Jump to content
ELBarto-3-

FIFA 20 - Career Mode Topic

Recommended Posts

ΜΆΓΚΕΣ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ... 

ΠΟΥ ΕΊΣΑΣΤΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕ...

Εξαιρετικοί όλοι,  χωρίς εξαιρέσεις,  πραγματικά είστε απίθανοι,  ότι δεν έχει να γραφτεί εδώ κάποιους μήνες , το έχετε απογειώσει σε λίγες μέρες ... 

Σέβομαι κάθε γραμμή που γράφετε  όπως και τη διαβάζω του καθένα σας (το καταλαβαίνετε από τα like αυτο)

Έμπαινα κάθε μέρα και πραγματικά ήταν δυστυχία το να μην γράφει κάνεις... και φυσικα δεν φταίνε εμείς αλλά το φετινό ΦΙΦΑ ...

Συνεχίστε δυνατά ρε μάγκες  ολοι  ένα μεγάλο ΜΠΡΆΒΟ  γιατί φέτος μας τσάκισε το ΦΙΦΑ,  μας τσάκισε το παιχνίδι, την παρέα και όλα τα υπόλοιπα. 

Στα δικά μου:

δεν θα κάνω καμία δήλωση,  έχω καβατζοσει από τον γαμπρό μου το παιχνίδι,

πρέπει να του κάνω εγκατάσταση , updates κτλ γιατί το είχα σβήσει το παιχνίδι όταν το είχα δώσει.

Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι ,θα  το δοκιμάσω , λογικά 1-2 μέρες από αύριο και αν μπορώ να παίξω και  κάτσει κάτι,  τότε 

Θα ειμαι και εγώ ξανά στο τοπικ.... αραιά  και που... λόγο το ότι και εγώ δουλεύω κανονικά...

Ελπίζω να βγει κάτι,  γιατί έχω στο νου μου κάτι διαφορετικό,  ίσως κάτι που δεν έχω κάνει μέχρι στιγμής,  κάτι  περίεργο, κάτι καινούριο για μένα ητε πρωταθλημα ητε ομάδα σε θέμα CAREER...

Αυτά παίδες αν δείτε ποστ τότε πάει να πει ότι κάτι πήγε καλά,  αλλιώς θα το ξανά σβήσω και θα του το τρίψω στη μούρη...🤣

Να είστε καλά παίδες και προσοχή...

• Love 3

@Nikolakiz Εισαι ο πρωτος και ο τελευταιος προπονητης της Τορινο, που απολυεται αφ οτου πηρε διπλο στην Γιουβε και πηγε τελικο κυπελλου μονο και μονο για να απολυθει. :D 

Βρηκες την Λετσε ομως, και θεωρω ειναι ενα πολυ μεστο και ενθουσιαστικο project για σενα, ηδη εφερες μπολικο ταλεντο, εχεις ομαδα για Ευρωπη.

Περιμενουμε συνεχεια 

---------------------------------------

Εκανα το Update.

Μπαινω στο παιχνιδι.

bVv31ei.png7X6WXTc.png

Δεν υπαρχει τιποτα.
Ροστερ, save files, Autosaves, τιποτα, ολα στα σκουπιδια.

Δεν εχω λογια, ειληκρινα, δεν εχω λογια.
Δεν ξερω, τι θα κανω, μαγκες.

• Sad 3
  • Dislike 1

Περίεργο ρε συ @ELBarto-3-. Εκανα κ εγω το update κ τα save που ειχα απο πριν δυο ή τρια update, υπήρχαν κανονικά. 

Btw σήμερα ειχε παλι update 1.19. Για δες μηπως τυχόν έφτιαξε τίποτα,  που δε νομίζω βέβαια. 

• Sad 1

@Nikolakiz πραγματικα μεγαλο κριμα μετα την προκριση στο τελικο και το μεγαλο διπλο με γιουβε να σε διωξουν

δεν πειραζει ομως η λετσε ειναι μια μεγαλη ευκαιρια να τους αποδειξεις οτι εκαναν μεγαλο λαθος

εκανες καλες μεταγραφες για τα δεδομενα της ομαδας ξεχωριζει ο αμπραχαμ 

πιστευω οτι θα τα πας καλα !!!!

@desperado αντε κανε το comeback αδερφε λειπουν οι ιστοριες σου απο το τοπικ

@niktsiabe παμε σιγα σιγα να μαζευομαστε και παλι ολοι αδερφε!!!

πολυ ενδιαφερουσα επιλογη ομαδας και ενα πρωταθλημα που εχει σιγουρα ενδιαφερον

στην ευρωπη νταξ η κληρωση ειναι λιγο δυσκολη αλλα μπορεις μια απο τις 2 θεσεις αν εισαι σοβαρος 

οι πωλησεις σου ειναι πολυ καλες ενω μεταγραφικα ξεχωριζει ο μογια που θα δωσει ποιοτητα και εμπειρια στα γκολποστ 

αλλα και οι υπολοιπες ειναι κινησεις ουσιας 

εχεις μια πολυ καλη 11αδα ξεχωριζω τον νταβιντ που εχει τεραστιο ποτενσιαλ αλλα και ο γεωργιανος που εχει πολυ ταλεντο αλλα γενικα εχεις ποιοτητα στην ομαδα 

αγωνιστικα σιγα σιγα θα βρεις ρυθμο το οτι ξεκινησες με ηττα δεν λεει κατι 

ολα θα κριθουν στα πλει οφς εχει δρομο ακομα η σεζον

παμε δυνατα για οτι καλυτερο σε πρωταθλημα και ευρωπη!!!!

@ELBarto-3-  αδερφε ολους τους διαβαζω οπως φυσικα και εσενα

μπορει απο βιασυνη να εγραψα 8 αντι για 4 αυτο δεν σημαινει οτι δεν σε διαβαζω ειπαμε

τωρα στα δικα σου ειναι μεγαλο κριμα που χαθηκαν τα saves ηταν πολυ ωραια η ιστορια του ματουζεκ ομως δεν σε φοβαμαι θα επανελθεις με κατι εξισου ομορφο και εξυπνο!!!!

@Diegito21 παμε στον κιτρινομαυρο φιλο μου!!!!

τι εκανες ρε αθεοφοβεεεεεε!!!!

τι εκανεεςςςςς!!!!!!!!!!!

απιθανος!!!!!!!

καταφερες και εφερες τον Μέσσι στην ομαδα της καρδιας του να κλεισει την καριερα του!!!!!

τεραστια μεταγραφικη που θα σε παει σε αλλο επιπεδο απο την επομενη σεζον

μεγαλη συνηπαρξη με τον μαξι και πιστευω οι δυο τους θα ειναι οι μπροσταρηδες που θα οδηγησουν και παλι τη νιουελς στην κορυφη

φυσικα ξεχωριζει και ο Ντιαζ που ειναι τεραστιο ταλεντο και ο επομενος ηγετης της ομαδας

Η σεζον τελειωσε με αναμεικτα συναισθηματα καθως δεν καταφερες να βγεις σε καποιο κυπελλο ενω ηρθε και η ειδηση της αποσυρσης του μεγαλου Scocco αλλα και του Μπιλια

Μεγαλο ευχαριστω και στους 2 για οσα πετυχαν και προσφεραν στο ποδοσφαιρο αλλα μεγαλη αγαπη για τον Νατσο και για τις χαρες που μας προσφερε φορωντας τα κιτρινομαυρα

Τωρα φορτωσες τη νεα σεζον οπου με την οικονομικη κατασταση της ομαδος εκανες οτι καλυτερο μπορουσες μεταγραφικα

Οστσοζιτς και Χαρα σπουδαια ταλεντα ενω και ο Αμπιλια θα σου δωσει λυσεις στην επιθεση 

αλλα οπως και να εχει ξεχωριζει η επιστροφη του Μεσσι στην 1η του ομαδα

Αγωνιστικα ξεκινησες πολυ δυνατα με τον Μεσσι να κανει πλακα και να δειχνει ετοιμος να σε παρει απο το χερακι και να σε οδηγησει στον τιτλο

Παρα το 1-1 με την παντα επικυνδυνη Λανους ηρθε η νικη με την Αρσεναλ και φυσικα 2 συνεχομενες 4αρες με αυτη στην εδρα της Ρασινγκ να ξεχωριζει και τον Μεσσι να μοιραζει απλοχερα θεαμα

Ενω ακολουθει μεγαλο ντερμπι με Σεντραλ 

Εχει πολυ δρομο η σεζον ακομα ομως ο Μεσσι δεν αστειευται εχει ερθει αποφασισμενος για τιτλο

Με μπροσταρη τον κοντο σαρωσε τα ολααααα!!!!!!!!!!

VAMOOOOSSSSS MAXI,VAMOOOOOSSSS MESSI,VAMOSSSSS NOB!!!!!!!!!!!!!!!

παμε στα δικα μου τωρα.......

μετα και την συνεντευξη τυπου ο ζηκος σηκωσε μανικια καθως ηξερε οτι ειχε πολλη δουλεια μπροστα του 

και ενα απο τα βασικα πραγματα που εκανε ηταν να εχει μια πρωτη επικοινωνια με τους αρχηγους της ομαδας ετσι ωστε να δει και πως τον βλεπουν οι παιχτες αλλα για να τους δωσει την ασφαλεια οτι μπορουν να στηριχτουν πανω του αλλα και οτι πιστευει πολυ σε αυτους αλλα και να κερδισει τον σεβασμο τους

με τον Μανταλο να λεει ; coach ειμαστε πολυ χαρουμενοι που εισαι εδω κοντα μας ξερουμε τι σημαινεις για τον κοσμο της ομαδας και θα κανουμε τα παντα για να κανουμε χαρουμενο και περιφανο και εσενα αλλα και αυτον τον κοσμο

ο Ζηκος θεωρησε οτι πρεπει πολυ να επενδυσει στο κομματι της ψυχολογιας για να μπορει παρει το 100% απο καθε παιχτη του στον αγωνιστικο χωρο και να δημιουργσει ενα οικογενειακο κλιμα στα αποδυτηρια

ενα απο τα πρωτα πραγματα που ζητησε ο Ζηκος ηταν να επενδυθει ενα σημαντικο ποσο στις ακαδημιες της ομαδας ωστε να μπορεσουν με σωστη δουλεια να βγαλουν παιχτες που μελλοντικα θα μπορουν να αποτελουν μελη της 1ης ομαδας και θα μπορουν να της επιφερουν εσοδα

κατι που βρηκε συμφωνο και τον ivic αλλα φυσικα και τον καβουρια της καρδιας μας :D

ο Ζηκος ομως ειχε ζητησει να γινουν και 1-2 μεταγραφικες κινησεις

και εχουμεεεε

hatzidiakos-psv-az_bhnrx2o82qin19myytyd7

ο Παντελης Χατζηδιακος αποτελει την 1η μεταγραφικη κινηση της ομαδας στα 22 του ενας νεος ελπιδοφορος στοπερ σε μια θεση που ο ζηκος ηθελε μεγαλυτερο βαθος 

1,2 μυρια στοιχησε η μεταγραφη του

ο Ζηκος ειχε ζητησει την μεταγραφη ενος ακραιου απο τον ivic και ενα απο τα ονοματα που επαιζαν και αυτη την μεταγραφικη περιοδο ηταν ο tankovic που ηθελε να φυγει απο την χαμαρμπι και ηταν παντου περιζητητος  μετα την φοβερη χρονια που εκανε ομως ηταν μια δυσκολη περιπτωση καθως ο ολυμπιακος ειχε ηδη καταθεσει επισημη προταση και συμφωνα με τα μεσα ηταν κοντα στο να αποσπασει το ναι του

EVKtig0U8AEkJpb?format=jpg&name=small

και ενω ολα τα μεσα ειχαν κλεισμενη την μεταγραφη του Τανκοβιτς στον Ολυμπιακο....

EVK4YN9U8AA7bYQ?format=jpg&name=small

στα 3,4 μυρια η μεταγραφη του (ναι ξερω δεν εχει παιξει ποτε στην ομαδα αλλα ηταν ενας παιχτης που παιζει συνεχεια στα μεταγραφικα σεναρια και που ηθελα πολυ να δοκιμασω)

ετσι η 11αδα μας για φετος ειναι....

EVFUq6HXgAgt53K?format=jpg&name=large

και ο παγκος μας

EVFUsCfWkAENxhq?format=jpg&name=large

παμε σε δραση τωρα

Τσεστοβα - ΑΕΚ 1-3 

ΑΕΚ - Λεγκια 3-0  2 γκολ απο Λιβαγια και ενα του Βερντε εφεραν ευκολη νικη απεναντι σε μια πολυ κακη Λεγκια

Αρκα - ΑΕΚ 0-2

Κρακοβια - ΑΕΚ 1-2

ΑΕΚ - Πογκον 3-0

Γκορνικ - ΑΕΚ 0-2

ΑΕΚ - Γιαγκελονια 3-0

ΑΕΚ - Βισλα 4-1

Γκνανσκ - ΑΕΚ 2-1

ΑΕΚ - Σλασκ 2-0

Η ωρα για το 1ο μεγαλο ντερμπι ειχε ερθει.....

Νικη εβλεπαν τα ΠΑΟΚτζιδικα σαιτς

EVL-V6LXsAIrz9g?format=jpg&name=large

Πιο συγκροτημενα τα κιτρινομαυρα σαιτς τονιζαν τη δυσκολια της αναμετρισης

EVL-V6NWsAAh3h0?format=jpg&name=large

EVFUIjCWkAAYr_m?format=jpg&name=large

Στη συνεντευξη τυπου πριν τον αγωνα ο Ζηκος δηλωσε:

Εχουμε ενα πολυ δυσκολο παιχνιδι μπροστα μας σε μια καυτη εδρα και με εναν απο τους διεκδηκητες του τιτλου ομως ειμαστε ετοιμοι και εγω και οι ποδοσφαιριστες μου για αυτο το ματς δεν φοβομαστε κανεναν και παμε για το διπλο

Δεν μας ξεγελαει η βαθμολογικη κατασταση του ΠΑΟΚ ξερουμε οτι ειναι μια πολυ δυνατη ομαδα και θα σκυλιασουν αποψε για την νικη ομως οι παιχτες μου εχουν χαρακτηρα και πνευμα νικητη και θα δωσουμε τα παντα για το 3ποντο

EVFUJqKXsAEul9G?format=jpg&name=large

Η ωρα για το 1ο ντερμπι εφτασε

και ξεκινησε με τον ΠΑΟΚ εχοντας την αυρα του κοσμου του να μπαινει δυνατα μεσα στον αγωνιστικο χωρο αλλα τον Μπαρκα να βρισκεται σε πολυ καλη βραδια και να κραταει ορθια την ΑΕΚ σε 3 χαρακτηριστικες περιπτωσεις

Και στην αντεπιθεση η ΑΕΚ ανοιξε το σκορ

ο Σιντερσκι ισοφαρισε στο 45' 

ο Αλμπανης ομως στο 70 με ωραιο πλασε εκανε το 1-2 παγωνοντας την τουμπα

ενω θα μπορουσε να ισοφασισει ο ΠΑΟΚ αλλα ο Μπαρκας ειπε οχι σε σουτ του Πελκα και ετσι εμεινε το 1-2

EVFUQ6UXsAINXeY?format=jpg&name=large

EVFUTzlXYAEZgmn?format=jpg&name=large

Μετα τον αγωνα ο Ζηκος δηλωσε: 

ειμα ικανοποιοημενος απο την τεραστια προσπαθεια των παιδιων καναμε μια τεραστια νικη αλλα συνεχιζουμε σαν να μην εχουμε πετυχει τιποτα

τη διαφορα αποψε την εκανε το παθος και η θεληση μας για την νικη καθως και οι δυο ομαδες επαιξαν πολυ καλα

τα πρωτοσελιδα μετα τον αγωνα...

EVMQUtjXkAAZcRK?format=jpg&name=900x900

ΑΕΚ - Βισλα πλοκ 3-1

Μαγικος Λιβαγιααααα

η ωρα για ενα ακομα ντερμπι ειχε φτασει

EVFUc6jXYAEbywK?format=jpg&name=large

Πριν το ματς ο Ζηκος δηλωσε:

ειναι ενα πολυ δυσκολο παιχνιδι απεναντι στον πρωτοπορο και αηττητο Ολυμπιακο αλλα ξερουμε τι εχουμε να αντιμετωπισουμε και ειμαστε απολυτα προετοιμασμενοι.

Για το γεγονος οτι ο Ολυμπιακος ειναι αηττητος ειπε: ειναι μια πολυ καλη ομαδα και παιζουν πολυ καλο ποδοσφαιρο και αυτο κανει ακομα πιο δυσκολο το εργο μας αλλα θα μπουμε αποφασισμενοι για το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα

Για το αν η ΑΕΚ βολευεται με την ισσοπαλια καθως υπαρχει και το ματς του 2ου γυρου αλλα και τα πλει οφς  ειπε: ποτε δεν κατεβαινεις σε ενα ντερμπι με τον Ολυμπιακο για το Χ εχουμε ποιοτητα σαν ομαδα και παμε για το διπλο

EVFUd_DWoAEeYjb?format=jpg&name=large

Το μεγαλο ματς ξεκινησε

και ξεκινησε με γκολ απο τα αποδητηρια για τον Ολυμπιακο με τον φορτουνη στο 3'

ο φοβερος Λιβαγια ομως με 2 γκολ στο 32' και 41' εβαλε την ΑΕΚ μπροστα στο σκορ 

στο ξεκινημα του 2ου ημιχρονου ο Σοαρες ισοφαριζει για τους Ερυθρολευκους με τεραστια ευθυνη Τσιγκρινσκι που εχει χασει ολη τη φαση 

ο Λιβαγια ομως και παλι εκει με το 1ο του Χατ -τρικ σε ντερμπι κανει το 2-3

ο Ολυμπιακος πιεζει ασφυχτηκα και αλλο ενα λαθος του Τσιγκρινσκι φερνει σε θεση βολης τον Σοαρες που κανει το 3-3

Στη συνεχεια ο Ολυμπιακος πιεζει ασφυχτικα αλλα σε 2 φοβερες αντεπιθεσεις οι Μανταλος και Αραουχο εχασαν σπουδαιες ευκαιριες για το 3-4 που παρα λιγο να την πληρωνε το χειρηστηριο απο τα νευρα :D

μια λαθος εκτιμηση του Μπαρκα λιγο αργοτερα σε σουτ του Σουντανι εφερε το 4-3 που ηταν και το τελικο σκορ

EVFUkm5XkAE6O4M?format=jpg&name=large

Μια ηττα που μας εφερε στο -6 απο την κορυφη ομως οπως πηγε το ματς θα μπορουσαν να το παρουν και οι δυο ηταν λιγο πιο τυχερος ο Ολυμπιακος και δικαια χασαμε

Πληρωσαμε και το πολυ κακο Βραδυ του Τσιγκρινσκι που δυστυχως το 50 pace φαινεται αλλα και την κακιστη αντιδραση του Μπαρκα στο 4ο γκολ

EVFUjV2WoAAdBOi?format=jpg&name=large

ο Λιβαγια ομως σε φοβερη κατασταση πηγε μονος του να παρει το διπλο

EVFUnMuWAAAUVbM?format=jpg&name=large

Μετα τον αγωνα ο Ζηκος δηλωσε:

Ειμαι περιφανος απο την προσπαθεια των παιδιων καναμε μια πολυ καλη προσπαθεια και χασαμε στις λεπτομεριες απο εναν πολυ καλο αντιπαλο

Νομιζω οτι αποψε ειδαμε ποιοτικο ποδοσφαιρο απο 2 πραγματικα καλες ομαδες

Στις χαμενες ευκαιριες του Μανταλου και Αραουχο και το αν στερισαν το διπλο ειπε : Ειναι αδικο να την πεσουμε στα παιδια για τις ευκαιριες ολοι εχουμε και τις κακες μας μερες και ο Πετρος και ο Σερχιο ειναι σπουδαιοι ποδοσφαιρηστες δεν ειναι σωστο να τους κρινουμε απο μια ατυχη στιγμη 

Η Νικη φυσικα σχολιαστηκε απο τα σαιτ......

EVQ32ytWoAURH2w?format=jpg&name=large

Ενα ακομα συνεχομενο ντερμπι απεναντι στον Παναθηναϊκό αυτη τη φορα

EVFUpDeX0AAH4cD?format=jpg&name=large

Στη συνεντευξη τυπου ο Ζηκος δηλωσε:

Ενα ντερμπι ειναι παντα ενα δυσκολο παιχνιδι 

Βλεπουμε ολα τα media το καλοκαιρι κανεις δεν υπολογιζε τον Παναθηναικο οτι θα τα παει τοσο καλα ομως με την μεχρι τωρα πορεια του αποδεικνυει οτι ειναι ενας τεραστιος συλλογος με μεγαλη ιστορια

Σιγουρα περιμενουμε ενα σκληρο παιχνιδι με δυνατες μαχες

Δεν εχουμε περιθωριο για απωλεια βαθμων αν θελουμε να μεινουμε ζωντανοι στη μαχη του πρωταθληματος

Το παιχνιδι ξεκινησε με γκολ απο τα αποδητηρια με τον Λιβαγια να κανει το 1-0 πολυ νωρις στο 4' ενω πριν καν συμπληρωθει το 10λεπτο ο Σεκεφελντ εκανε ανοητο πεναλντι αφηνοντας τον Παναθηναικο με 10' και που ο Λιβαγια εκανε το 2-0

Αφηνω εδω το 3-0 με Λιβαγια που εκανε ενα ακομα χατ - τρικ σε ντερμπι και σε 2ο συνεχομενο ματς

ο Χατζηγιοβαννης μειωνει σε 3-1 αλλα ο κατεγιστικος ρυθμος που ειχαμε εφερε αλλα 3 γκολ απο ολιβειρα αυτη τη φορα που πετυχε και αυτος το 1ο του χατ- τρικ σε ντερμπι

και απλα η χαλαροτητα απο το 80 και μετα εφερε 2 γκολ για τον Παναθηναικο στο χορταστικο 6-3

EVFU_H7XkAAFQ0I?format=jpg&name=large

Μεγαλη νικη στο ντερμπι (τις περισσοτερες φασεις τις φαγαμε απο το 75' και μετα με το σκορ στο 6-1)

EVFU7_qX0AE1N-N?format=jpg&name=large

Ο ασταματητος κυριος Λιβαγια

EVFU4ZIXsAAMZBV?format=jpg&name=large

Μετα το περας του ματς ο κοσμος φωναζε ρυθμικα το ονομα του Ζηκου αποθεωνοντας τον Ελληνα προπονητη

EVFU_6qWoAApjSJ?format=jpg&name=large

Στη συνεντευξη τυπου ο Ζηκος δηλωσε:

Ειμαστε πολυ χαρουμενοι για την αποδοση μας στη μεγαλυτερη διαρκεια του αγωνα ειναι μια νικη με την οποια μπορουν να χαρουν οι οπαδοι μας ομως εμεις οπως  κραταμε τους 3 βαθμους και συνεχιζουμε εχουμε δρομο μπροστα μας δεν εχουμε πετυχει τιποτα ακομα

Δεν ηταν καλο που χαλαρωσαμε στο τελος δεν πρεπει να επαναπαυομαστε κατ'ολο το 90' λεπτο οποιο και να ειναι το σκορ

Ειναι μεγαλη χαρα και συγγκινση να ακους τον κοσμο να φωναζει ρυθμικα το ονομα σου σημαινει οτι κατι κανεις καλα

EVFU1JmWAAAp4KA?format=jpg&name=large

Ως μεγαλο κινδυνο για τις αντιπαλες αμυνες παρουσιασε η Αθλητικη Κυριακη τον Λιβαγια οπως βλεπουμε και απο το παραπανω γραφιμα

EVRHAx7X0AAm6cj?format=jpg&name=900x900

Τα πρωτοσελιδα φυσικα εχουν σαν 1ο θεμα τον Ζηκο και την εξελιξη του

Βαθμολογια:

EVFVCbFX0AIJzFi?format=jpg&name=large

Πολυ ανταγωνιστκο το πρωταθλημα με τις 4 Ελληνικες ομαδες να βρισκονται στις πρωτες θεσεις

Εχει πολυ δρομο το πρωταθλημα ακομα αλλα οπως βλεπετε ο Ολυμπιακος παει τρενο δεν εχει ουτε απωλεια μεχρι στιγμης

και με το -6 στην πλατη δεν εχουμε περιθωρια για απωλειες και οτι γινει στα μεταξυ μας παιχνιδια αν θελουμε πρωταθλημα 

τωρα για παιχτες 

Μπαρκας σταθερος μεν αλλα τρωει και κατι κουλα γκολ μερικες φορες

Μπακακης και Χουλτ πολυ καλοι και τιμιοι

Βρανιες μεγαλη λατρεια ο σκυλος δεν τον περνας ευκολα

Τσιγκρινσκι εχει ποιοτητα και εμπειρια αλλα του λειπει η ταχυτητα και ακομα και σε ενα αργο πρωταθλημα οπως ειναι το πολωνικο φαινεται αυτο

Σιμοες μηχανακι στον χωρο του κεντρου 

Κριστιτιτς πολυ μετριος οπως και ο Τανκοβιτς που δεν δικαιολογει τον ντορο για την μεταγραφη του μεχρι στιγμης

Μανταλος καλος σε καποια παιχνιδια αφαντος σε αλλα

Αλμπανης αρκετα τιμιος και παιζει βασικος λογω της κακης καταστασης του Τανκοβιτς

Ολιβειρα και Βερντε ειναι οι στυλοβατες της επιθεσης μας

ομως τη διαφορα την κανει ο κυριος εδω...

EVFU6RwXQAIyFBn?format=jpg&name=large

Αγαπη μεγαλη ο Μαρκο μπορει να ειναι λιγο αργος αλλα ειναι εξαιρετικος με την μπαλα στα ποδια και πραγματικα κανει απιστευτα παιχνιδια

EVFVHCZWkAk2yVI?format=jpg&name=large

Ενας απο τους παιχτες που θα μας απασχολησουν στο μελλον ειναι και ο Λατσι που ηδη με τις προπονησεις εχει ανεβει +8 οβεραλ

Μεγαλο ταλεντο ο μικρος χτυπησε φλεβα χρυσου ο Ιβιτς

EVFUX4JXsAM2bKe?format=jpg&name=large

Και φυσικα η Ακαδημια μας με πολλα ταλεντα και τον Χρηστο πρωτη μουρη να ξεχωριζει :D

Αυτα απο μενα συνεχιζουμε δυναταααα!!!!!!!!!!

EVFUuq6WAAE0yYC?format=jpg&name=large

IN AKIS WE TRUST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• Love 2
  • Like 1

@ELBarto-3-  οχι μόνο εγκρίνω,  αλλά έρχεται post αύριο με..... 

Medium

Μια εβδομάδα για να βγάλω μισή σεζόν.....

Καινούρια πράγματα με οδηγό τον 

images?q=tbn:ANd9GcRAknkQ3cITMwXOoWCRYJy

• Love 3

@takisaek

Κλασικό ελληνικό καριερ, το έχω προσπαθήσει και τη αρκετές φορές σε διάφορα πρωταθλήματα αλλά εμένα δεν μου βγαίνει... 

Ωραίος μέχρι στιγμής.

@Nikolakiz

Καλός ήρθες στην παρέα αδερφέ, περιμένουμε νέα σου από το ΛΈΤΣΕ...

@Fanis-13-

Φαναρα  υπομονή  αδερφέ θα περάσει... Και θα είσαι πάλι εδώ..

@niktsiabe 

AMIGO,  αδερφε μου , νέα πρόκληση για σένα το Βέλγιο με την αγαπητή Γάνδη που  ήμουν εκεί το Νοεμβρη.

Αν και σε ήθελα με τόσο ωραία καριερ που κάνεις μια Αγγλία,  PREMIER LEAGUE ή CHAMPIONSHIP...

Περιμένουμε τις νέες σου περιπέτειες..

@Diegito21

Αδερφακι το μόνο που θα σου πω είναι , να το ζεις κάθε παιχνίδι , δεν θα πω για μεταγραφές που έχεις κάνει το απόλυτο,  αλλά θα σου επειδή έχω κάνει αρκετά καριερ εκεί και ιδιαίτερα με ΜΠΕΛΓΡΑΝΟ και ΑΤΛΈΤΙΚΟ ΤΟΥΚΟΥΜΑΝ είναι όνειρο η φάση,  ζήσε κάθε παιχνίδι και αν κάτσει  και ο τίτλος καλός... Και με το Λιμπερταδόρες θα είναι ακόμα πιο όνειρο...

Θα κάνω και τη σίγουρα ένα με την αγαπημένη μου ΣΑΝ ΛΟΡΕΝΤΖΟ...

@ELBarto-3-

Εσένα τη να σε πω , για αρχή θα σου πω οτι η πρόταση μου θα ήταν MILNER - LEEDS... αλλά με πρόλαβες...

Τώρα ξέρεις,  αμέτρητες και ατελείωτες αγωνιστικές,  ενταξη θα παίξουμε σιγουρα και κάποια ΣΙΜ,  δεν βγαίνει αλλιώς...

Και πολύ υπομονή,  πολυ καλο το πρότζεκτ παντός...

------------------------------------------------------------------

Και Πάμε στα δικά μου,  με γενναία επιστροφή...

Δοκίμασα αρκετά, αλλά τίποτα δεν μου βγήκε σε κάτι καινούρια που είχα στο νου μου...

Έτσι Πάμε 4η κατηγορία Αγγλίας FOOTBALL LEAGUE TWO....

D4MbaMnW4AE7Rf-.jpg

DEAN MARNEY

Σκληρός αλλά καλό παιδί... 

Έπαιζε για την ΦΛΙΤΓΟΥΝΤ,  αλλά κάποιοι τραυματισμοί αλλά και η ηλικία του δεν του επέτρεπαν και πολλές συμμετοχές στην ομάδα.

Έτσι πήρε την απόφαση να κρεμάσει τα παπούτσια του και να ξεκινήσει τη προοπτική της προπονητικής...

Ο πρόεδρος της ΤΣΕΛΤΕΝΤΑΜ με πλησίασε και με πίστεψε και μου πρότεινε δουλειά.. 

Όπως μου είπε δεν θέλει τρελά πράγματα μόνο αν μπορέσουμε κάποια στιγμή να καταφέρουμε μετά από το 2009  να ξανα ανέβουμε μια κατηγορία (ταβάνι η 3η , 4 φορές νομίζω),  θα δίναμε χαρά στους πιστούς οπαδούς μας σε αυτή την μικρή πόλη χωριό...

Δεν μου βάζει το μαχαίρι στο λαιμό αλλά εγώ σαν DEAN έχω προοπτικές για την καριέρα μου και θα κάνω το καλύτερο..

92595135_699003187519293_833120405269197

Πάμε 11αδα , 5-3-2.  Όπως ακριβός στο 2ο μισό με ΜΠΡΑΝΤΦΟΡΝΤ στο ΦΙΦΑ 18 που μας έδωσε την άνοδο...

92575958_699004017519210_405642063337698

Για τους παίχτες λίγα λόγια.. 

Γνωριζόμαστε με κάποιους όπως ο BROOM, στην ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΡΟΒΕΡΣ πριν αρκετά ΦΙΦΑ... Και μέχρι στιγμής είναι ο καλύτερος μας παίχτης.

ROHAN INCE το αιώνιο ταλέντο της ΜΠΡΑΙΤΟΝ,  τον πήρε σαν ελεύθερο το καλοκαιρι απο οτι ειδα και για αυτήν την ομάδα και την κατηγορία είναι θηρίο...

REID αρκετά καλός για αυτές τις κατηγορίες,  έχουμε ξανά συνεργαστεί στο παρελθόν...

Και 2 παίχτες που εχουν μια  ψιλο τίμια εξέλιξη BOYLE και LLOYD τους όποιους και έχω τρελάνει στην προπόνηση...

Και Πάμε στα αγωνιστικά τώρα...

Να ξεκινήσω από τα σιγουρα ΣΙΜ 

CARABAO CUP 

ΛΗΝΤΣ - ΤΣΕΛΤΕΝΤΑΜ  4-0

LEAGUE TROPHY 

ΤΣΕΛΤΕΝΤΑΜ  - ΠΙΤΕΡΜΠΟΡΟ  0-2

Και Πάμε στο πρωτάθλημα 

Από τα 24 ματς που βλέπετε έχω κάνει ΣΙΜ 9 παιχνίδια κάτι κολητα με κύπελλο  κάτι με τραυματισμούς κτλ.

Έχουμε μπει και στην 3αδα αλλά η βαθμολογία με αυτό που ζητάει ο προεδρας είναι εξαιρετική...

Δεν υπάρχει πρόβλεψη για τίποτα σε αυτές τις κατηγορίες,  δεν ξέρουμε ποιες ομάδες θα ξυπνήσουν στο 2ο γύρο δεν ξέρω καν αν θα ει αι η ίδια 7αδα που βλέπετε τώρα στο τέλος της σεζόν, έχω δει πολλά να γίνονται... 

Έτσι για μένα είναι ανοιχτά όλα.... Και προχωράμε..

92892625_699004354185843_350245344514146

Αυτή την ταλενταρα επειδή δεν ήξερα πως θα πάει το καριερ την έβγαλα από τον future scout και ήρθε τον Δεκέμβρη...

Δεν μου λένε τίποτα τα οβεραλ αν δεν δω δουλειά στο γήπεδο..

Και ο συγκεκριμένος πρέπει να προσπαθήσει πολύ για να πετάξει έξω τον BROOM μιας και προορίζεται και έχει χαρακτηριστικά για 10αρι..

93007172_699003647519247_581383781257052

Και Πάμε και στο μονο κύπελλο όπου ασχολήθηκα 

Το καλύτερο μας παιχνίδι μέχρι στιγμής,  μέχρι και λάθος κάναμε και βγήκε προωθημένη... 

Μεγάλη μπάλα με ΣΚΑΝΘΟΡΠ...

Τώρα με ΓΚΡΙΣΜΠΙ πράγματα δεν είναι όπως φαίνονται,  μέχρι να βάλουμε το 1ο γκολ και στα καπάκια το 2ο , οι φιλοξενούμενοι ήταν πολύ καλύτεροι...

Επόμενος αντίπαλος και μάλλον τελευταίος αλλά θα το παλέψουμε είναι η ΜΠΡΕΝΤΦΟΡΝΤ....

93231624_699005127519099_486808317501793

Είμαστε ενθουσιασμένοι αλλά και προσγειωμένοι...

Προχωράμε και όπου βγει...

Επόμενο ΠΟΣΤ μετά το πέρας του Γεναρη και τις μεταγραφές όπου έχουμε μετά από ανανεώσεις μπόνους κτλ το ποσό των 950Κ +200K περίπου καθαρά που περιμένω από 2 πωλήσεις..1.1Μ περίπου...

Αλλά επειδή έδιωξα τους δανεικούς έχω salary 55K καλό για  PC.

93422670_699004734185805_542687656646436

COME  ON  ROBINS!!!

• Love 4

@Nikolakiz Δεν τραβάει με τίποτα φέτος η Τορίνο στο ΦΙΦΑ φίλε..άκρως προβληματική..άδικο αυτό που έγινε εις βάρος σου..καλή συνέχεια σου εύχομαι στον ιταλικό νότο!

@Diegito21 Κατ΄αρχήν, ανεκτή θα έλεγα η 10 θέση της κούρσας του πρωταθλήματος, με δεδομένο ότι στόχευσες και στο Sudamericana..

Πάντα όταν υπάρχει αποχώρηση με έναν παίκτη που έχεις δεθεί, η συναισθηματική φόρτιση είναι μεγάλη..Αντίο Νάτσο!!

ΟΜΩΣ..το να έχεις στο ρόστερ σου το Μέσι προκαλεί μόνο δέος και ο αλήτης ο Αμπιλα θα του ανοίξει το δρόμο!

Ζαμπράνο-Ασεβέδο και Ακίνο είναι εκεί για να υποστηρίξουν, ενώ ως προς την πώληση του Νούνιεζ τα έχουν αυτά οι λατινοαμερικάνικες ομάδες..Η Ευρώπη είναι μονόδρομος..Δεν πειράζει, με τα λεφτά όμως θα βρεις παίκτη

Για Λανούς συμφωνώ, το Φορταλέζα είναι δύσκολη έδρα, ενώ ρε μπαγάσα έριξες 4αρα στην ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΜΟΥ ΡΑΣΙΝΓΚ και έκανες το Ελ Σιλίδρο να σωπάσει!!!

Καλά ξεκίνησες, η ομάδα σου έχει ισορροπία και πας στο ντέρμπι με ψυχολογία!!

!QUE TE VAYAS MUY BIEN!

@takisaek Κυρίαρχες οι ελληνικές ομάδες στην Πολωνία!

Η ήττα στο ντέρμπι με τον ΟΣΦΠ πόνεσε με την έννοια ότι σου ξέφυγε και δεν δείχνει διάθεση να χάσει βαθμούς εύκολα

Για μένα το ρόστερ σου καλό είναι, το έχεις κρατήσει μια χαρά, απλά δεν σου βγαίνει ο Τανκοβιτς και έτσι λοιπόν τραβάει όλο το κουπί ο Μάρκο Λιβάγια..

Δείχνει να είναι αγχωτική η κούρσα, χωρίς περιθώρια λάθους

Συνέχισε!

@ELBarto-3- ΣΟΚ η αποχώρηση του Σ. Μάτουζεκ από Γκόρνικ....περίμενα μεγαλεία η αλήθεια είναι, αλλά δε σου βγήκε

Ασχημο αυτό που έγινε με ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ, κάργα αγαπησιάρα ομάδα δικέ μου βλέπεις, ίσως αργότερα  να σου βγει

Υπομονή εκεί στα άδυτα του αγγλικού ποδοσφαίρου, πάντως η ομάδα έχει πρότζεκτ και ανθρώπους να την στηρίξουν

KEEP GOIN'

@desperado Ευχαριστώ αδερφέ για τα καλά σου λόγια! Θα τσεκάρω και Αγγλία εννοείται γιατί όχι, μου έχει λείψει άλλωστε, έχω να κάνω από το ΦΙΦΑ 18..

Καλώς τονε το Marney!

Ξέρεις πάντα να ξεδιπλώνεις το ταλέντο των ομάδων σου και πας καλά, όντας κοντά στις πρώτες θέσεις και έχοντας κρατήσει επαφή με τα υψηλά πατώματα

Θέλει προσοχή, το γνωρίζεις καλύτερα από εμένα, καθώς είναι πάρα πολλά τα ματς, με ιδιοτροπίες και μία στραβή μπορεί να επηρεάσει εύκολα τη συνέχεια.

Δύσκολη και η πορεία στο κύπελλο, αλλά κύπελλο είναι αυτό, εκεί πάντα ελπίζεις!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Συνέχεια με τη La Gantoise!

Για αρχή θα ήθελα να προσφέρω αυτό το όμορφο στιγμιότυπο με το εν κινήσει πλασέ και γκολ του Ντεπουάτρ από την νίκη με τη Μουσκρον την 3η αγων. που ανέφερα στο προηγούμενο ποστ

th7BEW2.jpg

4η αγων. ΓΑΝΔΗ- ΟΣΤΑΝΔΗ 3-1

Od1pMiA.jpg

Αν δεν ήταν αυτό το υπέροχο μονοκόματο βολέ του Τσακβετάτζε ωστε να ισοφαρίσουμε, δεν υπήρχε περίπτωση να γυρίσει το ματς

5η αγων.

BS7ABkO.jpg

Το πρώτο ντέρμπι μεταξύ ομάδων 6αδας πρόσφερε θέαμα.Παίξαμε καλά θα έλεγα.

6η αγων.

ΓΑΝΔΗ- ΣΕΡΚΛ ΜΠΡΙΖ 3-1

7η αγων. 

KdZA60v.jpg

Πάλι με μικρομεσαία ομάδα εντός, τρίτη φορά και τρίτη φορά το ίδιο σκορ..3-1

1η αγων. Γιουρόπα

Z28cUqi.jpg

Ενα σουτ, ένα γκολ κυριολεκτικά..Ο Τσακβετάτζε ήταν εκεί που έπρεπε να εκμεταλλευτεί την κούρσα του Ντεζάγκερε

Μία Χετάφε που μας πίεσε αφόρητα με Ντουβάν Ζαπάτα-Πάκο Αλκάθερ μπροστά (!)

8η αγων.

pa3Mdey.jpg

Κουρασμένοι από το ταξίδι στη Μαδρίτη, επικρατήσαμε όμως με έξυπνη κεφαλιά του Ντεπουάτρ και σκαψιματάκι του Τσακβετάτζε

9η αγων.

xGtj2rb.jpg

Αθλια εμφάνιση. Με ένα μακρινό διαγώνιο σουτ του Κ. Χιλ από το σπίτι του καταφέραμε να αποφύγουμε τη γκέλα

2η αγων. Γιουρόπα

xxWDdF1.jpg

Σκληρή μάχη.Ικανοποιητικότατο το 1-1.

10η αγων.

BRYmRs5.jpg

Μεστή εμφάνιση. Οχι κάτι το ιδιαίτερο, αλλά μεστή εμφάνιση. Αναγκάσαμε την πρωτοπόρο Κλαμπ στην πρώτη της ήττα και εμείς από κοντά στους 2 βαθμούς.

11η αγων. ΓΑΝΔΗ- ΜΠΕΒΕΡΕΝ 3-1

3η αγων. Γιουρόπα

8NmgzVr.jpg

Πετύχαμε μια ΨΟΦΙΑ  Γκλαντμπαχ και ήρθε ο μεγάλος θριάμβος που μας τονώνει την ψυχολογία!

12η αγων.

oGm6peL.jpg

Με αλλαγές, καθώς ακολουθούσε το ντέρμπι με Αντερλεχτ. Επανάπαυση, δυσκολία αλλά νίκη στο τέλος.

Ασχημα μαντάτα όμως, μετά το ματς τραυματίσθηκε στην προπόνηση ο Ντεπουάτρ και θα χασει 2 μήνες

Μεγάλο το πλήγμα για το βαρύ πυροβολικό μας

13η αγων.

1hvz9nh.jpg

Υπο βροχή και με δέκα παίκτες στο 3-1, επανήλθαμε δεν ξέρω και εγώ πως και πήραμε ένα τεράστιο Χ για τη συνέχεια του πρωταθλήματος

14η αγων.

84lzOrz.jpg

Επηρεασμένη η ομάδα

Πολύ καλύτερη η Στανταρ

4η αγων. Γιουρόπα

2wW859g.jpg

Αυτό μόνο. ΕΠΙΚΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ. Χατ τρικ του Ντέιβιντ, απίστευτη γκολάρα του Κ. Χιλ.

BPKoyfo.jpg

BSLI5B2.jpg

...και πρόκριση στους 32 από τώρα!!!!

eZzPqUu.jpg

15η αγων.

Τέλος του πρώτου γύρου

EqHHRal.jpg

Κατά κράτος ήττα...

16η αγων.  ΓΑΝΔΗ- ΑΝΤΒΕΡΠ 3-3

Το ντερμπάκι έιχε πάλι γκολ όπως τον πρώτο γύρο

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:

pJhnIcK.jpg

Σχετικά μέτριες οι εμφανίσεις της ομάδας, με την άμυνα ΑΣΤΑΘΕΣΤΑΤΗ, πλην όμως τα ματς με τον έναν ή τον άλλο τρόπο τα έπαιρνε

Πολλά τα εύκολα λάθη στην άμυνα. Χρίζουμε κυριολεκτικά την μπάλα στον αντίπαλο, το παθητικό των 20 γκολ τα λεει όλα

Πόσα να σώσει ο Μογιά;

Αυτό όμως που κυρίως μας οδήγησε στα τέσσερα τελευταία άσχημα αποτελέσματα ήταν ο ανέλπιστος τραυματισμός του Ντεπουάτρ

Μπέρδεψε εμένα και την ομάδα, έκανα και εγώ λάθη γυρίζοντας το σύστημα δύο φορές σε 3-4-3 και 4-3-2-1 

Θα το επαναφέρω όπως το είχα πάλι στο 4-2-3-1

ΟΑΣΗ κυριολεκτικά ο Τσακβετάτζε (τρομερός ο νεαρός Γεωργιανόςμε 11 γκολ ήδη!)

Κολώνα ο Ογούσου στο κέντρο

Καλός και ο Ντέιβιντ, στα τελευταία ματς όμως

Αλλη ιστορία στο Γιουρόπα, εκεί είμαστε δυνατοί και περιμένουμε τον αντίπαλο στους 32

Για να βγει το σύστημα στο 4-2-3-1 χρειάζομαι τώρα που πλησιάζει ο Δεκέμβρης δύο ακραίους χαφ

Θα δείξει ποιους θα βρούμε

Πρέπει και στόπερ: Καλός ο μεξικάνος Αγιάλα, αλλά είναι μόνος του. Ο σταρ Καμερουνέζος Νγκαντε είναι σκιά του εαυτού του ως τώρα

Αυτά amigos

Συνεχίζουμε με κύπελλο έξω σε Σερκλ Μπριζ

Και ενδιαφέρον 2ο γύρο, όπου με τίποτα δεν πρέπει να ανοίξει και άλλο η διαφορά!

• Love 3

@niktsiabe

Τα πράγματα τα βλέπω φυσιολογικά για το Βέλγιο,  αν υπολογίσουμε οτι υπάρχουν και IRL ομάδες που έχουν ανέβει όπως η Αμβέρσα και η Σαρλερουα,  το ίδιο γίνετε και στο ΦΙΦΑ,  πιστεύω ότι και η ΓΚΕΝΚ  θα ανέβει οπότε θέλει προσοχή ο 2ος γύρος..

Τώρα στο EL , τα σαρώνεις όλα περιμένεις αντίπαλο και ελπίζεις  σε μια καλή πορεία εκεί...

-----------------------------------------------

Πάμε στα δικά μου 

Και για αρχή με μεταγραφές αφού σας άφησα 30 Δεκέμβρη...

Ξεκίνησα με τα PC , 

Ένα θηρίο για την άμυνα,  ένα θηρίο για τα χαφ και ο πιο ακριβοπληρωμένα παίχτης μας θα είναι για την επίθεση..

Βέβαια,, όλα αυτά θα πρέπει να τα αποδείξουν στο χορτάρι....

93131125_699944560758489_704353529356720

2 μέρες πριν κλείσουν οι μεταγραφές,  αφου πουλήθηκε και άλλος παίχτης κάναμε πραγματικά 2 τεράστιες κλοπές...

KILGOUR,  ο καλύτερος και εξελιξημος παίχτης από την ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΡΟΒΕΡΣ όπου και με αυτόν γνωριζόμαστε πριν από αρκετά ΦΙΦΑ ήρθε  με 500Κ ... τζάμπα..

NYDAM , ένα από τα ταλέντα της ΙΠΣΟΥΙΤΣ και αυτό με 500Κ +παίχτη... άλλη κλοπή..

Έμειναν όμως με την αναπροσαρμογή που έκανα μπάτζετ μισθό 190Κ και 15Κ μισθοί.

Έτσι πήρα  έναν απατεώνα σκούτερ ταλέντων με 90Κ... Και είπα ότι έστω και ενα να βρει θα είναι επιτυχία....

Ε λοιπόν ο Γάτος το βρήκε και είναι και σε θέση που ήθελα...  πραγματικά μεγάλη επιτυχία και θα σας τον παρουσιάσω στο επόμενο ποστ στο τέλος της σεζόν..

93253456_699944857425126_914013746044390

Η 11αδα πλέον,  βλέπετε τους LLOYD και BOYLE  ιδικά ο πρώτος +11οβεραλ , από εκεί και πέρα μπήκε και ο DEBAYO που είναι γρήγορος για να τρέχει την πλευρά και ο BROOM συνεχιζει τα δικά του και παραμένει ο καλύτερος παίχτης μας..

93118663_699945020758443_982368439182032

Πάμε να πούμε μερικά πράγματα 

Γενάρης: περίεργος μήνας αγωνιστικά εκτός το FA CUP όπου πέσαμε μάχιμοι χάνοντας 2-1 από την ΜΠΡΕΝΤΦΟΡΝΤ...

Στο πρωτάθλημα είχαμε κοιλιά,  αν υποθέσουμε όμως ότι κερδίσαμε 2 ματς στην κοιλιά όπως όπως τότε είναι επιτυχημένη κοιλιά..  Το θέμα όμως δεν ήταν αν χάσαμε κάποια ματς αλλά με πήραμε η αδιαφορία...

Κάπου στα μέσα προς τέλος Φλεβάρη ξυπνήσαμε,  2 Χιναρια με ΜΑΝΣΦΙΛΝΤ και ΚΟΛΤΣΕΣΤΕΡ που είναι καλύτερες ομάδες και κάναμε καταπληκτικά ματς μας ανέβασε την ψυχολογία... ήρθε η κάποιες νίκες αλλά μια μια απρόσμενη ήττα από την το ΠΟΡΤ ΒΕΙΛ...

Φτάνω 7 ματς πριν το τέλος και παίζω κολητο ματς με την μαχητική  ΓΚΡΙΣΜΠΙ και με stamina στα μισά...

Κάναμε την ανατροπή,  φανταστική μπάλα και κατάθεση ψυχής...

Και έρχεται το μεγάλο ντέρμπι της κατηγορίας για  εμάς (το άλλο είναι με ΣΟΥΙΝΤΟΝ)  6 ματς πριν το τέλος, 

ο DEAN δηλώνει ότι πρέπει να πάρουμε την νίκη γιατί θέλουμε την απευθείας άνοδο...

Όμως έχει και στην άκρη του μυαλού του ότι αυτή η κολοομαδα με τα φοσφοριζε μπορεί να μας έκοβε βαθμούς....

Και οι παίχτες άκουσαν τα λόγια του και στο 20' το ματς ήταν 0-3...

Απλά πανωλεθρία... Και ηδονή.... βάλαμε και καλοκαιρινά γιατί σκάσαμε...

93674943_699990654087213_418216467866478

Η βαθμολογία απλα κόλαση.....

3 ανεβαίνουν,  και οι 4 από κάτω πλέι ωχ...

93226050_699990414087237_439054191474769

Συνοπτικά τα επόμενα 5 ματς...

Έχουμε ΕΞΕΤΕΡ,  που θέλει 7αδα, η ΣΟΥΙΝΤΟΝ  παίζει με ΣΑΛΦΟΡΝΤ...

Πάμε για ΣΟΥΙΝΤΟΝ μετά που δεν είναι μόνο γειτονικό ντέρμπι αλλά και ανόδου 

Θεωρητικά αδιάφορη ΚΡΟΟΥΛΙ,  αλλά κάτι τέτοιες είναι επικίνδυνες...

ΣΤΙΒΕΝΕΙΤΖ,  η οποία είναι στο κόλπο της 7αδας με 61 βαθμούς....

Και τέλος η ΣΑΛΦΟΡΝΤ όπου πρέπει πρώτα να δούμε τη θα κάνουμε μέχρι εκεί και μετα να δούμε αυτό το ματς.....

Το εξ αναβολης ΣΟΥΙΝΤΟΝ - ΠΟΡΤ ΒΕΙΛ  θα γίνει το ματς ΜΆΙΟ... 

93418583_699990857420526_285129067455106

Θα γινει μαχη αύριο παιδες ποστ με το τέλος της σεζον πλέον...

COME  ON  ROBINS!!!

3101223.jpg

• Love 4

Πάμε να πούμε για το μαρτυρικό τέλος αυτής της σεζόν...

Και ξεκινάμε κατευθείαν με αγώνες 

Με πολύ υπομονή το ματς με ΕΞΕΤΕΡ περάσαμε και με καλό σκορ και δώρο από την ΣΑΛΦΟΡΝΤ που κέρδισε την ΣΟΥΙΝΤΟΝ....

Τώρα στο ντέρμπι με ΣΟΥΙΝΤΟΝ,  εκτός ότι είναι καλύτερη ομάδα, το ήθελε και περισσότερο και πήρε δίκαια τη νίκη...

93821868_700710797348532_661786912933439

Και Πάμε στα επόμενα ματς που ήταν όπως τα περίμενα,  δηλαδή...

Η ΚΡΟΟΥΛΙ προηγήθηκε από το πουθενά και μετά η μπάλα δεν έμπαινε με τίποτα... ως που μπήκε αλλαγή ο LLOYD... να θυμίσω το ματς ήταν 3 μέρες μετά την ΣΟΥΙΝΤΟΝ  και ειχαμε αρκετες αλλαγες και κούραση.... ολα καλά στο τέλος.

Με ΣΤΙΒΕΝΕΙΤΖ έγινε ακριβός το ίδιο,  το γυρίσαμε  όμως γρήγορα, αλλά μετά τίποτα.... Δεν έμπαινε τίποτα ως που κάνανε την 2η επίθεση τους βάλανε το γκολ και μας έκοψαν βαθμούς..... παράλληλα η ΣΟΥΙΝΤΟΝ χάνει από την ΛΕΙΤΟΝ ΟΡΙΕΝΤ και εμείς είμαστε στο +1 

Τελευταίο ματς κερδίζουμε την πολύ ποιοτική αλλά αδιάφορη ΣΑΛΦΟΡΝΤ και μένουμε  στο +1 αφου κέρδισε και η ΣΟΥΙΝΤΟΝ...

93779630_700711240681821_851436487435511

Περιμέναμε λοιπόν 2 εβδομάδες μέχρι να γίνει το εξ αναβολης ματς ΣΟΥΙΝΤΟΝ - ΠΟΡΤ ΒΕΙΛ...

όπου ήρθε το δώρο οπως θα δειτε στα δεξιά  της βαθμολογίας  και εμείς στην ισοβαθμία πήραμε την 3η θέση και την μέγιστη άνοδο μας για 5η φορα στην ιστορία του συλλόγου στην 3η κατά σειρά επαγγελματική κατηγορία...

93071338_700710544015224_351965755512088

Και πάμε στις παρατηρήσεις....

Ο LLOYD θα μπορούσε να είναι ένας από τους MVP αφου έκανε εναν  εξαιρετικό 2ο γύρο και βγήκε 2ος σκόρερ με 21 γκολ.

Όμως MVP είναι ο κύριος BROOM ήταν εξαιρετικός σε όλη τη σεζόν δεν είχε γκέλες,  σωστό παιχνίδι , ηρεμια παιχνιδιου , ανάπτυξη,  προσωπικές ενέργειες,  πρωτος σε ασιστ στο πρωταθλημα με 15 και 12 γκολ.... 

Medium

Αποτυχία βάση στατιστικών είναι ο CASTRO.. ο βραζιλιάνος μικρός θα έπρεπε να κάνει παπάδες με 73 οβεραλ και με καλά ποσοστά σε πάσα και σουτ... θα δούμε με αυτόν,  είναι 73 οβεραλ... αν έρθει καμία αξιότιμη πρόταση ίσως τον δώσω...

Και Πάμε στον αληταρα σκούτερ νέων των 90χιλιαδων θυμίζω....

Νομίζω ότι τα λέει όλα οι 2 παίχτες που βρήκε ιδικά του τερματα,  θα ανέβουν την επόμενη σεζόν στην 1η ομάδα... το χαφ βέβαια  μόλις γίνει 16.. με τρομερά αμυντικά στοιχεία... Για να δούμε..

93358696_700710980681847_691903952468941

Αυτά παίδες παμε για 2η σεζόν στην LEAGUE ONE και ότι γίνει,  περιμένουμε και τα PC , να δούμε και το μπάτζετ,  θα έχουμε και καλοκαιρινό κύπελλο φέτος,  οπότε θα πρέπει να κάνουμε τα σχέδια μας...

COME  ON ROBINS!!!

Cheltenham-Town-FC-The-Robins-Football-F

• Love 2

@Diegito21  ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ Ο ΣΚΟΚΟ ΗΤΑΝ ΠΑΙΧΤΟΥΡΑ...ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟΝ ΜΙΣΟΥΣΕ ΠΟΤΕ ...ΑΠΛΑ ΗΞΕΡΕ ΑΠΟ ΤΟΠΙ...Ο ΜΕΣΣΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ ΤΟΥ...ΣΕ ΑΠΟΓΕΙΩΣΕ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΙΕΚΔΙΚΕΙΣ ΤΙΤΛΟΥΣ!!! ΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΜΠΑΚ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΓΑΛΕΙ ΑΣΠΡΟΠΡΟΣΩΠΟ...ΤΟ ΦΙΦΑ ΜΕ ΝΕΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΦΕΤΟΣ....ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ

@takisaek  ΑΕΚ ΚΑΙ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΣΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ...ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Η ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΣΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΕΝΑΣ ΚΑΛΟΣ ΑΜΥΝΤΙΚΟΣ ...Ο ΛΑΤΣΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ....ΚΑΛΑ ΤΟ ΠΑΣ ΣΥΝΕΧΙΣΕ

@ELBarto-3- ΣΤΟ ΦΙΦΑ 18 ΜΕ ΠΗΓΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΠΛΙΜΟΥΘ.... ΚΛΕΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΔΑΝΕΙΚΟΙ ΑΠΟ ΠΡΕΜΙΕΡ....ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΥΠΟΜΟΝΗ ....ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΣΚΛΗΡΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΣ ΠΡΕΜΙΕΡ....ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΣΕ ΑΥΤΟ

@desperado ΑΓΟΡΙΝΑ ΕΣΥ ΕΚΑΝΕΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΑΝΕΒΗΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ...ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΠΗΓΕΣ ΝΑ ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΕΙΣ ΜΕ ΠΛΕΙ ΟΦ .....ΤΩΡΑ ΜΕΤΑΓΡΑΦΙΚΗ ΕΝΙΣΧΥΣΗ ΣΤΗ LEAGUE 1....TAΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ...ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΤΟ ΞΑΝΑ ΛΕΩ....

@niktsiabe ΓΑΝΔΗ ....ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΟΜΑΔΑ ΚΑΤΑ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΜΟΥ...ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 4ος και ΕΥΡΟΠΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΙΠΛΟ 1-5 ....ΤΟ ΠΡΟΒΛΕΨΑ ΟΤΙ Ο ΟΜΙΛΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΒΟΚΑΤΕΒΑΣΜΑ...ΠΛΕΙ ΟΦ ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΙΣ...ΤΙΤΛΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΝΑ ΔΕΙΣ,,,ΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ...

ΠΑΙΔΙΑ ΕΝΑ ΘΑ ΠΩ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ...ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΓΑΛΕΙ ΠΡΟΚΟΠΗ...ΠΑΡΟΛΟ ΤΙΣ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ...ΔΕΝ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ...ΛΙΓΑ ΠΡΑΜΑΤΑ ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΠΟΙΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΣΤΙΓΜΗ ...ΜΟΝΟ ΤΑ  ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΗΣ ΣΕΖΟΝ

UbATx6m.png

Yr75sVA.png

spacer.png

ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΕΠΑΙΞΕ Ο ΤΑΜΜΥ...

075AIJR.pnguZHL2iB.png

ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΚΤΑΚΙ...PACE 92 ΚΥΡΙΟΙ ΕΧΕΙ ...ΦΟΒΕΡΟΣ ΣΕ ΑΝΤΕΠΙΘΕΣΗ ΕΙΝΑΙ...ΟΥΤΕ Ο ΡΑΜΟΣ ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΙΑΝΕΙ...ΜΙΚΡΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΙΤΖ ΜΟΛΙΣ 22 ΕΤΩΝ...ΑΥΤΟΣ ΚΑΙ Ο ΤΑΜΜΥ ΑΠΟ 10 ΓΚΟΛ ΣΤΗ ΣΕΖΟΝ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ...

fUOJ2xy.png54KYLdt.png

ΑΥΤΟΥΣ ΜΕΣΑ ΕΞΩ ΓΙΟ ΓΙΟ ΤΟΥΣ ΕΚΑΝΑ...ΧΑΣΑΝΕ ΕΞΕΤΙΑΣ ΜΟΥ ΑΡΚΕΤΟ ΕΔΑΦΟΣ

fUOJ2xy.png

ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΑ ΣΤΟ 93' ....ΑΜΑ ΕΧΕΙΣ ΛΟΥΚΑΚΟΥ ΤΕΤ Α ΤΕΤ ΑΝΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ...

4Bia4fN.png

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΚΕΡΔΙΖΑ ΚΑΙ ΞΕΝΕΡΩΣΑ ΣΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΠΗ....ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΝΤΑΞΕΙ ΤΑΒΑΝΙ ΕΦΤΑΣΑ ΜΗΝ ΠΩ ΠΩΣ ΕΦΤΑΣΑ ΤΑΡΑΤΣΑ ΚΙΟΛΑΣ....Η ΙΝΤΕΡ ΤΟ ΠΗΡΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΑ...ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΩΣ Η ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΜΟΥ ΤΟ ΚΥΠΠΕΛΟ ΙΤΑΛΙΑΣ...ΕΧΩ ΑΛΛΟ ΑΕΡΑ ΕΚΕΙ...

6Z39jX3.png

ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ....ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΟΣ...ΠΗΓΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΟΜΑΔΕΣ ΕΧΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΤΗΝ ΚΑΡΙΕΡΑ...ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΛΙΜΑΝΙ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ...ΕΝΑΣ ΣΚΑΟΥΤΕΡ ΤΟΥ ΤΑΜΜΥ ...ΜΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΕ ΓΙΑ ΑΓΓΛΙΑ ΜΕΡΙΑ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ....ΚΡΥΟ ΕΚΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΑΠΑΠΑ.....ΑΚΟΥΓΑ ΚΑΤΙ ΜΠΟΥΜ ΜΠΟΥΜ ΣΤΟΝ ΟΡΙΖΟΝΤΑ....

mDUuQ7C.png

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΕΝΟΣ.....ΘΑ ΔΩ ΤΙ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ....ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ANTONUADES...

• Love 1
  • Like 2

@Nikolakiz Φιλε νταξει η Λετσε για την μαδα που ειχες αξιοπρεπως τελειωσε το πρωταθλημα εκανες οτι καλυτερο μπορουσες. Και στο κυπελο πηγες στους 8 αν και θα μπορουσες και την εκπληξη στους 4 αλλα ηδη εκανες υπερβαση. Τωρα για Αρσεναλ εχει υλικο και μπορεις να κανεις πολλα να την φτιαξεις και απο το μηδεν να κυριαρχησει.Περιμενω να σε διαβασω

@takisaek Παμε στον ομοιδεατη μου και ΑΕΚΑΡΑ της παρεας! Λοιπονο Ζηκαρος δεν τα παει ασχημα φιλε καθολου! Παει τρενο και με τις μετγραφες Τανκοβιτς και Χατζηδιακο καταφερες να φτιαξεις να ενισχυσεις κ αλλο την ομαδα. Στην εντεκαδα αντι του Αλμπανη επρεπε να ναι μεσα εκτος αν ο Χρησταρας αποδιδει καλυτερα. Στα αλλα ματς δεν μπορω να σχολιασω τι γινεται κερδιζεις πας τρενο βλεπω αλλα θα ηθελα και εικονα απο ματς με Βισλα, Γκορνικ και Λεγκια. Με τον ημιτασιον δικεφαλο πηρες διπλαρα με σουπερ Μαρκο αρρωστεια! Μεγαλη νικη και μεσα στο τηγανι δεν τα καταφερες για λιγο παλι με τον Μαρκο να σε κουβαλαει. Αυτο ειναι καλο και κακο γτ αν δεν βρεθει σε μερα αλιμονο μετα. Με τον ΠΑΟ εκανες μεγαλη νικη με ευρυ σκορ και επαιξες επιθετικο ποδοσφαιρο εποχης Μπαγιεβιτς που ναι μεν τρωγαμε 3 αλλα βαζαμε 6. Παλι ο Μαρκο μας τρελανε ο παικταρας και με τον Ολιβειρα παρεα. Επισης παστελωνει και απιστευτα τεμαχια στα βιντεακια! Να ρωτησω ρε φιλε ο Αραουχο παιζει? Πως παει γτ ειναι αδυναμια ο Τσινο. Μανταλος κλασικα δν εκπλησομαι και πιστευω στα χαφ θα ηθελες μια προσθηκη ακομη να μειωσεις αυτο το -6 απο το τρενο που λεγεται Ολυμπιακος. Εχεις πολυ ψωμι ακομη και πλεη οφ οποτε περιμενω να σε δω στην συνεχεια!! ΠΑΜΕ ΜΩΡΗ ΑΡΡΩΣΤΙΑ!

@desperado Φιλε despe καλωσηρθες χαρα μας!!! Αν δεν μου ελεγαν οτι αυτη ειναι ομαδα απο το ονομα θα πιστευα οτι ειναι τυρι Αγγλικο. Να λοιπον θα μαθουμε και κατι καινουργιο ποδοσφαιρικα. Ο προπονητης παιζει να επαιζε και στο peaky blinders χαχαχα. Μαρεσει το συστημα σου εγκρινω τρελα. Στο πρωταθλημα τα πας αρκετα καλα και ειδικα μετα τον Γεναρη και τα PC που φαινονται πολυ καλα με βασει τα οβεραλ τους ρολαρες και εριξες αξιομνημονευτη εξαρα στο ντερμπι με τους πρασινους. Τους τρελανες και με αυτη σου την πορεια εισαι στις θεσεις που οδηγουν στην ανοδο! Να σε δουμε το προγραμμα εχει ακομη ματσακια αλλα πιστευω μπορεις να το κλεισεις ομορφα και να μην μπλεξεις στις περιπετειες των πλεη ωχ. Κατρο μεγαλη παικτουρα και φαινεται θα σε βοηθησει πολυ στο μελλον ο Βραζιλιανος.  Παμε γερα φιλε.

@niktsiabe Συγνωμη για την Ρασινγκ που συμπαθω επισης! ❤️ παμε στα δικα σου...ο Γεωργιανος και τα ματια σου δεν προφερω το ονομα γτ θα μπερδευτω. Απιστευτος ειναι και δεν το βλεπω να καθεται πολυ. Στο πρωταθλημα δεν τα πας ασχημα αδερφε αν εξαιρεσεις καποιες μικρογκελες στα ντερμπι εκανες επικο comeback με Αντερλεχτ και δεν εχασες ουτε απο Στανταρ ουτε απο Μπριζ που πηρες μυθικο διπλο και μειωσες αρκετα εκεινη την στιγμη. Απλα η αμυνα σου δεχεται γκολ ασχετα αν και εσυ μπροστα βαζεις. Πρεπει να το φτιαξεις λγ γιατι θα ανεβεις καομη πιο ψηλα και θα χεις περισσοτερες ελπιδες στα πλεη οφ. Παμε ομως εκει που μαγευεις!!! Την ξεμου....ες την Γκλαντμπαχ φιλε μεσα εξω. Στο ειπα ο Ντεηβιντ ειναι ονειρο! Περασες και απο Χεταφε οποτε αγκαλια στους 32 και ευχομαι να σου τυχει κατι καλο και να πας στους 16. Μετα απο εκει οτι κατσει. Μαρεσει που δοκιμαζεις και συστημα με 3 εισαι δικος μου εσυ. Νταξει βρες οτι αποδιδει καλυτερα αν κ δεν τα πας ασχημα πιστευω. Επρεπε να μας βαλεις την γκολαρα του Γεωργιανου αυτο θα ηταν βολε τρελο..! Να δουμε φιλε ξεκιναει ο δευτερος γυρος ελπιζω να μειωσεις και αλλο και να συνεχισες και στο κυπελο.

VAMOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOSSSS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@ELBarto-3- Οτι και να σας λεει αυτος εδω οτι ειναι Λιβερπουλ μην τον πιστευετε...το παιδι εχει κρυφα αισθηματα για Μαν Γιου και τον καταλαβαινω ειναι ατιτλος απο την εποχη που επαιζε ο Μαρανοντα ακομη χαχαχαχα ❤️ Με τους μπαμπαδες του Λιβερπουλ παλι πας να φτιαξεις μια ιστορια που θα μας πορωσει και εμενα με ψηνει ηδη. Με Ματουζεκ στο τιμονι φυσικα και με τις δηλωσεις στηριξης ( απιστευτες) των Μπεκαμ και Νεβιλ θεωρω οτι πρεπει να φτιαξεις μια ομαδα που να θυμιζει τις καλες εποχες της Μαν Γιου πριν μπουν οι βρωμοαμερικανοι στο τιμονι. Θεωρω οτι θα κανεις κατι πολυ ομορφο χωρις την πιεση που ειχες στην Πολωνια και θα φτιαξεις κτ καλο με τον δικο σου τροπο!! Γηπεδακι εγκρινω ενα μικρο Ολντ Τραφορντ και ηδη δεν σε βλεπω να ποσταρεις να μας πορωσεις!....ΑΝΤΕ ΠΑΜΕ ΛΙΓΟΟΟΟ ❤️ 

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

ΜΠΑΤΙΓΚΟΛΛΛ!

File:Batistuta newells.jpg - Wikimedia Commons

Με φοντο το μεγαλο ντερμπι του Ροζαριο ειχαμε να ξεπερασουμε το εμποδιο της Κολον. Περυσι μας ειχαν ριξει 5 στην εδρα μας και αυτα ειναι δανεικα. Ανετη νικη και πλεον ατενιζαμε την πρωτη θεση.

Yt2rt0w.jpg

Tελευταιο γκολ του Νουνιεζ......

Και ηρθε το Derby Rosarinoooooo και ειχαμε χρυση ευκαιρια να παρουμε ρεβανς!

sW2SGWM.jpg

Μπηκαμε πολυ δυνατα με φασεις και την ωθηση του κοσμου αλλα πριν την αναπαυλα ηρθε μια φαση απο την Ροζαριο και 0-1! Παγωμαρα... στο δευτερο παιξαμε ακομη πιο επιθετικα και χασαμε τα ΑΧΑΣΤΑ....κριμα δυστυχως η ατυχια μας ηταν μεγαλη και αυτοι με μια φαση ενα γκολ. Ετσι ειναι το ποδοσφαιρο.

SkRxPGl.jpg

Μετα το ματς δικαιολογησα τον Μεσι εχασε απιστευτες ευκαιριες και θεωρησα οτι οι δημοσιογραφοι αρχιζαν το σταυρωμα.

boHKalL.jpg

Μια ηττα σοκ αλλα ομως δεν μπορουσαμε να μεινουμε εκει ειχαμε και αλλα ματς...μετα την πρωτη μας ηττα παιζαμε με την Ταγιερες που κανει φοβερη χρονια και εφτασε μεχρι τον τελικο του Σουδαμερικανα. Και περασαμε με σουπερ Λιο να κουβαλαει σε μια εμφανιση καπως κακη και ενα αγχος στην ομαδα διαχυτο.

wgtgDzW.jpg

Επομενο ματς με την Γοδοη Κρουζ. Ενα γκολ του Μεσι στο 2ο λεπτο εφτασε αλλα περασαμε απο χιλια μυρια...επεμβασεις φοβερες του Χαρα και χαμενο πεναλτι μας αγχωσαν παρα πολυ...ευτυχως νικη.

PKnVBNQ.jpg

Και ειχε ερθει η ωρα της Μποκα...μεγαλο ματς με εναν αντιπαλο που περυσι ηταν πολυ τυχερος που περασε με νικη. Oι εφημεριδες ειχαν φωτο μια γκολαρα μου σαν παικτη πριν 3 χρονια.

Τούβλο» από τον 38άρη Μάξι Ροντρίγκες (video) - Ποδόσφαιρο ...

Μπηκαμε πειρατες με Μεσι να βαζει φωτια με γκολ κεφαλια...ΑΛΛΑ μετα καταρρευση...1-4 με διαρκη αντεπιθεση η Μποκα μας εδειξε οτι η πρωταθλητρια εχει το μεταλο...ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ.

CJutfAk.jpg

7lFATbd.jpg

Και στα αποδυτηρια μια μεγαλη ησυχια οποτε ο Μεσι και εγω βγηκαμε μπροστα.

«Κοιταξτε παιδια πρεπεινα παιξουμε απο εδω και περα χωρις αγχος δεν ειμαστε το φαβορι. Ξερω πολλοι απο εσας αισθανονται αυτην την πιεση που ενιωθα στην Μπαρσα για πολλα χρονια πρωτη φορα. Οποτε εγω ειμαι εδω να σας πω να παιξουμε χωρις αγχος και οτι γινει απο δω και περα.»

Η ομιλια του Λιο ηταν οτι επρεπε και μετα απο μια τετοια βαρια ηττα η διαφορα απο την κορυφη πηγε στο -7.

Επισης κλεισαμε και το κενο του Νουνιεζ με μια μεταγραφη που αργησε αλλα ηρθε τελος Αυγουστου. Ο Πιζαρο πρωην της Σεβιλλης και της Τιγκρε ειπε το ναι και τον φεραμε με 5 εκ ευρω.

V2k2TtA.jpg

Συνεχιζουμε και δωσαμε μεγαλη απαντηση στην Μπανφιλντ με 6 γκολ και Λιο να κανει χατ τρικ.

rhWueAV.jpg

Η Ουνιον ηρθε στην εδρα μας οπου περυσι μας δυσκολεψε ιδιαιτερα αλλα φετος ηταν αλλιως και τους βαλαμε 4 γκολ με εκλπηκτικο Μεσι ακομη μια φορα.

eUzXsBA.jpg

Η Εστουντιαντες του φιλου Μασε μας περιμενε αν και φετος δν ειχε καλη ομαδα και δυσκολευοταν πολυ. Και φυσικα εμεις δεν σταματησαμε ουτε εκει 0-4 αερας με πολυ ωραιο ποδοσφαιρο επιθετικο με αυοπεποιθηση και απελευθερωμενοι.

t5WH8CD.jpg

Το κρας τεστ ηταν ομως μετα την Τουκουμαν και το πολυ ομορφο γκολ του Μεσι. Ακομη μια 4αρα ανετη.

lVNz9DE.jpg

Δωρο γκολακι Μεσι

Παιζαμε με την Βελεζ οπου λιγες μερες πριν ειχε σηκωσει το Λιμπερταδορες .!!! Και ομως παιδια αυτη η ομαδα καταφερε να το παρει στον τελικο με την Φλαμενγκο. Την εκθρονισε και η νεα ομαδα της Βελεζ μαγεψε.

RTMvjcj.jpg

V1WToaT.jpg

Και οντως ξεραμε οτι θα ειναι δυσκολο...και οντως ο Τιαγκο Αλμαντα εκανε το 1-0 και μας κοπηκαν τα ποδια...και πριν περασει το μισαωρο ΓΚΟΛΑΡΑ  Μπελμοντε και 2-0!

Εκει ομως ο πιτσιρικας μας ο Ντιαζ κανει το 2-1 στο 43ο λεπτο και στο 46ο χανουμε μεγαλη φαση για το 2-2 πριν το ημιχρονο. Στο δευτερο τους παιζαμε μπαλα στο μισο γηπεδο και καποια στιγμη ο Μεσι κανει μαγικη μπαλια και ο Ντιαζ 2-2 με κεφαλια ισοφαριζει!

Χασαμε πολλες φασεις να το παρουμε το ματς μετα αλλα εμεινε το χ. Βγαλαμε ψυχη αλλα πανω απο ολα αυτος ο πιτσιρικας απο τα σπλαχνα της ομαδας εδειξε οτι εχουμε εγωισμο.

YP6Pbtj.jpg

xwgypNM.jpg

Ο ΕΠΟΜΕΝΟΣ Μεσι...ή κατι κοντινο....χαχα

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

EgVGKzG.jpg

Σκορερς – Ασιστ

MN6WncT.jpg

lVyoq1R.jpg

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ

·         Η ομαδα εχει την καλυτερη επιθεση στο πρωταθλημα παιζουμε επιθετικο ποδοσφαιρο και με τις 2 ηττες μας μειωσαμε στους 5 βαθμους απο την κορυφη.

·         Παιζουμε με Ριβερ εντος εδρας και αν κερδισουμε βαοζυμε φωτια στο πρωταθλημα και παρολο που δεν ειναι στο χερι μας θα τα παιξουμε ολα για ολα!

·         Ο Μεσι κανει παρτυ αλλα ο Ασεβεδο στα χαφ μαζι με Πιζαρο του δινουν το χωρο να μαγεψει. Ντιαζ Αμπιλα τρομεροι και Χαρα στο τερμα ανικητος!

·         Δεν τα παραταμε μαγκες θα το παλεψουμε και οπου βγει αφου μετα την Ριβερ εχουμε πολυ δυσκολο ματς με την Σαν Λορεντσο και μετα ενα προγραμμα που μπορουμε να κανουμε το απολυτο.

Επισης η Σαν Λορεντσο πηρε το Σουδαμερικανα. Αργεντινικη υποθεση λοιπον.

XR033Wi.jpg

Αυτα συνεχιζουμε DALE DALE DALE DALE DALE NOOOOOBBBB!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Estadio Marcelo Bielsa: Newell's Old Boys

Edited by Diegito21
  • Love 4

@desperado Εξαιρετικος, ανεβηκες αν και οχι ευκολα, αλλα ανεβηκες.
Τωρα θα αποκτησει και μεγαλυτερο ενδιαφερον καθως εισαι σε ενα πρωταθλημα με περισσοτερο γνωστες ομαδες, θα εχουν περισσοτερο ενδιαφερον τα παιχνιδια και τα ποστ.

Κυπελλο τι εκανες?
Μπορει να ειναι το οτι νυσταζω και δε το προσεξα, αλλα δεν ειδα καπου κατι για τα κυπελλα, FA, League Cup και το περιεργο το κυπελλο Γ+Δ κατηγοριας που εχουν οι Αγγλοι.

Και παλι συγνωμη αν δεν το προσεξα.

@niktsiabe Kατ'αρχας να δωσω πολλα μπραβο για το EL οπου εισαι κυριαρχος και σταθερος, εξαιρετικη πορεια, και δικαια στην 1η θεση.

Στα εγχωρια τωρα, θα μπορουσες καλυτερα, αλλα ο ανταγωνισμος ειναι πολυς.
Διπλαρα στην Μπριζ, αλλα σφαλιαρα απο την Γκενκ.
Πολλα σκαμπανευασματα.
Στρωσου, αιντε. :lol: 

@Nikolakiz Να σε δω στην Αγγλια, στο τιμονι μιας μεγαλης ομαδος, απεδειξες οτι παιζεις ποδοσφαιρο ποιοτητας στην Ιταλια, παρα τους χαμηλους τερματισμους. Θεωρω οτι δεν εκαναν λαθος οι διοικουντες την Αρσεναλ, και θα δουμε πραγματα απο σενα.

@Diegito21 Vamos para Rosarino. 

Mε πληγωσε το Ντερμπι, να σε πω την αληθεια μου, περιμενα μεγαλο αποτελεσμα σε ενα μεγαλο ματς, αλλα η μπαλα σε τιμωρησε.
Κακη ηττα, πολυ κακη, και το 2ο μεγαλυτερο ντερμπι στην χωρα βαυτηκε κιτρινο για αλλη μια φορα.

Κατα τ'αλλα, φερνεις αποτελεσματα που αξιζουν στην ομαδα, αλλα σκονταυτεις εκει που απαγορευεται, δυστυχως.
Ξερω οτι η ομαδα για τοσο ειναι, αλλα και παλι, αν εξαιρεσεις το Χ μεσα στην μεγαλη Βελες, η ηττα απο την Μποκα ηταν μεγαλο μπαμ.

Τετοια αποτελεσματα σου στοιχιζουν τιτλους.

Πηρε Μπελμοντε η Βελες?!?
Τι ομαδα εχουν κανει τα παλικαρια, και νταξει πηρανε το Λιμπερταδορες, ο απιθανος κορμος που εχει αρχισε να αποδιδει.

Αζεβεδο!! ❤️ 

Χιλια μπραβο στην Σαν Λορενζο για το Σουνταμερικανα.

--------------------------------------------------

Παιδια, πιεζα τον εαυτο μου πολλες μερες για την Σολφορντ, αλλα δεν κολλουσε καθολου.
Εψαχνα εψαχνα εψαχνα, τοσες μερες, και δεν καθοταν τιποτα.

Αν το σκεφτεις, εχει να μου κολλησει ομαδα απο το καλοκαιρι.

Κι ετσι, οπως παντα σε τετοιες καταστασεις, ειπα να κανω κατι εντελως διαφορετικο, ετσι ωστε να ταρακουνηθει το στατους μου.
Και καπως με αυτον τον τροπο, ο @Diegito21 θα εχει παρεα.......

2a6124d37291d2540d325afaa1f33103.png

Ο ΘΡΥΛΟΣ της ομαδος, Χουαν Σεμπαστιαν Βερον μετα την κατασκευη του νεου γηπεδου, ηθελε να κανει μια ανανεωση και να δημιουργησει μια νεα αρχη για την ομαδα.

estudiantes_de_la_plata__veron_by_battyboy9_d257ci3-fullview.jpg?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7ImhlaWdodCI6Ijw9NTAwIiwicGF0aCI6IlwvZlwvZDE3NjM5NDctOWRmNi00NDJkLWE3OTctYzUzZjFmM2VkYzdhXC9kMjU3Y2kzLWY4ZDdmY2FkLTczOGUtNDc1MC04MGU1LTdiYmIwNGU0YTI1ZC5qcGciLCJ3aWR0aCI6Ijw9ODAwIn1dXSwiYXVkIjpbInVybjpzZXJ2aWNlOmltYWdlLm9wZXJhdGlvbnMiXX0.tCgG3-90ikrmfxmB_M-MXYxCJJXYVmf99BBjdYbFw3Y

Κι ετσι με πηρε τηλεφωνο, εναν απλο νεαρο προπονητη, που διαχειριζονταν τις υποδομες της ομαδος, να γινω ο προπονητης της πρωτης ομαδος!!

Αν και μιλαμε για πραγμα δυσκολο, δεχτηκα καθως δεν μπορουσα να πω οχι στην ευκαιρια της ζωης μου, να αναλαβω την ομαδα που αγαπω απο μικρος!

g4MZpyi.pngfW37vzS.png

Δηλωσεις στην πρωτη συνεντευξη τυπου 

"Ειμαι απιστευτα χαρουμενος που βρισκομαι εδω, ηταν ονειρο ζωης να παιξω στην ομαδα, και μιας και οι ποδοσφαιρικες μου ικανοτητες δεν μου δωσανε αυτη την ευκαιρια, αυτο που συνεβει ειναι το επομενο καλυτερο!....Ενα τεραστιο ευχαριστω στον Προεδρο που με εμπιστευτηκε και μου εδωσε τα κλειδια της ομαδος, να ειστε σιγουροι οτι δεν θα τα παρατησουμε πριν να φερουμε επιτυχιες στην ομαδα, και παλι. Εχουμε εναν καλο κορμο απο νεαρους παικτες που τους περισσοτερους τους γνωριζω απο τις ακαδημιες της ομαδος που ειχα αναλαβει, αλλα και εμπειρια οπως ο Αντουχαρ και ο Χαβιε." 

Μεγαλο ονομα της ομαδος, εννοειται, ο Χαβιε Μασερανο.

1575763803_546921_1575763902_noticia_normal.jpg

Θα ειναι η επεκταση του προπονητη στον αγωνιστικο χωρο, και σιγουρα θα μας δωσει πολυτιμα λεπτα για τα επομενα 2, τουλαχιστον, χρονια.

Το νεο γηπεδο της ομαδος, ειναι ενα στολιδι.

el-nuevo-estadio-jorge-luis___DxhOc-x8_1200x630__1.jpg

Υποσχομαστε να φερουμε επιτυχιες και ΝΙΚΕΣ σε αυτη την νεα αρχη για την ομαδα.

Η ομαδα ειναι αυτη.

c9wy033.png

Μετρια προς καλη, θα δουμε να φερουμε 1 παικτη τουλαχιστον φετος, και βλεπουμε για του χρονου.
Μεχρι και τον 5ο βγαινεις Λιμπερταδορες.

Ο Ροχο, στην αμυνα, ειναι ο γνωστος Μαρκος Ροχο, απλα ειναι δανεικος απο την Manchester United.

----------------------------------------

Μαγκες, Ευρωπη εχει να μου κολλησει ομαδα απο την ΒνΒ, στο ΦΙΦΑ 19.
Καταλαβενεται οτι κατι πηγαινε λαθος.

Κι ετσι ειπα να κανω μια αναστροφη, και να κανω αποτοξινωση απο τις Ευρωπαικες διοργανωσεις, και να δοκιμασω Αργεντινη, στην οποια εχω να κανω καριερα απο το ΦΙΦΑ 13.

Εβαλαν και το Λιμπερταδορες αυθεντικο, ηταν σαν να ηξεραν :hehe: 

Συνεχιζουμε, απο αυριο, με παιχνιδια.
Πιστευω οτι επιτελους βρηκα αυτο που εψαχνα για να ανανεωθω.

VAMOS LOS LEALES!!!!!

dibujo-los-leales-estudiantes-de-la-plata-2-113137-arte-de-tomas-castellani-barrabrava-net.jpg

• Love 4

@Nikolakiz

Πάει να βγει ωραίο  challenge , με την 3η ομάδα που θα προπονήσεις στην ίδια καριέρα, ΑΡΣΕΝΑΛ λοιπόν,  δεν ξέρω αν θα είναι εύκολο,  γιατί τις μεγάλες τις χτυπάνε στην Αγγλία θέλει προσοχή...

Στα της Λέτσε τώρα,  όταν έβλεπα τα σκορ που ανέβασες πριν πάω στην βαθμολογία,  θα έλεγα ότι θα ήσουν στην 6αδα... αλλά εκεί υπάρχουν οι μικρότερες ομάδες που σου κόβουν βαθμούς..

Γνώμη μου πολύ καλή η 12η θέση..  

Περιμένουμε τα αγγλικανικα σου....

@Diegito21

Που τον βρήκες ρε τον BATIGOAL,  απίστευτη φώτο..

14 ματς και είσαι τρίτος,  με ομαδάρα,  αυτό δείχνει ότι φέτος το πρωτάθλημα θέλει τσαγανό... 

Μεγάλα σκορ εκεί που μπορείς,  

Τώρα για το ντέρμπι τη να πω ντέρμπι είναι και όλα γίνονται,  δεν πειράζει για την ήττα συνεχίζεις δυνατά...

VAMOOOOS NOOOOB!!!!

@ELBarto-3-

Ξέρεις ότι στις μικρέ κατηγορίες και γενικά με μικρές ομάδες σε διάφορα πρωταθλήματα αν δεν σου κάτσει η ομάδα και αυτό που έχεις στο μυαλό σου ,δεν πρόκειται να βγει με τίποτα..εμενα μου έκατσε όπως και το σύστημα και πήγε καλά για 2 σεζόν...

Στα νέα σου τώρα,  μια από της συμπαθεις ομάδες οι φοιτητές της παραλίας νοτιαβτου Μπουένος Άιρες...

Μασερανο,  ο απόλυτος αρχηγός... αλλα και ο Καλιντσκι και Σουνκε θα σου προσφέρουν εμπειρία....

Περιμένω να σου βγει εδώ , μια καλή χρονιά εδώ θα σου γεμίσει μπαταρίες για κάτι άλλο αργότερα...

---------------------------------------------------------------------

Πάμε στα δικά μου παίδες...

Υπάρχει πρόβλημα με τις φωτο και είχα πάρα πολλές οι οποίες όμως είναι στο στικάκι...

Δεν μπορώ να τις περάσω στο τάμπλετ δεν μου το διαβάζει... Και το πρόβλημα δεν είναι μόνο με τα ποστ, αλλά και στην προσωπική χρήση και δεν ξέρω τη να κάνω...

Τεσπα θα σας τα πω περιληπτικά 

Η δεύτερη σεζόν ήταν όνειρο... 

Τερματισαμε 1οι 

Έπαιξα 38 ματς οπου είχα 35 νίκες και 3 ήττες από ΙΠΣΟΥΙΤΣ,  ΣΡΙΟΥΣΜΠΕΡΙ και ΤΣΑΡΛΤΟΝ. 

8 ματς τα έκανα ΣΙΜ και είχαμε 3 νίκες και 5 Ισοπαλίες...

Τελειώσαμε με 119 βαθμούς...

Η ομάδα ήταν απίστευτη, δεν σταμάταγε πουθενά , ούτε η ΕΑ δεν μας σταμάτησε η τελευταία ηττα9ηταν τον Γενάρη..

Δεν ασχολήθηκα καθόλου με το κύπελλο,  όλα ΣΙΜ..

Από παίχτες τη να πω έχω σταμπαρει είδη για το επόμενο αγγλικό κάποιους...

Τα PC  κουμποσαν τρομερα με την ομάδα.... το πουλεν μου ο LLOYD έφτασε 72 οβεραλ με προσωπική προσπάθεια στις προπονήσεις (της έκανα εγώ στην πρώτη σεζον)  και δεν τον έπιανε κάνεις... 

30 γκολ,  2ος σκόρερ στο πρωτάθλημα πίσω από έναν υπερφυσικό που είχε η ΤΣΑΡΛΤΟΝ που πέτυχε 40...

Σταματάω εδώ,  βασικά έχω σταματήσει από χτες και κοιτάω το επόμενο... 

Τώρα για την Αγγλία έχω ένα πολύ καλό project...

Και είναι στο κάδρο 2 ομάδες η μια είναι η BRISTOL ROVERS,  η μικρούλα  μου αγαπημένη στην Αγγλία,  αλλά υπάρχει και η ΣΆΝΤΕΡΛΑΝΤ με γήπεδο με λαό και με ιστορία στο ποδόσφαιρο της Αγγλίας...

Challenge όπου θα παίζοντας τα πάντα κύπελλα παρακυπελλα,  θα προσπαθώ να βγάζω όλα τα board expectations και τέτοια κόλπα...

Προς το παρών  θα προσπαθήσω να κάνω κάνα γαλλικό ή κάνα πιο μικρό πρωτάθλημα,  αλλά αν με δείτε πάλι Αγγλία τότε πάει να πει ότι οι δοκιμές απέτυχαν...

Αυτά από εμένα,  θέλω να δω τη θα κάνω και με τις φωτο για να μπορώ και να ποστάρω σωστά...

Τα λέμε παίδες 

ΚΑΛΉ ΑΝΆΣΤΑΣΗ ΕΎΧΟΜΑΙ 

• Love 4

@desperado Eνα μεγαλο μπραβο για την τρομερη πορεια και ανοδο, παναξιος!!

Καταπληκτικο το να παρεις 119 βαθμους, πραγματικα.
Ηττες απο Τσαρλτον και ειδικα απο Ιπσουιτς δεν ειναι για ντροπη, η Ιπσουιτς στο δικο μου που εκανα με Πορτσμουθ τον Δεκεμβρη, με κοντραρε για ανοδο.

Τωρα θα ηθελα να σε δω να συνεχιζεις και να δω που θα φτασει αυτη η ομαδα, αλλα εαν βλεπεις καποιο αλλο προτζεκτ με καλο ματι, σεβαστο.
Σαντερλαντ παντα κορυφη Career, με το ντερμπι με NUFC να ειναι στον οριζοντα, εχοντας γηπεδα και οι δυο πλευρες ειναι παντα συναρπαστικο.

Περιμενουμε την αποφαση σου!!

--------------------------------------

thumb2-estudiantes-de-la-plata-4k-logo-la-plata-argentina.jpg

Παμε.

Μεταγραφες πρωτα.

1wKNoEd.png

Walter Silveiro 

Μη τον ψαχνετε, ψευτικος ειναι.
27 ετων απο την Βραζιλια που ειναι γεματη απο fake παικτες, επειδη η ΕΑ δεν εχει δικαιωματα απο την Ομοσπονδια Ποδοσφαιριστων.

Επιθετικος, 27 ετων, 72 οβεραλ, ηθελα καποιον να παιζει πισω απο τον Γκονζαλεζ.

Yeison-Guzman-28-4.jpgIZLDaYX.png

Υeison Guzman 

Πιτσιρικας απο την Κολομβια, 71 οβεραλ, CAM.
Απλα να υπαρχει σοβαρη αλλαγη για το κεντρο, 700,000

Αυτα.

--------------------------

Εtudiantes - Defensa 2-0 

Καλη εμφανιση, με πανω-κατω το ποδοσφαιρο που θα ηθελα να βλεπω.
Τουλαχιστον στο πρωτο ημιχρονο, μετα πιεστηκαμε αλλα η Δεφενσα δεν ειναι κατι ιδιαιτερο.

Banfield - Estudiantes 2-0 

Καθαροτατη ηττα.
Μια καλη ομαδα εναντιον μιας οχι τοσο καλης....
Δεν καναμε φαση, και αξιζαμε την ηττα.

15662524671649.jpg

Estudiantes - Indepediente 2-1

Μη το πειτε ουτε του Παππα. :D 

2 φασεις 2 γκολ.

Ξεκαθαρα καλυτερη η Ιντι, αλλα ο Αντουχαρ ηταν καταπληκτικος, συν το οτι ηταν δυσθεωρητα αστοχοι.
Χασανε και πεναλτυ.

Χρειαζομασταν αυτη την νικη, και μας την "εδωσε" η Ιντεπεντιεντε.

TgoaWMF.png

Το πιο περιεργο ματς που εχω παιξει στο ΦΙΦΑ 20.

Ο ορισμος του "1 φαση, 1 γκολ" 

Τελειωσε το παιχνιδι και δεν καταλαβα οτι κερδισαμε.....

Μας βομβαρδιζανε για 90 λεπτα, ειχανε χαμενο πεναλτυ, οπως και η Ιντεπεντιεντε, στο προηγουμενο παινχιδι, μαζι με 2 δοκαρια.
Και απλα βγαζουμε μια αντεπιθεση στο 79, και βαζουμε ενα τυχερο γκολ μετα απο αποκρουση του GK που στρωθηκε στο ποδι του Σιλβειρο.

ww1oeqB.png

Το αδιερωσε σε μενα, ο Βραζιλιανος.

vGULvxn.png

Μετα το ματς ειχα καποια λογια

"Δεν θα μασησω τα λογια μου λογω των 2 τελευταιων επιτυχιων, αυτο που παρουσιαζουμε στο γηπεδο δεν ειναι αυτο που προσπαθουμε να κανουμε. Αν παιζαμε αλλες 10 φορες τα τελευταια 2 παιχνιδια, θα χαναμε τις 9, απλα ειμασταν πολυ τυχεροι, ο στοχος μας ειναι να παιζουμε καλο ποδοσφαιρο, γιατι ετσι χτιζονται οι σωστες και σοβαρες ομαδες."

233_133.jpg

Estudiantes - Velez 2-2 

Εδω το ματς ηταν μοιρασμενο.
Ενα ημιχρονο που καναμε αυτο που επρεπε με 2/2 τετ-α-τετ και αλλο ενα ημιχρονο που ο Αλμαδα σκοραρε 2 φορες, ισοφαρησανε, και ειχαν αλλες 4 ευκαιριες να κερδισουνε, αλλα ηταν ατυχοι.

Η Βελεθ που παραπεει στο τελευταιο μισο της βαθμολογιας.

20170102074905_veron_riquelme.jpg

x1Z9Hn2.png

Οσο και να μην με πιστευετε, το καλυτερο μας παιχνιδι.

Στο πρωτο ημιχρονο επρεπε να ειμαστε 0-2 μπροστα.
Καναμε τρομερες φασεις, και δειξαμε εξαιρετικη ενεργεια.

Στο δευτερο, απλα ξεφουσκωσαμε, και δεν αντεξαν τα χαφ μας, ο Τεβεζ εκανε παρτυ στην θεση 10, με 3 ασσιστ.

xJ8KvEK.png

Απλα ντροπη.
Τιποτ'αλλο.
Ειχαμε φασεις να κερδισουμε, αλλα δεν μπηκανε γκολ.

Ντροπη.

Arsenal Sarandi - Estudiantes 1-1 

Aλλη μια κακη εμφανιση και αλλο ενα κακο αποτελεσμα.

pSTyzx8.pngXmzAqMX.pngSgsltKC.png

-----------------------------------

Μετα απο αυτα τα αποτελεσματα, βγηκε ο Γκονζαλεζ στον τυπο και δηλωσε.....

6uWveJD.png

"Δεν παιζουμε καλα αυτη την στιγμη, και μας στεναχωρει αυτο. Μια ομαδα οπως η Εστουδιαντες αξιζει κατι καλυτερο και πιο εμπειρο, κατα την γνωμη την δικη μου και των συμπαικτων μου..." 

Πολλοι θεωρησαν οτι ο βετερανος επιθετικος εστειλε ξεκαθαρο μυνημα στην διοικηση Βερον, και το πηρε το μυνημα καθως μου ηρθε e-mail να προσεξω τα επομενα παιχνιδια, πολυ προσεκτικα, και εγω καταλαβα οτι βρισκομαι υπο πιεση.

Και καπου εκει, εγινε κατι που ισως εσωσε το Career......

1XkFWgQ.png

Η Βελεθ μου εκανε προταση.
Μια Βελεθ που αν και εχει το πιο ψηλα υποσχομενο ροστερ στην χωρα, παραπεει στην 20 θεση της βαθμολογιας.

Μιλησα με τον Βερον, και αποφασισαμε να ληξουμε την συνεργασια μας, εκει.

Ενα μεγαλο ευχαριστω λοιπον, στην Εστουδιαντες που μου εδωσε την προπονητικη μου αρχη, και πραγματικα ευχομαι να πγαιναν τα πραγματα καλυτερα.
Αλλα οντως, πιστευω οτι η ομαδα αυτη χρειαζεται κατι πιο εμπειρο, κατι σταθερο και αποδεδειγμενο για τον παγκο της.

OkJpAl2.png

-----------------------------------------------------

jy11c3s.png

Cs8jjKN.png

Πρωτες δηλωσεις του Μπαρτο ως προπονητη της Βελεθ Σαρσφιλδ 

"Χαιρομαι ιδιαιτερα που ειμαι πια και με την βουλα, προπονητης της ομαδος. Ειναι ενα ροστερ γεματο νεαρο ταλεντο, και πιστευω οτι η 20η θεση δεν αντικατοπτριζει την αληθινη θεση της ομαδος, απλα τα παιδια χρειαζονται καθοδιγιση και κινητρο. Για αυτο ειμαι εδω, για να λυσουμε τα προβληματα οσο πιο γρηγορα γινεται, και να αρχισουν τα παλικαρια να απολαμβανουν το ποδοσφαιρο τους, διοτι μια ομαδα με ΤΟΣΟ πολυ ταλεντο ειναι κριμα να μην το εκμεταλευεται!" 

gamez.jpg?resize=1600%2C1090&ssl=1

Με την σειρα του, ο Προεδρος της ομαδος, Luis Barredo δηλωσε 

"Ειμαστε μια ομαδα με μεσο ορο ηλικιας τα 23 ετη. Εχουμε παρα πολυ νεαρο ταλεντο, ειμαστε σχεδον μια ομαδα πιτσιρικαδων, και θεωρησαμε ως Δ.Σ. το πιο σωστο πραγμα να προσλαβουμε εναν προπονητη που εχει εμπειρια στον χωρο των νεων ποδοσφαιριστων καθως δουλευε επι χρονια στις υποδομες της Εστουδιαντες. Ειμαστε χαρουμενοι καθως θα μπορει η ιδια η ομαδα να αναπτυχθει ΜΑΖΙ με τον προπονητη, θα εχουμε μια ιδιαιτερη σχεση μεταξυ τους, και τα παιδια θα τον εμπιστευονται. Εχει σωστες ιδεες για το ποδοσφαιρο, και νομιζω οτι καναμε την πιο σωστη επιλογη που θα μπορουσαμε" 

V96ZIpc.png

Aυτη ειναι η ομαδα, λοιπον.
Ολοι κειμενονται στα 18-22 ετη, απλα υπαρχει ο 33χρονος Gago που ανεβαζει τον Μ.Ο. ηλικιας στα 23 με 24.

Παμε να ανακαμψουμε και οπου μας βγαλει η φετινη σεζον.

Vamos ITALIANO VELEZ!!!!

DXXr9TUW0AEWGhk.jpg6f4be6b3a25d4df7bed1d3340e612706.jpg

• Love 3

@desperado Εννοειται θα εβρισκα φωτο του αγαπημενου μου Μπατιγκολ!!! ❤️

Στα δικα σου απιστευτη σεζον με 119 βαθμους δεν εχω μαζεψει ποτε μου πραγματικα απιστευτος!!! Μπραβο ρε φιλε...τωρα για το παρακατω σου θα ελεγα να ειναι Σαντερλαντ και να σε απολαυσουμε εκει να κανεις πραγματα εχει και γηπεδο δικο της στο game..! Λυσε και το θεμα με φωτο και σε περινουμε με τις μαυρες γατες!!!

@ELBarto-3- Ελα ρε αδερφεεε Αρειαναρα!! Ξεκινησες με την αγαπημενη Εστουδιαντες του κυριου Λουτσερο απο τους Ατρομητους οσοι βλεπατε ξερετε και με τον Βερον για μπροσταρη σε επελεξε να παρεις την ομαδα επανω σου. Μεταγραφες ουσιας εστω και 2 παρα ενθουσιασμου και με μια καλη ομαδα δεν εκανε ςκαι ασχημα αποτελεσματα αλλα δεν επαιζες το ποδοσφαιρο που ηθελαν οι οπαδοι και οι παικτες σου απο οτι φαινεται...και ετσι επειδη παντα οι παικτες τρωνε τον προπονητη οταν ειναι νεος στο ξεκινημα μετα απο 2-3 κακα αποτελεσματα ηρθε η ρηξη αλλα παραλληλα και η ευκαιρια απο μια ομαδα που την κοζαρες οπως το γκομενακι το ωραιο το μικρο το 20χρονο που σπαρταραει :D 

Και για μενα ισως σου ταιριαξει καλυτερα εδω χωρις εναν προεδρο εμβληματικο οπως ο Βερον χωρις την μεγαλη πιεση να παρεις κτ αμεσα και με νεα παιδια να χτισεις μια δυναστεια!!! Εχεςι εδω υλικο φουλ και επειδη τα πας καλα με τους πιτσιρικαδες περιμενω εδω να μεγαλουργησεις!

VAMOOOOOOOSSS ITALOOOOOO VELEZ!!!!

__________________________________________________________________________________________________________________________________

Παμε για το φιναλε!!

Πριν το μεγαλο ντερμπι με την Ριβερ μας χτυπουσε την πορτα η Defensa παιζαμε εκτος..

gg9YT4I.jpg

Ισως απο τα πιο δυσκολα ματς..βρεθηκαμε με 1-0 πισω αλλα καπου εκει ο Μεσι και ο Ασεβεδο εβαλαν την ομαδα μπροστα και το κρατησαμε με χιλια ζορια!

Μεγαλη νικη...και τωρα η Ριβερ!!

bzN93Ze.jpg

Πριν το ματς  ξεσπασε βροχη αλλα ο κοσμος εδωσε το παρων! Και ειπα στους παικτες μου «αυτο το παιχνιδι εινια για ολους αυτους που ονειρευονται μεσα στην βροχη μαζι μας!»

Και αυτο ηταν μπηκαμε παθιασμενα και με πιεση πολυ αλλα εναν ΜΑΓΙΚΟ Μεσι ! Μολις τον ειδα ειπα αυτο δεν το χανουμε..καθετη πασα και 1-0 ο Ακινο!!! Και καπου στο 45ο λεπτο ερχεται ο ΜΕΓΑΣ Ασεβεδο να κανει το 2-0!!!

Στο δευτερο η Ριβερ μπηκε πολυ καλα πιεσε και κοιταξτε στιγμιοτυπο το τι εβγαλε ο Χαρα αυτη η αγαπη μου στο τερμα του Καμπελ που ειχε περασει απο τον Ολυμπιακο.

dp1pC8E.jpg

Αφου δεν το φαγαμε εκει τελειωσε παιξαμε με παθος και πηραμε σπουδαια νικη!! Στο -2 πια!

Mep6YoB.jpg

Και μετα πηγαμε στην Σαν Λορεντσο....δυσκολη εδρα δυσκολο ματς!

ZuA8mWM.jpg

Και ενω μπηκαμε πολυ καλα βρεθηκαμε με 1-0 πισω...και καπου στο 72ο λεπτο 2-0. Εκει ειπα ταφοπλακα γεια σας......ΑΛΛΑ...

Ο Αμπιλα το πηρε πανω του 2-1 και μετα απο λιγα λεπτα ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ισοφαριση 2-2!!!

Και ομως στο 90ο λεπτο ο Μεσι χανει τετ α τετ βασικα το απεκρουσε το τερμα της Λορεντζο...ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ επεμβαση....δεν το πιστευα παιδια δεν γινονται λεω αυτα!

YW3M1cR.jpg

XpKG23h.jpg

Ο Μεσι κατεστραμενος ψυχολογικα και ολα αυτα σε ενα κλιμα αβεβαιοτητας μιας και ειχαν μεινει 6 μηνες συμβολαιου ακομη και ο τυπος βουηζε οτι δεν θα ανανεωσει και οτι παιζει χαλια. Επρεπε να προστατεψω την ομαδα και ειδικα τον Λιο.

2fXCr0C.jpg

Και τις επομενες μερες τον καλεσα στο γραφειο μου και εβαλα υπογραφη σε διετες!!!!

ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!! ΦΙΛΑΚΙΑ Ο Λιο για ακομη 2 χρονια μαζι μας!!

Αλλα δυστυχως ο Ασεβεδο ηταν η επομενη απωλεια της Ευρωπης....εκλαψα γι αυτο τον παικτη αλλα με 23 εκ ευρω που τον πουλησα εκανα ενα σπουδαιο δωρο στην ομαδα...

dcJhylR.jpg

ΟΝΟΜΑ ΜΠΑΛΑΝΤΑ! Ο Κολομβιανος σαν τραγουδι ειναι καλυτερος στατιστικα του Ασεβεδο εμενε να το δουμε στο γηπεδο! 12 εκ ευρω παρακαλω!

The opposition files: Colombia | Goal.com

Και μια εκπληξη ακομη για τους οπαδους μας!

Εβερ Μπανεγα για το τελειωμα σαν PC. "Επιστρεφω σπιτι μου δηλωσε!"

Éver Banega fue presentado en Newell's y le dejó un mensaje a Boca ...

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΑΡΡΩΣΤΙΑ ΜΠΑΝΕΓΑ!

Ξεκινημα με την Αρχεντινος 2 γκολ εβαλε πανεμορφα και αλλα 2 ο Αμπιλα και ο Ντιαζ! ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ η ομαδα πολυ ωραιο ποδοσφαιρο...τελευταιο του Ασεβεδο.... ❤️

pBphuAA.jpg

Ο Ντιεγκιτο δεν θα παρεδιδε ευκολα και το ξεραμε...

Δυσκολευτηκαμε παρα πολυ και μαλιστα εχασαν και δοκαρι πρωτοι να βρεθουν μπροστα ΑΛΛΑ ο Αμπιλα ειχε ντυθει Μεσι και τα επαιρνε πανω του με απιστευτες εμφανισεις εκανε 2 γκολακια και γεια σας!!!

E7iba68.jpg

Αλλα η Ριβερ δεν εχανε ποντους...

Και εκεινη την ωρα παιδια 6 ομαδες διεκδικουσαν τιτλο!!! ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ

RUGScWs.jpg

hJfyrjx.jpg

Επομενη σταση Ιντεπεντιεντε...εδω πιστευα θα δυσκολευτουμε αλλα το 0-3 τους τιμαει ηταν για 0-7...ο Αμπιλα εκανε απιστευτο δευτερο γυρο (τυπικα) και σκοραρε αλλα 2 μαζι με ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ Ντιαζ. Ο Μεσι ακομη δεν ηταν τοσο καλος μετα το ματς μς την Σαν Λορεντσο.

bR0spmd.jpg

Πηγαμε μεσα στην Ουρακαν και αν και τελευταια περασαμε πιο δυσκολα απο οτι δειχνει το σκορ.

AeapReA.jpg

Με την Αλδοβισι καναμε καλο ματς γτ και αυτη αν και στις τελευταιες θεσεις δεν λυγισε καθολου ευκολα και με σουπερ Μεσι πηραμε την νικη!

uUKofch.jpg

ΔΥΣΤΥΧΩΣ...Τελευταιο ματς δεν επαιξα μιας και η Ριβερ το πηρε μαθηματικα με νικη και το τελευταιο εγινε σιμ..........το χ με Σαν Λορεντσο κοστισε οσο τιποτα ρε παιδια.

ΚΡΙΜΑ ΚΡΙΜΑ....Η τελικη βαθμολογια.

O2ozTDK.jpg

Και οι σκορερ και ασιστ. ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ ΑΜΠΙΛΑ εκανε σπουδαια ματς στο τελος και εφτασε στην δευτερη θεση των σκορερ για τον Λιο τι να πω...μαγικος.

2mKVpbW.jpg

XHS1KW1.jpg

Και μεσα σε ολα αυτα περασαμε Κοπα Σουδαμερικανα. Ναι παιδια επειδη περυσι βγηκα 10ος πηρα εισητηριο για την επομενη χρονια φετος δλδ οποτε εδω δεν εχει ομιλους εχει γυρους με νοκ αουτ.

Πρωτη η Μποταφογκο λοιπον! Στο πρωτο ματς ο Μεσι μπηκε στο 70ο λεπτο. Ειχα πολλες αλλαγες λογω κουρασης.

FIkrWQU.jpg

Την κερδισαμε μεσα και εξω με σουπερ Ντιαζ ο οποιος εξελισσεται σε νεο Μεσι.

0K2gxQu.jpg

Και μετα ηρθε η Μελγαρ στον επομενο γυρο...θα μου πειτε τι ειναι αυτη? Ελα ντε και εγω την εψαξα ειναι ομαδα απο Περου και εχει μαυροκοκινα και αυτη και ειναι απο τις πολυ καλες ομαδες τα τελευταια χρονια!

Πηγαμε στο υψομετρο να παιξουμε και περασαμε πολυ ευκολα με 1-3.

vZZUrHg.jpg

Στο δευτερο ματς ηταν το τελευταιο πριν το καλοκαιρι και την διακοπη οποτε τους κερδισαμε με 6-1 με Μεσι να βαζει 3 γκολακια!

qjyNw5z.jpg

Επομενος αντιπαλος η Always Ready. Ετσι λεγεται δεν κανω πλακα oμαδα απο την Βολιβια!

Για την φαση των 16 λοιπον.

Αυτα παιδια....το φιναλε ηταν καπως πικρο αλλα με αυτη την ομαδα που ειχαμε και μεχρι να δεσει εκανα πολυ μεγαλη πορεια!

*Να πω ενα μεγαλο μπραβο στον Χαρα μεγαλος τερματας στα 19 με 79 οβεραλ προιον ακαδημιας και ο Ντιαζ φυσικα ο οποιος εξελεισεται σε ηγετη! Ερχεται ο Καμπος για σεντερ μπακ στο επομενο θα τον παρουσιασω.

*Επισης τι να πω για Μπαλαντα...με εκανε να ξεχασω τον αγαπημενο μου Ασεβεδο! Ενα τερας πραγματικα μια αραχνη στο κεντρο ειναι παντου..!!

Αυτα φιλοι μου ηρθε και μια προταση απο Βελεζ αλλα ειπα ΟΧΙ φυσικα...!!

fmN21GO.jpg

Η νεα χρονια θελω να βαφτει κοκινομαυρη και θα παμε δυνατα!!!!

Lionel Messi: hinchada de Newell's mostrará apoyo a la 'Pulga' en ...

• Love 3

@Diegito21 ΟΝΤΩΣ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΙΘΕΣΗ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ...ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΜΙΑ ΛΕΞΗ ΜΟΝΟ ...ΜΕΣΣΙ.....ΣΕ ΕΚΕΙΝΟΝ ΤΑ ΟΦΕΙΛΕΙΣ ΟΛΑ.....ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΠΑΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ...ΚΡΙΜΑ ΝΑ ΧΑΘΕΙ Ο ΤΙΤΛΟΣ ΣΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΕΣ....ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΕΤΣΙ ΠΑΝΤΩΣ ΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΔΡΟΜΟ ΕΙΣΑΙ...

@ELBarto-3- ΩΡΑΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗ Η ΕΣΤΟΥΝΤΙΑΔΕΣ...ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΔΩ ΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕ ΑΝΥΠΟΜΟΝΗΣΙΑ ΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ....ΤΟ ΥΛΙΚΟ ΣΟΥ ΘΑ ΤΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΑ ΜΕΤΡΙΟ ΠΡΟΣ ΚΑΛΟ...ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΣΟΥ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ...ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΔΕΚΑΡΙ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ Η ΜΠΑΛΑ....ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ..

-------------------------------------------------------------

KAI ΟΜΩΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΣΤΗ ΠΡΕΜΙΕΡ ΕΓΙΝΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ....ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΝΑ ΠΑΩ ΑΡΣΕΝΑΛ...ΑΛΛΑ ΒΓΗΚΑΝ 6Η ΘΕΣΗ ΣΤΗ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΣΕΖΟΝ ...ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΙ ΑΞΙΟΣΗΜΕΊΩΤΟ ....ΑΠΛΑ ΓΙΟΥΡΟΠΑ ΛΙΓΚ ΠΗΓΑΝ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΤΕΤΑ....ΚΑΙΡΟΣ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ANTONUADES ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΤΙ ΕΣΤΙ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΜΕΓΑΛΑ ΑΣΤΕΡΙΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ .. ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΗΓΕΤΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ...ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΝΤΙΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕ ΑΡΚΕΤΗ ΚΑΤΟΧΗ ΚΑΙ ΑΝΤΕΠΙΘΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙ Ο ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ ΑΝΤΙΠΑΛΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΥΧΕΙ...ΛΟΙΠΟΝ ΑΣ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΖΟΥΜΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΟΛΟΓΟΥΣ...

ΑΡΧΙΚΗ ΕΝΔΕΚΑΔΑ ΚΥΡΙΟΙ

00sNyN7.png

ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΠΩΣ ΕΧΩ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΤΑΚΤΙΚΕΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ...ΑΠΛΑ ΤΟ ΣΥΝΗΘΕΣ ΣΧΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ....ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΠΟΛΛΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ...ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΑΡΤΙΝΕΛΙ, ΣΑΚΑ....ΚΤΛ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ...

Wy1s8XV.png

tb9ooUM.png

cMHIMSc.pngOwxoBZ4.png

ΜΟΝΟ Ο ΑΟΥΜΠΑΜΕΓΙΑΓΚ ΔΕΝ ΕΒΓΑΛΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ...

ΟΙ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΟΙ ΕΞΗΣ

UYH4CkX.png

ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΔΙΩΞΑ ΔΕΝ ΤΡΑΒΟΥΣΑΝΕ ΟΥΤΕ ΣΤΑ ΦΙΛΙΚΑ...ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ Ο ΟΖΙΛ ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΜΕ 33 ΕΚ. ΣΕ ΓΙΟΥΝΑΙΝΤΕΝΤ....ΔΑΝΕΙΚΟΣ ΚΑΙ Ο ΦΡΕΙΖΕΡ...ΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΤΗΣ ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ ΤΟΝ ΕΙΧΑΝΕ ΠΑΡΕΙ...ΚΑΛΟΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΧΩΡΟΥΣΕ ΣΤΟ ΡΟΣΤΕΡ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ

ΕΣΚΑΣΑ ΤΗΝ ΒΟΜΒΑ ΜΕ ΑΛΑΜΠΑ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ.....29 ΕΚ. ΕΥΡΩ ΚΟΣΤΙΣΕ ..........ΤΣΑΜΠΑ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΠΟΛΛΑ ΣΤΗ ΜΠΑΓΕΡΝ

KmPYcNO.jpg,

ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΕΡΜΑ ΩΣ ΡΟΤΕΙΣΟΝ ΜΕ ΜΑΡΤΙΝΕΖ....ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΔΙΟΥΔΗΣ.....ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΝΩ ΕΚΠΛΗΞΗ ΣΤΑ ΜΕΤΑΓΡΑΦΙΚΑ ΠΑΖΑΡΙΑ..7 ΕΚ. ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΟΣΤΙΣΕ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΓΚΟΛΚΙΠΕΡ..

4mKmaKE.jpg

ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΠΗΚΕ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΜΟΥ Ο ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΣΩΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΔΑ!!!

ΜΑΚΑΡΙ ΚΑΙ ΕΘΝΙΚΗ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΒΑΣΙΚΟΣ΄.....ΙΣΩΣ ΣΤΡΑΦΩ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΕΣ ΓΙΑΤΙ Η ΕΘΝΙΚΗ ΠΟΝΑΕΙ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΑ ΑΝΕΝΕΡΓΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΣΕ ΕΥΡΩΠΗ ΚΑΙ ΜΟΥΝΤΙΑΛ....ΑΛΛΗ ΜΕΓΑΛΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΔΩ ....ΑΠΛΑ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΚΡΥΒΟΜΑΣΤΕ!!!

ΛΟΙΠΟΝ, ΠΑΜΕ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΚΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...

yW044t1.png

2 ΓΚΟΛ ΙΚΟΝΕ ΚΑΙ ΑΟΥΜΠΑΜΕΓΙΑΝΚ....ΙΔΑΝΙΚΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ ....ΕΧΟΥΜΕ ΔΡΟΜΟ ΑΚΟΜΑ ΟΜΩΣ....

RR7IO1r.png

ΕΔΩ ΥΠΟΦΕΡΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΓΚΟΛ...ΟΙ ΛΥΚΟΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΑΣ ΔΥΣΚΟΛΕΨΑΝΕ ...ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΠΑΘΗΜΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΤΟ ΡΗΤΟ.. ΑΛΛΑ ΟΙ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΔΩ

3U25EDw.png

ΝΑΙ ....ΚΟΛΛΑΣΗ ΤΟ ΟΛΝΤ ΤΡΑΦΟΡΝΤ ...ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕ ΚΑΤΟΧΗ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΕ...ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΗΜΟΥΝ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ 4ΑΡΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΓΛΙΤΩΣΑΜΕ ...ΕΝΑ ΚΑΚΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΑΠΛΑ...ΔΕΝ ΘΥΜΩΣΑ ΜΕ ΠΑΙΚΤΕΣ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΝΕΙΣ ....ΚΟΙΤΑΜΕ ΤΟ ΑΠΟΜΕΝΟ ΑΓΩΝΑ ΕΙΠΑ ΣΤΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΥΣ...

ΩΡΑ ΚΥΠΠΕΛΟΥ ΜΑΓΚΕΣ..

R3LurEQ.png

ΜΕ ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΥΣ ΚΟΝΤΕΨΑ ΝΑ ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΩ ΑΛΛΑ ΤΟ ΓΚΑΖΟ ΤΟ ΓΛΥΤΩΣΑ....ΑΡΣΕΝΑΛ ΑΦΟΥ....ΧΑΧΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ...ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΝΔΙΝΑ ΤΑ ΚΥΠΠΕΛΑ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΟΛΟΙ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ ΑΥΤΟ....ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ ΕΔΩ...

HxYR4kr.png

Ο ΑΔΕΛΦΟΣ ΑΒΡΑΧΑΜ ΤΟ ΕΒΑΛΕ....20 ΤΕΛΙΚΕΣ ΜΗΔΕΝ ΓΚΟΛ....ΑΠΛΑ ΑΣΤΟΧΟΙ ΚΑΙ Η ΦΟΥΛΑΜ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΑΣΕ...ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΔΟΜΗΜΕΝΗ ΗΡΘΑΝ....ΕΔΩ ΛΕΩ ΠΛΕΟΝ ΚΑΤΙ ΤΡΕΧΕΙ...ΛΕΩ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΦΕΤΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ...ΕΙΠΑ ΜΕ ΑΛΛΑΓΕΣ ΛΙΓΟ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΘΑ ΤΡΕΧΟΥΜΕ...ΚΑΙ ΑΜΥΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ...

ZpPqYfh.png

Η ΑΜΥΝΑ ΕΚΑΝΕΤΟ ΙΔΑΝΙΚΟ 0 ΤΕΛΙΚΕΣ Η ΕΒΕΡΤΟΝ...ΑΠΛΑ ΚΛΕΙΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ...ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΣΕ ΚΑΡΙΕΡΑ....ΑΠΛΑ ΠΗΓΑΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ...

ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΓΙΟΥΡΟΠΑ ....ΜΕ ΤΙΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΦΥΣΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΥΑΛΟ....

0BgGzqd.png

ΟΙ ΒΙΓΚΙΓΚΣ ΔΕΙΞΑΝΕ ΑΤΣΑΛΙ ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΤΟΥΣ ...ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΓΚΟΛ...ΑΠΛΑ ΔΥΣΚΟΛΗ ΕΔΡΑ ....ΤΟ ΚΑΘΗΚΟΝ ΕΓΙΝΕ....

tNGsxtI.png

ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΤΟ ΚΑΘΗΚΟΝ ΠΑΛΙ ΕΓΙΝΕ...ΣΑΦΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΙΚΟΝΑ ....ΠΛΕΟΝ Η ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΡΟΤΕΙΣΟΝ...ΔΙΝΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΖΩΝΤΑΝΙΑ ΣΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ..

kwlE5mb.png

ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΣΚΟΡ ΕΓΙΝΕ ΤΡΕΙΣ ΑΓΩΝΕΣ...ΠΑΛΙ ΖΟΡΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ...ΔΟΚΑΡΙ ΣΤΟ 93 ΕΙΧΕ Η ΤΣΑΡΛΤΟΝ....ΜΕ ΤΑ ΔΕΥΤΕΡΑ ΦΥΣΙΚΑ ΕΠΑΙΞΑ ΑΛΛΑ ΝΑ ΠΟΥ ΠΑΛΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΧΑΜΕ ΖΗΜΙΑ.....

ΕΤΙΧΑΝΤ ΚΥΡΙΟΙ ΤΩΡΑ.....ΜΗΝ ΤΡΟΜΑΞΕΤΕ

0sWAprD.png

ΜΠΗΚΑΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΝΩ ΚΑΤΩ ΤΗΝ ΠΡΕΜΙΕΡ ΛΙΓΚ....ΜΙΛΑΜΕ ΡΟΝΤΕΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ...ΠΟΛΛΕΣ ΚΙΤΡΙΝΕΣ...ΖΟΡΙΣΤΙΚΑ ΠΟΛΥ....ΤΙ ΔΟΚΑΡΙΑ ΚΑΝΑΝΕ ΤΙ ΤΡΙΠΛΕΣ ...ΓΙΟ ΓΙΟ ΜΕ ΚΑΝΑΝΕ ...ΜΕ 3 ΚΕΝΤΡΙΚΟΥΣ ΑΜΥΝΤΙΚΟΥΣ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΝΑ ΠΑΙΞΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΡΑΤΗΘΩ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΕΡΟΣ...ΑΝΤΙΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΚΥΡΙΟΙ ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΝ ΑΛΛΙΩΣ...ΓΙΑ ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΜΟΥ ΑΝΤΕΞΑ...ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΟ ΣΚΟΡ ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΠΛΑΝΗΤΗ....

ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ Η ΚΛΗΡΩΣΗ ΚΥΠΠΕΛΟΥ ΑΦΟΥ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΙΧΑΝ ΡΙΠΛΕΙ ΜΑΤΣ

3QtZmoG.png

ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΛΕΙΠΕ...Ο ΜΙΣΗΤΟΣ ΑΝΤΙΠΑΛΟΣ...ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΜΟΥ ΕΧΩ ΤΟ ΑΒΑΝΤΑΖ...ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕ ΜΟΥΡΙΝΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΡΓΟ...ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΕΛΕΤΗΣΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΞΩ...ΙΣΩΣ ΡΙΣΚΑΡΩ ΜΕ ΤΟ 4-5-1 ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΑΓΩΝΑ...ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΩ ΣΑΚΟΣ ΤΟΥ ΜΠΟΞ

ΟΡΙΣΤΕ ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ...

JbY87hr.png

JevLVEU.png

ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ....ΑΡΚΕΤΟ ΥΛΙΚΟ ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ ΤΟ

• Love 2
  • Like 1

@desperado Μετέτρεψες την ομάδα σου σε Λιβερπουλ και Σιτυ των μικρών κατηγοριών! Εβγαλες και παίκτες και αποχαιρετάς με το κάθε ικανοποίηση

Ελκυστικό πρότζεκτ η Σάντερλαντ

Ιστορικό κλαμπ και ειδικά με το γήπεδο θα προσφέρει συγκινήσεις

Εχεις κίνητρο την επιστροφή της στα σαλόνια και να υπερκεράσεις τη μισητή Νιουκάσλ

@ELBarto-3- Γρήγορη η εναλλαγή ομάδας, αλλά καλύτερα τώρα που είναι νωρίς και που ανακάλυψες ότι το κλίμα ότι είναι στραβό παρά μετά

Και νομίζω βέβαια σου ταιριάζει πιο πολύ το στυλ της Βελεζ, που είναι πιο νεανικό και αλέγκρο

Εχεις και τον παικταρά Σεντουριόν αριστερά....

Το Χοσέ Αμαλφιτάνι θα ζήσει μεγάλες στιγμές!!

@Diegito21 Εκανες επικό τορνέο (που λένε και οι Αργεντίνοι) αδελφέ και πίεσες τη Ρίβερ όσο εκεί που δεν πάει

Πήρες όλα τα ματς καθαρά και ήσουν μια ανάσα αλλά κρίμα για την ισοπαλία στο Νουέβο Γκασόμετρο ήταν όντως καταδικαστική

Και χάθηκε με τραγική ειρωνεία η νίκη, δλδ με χαμένο τετ α τετ του Λίο

Για Ασεβέδο είπαμε και την προηγούμενη φορά

Αυτές οι μετακινήσεις προς την Ευρώπη είναι αναπόφευκτες

Αλλά με Μπαλάντα-Μπανέγκα ισχυροποιήθηκες στο χώρο του κέντρου

Και ο Μέσι για μένα ως νέα προσθήκη πρέπει να τον υπολογίζεις, δεν είναι εύκολο να τον κρατήσεις πάλι στην ομάδα σου

Και ο Αμπιλα βέβαια δικαίωσε τις προσδοκίες

Στο Σουνταμερικάνα τώρα έχεις καλές βλέψεις, ξεκίνησες με ωραίο αποκλεισμό βραζιλιάνικης ομάδας

Ενδιαφέρουσα σεζόν αναμένεται...

ΥΓ: @ELBarto-3-   @Diegito21 Με έχετε πωρώσει με Αργεντινή το σκέφτομαι σοβαρά να ακολουθήσω κάποια στιγμή..!

@Nikolakiz Για τους παίκτες και την ομάδα είναι νωρίς ακόμα να μιλήσουμε, πρέπει να τους δούμε στο χορτάρι πως λειτουργούν

Βέβαια Ικονέ γουστάρω με χίλια, αυτός νομίζω θα σου βγει

Κλειστά σκορ βλέπω με καλή άμυνα αλλά δυσκοίλια επίθεση, ασυνήθιστο για Αρσεναλ, αλλά έχεις άλλο στυλ

Εμένα προσωπικά μου αρέσουν πιο πολύ τα κλειστά σκορ και τα ισορροπημένα ματς

Στο Λιγκ Καπ απέφυγες τις μουρμούρες σε μια ενδεχόμενη γκέλα και πας τώρα όλα για όλα στο ντέρμπι

Γιουρόπα βατός είναι ο όμιλος δε νομίζω καμία να σταθεί εμπόδιο

Συνέχισε.. έχεις πολύ δουλειά και σε πολλά ταμπλώ!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Πάμε στα δικά μου:

Για να κλείσουμε τη φάση των ομίλων πρώτα

diy6kBg.jpg

Η ήττα 0-2 από ΧΕΤΑΦΕ την 5η αγων. ήταν αρκετή να μας στερήσει την 1η θέση στον όμιλο

Αν και έφερε 2-2 με Γκλαντμπαχ την τελευταία αγων. δεν κατορθώσαμε εμείς να πάρουμε τη νίκη στο όμορφο Bramall Lane

3WZ6XeS.jpg

Αντίπαλος στους 32 η ΠΟΡΤΟ  (θα δείτε παρακάτω)

Πρωτάθλημα:

17η αγων. 

1Q9P4pf.jpg

Απλά δίκαιη επικράτηση

Ξεκίνημα και στο κύπελλο με το μονό ματς της φάσης των 16 όπου ήμασταν σοβαροί

sRmln1G.jpg

18η αγων.

ΓΑΝΔΗ-ΖΟΥΛΤΕ ΒΑΡΕΓΚΕΜ 3-0

Τέτοια ματς πλέον εντός έδρας έχουν γίνει ψωμοτύρι

19 αγων.

WYy5jZS.jpg

Δεν θα πω η καλύτερη, σίγουρα όμως θα πω η πιο αποτελεσματική εμφάνιση

Ντέιβιντ-Τσακβετάτζε πετάνε μπροστά και σηκώνουν το βάρος της απουσίας του Ντεπουάτρ

Συνέχεια πάλι με κύπελλο

Φάση των 8 και διπλά ματς με τη Μέχελεν

Το δεύτερο ματς έγινε λίγο πιο μετά, αλλά το βάζω εδώ για την ενότητα της διοργάνωσης

Παλικαρίσιο Χ το εκτός, σβηστό 1-0 το εντός και ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟ ΜΕ ΑΝΤΕΡΛΕΧΤ!

xpta4gH.jpg

JeQPXhA.jpg

20 αγων. 

FZyLBv7.jpg

Η Μπριζ απέδειξε ότι εντός συνόρων είναι άτρωτη και δε σηκώνει αστεία

Με αυτήν την ήττα είμαι πλέον στο -9 από αυτήν 

Σφαλιάρα γερή

21 αγων.

ΣΤΑΝΤΑΡ ΛΙΕΓΗΣ- ΓΑΝΔΗ 2-4

Ματς που θα δείχνει ο Ντέιβιντ σε βιντεάκι για να κλείσει μεταγραφή εξωτερικό...

Αλλά παιδιά αυτή η άμυνα...ειδικά ο Νγκαντέ μέγας γκαφατζης, δεν αντέχεται

Έτσι και εν όψει των χειμερινών μεταγραφών απέκτησα :

MrwXu6d.jpg

Με 2.2 εκ από την Ατλέτικο Νασιονάλ της Κολομβίας

Πήρα επίσης και μία ακόμη λύση στα πλάγια της επίθεσης

9appcIS.jpg

Από Μπέβερεν, ανταλλαγή με τον Βελγό στόπερ Γκοντώ που δεν υπολόγιζα και δεν είχε παίξει καθόλου ως τώρα

Πούλησα επίσης και τον Ουκρανό χαφ Μπεζούς με 5.5 εκ. στη Γαλατά

22η αγων.

ΓΑΝΔΗ- ΜΟΥΣΚΡΟΝ 2-0

Κακή εμφάνιση..πινελιές τα γκολ στο τέλος

Γύρισε επίσης και είναι καλά ο Ντεπουατρ..μεγάλη ανάσα για την επίθεση

23η αγων.

haj5CTy.jpg

Μεγάλη νίκη στο τέλος που μας εδραιώνει στην 3αδα και παράλληλα βυθίζει τη Γκενκ, με ποιον άλλο....

24η αγων.

ΜΕΧΕΛΕΝ-ΓΑΝΔΗ 0-1

Νίκη που ήρθε με απίστευτη κόντρα σε αμυντικό στο τέλος

Η άμυνα τουλάχιστον δένει

Μπραγκιέρι-Αγιαλα πίσω είναι πολύ δυνατοί και ταιριαζουν

1ος ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ

52KMG4v.jpg

Δείξαμε πόσο πολύ το θέλαμε και πόσο ΠΑΘΟΣ είχαμε με την ισοφάριση στο τέλος και έτσι πάμε με πλεονέκτημα στην έδρα μας

25η αγων. 

Μην μπερδευτείτε αυτό το ματς είναι για το πρωτάθλημα, απλά συνέπεσε μετά το κύπελλο

jMZCvV5.jpg

Μεγάλη νίκη και την προσπεράσαμε στη 2η θεση

Τρέχουμε να προλάβουμε τη Μπριζ βέβαια όμως

26η αγων.

xxnzi9m.jpg

Μετά από αυτό το ματς πωλήθηκε ο ΤΣΑΚΒΕΤΑΤΖΕ στη Γκλαντμπαχ (τον είχαν τσεκάρει στον όμιλο του Γιουρόπα...) με 20εκ.

EUROPA LEAGUE

ΦΑΣΗ ΤΩΝ 32 

MMQ4Cml.jpg

ΜΕΓΑΛΕΙΩΔΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ στο 1ο ματς εντός έδρας και νίκη με 5-1 με ΧΑΤ ΤΡΙΚ του Ντέιβιντ

Το 2ο ματς απλή διαχείριση και 0-1

Δεν έχω φώτο συγνώμη

Αλλη ομάδα είμαστε στο Γιουρόπα, πιο αεράτα παίζουμε

Αγνώριστη ΠΟΡΤΟ

Αντίπαλος στους 16 η γνώριμη σε εμένα φέτος....ΤΟΡΙΝΟ.. που δεν έφυγα και με τον καλύτερο τρόπο

Οντως πρόκληση

27η αγων. 

Ενδιάμεσα από τα ματς του Γιουρόπα ήρθε το στραβοπάτημα που φοβόμουν

ΓΑΝΔΗ- ΣΙΝΤ ΤΡΟΥΙΤΕΝ 1-1

28η αγων.

ΣΕΡΚΛ ΜΠΡΙΖ- ΓΑΝΔΗ 0-2

Δεύτερο πέρασμα φέτος από την έδρα της Σερκλ

2ος ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ

J6UA34j.jpg

ΤΕΡΑΣΤΙΟ ντερμπι με ένταση και μονομαχίες

Το ελέγχαμε όμως

Αλλά ήρθε η ψυχρολουσία στο τέλος και το ματς πήγε στα πέναλτι

dBn1J7u.jpg

Εκεί μίλησε ο Μογιά και μας έδωσε το εισιτήριο για τον....

ΤΕΛΙΚΟ!!!!

tLmI3M0.jpg

Με αντίπαλο την ασταμάτητη Μπριζ, που ρίχνει 3αρες-4αρες εδώ και εκεί

29η αγων.

Πάλι μετά από ένα μεγάλο αποτέλεσμα ήρθε το στραβοπάτημα

ΓΑΝΔΗ-ΣΑΡΛΕΡΟΥΑ 1-1

Μας ξέφυγε η Μπριζ στους 12 βαθμούς ενώ μας πέρασε και η Αντερλεχτ

ΓΙΟΥΡΟΠΑ ΛΙΓΚ ΦΑΣΗ ΤΩΝ 16

1ο ΜΑΤΣ

1bZrZio.jpg

Με μαέστρο Καρλες Χιλ και Τζόναθαν Ντέιβιντ να φτάνει τα 9 γκολ στη διοργάνωση

Θέλω να είμαι ψύχραιμος παίδες

Ο επαναληπτικός θα είναι επικίνδυνος

30η αγων.

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΤΗΣ ΚΑΝΟΝΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ

και η ομάδα ψόφια...

EuudvLm.jpg

Λογικό, πολλά τα ματς και ενώ επέρχεται και το ταξίδι-φωτιά στο Τορίνο

Η ταπεινή Γάνδη είμαστε, όχι καμία ομάδα Πρέμιερ με βάθος ρόστερ...

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: 

Z3lNSGV.jpg

-14 από τη Μπριζ

-3 από Αντρλεχτ

Οι ισοπαλίες μεταξύ των παιχνιδιών κυπέλλου και Ευρώπης ήταν καταδικαστικές

ΒΟΜΒΑ η 7η θεση της περσινής πρωταθλήτριας ΓΚΕΝΚ και εκτός πλει-οφ

Μοιάζει όμως να έχουμε μία δεύτερη ευκαιρία, καθόσον στα πλει-οφ η βαθμολογία διαιρείται στο μισό

Qy4JpRC.jpg

Αυξημένος ο βαθμός δυσκολίας 

Ολα τα ματς είναι ντέρμπι

Αλλά είμαστε υποχρεωμένοι εδώ που φτάσαμε να το χτυπήσουμε

Η ομάδα έχει κούραση amigos 

Αλλά έχει και καλή ψυχολογία

Είμαστε μέσα και στους 3 στόχους, ειδικά στο κύπελλο, ένα ματς μακριά από το τρόπαιο!

Ενώ και στο Γουρόπα μετά το 2-0 του πρώτου αγώνα με την Τορίνο αχνοφαίνεται ο προημιτελικός!!!

Ονειρική σεζόν μέχρι τώρα

Πάμε βήμα-βήμα και βλέπουμε...

Μογιά στο τέρμα εγγύηση

Μπραγκιέρι-Αγιάλα έχουν μεγάλο μερίδιο ευθύνης για τη σταθερότητα πίσω

Ογούσου ο νέος Βιεϊρά

Χιλ μαέστρος 

Ντέιβιντ-Τσακβετάτζε ό,τι και να  πω είναι λίγο: Μηχανές γκολ, τα next big thing του επερχόμενου καλοκαιριού

Ντεπουατρ, υγιής και εμπειρία

Ακολουθεί ο επαναληπτικός με την Τορίνο

VAMOS LA GANTOISE!!

• Love 3

@Diegito21 ΚΡΙΜΑ ΚΡΙΜΑ ΚΡΙΜΑ, τι αλλο να πω ρε φιλε.

Ενας τιτλος που διεκδικησες με μετρια ομαδα, που την κουβαλουσανε 2-3, και παραλιγο να καταφερεις να εκθρωνησεις την Ριβερ!!
Ενα μεγαλο μπραβο, αλλα πραγματικα το παιχνιδι με την Σαν Λορενζο ηταν καταλητης. Σου κοψανε τιτλο χωρις να το ξερουνε, τοτε.

Ενα μεγαλο μπραβο παρολα αυτα, για μια καταπληκτικη σεζον.
Ενα τεραστιο ευχαριστω στον Αζεβεδο, παικταρας αλλα 23 μυρρια ειναι αυτα.
Δε φευγει ο Λιο ρε, εδω θα μεινει να σηκωσει κουπες!!!!!

Αντε τωρα να σε δω στο Σουναμερικανα να κανεις παπαδες, με τετοια ομαδα και τετοιο ηγετη, μπορεις να κανεις οτι θελεις!!!

VAMOS ROSARINO!!!!!

@Nikolakiz Βαθμολογικα εισαι καλα, Εχεις σκαμπανευασματα στα αποτελεσματα και η ομαδα εμφανεστατα θελει χρονο για να αφομοιωσει ακριβως αυτο που θελεις απο αυτην. Το κυπελλο τωρα θελεις δε θελεις πρεπει να το παρεις σοβαρα με τετοιο αντιπαλο. Θα ειναι δυσκολο ματς, αλλα τουλαχιστον παιζιες στην εδρα σου.

Μεγαλο διπλο μεσα στην Σιτυ.
Ωραιες μεταγραφες του Αλαμπα και του Σωκραταρου, αρρωστο Αριανακι.

Δεν μπορω να δω βαθμολογια EL για καποιο λογο, δεν εμφανιζεται η εικονα.

@niktsiabe Φιλε η Αργεντινα ειναι αλλη φαση, πραγματικα, ειναι κατι εντελως διαφορετικο, σκεφτεσαι εναλλακτικα απο ολες τις μεριες, μεταγραφες, διεθνης διοργανωσεις, κτλ. Σε ανανεωνει.
Απλα πρεπει να βρεις την καταλληλη ομαδα να σου κανει το κλικ.
Ιντεπεντιεντε και Ρασινγ εχουν γηπεδα, σκεψου το.

Τωρα στο πρωταθλημα εστρωσες για τα καλα.
Εκανες τρομερες εμφανησεις, και εκτος απο τα ματς με Μπριζ εισουν δυναμιτης!!

Πολυ καλος με καλη μπαλα.
Ευρωπη κανεις μεα εξαιρετικη σεζον που δεν ξερω πως θα καταληξει, αναμενουμε το παιχνιδι με Τορινο!!

Κυπελλο πιστευω το εχεις ηδη, αρα ειναι μια χρονια με τιτλο, τρομερος!!

Περιμενουμε τι θα κανεις Ευρωπη γιατι πρωταθλημα με τετοια Μπριζ δε σε κοβω φετος.

----------------------------------------------------

Μαγκες, δεν εχω λογια.
Πηρα την ομαδα 20η, και μεσα σε 2 μηνες την ειχα 7η.

Νικουσα νικουσα νικουσα, ειχα 2 ηττες μεσα στους μηνες αυτους, μονο.
Αλλα ενα περιεργο πραγμα συνεβαινε......κατεβαινε συνεχεια το Οβεραλ μου, και καποια στιγμη ειχε φτασει μεχρι και στο 41.

Ειχα δει οτι η διοικηση ειχε τις ακαδημιες στο High αλλα δεν ειχα ΜΙΑ για να κανω κατι για αυτο....και ετσι απλα με τιμωρουσανε παρα τις νικες και το ποδοσφαιρο που παιζαμε.

Και τον Μαιο, εκει που δεν ειχε καθολου παιχνιδια.....

VpsmcCb.png

Μαγκες.

ΑΡΚΕΤΑ ασχοληθηκα.
Οσοι με ξερετε και μιλαμε τακτικα, θα ξερετε οτι προσπαθω με νυχια και με δοντια να κρατηθω απο το παιχνιδι απο Σεπτεμβρη.
Να βρω το ενα να βρω το αλλο, δεν βγαινει απολυτως τιποτα.

Και ετσι, αφηνω το ΦΙΦΑ 20.

Το εχω ξανακανει, με το ΦΙΦΑ 18 που το παρατησα νωριτερα, και ασχοληθηκα με το 17 μεχρι να βγει το 19.

Αργησα εδω, επρεπε να το κανω ΠΟΛΥ νωριτερα.

Η Αργεντινη και η Βελεθ με πορωσαν ομως ΤΟΣΟ πολυ, που αρχισα ενα Career με την ομαδα στο ΦΙΦΑ 19 που μ αρεσει πολυ περισσοτερο, και μπορω να παιξω.
Το ροστερ ειναι σχεδον ιδιο κτλ.

Θα ποσταρω για την καριερα στο τοπικ του 19, ΑΝ γουσταρετε μπορειτε να με διαβαζετε, αν οχι σεβαστο.

Εγω θα σας απανταω κανονικα, γιατι θα συνεχισω να διαβαζω.

Για αυτο δεν αλλαξε κατι στην ομαδα, απλα στο παιχνιδι που με ειχε αρρωστησει.
Το ΦΙΦΑ 20 ειναι ΚΑΚΙΣΤΟ video game.

Το χειροτερο στην γενια του PS4.

Τελος.
Το απεγκατεστησα και θα το πουλησω τον Σεπτεμβρη.

Για αυτο, συνεχιζουμε.
Το ποστ μου θα ειναι στο αλλο τοπικ.

VAMOS VELEZ!!!

la-pandilla-de-liniers-velez-sarsfield-57-170144-barrabrava-net.jpg

• Love 2
  • Sad 2

@niktsiabe

AMIGO,  Πάμε στα της Ευρώπης πρώτα...

Πέρασες τον όμιλο,  διελυσες την Πόρτο και πας με καθαρό σκορ  και προβάδισμα  για τον επαναληπτικό στο Τορίνο,  θέλει προσοχή όμως...

Αλλά έχεις ρεντα  εκεί,  σε πάει η Ευρώπη,  μπορείς να κάνεις κάτι καλό ή ίσως κάτι πολύ καλό.... βλέπουμε. 

Στο πρωταθλημα τωρα η 3η θέση είναι αρκετά καλή,  είσαι στα πλέι οφ με 1 βαθμό πλέον από την 2η ΆΝΤΕΡΛΕΧΤ και μπορείς να την χτυπήσεις... Για πρωτάθλημα δεν λέω γιατί έτσι όπως βλέπω από τα λεγόμενα σου την ΜΠΡΙΖ πάει τρένο...

Στο κύπελλο όμως θεωρώ ότι είναι όλα ανοιχτά,  ένα ματς είναι,  ποτέ δεν ξέρεις,  εσύ θα κάνεις το παιχνίδι σου...

VAMOS AMIGO!!!!

@Diegito21

Αδερφέ,  έτσι όπως ήρθε το πράγμα όντος είναι κρίμα , αλλά έκανες το απόλυτο μετά το Χ στο Pedro Bidegan και το ίδιο έκαναν και αυτοί,  δεν γκελαρε κανένας... τεσπα η επόμενη σεζόν θέλουμε όλοι να βαφτεί κοκκινομαυρη γιατί έχεις κάνει φοβερή δουλειά...

Με την ανανέωση ΜΕΣΙ και την προσθήκη  BANEGA δείχνεις πόσο πολύ θέλεις αυτό το πρωτάθλημα την νέα σεζόν..

Τώρα στα του SUDAMERICANA, αφού πέρασες ΜΠΟΤΑΦΟΓΚΟ,  από εκεί και πέρα οι κληρώσεις ήταν ιδανικές...

Και πας πιστεύω  χαλαρός στους Βολιβιανους και θα είσαι στους 8...

Ετοιμάζεις κάτι καλό για την ομάδα  την επόμενη σεζόν, που έχει να γίνει αν θυμάμαι καλά από την εποχή του ΤΑΤΑ,   ας γίνει η αρχη με το SUDAMERICANA ....

VAMOS DIEGITO!!!!

@ELBarto-3-

Κρίμα πολύ κρίμα τη να πω... Έτσι είναι το ΦΙΦΑ...

Και είναι ο μόνος λόγος που δεν κάνω career με ΜΠΙΛΜΠΆΟ που γουστάρω με χίλια ,  είναι αδύνατον να κάνεις αυτά που σου ζητάνε στις ακαδημίες... Και  πρωταθλητής να είσαι το οβεραλ πέφτει ....και πεφτει και πεφτει....

Γι αυτό προσπαθώ να διαλέγω ομάδες με 4-5 σε ακαδημίες και financial,  για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο από αυτά...

Τώρα στα γενικά το παιχνίδι είναι δράμα,  για να σου κάτσει Καριερ πρέπει εκτός ότι να  γουστάρεις την ομάδα,  πρέπει να σου κουμποσει και σε αυτό που θες να κάνεις....

Και εδώ να ποστάρεις του 19 , δεν νομίζω να υπάρχει θέμα.

-----------------------------------------

Στα δικά μου παίδες, από το Μ. Σάββατο προσπαθώ να βρω κάτι να ταιριάξει αλλά δεν ......

Ξεχάστε,  ΣΆΝΤΕΡΛΑΝΤ, ΜΑΧΕΛΕΝ, ΧΕΡΕΝΦΕΙΝ,  ΣΤΡΑΣΒΟΎΡΓΟ,  ΜΠΡΑΝ, ΙΝΤΕΠΕΝΤΙΕΝΤΕ ΜΕΝΤΕΓΊΝ.

όλα τα παραπάνω έχω δοκιμάσει ή μάλλον έχω ξεκινήσει,  αλλά δεν έκατσε τίποτα...

Τελευταία επιλογή ίσως αύριο δεν ξέρω γιατί δουλεύω ΣΚ, είναι ένα κλασικό Καριερ για μένα με την αγαπητή και σκληρή ΜΠΕΡΝΛΙ... Και με challenge "PEAKY BLINDERS" 

αν και αυτό δεν βγει,  θα υπάρξει άλλη μια τελευταία  ευκαιρία σε 3η ή 4η κατηγορία αγγλιας με όρους... 

Αυτά.. τα λέμε παιδες

• Love 3