Jump to content
ELBarto-3-

FIFA 20 - Career Mode Topic

Recommended Posts

@TOL1S H Rennais εχει τρομερα γρηγορη ομαδα μεσοεπιθετικα συν την παικταρα τον Γιοχανσον :D  Παντως ο Gnagnon στην αμυνα επειδη τον ειχα Σεβιλη περυσι ειναι αρκετα δυναμικος. Περιμενω να σε δω ειλικρινα αναλαμβανεις ομαδα με προσδοκιες.

@ELBarto-3- Eσενα τωρα ελεγα να μην σου γραψω μιας και σε τρωω στην μαπα αλλα νταξ :D Η ομαδα σου πιστευω ειναι η μονη που μπορει ειλικρινα να εκθρονισει την Παρι οποτε αυτο απο μονο του λεει πολλα φιλε. Μεμφις για μενα αρρωστια μαρεσει πολυ και το ξερεις οπως και οοι Αουαρ , Τραορε και ο Αντωνακης σου.  Με το νεο γηπεδο πιστευω θα σου δωσει μεγαλη ωθηση να κανεις απιστευτα πραγματα..ειναι διαφορετικο να εχεις το σπιτι σου. ;) 

____________________________________________________________________________________________________________________________

Παμε στα δικα μου για την ΟΜαρα μου...

Λοιπον και φετος η ομαδα ειναι μια χρυση μετριοτητα δυστυχως μιας και η διοικηση δν εκανε τις απαρραιτητες κινησεις να εκτοξευτει..οπως και να χει η λατρεια που λεγεται Μπενεντετο ειναι ενας λογος να δεθω και να πορωθω ακομη πιο πολυ με την ομαδα μου! ΑΛΗΤΗΣ μεγαλος!

Related image

Απο εκει και περα η αμυνα μου ειναι αυτη που ποναει περισσοτερο οποτε με οσο μπατζετ μου δοθει τον Γεναρη θα προσπαθησω να ριξω εκει χρημα και να κανω εξυπνες κινησεις. Φυσικα και στα χαφ η πωληση (κακιστη ) τους Λουιζ Γκουσταβο αφηνει την ομαδα χωρις ''κοφτη'' στα χαφ.

Οποτε και εκει θα κινηθουμε....οπως και να χει στοχος για την ομαδα η 3αδα για να βγουμε ΤΣΛ και το κυπελλο Γαλλιας . Απο κει και περα φετος μειναμε χωρις Ευρωπη οποτε το βαρος πεφτει εντος συνορων.

Aρχηγος η δευτερη λατρεια μου ο Δημητρακης!

Related image

ALLEZ L'OM

Image result for olympique de marseille  commandos

Edited by Diegito21
  • Love 3
  • Like 1

8 hours ago, ELBarto-3- said:

Πες μας ποιο γηπεδο θα βαλεις στην ομαδα για εδρα, για να σε ακολουθησω και σε αυτο.

βλεποντας το γηπεδο της ρεν απο ψηλα μου μοιαζει με μικρογραφια  του ναου της νιουκαστλαρας,αλλα επειδη δεν μπορει να μπει,καταληγω ειτε να αφησω το default που ειναι το stade municipal,ειτε να βαλω το eastpoint arena

routedelorient2.jpgmaxresdefault.jpg

• Like 2

@TOL1S @ELBarto-3- @Diegito21 Και οι τρεις έχετε πάρει δυναμικές ομάδες που με σωστά βήματα μπορούν να εκθρονίσουν την Παρι και να έχουν πολύ ωραίες πορείες στην ευρωπη , Η σταθερότητα της ομαδας σας θα το δείξει αυτο.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Στην δικιά μου περίπτωση πάλι ειναι πιο δύσκολα τα πράγματα με την Montpellier

70251203_2315873435328024_79195279498569

Απο την μια εχω για βασικο CB εναν 42χρονο που ειναι και αρχηγος, απο την αλλη η ομαδα με βασικο συστημα το 3-5-2 και χωρίς καθόλου επιθετικούς στα άκρα ωστε να δοκιμασω και αλλα συστηματα.

Δύσκολο σύστημα και με οχι τοσο ποιοτικούς παίχτες, ειναι θέμα αυτο. Εφυγαν το καλοκαιρι ο βασικος μου τερματοφυλακας (Benjamin Lecomte) για το Μονακο το βασικο μου δεξι μπακ (Ruben Aguilar) για Μονακο και αυτος. Το μονο σιγουρο ειναι οτι θα εχω πολυ δουλεια. 

ΣΤΟΧΟΣ: EUROPA LEAGUE

Στην αρχη της καριέρας απενεργοποιώ την πρώτη μεταγραφική περίοδο,πιστεύω είναι πιο ρεαλιστικό, εσείς την χρησιμοποιειτε ?

Edited by Markosxan
  • Like 4

26 minutes ago, Markosxan said:

Στην αρχη της καριέρας απενεργοποιώ την πρώτη μεταγραφική περίοδο,πιστεύω είναι πιο ρεαλιστικό, εσείς την χρησιμοποιειτε ?

εγω το αφηνω οπως ειναι,αλλωστε η φιλοσοφια μου ειναι να παιζω 1η σεζον με την υπαρχουσα ομαδα με προσθηκες παικτων σε θεσεις που δεν εχουν,πιστευω οτι ετσι ειναι σωστοτερο και  οχι με το που παρω μια ομαδα να την ξηλωσω και να φερω 15 παικτες.

απο εκει και περα στην διαρκεια της σεζον βλεπω ποιος μου κανει η οχι και ωστε να κλεισω pc η μεταγραφες για το επομενο καλοκαιρι. επισεις στο ξεκινημα π.χ. αν η ομαδα εχει 5 επιθετικους και εγω παιζω με συστημα που εχει 1 επιθετικο τοτε θα πουλησω τους 2.αν στην ομαδα εχει 2 δεξια μπακ και ας ειναι μετριοι θα παραμεινω ως εχει,αν παλι θελω να παιξω με cdm και δεν εχει κανεναν τοτε θα παρω σιγουρα εναν.

εγω εχω την τρελα να οριζω και καποιους κανονες,ας πουμε οι παικτες να ειναι απο το γαλλικο πρωταθλημα αν χρειαστει να συμπληρωσω το ροστερ στο ξεκινημα.

στο φιφα 19 με την φορτουνα κολωνιας οι κανονες ειχαν ως εξης.

οσο παρεμεινα στην 3η κατηγορια θα αγοραζα μονο γερμανους παικτες απο την 3η κατηγορια

στην 2η κατηγορια παικτες απο την 2η και 3η κατηγορια  γερμανιας χωρις περιορισμο εθνικοτητας

και στην μπουντεσλιγκα κανενας περιορισμος,αγορα απο παντου.

Edited by TOL1S
  • Love 3
  • Like 1

@Markosxan Kαι εγω αυτο κανω φιλε απενεργοποιω την πρωτη περιοδο στις μεταγραφες το καλοκαιρι. Τα περασμενα χρονια σιμαρα και την πρωτη σεζον αλλα απο φετος οχι. Οποτε ετσι πιστευω και εγω γινεται πιο ρεαλιστικο και ξεκινας με το ροστερ που εχεις. 

Για την ομαδα σου εχουμε ντερμπι του Νοτου εμεις οι δυο :D Oντως ειναι δυσκολο ειδικα η φυγη Αγκιγιαρ ηταν χτυπημα στα δεξια αλλα ποτε δεν ξερεις θα παιζεις σιγουρα χωρις αγχος μιας και οτι μπορεις να παρεις και να βγεις πιο ψηλα θα ειναι καλο. Περιμενω να σε δω φιλε! Καλωσηρθες!

• Love 1
  • Like 1

8 hours ago, TOL1S said:

βλεποντας το γηπεδο της ρεν απο ψηλα μου μοιαζει με μικρογραφια  του ναου της νιουκαστλαρας,αλλα επειδη δεν μπορει να μπει,καταληγω ειτε να αφησω το default που ειναι το stade municipal,ειτε να βαλω το eastpoint arena

routedelorient2.jpgmaxresdefault.jpg

Άσε το Municipal, γιατί το Eastpoint το βάζω στην Μπορντό συνήθως 😂

@Markosxan Εγώ δεν απενεργοποιώ αλλα τώρα περισσότερο για τις αντίπαλες ομάδες καθώς εγώ δεν κάνω μεταγραφες το πρώτο καλοκαίρι 

να θυμισω οτι φετος εχει αλλαξει η καριερα,το μεγαλο ροστερ θα ειναι προβλημα,παικτες που δεν παιζουν θα ειναι δυσαρεστημενοι και θα μπαινουν μονοι τους στην transfer list χωρις να μπορουμε να τους μπλοκαρουμε,επισεις θα εχουμε μουρμουρες και αν δεν κανουμε rotation,θα πεφτει το morale τους.

• Like 4

FIFA 20 PLAYER RATINGS: CAREER MODE HIGHEST POTENTIAL https://www.ea.com/games/fifa/fifa-20/news/fifa-20-player-ratings-career-mode-highest-potential

1. Kylian Mbappe - Paris Saint-Germain | 95 Potential OVR

2. Matthijs de Ligt - Piemonte Calcio | 93 Potential OVR

3. João Félix - Atlético de Madrid | 93 Potential OVR

4. Leroy Sané - Manchester City | 92 Potential OVR

5. Gianluigi Donnarumma - Milan | 92 Potential OVR

6. Kai Havertz - Bayer 04 Leverkusen | 92 Potential OVR

7. Jadon Sancho - Borussia Dortmund | 92 Potential OVR

8. Vinícius Jr. - Real Madrid | 92 Potential OVR

9. Frenkie de Jong - FC Barcelona | 91 Potential OVR

10. Ousmane Dembélé - FC Barcelona | 90 Potential OVR

11. Phil Foden - Manchester City | 90 Potential OVR

12. Luka Jović - Real Madrid | 89 Potential OVR

13. Trent Alexander-Arnold - Liverpool | 89 Potential OVR

14. Lautaro Martínez - Inter | 89 Potential OVR

15. Houssem Aouar - Olympique Lyonnais | 89 Potential OVR

16. Lucas Paquetá - Milan | 89 Potential OVR

17. Moise Kean - Everton | 89 Potential OVR

18. Rodrygo - Real Madrid | 89 Potential OVR

19. Sandro Tonali - Brescia | 89 Potential OVR

20. Dominik Szoboszlai - RB Salzburg | 89 Potential OVR

• Love 2

55 minutes ago, TOL1S said:

15. Houssem Aouar - Olympique Lyonnais | 89 Potential OVR

1200-L-ligue-1.jpg

Θα περασουμε καλα. ;) 

• Haha 1

Mεταγραφες, παντα κλειστες πρωτη σεζον, παιδια. Υπαρχουν παιχτες σε καθε ομαδα, που ενω στην πραγματικοτητα μπορει να μην αποδιδουν αλλα στο παιχνιδι πολλες φορες ειναι κρυφα διαμαντακια. Εμενα μου αρεσει να δινω ευκαιριες και να βλεπω στις ομαδες μου τι γινεται και τον Γεναρη κανω τις πρωτες κινησεις.

Τωρα, στα της ASSE, εγω πλανο δεν θα αποκαλυψω ακομα. Περισσοτερα στην συνεντευξη τυπου για την παρουσιαση μου στις 27 Σεπτεμβρη. 😁

Edited by Dimokritos
  • Like 2
  • Haha 2

1 hour ago, Dimokritos said:

Mεταγραφες, παντα κλειστες πρωτη σεζον, παιδια. Υπαρχουν παιχτες σε καθε ομαδα, που ενω στην πραγματικοτητα μπορει να μην αποδιδουν αλλα στο παιχνιδι πολλες φορες ειναι κρυφα διαμαντακια. Εμενα μου αρεσει να δινω ευκαιριες και να βλεπω στις ομαδες μου τι γινεται και τον Γεναρη κανω τις πρωτες κινησεις.

Τωρα, στα της ASSE, εγω πλανο δεν θα αποκαλυψω ακομα. Περισσοτερα στην συνεντευξη τυπου για την παρουσιαση μου στις 27 Σεπτεμβρη. 😁

Απο Δευτερα 23/9 θα μπορεις να το βρεις, αν ψαξεις καλα.

• Love 1

42 minutes ago, ELBarto-3- said:

Απο Δευτερα 23/9 θα μπορεις να το βρεις, αν ψαξεις καλα.

Το παιχνιδι εννοεις; Το εχω κανει preorder αλλα απο 27 ανοιγουν οι servers για την απλη εκδοση.

Edited by Dimokritos

οι σερβερ ανοιγουν σε 5 μερες με τo ea access,επισεις δεν εχει σχεση αν εχεις απλη εκδοση η την ακριβη,ολα το ιδιο ειναι ,α και δεν χρειαζεσαι σερβερ για να παιξεις καριερα,μονο για το ονλινε ειναι.

κατι αλλο τωρα,εχετε παρατηρησει οτι εφτιαξαν την διαιτησια ?

δεν λεω οτι τα σφυραει ολα αλλα επιτελους δινει και σε εμας φαουλ.σε καμια 20-25 ματς που εχω παιξει εως τωρα κερδισα 3 πεναλτι,οσα ειχα κερδισει 1 χρονο στο 19 ,εδωσε 6-7 κιτρινες στην cpu (δινει κιτρινες γενικα στα φαουλ,πολυ καλο αυτο για εμενα) οσες κιτρινες εχει δωσει στα φιφα 17-18-19 μαζι.

• Like 1

μου κανει εντυπωση που κανεις δεν εχει αναφερει απο ισπανια την ιστορικη deportivo la corunia 😎

57 minutes ago, TOL1S said:

οι σερβερ ανοιγουν σε 5 μερες με τo ea access,επισεις δεν εχει σχεση αν εχεις απλη εκδοση η την ακριβη,ολα το ιδιο ειναι ,α και δεν χρειαζεσαι σερβερ για να παιξεις καριερα,μονο για το ονλινε ειναι.

κατι αλλο τωρα,εχετε παρατηρησει οτι εφτιαξαν την διαιτησια ?

δεν λεω οτι τα σφυραει ολα αλλα επιτελους δινει και σε εμας φαουλ.σε καμια 20-25 ματς που εχω παιξει εως τωρα κερδισα 3 πεναλτι,οσα ειχα κερδισει 1 χρονο στο 19 ,εδωσε 6-7 κιτρινες στην cpu (δινει κιτρινες γενικα στα φαουλ,πολυ καλο αυτο για εμενα) οσες κιτρινες εχει δωσει στα φιφα 17-18-19 μαζι.

Μονο που το EA Access πρεπει να το πληρωσεις. Και ναι μεν το απλο ειναι φθηνο αλλα σου δινει μονο 10 ωρες gameplay. Το Premier για μενα δεν αξιζει, για να παιξεις 4 μερες νωριτερα. Ασε που οσοι παιζουν νωριτερα θα παιζουν χωρις το day 1 patch, οποτε 27.

Edited by Dimokritos

τα εχεις μπερδεψει λιγο,το ea access ειναι συνδρομη της εα,γενικα συμφερει να κανει καποιος μια ετησια διοτι μπορεις να παιξεις ΟΛΑ τα παιχνιδια της ea ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ,εκτος απο τους νεοτερους τιτλους που μπαινουν μετα απο ενα διαστημα,ομως στους νεοτερους τιτλους,βλεπε φιφα 20 σου επιτρεπουν 10 ωρες παιχνιδιου πριν την κυκλοφορια του παιχνιδιου.

οι εκδοσεις του φιφα δεν εχουν καμια σχεση με τις 10 ωρες,εξτρα βλακειες για το fut σου προσφερουν,ακομα και οι 3 μερες νωριτερα να παιξεις ειναι να ειχαμε να λεγαμε,αν μπορεις σημερα να βρεις το παιχνιδι παιζεις κανονικα,καποια καταστηματα θα πουλανε ολες τις εκδοσεις την ιδια μερα (3 μερες νωριτερα),εκτος απο τα μεγαλα που θα τα βγαλουν τις ημερες κυκλοφοριας,οσο το day one patch,θα βγει στις 19 με το ea access.

15 minutes ago, TOL1S said:

τα εχεις μπερδεψει λιγο,το ea access ειναι συνδρομη της εα,γενικα συμφερει να κανει καποιος μια ετησια διοτι μπορεις να παιξεις ΟΛΑ τα παιχνιδια της ea ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ,εκτος απο τους νεοτερους τιτλους που μπαινουν μετα απο ενα διαστημα,ομως στους νεοτερους τιτλους,βλεπε φιφα 20 σου επιτρεπουν 10 ωρες παιχνιδιου πριν την κυκλοφορια του παιχνιδιου.

οι εκδοσεις του φιφα δεν εχουν καμια σχεση με τις 10 ωρες,εξτρα βλακειες για το fut σου προσφερουν,ακομα και οι 3 μερες νωριτερα να παιξεις ειναι να ειχαμε να λεγαμε,αν μπορεις σημερα να βρεις το παιχνιδι παιζεις κανονικα,καποια καταστηματα θα πουλανε ολες τις εκδοσεις την ιδια μερα (3 μερες νωριτερα),εκτος απο τα μεγαλα που θα τα βγαλουν τις ημερες κυκλοφοριας,οσο το day one patch,θα βγει στις 19 με το ea access.

Το παιχνιδι μπορεις να το κανεις preload απο τις 16 του μηνα αλλα μεχρι τις 24 δεν μπορεις να το ανοιξεις καθως ειναι κλειδωμένο. Στις 24 ανοιγει για αυτους με το access και στις 27 για τους υπολοιπους. Και να εχεις τον δισκο ή το παιχνιδι γενικα δεν γινεται να παιξεις πιο πριν αφου, το παιχνιδι στο PC ανοιγει αποκλειστικα απο το Origin και η επιλογη του launch ειναι γκριζαρισμενη. Εγω αυτη την στιγμη εχω το παιχνιδι, αφου το εχω κανει preorder απο το Origin αλλα δεν θα μπορεσω να το παιξω μεχρι τις 27 που θα το ξεκλειδωσει η EA για ολες τις εκδοσεις. Φανταζομαι κατι αντιστοιχο συμβαινει και στις κονσολες.

https://www.manchestereveningnews.co.uk/sport/gaming/fifa-20-come-out-release-16752310

Edited by Dimokritos
  • Like 1

13 minutes ago, Dimokritos said:

Φανταζομαι κατι αντιστοιχο συμβαινει και στις κονσολες.

εδω ειναι η διαφορα σε αυτα που λεμε,στις κονσολες με δισκακι δεν σε ακουμπαει κανεις,παιξε απο σημερα,σε digital ειναι οπως τα λες.

• Like 2

13 hours ago, Dimokritos said:

Το παιχνιδι εννοεις; Το εχω κανει preorder αλλα απο 27 ανοιγουν οι servers για την απλη εκδοση.

Δε μας πολύνοιαζουν οι servers, της καριέρας είμαστε 

• Love 1

Eιχα παρατηρήσει απο youtubers που παιζανε career οτι βρίσκονταν σε offline λειτουργία καθώς παίζανε, ξερει κανεις τον λογο και αν ετσι θα πρεπει να κανουμε και στο 20?   

On 16/9/2019 at 8:09 ΜΜ, Fanis-13- said:

Ωραια ειστε ολοι κατασταλαξατε και κανετε ηδη σχεδια.

Εγω περα απο Νις κανω σκεψεις και για Λιλ η Μονακο.

Θα το μελετησω και θα πεσουν οι επίσημες ανακοινωσεις.

Πριν βγει το παιχνιδι, όμως, σε περίπτωση που κάποιος θέλει κάποιες από τις ομάδες.