Jump to content
zougaman

FIFA 20 Ultimate Team - Discussion Topic v1

Recommended Posts

ήθελα και Μπαππε ....φάε τάντιτς και τον Javi Martinez Της Bayern και πολύ σου είναι...εντάξει τους έχει ρίξει 4-5 φορές τον καθένα ΦΤΆΝΕΙ ΠΙΑ! Κούρασες !

αυτά.

• Haha 1

Με τις κάρτες UCL ξέρουμε τι παίζει?Θα πάρουν κάποια αναβάθμιση μελλοντικά?

• Love 1

Να ρωτήσω κάτι άλλο... Με ποια κάμερα παίζεται και με τι settings; Στο 18 είχα πειραματιστεί αρκετά και είχα καταλήξει στη Tele Broadcast με zoom out και ύψος ανάμεσα στο 10 με 15. Στο 19 αν και το έπαιξα πολύ λίγο χρησιμοποιούσα την Co-Op με zoom out και ύψος 10. Φέτος έχω ξεκινήσει με την Co-op αλλά όπως και στο 18 συνειδητοποίησα ότι ναι μεν είναι πολύ καλή για position και δεν χρειάζεται να κοιτάς συχνά το ραντάρ, χάνω όμως πάρα πολύ σε precision. Με την Tele Broadcast περνάω πάσες και τρίπλες που με την Co-op δεν τις επιχειρώ γιατί τις θεωρώ χαμένες ή γιατί προφανώς χρειάζονται μεγαλύτερη ακρίβεια.

@Mean_Machine δεν είμαι βέβαιος, νομίζω παίρνουν αναβάθμιση αν η ομάδα περάσει απ΄τους ομίλους.

49 minutes ago, BasilhsGR said:

Να ρωτήσω κάτι άλλο... Με ποια κάμερα παίζεται και με τι settings; Στο 18 είχα πειραματιστεί αρκετά και είχα καταλήξει στη Tele Broadcast με zoom out και ύψος ανάμεσα στο 10 με 15. Στο 19 αν και το έπαιξα πολύ λίγο χρησιμοποιούσα την Co-Op με zoom out και ύψος 10. Φέτος έχω ξεκινήσει με την Co-op αλλά όπως και στο 18 συνειδητοποίησα ότι ναι μεν είναι πολύ καλή για position και δεν χρειάζεται να κοιτάς συχνά το ραντάρ, χάνω όμως πάρα πολύ σε precision. Με την Tele Broadcast περνάω πάσες και τρίπλες που με την Co-op δεν τις επιχειρώ γιατί τις θεωρώ χαμένες ή γιατί προφανώς χρειάζονται μεγαλύτερη ακρίβεια.

@Mean_Machine δεν είμαι βέβαιος, νομίζω παίρνουν αναβάθμιση αν η ομάδα περάσει απ΄τους ομίλους.

Tele Broadcast με camera height 20 και camera zoom 0 .Θυμιζει αρκετα την dynamic wide του προ.

• Love 1
  • Like 1
  • Thanks 1

Επίσης στους icon swap λέω να πάω για Φέρντιναντ οπότε αν κάνω κ Πικέ σκέφτομαι θα μαι καλυμμένος για πολύ καιρό στα στόπερ 

Γιάννη νομίζω ο Ρίο 85 μπορεί να σταθεί χαλαρά σε οποιαδήποτε ομάδα μέχρι να βγουν οι TOTS. Όταν βγαίνουν οι TOTS στην Ελλάδα έχουμε καλοκαίρι και προσωπικά εγώ δεν έχω διάθεση για να καίγομαι με το FIFA.

4 minutes ago, Mean_Machine said:

Tele Broadcast με camera height 20 και camera zoom 0 .Θυμιζει αρκετα την dynamic wide του προ.

Στην Tele Broadcast με βλέπω να καταλήγω με το ύψος όμως στο 10 για να βλέπω περισσότερο γήπεδο. Στο PES φετος με έχει βολέψει αφάνταστα η Stadium, το μόνο που μου τη σπάει είναι το bug που κάποιες φορές μένει πίσω και δεν ακολουθεί την μπάλα.

• Like 2

On 31/10/2019 at 11:14 ΠΜ, SkyloMethIR said:

Υ.Γ. Πιο μεγάλη ευχαρίστηση να ρίχνεις 5αρες και 7αρες σε ανύπαρκτους που έχουν ομάδα αξίας σε αληθινά ευρώ, πάνω από 1500, δεν υπάρχει!

Εγω γιατι νομιζω οτι στο φιφα δεν υπαρχουν ''ανυπαρκτοι'' παιχτες.... ειδικα στο φουτ....φαινεται απο την 11αδα και το συστημα....δεν γινεται να εισαι κοουτς και να εισαι ανυπαρκτος παιχτικα.

Ξερω και γω...να κανω τοσο λαθος;;;;;

Πχ στο κο οπ στην ντιβ 2 ειναι σχεδον ΟΛΟΙ παιχταραδες. Εμεις δυσκολα παραμενουμε (ολο ανεβαινουμε και πεφτουμε ξανα στην ντιβ 3).

Μια διαφορα αναμεσα σε 2 gamers αντιπαλους ονλαιν  ειναι να ΜΗΝ εισαι σκιλλερ ενω ο αλλος να ειναι....αλλα αυτο δεν σημαινει ΚΑΤΙ απαραιτητα.

7 hours ago, BasilhsGR said:

Στην Tele Broadcast με βλέπω να καταλήγω με το ύψος όμως στο 10 για να βλέπω περισσότερο γήπεδο. Στο PES φετος με έχει βολέψει αφάνταστα η Stadium, το μόνο που μου τη σπάει είναι το bug που κάποιες φορές μένει πίσω και δεν ακολουθεί την μπάλα.

Επειδή κι εμένα μου αρέσει να βλέπω γήπεδο, στο fifa τα τελευταία χρόνια χρησιμοποιώ την coop με 0 σε height & zoom. Είναι σχεδόν ίδια με την stadium του προ, χωρίς το bug που αναφέρεις. 

• Like 1

13 hours ago, BasilhsGR said:

Tele Broadcast όπως είναι. Ότι άλλο έχω δοκιμάσει δε μ'άρεσε. Ίσως βοηθάει και η tv που είναι 55 ίντσες, αν και στην παλιά τη 43αρα πάλι την ίδια κάμερα είχα.

• Thanks 1

Διάστημα 01:30 - 05:00, πολλά Squad Battles για να μαζέψω πόντους, και 3 όλα κι ολα Rivals. 

Όλα τα Battles σε World Class (και με τις τουμπανες ομάδες), στρωτά ωραία ματς, σε νίκες κι ήττες.

3 Rivals ΚΑΡΜΠΟΝ. Εγώ ομάδα 85αρα με  Χημεία 100, Primera Division. Αντίπαλοι κατά σειρά: 

1. Rating 64, Chemistry 43, τελικό 2-2, ημίχρονο 2-0, ισοφαρίστηκα στο 89' και στο 91', τελικές 22(15) - 2(2)

2. Rating 75, Chemistry 62, τελικό 1-3 από 1-0 σε 80' 88' 91', τελικές 15(9) - 4(3)

3. Rating 70, Chemistry 32(!) το εξοργιστικό εδώ είναι ότι έπαιζε με GK σε θέση αριστερού μπακ(!), τελικό 3-2 απο 2-0, με ισοφάρισε 2-2 σε 5 λεπτά (70'-75'), έπαιξα φουλ επίθεση, είχα 3 δοκάρια, και τραγελαφικές καταστάσεις από 85 έως 93 που έβαλα το 3-2 κεφαλιά από κόρνερ (απο κόρνερ παίζει σε πάνω από 200 παιχνίδια να έχω βάλει 2-3 γκολ...). Τελικές 28(22) - 2(1) γιατί το ένα το χρέωσε αυτογκόλ στον τερματα μου...

Κατόπιν, ήπια ένα σφηνάκι τσικουδιά από το φίλο μου το Μανώλη στην Κίσσαμο, έκατσα λίγο στον καναπέ, έβγαλα το δισκάκι, και αμφιταλαντευομουν: Σπάσιμο ή πέταμα στο καλαθάκι του μπανιου; Τελικά επέλεξα να βάλω το άλλο δισκάκι του θανάτου, το E FOOTBALL ντε! Έτσι επειδή είμαι μαζοχας, βιτσιοζος, τρελό αγόρι, στα γεράματα....

Παίζω 1 στο myclub, τυπάκος με Rating 146, 5 σερί ήττες, προηγούμαι με Κριστιάνο 4-0 ημίχρονο (ναι 4 γκολ ο μέγας Κριστιάνο).

Λέω ωραία, να ναι καλά ο Άραβας φίλος, θα πάω λίγο ήρεμος για ύπνο. Τελικές ημιχρόνου 17(12) - 0(0), κατοχή: 82%-18%. Για τέτοιο επίπεδο μιλάμε...

Τελικό σκορ; 4-4 με αυτογκόλ του Σέρχιο Ραμος στο 94' (ενώ είχε δώσει 2 λεπτά καθυστερήσεις...). Τελικές β μερους: 2(2) - 4(3)......

ΟΧΙ...Δεν το έσπασα το δισκάκι....

Ήπια άλλες 3 τσικουδιες,  το φιλοσοφισα, και είπα: Από δω και πέρα KICK OFF 2 By Dino Dini, όχι στο PS4 το remake, αλλά σε emulator Amiga στο PC....

Υ.Γ. Για όσους αναρωτιούνται πως θυμάμαι τόσες λεπτομέρειες, απλά κρατάω αρχείο...

Καλό Σ-Κ σε όλους αγαπούλες!

Υ.Γ. Δεν περνάμε από Πηγάδια σήμερα. Η Εξυγίανση έχει ετοιμάσει πολλά ωραία. Τελικό 1-1 ή 2-1 ο Α.Ο.Ξ

Edited by SkyloMethIR
  • Haha 3
  • Dislike 1

@SkyloMethIR συμφωνώ για tele broadcast μιας και σε αυτήν έχω καταλήξει όλες τις φορές στο FIFA καθαρά για θέμα ακρίβειας. Είναι άλλο παιχνίδι από κοντινή κάμερα και άλλο από μακρινή (co-op). Έχω το PC σε έπιπλο στο σαλόνι και το έχω συνδεδεμένο με οθόνη 26" και με τηλεόραση 55". Μπορώ να πω ότι και στις δύο περιπτώσεις η tele broadcast δουλεύει μια χαρά χωρίς να κουράζει.

Στα υπόλοιπα... δυστυχώς έτσι είναι και τα δύο ποδοσφαιράκια, είτε το αποδεχόμαστε και συνεχίζουμε να παίζουμε μέχρι εκεί που δεν μας χαλάει είτε τα παρατάμε. Το συμπέρασμα που έχω βγάλει εγώ είναι ότι το FIFA δεν αξίζει τις ώρες που ζητάει για να χτίσεις ομαδάρα γιατί αν θέλει να σε πηδήξει θα σε πηδήξει. Το PES από την άλλη δεν αξίζει τα χρήματα που ζητάει για τις online υπηρεσίες που προσφέρει.

Αυτή τη στιγμή στο PC το PES έχει κατρακυλήσει στα 29 ευρώ και το FIFA στα 38. Συμπέρασμα, απ΄του χρόνου δεν θα έχει αγορά day one σε κανένα από τα δύο, θα αφήσω να περάσει κάνας μήνας να δω πως θα κυλήσει η φάση και στα δύο και θα αγοράσω όποιο μου κάνει περισσότερο κλικ.

• Like 1

σήμερα σηκώθηκα με τις κότες στις 5.30 και είπα να πάιξω τα ματσάκια του γουλου. έπαιξα 20 ματς και σταμάτησα γιατί με πόνεσε το κεφάλι. Ξεκίνησα με ένα 5-1 αλλά ήξερα θα έρθει η φάπα....φτάνω στις 10 νίκες και μου γυρνάει ένα σερί 5 ήττες και στρώνω χαρακτήρα. Απολογισμός 11-9 τα υπόλοιπα αύριο.  Θα σταθώ σε δυο πραγματάκια.

1. Τρώει ο αντίπαλος κόκκινη πάω να εκτελέσω γρήγορα κολλάει η κάμερα στο σημείο του φαουλ σε πλάνο πίσω απο τον παίχτη και προσπαθώ να βγάλω άμυνα απο το minimap....Κλασσικά έφαγα γκολ. το ματς χάθηκε. Ποιτικά bug!

2. Λυπάμαι πραγματικά για τα παιδάκια (εύχομαι να είναι παιδάκια) που κάνουν καθυστερήσεις απο το 75 ακόμα ακόμα και απο το 85.....Γιατί ξέρω πως με αυτά τα καραγκιοζιλίκια δεν παίζει να είναι παίκτες πάνω απο gold 2 στην καλύτερη. Από την άλλη χαίρομαι που είδα άτομο να μου βάζει γκολ στο 116 και να παίζει κανονικά και παραλίγο να τον ισοφαρίσω στο 120.....

Για αυτά τα ματς παίζω φιφα και αυτό το community θέλω ούτε τα ρανκ μου λένε κάτι ούτε τίποτα όλοι οι άλλο είναι σαν να μην υπάρχουν για μένα !!!!

ΥΓ: ας κάνουν πιο εύκολο το τσατ στο παιχνίδι να μου λένε πως θέλουν σαν τρελλοί τις νίκες για να πιάσουν το gold3 τους να τους δώσω και τα 30 ματς μου δώρο....

....αυτά !

• Love 1
  • Like 2
  • Haha 1

Gold 2 τελείωσα και αυτό το Σ-Κ. Το πιο διασκεδαστικό σε γενικές γραμμές γουλου της φετινής χρονιάς.

Την Κυριακή τα ματσάκια τα έβγαλα απο τις 8 το πρωί και μετά. Κλασσικά λίγος κόσμος καθόλου delay ενδιαφέρον gameplay. Μου πέταξε τον Tolliso και τον έβαλα CM. Ενδιαφέρον κάρτα μου αναβάθμισε το κέντρο και μεγάλη π@π@ριά που δεν θα πάρω την σπέσιαλ κάρτα του από τα objectives. σε συ ΕΑ σε Offline mode για να παίξω πρέπει να με πληρώσεις...στο ΠΙΟ Online mode του παιχνιδιού (fut) μου ζητάς να παίζω offline παιχνίδια για να πάρω XP! Ανωμαλία στο φουλ! Ας πω καλό ταξίδι στην Σπέσιαλ κάρτα του Τολίσο και πάμε παρακάτω....

Μετά και το 4ο ;; 3ο;; πατς  το παιχνίδι ήρθε κάπως στα ίσια του και μπορώ πλέον να πω πως παίζεται κάπως ευχάριστα όχι πως είναι και κάτι το τρομερό. Μου αρέσει που έχω χαμηλά σκορ πολλά 1-0 πολλά 2-1 και τα ναυάγια περιορίζονται στο 4-1 βαριά 5-2. Μομέντουμ κτλπ παραμένουν όπως πχ και τα γκολ πριν την εκπνοή του ημιχρόνου ! 

παίζω ένα ματς και τρώω 3 γκολ στο 25 όλα κάτι γελοίες κόντρες κάτω από τα πόδια του Τερστεγκεν....σε κάποια φάση κάνω το 3-1 και στο καπάκι τρώω γκολ πάλι με μία φάση κωμωδία ....Φανταστείτε σταμάτησε ο αντίπαλος να παίζει σαν να μου λέει τι βλέπουμε ρε αδερφέ!

πάμε τώρα στο πακ λακ. Γιατί ρε ΕΑ εφόσον όλα είναι νορμάλ δεν μου πετάς τον Mendy που είναι 80αρης δλδ μία κακή κάρτα καμιά 3-4 φορές;;; και με έχεις ρημάξει στον Τάντιτς που είναι 84άρης....Γιατί ρε ΕΑ πέρυσι και πρόπερσι που είχα ανοίξει μία τράπεζα κοινς που έβγαλα με κόπο(βασικό έτσι ) δεν μου πέταξες τον Walker Και ξεσκίστηκες στον Dost;

Γιατί; Γιατί είσαι χειρότερη από την Panini που μας έτρωγε τις τυρόπιτες με την ελπίδα να μας δώσει τον Ρονάλντο και να συμπληρωθεί το αλμπουμ στο μουντιάλ του 98!!!!

τα λέμε την Πέμπτη που θα έχω καμιά 4-5 Τάντιτς ......Ρε μπας και φταίει που έχω το σήμα του ΠΑΟΚ και τον πετάει για να με ιντριγκάρει;;;;

• Love 1
  • Like 1

Εγώ είμαι 3 μέρες χωρίς pc και δεν μπορώ να παίξω. Ότι κάνω μέσω app. 

Πιστεύετε θα πέσουν οι τιμές των παιχτών λόγω Black Friday ή όχι; Έχω 90κ και θέλω να πάρω Μendy & Semedo κι έλεγα να περιμένω αν είναι να πέσουν. 

έκανα τα sbc από chl χθες το βράδυ και λέω για να δούμε τι θα μας πετάξει....Μαντέψτε!

ΤΑdic! Χ3

legdtH0.jpg

rfUAerb.jpg

nnnd1R1.jpg

Κρατάω πάντα 1 σε απόθεμα μην ξε μείνουμε κρίμα είναι!

@zougaman Αξίζει να κάνω το SBC από Γαλλικό για να πάρω τον Maolida που δίνει και να τον βάλω αντί του Coman; βγαίνει περίπου 220κ.

Edited by JrdGr
  • Love 1

Πλέον ενσωματωνω σιγά σιγά τους 8 γάλλους που μου έχει δώσει τον τελευταίο διάστημα, στους ήδη υπάρχει Μπενζεμα, Φεκιρ. Πήρα και Κομαν, και λέω για Σεντ Μαξιμιν, οπότε σιγά σιγά θα έχω και μια 2η γαλλική ομάδα. 

Η ειρωνεία είναι ότι το φετινό FUT το ξεκίνησα με γαλλικη, στη συνέχεια τους πούλησα όλους για να φτιάξω Πριμέρα και άρχισε να μου δίνει free καλούς γάλλους Π.χ Ραμπιο CH.L. και λοιπούς....

Edited by SkyloMethIR

Ρε παιδιά τι παίζει με την ea? 

Παίζω με τύπο κατά τις 2 τα ξημερώματα, ανατρεπω 0-2 σε 3-2 Πριν το ημίχρονο, γίνεται disconnect στους πανηγυρισμούς και μετά από λίγη ώρα δεν έμπαινε καθόλου στο FUT αλλά δεν είχε αποσυνδεθεί από τους servers. Όλα τα άλλα παιχνίδια δούλευαν κανονικά, ίντερνετ κομπλέ. Ξαναμπήκε σε κανένα μισάωρο, Τα ίδια, δεν έμπαινε στο FUT.

Πριν λίγο μπαίνω, και μου γράφει τις γνωστές παπαριες ότι έγινα disconnect και θα έχω reduced coins κτλ κτλ. Αλλα το εξοργιστικό ειναι οτι μου το χρεωσε ηττα!!!Ξεκινάω αγώνα με άραβα, και ξαφνικά disconnect αλλά αυτή τη φορά μου βγάζει αποτέλεσμα ισοπαλία.

Ρε ea δεν πας να γα....λιγάκι; Τόσα λεφτά και σας μπουκωνουν οι σερβερς πάλι;

Εντωμεταξύ να προλάβω κόσμο, παίζω σε fast path, 50αρα γραμμή, και crc error 20 μετά από 1 μήνα up η γραμμή. Κοινώς ΑΨΟΓΗ για τους γνωρίζοντες. 

Επειδή ειδικά χθες (πιο νωρις) επίσης 3 τσουτσεκια έκαναν quit μόλις άρπαξαν το 2ο ή 3ο γκολ, και καθυστέρησε να δώσει τη νίκη, μπας κι εκτός θεμάτων με τους σερβερς έχουν αρχίσει να εμφανίζονται καθίκια τσιτερς και στο ps4 ?

Αυτό προσωπικά είχα να το δω από το 18.

• Love 1
  • Like 1

Στο 18 υπήρχε ένα glitch που σου ακύρωναν το παιχνίδι πριν ξεκινήσει, το έκαναν κυρίως όταν έβλεπαν ότι είχες δυνατή ομάδα για να σε αποφύγουν.

Λογικά είχαν πρόβλημα οι servers τους, έχω πάθει παρόμοια σκηνικά.

• Like 1

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή για τη φωτογραφία.

Μην ανοίξετε τα rewards σας μέχρι αύριο που θα βγουν οι ROAD TO THE FINAL κάρτες

Είναι σαν OTW που αναβαθμίζονται αν οι ομάδες πάρουν πρόκριση σε επόμενο γύρο.

Τιμές αρχίζουν να πέφτουν όσο πλησιάζει BLACK FRIDAY.

Πουλήστε ότι αξίζει πάνω από 100Κ και παρακολουθείτε τις τιμές τους όσο πλησιάζει η BF.

Συνήθως 5 -10 μέρες πριν την BF θα γίνει το μπαμ για να τους αγοράσετε πάλι φθηνότερα

• Like 2

On 6/11/2019 at 9:05 ΠΜ, JrdGr said:

έκανα τα sbc από chl χθες το βράδυ και λέω για να δούμε τι θα μας πετάξει....Μαντέψτε!

ΤΑdic! Χ3

legdtH0.jpg

rfUAerb.jpg

nnnd1R1.jpg

Κρατάω πάντα 1 σε απόθεμα μην ξε μείνουμε κρίμα είναι!

@zougaman Αξίζει να κάνω το SBC από Γαλλικό για να πάρω τον Maolida που δίνει και να τον βάλω αντί του Coman; βγαίνει περίπου 220κ.

όχι, πολλά λεφτά για μια UNTRE κάρτα που μπορείς να βρεις καλύτερες

• Like 1

Πάω για υπνο με:

Ένα 4-4, ένα 2-5, ένα 4-2, κι ένα 7-1.

Πολλά γκολ ρε παιδάκι μου. Έχω αρχίσει και ξενερώνω λίγο. Δε θυμάμαι πλέον πότε είχα ένα under ή ένα νορμάλ σκορ, και σε νίκες και σε ήττες και σε ισοπαλίες.

Δε γίνεται δουλειά έτσι, λες και παίζω πόλο...

1 minute ago, SkyloMethIR said:

Πάω για υπνο με:

Ένα 4-4, ένα 2-5, ένα 4-2, κι ένα 7-1.

Πολλά γκολ ρε παιδάκι μου. Έχω αρχίσει και ξενερώνω λίγο. Δε θυμάμαι πλέον πότε είχα ένα under ή ένα νορμάλ σκορ, και σε νίκες και σε ήττες και σε ισοπαλίες.

Δε γίνεται δουλειά έτσι, λες και παίζω πόλο...

Είσαι αμπαλος ρε φίλε όπως και εγώ.

Έπαιξα 15 ματς σήμερα,έκανα δύο νίκες,έφαγα έξι,εφτα...αρκετές φορές άφησα το control και πατούσα κουμπιά για να μη με πετάξει.

Κάποτε παλευα για elite στο wl.

Τώρα παλεύω μεταξύ 6/5/4 div...4 σπάνια,συνήθως 5 είμαι και παλεύω.

Αν υπάρχει κάποιος καλός παίκτης με όρεξη,ας μου μάθει πως να παίζω.

• Thanks 1
  • Haha 1

https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=dVlSOyGLnR0Zt:FFA20PS4

Σε αυτό το γουλου δεν θα μπορέσω να παίξω και είπα να φτιάξω ένα 2ο squad με ότι έχω στο club για να παίξω στα rivals. Στην div 4 είμαι και όλα τα ματς βγαίνουν under. Έχω παίξει καμιά 15αρια ματς και η ομάδα έχει τρομερή αμυντική λειτουργία . Με εντυπωσίασε ο Henderson και ο Lukaku. Γενικά τα τακτικς μου δεν είναι και τα πιο επιθετικά και βλέπω χαμηλά σκορ.

Μήπως να πειραματιστείτε με τα τακτικς;

• Thanks 1

Και εγώ ακριβώς τα ίδια με τον @JrdGr .Χρησιμοποιώ από την αρχή  σχεδόν το ίδιο σύστημα με drop back αμυντική λειτουργία,τα back στο balanced και τα αμυντικα χαφ να καλυπτουν τα πλάγια μπακ σε περίπτωση που ανέβουν ψηλά στην επίθεση όπως ακριβώς το έχω μέσα στο μυαλό μου.Πλέον με την ομάδα που έχω η οποία παρόλο που  είναι της πλάκας μπροστά στα μεγαθήρια που κυκλοφορούν μέσα στο παιχνίδι(εμένα προσωπικά με βολεύουν οι παίκτες που έχω) ,τα σκορ μου είναι ως επί το πλήστον under.Μόνο στις αρχές είδα σκορ πόλο 4-4,6-2 κτλ.Στην πορεία συμμάζεψα την άμυνα μου με το συγκεκριμένο σύστημα (4-3-3(3)) ,προσαρμόστηκα στη manual άμυνα του παιχνιδιού και την παθήτικη αμυντική ΑΙ των παικτών και μπορώ να πω ότι έχω αρχίσει και το ευχαριστιέμαι σε πολύ μεγάλο βαθμό μετά απο πολλά χρονια.Αν αποφασίσω να μπω full αμυντικά στο ματς τότε εκεί δεν περνάει κουνούπι.

Edited by Mean_Machine
  • Love 1
  • Like 3

Είναι η πρώτη φορά που ριχνω αβέρτα 7αρες και 6αρες, φέρνω Χ με κάτι 4-4 5-5 τρώω 4αρο5αρες ενίοτε. 

Αν δεν παίξεις φουλ άμυνα, το σκορ πόλο κυριαρχεί. Αυτό όμως δεν είναι ποδόσφαιρο.

@Bakogoal Ούτε εσύ, ούτε εγώ γίναμε αμπαλοι ξαφνικά. Απλά φέτος το παιχνίδι είναι αλλιώς. Θυμάμαι πέρυσι, έρευνες αίμα να λήξει ματς πάνω από 1-0, 2-1. Ερχόταν κανένα 4-0 κι έλεγες χόρτασα γκολ! Φέτος με τις νέες άμυνες και λοιπές παπαριές μετά το λαστ απντειτ, έγινε αγώνας πόλο ή στο κοντινότερο αγώνας 5×5...

6 minutes ago, SkyloMethIR said:

Είναι η πρώτη φορά που ριχνω αβέρτα 7αρες και 6αρες, φέρνω Χ με κάτι 4-4 5-5 τρώω 4αρο5αρες ενίοτε. 

Αν δεν παίξεις φουλ άμυνα, το σκορ πόλο κυριαρχεί. Αυτό όμως δεν είναι ποδόσφαιρο.

@Bakogoal Ούτε εσύ, ούτε εγώ γίναμε αμπαλοι ξαφνικά. Απλά φέτος το παιχνίδι είναι αλλιώς. Θυμάμαι πέρυσι, έρευνες αίμα να λήξει ματς πάνω από 1-0, 2-1. Ερχόταν κανένα 4-0 κι έλεγες χόρτασα γκολ! Φέτος με τις νέες άμυνες και λοιπές παπαριές μετά το λαστ απντειτ, έγινε αγώνας πόλο ή στο κοντινότερο αγώνας 5×5...

Θα συμφωνήσω εν μέρη με αυτά που λες και αυτό γιατί μέχρι και πέρυσι υπήρχαν διάφορα σπαστικά exploits πχ finess σουτ έξω από την περιοχή που ήξερες ότι 9/10 θα γράψουν.Οι άμυνες και το ΑΙ ήταν πολύ ανώτερα σε σχέση με φέτος αλλά ερχόταν ο άλλος από το πουθενά σου έκανε μια μη ρεαλιστική μπαρούφα και ξαφνικά έτρεχες να μαζέψεις τα ασυμμάζευτα.Εμένα αυτό δεν μου άρεσε για αυτό και δεν πολυασχολήθηκα.

Φέτος είναι η μοναδική χρονιά μετα το 13(άντε να βάλω και το 16) που το παιχνίδι δεν έχει τρανταχτά exploits.Προσωπικά δεν έχω φάει γκολ που να έχω κατηγορήσει το παιχνίδι.ΝΑΙ το παραδέχομαι,το είχα πει και στο demo άλλωστε,ότι η manual άμυνα και το ping pong στις πάσες μου προκαλούν αηδία και στην αρχή ήμουν όσο αρνητικός γίνεται με το παιχνίδι.Ομως ευτυχώς συμμάζεψαν το χάλι με τα σουτ που έμπαιναν για πλάκα στο demo και πλέον το παιχνίδι έχει φτάσει σε ένα σημείο που κερδίζει ο καλύτερος και όχι ο τυχερός ή αυτός που ξέρει να εκμεταλλεύεται τις αδυναμίες του παιχνιδιού.Φυσικά στο FUT(RIVALS & WL) παίζει ρόλο και η ομάδα του αντίπαλου το οποίο είναι λογικό να δίνει ένα πλεονέκτημα.Εννοείται ότι προτιμώ σφιχτές άμυνες και καλύτερη αμυντική λειτουργία από μόνη της μέσα στο παιχνίδι αλλά αφού μπορώ να το συμμαζέψω με τις τακτικές τότε χαλάλι του.

Όλα αυτά τα λέει ένας άνθρωπος που κράζει την ΕΑ κάθε χρόνο για την αδιαφορία που δείχνει ως προς την εξέλιξη του gameplay.Τουλάχιστον φέτος παίζουμε ανθρώπινα κατά τη γνώμη μου.

• Like 2