Jump to content
zougaman

FIFA 20 Ultimate Team - Discussion Topic v1

Recommended Posts

3 hours ago, JrdGr said:

άλλο ένα γουλου μένει πίσω και πάμε για το επόμενο . Gold 2 αυτή την φορά με τους Γάλλους κομάντος.

Δοκίμασα σχεδόν τα πάντα απο ST δίπλα στον Μπενζεμά. Haller Gameiro Gomis Giroud.... όλοι μέτριοι τίποτα το ιδιαίτερο. Ο Haller Κάτι πάει να κάνει αλλά ώρες ώρες είναι πολύ βαρύς. Ο Gameiro μία ζέστη μία κρύο.

Ο Μπενζεμά πιστεύω είναι για CAM και CF και όχι για ST. Στο St δεν βοηθάει όπως το να πάιζει πίσω απο τους επιθετικούς.

Στα τακτικς γύρισα στο balance Νομίζω είναι το καλύτερο με το drop back τραβιέται πολύ πίσω η ομάδα.

Απο αυτό το γουλου θα μου μείνει ένα ματς που ο αντίπαλος μου άλλαξε τα φώτα. τέτοιο πράμα τόσα χρονια δεν το έχω ζήσει ξανά. Χωρίς υπερβολές δεν θυμάμαι τι χρώμα φανέλα είχε ο τερματοφύλακας του ...απλά έδιωχνα την μπάλα στο Θεό...αλλά ούτε ο Θεός δεν με βοηθούσε.:papasani:

Γιατί πρέπει να παραδεχόμαστε και τα ναυάγια μας!!

caWENkv.jpg

Ωραίος και μόνο που το παλεύεις και δεν κάνεις rage quit. Εγώ rage quit κάνω μόνο όταν έχω παίξει αρκετά παιχνίδια τα οποία έχουν στραβώσει και με΄χει κουράσει, διαφορετικά τα παίζω μέχρι τέλους γιατί όσο παίζεις μαθαίνεις και δεν κάνεις τα ίδια λάθη.

Προς το παρών έχω στίσει μια Serie A η οποία χρειάζεται αρκετές αναβαθμίσεις για να σταθεί σε WL, θέλω οπωσδήποτε Allan,Handanovic/Donnarumma,Immobile και πιο μετά Dybala. Σίγουρα πάντως δεν θα περιμένω να τουμπανιάσω για να παίξω... Προς το παρόν παίζω SB να συνηθίσω και να θυμηθώ τα mechanics του παιχνιδιού μιας και έχω να παίξω σοβαρά FIFA απ΄το FIFA18. Πιστεύω απ΄τη μεθεπόμενη βδομάδα θα δοκιμάσω την τύχη μου στο WL αν έχω χρόνο κι αν τα καταφέρω βέβαια.

Πάντως φέτος το παιχνίδι απ΄την αρχή που κυκλοφόρησε μέχρι σήμερα έχει πολύ καλό flow για FIFA. Ελπίζω να μη ακούσουν τίποτα πιτσιρίκια που γκρινιάζουν και το καταστρέψουν.

• Like 3

Μου έτυχε από τα πακέτα των battle squad ο Lucas Moura, κάρτα champions league. Τι κάνω; Τον κρατάω ή τον πουλάω; Και δεν ξέρω και πόσο εχει. Μόνο την απλή βρίσκω κοντά στα 50k.

19 hours ago, BasilhsGR said:

Ωραίος και μόνο που το παλεύεις και δεν κάνεις rage quit. Εγώ rage quit κάνω μόνο όταν έχω παίξει αρκετά παιχνίδια τα οποία έχουν στραβώσει και με΄χει κουράσει, διαφορετικά τα παίζω μέχρι τέλους γιατί όσο παίζεις μαθαίνεις και δεν κάνεις τα ίδια λάθη.

Προς το παρών έχω στίσει μια Serie A η οποία χρειάζεται αρκετές αναβαθμίσεις για να σταθεί σε WL, θέλω οπωσδήποτε Allan,Handanovic/Donnarumma,Immobile και πιο μετά Dybala. Σίγουρα πάντως δεν θα περιμένω να τουμπανιάσω για να παίξω... Προς το παρόν παίζω SB να συνηθίσω και να θυμηθώ τα mechanics του παιχνιδιού μιας και έχω να παίξω σοβαρά FIFA απ΄το FIFA18. Πιστεύω απ΄τη μεθεπόμενη βδομάδα θα δοκιμάσω την τύχη μου στο WL αν έχω χρόνο κι αν τα καταφέρω βέβαια.

Πάντως φέτος το παιχνίδι απ΄την αρχή που κυκλοφόρησε μέχρι σήμερα έχει πολύ καλό flow για FIFA. Ελπίζω να μη ακούσουν τίποτα πιτσιρίκια που γκρινιάζουν και το καταστρέψουν.

Το βασικό είναι πως μπαίνουμε να περάσουμε την ώρα μας χάσουμε κερδίσουμε. Rege quit δεν κάνω όσα γκολ και να φάω και πίστεψε έχω φάει και 8αρες και 7αρες. Σκέψου γουλου πλέον όταν βάζεις 2 γκολ γρήγορα υπάρχουν παίχτες που φεύγουν. τραγικό!

Αν έχεις χρόνο για τα γουλου είμαι της άποψης να μπεις να παίξεις. Εμείς που είμαστε μέτριοι παίχτες και έχουμε το μειονέκτημα που παίζουμε απο Ελλάδα με χάλια πινκ να ξέρεις είμαστε στο 50-50 νίκες ήττες στο γουλου. Νομίζω είναι δύκολο να μην πιάσει κάποιος το σιλβερ 1 έστω να πάρει το τοκεν για το επόμενο Σ-Κ. Τα γουλου δίνουν τρελό μπουστάρισμα στα κοινς αν δεν ασχολείσαι με τρανσφερς.

Χθες το βράδυ έπαιξα rivals μετά τις 1:00  ....Παιδιά άλλο παιχνίδι! Ένιωθα πως είμαι δίπλα στο Βανκούβερ απίστευτη ροή...πραγματικά στο γουλου παίζω κάτι άλλο το σίγουρο είναι πως δεν είναι φιφα 20. Καταλαβαίνω γιατί τους κράζουν για τους σερβερ στο ps4!!! Στο pc επειδή δεν έχει τόσο πολύ κόσμο δεν είναι τόοοοοσο βαρύ το gameplay. Όσοι έχετε vdsl σας ζηλεύω γιατί σίγουρα παίζεται ένα κλικ καλύτερα απο μας με την πλεμποadsl!

Edited by JrdGr
  • Like 1

Καλά και στο pc μη νομίζεις ότι είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα. Υπάρχουν ματς που οι παίχτες είναι λες και κουβαλάνε βαρίδια. 

Τώρα για τα coins που λες. Παίζω Division Rivals και είμαι Rank 2. Έχει μέχρι Rank 1 που δύσκολα να βρω χρόνο να παίξω και να την προλάβω. Πιο πάνω δεν έχει; Ή επειδή είναι η πρώτη φορά που παίζω έχω ταβάνι; 

Επίσης στα rewards τι προτιμάτε; Το Rank 2 δίνει 39k % 50 fut champs points και η άλλη επιλογή πέρα από τα points είναι αντί για coins να επιλέξω τα 2 πακέτα (prime gold & rare electrum).

Το θέμα είναι θα βγάλω τα 39k από τα πακέτα ή δίνει μετριότητες;

13 hours ago, broxopios said:

Τώρα για τα coins που λες. Παίζω Division Rivals και είμαι Rank 2. Έχει μέχρι Rank 1 που δύσκολα να βρω χρόνο να παίξω και να την προλάβω. Πιο πάνω δεν έχει; Ή επειδή είναι η πρώτη φορά που παίζω έχω ταβάνι; 

Επίσης στα rewards τι προτιμάτε; Το Rank 2 δίνει 39k % 50 fut champs points και η άλλη επιλογή πέρα από τα points είναι αντί για coins να επιλέξω τα 2 πακέτα (prime gold & rare electrum).

Το θέμα είναι θα βγάλω τα 39k από τα πακέτα ή δίνει μετριότητες;

Πάει και ρανκ1. Την προηγούμενη βδομάδα το Ρανκ1 ήθελε περίπου 25.000 πόντους div 5. Αυτό καθορίζεται ανάλογα με το πόσο παίζουν οι παίκτες. Τα rewards είναι συνδυασμός rank και division.  https://www.fifplay.com/fifa-20-division-rivals-rewards/

Εγώ πάντα παίρνω τα tradeable, Ο λόγος που τα παίρνω είναι καθαρά η χαρά να ανοίγεις κάρτες :hehe: πέρα από την πλάκα είναι ωραία φάση οι καρτούλες και ας είναι απάτη της ΕΑ. Στα untradeable έχω παρατηρήσει πως δίνει καλύτερες κάρτες πιστεύω είναι boostaρισμένες σε σχέση με τις tradeable(δική μου θεωρία) . Τώρα αν δεν έχεις την κάψα να ανοίγεις πακετάκια παίρνεις το χρήμα και αγοράζεις ότι αγαπάς! 39 k δεν νομίζω να τα βγάζεις από τα πακέτα ! Θέλει πολύ τύχη!

Γενικά εγώ είμαι λίγο ότι να ναι στο πως διαχειρίζομαι τα κοινς και τα πακέτα. Σκέψου χθες επειδή βαρέθηκα πήγα και έδωσα 120.000 κόινς για να κάνω τα sbc advanced! άνοιξα πάνω από 10 πακέτα και το καλύτερο που μου πέταξε ήταν TAdic 2 φορές και Κασίγιας άλλες 2.....Μετά καθόμουν και έλεγα τι π@π@ριά έκανα και δεν αγόρασα τον Lenglet...:fool:

Το καλό είναι πως πλέον τα κοινς βγαίνουν για πλάκα άρα δεν αγχωνόμαστε!

Edited by JrdGr
  • Thanks 1

Χθες βραδοξημερωμα πρέπει να ήταν το script mode ενεργοποιημένο. 

Δεν εξηγείται αλλιώς 4 ματς, όλα ίδιο προφίλ, 3 ήττες με σκορ πόλο και ανατροπές αδιανόητες, και μια νίκη περιπάτου να γίνεται νίκη στο τσακ ελέω σεναρίου. 

Για την ιστορία:

4-5 (Από 2-0, 2-4, 4-4, 4-5) , 3-5 (0-3, 3-3, 3-5), 5-6 (2-0, 2-3, 4-3, 4-5, 5-5, 5-6), 4-3 (4-0, 4-3 με 3 γκολ από το 85' και μετά...)

Μου έχουν ξανάρθει μεγάλα σκορ, αλλά τόσα μαζεμένα και με τέτοια δραματική αλλαγή συνθηκων στο ματς, δεν υπήρξε. 

Υ.Γ. Για να διασκεδάσω λίγο με τα φρι κοινς της ΚΟΝΑΜΙ, έπαιξα κι ένα από εκεί μόλις μου έδωσε Ινσινιε. 3-0 στο 15' με show Κριστιάνο. 3 δοκάρια ως το 45'. Δεύτερο ημίχρονο, ok, γέλαγα πραγματικά με την παρωδία που έβλεπα. Ο ανύπαρκτος αντίπαλος ξαφνικά τούρμπο (ο οποίος έπαιζε gegen press από το 1ο λεπτο), ότι γελοιοδεστερο συνέβαινε σε Κουρτουα, Χουμελς, Σέρχιο Ραμος πίσω, και Κριστιάνο μπροστά, και κάπως έτσι 3-1 στο 75, 3-2 στο 89, 3-3 στο 91, 3-4 στο 93, και σβήσιμο του ps4 επιτόπου πριν λήξει η γελοία παρωδία της κοναμουλας. 

Εκεί σκέφτηκα, ΠΟΙΟ ΣΚΡΙΠΤ ΡΕ ΠΑΠΑΡΑ ΛΕΣ ΣΤΟ FIFA ; Απλά ήταν η ταφόπλακα για το efootball (τρομάρα του) PES2020 από εμένα. Μονο το πατς να τιμήσω τα παιδιά που το έφτιαξαν, σε master League....

• Love 1
  • Like 2

7 hours ago, SkyloMethIR said:

Εκεί σκέφτηκα, ΠΟΙΟ ΣΚΡΙΠΤ ΡΕ ΠΑΠΑΡΑ ΛΕΣ ΣΤΟ FIFA ; Απλά ήταν η ταφόπλακα για το efootball (τρομάρα του) PES2020 από εμένα. Μονο το πατς να τιμήσω τα παιδιά που το έφτιαξαν, σε master League.... 

Και μέσα σε όλα αυτά αν συμπεριλάβουμε το ανύπαρκτο περιεχόμενο συν το χτίσιμο ομάδας που γίνεται το πολύ μέσα σε 1 μήνα, το gameplay που δεν είναι το ίδιο με το demo ή τουλάχιστον με το offline θα έλεγα, τη μη ύπαρξη server το delay και τα disconnects που μπορεί να κάνει ο κάθε μικροτσούτσουνος που δεν μπορεί να διαχειριστεί μια ήττα σε ένα ποδοσφαιράκι, τότε η πλάστιγγα γέρνει προς το FIFA. Τι γέρνει δηλαδή, το πλάκωσε. Τα έχουμε ξαναπεί δεκάδες φορές ότι και τα δύο ποδοσφαιράκια είναι τραγικά με τα microtransactions και τo momentum, όμως όποιος θέλει online το FIFA είναι μονόδρομος, πόσο μάλλον όσοι παίζουμε σε PC.

Μόλις το άνοιξα και έχει update.

Είναι μεγάλο το κείμενο με τα patch notes οπότε δεν το κάνω copy paste, βάζω το σύνδεσμο απ΄το site της ΕΑ για όποιον ενδιαφέρεται να το διαβάσει.

https://fifaforums.easports.com/en/discussion/510647/fifa-20-title-update-5

• Like 1

Πάλι κλαφτηκαν τα μπασταρδα τα 12χρονα...

Δηλαδή τα σκορ 5-4 Και 6-5 θα γίνουν 12-8 και 8-8.... Πολλές αλλαγές γενικά σε αυτό το title update. Σαν FIFA20 v2 είναι.

When losing possession and transitioning into the Drop Back Defensive Tactic, the defensive team will no longer apply any pressure to the attacking team.

• This change is intended to bring the tactic closer in-line with how it is portrayed on the real life pitch.
  • As a result of this change, the offensive player can have more space to use in order to build an attack after winning the ball back.
Edited by SkyloMethIR

Μη το παίρνεις στραβά αυτό, εγώ καταλαβαίνω ότι όταν έχεις βάλει να γυρνάει όλη η ομάδα πίσω στην άμυνα δεν θα ασκεί καμία πίεση όταν χάνεται η κατοχή αλλά θα αμύνεται ομαδικά στο ύψος της defense line που έχεις ορίσει, πράγμα το οποίο είναι και το λογικό. Θα το δούμε στη πράξη βέβαια γιατί FIFA είναι. Πάντως ορισμένοι youtubers και streamers που έβλεπα πριν λίγες μέρες πριν το update ήδη κλαιγόντουσαν ότι οι άμυνες είναι δύσκολες και δεν μπαίνουν πολλά γκολ, ότι να΄ναι ρε κυριολεκτικά. Δεν ξέρω με τι θα ήταν ευχαριστημένοι, μήπως να μπαίνουν από 15 γκολ και πάνω σε κάθε παιχνίδι λέω εγώ τώρα...

Τέλος πάντων ελπίζω να μην το καταστρέψουν γιατί θα μείνουμε χωρίς ποδοσφαιράκι φέτος. Θα το γυρίσουμε όλοι στο Master League.

• Like 1

Αυτό με το drop back είχε παραγίνει. Το έβαζαν οι περισσότεροι και παίζανε μόνο άμυνα, έβγαιναν στην κόντρα και μόλις έχαναν τη μπάλα υπήρχε και πίεση παντού και πίσω ήταν βράχος. Θετικό το βρίσκω. 

Πλέον αυτό με τα πολλά γκολ έχει σταματήσει να με ενοχλεί. Αν είναι δίκαιο το παιχνίδι, ας μπουν και 15 γκολ. Το θέμα είναι πως μπαίνουν. Βλέπεις κάποιες στιγμές οι παίχτες σου να μην αντιδρούν καλά, να κάνουν αργά βηματάκια πίσω ενώ τον ελέγχεις και πατάς και σπριντ. 

Στα του FUT μάλλον πρέπει να επενδύσω σε άμυνα. Σκέφτομαι για αρχή και μόλις πάρω τα coins των rivals να χτυπήσω τον Lucas Hernandez και ύστερα να αναβαθμίσω τα 2 μου ακραία μπακ. Λέω για Mendy της Ρεαλ και απέναντι τον Semedo της Μπάρτσα. Μελλοντικά παρτενέρ του Hernandez λέω για Lenglet αλλά είναι τσουχτερή η τιμή του. 

Στο κέντρο είμαι καλά. Έχω Matuidi με Sissoko και αλλαγή τον Ndombele. Για CAM έχω Benzema (αποδίδει καλά εκεί), αλλά όταν παίζω με 2 CAM δεν έχω κάποιον ισάξιο. Υπάρχει ο Aouar, Ikone αλλά θα ήθελα κάποια στιγμή να πάρω κάτι δυνατό. Τι προτείνετε; 

Μπροστά μέχρι στιγμής το δίδυμο Yedder & Martial πάει καλά. 

Ένα πράγμα έχει γίνει κουραστικό. Οι αποσυνδέσεις στο PC επειδή κάτι ενεργοποιείται (κάποια ειδοποίηση δεν ξέρω) και με πετάει έξω λέγοντας ότι έχω πατήσει alt+tab. Έχω κλείσει τα πάντα. ότι μπορώ να κλείσω τέλος πάντων.

Όσοι είστε σε PC δεν έχετε παρόμοιο πρόβλημα; Τις τελευταίες 3 μέρες έχω 5 αποσυνδέσεις με τις 2 πριν λίγο. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω. Είναι ξενέρωμα. 

3 hours ago, BasilhsGR said:

Μόλις το άνοιξα και έχει update.

Είναι μεγάλο το κείμενο με τα patch notes οπότε δεν το κάνω copy paste, βάζω το σύνδεσμο απ΄το site της ΕΑ για όποιον ενδιαφέρεται να το διαβάσει.

https://fifaforums.easports.com/en/discussion/510647/fifa-20-title-update-5

διαβασα λιγο στην αρχη....μηπως ετσι δημιουργησαν κενους χωρους και μειωσαν το μπουλουκι;;;; (δεν εχω παιξει καθολου αυτες τις μερες) 

Για PS4 λογικά από βδομάδα ;

Δεν εχω φτάσει σπίτι ακόμα, οπότε δεν έχω δει. Αλλά πρώτα σε pc βγαίνουν, οπότε...

36 minutes ago, Platini_Athens said:

διαβασα λιγο στην αρχη....μηπως ετσι δημιουργησαν κενους χωρους και μειωσαν το μπουλουκι;;;; (δεν εχω παιξει καθολου αυτες τις μερες) 

Δεν έχω παίξει μετά το σημερινό update, σε καμιά 1-2 ώρες θα μπω να παίξω.

2 hours ago, broxopios said:

Πλέον αυτό με τα πολλά γκολ έχει σταματήσει να με ενοχλεί. Αν είναι δίκαιο το παιχνίδι, ας μπουν και 15 γκολ. Το θέμα είναι πως μπαίνουν.

Αυτό ακριβώς, ούτε εμένα με ενοχλεί απλά είναι σπαστικό αν μπαίνουν πάρα πολύ συχνά τόσα πολλά γκολ στο σύνολο γιατί δεν είναι ρεαλιστικό και δείχνει ότι είτε η επίθεση είναι ΟΡ είτε οι άμυνες ΓΤΠ.

1 hour ago, broxopios said:

Ένα πράγμα έχει γίνει κουραστικό. Οι αποσυνδέσεις στο PC επειδή κάτι ενεργοποιείται (κάποια ειδοποίηση δεν ξέρω) και με πετάει έξω λέγοντας ότι έχω πατήσει alt+tab. Έχω κλείσει τα πάντα. ότι μπορώ να κλείσω τέλος πάντων.

Όσοι είστε σε PC δεν έχετε παρόμοιο πρόβλημα; Τις τελευταίες 3 μέρες έχω 5 αποσυνδέσεις με τις 2 πριν λίγο. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω. Είναι ξενέρωμα. 

Σε πετάει σε windowed ή σου βγάζει μόνο το μήνυμα ότι έφυγες από full screen και γίνεται disconnect;; Μεταξύ μας ε, απλά πραγματάκια που θα μπορούσε να είχε κάνει η ΚΟΝΑΜΙ εδώ και χρόνια για μας που παίζουμε στο PC ώστε να αποτρέψει τουλάχιστον στο να κλέβουν και οι γλάστρες.

21 minutes ago, BasilhsGR said:

Σε πετάει σε windowed ή σου βγάζει μόνο το μήνυμα ότι έφυγες από full screen και γίνεται disconnect;;

Μου βγάζει το μήνυμα οτι έφυγα απο φουλ screen. Αλλά όντως βγαίνει και από full screen. Σαν να πάτησα το κουμπί των Windows. Μάλλον όμως καποια ειδοποίηση πρέπει να φταίει. Τις έχω απενεργοποιήσεις κιόλας. Δεν ξέρω τι παίζει. Δεν είναι οτι χάνω, αλλά κυρίως το ότι δεν παίρνω τα coins και τα experience points. 

15 hours ago, SkyloMethIR said:

Χθες βραδοξημερωμα πρέπει να ήταν το script mode ενεργοποιημένο. 

Δεν εξηγείται αλλιώς 4 ματς, όλα ίδιο προφίλ, 3 ήττες με σκορ πόλο και ανατροπές αδιανόητες, και μια νίκη περιπάτου να γίνεται νίκη στο τσακ ελέω σεναρίου. 

Για την ιστορία:

4-5 (Από 2-0, 2-4, 4-4, 4-5) , 3-5 (0-3, 3-3, 3-5), 5-6 (2-0, 2-3, 4-3, 4-5, 5-5, 5-6), 4-3 (4-0, 4-3 με 3 γκολ από το 85' και μετά...)

Μου έχουν ξανάρθει μεγάλα σκορ, αλλά τόσα μαζεμένα και με τέτοια δραματική αλλαγή συνθηκων στο ματς, δεν υπήρξε. 

Υ.Γ. Για να διασκεδάσω λίγο με τα φρι κοινς της ΚΟΝΑΜΙ, έπαιξα κι ένα από εκεί μόλις μου έδωσε Ινσινιε. 3-0 στο 15' με show Κριστιάνο. 3 δοκάρια ως το 45'. Δεύτερο ημίχρονο, ok, γέλαγα πραγματικά με την παρωδία που έβλεπα. Ο ανύπαρκτος αντίπαλος ξαφνικά τούρμπο (ο οποίος έπαιζε gegen press από το 1ο λεπτο), ότι γελοιοδεστερο συνέβαινε σε Κουρτουα, Χουμελς, Σέρχιο Ραμος πίσω, και Κριστιάνο μπροστά, και κάπως έτσι 3-1 στο 75, 3-2 στο 89, 3-3 στο 91, 3-4 στο 93, και σβήσιμο του ps4 επιτόπου πριν λήξει η γελοία παρωδία της κοναμουλας. 

Τετιου ειδους ψευτοανατροπές στο φιφα οφειλοντε στο κουσουρι που εχει το παιχνιδι οnline εδω και χρόνια που οσο περναει η ωρα στα ματς η ομαδα σου βαρένει αποχτοντας one side delay ενω του αντιπάλου συνεχιζει ακάθεκτη εχοντας αψογο gameplay.

Πχ οτι σουταρει ο αντιπαλος θαμπαινει μεσα, θα κερδιζει 5 σερι κοντρες μεχρη να βαλει γκολ, εσυ θα εχεις button delay, αργες , κολημενες πάσες, οι αμυντικοί σου θα μαρκαρουν με τα ματια κτλ

Οταν συναντω τετια ματς με το που με ισοφαριζουν βαζω επιτιδες αυτο γκολ και  quitαρο. 

Σε καποιους δεν συμβαινει αυτο παροτι ζουμε στην ιδια χωρα. 

Το να βρεις ματς online με καλο και δικαιο συνχρονισμο που να διατηριθει ως το τελος ειναι κατι σπάνιο. Τα δυκτια ειναι μουφα σε πολές συνοικειες και γειτονιες και το φενομενο το βιωνεις παιζοντας ακόμα και με έλληνες.

Οταν σου τυχαινουν τετια broken ματς συν το momentum που δινει το παιχνιδι σε οποιον ειναι πισω στο σκορ ειναι ο απολυτος συνδιασμός για να βιώσεις στιγμές αποιρου κάλους 😁

Κάποτε που έπερνα τηλεφωνα και διαμαρτηρωμουν στην αιτερια παροχης ιντερνετ για αυτό το σίχαμα που συμβαινει στο online του φιφα ενας υπαληλος με συνδεσε υπο μορφη δοκιμης για 3ς ωρες με free ευρος. Δηλαδη ειχα το μαξιμουν   bandwitch της γραμμης....

Το αποτελεσμα? 30 σερι νικες στα rivals με το καλυτερο οnline gameplay που ειχα ποτέ στη ζωη μου.

Quitaριζαν οι αντιπαλοι αντι να quitαρω εγω διοτι τους εκανα γιογιο.

Ο λόγος που έχω σταματησει να παιζω φιλικα ματς οnline ειναι οταν διαπιστωσα το πόσο ματαιη ειναι η κατάσταση να παιζεις ενα παιχνιδι που στην ουσία δεν ελενχετε η εκβαση των ματς απο το αν εισαι καλός αλλά απο τα σαπιοδύκτια του ιντερνετ στην χώρα μας. 

Edited by Mitropoulos1

11 hours ago, broxopios said:

. Δεν είναι οτι χάνω, αλλά κυρίως το ότι δεν παίρνω τα coins και τα experience points. 

αμα σου συνεχιστει αυτο θα σου ερθει και το  "mini ban" απο την εα το οποιο θα σου κοψει ενα ποσοστο απο τα coins που παιρνεις για καποιες μερες (1-2)

Edited by TOL1S

19 hours ago, broxopios said:

Στα του FUT μάλλον πρέπει να επενδύσω σε άμυνα. Σκέφτομαι για αρχή και μόλις πάρω τα coins των rivals να χτυπήσω τον Lucas Hernandez και ύστερα να αναβαθμίσω τα 2 μου ακραία μπακ. Λέω για Mendy της Ρεαλ και απέναντι τον Semedo της Μπάρτσα. Μελλοντικά παρτενέρ του Hernandez λέω για Lenglet αλλά είναι τσουχτερή η τιμή του. 

Στο κέντρο είμαι καλά. Έχω Matuidi με Sissoko και αλλαγή τον Ndombele. Για CAM έχω Benzema (αποδίδει καλά εκεί), αλλά όταν παίζω με 2 CAM δεν έχω κάποιον ισάξιο. Υπάρχει ο Aouar, Ikone αλλά θα ήθελα κάποια στιγμή να πάρω κάτι δυνατό. Τι προτείνετε; 

Μπροστά μέχρι στιγμής το δίδυμο Yedder & Martial πάει καλά. 

Χθες αγόρασα τον Lenglet. Έπαιξα λιγότερα από 10 ματς. Δεν είναι επίπεδα πάνω από τον Hernandez. O Hernandez είναι γρήγορος αλλά πάρα πολλές φορές χάνει τις κόντρες με τους επιθετικούς.

Τον Mendy Θα τον κρίνω σαν αντίπαλο δεν τον έχω αγοράσει. Σε πάρα πολλά ματς είναι απροσπέλαστος νομίζω είναι 1 κλικ πάνω από τον roussilon που έχω.Μάλλον θα πέσουν τα κοινς για την απόκτηση του.

Εγώ άλλαξα το σύστημα γιατί βαρέθηκα με το παλιό και πήγα σε κάτι πιο επιθετικό. Έχω κορυφή Benzema και στο CM τον Cyprian. Μάλλον θα στείλω Cm τον Benzema Και θα βάλω κανενα τρεχαντίρι μπροστά .

https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=fl73LNEEnRTTr:FFA20PS4

7 hours ago, TOL1S said:

αμα σου συνεχιστει αυτο θα σου ερθει και το  "mini ban" απο την εα το οποιο θα σου κοψει ενα ποσοστο απο τα coins που παιρνεις για καποιες μερες (1-2)

Και κερατάς και δαρμένος. Μάλιστα. Τα περίεργα του pc. Που θα πάει 1 χρόνος έμεινε για το ps5. 

3 hours ago, JrdGr said:

Χθες αγόρασα τον Lenglet. Έπαιξα λιγότερα από 10 ματς. Δεν είναι επίπεδα πάνω από τον Hernandez. O Hernandez είναι γρήγορος αλλά πάρα πολλές φορές χάνει τις κόντρες με τους επιθετικούς.

Τον Mendy Θα τον κρίνω σαν αντίπαλο δεν τον έχω αγοράσει. Σε πάρα πολλά ματς είναι απροσπέλαστος νομίζω είναι 1 κλικ πάνω από τον roussilon που έχω.Μάλλον θα πέσουν τα κοινς για την απόκτηση του.

Εγώ άλλαξα το σύστημα γιατί βαρέθηκα με το παλιό και πήγα σε κάτι πιο επιθετικό. Έχω κορυφή Benzema και στο CM τον Cyprian. Μάλλον θα στείλω Cm τον Benzema Και θα βάλω κανενα τρεχαντίρι μπροστά .

https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=fl73LNEEnRTTr:FFA20PS4

Καλός δηλαδή ο Lenglet ε; Καποια στιγμή θα ενταχθεί κι αυτός. Καλά έπαθα πλάκα χθες με τον van Dijk. Τον πέτυχα σαν αντίπαλο. Απλά κατάπιε οποία προσπάθεια επίθεσης έκανα. Τούμπανος. 

Σου προτείνω τον Yedder. Φοβερός μπροστά. Όμως είμαι σίγουρος ότι θα κάνει και για CAM. 

45 minutes ago, broxopios said:

Και κερατάς και δαρμένος. Μάλιστα. Τα περίεργα του pc. Που θα πάει 1 χρόνος έμεινε για το ps5. 

Καλός δηλαδή ο Lenglet ε; Καποια στιγμή θα ενταχθεί κι αυτός. Καλά έπαθα πλάκα χθες με τον van Dijk. Τον πέτυχα σαν αντίπαλο. Απλά κατάπιε οποία προσπάθεια επίθεσης έκανα. Τούμπανος. 

Σου προτείνω τον Yedder. Φοβερός μπροστά. Όμως είμαι σίγουρος ότι θα κάνει και για CAM. 

Ναι είναι καλός δεν ξέρω αν αξίζει τα 100κ+ coins. Τον yedder είχα μία κρυφή ελπίδα πως θα μου τον πετούσε από τα γουλου rewards.... Έμεινα με την ελπίδα. :cry:

Θα δω τι θα βγάλω αύριο κ ανάλογα θα κινηθώ.

Θέλω Τρεζεγκε καντε Dessaily και Vieira..... Να νιώσω πως παίζω κ εγώ ΦΙΦΑ 98...Να θυμηθώ τις όμορφες εκείνες εποχές. 

• Like 2

3 απογευματινά ματς μετά το update.

Δε ξέρω αν είναι placebo, αν είναι λόγω απογεύματος, αν όντως έφτιαξε κάτι. Καλύτερα συμπεράσματα θα βγάλω στη μεταμεσονύχτια εξόρμηση μου.

1ο ματς, τυπάκος από αυτούς που θέλεις ειλικρινά να τους έχεις μπροστά σου και να τους αρχίζεις στα μπουνίδια μέχρι να γίνουν μελιτζάνες! Έπαιζε και με τη μισητή Ρεάλ σε όλα, γήπεδο, εμφάνιση, 11αδα...Τσαλιμάκια, τακουνακια, όλα τα ανούσια αλλά σπαστικά σκιλς, συνέχεια ρε φίλε όμως! Αφού έκανε 10 σουτ στο γάμο του καραγκιόζη και σουτ προπόνησης στον Τερ Στεγκεν, προσπαθούσα να παίξω ορθολογικά. Εκεί κατάλαβα ότι κάτι άλλαξε υπέρ αυτών που θέλουν να παίξουν μπάλα. Προηγουμαι 1-0, ισοφαρίζει με κόρνερ κεφαλιά, και συνέχισε τις μ@λ@κιες. Στο 80' κάνω στην κόντρα το 2-1, έμεινε και με 10 ο βλάκας για κλάδεμα.

2ο ματς, πλήρως ισορροπημένο, ωραίος αντίπαλος, ισοπαλία 3-3 πικρή γιατί το έφαγα στο 90'+. Απόλαυσα όμως μπάλα!

3ο ματς, επικό παιχνίδι. Βρέθηκα να χάνω από το πουθενά με 2 τραγικά μου λάθη 0-2 στο 10'. Έπαιξα ίσως από τα καλύτερα ματς μου, ο αντίπαλος εξαιρετικός, 2-2 ημίχρονο, 4-2 νίκη τελικό.

Δε ξέρω, μου βγήκε ποδοσφαιρίλα! Ίσως είμαι υπερβολικός, ίσως επηρεάστηκα από το σεντόνι που διάβασα των notes του title update. Τα μεσάνυχτα καλύτερα συμπεράσματα...

Υ.Γ. Το απίστευτο της ιστορίας, στο 4-2 έπαιξε το τελευταίο του ματς ο δανεικός Μπενζεμά με χατ τρικ! Γενικά σε 8 ματς που τον είχα, έβαλε 10 γκολ... Είπαμε πάω για Σουαρεζ... Ανοίγω πακέτο δώρο από task με 12 rare items, και ΤΣΑΑΑΑΚ! 1ος 1ος και καμαρωτός ο Καρίμης! 😜 

Μας τρολαρεις μωρή ΕΑ !

• Like 2

ΕΑ  αύριο ξέρεις.... KYLIAN!!!!  

• Like 1

Μέχρι τις 5 τα ξημερώματα, σύνολο 11-1-3.

2 νίκες μου άδικες, και μάλιστα με 3-1 και 5-2, ο άλλος άξιζε να με διαλύσει. 

2 ήττες μου τραγικές, όπως οι νίκες μου για τον αντίπαλο.

Τι παιχνίδι έχει ανέβει πάρα πολύ. Στα 10 ματς, θα φας τη χλαπατσα 2-3 φορές (σκριπτ, μομεντουμ, delays)  χάσεις νικήσεις.

Γενικά αν φτιάξεις καλή ομάδα, όχι απαραίτητα τούμπανα, τη στρώσεις,  αποκτήσει χημεία πλήρη, εφαρμόσεις συστήματα και τακτικές που ταιριάζουν στους παίκτες που έχεις (το ΤΕΡΑΣ μου ο Ροντριγκο έχει 127 γκολ σε 130 ματς, όλα rivals), μάθεις να ελέγχεις νεύρα και ν διαχειρίζεσαι τις παπαριές του παιχνιδιού, τότε είσαι άρχοντας και θα απολαύσεις πραγματικά την εμπειρία του FUT στο FIFA20. 

Υ.Γ. Πιο μεγάλη ευχαρίστηση να ρίχνεις 5αρες και 7αρες σε ανύπαρκτους που έχουν ομάδα αξίας σε αληθινά ευρώ, πάνω από 1500, δεν υπάρχει!

• Like 2

Φέτος ελεγα να μην κάνω γνκ sbc παικτών (έκανα μόνο ένα πολύ φτηνό μέχρι στιγμής εκείνο της Γαλλίας) αλλά αυτός ο Πικέ που βγήκε σμρ φαίνεται καλή κάρτα για 100κ πιστεύω και θα κρατήσει καιρό στην ομάδα. Πιστεύετε αξίζει να τον κάνουμε; Με προβληματίζει λίγο το acceleration που έχει και τα work rates του που είναι M/H αν είδα καλά . Τον έχει κάνει μήπως καποιος να μας πει καμία γνώμη; 

Επίσης στους icon swap λέω να πάω για Φέρντιναντ οπότε αν κάνω κ Πικέ σκέφτομαι θα μαι καλυμμένος για πολύ καιρό στα στόπερ

Το μόνο που λίγο με πρόβληματιζει είναι μη βγει μάπα το καρπούζι με Πικέ και κλαίμε το 100χιλιαρο χεχεχ