Jump to content
zougaman

FIFA 20 Ultimate Team - Discussion Topic v1

Recommended Posts

7 minutes ago, Bakogoal said:

Γίαννη εγώ θα πήγαινα για RIO και θα τελειώνα με την άμυνα,θα με πήγαινε μέχρι Μάιο το συγκεκριμένο δίδυμο.

Και γω αυτό σκέφτομαι να κάνω φίλε να ξεμπερδευω από την άμυνα για καιρό και επίσης θα καταφέρω να τον κάνω και πιο γρήγορα . Εσύ ποιον σκέφτεσαι να κάνεις; 

Edited by yiannis_thess

Εγώ δεν θα κάνω κανέναν,βλέπω τις απαιτήσεις για να κερδίσω τους swap και κουράζομαι.

Έχω μια Ισπανική και βγαίνω elite1 στα Squad Battles,παλεύω D4-D5 στα rivals και κάνω 11 νίκες στο WL.

Αν βρω χρόνο ίσως παίξω όλα τα ματς στο WL καμιά φορά μπας και καταφέρω κάτι καλύτερο.Στο πρώτο μου WL έκανα 11 νίκες σε 16 ματς παίζοντας εναλλάξ με αυτές τις 11άδες https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=bSjKGGvpnR4hz:FFA20PS4

Στόχος οι Bale,o Lenglet,o Ter STegen...και βλέπουμε.

Χθες από ένα απλό gold upgrade ήρθε ο NEUER.δυστυχώς untradeable.

• Like 1

51 minutes ago, Bakogoal said:

Εγώ δεν θα κάνω κανέναν,βλέπω τις απαιτήσεις για να κερδίσω τους swap και κουράζομαι.

Έχω μια Ισπανική και βγαίνω elite1 στα Squad Battles,παλεύω D4-D5 στα rivals και κάνω 11 νίκες στο WL.

Αν βρω χρόνο ίσως παίξω όλα τα ματς στο WL καμιά φορά μπας και καταφέρω κάτι καλύτερο.Στο πρώτο μου WL έκανα 11 νίκες σε 16 ματς παίζοντας εναλλάξ με αυτές τις 11άδες https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=bSjKGGvpnR4hz:FFA20PS4

Στόχος οι Bale,o Lenglet,o Ter STegen...και βλέπουμε.

Χθες από ένα απλό gold upgrade ήρθε ο NEUER.δυστυχώς untradeable.

Έχω δοκιμάσει σχεδόν ολους τους τερματοφύλακες και ο καλύτερος που ξεχώρισα και έχω στην ομάδα ο Τερ Στεγκεν. Με δυσκολεύει πολύ και οπότε τον συναντάω αντιπαλο. Και Λενγκλετ ΟΡ τελείως αξίζει. Bale δ ν δοκίμασα ακόμα αλλά απ' ότι είδα σε λίγο ξεκλειδώνει ο δανεικός που έχει κ θα δοκιμαστει.Αν καταφέρω και βρω χρόνο θα παίξω και γω αυτό το Σ-Κ το πρώτο μου γουικεντ λιγκ να δούμε πως θα τα πάει η ομάδα. 

Ρε παίδες για βοηθάτε λίγο... έχω μείνει στα PES και Fifa σε ps3 μετά διέκοψα το gaming. Τώρα είμαι στο 50/50 να αγοράσω ps4, μιας και υπάρχει λίγος διαθέσιμος χρόνος. Απογοητεύομαι, όμως, με όσα διαβάζω για τα δύο ποδοσφαιράκια. Κλείνω προς το PRO λόγω τιμής, αλλά από την άλλη το  FUT εξακολουθεί να είναι όλα τα λεφτα. Τι γίνεται, όμως, με το gameplay του Fifa? Αυτά που διαβάζω -και εδώ- είναι πως ακόμη και οι κανονικοί αγώνες θυμίζουν Fifa street λόγω του VOLTA (βολτούλα;) mode.

Έχει αλλάξει κάτι με τα update και τα patch της ΕΑ? 

Edited by bouzk
  • Love 1

1 hour ago, bouzk said:

Ρε παίδες για βοηθάτε λίγο... έχω μείνει στα PES και Fifa σε ps3 μετά διέκοψα το gaming. Τώρα είμαι στο 50/50 να αγοράσω ps4, μιας και υπάρχει λίγος διαθέσιμος χρόνος. Απογοητεύομαι, όμως, με όσα διαβάζω για τα δύο ποδοσφαιράκια. Κλείνω προς το PRO λόγω τιμής, αλλά από την άλλη το  FUT εξακολουθεί να είναι όλα τα λεφτα. Τι γίνεται, όμως, με το gameplay του Fifa? Αυτά που διαβάζω -και εδώ- είναι πως ακόμη και οι κανονικοί αγώνες θυμίζουν Fifa street λόγω του VOLTA (βολτούλα;) mode.

Έχει αλλάξει κάτι με τα update και τα patch της ΕΑ? 

VOLTA όχι δεν το λες αλλά κάτσε γιατί και σήμερα βγήκα πάλι UPDATE.

Τρίπλες κλπ έχουν φάει Nerf αλλά γίνονται όχι όπως πέρυσι όμως

45 minutes ago, NikosRealMadrid said:

https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=jP2jUspqnR4oQ:FFA20PS4

Περιμένω γνώμες για την ομάδα μου, πως σας φαίνεται ? 

Πας για BALE RM, GUEDES LM, LB κάτι από LA LIGA αλλά μάλλον τον θες αυτόν οπότε καλύτερα να τον πλαισιώσεις με Ισπανούς

3 hours ago, Bakogoal said:

Γίαννη εγώ θα πήγαινα για RIO και θα τελειώνα με την άμυνα,θα με πήγαινε μέχρι Μάιο το συγκεκριμένο δίδυμο.

Rio end game CB

• Like 1

Μπορείτε να κάνετε μερικά Icon Swap ταυτόχρονα ώστε να γλυτώσετε χρόνο δλδ
Μπορείτε να βάλετε σε ομάδα 7 PL first owned players + άλλους 4 first owned. Έτσι θα πετύχετε και το 11 first owned players objective.
Άλλος τρόπος είναι να πάρετε 11 μπλε Βραζιλιάνους. Έτσι θα πετύχετε πάλι 2 μαζί δλδ 11 ucl players + 11 Brazilians.
Το κακό είναι ότι ήδη ανεβαίνουν οι τιμές τους.

• Thanks 2

1 minute ago, zougaman said:

Μπορείτε να κάνετε μερικά Icon Swap ταυτόχρονα ώστε να γλυτώσετε χρόνο δλδ
Μπορείτε να βάλετε σε ομάδα 7 PL first owned players + άλλους 4 first owned. Έτσι θα πετύχετε και το 11 first owned players objective.
Άλλος τρόπος είναι να πάρετε 11 μπλε Βραζιλιάνους. Έτσι θα πετύχετε πάλι 2 μαζί δλδ 11 ucl players + 11 Brazilians.
Το κακό είναι ότι ήδη ανεβαίνουν οι τιμές τους.

Σε διαβάζουμε στο fb εσένα,το νου σου!

@bouzk για μένα είναι ισορροπημενο φέτος το fifa,βέβαια..πρέπει να το δοκιμάσεις,γούστα είναι αυτά.

@NikosRealMadrid o Rodrigo δεν με βόλευε λόγω weak foot και τον αφήνω πάγκο.

Γενικά θέλεις ταχύτητα στα lm rm,ο Marcelo που έχω είναι πολύ καλός για LB.

Το κέντρο σου,δεν ξέρω...casemiro δοκίμασες; 

Πάντως ο Joao Felix είναι το πουλέν μου,απίστευτος!

Αυτή είναι η βασική μου ομάδα που έχτισα με κόπο και που έφτασε Div5 πριν αρχίσει η κατρακύλα. Περήφανος για τον Rodrigo, που είναι πλέον παγκίτης.

https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=eVXUiVoonR4Ae:FFA20PS4

Edit: Όπου Modric (loan) βάλτε Fekir. Τώρα που το σκέφτηκα πιο ήρεμα και θα συνεχίσω να παίζω μετά απο διακοπή 2 ημερών, λέω για CAM τον Isco ή να μαζέψω φράγκα για Umtiti δίπλα σε Pique ?

Edited by SkyloMethIR

48 minutes ago, SkyloMethIR said:

Αυτή είναι η βασική μου ομάδα που έχτισα με κόπο και που έφτασε Div5 πριν αρχίσει η κατρακύλα. Περήφανος για τον Rodrigo, που είναι πλέον παγκίτης.

https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=eVXUiVoonR4Ae:FFA20PS4

Edit: Όπου Modric (loan) βάλτε Fekir. Τώρα που το σκέφτηκα πιο ήρεμα και θα συνεχίσω να παίζω μετά απο διακοπή 2 ημερών, λέω για CAM τον Isco ή να μαζέψω φράγκα για Umtiti δίπλα σε Pique ?

δοκίμασε κ το σχήμα benzema CAM st Rodrigo. 

Μάζεψε χρήμα για lenglet. 

• Like 1

Θέλω να μου πείτε σε λίγες μέρες πως σας φαίνεται το παιχνίδι μετά το update #6. Δεν το γράφω ειρωνικά απλά θέλω να δω αν αυτά που είδα εγώ ήταν placebo.

@bouzk δεν αξίζει η αγορά PS4 τώρα, σε ένα χρόνο θα έχει κυκλοφορήσει Ευρώπη το PS5. Εγώ θα σου πρότεινα σαν οικονομική λύση για να βγάλεις τη χρονιά αν έχεις έναν mainstream/mediocre υπολογιστή, κατέβασε τα demo κι απ΄τα δύο παιχνίδια παίξ΄τα για αρκετές μέρες και αν σου αρέσουν αγόρασε όποιο σου κάνει περισσότερο κλικ.

11 hours ago, BasilhsGR said:

Θέλω να μου πείτε σε λίγες μέρες πως σας φαίνεται το παιχνίδι μετά το update #6. Δεν το γράφω ειρωνικά απλά θέλω να δω αν αυτά που είδα εγώ ήταν placebo.

εκεί που λες πως πάει να στρώσει σκάει το update και ανατρέπει να πάντα. Εμένα προσωπικά με ξενέρωσε. δεν έχει καλή ροή το παιχνίδι οι παίκτες κάνουν ότι να ναι....τεσπα βαρέθηκα πραγματικά με αυτό το πράμα...Ανάθεμα ποιους ακούνε και το πατσάρουν. το παιχνίδι δεν ήθελε άλλο πατς.

• Like 2

47 minutes ago, JrdGr said:

εκεί που λες πως πάει να στρώσει σκάει το update και ανατρέπει να πάντα. Εμένα προσωπικά με ξενέρωσε. δεν έχει καλή ροή το παιχνίδι οι παίκτες κάνουν ότι να ναι....τεσπα βαρέθηκα πραγματικά με αυτό το πράμα...Ανάθεμα ποιους ακούνε και το πατσάρουν. το παιχνίδι δεν ήθελε άλλο πατς

Προσωπικά δεν εντόπισα κάποια αλλαγή στο παιχνίδι.. Συμφωνώ πάντως ότι έχει κουράσει πολύ η όλη ιστορία με τα συνεχόμενα updates κάθε 10 μέρες.

Μέχρι τις 5  το πρωί έπαιξα FUT Rivals μονο.

Δεν είδα καμία διαφορά (τουλάχιστον χτυπητη)

12 ματς, 8 νίκες 1 ισοπαλία 3 ήττες.

Το παιχνίδι δυστυχώς είναι broken online (στο FUT μιλαω).

Δε μπορώ να δεχτώ ότι ακόμα και σε ματς που νικάς να σου αφήνει την αίσθηση της κοροϊδίας και να θες να βρίσεις και να κάνεις rage quit, ξαναλέω σε ματς που ΝΙΚΑΣ.

Δε γίνεται ρε αδερφέ να έχει ο άλλος (και, κούρασα αλλά δεν το ανέχομαι) ομάδα με χημεία 39 και με έναν Ταντιτς μπροστά να κάνει πάρτι με 5(!)  γκολ (ο Ταντιτς) λες και έπαιζε ο Μέσι με αντιπάλους τις ακαδημίες του Πλατανιά...Σε ματς που προηγούμαι 3-0, το γυρνάει 3-4, στο 91 κάνω το 4-4, στο 92 με φουλ επίθεση 5-4, και στο ανύπαρκτο 94  (είχε δώσει 3 λεπτά καθυστερήσεις) να περνά όλη την ομάδα και να ισοφαρίσει!!!

Δε γίνεται ρε φίλε να κάνεις 3 ήττες επειδή έτσι γουστάρει το παιχνίδι, και οι 4 από τις 8 νίκες σου να είναι επίσης ψέμα αφού έπρεπε να έχεις φάει 5 γκολ, αλλά το σκριπτ δούλευε υπέρ σου...

Να αφοδευσω χημείες, παικταράδες, κτλ κτλ, όταν βλέπω σημεία και τέρατα σε ένα mode που ουσιαστικά κρατάει ζωντανό το Fifa. 

Δε ξέρω τι να κάνω. Δε μπορώ να μείνω δίχως ποδοσφαιρακι, είμαι πρεζακι του ποδοσφαίρου γενικώς και ότι παιχνίδι δοκιμάζω να αλλάξω παραστάσεις σε μια ελεύθερη χαλαρωτική ώρα, πάλι σε ποδοσφαιρακι γυρνώ...Και επειδή όλες οι ελεύθερες ώρες μου δε μπορούν να αφορούν τα ποδοσφαιρακια, αυτό το μικρό κομμάτι τους θέλω να διασκεδάζω και όχι να πηγαίνω με πονοκέφαλο και νεύρα για υπνο. 

Αυτό δεν είναι διασκέδαση...

Υ.Γ. Τι τρομερό Football Stories χθες για όσους το είδαν! Αξίζει μια φορά στη ζωή σου να πας Μπουένος Άιρες για αυτό το ματς...

• Like 1

1 hour ago, Mean_Machine said:

Προσωπικά δεν εντόπισα κάποια αλλαγή στο παιχνίδι.. Συμφωνώ πάντως ότι έχει κουράσει πολύ η όλη ιστορία με τα συνεχόμενα updates κάθε 10 μέρες.

θα το ξαναδώ σήμερα ίσως ήταν φορτωμένοι οι σερβερ χθες, Κάτι δεν μου καθόταν καλά.

Εγώ μετά το update το βρήκα κάπως πιο αργό ,αυτή την αίσθηση μου άφησε βέβαια μπορεί να ήταν και φορτωμένοι οι σερβερς. Επίσης έχετε και σεις πολλά δοκαρια γενικά; Γιατί από χθες που έπαιξα πολύ και σήμερα το πρωί μετράω 1 με 2 δοκάρια σε κάθε ματς

Όποιος γνωρίζει ας ρίξει λίγο φως.

Βλέπω σε αρκετούς, ότι το balanced σύστημα δεν το χρησιμοποιούν ιδιαίτερα, αλλά το έχουν για στάχτη στα μάτια του αντιπάλου και το βρίσκω πολύ λογικό. Όμως τι γίνεται με το θέμα χημείας εκεί; Δηλαδή είδα ακόμη κάποιον να κάνει 2 αλλαγές πριν τη σέντρα. Το έκανε επειδή το ξέχασε ή επειδή το balanced καθορίζει και τη τελική χημεία; Δηλαδή αν στο balanced έχεις 100 χημεία, και ύστερα βάλεις παίχτες με άλλο σύστημα που πιθανόν να πέφτει πχ στο 90, όταν το αλλάξεις ingame (πχ attacking), θα κρατήσει την αρχική χημεία του balanced (100) ή θα εφαρμόσει τη νέα χημεία (90);

5 hours ago, SkyloMethIR said:

Μέχρι τις 5  το πρωί έπαιξα FUT Rivals μονο.

Δεν είδα καμία διαφορά (τουλάχιστον χτυπητη)

12 ματς, 8 νίκες 1 ισοπαλία 3 ήττες.

Το παιχνίδι δυστυχώς είναι broken online (στο FUT μιλαω).

Δε μπορώ να δεχτώ ότι ακόμα και σε ματς που νικάς να σου αφήνει την αίσθηση της κοροϊδίας και να θες να βρίσεις και να κάνεις rage quit, ξαναλέω σε ματς που ΝΙΚΑΣ.

Δε γίνεται ρε αδερφέ να έχει ο άλλος (και, κούρασα αλλά δεν το ανέχομαι) ομάδα με χημεία 39 και με έναν Ταντιτς μπροστά να κάνει πάρτι με 5(!)  γκολ (ο Ταντιτς) λες και έπαιζε ο Μέσι με αντιπάλους τις ακαδημίες του Πλατανιά...Σε ματς που προηγούμαι 3-0, το γυρνάει 3-4, στο 91 κάνω το 4-4, στο 92 με φουλ επίθεση 5-4, και στο ανύπαρκτο 94  (είχε δώσει 3 λεπτά καθυστερήσεις) να περνά όλη την ομάδα και να ισοφαρίσει!!!

Δε γίνεται ρε φίλε να κάνεις 3 ήττες επειδή έτσι γουστάρει το παιχνίδι, και οι 4 από τις 8 νίκες σου να είναι επίσης ψέμα αφού έπρεπε να έχεις φάει 5 γκολ, αλλά το σκριπτ δούλευε υπέρ σου...

Να αφοδευσω χημείες, παικταράδες, κτλ κτλ, όταν βλέπω σημεία και τέρατα σε ένα mode που ουσιαστικά κρατάει ζωντανό το Fifa. 

Δε ξέρω τι να κάνω. Δε μπορώ να μείνω δίχως ποδοσφαιρακι, είμαι πρεζακι του ποδοσφαίρου γενικώς και ότι παιχνίδι δοκιμάζω να αλλάξω παραστάσεις σε μια ελεύθερη χαλαρωτική ώρα, πάλι σε ποδοσφαιρακι γυρνώ...Και επειδή όλες οι ελεύθερες ώρες μου δε μπορούν να αφορούν τα ποδοσφαιρακια, αυτό το μικρό κομμάτι τους θέλω να διασκεδάζω και όχι να πηγαίνω με πονοκέφαλο και νεύρα για υπνο. 

Αυτό δεν είναι διασκέδαση...

Υ.Γ. Τι τρομερό Football Stories χθες για όσους το είδαν! Αξίζει μια φορά στη ζωή σου να πας Μπουένος Άιρες για αυτό το ματς...

Δοκιμασε πριν κατσεις να παιξεις φιφα κλησε για 3 λεπτα το μοντεμ.

Εν συνεχεια μολις παιξεις 1 ματς κλησε το παιγνιδι και ξανατρεξτο.

Δηλαδη καθε ματς που παιζεις θα κληνεις το φιφα και θα το ξανατρεχεις.

Παρατηρισε και τον μετρητη latensy ωστε να διαλεγεις ματς που θα εχεις παντα την ιδια στάθμη.

Αν συνηθως σου βγαζει 4ς γραμμες και τυχεις σε μερα και ωρα που σου βγαζει μονιμος με 3ς κοψε περα και μην παιζεις η παιξε κανα squad battle.

Aν δεν δεις κανενα οφελος δοκιμασε που και που να εναλλαζεις και το formation που εχεις ως βιτρινα με καποιο άλλο της αρεσκειας σου και παιξε με αυτο και in game.

2 hours ago, broxopios said:

Όποιος γνωρίζει ας ρίξει λίγο φως.

Βλέπω σε αρκετούς, ότι το balanced σύστημα δεν το χρησιμοποιούν ιδιαίτερα, αλλά το έχουν για στάχτη στα μάτια του αντιπάλου και το βρίσκω πολύ λογικό. Όμως τι γίνεται με το θέμα χημείας εκεί; Δηλαδή είδα ακόμη κάποιον να κάνει 2 αλλαγές πριν τη σέντρα. Το έκανε επειδή το ξέχασε ή επειδή το balanced καθορίζει και τη τελική χημεία; Δηλαδή αν στο balanced έχεις 100 χημεία, και ύστερα βάλεις παίχτες με άλλο σύστημα που πιθανόν να πέφτει πχ στο 90, όταν το αλλάξεις ingame (πχ attacking), θα κρατήσει την αρχική χημεία του balanced (100) ή θα εφαρμόσει τη νέα χημεία (90);

Ισχύει  η χημεία που αρχίζεις......όσο και να αλλάξεις ........

Ο παίχτης που βάζεις αλλαγή μπαίνει με 5 χημεία ...,....

Τις αλλαγές τις κάνουν επειδή αν αρχίσουν οι παίχτες αυτοί , κατά πάσα πιθανότητα θα πέσει και η δικιά τους χημεία  και σίγουρα της ομάδας(αλλιώς δεν υπάρχει λόγος να είναι στον πάγκο....).

• Thanks 1

22 minutes ago, vagoe said:

Ισχύει  η χημεία που αρχίζεις......όσο και να αλλάξεις ........

Ο παίχτης που βάζεις αλλαγή μπαίνει με 5 χημεία ...,....

Τις αλλαγές τις κάνουν επειδή αν αρχίσουν οι παίχτες αυτοί , κατά πάσα πιθανότητα θα πέσει και η δικιά τους χημεία  και σίγουρα της ομάδας(αλλιώς δεν υπάρχει λόγος να είναι στον πάγκο....).

Μάλιστα. Επομένως σίγουρα πρέπει να ξεκινάμε με 100 χημεία και ύστερα ingame βάζουμε το σύστημα που θέλουμε και τους παίχτες σε όποια διάταξη θέλουμε χωρίς να αλλάξει η αρχική χημεία.

Αυτό που λες με την αλλαγή και το 5 χημεία τι ακριβώς εννοείς; 

• Love 1

Oι swap παίκτες λήγουν; Σαν το γάλα; 

Ή μπορώ να τους μαζεύω μέχρι τα Χριστούγεννα ξέρω γω; 

13 hours ago, Bakogoal said:

Oι swap παίκτες λήγουν; Σαν το γάλα; 

Ή μπορώ να τους μαζεύω μέχρι τα Χριστούγεννα ξέρω γω; 

λογικά όταν τελειώσουν τα sbc τους σε 6 βδομάδες νομίζω...μετά πηγαίνετε για τα 2. Καλό κουράγιο!

• Thanks 1

έπαιξα και χθες το βράδυ 20-22. Εύχομαι όπως είπα να είναι οι σερβερ πάντως αυτό δεν είναι το παιχνίδι που άφησα την προηγούμενη Παρασκευή και το ξαναέπιασα μετά το πατς. κάτι σαν delay Βαρύ gameplay...δεν ξέρω δεν μου κάθετε καλά!

• Like 1

1 hour ago, JrdGr said:

έπαιξα και χθες το βράδυ 20-22. Εύχομαι όπως είπα να είναι οι σερβερ πάντως αυτό δεν είναι το παιχνίδι που άφησα την προηγούμενη Παρασκευή και το ξαναέπιασα μετά το πατς. κάτι σαν delay Βαρύ gameplay...δεν ξέρω δεν μου κάθετε καλά! 

Κάπως έτσι έγινε και με μένα. Έπαιξα τα τελευταία παιχνίδια Σάββατο και το ξανάπιασα Τρίτη μετά το update #6. Μέχρι τη Κυριακή προσπαθούσα να βρω τι φταίει ώσπου έσπασα και το παράτησα, ακόμα και στα squad battles ένιωθα ότι δεν ελέγχω το παιχνίδι.

• Like 2

Τελικά αυτό που λέτε, σα να εχει delay το παιχνίδι και να βάρυνε, το είδα κι εγώ μετά από αρκετά ματς Squad battles. Στην αρχή νόμιζα ότι ήταν placebo επηρεασμένος από τα rivals,αλλά μάλλον το fucked up το παιχνίδι.

Δε ξέρω τι να πω. Η πλάκα είναι ότι μου φαίνεται έχει μετριάσει η βλακεία (scripting, momentum κτλ) εκτός κι αν είναι κι αυτό placebo, αλλά το gameplay ακόμα και σε offline έγινε πολύ δυσκοίλιο...

• Like 1