Jump to content
zougaman

FIFA 20 Ultimate Team - Discussion Topic v1

Recommended Posts

Πως γινετε πάντα οταν παιζω με τουρκους, εβραιους και αραβες να εσθανομε οτι η ΕΑ μου ξεφτιλιζει την οποια αξιοπρεπεια μου εχει απομηνει ως ανθρωπος. 

Τετια αβαντα ,τετιο script, τετια ξεφτίλα...το επομενο βημα εξευτελισμου ειναι να βγει καποιος στη συγγρου με ζαρτιερες κανοντας πεζοδρόμιο. 

Ειτε εισαι div10 ειτε div1 αυτο το παιχνιδι μυριζει έντονα βαζελινη...κοινος πουστιλα.

• Haha 3

2 hours ago, broxopios said:

Ο Νεστα μου φαίνεται αρκετά αργός ακόμη και με chemistry style. 

Roberto Carlos δείχνει καλή περίπτωση. 

Πάντως αν μπορούμε να κρατήσουμε τους swaps για μελλοντικούς icons, εγώ αυτό θα κάνω. Δεν αξίζει να πάρω έναν οποιοδήποτε μόνο και μόνο για να πάρω. Θα ήθελα Ferdinand αλλά δεν φτάνουν. 

Δεν έπαιξα την πρώτη σεζόν ο χαζός.. αλλιώς τώρα θα πήγαινα για Gerrard που λατρεύω ελέω Liverpool.

Πιστεύω με ένα shadow θα μου την κάνει τη δουλειά ο Nesta...αριστερά κουτσα στραβά την παλεύω με Marcelo και κάναν Alba σε λίγο καιρό.

• Like 1

2 hours ago, Bakogoal said:

Δεν έπαιξα την πρώτη σεζόν ο χαζός.. αλλιώς τώρα θα πήγαινα για Gerrard που λατρεύω ελέω Liverpool.

Gerrard κορυφή. Εγώ έχω λατρεία για drogba αλλά πολλά swaps ο άτιμος και δεν είναι ο prime. Σε αυτούς που έχει αν είχα τα swaps θα πήγαινα σε Hagi ή Owen.

Λοιπόν έχω Militao και Lenglet και παίζω με Liga BBVA.

Σκέφτομαι να πάρω Giggs και όχι Nesta γιατί στην Ισπανία δεν υπάρχει καλό LMF,LWF.

Το μόνο πρόβλημα είναι το weak foot...

6 hours ago, Bakogoal said:

Λοιπόν έχω Militao και Lenglet και παίζω με Liga BBVA.

Σκέφτομαι να πάρω Giggs και όχι Nesta γιατί στην Ισπανία δεν υπάρχει καλό LMF,LWF.

Το μόνο πρόβλημα είναι το weak foot...

Το weak foot είναι πολύ σημαντικό όντως και βλέπω έχει 2? Μπααααα. Μήπως να κρατήσεις τα swaps για επόμενο event?

ο Νέστα όσες φορές τον είχα απέναντι δεν μπορώ να πω πως με δυσκόλεψε. όλοι λένε για τον Ferdinand . Τελικά αξίζει τόσο κάψιμο για 1 Ικον; όντως θα κάνει την διαφορά;;;

Ρε συ ΕΑ ξέρεις πως δουλεύει το μαρκετ που έχεις φτιάξει και παρόλαυτα στα LEague SBC δίνεις σκουπίδια στα πακέτα των ομάδων. Και οι παίχτες που δίνεις σαν reward Στο τέλος επίσης είναι εκτός πραγματικότητας. Κάθομαι αγοράζω κάτι απίθανους bronzades και σιλβερ 3κ και 4κ για να μου δώσεις silver πακέτο;;;

• Like 3

3 hours ago, broxopios said:

Το weak foot είναι πολύ σημαντικό όντως και βλέπω έχει 2? Μπααααα. Μήπως να κρατήσεις τα swaps για επόμενο event?

Αυτό είναι ένα καλό ερώτημα.

Θα μπορούμε να κρατήσουμε τα swap για το επόμενο event ή πρέπει να τα ανταλλάξουμε τώρα; 

Έχουμε καμία πληροφορία; 

2 minutes ago, Bakogoal said:

Αυτό είναι ένα καλό ερώτημα.

Θα μπορούμε να κρατήσουμε τα swap για το επόμενο event ή πρέπει να τα ανταλλάξουμε τώρα; 

Έχουμε καμία πληροφορία; 

εγώ νομίζω πως δεν θα μπορείτε πχ του 1 να τα βάλετε στο 2. Από ότι βλέπω θα δώσει 24 swaps και με αυτά μπορείς να πάρεις όλους του 1. Στο δύο άντε πάλι από την αρχή.

https://www.fifauteam.com/fifa-20-icon-swaps-list-objectives-rewards/

• Like 1
  • Thanks 1

Έκανα κάποιες δοκιμές μετά από λίγες ημέρες off σήμερα το πρωί.

Τελικό συμπερασμα: Το παιχνίδι (στο mode του FUT και online) είναι πραγματικά για γέλια. Ούτε νεύρα ούτε τίποτα. Η απόλυτη ξεφτίλα σε όλο της το μεγαλείο. 

Έπαιξα Rivals με ομάδα χύμα, ασημενιους, χρυσούς μαζί, τέρμα έναν σέντερ φορ, άμυνα επιθετικούς, επίθεση αμυντικούς κτλ. Κοινώς ένας αχταρμάς χημείας και rating (ειδικά χημείας).

5 νίκες ΣΕΡΙ με αυτό το πράγμα απέναντι σε ομάδες κανονικές...!

Κατόπιν στο 6ο ματς, με τον ίδιο αχταρμά προηγουμαι 3-0 ημίχρονο και στο 2ο ημίχρονο κάνω εσωτερικές αλλαγές στις σωστές θέσεις, βάζω τέρμα κανονικό τερματοφύλακα. Το αποτέλεσμα ; Έχασα 5-4...

Τα συμπεράσματα δικά σας. 

Μας δουλεύουν ψιλό γαζί για χημείες, αλχημείες, και λοιπές μπούρδες, χάνεις ώρες να φτιάξεις μια καλή ομάδα, δεν μιλάω για αυτούς που τα σκανε κιόλας τα αληθινά ευρώ πόσο θύματα είναι, και το αποτέλεσμα είναι η ΚΟΡΟΙΔΙΑ στον κύβο!

Υ.Γ. Ειμουν σε offline mode στο PSN για να μην έχω διακοπές από φίλους σε αυτό το τεστ ξεβρακωματος. @Bakogoalσε είδα! 😛

Υ.Γ.2. Απόφαση δεν πήρα, αλλά ξενέρωσα με την κοροϊδία. Δεν το περίμενα σε τόσα ματς, άντε σε 1-2 τύχη, αλλά σε 6; Μάλλον πάω για απλά Fifa και PES online, λίγο Career, λίγο Master League, Αλλά μακρυά από τους ΕΜΕΤΟΥΣ FUT κ MYCLUB...Παρατηστε τα modes της συμφοράς να βρείτε την υγεια σας.

Edited by SkyloMethIR
  • Like 2
  • Haha 1

Λοιπόν ενώ είμαι πολύ ευχαριστημένος από Morales και Inaki Williams,είδα πως μπορούσα τσάμπα,με untradeable που ήδη είχα να πάρω Toko Ekambi POTM και φυσικά το έκανα.

Είμαι στη δουλειά τώρα οπότε το βράδυ θα γνωρίσει ο προπονητής τον παίκτη!

Ωραία πραγματάκια,έφερα lenglet,συγκλινω για Giggs γιατί δεν γίνεται να παίζω με τους ανυπαρκτους που παριστάνουν τα αριστερά extreme στην Ισπανία...

Πέμπτη τα rewards...πάμε καλά!

• Love 1
  • Like 1

@SkyloMethIR αυτά τα έκανα στο ΦΙΦΑ 18 πετούσα Ζιρού CB μαζί με Αγκουέρο και έδινα πόνο. Ας μας πουν οι επιστήμονες πως γκενεν αυτό και κερδίζουμε;;; γιατί θα έπρεπε να τρώμε 5άρες με τις λαλακίες που κάνουμε.....

• Like 3

23 minutes ago, JrdGr said:

@SkyloMethIR αυτά τα έκανα στο ΦΙΦΑ 18 πετούσα Ζιρού CB μαζί με Αγκουέρο και έδινα πόνο. Ας μας πουν οι επιστήμονες πως γκενεν αυτό και κερδίζουμε;;; γιατί θα έπρεπε να τρώμε 5άρες με τις λαλακίες που κάνουμε.....

Για να δεις τη γελοιότητα σε όλο της το μεγαλείο, σε ένα από τα ματς που νικησα, Man of the match βγήκε ο τερματοφύλακας μου...Naldo (γνωστό μέτριο CB εκ Βραζιλίας ορμώμενο), και μάλιστα με rating 9.1 !!!

:hehe:

• Haha 1

1 hour ago, SkyloMethIR said:

Παρατηστε τα modes της συμφοράς να βρείτε την υγεια σας.

Εγώ προς το παρόν δεν έχω κανένα θέμα με το mode. 

Αν με χαλούσε τόσο, θα το είχα παρατήσει καιρό τώρα. Αντιθέτως το απολαμβάνω. Ο καθένας κάνει την επιλογή του. 

• Like 1

11 minutes ago, broxopios said:

Εγώ προς το παρόν δεν έχω κανένα θέμα με το mode. 

Αν με χαλούσε τόσο, θα το είχα παρατήσει καιρό τώρα. Αντιθέτως το απολαμβάνω. Ο καθένας κάνει την επιλογή του. 

Έτσι και εγώ,πέρυσι είχα κολλήσει με PES και φέτος ανυπομονώ να πάω σπίτι να λιώσω στο FUT.

• Like 1

Οπως το γραψε ΚΑΙ ο φιλος @SkyloMethIR στο ποστ του....θα το ξαναγραψω κι εγω με αλλα λογια....το παιχνιδι συμπεριφερεται ''ΑΛΛΙΩΣ'' σε καθε gamer και φυσικα ανα τακτα χρονικα διαστηματα ΑΛΛΑΖΕΙ ΠΑΛΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ....ειτε προς το καλυτερο ειτε προς το χειροτερο καθε φορα ....οι ''ερμηνειες''  ΠΟΛΛΕΣ ......ειναι χαοτικο τελος!!!!

Δεν νομιζω οτι υπαρχει καποιος φιλος ο οποιος ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΧΑΛΑΣΤΕΙ σε μεγαλο βαθμο εδω μεσα ΠΟΤΕ με το παιχνιδι της ΕΑ.....

Κανεις επισης ΔΕΝ το εχει παρατησει. Κατι λεει ΚΑΙ  αυτο.

Εκει που σου παιρνει (το παιχνιδι) ...σου δινει πισω.

Ολοι ξερουμε πανω κατω τι γινεται.

• Like 1

@Platini_Athens Αυτό που σου δίνει το παιχνίδι πίσω είναι το περιεχόμενο και η ικανοποίηση μόλις φτάσεις εκεί που θες . Μόλις σταματήσει αυτό τότε θα υπάρχει πρόβλημα . Εγώ προς μεγάλη μου έκπληξη συνεχίζω να χαίρομαι το φετινό φιφα 

• Like 2

Οσο κι αν φενετε κουτο και παραλογο ενας απο τους λογους που το οnline του φιφα ειναι μπάχαλο ειναι το οτι αβανταρετε αυτος  που εχει χειροτερη συνδεση και που παιζει με wifi απο καπιον που παιζει με εθερνετ και εχει λιγοτερο ping και μαλιστα σε τετιο βαθμο που δεν μπορεις να κερδισεις ουτε αρχαριο κι ας εχεις και καλυτερη ομαδα. Αυτο συμβαινει διοτι ειναι ετσι ο κωδικος του παιχνιδιου που αυτος που εχει χειροτερο ping προστιθετε ολο αθροιστικα το delay σε αυτον που εχει καλυτερο. Ειναι να σε πιανουν τα γέλια κι ομως ειναι αλήθεια.

Στα ημιχρονα αλλαζουν τα host και για αυτο πολες φορες παρατιρητε και απιστευτη μεταβολη στο gameplay του ενος σε σχεση με του αλλου και γινοντε και αυτες οι τσιρκο-ανατροπες. Δεν βλεπω μελον στον αριζοντα σε οτι αφορα το online...πολεμος συνδεσεων κατανταει παρα διασκεδαση. 

Συνεχιζω και παιζω επηδη εχω λιωσει συρταρια χειριστηρια και μου αρεσει το ποδοσφαιρο αλλά δεν ειναι να το περνεις στα σοβαρα.

• Love 1
  • Like 1

Η ομάδα μου με τις νεες προσθήκες. Maolida Varane! 

kba0L6c.jpg

Τώρα θα πάω χαλαρά για Τρεζεγκε κ Γκριζμαν. Τρεζεγκε κορυφή γκριζμαν cm

• Love 1
  • Like 2

Untitled.jpg

Ορίστε τα καμάρια μου,επόμενες κινήσεις William Carvalho η SCREAM κάρτα (που φέτος δεν πέφτει ποτέ αλλά μόνο ανεβαίνει;;;;)

Bale,Der Stegen και αργότερα Hazard,Griezmann.

Το απόλυτο πουλέν μου είναι ο Felix,πολύ καλός και ο Carvajal που δεν μασάει κανένα extreme.

Edited by Bakogoal
  • Like 3

20 minutes ago, Bakogoal said:

Untitled.jpg

Ορίστε τα καμάρια μου,επόμενες κινήσεις William Carvalho η SCREAM κάρτα (που φέτος δεν πέφτει ποτέ αλλά μόνο ανεβαίνει;;;;)

Bale,Der Stegen και αργότερα Hazard,Griezmann.

Το απόλυτο πουλέν μου είναι ο Felix,πολύ καλός και ο Carvajal που δεν μασάει κανένα extreme.

Κυριάκο, όποτε βαρεθεις το συστημα δοκιμασε το 4411. Ειναι κάτι ανάμεσα στο 4231(2) & 442. Πιστευω θα σου αρεσει.

Edited by siapos
  • Thanks 1

Αυτο δουλεύω τωρα εγω : https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=gSXAhL6YnR997:FFA20PS4

εχω μαζεψει και 1,5 mil και περιμενω μηπως κρασαρει το μαρκετ και μπορεσω να παρω πακετο Neymar-Mbape.

Διαφορετικά πάω για icon Raul (CF) & Lineker (St) = 600k και οι δυο μαζι.

• Like 1

6 minutes ago, siapos said:

Κυριάκο, όποτε βαρεθεις το συστημα δοκιμασε το 4411. Ειναι κάτι ανάμεσα στο 4231(2) & 442. Πιστευω θα σου αρεσει. Αυτο δουλεύω τωρα εγω.

Μόλις αρχίσω να χάνω,θα το δοκιμάσω.

Πάντως αυτό που κατάλαβα είναι πως δεν με βοήθησε καμία συμβουλή των youtubers,έκανα ό,τι είπαν,δεν πήγαινα καλά.

Ξεκίνησα να πειράζω λίγο-λίγο τις τακτικές και κατέληξα σε formation και tactics που βολεύουν εμένα,αυτό προτείνω σε όποιον ψάχνεται.

Γιώργο για δείξε και συ team να πάρουμε ιδέες...(άκυρο,τώρα είδα πως έβαλες το team σου)

Tο κεντρικό αμυντικό δίδυμο μπορεί να σου βγάλει την χρονιά...που λέει ο λόγος.

Edited by Bakogoal

12 minutes ago, Bakogoal said:

Μόλις αρχίσω να χάνω,θα το δοκιμάσω.

Πάντως αυτό που κατάλαβα είναι πως δεν με βοήθησε καμία συμβουλή των youtubers,έκανα ό,τι είπαν,δεν πήγαινα καλά.

Ξεκίνησα να πειράζω λίγο-λίγο τις τακτικές και κατέληξα σε formation και tactics που βολεύουν εμένα,αυτό προτείνω σε όποιον ψάχνεται.

Γιώργο για δείξε και συ team να πάρουμε ιδέες...(άκυρο,τώρα είδα πως έβαλες το team σου)

Μεχρι πριν 10 μερες επαιζα το ιδιο συστημα με εσενα. Για να εχει επιτυχια ομως το 4231(2) πρέπει δειχνει κάποιος την υπομονη που έχεις εσυ (όπως είδα στο βιντεο που ανεβασες). Εγω δεν την εχω   :) αφου ξεκιναω να παιζω παντα μετα τις 11 το βραδυ λογω των παιδιων και με την κουραση που εχω πλέον δεν μπορω να το διαχειριστω σωστα. Παιζω άτσαλα... ασε που πλεον δεν παιζω καθημερινα παρά μονο 2 καθημερινες 2 ωρες περιπου και το weekend league

Με το 4231(2) ένοιωθα το CAM & St αποκομένους απο ολη την άλλη ομαδα. Οποτε πολύ συχνα το γυριζα σε 442. Είδα κάποια στιγμη τον Kurt που έπαιζε το 4411 και είπα να το δοκιμασω. Ιδανικά το συστημα αυτο παιζεται π.χ. αν εχεις στα CM Allan & Naingolan (δηλ. 2 σκυλια ένα που θα μαρκαρει και θα μένει πίσω και ένα που θα μπορει να τελειωνει και τις φασεις, αφου φτανουν συνεχεια εξω απο τη μεγαλη περιοχη σε αντιθεση με τα CDM του 4231(2) που μένουν πολύ πίσω)

Επίσης στα tactics εχω καταλήξει ότι καλυτερο είναι το balanced και αμυντικά και επιθετικα 

Edited by siapos
  • Like 1

20 hours ago, Mean_Machine said:

συνεχίζω να χαίρομαι το φετινό φιφα 

Kι εμεις...στο κο οπ....κι εγω οποτε παιζω σολο...λιγοτερο απο ποτε βεβαια αλλα ΟΚ ανεβαινω σιγα σιγα ντιβ 2 στο σιζονς.....σιγα σιγα γεμιζω τη βιτρινα μου με κουπιτσες...κανα cup....fut αν και ξεκινησα με ορεξη εχω μεινει πισω αλλα ισως αργοτερα ρεφαρω, θα δειξει.......παιζω και ποσταρω σχετικα με το φιφα! 

Edited by Platini_Athens

O μοναδικός untreatable παίχτης που αξίζει αυτή τη στιγμή να κάνει κάποιος είναι ΜΟΝΟ ο jonathan ο Βραζιλιάνος στο Κινέζικο πρωτάθλημα ........Όλοι οι άλλοι icons κτλ είναι για τα μπάζα ......