχνίδι έπαιζα με έναν που τον είχα χαλαρά. 2 δοκάρια και κέρδισα πέναλντι και αποβολή. Έβαλα το πέναλντι και εκεί άρχισε το σκριπτ. Οι παίκτες μου έγιναν πιο αργοί και μπετονιερα. Σαν να έπαιζα εγώ με 10. Δεν μπορούσα να αλλάξω πάσα. Έχασα 4-3.

Κατάφερα να συγκρατήσω την υπομονή μου και να μην το σπασω😬 Στα δώρα των squad battle πέτυχα Alexander- Arnold toty nominee. Και totw Joaquin. Μέτρια πράγματα.

Ο στόχος παραμένει η αγορά του Εμπαμπε. Δεν έχω αποφασίσει ακόμα αν θα αλλάξω τον Γκριζμαν η τον Τοκο. Θα δείξει στην πορεία. 

Αποφάσισα να μην πάρω τον φεκιρ, εν αναμονή κάτι καλύτερου! Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους.

• Like 1

8 hours ago, Bakogoal said:

Χάσαμε στο τελευταίο ματς την elite 3.

Δύο ομάδες, εναλλάξ τα παιχνίδια και ο,τι βγει. Πρώτη φορά έπαιξα όλα τα ματς. 22 νίκες, μία χαρά. 

PS-Messages-20191216-034502.jpg
image upload

Υπομονή, ούτε υπερομαδα ούτε τίποτα, ήττες από λεπτομέρειες και στα πέναλτι. 

Υπομονή και ηρεμία, ούτε γκρίνια, ούτε καντήλια. Ολα στο πρόγραμμα είναι. 

Κυριάκο, για πες μια γνώμη για Trossard. Μου έχουν μεινει 2 ομάδες για να τον ολοκληρώσω. Ελπίζω να μην εχω κουραστει τσαμπα για πάρτη του, γιατι δεν πέτυχα ούτε έναν στο online για να με βοηθήσει...

επίσης πως τα παει ο Champerlein ως cdm ? και εγω αυτόν διάλεξα..

Edited by siapos

1 hour ago, siapos said:

Κυριάκο, για πες μια γνώμη για Trossard. Μου έχουν μεινει 2 ομάδες για να τον ολοκληρώσω. Ελπίζω να μην εχω κουραστει τσαμπα για πάρτη του, γιατι δεν πέτυχα ούτε έναν στο online για να με βοηθήσει...

επίσης πως τα παει ο Champerlein ως cdm ? και εγω αυτόν διάλεξα..

Trossard παραπάνω από τίμιος,για αυτή την εποχή του παιχνιδιού είναι πολύ καλός.Είναι αγρίμι,σταθερός,δυνατός,δεν υστερεί σε κάτι,πολύ ανώτερος του Sane που είχα πριν.

O Chamberlain...δεν μου κάνει ούτε σαν cdm,ούτε σαν CAM,αργός και αδύναμος,μόνο το δυνατό του σουτ αξίζει...ή δεν ξέρω να τον παίζω(τον Chamberlain εννοώ,τον άλλο ξέρω!😂)

Φοβερό CDM o futmas Gbamin,είναι γρήγορος ενώ στα stats του δεν του φαίνεται.

Edited by Bakogoal
  • Love 1
  • Like 1
  • Haha 1

3 hours ago, GiorgosTT said:

Αποφάσισα να μην πάρω τον φεκιρ, εν αναμονή κάτι καλύτερου! Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους.

Εγώ που έχω τον απλό δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο. Σίγουρα θα τον αλλάξω στην πρώτη ευκαιρία.

Δοκίμασα δανεικό τον Kante. Τι κτήνος! Κόβει τα πάντα. Ακριβός, αλλά ο επόμενος στόχος μου. Μεγάλη διαφορά από αυτούς που έχω τώρα.

@broxopios

Μετριοτατος και υπερεκτιμημένος ο fekir. Ο Καντέ είναι καλός αλλά κοντός. Με την μπάλα κάτω όμως δεν περνάει τίποτα.  

Ερώτηση: προσπαθώ να κάνω τα objectives του Gbamin. Πείτε ένα καλό ελεφαντόδοντο γκολτζη, γιατί με τον Ζαχα προκοπή δεν βλέπω.