Jump to content
zougaman

FIFA 20 Ultimate Team - Discussion Topic v1

Recommended Posts

το παιχνίδι δεν παίζεται.... και αναφέρομαι στους σερβερ με συνδιασμο με τις κωλο γραμμές του ΟΤΕ, adls. Νιώθω 400κιλα το χειριστήριο έκανα το λάθος κ μπήκα γουλου κ έπαιξα 4 ματσάκια. 

Θα σηκωθώ με τις κότες για να παίξω ένα κ@λοπαιχνιδο εν έτη 2019....

Έχω να παίξω σοβαρό παιχνίδι χωρίς βαρύ gameplay 3 βδομάδες. 

• Like 2

23 minutes ago, JrdGr said:

το παιχνίδι δεν παίζεται.... και αναφέρομαι στους σερβερ με συνδιασμο με τις κωλο γραμμές του ΟΤΕ, adls. Νιώθω 400κιλα το χειριστήριο έκανα το λάθος κ μπήκα γουλου κ έπαιξα 4 ματσάκια. 

Θα σηκωθώ με τις κότες για να παίξω ένα κ@λοπαιχνιδο εν έτη 2019....

Έχω να παίξω σοβαρό παιχνίδι χωρίς βαρύ gameplay 3 βδομάδες. 

Για να σε ηρεμήσω λίγο, έχω 50αρα vdsl, σε fast path, με τρελό (χαμηλότατο) latency.

Μετά το τελευταίο update παρατήρησα αυτό που λες στο έπακρο. Το αποτέλεσμα γνωστό, το έγραψα σε προηγουμενα posts. Δεν ανέχομαι την κοροϊδία και στην ηλικία μου θέλω διασκέδαση και όχι salospir για την πίεση...

Υ.Γ. Ειλικρινά έχω βρει την ησυχία μου και την ηρεμία μου σε Pro και ML, που με το patchακι των παιδιών του φόρουμ, GAMAY...

• Like 2

Μάγκες και εγώ 50αρα έχω και gold 1 για πλάκα,κάτι κάνετε λάθος.

• Love 1

1 hour ago, Bakogoal said:

Μάγκες και εγώ 50αρα έχω και gold 1 για πλάκα,κάτι κάνετε λάθος.

Το gold 1 αδερφέ δε λέει κάτι. Κι εγώ εύκολα το φτάνω. Δεν είναι εκεί το θέμα.

Δε μπορώ να τα ξαναγράφω. Παιχνίδι που σε ξενερώνει ακόμα και όταν ΝΙΚΑΣ είναι κατεστραμμένο για μένα.

Κυριάκο (@Bakogoal) ο Giggs που πήρες τι λέει; 

Είμαι στους 6 swaps και σίγουρα θα πάρω άλλους 2. Το ιδανικό θα ήταν να τους έπαιρνα όλους να φτάσω 11 και να πάρω Roberto Carlos, αλλά με τις ομάδες που έχω θα είναι πολύ ψυχοφθόρο. Ήδη παίζω με 78-80 και συναντάω πάντα από 84+. Δε λέω είναι challenge, αλλά πολύ play hard.

Αν δεν καταφέρω να πάρω Carlos, και πάω για πλάγιο, αντί Giggs μάλλον θα προτιμήσω Okocha (μνήμες προ) μιας και έχει 5sm, 4wf. Έχει και 1 swap λιγότερο να πάρω. Ύστερα είναι και ο Guardiola που ίσως με ένα anchor cemistry style να στρώσει. Δεν ξέρω...

Edited by broxopios

8 hours ago, SkyloMethIR said:

Το gold 1 αδερφέ δε λέει κάτι. Κι εγώ εύκολα το φτάνω. Δεν είναι εκεί το θέμα.

Δε μπορώ να τα ξαναγράφω. Παιχνίδι που σε ξενερώνει ακόμα και όταν ΝΙΚΑΣ είναι κατεστραμμένο για μένα.

Ετυχε να ξυπνησω 5 τα ξημερωματα προχθες και να παιξω 2 σερι ματσακια rivals απο περιεργεια για να δω εκεινη την ωρα πως ειναι το gameplay...

Πρωτο ματς αψογο gameplay και περιπατος 4-0.

Δευτερο ματς αψογο gameplay και 18 τελικες  εντος περιοχης στο α ημιχρονο και ομως περιεργος το σκορ παρεμενε στο 0-0...

Καλος το script ειπα απο μεσα μου...

Στο β ημιχρονο παροτι προηγηθικα νωρις 1-0 o αντιπαλος μου με ισοφαρισε στο 60' 1-1  στην μια και μοναδικη χαζο-ευκαιρια που εκανε σε ολο το ματς με βεβιασμενο σουτ που εκανε εκτος περιοχης 😆

Παροτι ειχα χρονο να τον πατησω ενιωσα ασχημα και εβαλα επιτηδες ενα αυτογκολ και βγηκα....

Ακομα και με καλο gameplay θα βρει τροπο το παιχνιδι να σε ξενερωσει.

@broxopios δεν έπαιξα ακόμη,σήμερα θα μπω weekend league αλλά δεν αξίζει.

Ισπανία υπάρχει μόνο ο Hazard οπότε ήθελα απεγνωσμένα κάποιον στη θέση του,για αυτό πήρα Giggs.

Αν κάνει παπάδες σήμερα...θα σου πω.

• Love 1
  • Like 1

Το Σάββατο συνέχισα να παίζω τα παιχνίδια του γουλου. τέτοιο πράμα τόσα χρόνια που παίζω φιφα δεν έχω ξανασυναντήσει . Οι αμυντικοί έκαναν ότι να ναι τρέχαν όπου να ναι και όπως να ναι βαρύ gameplay delay τα πάντα όλα. Σάββατο απόγευμα είχα 8-12. δεν έχω ξανακάνει σε γουλου τέτοιο σκορ με τόσες σερί ήττες. 

Μπήκα κατά τις 2 σαφώς καλύτερα τα πράματα πήρα κάποιες νίκες και το πρωί της Κυριακής έχασα το γολντ2 για 1 νίκη.

τι να σχολιάσω για κάρτες και τακτικές μετά απο αυτό το χάλι πραγματικά τέτοιο ξενέρωμα απο το φιφα 18....

Πρέπει να βρει λύση με τους σερβερ της η ΕΑ. δεν γίνεται όταν είναι φορτωμένοι να έχουμε  τέτοιο θέμα. Το ίδια έλεγε και Έλληνας  στρεαμερ με 80αρα γραμμή....

• Like 1

1 hour ago, NikosRealMadrid said:

https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=jiq1J1J4nScZU:FFA20PS4

Περιμένω γνώμες και προτάσεις σας! 
(Μεγάλος μου στόχος είναι ο Sergio Ramos για την άμυνα αλλά δεν θέλω να διαθέσω ακόμα 100Κ) 

Τερ στεγκεν μιλιταο ουμτιτι.

Τερστεγκεν μιλιταο λενκλετ 

Τερστεγκεν λενκλετ ουμτιτι

Ο parejo καλός αλλά αργός αν κουραστεί ειναι εντελώς άχρηστος. 

Ραμος πολύ καλός μπορείς να τον συνδυάσεις με όλους τους προηγούμενους. 

Λοιπόν 22 ματς ο Giggs,4 γκολ,5 ασίστ.

Γενικά θα τον χαρακτήριζα "ήσυχο".

Αθόρυβος παίκτης,δεν κάνει την διαφορά,δεν κάνει όμως τσαφ,βάζει το τετ α τετ,δίνει σωστή τελική πάσα,περνάει ώρες ώρες με "Icon" τρόπο τον αντίπαλο.

Πάντως όσοι είχαν Rio Ferdinand,με δυσκολεψαν πάρα πολύ . Μακράν ο καλύτερος icon από όσους έδινε.

Edited by Bakogoal
  • Love 1
  • Like 2

Εγώ ξέρω έχουμε 2 είδη καρτών

1 οι τοπ που δεν υπάρχει αμφισβήτηση πχ Μπαπε ,Φερντιναντ για φέτος. Εύκολοι στην χρήση για όλους τους παίκτες .

2 Οι κάρτες που είναι υποκειμενικά καλές. Πχ σε μένα ο Varane μπορεί να μου φαίνεται μέτριος σε κάποιον άλλο τανκ. Κάπως έτσι είναι και οι ΙΚΟΝ πέρυσι εγώ έκανα αμάν και πως να πάρω Ριβαλντο και στο τέλος ξενέρωσα όταν είδα πως δεν πήρα το boost που περίμενα. Είναι όπως μας κάτσει ! Γιαυτό λέω να αγοράζετε παίκτες που γουστάρετε στην πραγματικότητα και να μην ακούτε δεξιά αριστερά τι λέει ο καθένας.

Edited by JrdGr
  • Love 1
  • Like 3

Πολύ σωστός,για αυτό πήρα Giggs και όχι Nesta,γιατί ο πρώτος είναι παιδικός μου ήρωας ακόμη και αν από τότε υποστήριζα Liverpool.

Με βολεύει πάρα πολύ το 4 star skills move,για αυτό τον λόγο χρησιμοποιώ BENZEMA αντί του Toko Ekambi(SBC) και τον Morales που είναι απίστευος,πιο βολικός και από Inaki Williams ο οποίος έχει 4 star skills move αλλά 2 weak foot.

Γενικά,το pace για μένα,δεν μετράει όσο τα skill moves.

Η ομάδα έκανε 17 νίκες και περίσσεψαν 4 παιχνίδια τα οποία δεν έχει κουράγιο να παίξω,το WL για μένα παίζεται Κυριακή,αποκλειστικά,από τις 3 το μεσημέρι μέχρι το βράδυ...

GOLD 2 με δύο μέτριες ομάδες που παίζουν εναλλάξ,not at all bad που λέμε και στον Γιδά.

Τα ''δεύτερα''

https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=htow6IKNnSdrY:FFA20PS4

και η πρώτη ομάδα

https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=bQcs9IrFnSdrZ:FFA20PS4

Edited by Bakogoal
  • Love 1
  • Like 3

Λοιπόν αφού τα μάθαμε όλα στο FIFA 😂, θέλω να ασχοληθώ λίγο με το sniping. Ποιος έχει χρόνο να μου πει πως λειτουργεί? Βλέπω πολλοί το κάνουνε για να αγοράσουν κάποιον συγκεκριμένο παίχτη πιο φθηνά. Όμως δεν καταλαβαίνω τη λογική και τα φίλτρα που βάζουν. 

Θέλω για παράδειγμα να αγοράσω τον Lenglet. Ξεκινάω βάζοντας το όνομά του και ψάχνω να βρω ποια είναι η χαμηλότερη τιμή που πουλιέται αυτή τη στιγμή. Βλέπω ότι είναι στα 65000. Οπότε εγώ λέω ότι θέλω να τον πάρω γύρω στα 60000 για να είμαι οκ και βάζω το Max. Buy Now σε αυτή την τιμή. Το επόμενο φίλτρο που βλέπω να βάζουν είναι το Max. Price το οποίο το βάζουν γύρω στα 15.000.000 και αρχίζουν γρήγορα να το ρίχνουν πατώντας συνέχεια αναζήτηση. Αυτό γιατί γίνεται; Επίσης το Min. Buy Now το πειράζουμε? 

Για πείτε κανένα tip να αρχίσω να πειραματίζομαι. 

Edited by broxopios
  • Love 1

Draft online έπαιξε κανείς; 

Έπαιξα τρία συνεχόμενα και δεν έβαλα ούτε γκολ,χημεία 100,προσεγμενες ομάδες,μου φάνηκε υπερβολικά γρήγορο.

Wl έκανα 17 νίκες και άφησα 5 ματς αλλά τέτοια λουτσα δεν έχω ξαναδεί χαχαχ.

• Love 1

Καλημερα σε ολους

Μια βοηθεια θα ηθελα δεν μπρορω να παιξω ultimate team στο fifa 20 δεν συνδεετε λεει στο server μπορει καποιος να βοηθεισει?

Ευχαριστω

14 hours ago, patselakos said:

Καλημερα σε ολους

Μια βοηθεια θα ηθελα δεν μπρορω να παιξω ultimate team στο fifa 20 δεν συνδεετε λεει στο server μπορει καποιος να βοηθεισει?

Ευχαριστω

Πρέπει να μας πεις περισσότερα πράγματα για να βοηθήσουμε. Σε τι κονσόλα παίζεις για αρχή. 

Να ρωτήσω κάτι άλλο εγώ. Μου έβαλε κάποιες ομάδες από το my squads στις concept squads και δεν μπορώ να τις επεξεργαστώ.  Μπορώ να τις επαναφέρω στις my squads?

6 hours ago, broxopios said:

Πρέπει να μας πεις περισσότερα πράγματα για να βοηθήσουμε. Σε τι κονσόλα παίζεις για αρχή. 

Να ρωτήσω κάτι άλλο εγώ. Μου έβαλε κάποιες ομάδες από το my squads στις concept squads και δεν μπορώ να τις επεξεργαστώ.  Μπορώ να τις επαναφέρω στις my squads?

Ναι, βγάλε τους concept(γκρι) παίκτες και θα γίνει η δουλειά σου. 

• Like 1

4 hours ago, Bakogoal said:

Ναι, βγάλε τους concept(γκρι) παίκτες και θα γίνει η δουλειά σου. 

Μάλιστα. Ναι είχα κάποιους στο scb που τους έδιωξα για τον Vardy και μου τις είχε κάνει concept. Πρώτη φορά έκανα scb είναι η αλήθεια και δεν είχα εμπειρία. Ευχαριστώ Κυριάκο.

34 minutes ago, JrdGr said:

Διάβασα το πατς μεγάλη επιτυχία 🤣😂

Η αλήθεια είναι ότι μετά το πατς δυσκολεύομαι να κερδίσω. Βλέπω ότι έγινε ελαφρώς πιο γρήγορο αλλά όχι κάτι τρομερό. Λογικά θέλει συνήθεια. 

On 25/11/2019 at 7:19 ΜΜ, broxopios said:

Λοιπόν αφού τα μάθαμε όλα στο FIFA 😂, θέλω να ασχοληθώ λίγο με το sniping. Ποιος έχει χρόνο να μου πει πως λειτουργεί? Βλέπω πολλοί το κάνουνε για να αγοράσουν κάποιον συγκεκριμένο παίχτη πιο φθηνά. Όμως δεν καταλαβαίνω τη λογική και τα φίλτρα που βάζουν. 

Θέλω για παράδειγμα να αγοράσω τον Lenglet. Ξεκινάω βάζοντας το όνομά του και ψάχνω να βρω ποια είναι η χαμηλότερη τιμή που πουλιέται αυτή τη στιγμή. Βλέπω ότι είναι στα 65000. Οπότε εγώ λέω ότι θέλω να τον πάρω γύρω στα 60000 για να είμαι οκ και βάζω το Max. Buy Now σε αυτή την τιμή. Το επόμενο φίλτρο που βλέπω να βάζουν είναι το Max. Price το οποίο το βάζουν γύρω στα 15.000.000 και αρχίζουν γρήγορα να το ρίχνουν πατώντας συνέχεια αναζήτηση. Αυτό γιατί γίνεται; Επίσης το Min. Buy Now το πειράζουμε? 

Για πείτε κανένα tip να αρχίσω να πειραματίζομαι. 

Σε αυτό έχουμε κανέναν οδηγό? Κανένας έμπειρος στο sniping?

15 hours ago, broxopios said:

Μάλιστα. Ναι είχα κάποιους στο scb που τους έδιωξα για τον Vardy και μου τις είχε κάνει concept. Πρώτη φορά έκανα scb είναι η αλήθεια και δεν είχα εμπειρία. Ευχαριστώ Κυριάκο.

Η αλήθεια είναι ότι μετά το πατς δυσκολεύομαι να κερδίσω. Βλέπω ότι έγινε ελαφρώς πιο γρήγορο αλλά όχι κάτι τρομερό. Λογικά θέλει συνήθεια. 

Σε αυτό έχουμε κανέναν οδηγό? Κανένας έμπειρος στο sniping?

Το φίλτρο που το βάζουμε στα 15 εκατομμύρια είναι για να ανανεώνεται η λίστα κάθε φορά. Κ καλό είναι να τα κατεβάζεις ανά δύο την φορά κ όχι ένα γτ οι μηχανές της ΕΑ μπορεί να σε περάσουν για μποτάκι.Η λίστα από καμία φορά ανανεώνεται και αν μέσα στους παίκτες πας στον τελευταίο πάντα στην χαμηλότερη τιμή και πατήσεις τετράγωνο. Επίσης μεγαλύτερες πιθανότητες να κάνεις σνσιπ έχεις όταν ανοίγονται τα ριγουορντς κάθε Πέμπτη πρωί η τα rewards από σκουαντ μπατλς. Κ εννοείται αύριο που θα ξεκινήσουν τα lighting rounds με την black friday θα γίνεται χαμός στο μάρκετ από ευκαιρίες και βέβαια θα είναι κ ο ανταγωνισμός μεγάλος μιας κ όλοι οι τρειντερς θα πέσουν με τα μούτρα. 

Πάντως για τρειντινγκ γνκ δεν είναι το σναιπινγκ η καλύτερη και αποδοτικότερη λύση μακροπρόθεσμα για κοινς μιας κ χρόνο με το χρόνο είναι πολύ πιο υποψιασμένοι οι περισσότεροι πράγμα που αυξάνει τον ανταγωνισμό και επίσης ο μεγαλύτερος εχθρός είναι τα αυτόματα μποτάκια που έχουν κάποιοι και αγοράζουν τους παίκτες σε κλάσματα Ωστόσο είναι καλή φάση όταν έχει events  μιας κ ανοίγονται πακέτα με το κιλό χεχεχ. 

Η πιο σταθερή και σιγουρη λύση κάτι που κάνω και γω από φέτος περισσότερο είναι το λεγόμενο φλιπινγκ. Μέσα στην διάρκεια της ημέρας οι τιμές των παικτών κυμαίνονται πάνω κάτω , το φλιπινγκ είναι να παρακολουθείς κάποιους παίκτες που οι τιμές τους έχουν αυξομειώσεις παραπάνω από 5% όσο δηλαδή ο φόρος της ΕΑ να τους αγοράζεις σ αυτή την ελάχιστη τιμή κ να τους πουλάς κοντά στην μέγιστη που πιάνουν. Το ίδιο είναι και το fliping με τα icons περίπου.

Σαν γενικός κανόνας οι περισσότερες κάρτες γενικότερα έχουν την τάση να είναι φτηνότερες από Κυριακή βράδυ μέχρι Τετάρτη πρωί και πιάνουν τις μεγαλύτερες τιμές τους Πέμπτη απόγευμα που ανοίγουν όλοι πακέτα και έχουν κοινς να ετοιμάσουν ομάδες και Παρασκευή μιας κ έχει γουικεντ λιγκ . Δηλαδή για αγορά παικτών για ομάδα από Κυριακή έως Τετάρτη και πούλημα παικτών Πέμπτη απόγευμα από τις 4 έως τις 7. Εξαίρεση η εβδομάδα που διανύουμε μιας και λόγο hype για την black friday το μάρκετ τα χει παίξει. Κ αρκετοί traders περιμένουν κρας αύριο το μεσημέρι και μεγαλύτερο την Κυριακή που θα χει super sunday το οποίο δεν έχω ιδέα τι ειναι χεχεχεχ. Ελπίζω στο περίπου να σε καλυψα

• Thanks 2

ICON LARSSON 87 στα 300Κ προσωπικά πιστεύω ότι είναι πολύ καλή τιμή για όποιον ενδιαφέρεται

• Love 1
  • Thanks 1

11 hours ago, yiannis_thess said:

Το φίλτρο που το βάζουμε στα 15 εκατομμύρια είναι για να ανανεώνεται η λίστα κάθε φορά. Κ καλό είναι να τα κατεβάζεις ανά δύο την φορά κ όχι ένα γτ οι μηχανές της ΕΑ μπορεί να σε περάσουν για μποτάκι.

Με κάλυψες και σε ευχαριστώ πολύ.

Αν δεν βάλεις στο φίλτρο 15 μύρια και το αφήσεις κενό, δεν ανανεώνεται η λίστα δηλαδή; 

• Like 1

σε PS4 υπαρχει το προβλημα και εχω κανει διαφορα που βρηκα στο internet αλλα τιποτα συνεχεια πανω δεξια γραφει δεν μπορει να συδεθει στην EA στους server αλλα θεωρω ειναι λαθοε αυτο διοτι παιζω online κανονικα.