Jump to content
zougaman

FIFA 20 Ultimate Team - Discussion Topic v1

Recommended Posts

Άντε να ποσταρω και εγω την ομάδα μου, μιας και φετος δεν εχω κανει καποιο ποστ.

https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=jJoWfcRHnSh7H:FFA20PS4

Στη θεση του σισσοκο θα μπει ο πεπ γκουαρντιολα, (θελω 2 νικες σε σκουαντ μπατλς). Χθες ετυχα αντρε ντε χεα. Δεν ξερω αν θα τον χρησιμοποιησω γιατι δεν εχω ακουσει καλα σχόλια. Εχει κανεις αποψη? Το συστημα γινεται 4 2 3 1 με τα καμ η 4 2 2 2. Να πω οτι μπεν γεντερ και γκαμειρο οργιαζουν μπροστα. Θα τους αλλαξω μονο με αικον πραιμ.Επίσης, παλιοτερα είχα πίσω τερ στεγκεν, ραμος, λεγλετ και μιλιταο, μεντυ. Καλή φαση κυριως τερ στεγκεν. Αλλά με βαν νταικ ριο σεμεδο και ρομπερτσον, απλα ανεβαινεις επιπεδο. Βαν νταικ δεν χρειαζεται να τον κουνας. Εχει ενα aggresiveness από μονος του, που απλά δεν υπαρχει. Το ίδιο και ο ριο. Δεν ξερω ποιος ειναι καλυτερος. Θέλω να αλλάξω καποια στιγμη ντεμπελε ο οποίος είναι αντρε όπως και ο μανε. Γενικα είναι ομαδαρα. Όταν όμως υπάρχει λαγκ, απλά όλα τα παραπανω δεν υπάρχουν. Η μεγαλύτερη απογοητευση για μένα. Το παιχνίδι είναι broken. Αν δεν το φτιαξουν, κρίμα γιατί είναι μακράν από τα καλύτερα φιφα που εχω παίξει. Ονλαιν παίζω από το 11. Kai fut απο το 2012.

• Like 3

εδω οι ομαδες μου

1- https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=k6hvXiqInSifZ:FFA20PS4

@broxopios το κάνω για να έχουν όλοι 10 chemistry. Συνήθως πάιζω 442 (με SON & BEN YEDER μπροστα) και 4231(2) με SON ως CAM

2- https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=k3mZPPMMnSif9:FFA20PS4

@dimios συμφωνώ σε όλα για το λαγκ. Ωρες- ωρες νοιωθω λες και παιζω σε βούρκο. Άσε το delay .....

• Like 3

9r1LnBY.jpg

πρέπει να πάρω έναν ΙΚΟΝ rb γιατί η Γαλλία δεν έχει τίποτα . Και να πω την αλήθεια θα ήθελα έναν Μαραντόνα και τέλος μετά το φιφα για μένα....Αν τον βάλω στόχο και κάνω καλή διαχείριση στα κοινς θα τον πάρω !

8 hours ago, JrdGr said:

9r1LnBY.jpg

πρέπει να πάρω έναν ΙΚΟΝ rb γιατί η Γαλλία δεν έχει τίποτα . Και να πω την αλήθεια θα ήθελα έναν Μαραντόνα και τέλος μετά το φιφα για μένα....Αν τον βάλω στόχο και κάνω καλή διαχείριση στα κοινς θα τον πάρω !

Γιατί δε δοκιμάζεις semedo rb? Βάζεις και σύστημα με ένα αμυντικό χαφ για τα links και νομίζω είσαι κομπλέ. 

4 hours ago, broxopios said:

Γιατί δε δοκιμάζεις semedo rb? Βάζεις και σύστημα με ένα αμυντικό χαφ για τα links και νομίζω είσαι κομπλέ. 

Το πήγαινα μόνο με Γάλλους αλλά από ότι φαίνεται θα αρχίσω τις μεταγραφές κ από άλλες χώρες. 

• Like 1

55 minutes ago, JrdGr said:

Το πήγαινα μόνο με Γάλλους αλλά από ότι φαίνεται θα αρχίσω τις μεταγραφές κ από άλλες χώρες. 

Έτσι είχα ξεκινήσει κι εγώ, αλλά δυστυχώς δεν γίνεται μόνο από Γαλλικό. 

καλά τα black friday κτλπ αλλά νομίζω ξέφυγε το πράμα φέτος. Μετά από αυτό το κύμα με τα sbc έχει γεμίσει ο τόπος καρτάρες. Στο div 4 κάθε ομάδα έχει κατ ελάχιστο 4 ικον.

Δεν λέω πως χάνω από όλους αλλά σίγουρα δυσκολεύομαι πιο πολύ . Αν συνεχιστεί αυτό το πράμα νομίζω θα φτάσει στα όρια της γελοιότητας το παιχνίδι....

Μετά το χθεσινό πατς έπαιξα αρκετά ματσάκια ριβαλς. 3 φορές ο τερματοφύλακας μου έκανε έξοδο αλά Πασχαλάκης και έφαγα γκολ . Εύχομαι να μην έχουν πειράξει κάτι!

• Love 1

Χθες έπιασα το παιχνίδι και πάλι για 5-6 φιλικά με τον κουμπάρο μου που με επρηξε.

Μετά, έπαιξα 2 ματς rivals και στα 2 μόλις έκανα το 2-0, οι άλλοι rage quit αμέσως!

Και ήταν εμφανώς δίκαια και τα δύο 2-0.

Δηλαδή πλέον, δεν υπάρχει καν αποδοχή υποψήφιας ήττας στο mode αυτο; Και λέω υποψήφιας γιατι θα μπορούσαν να το γυρίσουν το ματς τόσο γρήγορα που μπήκαν τα γκολ (πρώτο 20λεπτο).

Ας όψεται ο κουμπάρος μου που το έχω ακόμα εγκατεστημενο.

• Like 1

και εκεί που λες βαρέθηκα του Γάλλους έρχεται η ΕΑ και αλλάζει τα δεδομένα.

Πρωί πρωί είπα να κάνω το sbc του Βενζεμα. Τους είχα τους παιχτες δεν έδωσα ούτε 1 κοιν. όμως μαζί με τον Μπενζεμα μου πέταξε απο τα πακέτα τους συγκεκριμένου sbc και τον Τολίσο. Έβαλα στην ομάδα τον Καντε που πήρα απο τα season rewards και έμεινα άφωνος θα τον αγοράσω με το που τελειώσει ο δανεισμό του! 350 κ έχει τα έχω τα κοινς!

+Μου πέταξε και τον Malcout Ch L ...δεν έχω καταλάβει γιατί υπάρχουν αυτές οι κάρτες που στην ουσία είναι ίδιες με τις απλές!

Σας παρουσιάζω το νέο squad:

jsS0ZBn.jpg

• Like 2

1 hour ago, JrdGr said:

και εκεί που λες βαρέθηκα του Γάλλους έρχεται η ΕΑ και αλλάζει τα δεδομένα.

Πρωί πρωί είπα να κάνω το sbc του Βενζεμα. Τους είχα τους παιχτες δεν έδωσα ούτε 1 κοιν. όμως μαζί με τον Μπενζεμα μου πέταξε απο τα πακέτα τους συγκεκριμένου sbc και τον Τολίσο. Έβαλα στην ομάδα τον Καντε που πήρα απο τα season rewards και έμεινα άφωνος θα τον αγοράσω με το που τελειώσει ο δανεισμό του! 350 κ έχει τα έχω τα κοινς!

+Μου πέταξε και τον Malcout Ch L ...δεν έχω καταλάβει γιατί υπάρχουν αυτές οι κάρτες που στην ουσία είναι ίδιες με τις απλές!

Σας παρουσιάζω το νέο squad:

jsS0ZBn.jpg

Οι κάρτες του CH.L. ειναι ίδιες, αλλά ανεβαινουν τα stats τους αν οι ομάδες τους περάσουν στους 16. Και νομίζω (εδώ ίσως κάνω λαθος) ότι ανεβαίνουν τα stats όσο προχωρά η ομάδα τους, 8, ημιτελικά, κτλ.

Αν κάνω λάθος στο 2ο σκέλος ας διευκρινίσει κάποιος.

1 hour ago, SkyloMethIR said:

Οι κάρτες του CH.L. ειναι ίδιες, αλλά ανεβαινουν τα stats τους αν οι ομάδες τους περάσουν στους 16. Και νομίζω (εδώ ίσως κάνω λαθος) ότι ανεβαίνουν τα stats όσο προχωρά η ομάδα τους, 8, ημιτελικά, κτλ.

Αν κάνω λάθος στο 2ο σκέλος ας διευκρινίσει κάποιος.

Όχι δεν ανεβαίνουν οι απλές CL.

Ανεβαίνουν συγκεκριμένες κάρτες CL,oι ROAD to the FINAL που είναι πανάκριβες.

Οι απλές είναι χρήσιμες μόνο για τα objectives ως τώρα...

• Like 2

Εφτιαξα ένα Ολυμπιακό (πληρη), και είπα να κάνω ένα πείραμα. Έπαιξα 1 ματς rivals μου έτυχε ομάδα τούμπανο.  Πρώτο ημίχρονο μονοτερμα με Φορτουνη Ελαραμπι να κάνουν ότι θέλουν, παρόλα αυτά 1-1, με τον τύπο να έχει ένα τούρμπο Σουαρεζ και να ισοφαρίζει στη μοναδική ευκαιρία του.

Τελικές, κατοχή, ποσοστά επιτυχίας στην πάσα, τεράστια διαφορά. Φαινόταν ότι δεν το είχε ο τύπος.

Δεύτερο ημίχρονο, στο ίδιο τέμπο και με τον τερματα του να πιάνει οτι να ναι, 3 δοκάρια, τετατετ με φαινιζ (τι είναι αυτό...) οριακά άουτ ή πάνω στο τέρμα. Και φτάνουμε στο 80', δίχως να παίζω φουλ επίθεση μένω ξαφνικά δίχως άμυνα, φεύγει από τη σέντρα με Σουαρεζ και 2-1 Στο 2ο του σουτ στο ματς....

Καπάκι, χάνω ΤΡΙΠΛΗ ευκαιρία με Σουντανι, Φορτουνη, Γκιλιερμε, πάλι φεύγει στην κόντρα, πάλι χύμα άμυνα (ενώ παίζω ακριβώς τα ίδια σύστημα και τακτικές με όλες τις ομάδες) πάλι Σουαρεζ 1-3.....Εκεί τα πήρα άσχημα και προτίμησα απο rage quit να το παρατήσω απλά κάθε φορά που έβγαζε το μήνυμα της ea για μη δραστηριότητα, κούναγα το μοχλό...Έτσι το τσουτσεκι πρόλαβε άλλο 1 γκολ (στα @@ μου) και κάπως έτσι το έκλεισα και έβαλα Pro...

Μόνο με τον κουμπάρο φιλικά όπως κάνω. 

Υ.Γ. Εκνευρίζομαι γιατί έχω χάσει παιχνίδια από τσουτσεκια με χημειες 50 και rating 65, με μπρουτζους και ασημενιους...Ε άστα διάλα λοιπόν ρδελομπού έ ρδελομπού...

• Like 2

4 hours ago, SkyloMethIR said:

Εφτιαξα ένα Ολυμπιακό (πληρη), και είπα να κάνω ένα πείραμα. Έπαιξα 1 ματς rivals μου έτυχε ομάδα τούμπανο.  Πρώτο ημίχρονο μονοτερμα με Φορτουνη Ελαραμπι να κάνουν ότι θέλουν, παρόλα αυτά 1-1, με τον τύπο να έχει ένα τούρμπο Σουαρεζ και να ισοφαρίζει στη μοναδική ευκαιρία του.

Τελικές, κατοχή, ποσοστά επιτυχίας στην πάσα, τεράστια διαφορά. Φαινόταν ότι δεν το είχε ο τύπος.

Δεύτερο ημίχρονο, στο ίδιο τέμπο και με τον τερματα του να πιάνει οτι να ναι, 3 δοκάρια, τετατετ με φαινιζ (τι είναι αυτό...) οριακά άουτ ή πάνω στο τέρμα. Και φτάνουμε στο 80', δίχως να παίζω φουλ επίθεση μένω ξαφνικά δίχως άμυνα, φεύγει από τη σέντρα με Σουαρεζ και 2-1 Στο 2ο του σουτ στο ματς....

Καπάκι, χάνω ΤΡΙΠΛΗ ευκαιρία με Σουντανι, Φορτουνη, Γκιλιερμε, πάλι φεύγει στην κόντρα, πάλι χύμα άμυνα (ενώ παίζω ακριβώς τα ίδια σύστημα και τακτικές με όλες τις ομάδες) πάλι Σουαρεζ 1-3.....Εκεί τα πήρα άσχημα και προτίμησα απο rage quit να το παρατήσω απλά κάθε φορά που έβγαζε το μήνυμα της ea για μη δραστηριότητα, κούναγα το μοχλό...Έτσι το τσουτσεκι πρόλαβε άλλο 1 γκολ (στα @@ μου) και κάπως έτσι το έκλεισα και έβαλα Pro...

Μόνο με τον κουμπάρο φιλικά όπως κάνω. 

Υ.Γ. Εκνευρίζομαι γιατί έχω χάσει παιχνίδια από τσουτσεκια με χημειες 50 και rating 65, με μπρουτζους και ασημενιους...Ε άστα διάλα λοιπόν ρδελομπού έ ρδελομπού...

Στο φουτ αν δεν κανω λαθος.....οταν ο αντιπαλος εχει ομαδα ΚΑΛΗ....κι εσυ ξεμενεις απο ΣΤΑΜΙΝΑ....ακομα και καλυτερος να εισαι παιχτικα .....ΕΦΟΣΟΝ οι παιχτες σου απο καποια στιγμη και μετα σερνονται...θα πασαρεις και θα σουταρεις λαθος λογω κουρασης (λεμε τωρα) και θα τρως 4αρες (οχι εσυ γενικα μιλαω) απο ξεκουραστους Σουαρεζ (λες κι αυτοι δεν τρεχουν 90 λεπτα - δεν κουραζονται).

Αυτο που λες στο Υ.Γ ...μονο με σεναρια και ερμηνειες που ΚΑΠΟΙΟΙ φιλοι διαφωνουν .... μπορει να εξηγηθει. 

Διαφορετικα στο πισι (τουλαχιστον) ΤΟΤΕ μιλαμε για καποιο ειδος cheat (προγραμμα) 

Edited by Platini_Athens
  • Like 1

5 hours ago, Platini_Athens said:

Στο φουτ αν δεν κανω λαθος.....οταν ο αντιπαλος εχει ομαδα ΚΑΛΗ....κι εσυ ξεμενεις απο ΣΤΑΜΙΝΑ....ακομα και καλυτερος να εισαι παιχτικα .....ΕΦΟΣΟΝ οι παιχτες σου απο καποια στιγμη και μετα σερνονται...θα πασαρεις και θα σουταρεις λαθος λογω κουρασης (λεμε τωρα) και θα τρως 4αρες (οχι εσυ γενικα μιλαω) απο ξεκουραστους Σουαρεζ (λες κι αυτοι δεν τρεχουν 90 λεπτα - δεν κουραζονται).

Αυτο που λες στο Υ.Γ ...μονο με σεναρια και ερμηνειες που ΚΑΠΟΙΟΙ φιλοι διαφωνουν .... μπορει να εξηγηθει. 

Διαφορετικα στο πισι (τουλαχιστον) ΤΟΤΕ μιλαμε για καποιο ειδος cheat (προγραμμα) 

Και στο PES ισχύει αυτό με την stamina φέτος, μόλις κουράζονται οι παίχτες τα skill moves βγαίνουν πιο αργά και οι πάσες και σουτ αποκτούν περισσότερο error, δεν έχει να λέει όμως.

Έχει απόλυτο δίκιο ο @SkyloMethIR. Για το μπέος είναι και τα δύο παιχνίδια, ποιες χημείες και ποιες παπαριές. Βάλε τα CB σου στις θέσεις των CF για να δεις κι εσύ ιδίοις όμμασι. Κόκκινα links με 60άρες χημείες συμπεριφέρονται καλύτερα κι από 100 ομαδική με 10 ατομική. Δεν αξίζει ούτε χρόνος στο μάρκετ ούτε τίποτα, φτιάχνεις μια ψαγμένη  χρυσή ομάδα κι από κει και πέρα ότι έρθει χωρίς να γίνεσαι tryhard. Απολαμβάνεις τα modes του παιχνιδιού που είναι γαμάτα.

Στο δε PES τώρα που βγαίνει το Lite να δεις γέλια, 50ρες και 60ρες χημείες με ασπρόμπαλους θα κάνουν πλάκα σε τερματισμένους Κριστιάνους και Μέσσιδες. Άμα τα παίρνεις στα σοβαρά άνετα σπας χειριστήριο, αν τα παίρνεις στη πλάκα -γιατί μόνο για αυτό είναι- παίζεις 2-3-4+ παιχνίδια κάνοντας την πλάκα σου, μετά το ρίχνεις στο co-op που αν έχεις καλή παρέα έχει απίστευτο χαβαλέ, παίζεις και κάνα PUBG και άντε γεια.

• Love 4

Το φιφα θέλει να αγοράζεις και Fitness cards για την ομάδα η τους παίκτες. Μόνο 5 παίκτες μπορείς να ξεκουραζεις. Δεν ξεκουράζονται οι παίκτες αν μείνουν έξω από την ομάδα. Το γιατί μόνο η ΕΑ το ξέρει. 

Χωρίς να κάνεις αλλαγές 12.Κάποιοι από την 23δα αναγκαστικά θα παίξουν κουρασμένοι. Δεν υπάρχει λογική,ο παίκτης που έπαιξε,κουράστηκε,έμεινε έξω από τον επόμενο αγώνα, να παραμένει κουρασμένος.Πολλοι ξοδεύουν squad fitness για κάθε αγώνα.

Καλημέρα στην παρέα. Καταρχάς να πω πως είμαι πολύ καινούριος στο παιχνίδι μιας και έχω να παίξω φιφα από το 2001!! Όλα αυτά τα χρόνια ασχολουμουν με το προ αλλά φέτος είπα να κάνω μια αλλαγή και δόξα το θεό αυτές τις 2-3 εβδομάδες διασκεδάζω πολύ με το παιχνίδι! Νιώθω πως παίζω ένα mix  football manager αλλά και in game ταυτόχρονα! Θα ήθελα να ρωτήσω πολλά πραγματακια αλλά θα γίνω κουραστικός μιας και καταλαβαίνω πως έχει μπόλικα πράγματα το mode! Απλά γενικά γενικά κάποιος που το ξεκινάει τώρα με ποια mode του fut πιστεύετε πρέπει να ασχοληθεί πιο συχνά μέσα στην εβδομάδα? Προσωπικά παίζω division rivals και squad battles για να τσιμπάω τα πακέτα της elite ! Χθες πήρα μερικά από ελίτ 2 και ο μόνος καλός που έβγαλα ήταν ο κουλιμπαλι 90αρης μπλε! Κάτι άλλο, έχουν μείνει 11 μέρες ακομη για τους ιcon swaps, προλαβαίνω να κάνω κάποιον από αυτούς? Θα προσπαθήσω να ανεβάσω και την ομάδα μου αν βγάλω άκρη πως γίνεται και οποιαδήποτε συμβουλή , καλοδεχούμενη! Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

1 hour ago, guru46 said:

Καλημέρα στην παρέα. Καταρχάς να πω πως είμαι πολύ καινούριος στο παιχνίδι μιας και έχω να παίξω φιφα από το 2001!! Όλα αυτά τα χρόνια ασχολουμουν με το προ αλλά φέτος είπα να κάνω μια αλλαγή και δόξα το θεό αυτές τις 2-3 εβδομάδες διασκεδάζω πολύ με το παιχνίδι! Νιώθω πως παίζω ένα mix  football manager αλλά και in game ταυτόχρονα! Θα ήθελα να ρωτήσω πολλά πραγματακια αλλά θα γίνω κουραστικός μιας και καταλαβαίνω πως έχει μπόλικα πράγματα το mode! Απλά γενικά γενικά κάποιος που το ξεκινάει τώρα με ποια mode του fut πιστεύετε πρέπει να ασχοληθεί πιο συχνά μέσα στην εβδομάδα? Προσωπικά παίζω division rivals και squad battles για να τσιμπάω τα πακέτα της elite ! Χθες πήρα μερικά από ελίτ 2 και ο μόνος καλός που έβγαλα ήταν ο κουλιμπαλι 90αρης μπλε! Κάτι άλλο, έχουν μείνει 11 μέρες ακομη για τους ιcon swaps, προλαβαίνω να κάνω κάποιον από αυτούς? Θα προσπαθήσω να ανεβάσω και την ομάδα μου αν βγάλω άκρη πως γίνεται και οποιαδήποτε συμβουλή , καλοδεχούμενη! Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Προλάβαίνεις εύκολα σε 5 μέρες αν παίζεις κάνα αρκετά,5-6 ωρες τη μέρα.

Αν έχεις PS4 τότε με χαρά να σου τα πω όλα σε party,από εδώ,δεν ξέρω από που να αρχίσω και που να τελειώσω...

Γενικά ρώτα πάντως και όλο και κάτι θα σου πούμε και από δω.

Στα δικά μου,με την untradable κατέβηκα και με μια δεύτερη αξίας 200K και έκανα 15 νίκες σε 21 ματς.

Μετά βαρέθηκα και πήγα για ουίσκι(Α).

Συνεχίζουμε για Trossard και για Chamberlain,ελπίζω να προλάβω τον τελευταίο...

• Love 2
  • Like 2

Παιδιά ξέρουμε αν θα έρθει week 6 στην season 2 που τρέχει; 

Θέλω 13 k και τα κουκιά είναι μετρημένα για τον Chamberlain... 

On 2/12/2019 at 9:09 ΜΜ, broxopios said:

Οι δανεικοί δεν μας χρησιμεύουν κάπου μόλις λήξουν τα συμβόλαιά τους? Απ ότι είδα ούτε σε scb μπορούμε να τους βάλουμε. Επομένως τους σουτάρουμε; 

Έχει κανείς απάντηση σε αυτό το ερώτημα;

17 minutes ago, broxopios said:

Έχει κανείς απάντηση σε αυτό το ερώτημα;

μόλις τελειωσουν τα συμβόλαια τους, τους διαγραφεις

• Like 1
  • Thanks 1