Jump to content
zougaman

FIFA 20 Ultimate Team - Discussion Topic v1

Recommended Posts

41 minutes ago, patselakos said:

σε PS4 υπαρχει το προβλημα και εχω κανει διαφορα που βρηκα στο internet αλλα τιποτα συνεχεια πανω δεξια γραφει δεν μπορει να συδεθει στην EA στους server αλλα θεωρω ειναι λαθοε αυτο διοτι παιζω online κανονικα.

Δεν γνωρίζω κάτι γι αυτό. Έχεις κάνει λογαριασμό στην ΕΑ? Ίσως χρειάζεται.

Όσοι είστε σε PC έχετε θέμα με αποσύνδεση λόγω windows? Το είχα κάποιες μέρες πριν και από χθες έχω άλλες 2 αποσυνδέσεις. Το μήνυμα αναφέρει ή pop-ups ή alt-tab. Έχετε κάνει κάποια ρύθμιση ώστε να μην επιρρεάζεται από το windows το παιχνίδι; 

Όταν μου λέει αποσυνδέθηκε, φαίνεται να μην είναι σε πρώτο πλάνο το παιχνίδι γιατί δε λειτουργεί καθόλου ο μοχλός. Με το που πατήσω πάνω στην οθόνη του παιχνιδιού, τότε έρχεται σε πρώτο πλάνο. Άρα σίγουρα κάτι γίνεται με τα windows. 

Φιλε σε ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σου να ενημερωσω οτι μολις εκανα chat με το EA support και ο τυπος μου διορθωσε το προβλημα αμμεσως.Ειπε οτι το account μου ηταν σε φαση pending και το εκανε reactivate.Το δοκιμασα και μπηκα αμμεσως στο FUT.

Ευχαριστω και παλι!!

Ο Morales αξίζει; 

Ο απλός είναι πολύ ωραίος και ψήνομαι, τι λέτε; 

3 hours ago, Bakogoal said:

Ο Morales αξίζει; 

Ο απλός είναι πολύ ωραίος και ψήνομαι, τι λέτε; 

Μονο τα καλύτερα διαβάζω. 
αν είχα ισπανική θα τον έκανα σίγουρα. 

Edited by siapos
  • Thanks 1

19 minutes ago, siapos said:

Μονο τα καλύτερα διαβάζω. 
αν είχα ισπανική θα τον έκανα σίγουρα. 

Ωραία, γιατί διάβαζα για πεταμένα λεφτά κτλ, για 150k περίπου που θα μου βγει, πιστεύω πως αξίζει αλλά διστάζω... Γιατί αν βγει inform θα δώσω λιγότερα και θα είναι tradable. 

Είναι δελεαστική καρτέλα. 

Edited by Bakogoal

On 29/11/2019 at 2:05 ΜΜ, broxopios said:

Με κάλυψες και σε ευχαριστώ πολύ.

Αν δεν βάλεις στο φίλτρο 15 μύρια και το αφήσεις κενό, δεν ανανεώνεται η λίστα δηλαδή; 

Ναι έτσι ακριβώς φίλε, για να ανανεωθεί θέλει κάθε φορά να το κανεις

• Thanks 1

Έχω μαζέψει 12 icons και μπορώ να πάρω Carlos ή Crespo. Δεν ξέρω. Είμαι σε δίλημμα. Έχει κανείς άποψη και για τους 2? 

• Love 1

Φέτος πραγματικά δεν μπορώ να σταυρώσω νίκη με τίποτα....🤬

Και το χω ρίξει στο trading που σημειωτέον παλαιότερα δεν έκανα ποτέ. Γι' αυτό ίσως έπαιζα και πιο αποτελεσματική μπαλίτσα

Έχω πάρει 3 Lucas Moura 83 Rated με 6.5k στο Market Crush. Πιστεύετε ότι θα φτάσει καμια 10k να τον δώσω.

Τώρα φεύγει για 8k περίπου

9 hours ago, broxopios said:

Έχω μαζέψει 12 icons και μπορώ να πάρω Carlos ή Crespo. Δεν ξέρω. Είμαι σε δίλημμα. Έχει κανείς άποψη και για τους 2? 

Πιστεύω πως με Carlos θα ησυχάσεις στη θέση του αριστερού μπακ μέχρι το επόμενο FIFA.

• Like 2

Πάει και αυτό το γουλου γκολντ 3 σταθερά.

Ρε τους επιστήμονες πως γίνεται κάθε χρονιά μετά τα πέντε - έξι πατς το παιχνίδι να είναι πάλι ίδιο;

Από το 1η χρονιά στα γουλου μέχρι και σήμερα είμαι θεατής των ίδιων ακριβώς καταστάσεων. Είναι εκπληκτικό πραγματικά! Είναι  αξιοθαύμαστο να νομίζουν όλοι οι παίκτες(και εγώ μαζί) πως όντως κάτι αλλάζει κάθε χρονιά ,είτε θετικό είτε αρνητικό, αλλά επί της ουσίας να είναι ίδιο!

Μα δεν έχει τα φινες τα σπασμένα; ούτε τις κεφαλιές ούτε τα ντρίβεν κτλπ κτλπ Δεν τα έχει παρόλαυτα αυτό που μας παρουσιάζεται μπροστά στα μάτια μας για 90 λεπτά είναι το ίδιο πράγμα.!!!

άντε καλή εβδομάδα και καλό μήνα!

• Like 2

29 minutes ago, JrdGr said:

Πάει και αυτό το γουλου γκολντ 3 σταθερά.

Ρε τους επιστήμονες πως γίνεται κάθε χρονιά μετά τα πέντε - έξι πατς το παιχνίδι να είναι πάλι ίδιο;

Από το 1η χρονιά στα γουλου μέχρι και σήμερα είμαι θεατής των ίδιων ακριβώς καταστάσεων. Είναι εκπληκτικό πραγματικά! Είναι  αξιοθαύμαστο να νομίζουν όλοι οι παίκτες(και εγώ μαζί) πως όντως κάτι αλλάζει κάθε χρονιά ,είτε θετικό είτε αρνητικό, αλλά επί της ουσίας να είναι ίδιο!

Μα δεν έχει τα φινες τα σπασμένα; ούτε τις κεφαλιές ούτε τα ντρίβεν κτλπ κτλπ Δεν τα έχει παρόλαυτα αυτό που μας παρουσιάζεται μπροστά στα μάτια μας για 90 λεπτά είναι το ίδιο πράγμα.!!!

άντε καλή εβδομάδα και καλό μήνα!

Ναι καλε τι περιμενες.Αφου οι παικτες αυτο έχουμε συνηθισει γιατι να θελουμε καινουρια πραγματα?Για ποιο λογο το παιχνιδι να εξελιχτει σε κατι καλυτερο σε κατι πρωτοποριακο?Δεν ειναι δα να πεις ότι υπάρχουν τα κατάλληλα μέσα τεχνολογίας.

Το μόνο που έχει αλλάξει σε σχέση με πέρυσι είναι η manual προσέγγιση στην άμυνα το οποίο εν τέλει είναι προτιμότερο σε σχέση με το χάλι του 19 που όλοι άφηναν τον υπολογιστή να μαρκάρει.

• Like 3

14νίκες σε 15 ματς εύκολα και γρήγορα,με πολλά rage quit από τους αντιπάλους.

Εναλλάξ με αυτές τις δύο https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=jjlBxdV6nShAm:FFA20PS4

https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=gqR6OFF2nShAo:FFA20PS4

Toν Vardy τον έκανα τσάμπα κυριολεκτικά και ο τύπος κουβάλησε,ο Giggs με το 2 weak foot έβαλε 4 κρίσιμα γκολ.

Όλα καλά και συνεχίζουμε.

Edited by Bakogoal
  • Love 1
  • Like 2

2 minutes ago, Bakogoal said:

14νίκες σε 15 ματς εύκολα και γρήγορα,με πολλά rage quit από τους αντιπάλους.

Εναλλάξ με αυτές τις δύο https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=jjlBxdV6nShAm:FFA20PS4

https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=gqR6OFF2nShAo:FFA20PS4

Toν Vardy το έκανα τσάμπα κυριολεκτικά και ο τύπος κουβάλησε,ο Giggs με το 2 weak foot έβαλε 4 κρίσιμα γκολ.

Όλα καλά και συνεχίζουμε.

μπράβο Κυριάκο!

χρησιμοποιείς συγκεκριμένες tactics ? ξεκινησα και εγω πάλι να χρησιμοποιώ αυτο το σύστημα. Απλά είναι της υπομονής, που δεν είναι το φόρτε μου αυτη την περίοδο...

8 minutes ago, siapos said:

μπράβο Κυριάκο!

χρησιμοποιείς συγκεκριμένες tactics ? ξεκινησα και εγω πάλι να χρησιμοποιώ αυτο το σύστημα. Απλά είναι της υπομονής, που δεν είναι το φόρτε μου αυτη την περίοδο...

Untitled.png

Αμυντικά χαφ τα έχω cover wing και τα δύο και stay back while attacking.

Τα lm rm τα έχω come back in defence όπως και το δεκάρι μου.

Δεν έχω καμιά άλλη οδηγία,κλείνω μόνο χώρο,και δεν ρισκάρω καμία πάσα,παίζω υπερβολικά αργά,πολλές φορές ο αντίπαλος τρέχει να κλείσει τον χώρο στον οποίο πιστεύει πως θα δώσω πάσα και μου ανοίγει διαδρόμους,δεν μπορώ να το εξηγήσω καλύτερα.

Στην επίθεση χρησιμοποιώ πολύ μια 4 star skill τρίπλα,κρατάω L1 και με τον δεξί μοχλό πατάω πάνω ή κάτω,με αυτόν τον τρόπο ξεκινάει με speed boost ο παικτης και όταν πετύχει η τρίπλα είναι τετ α τετ.

Edited by Bakogoal
  • Love 2

2 minutes ago, Bakogoal said:

Untitled.png

είδες μεγαλη διαφορά αγγλικής από ισπανική ομάδα που είχες ?

14 hours ago, dimitris_g21 said:

Φέτος πραγματικά δεν μπορώ να σταυρώσω νίκη με τίποτα....🤬

Και το χω ρίξει στο trading που σημειωτέον παλαιότερα δεν έκανα ποτέ. Γι' αυτό ίσως έπαιζα και πιο αποτελεσματική μπαλίτσα

Έχω πάρει 3 Lucas Moura 83 Rated με 6.5k στο Market Crush. Πιστεύετε ότι θα φτάσει καμια 10k να τον δώσω.

Τώρα φεύγει για 8k περίπου

Δεν έχω ιδέα από εξέλιξη του market, αλλά όπως και να χει, νομίζω κέρδος θα έχεις. 

11 hours ago, Bakogoal said:

Πιστεύω πως με Carlos θα ησυχάσεις στη θέση του αριστερού μπακ μέχρι το επόμενο FIFA.

Αυτό σκεφτόμουν κι εγώ. AMC θα βρω κάποια στιγμή και κάτι καλύτερο. 

• Love 1

12 minutes ago, siapos said:

είδες μεγαλη διαφορά αγγλικής από ισπανική ομάδα που είχες ?

Γενικά η Αγγλική μου άρεσε περισσότερο από το κέντρο και μπροστά.

Πίσω όμως ο Militao και ο Ramos που είχα ήταν ανώτεροι.

Τρομερός Pickford και Allison στο τέρμα,για τον πρώτο δεν το περίμενα.Θα το αλλάξω σίγουρα με De Gea στο μέλλον.

(σου έβαλα και τα player instructions περιγραφικά)

Edited by Bakogoal
  • Love 1

3 minutes ago, Bakogoal said:

Γενικά η Αγγλική μου άρεσε περισσότερο από το κέντρο και μπροστά.

Πίσω όμως ο Militao και ο Ramos που είχα ήταν ανώτερη.

Τρομερός Pickford και Allison στο τέρμα,για τον πρώτο δεν το περίμενα.Θα το αλλάξω σίγουρα με De Gea στο μέλλον.

(σου έβαλα και τα player instructions περιγραφικά)

εγω εχω αμυνα τον Gomez sbc & Ferdinant που έκανα με τα icon swaps, οπότε νομίζω είμαι καλυμμένος. Για τον Pickford θα συμφωνησω, τον ειχα χρησιμοποιησει παλαιοτερα και δεν διεφερε από τους high rated. Επίσης ιδια άποψη με εσενα έχω για Vardy.

Αγορασα Son στο crash και πίστεψε με είναι άλλο επίπεδο. Μαζεψε χρημα για να τον πάρεις. Εν ανάγκη πούλα 2-3 παικτες για να τον πάρεις νωριτερα.

• Love 2

4 minutes ago, siapos said:

εγω εχω αμυνα τον Gomez sbc & Ferdinant που έκανα με τα icon swaps, οπότε νομίζω είμαι καλυμμένος. Για τον Pickford θα συμφωνησω, τον ειχα χρησιμοποιησει παλαιοτερα και δεν διεφερε από τους high rated. Επίσης ιδια άποψη με εσενα έχω για Vardy.

Αγορασα Son στο crash και πίστεψε με είναι άλλο επίπεδο. Μαζεψε χρημα για να τον πάρεις. Εν ανάγκη πούλα 2-3 παικτες για να τον πάρεις νωριτερα.

Ωραίος,Γιώργο στα άκρα,Μανέ και Σαλάχ μονόδρομος;

Πως χάσαμε εκείνον το Zaha...

Just now, Bakogoal said:

Ωραίος,Γιώργο στα άκρα,Μανέ και Σαλάχ μονόδρομος;

Πως χάσαμε εκείνον το Zaha...

Εχω:

RM - Sterling & Willian UCL

LM - Martial - Felipe Anderson

Ως αλλαγή βάζω Zaha :)

Εχω δοκιμασει ως δανεικους Mane -  Sane - Salah αλλά μονο ο Mane φαινόταν . Εγω ψάχνω οπωσδηποτε week foot να ειναι 4* .

• Like 1

Son όποτε τον έχω πετύχει αντίπαλο, με έχει παιδέψει πολύ. Έχει και wf 5 που μπορεί να στο καρφώσει από οποιαδήποτε πλευρά. 

3 minutes ago, siapos said:

Εχω:

RM - Sterling & Willian UCL

LM - Martial - Felipe Anderson

Ως αλλαγή βάζω Zaha :)

Εχω δοκιμασει ως δανεικους Mane -  Sane - Salah αλλά μονο ο Mane φαινόταν . Εγω ψάχνω οπωσδηποτε week foot να ειναι 4* .

Martial τι chemistry style του έχεις; Τον έχω κι εγώ αλλά δε μου αρέσει ιδιαίτερα.

Και Felipe Anderson έχω και τον προτιμώ από Martial. 

• Like 1

44 minutes ago, broxopios said:

Son όποτε τον έχω πετύχει αντίπαλο, με έχει παιδέψει πολύ. Έχει και wf 5 που μπορεί να στο καρφώσει από οποιαδήποτε πλευρά. 

Martial τι chemistry style του έχεις; Τον έχω κι εγώ αλλά δε μου αρέσει ιδιαίτερα.

Και Felipe Anderson έχω και τον προτιμώ από Martial. 

με basic τον έχω. Βασικά είναι ψιλοαναγκαστική επιλογή γιατί μαζευα χρημα να παρω De Bruyne. Δεν με καλυπτει και εμενα. Να φανταστεις στο ημιχρονο βαζω στη θεση του Zaha.

Δοκιμασα επίσης scream Bernard αλλά ήταν αδυναμος στις κόντρες και πήρε πόδι. Ισως ξαναδοκιμάσω Sane μεχρι να ξαναγορασω Mane ή καποιον IF που μπορεί να βγει στο μεσοδιάστημα.

Τους έχω όλους untradeables πλην Son-Walker & Mane που θα ξαναπάρω σύντομα:

https://www.futbin.com/20/squad/11459921

Ο προβληματισμός μου είναι : Ben Yeder (που όπου με πετυχαίνει με γλεντάει και το σύστημα θα γυρναει 4231(2) ) ή De Bruyne σαν κλασικο δεκαρι (που θα μπορεί να βοηθαει και στην άμυνα λόγω stamina με μπροστα του Son) ?

εδω σας θέλω ....

• Like 1

1 minute ago, siapos said:

Ο προβληματισμός μου είναι : Ben Yeder (που όπου με πετυχαίνει με γλεντάει και το σύστημα θα γυρναει 4231(2) ) ή De Bruyne σαν κλασικο δεκαρι (που θα μπορεί να βοηθαει και στην άμυνα λόγω stamina με μπροστα του Son) ?

εδω σας θέλω ....

ανάλογα την γραμμή που έχεις. Αν είσαι κομπλέ από ping τότε πάρε De bruyne αν όχι πας σε πιο εύκολο Mode δλδ Ben yeder.

• Like 1
  • Haha 1

1 minute ago, JrdGr said:

ανάλογα την γραμμή που έχεις. Αν είσαι κομπλέ από ping τότε πάρε De bruyne αν όχι πας σε πιο εύκολο Mode δλδ Ben yeder.

τα είπες όλα με μία λέξη ! ανάλογα το ιντερνετ που εχουμε επιλέγουμε και τους παίκτες ...

50αρα γραμμη εχω αλλά δεν ξερω το ping. Πάντως delay εχω ....

8 hours ago, siapos said:

με basic τον έχω. Βασικά είναι ψιλοαναγκαστική επιλογή γιατί μαζευα χρημα να παρω De Bruyne. Δεν με καλυπτει και εμενα. Να φανταστεις στο ημιχρονο βαζω στη θεση του Zaha.

Δοκιμασα επίσης scream Bernard αλλά ήταν αδυναμος στις κόντρες και πήρε πόδι. Ισως ξαναδοκιμάσω Sane μεχρι να ξαναγορασω Mane ή καποιον IF που μπορεί να βγει στο μεσοδιάστημα.

εδω σας θέλω ....

Εγώ έχω τον απλό Ben Yedder και είναι φοβερός. Φαντάζομαι ο if πως θα είναι!

Γιώργο είδα λίγο την ομάδα σου και μου γεννήθηκε η εξής απορία. Τις θέσεις στους παίχτες τις έχεις έτσι επίτηδες για καλύτερο chemistry? Son CM, Kante CAM, Sissoko CAM. Ingame τους αλλάζεις να φανταστώ?

Edit: Μια ακόμη ερώτηση. Οι δανεικοί δεν μας χρησιμεύουν κάπου μόλις λήξουν τα συμβόλαιά τους. Απ ότι είδα ούτε σε scb μπορούμε να τους βάλουμε. Επομένως τους σουτάρουμε; 

Edited by broxopios