Jump to content
ELBarto-3-

FIFA 20 - Career Mode Topic

Recommended Posts

Kαλη χρονια και απο εμενα. Η αληθεια ειναι, οτι και εγω δεν μπαινω και λογω χρονου, αλλα κυριως, γιατι δεν με εμπνεει το παιχνιδι. Ισως κανω ενα μικρο comeback αλλα γενικα μεγαλη ξενερα το φετινο.

• Like 1

@ELBarto-3- Περιμένω την πορεία του career σου φίλε.

Σεβαστή η άποψή σου, δε λέω, ναι δεν υπάρχει χρώμα και ποικιλία την παρούσα φάση στο forum, αλλά έστω και τρία-τέσσερα stories που υπάρχουν είναι μία αρχή να εμπνεύσουν και τους άλλους.

Το λέω και πάλι, είναι ωραία φάση η Πορτσμουθ, θέλω να τη δω πάλι στην Πρέμιερ!

@Markosxan Απαιτητική ομάδα η Rangers φίλε, υπό την έννοια ότι έχει "υποχρέωση" νίκης σε κάθε παιχνίδι ώστε να φθάσει σε μετωπική με την αιώνια Σέλτικ και το να νικάς σε κάθε παιχνίδι, ακόμα και με αδύναμους αντιπάλους είναι πάντα ένα ζήτημα.

Η Ευρώπη είναι μία πρόκληση βέβαια, θα είναι ωραίο να την φτάσεις σε ένα τελικό διοργάνωσης από το 2008!

Σε κάθε περίπτωση όμως είναι μία καλή αρχή για τον προπονητή Τζέραρντ να ανέβει σκαλί στην καριέρα του..!

Στα δικά μου παίδες, έχουμε το φινάλε της σεζόν με τη ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ:

25η αγων.

xIECh73.jpg

Ημασταν καλύτεροι, το δείχνουν και τα στατιστικά, μία ισοπαλία που μας άφησε πίσω στη μάχη του Τσάμπιονς Λιγκ..

και καπάκι ήρθε και την 26η αγων η ήττα στο Wanda Metropolitano με 2-1 από την Ατλέτικο Μαδρίτης και τα πράγματα πλέον για Τσάμπιονς Λιγκ μέσω πρωταθλήματος έχουν γίνει δύσκολα, ενώ η διοίκηση είχε θέσει ξεκάθαρο στόχο την έξοδο στην εν λόγω διοργάνωση

Χρόνος για σκέψη δεν υπήρχε, μπήκαμε αμέσως στη μάχη των 16 του Γιουρόπα:

xzGc2cg.jpg

Είχα προϊδεάσει ότι ήταν πονηρό το ζευγάρι, αλλά πραγματικά αυτοκτονήσαμε

Η PSV μπήκε δυνατά, αλλά δεν μας φόβισε

Γυρίσαμε το ματς με υπομονή και ενώ είχαμε γενικά την κατοχή, χωρίς να κινδυνεύουμε, βρεθήκαμε να φάμε δύο γκολ σε αντεπιθέσεις, το ένα ειδικά σε σημείο μαχαιριά

27η αγων.

ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ-ΕΣΠΑΝΙΟΛ 3-0 

Χωρίς πολλά-πολλά και χωρίς πολλές αλλαγές, καθώς ήθελα οι παίκτες να έχουν ρυθμό και ψυχολογία, πήραμε τεράστια ανάσα

Και πάμε στον επαναληπτικό των 16:

zfsghwg.jpg

ΑΝΤΙΟ ΕΥΡΩΠΗ ΔΥΣΤΥΧΩΣ!

Εξέλιξη που δεν περίμενα.....σοκ κανονικό!

Πολύ άγχος γενικά, η PSV μας έκανε 0-2 χωρίς να μας αφήσει περιθώρια

Το 0-2 μας ταρακούνησε και μέσα σε 7 λεπτά κάναμε το ματς ροντέο με το 2-2 του Κορέα, ενώ καπάκι είχα και δύο χαμένα τετ α τετ για να φέρω το ματς σε σκορ παράτασης!

Αλλά τα γκολ δεν μπήκαν και ενώ όλοι είχαμε βγει μπροστά μας έκανε τη ζημιά η έμπειρη κατά τα άλλα ολλανδική ομάδα

Τεράστια απογοήτευση amigos, είχα επενδύσει και εγώ και η διοίκηση στη διοργάνωση

Μας μένει μόνο να κυνηγήσουμε το Τσάμπιονς Λιγκ μέσω πρωταθλήματος, αλλά Βαλένθια-Σοθιεδάδ δεν αστειεύονται καθόλου, πολύ δύσκολο εγχείρημα

Τέλος πάντων, συνέχεια με Λα Λιγκα:

28η αγων. 

jRu6ERb.jpg

Οι παίκτες έπαιξαν για τον προπονητή πραγματικά και κατέθεσαν ψυχή, αλλά δυστυχώς όπως θα δείτε και παρακάτω η διάθεση περιορίστηκε ΜΟΝΟ σε ένα ματς

Και παραθέτω:

29η αγων.

ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ-ΕΪΜΠΑΡ 1-2

Ασχολίαστο πραγματικά, από τις ήττες που έρχονται με τρόπο παράξενο και μία φορά στο τόσο...

30η αγων.

ΧΕΤΑΦΕ-ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ 0-1

Στα έξω έχουμε καθαρότερο μυαλό και προχωράμε στη βαθμολογία έστω και υποτυπωδώς.

31 αγων.

ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ-ΧΙΡΟΝΑ 0-1

Κακός αντίπαλος για εμάς η Χιρόνα, υπενθυμίζω στον 1ο γύρο μας έριξε 3αρα στο γήπεδό της

Τα πράγματα στο career έχουν φθάσει σε οριακό επίπεδο, όπως και η εμπιστοσύνη της διοίκησης, που αρχίζει σημειωτέον να πετάει και σπόντες για τη μη αξιοποίηση των ταλέντων

Κάτι που δεν πολυισχύει βέβαια, καθώς έχω δώσει αρκετό χρόνο συμμετοχής πιτσιρικάδες και προώθησαν και 3-4 ταλεντάκια από την ακαδημία μας

Το ματς όμως που ξεχείλισε το ποτήρι ήταν αυτό της 32ης αγων.:

hKTrwlr.jpg

Από τα ανεξήγητα το πως χάσαμε

Οι παίκτες δεν έδειξαν καμία διάθεση να κουνήσουν τα πόδια τους και έστω να παλέψουν μέχρι τελευταίας αγωνιστικής για το Τσάμπιονς Λιγκ

Το χειρότερο βέβαια από όλα ήταν ότι η Κάδιθ έκανε την ΠΡΩΤΗ ΝΙΚΗ ΤΗΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΕ ΕΜΑΣ!

nQza1ro.jpg

Δεν έχω ξαναδεί χειρότερη επίδοση ομάδας σε κάποιο πρωτάθλημα από την Κάδιθ φέτος

Κι όμως τα κατάφερε εναντίον μας

Κάτι που δεν μπόρεσα να το αφήσω απαρατήρητο, καθώς είχα βγει έξω από τα ρούχα μου και ο εκνευρισμός μου ήταν έκδηλος

8NxJvKm.jpg

Μετά από τις τελευταίες εξελίξεις ειλικρινά δε μπόρεσα να συνεχίσω με την ομάδα amigos. 

Ναι είχα πει θα δουλέψω σε βάθος 3ετίας υπό την προϋπόθεση την τρίτη χρονιά να βγω Τσάμπιονς Λιγκ, κάτι που δείχνει ότι με τίποτα δε μπορεί να εκπληρωθεί, αν και υπάρχουν μαθηματικές ελπίδες. Η εικόνα της ομάδας από το Φεβρουάριο και μετά ήταν αποκαρδιωτική.

Η  ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ όπως αφήνω την ομάδα:

XSwBnZ3.jpg

Οχι Τσάμπιονς Λιγκ, εδώ καλά-καλά μπορεί και να μείνουμε και εκτός 7ης θέσης που οδηγεί Ευρώπη (Ρεάλ- Μπαρτσελόνα ο τελικός κυπέλλου)

Αλλο ματς δεν έπαιξα

Μετά από κάποιες διαβουλεύσεις με τη διοίκηση τερματίστηκε και επίσημα η συνεργασία

98lwLo2.jpg

Ειλικρινά δεν ξέρω τι πήγε στραβά amigos σε αυτό το καταστροφικό χρονικό διάστημα Φεβρουαρίου-Απριλίου

Η τακτική του 4-3-3 αρχικά και του 4-2-3-1 μετέπειτα είχε στρώσει

Σχεδόν όλες οι μεταγραφές από την 1η χρονιά που είχα κάνει μου βγήκαν ειδικά οι Αλκαράθ-Ντεουλοφέου-Σέρβι και φυσικά ο Κορέα

Λίγο ο Μασιπ στο τέρμα έκανε νερά τη 2η χρονιά σε σχέση με τον Ασένχο

Αλλά είχαμε και μονάδες έμπειρες όπως οι Καθόρλα-Αλμιόλ-Τριγέρος

Ενώ αναδείξαμε και αναντικατάστατους πρωταγωνιστές όπως ο δεξιός μπακ Πένια

Μην ξεχνάμε και τη σημαντική συμβολή των νέων Ντ. Ράμπα-Λέο Σουάρες- Λοθάνο-Σ. Μορένο-Κ. Εσπινόσα

Είχε δημιουργηθεί δηλαδή μία καλή χημεία ώστε να παίξει η ομάδα πρωταγωνιστικό ρόλο 

Αλλά θέλετε λόγω λεπτομερειών σε κάποια ματς στη Λα Λιγκα, θέλετε λόγω ατυχίας στην Ευρώπη, θέλετε λόγω κακής βραδιάς στο ματς με τη Σοθιεδάδ στο κύπελλο, μείναμε ξαφνικά εκτός όλων στόχων

Δε μετανοιώνω όμως, θεωρώ πως οι κινήσεις που έκανα και η διαχείριση γενικότερα ήταν καλή. Άντε το πολύ να έκανα τη δεύτερη χρονιά κανά-δύο μεταγραφές φρεσκαρίσματος

Συμβαίνουν αυτά στο ποδόσφαιρο...

Πάμε για άλλα λοιπόν

O επόμενος σταθμός σε νέο career έχει ήδη επιλεχθεί και θα είναι πιθανότατα η ιταλική GRANDE TORINO !!

Αυτά. Τα λέμε στο επόμενο!

• Love 2

Χαίρεται!!!

Δυστυχώς δεν θα μπορέσω να ασχοληθώ με το φόρουμ όπως θα ήθελα,δεν έχω χρόνο και για το παιχνίδι και για να γράφω τις ιστορίες μου.

Σήμερα βγήκε στο pc το νέο update. Ένα από αυτά που γράφει είναι ότι άλλαξε το επίπεδο δυσκολίας στο ultimate. Και πράγματι λίγο που έπαιξα ήταν εξαιρετικά δύσκολο, δεν μπορούσα να κρατήσω την μπάλα και να αλλάξω 3 πάσες, οπότε ξανά γυρνάω στο legendary μετά και από το fifa 14 🙂.

Εσείς πώς το είδατε το καινούριο ultimate επίπεδο;

On 30/9/2019 at 7:05 ΜΜ, ELBarto-3- said:

@Dimokritos ΟΥ ΡΕ ΑΝΤΙΠΑΘΙΤΙΚΟΙ!!!

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΜΑΣ ΡΕ, ΟΥΣΤ, ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΝΤ ΕΤΤ---

ARIS-ST-ETIENNE-FRANCE3.jpgB0tlENCCEAIj4S6.jpg

Εεεεεε...................................
Τι ελεγα πριν?! :hehe: :D 

ΠΑΜΕ ΣΤΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ! 

Εχεις ξεκινησει υπερβολικα καλα, κατι που μου κανει μια εντυπωση, καθως η ομαδα σου ουτε για 2η ειναι, ουτε για καλη ισορροπιση Ευρωπης και Γαλλιας.
Αλλα μπραβο σου γιατι κανεις εξαιρετικη πορεια, ανταξια της ιστοριας του μετριου αυτου συλλογου :D 

Σε βοηθησε και το μαθημα στο ντερμπι, 0-3 δεν ειναι λιγο.

BTW η Βολσμπουργκ τελευταια......οκ.

@JimmakosInArm7 Παμε στον κιτρινομαυρο αδερφο.

Φιλτατε, κανεις περηφανο ολο τον κοσμο του Αρη της Δυτικης Γερμανιας με αυτα σου τα επιτευγματα.
Νικη την Μπαρσελονα, 1-5 μεσα στους ασπρομαυρους αετους (παναθεμα τους) πρωτος στην βαθμολογια......βγαζεις τον καλυτερο εαυτο απο ολους του ποδοσφαιριστες σου, κατι που δεν μπορει να κανει ο αληθινος προπονητης της Μπορουσια.

Παμε στο αλλο ποστ, εφερες Κιεζα και Κλοστερμαν, εξαιρετικες μεταγραφες και οι 2, ειδικα ο Κιεζα θα κανει παπαδες, και θα βοηθησει τον Σαντσο που ειπες οτι θελει ξεκουραση

Αγωνιστικα, δεν υπαρχει ανταγωνισμος.
1-3 μεσα στα σιχαματα, 0-3 μεσα στην Ιντερ, μετα 5-2 την ιδια, 1-3 μεσα στην Μπαγερν,  4ρα στην Μπαρσα. πρικριση μεσα στην Λειψια.......μακαρι να τα πηγαινε τοσο καλα και η IRL ΒνΒ....
Με κανεις πολυ χαρουμενο, αδερφε.

845a3d_35053fdbbca44b48ad9ec1486b0808e3~mv2.webp

---------------------------------------------------

Μαγκες, δε την παλευω να μην παιζω αλλο, και ετσι ειπα να αρχισω ενα Project που ελεγα εδω και καιρο (απο περσι) να γινει, αλλα μου πηρανε την ιδεα τοτε, και δεν το συνεχισα.
Αλλα φετος, ειναι η καταλληλη κατασταση να κανω ενα Career που δεν ειναι και το πιο σοβαρο, ετσι ωστε απλα να εξοικηωθω με το παιχνιδι.
Και εχει και αρκετη δοση φαντασιας.

1b7d61548cb77823034187b258d555a7.png

Καπως ετσι ;) 

Πως παει το συστημα.

• Τουρκικο πρωταθλημα.
  • Αντικαθιστω ολες τις μεγαλες ομαδες του πρωταθληματος (Μπεσικτας, Φενερ, Γαλατα και Μπασακσεχιρ) με ΑΕΚ, ΠΑΟ, Ολυμπιακο και τους Συμπολιτες ετσι ωστε οι Ελληνικες ομαδες να ειναι οι πιο δυνατες στο πρωταθλημα, και η κορυφη να εξαρταται απο αυτες.

Το μεγαλυτερο πραγμα που με εφερε να επιλεξω την ΑΕΚ και οχι για παραδειγμα τον Παναθηναικο (αγωνιστικη κατασταση, ιστορια) ειναι εννοειται το γηπεδο......

AGIA_SOFIA4-NORMAL.jpgAGIA_SOFIA5-NORMAL.jpg

hZkDVwS.pngFqnyHW4.jpgrE0WnwL.jpg

Η ΑΕΚ λοιπον, κανει την ΜΕΓΑΛΗ κινηση και μετακομιζει στην Αγια Σοφια ενα χρονο νωριτερα του αναλογουμενου!
Επιτελους ο συλλογος αυτος εχει σπιτι και παλι!

Και αναλαμβανει τον απειρο αλλα ταλαντουχο προπονητη της 2ης ομαδος του Αρη Θεσσαλονικης, με μεγαλες προσδοκιες για αυτο το project, Ηλια Μπαρτο!

oh6xVUZ.png

Ο πρωτος προπονητης που θα κατσει στον παγκο των γηπεδουχων, στο νεο Γηπεδο!

Το καλοκαιρι θα κανουμε καποιες κινησεις να βοηθησουμε 2 θεσεις στο ροστερ, και μετα βλεποντας και κανοντας.
Αυτο ειναι οσο πιο κοντα μπορουμε να φτασουμε σε Ελληνικο πρωταθλημα στο ΦΙΦΑ 20, προς το παρων.

Αν ο @Fanis-13- δεν εφευγε να φυλλαει την πατριδα, θα τον εψηνα να παρει τον αμοιρο Παναθηναικο να μου κανει παρεα. :lol: 

Τα γηπεδα που επελεξα για τις Ελληνικες ομαδες, πληροφοριακα, ειναι τα εξης

AEK - Eastpoint Arena για Aγια Σοφια.
ΠΑΟ - Olympic Stadium για ΟΑΚΑ
Ολυμπιακος - Sanderson Park για Καραισκακης.
ΠΑΟΚ - O Dromo για Γηπεδο Τουμπας.

Kαι εννοειται Αρης Θεσσαλονικης - Stadio Classico για Κλεανθης Βικελι--..... α ναι, δεν μας εχει, το ξεχασα......

giphy.gif

-------------------------------

Ηθελα σας τρελος να παιξω Ελληνικο πρωταθλημα αυτες τις μερες, εκανα μια προσπαθεια για κατι πατσακια για παλια παιχνιδια αλλα δεν βγαινανε και ετσι κατεληξα εδω.
Πιστευω θα ειναι καλη εμπειρια, μιας και υπαρχει ο παραγοντας "Νεο Γηπεδο" στην μεση.

Ελπιζω να σας αρεσε η ιδεα.

ΠΑΜΕ!!!! 

c3ad528c954d4c499ea0babb27c31911_546988.jpg

Εγώ (Ολυμπιακός) επέλεξα δανικό και ακολούθησα παρόμοια τακτική μιας που έχει το ίδιο format (playoff) και ιδιο αριθμό ομάδων. Παντως,θα ήθελα αν μου πεις πως βρίσκεις κουράγιο να παίξεις με τις άσχετες ομάδες;

Παιξίματος career συνέχεια

Οπως είχα προϊδεάσει μετά τη λήξη του career με Βιγιαρεάλ θα ακολουθούσε η ιταλική ΤΟΡΙΝΟ

Σε αυτό το ένα ποστ θα καταθέσω περιληπτικά τα πεπραγμένα που έλαβαν χώρα κατά τη διάρκεια της σεζόν με την ομάδα αυτή

orRjLmd.jpg

Ιστορική ομάδα η επονομαζόμενη Γκρανάτα με 7 πρωταθλήματα και 5 κύπελλα, που όμως λείπει από το προσκήνιο πολλά χρόνια, όντας καταδικασμένη να ζει στη σκιά της Γιουβέντους

Αξιοσημείωτο είναι ότι φέτος επέστρεψε στην Ευρώπη, εκμεταλλευόμενη την τιμωρία της Μίλαν, οπότε θα έχουμε και αγώνες Γιουρόπα Λιγκ

u3adf7l.jpg

Η διοίκηση πάντως έχει μείνει στα παλιά και οι απαιτήσεις της χαρακτηρίζονται τουλάχιστον εξωπραγματικές

Αγωνιστικά η ομάδα διαθέτει ένα ισορροπημένο ρόστερ, πλην όμως κάποιοι παίκτες δεν μου άρεσαν στο μάτι και έτσι προχώρησα σε 8 αποχωρήσεις και σε ισάριθμες προσθήκες

-Από την ομάδα έφυγαν οι εξής: 

Λιάνκο- σέντερ μπακ με 7εκ. στη Γαλατά

Μεϊτέ-χαφ με 17εκ. στη Λεβερκούζεν

Λούκιτς-χαφ με 9,5εκ. στη Χοφενχάιμ

Νκουλού-σεντερ μπακ με 17εκ. στην Πόρτο

Μπρέμερ-σέντερ μπακ δανεικός στη Μαρσέιγ

Μπερενγκέρ- πλάγιος επιθετικός με 18εκ. στη Μονακό

Εντέρα-πλάγιος επιθετικός με 1,5 εκ. στην Κόνιασπορ

Παριτζίνι-πλάγιος επιθετικός με 1,2 στη Μετς

Αφίξεις:

Fq5ZbLg.jpg

Με 9εκ. ήρθε από Νιουκαστλ ώστε να ηγηθεί της άμυνας 

o9z9vAz.jpg

Αγαπημένος από τη μεξικάνικη Τολούκα με 4εκ.

6JPV0YH.jpg

Ο μετρονόμος Λούκας Μπίλια με 10εκ. από Μίλαν

1a8xmmf.jpg

Από Σασσουόλο επίσης με 10εκ. 

- Λοιπές 4 δευτερεύουσες προσθήκες:

Λ. Ματσιτέλι- αμυντικός μέσος με 4,5εκ. από Σασσουόλο

Ερνάν Τολέδο- πλάγιος χαφ με 4εκ. από Μπάνφιλντ

Λ. Γκαλεάνο-στόπερ με 3,5εκ. από Αλδοσίβι

Μ. Βιβιάνι- εξελίξιμος χαφ με 1,5εκ. από Μπρέσια

Λ. Μπογιέ- επιστροφή από δανεισμό στη Ρέντινγκ

Το ρόστερ και το σύστημα:

u1SLzu2.jpg

Ξεχωρίζει βέβαια η εξαιρετικά ποιοτική τριάδα μπροστά των Βέρντι-Μπελότι-Φαλκέ, ο ακούραστος Ρινκόν στο κέντρο, οι ταχύτατοι μπακ Λαξάλτ-Αϊνα και ο Σιρίγκου στο τέρμα.

Ο όμιλος του Γιουρόπα:

cXlUBIk.jpg

Με τη Γουλβς φέτος η Τορίνο έπαιξε στα προκριματικά του Γιουρόπα, όπου εν τέλει αποκλείστηκε. Την έβαλα στον όμιλο για να προσθέσω αληθοφάνεια και ως εκ τούτου και δυσκολία.

Πάμε στα ματς

Θα τα παραθέσω επιγραμματικά με ένα γενικό σχόλιο στο τέλος

1η  αγων.

Mjzsxt9.jpg

Εδώ να παρατηρήσω ότι ο Τζούρισιτς μας έκανε ό,τι ήθελε και μετά τον αποκτήσαμε...

2η αγων.

JCNlP8I.jpg

3η αγων.

ΤΟΡΙΝΟ-ΛΕΤΣΕ 4-1

ADlprab.jpg

Η εικόνα μιλάει από μόνη της

Γιουρόπα Λιγκ-1η αγων.

26UEZ6e.jpg

4η αγων. 

ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ-ΤΟΡΙΝΟ 2-0

5η αγων.

ΤΟΡΙΝΟ-ΜΙΛΑΝ 1-0

6η αγων.

KEmTCSF.jpg

Γιουρόπα Λιγκ-2η αγων.

ZkHZHg6.jpg

7η αγων. 

U23e0cl.jpg

8η αγων. 

ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ-ΤΟΡΙΝΟ 1-1

Γιουρόπα Λιγκ-3η αγων.

ΣΠΑΡΤΑΚ ΜΟΣΧΑΣ-ΤΟΡΙΝΟ 0-6 (!)

9η αγων.

JTbJQbZ.jpg

10η αγων. 

ΛΑΤΣΙΟ-ΤΟΡΙΝΟ 0-0

11η αγων. 

HMo883D.jpg

Γιορόπα Λιγκ-4η αγων.

MdUDmwh.jpg

12η αγων.

BstOilb.jpg

13η αγων. 

eslqW4W.jpg

Γιορόπα Λιγκ-5η αγων.

QTtGgkf.jpg

Καταδικαστική ήττα που μας οδηγεί στο να τα παίξουμε όλα για όλα την τελευταία αγωνιστική εντός με τη Χόφε

14η αγων.

HAnWY2v.jpg

15η αγων. 

ΤΟΡΙΝΟ-ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ 4-2

Γιορόπα Λιγκ- 6η αγων. 

Χρειαζόμασταν μόνο νίκη...

qvStpa5.jpg

Προσπαθήσαμε αλλά μπήκαμε μουδιασμένα στο τέλος είχαμε ευκαιρίες για την ανατροπή από 1-3 αλλά δεν

Μοιραία αποκλεισμός σε έναν ούτως ή άλλως δύσκολο όμιλο

cXlUBIk.jpg

16η αγων.

AuD75AD.jpg

Έπρεπε να χάσουμε 4-1...

Σε αυτό το σημείο αποφάσισα να παραιτηθώ παίδες

Η ομάδα δεν την πάλευε..μάλλον καλύτερα, εγώ δεν την πάλευα με την ομάδα 

Το ξέρω φαίνεται απότομο, αλλά δεν πραγματικά δε μπόρεσα

Δεν ξέρω, αυτό το σύστημα με τα 3 στόπερ πίσω και μόνο τους 2 χαφ στο κέντρο άφηνε πολλά κενά γενικά και ήμασταν ευάλωτοι

Η ομάδα βρισκόταν στη μέση περίπου της βαθμολογίας, ενώ είχα και πάνω από το κεφάλι μου και τη διοίκηση με τις πέραν της πραγματικότητας απαιτήσεις της για έξοδο στο Τσάμπιονς Λιγκ και πρόκριση στον τελικό του Γιουρόπα

Προσπάθησα να αλλάξω το σύστημα κατά τη διάρκεια των αγώνων, καθώς και τις εντολές στους παίκτες ώστε να βρω λύση, αλλά τίποτα δεν έπιανε

Μόνο παρήγορο η 3αδα Βέρντι-Μπελότι-Φαλκέ μπροστά που ήταν φωτιά, αλλά δυστυχώς παίζανε μόνοι τους

Στην εξίσωση και τα ευρωπαϊκά παιχνίδια που επέφεραν έξτρα επιβάρυνση και απώλεια συγκέντρωσης στο πρωτάθλημα

Ήταν ένα έτσι ωραίο αν και σύντομο εγχείρημα για μένα

Πίστευα θα τα πάω καλύτερα, ξεκίνησα με καλή διάθεση και είχα φέρει την ομάδα και τους παίκτες στα μέτρα και στα θέλω μου, άλλα όπως και να το κάνουμε απέτυχα

Δεν με πείραξε ιδιαίτερα όμως

Θα παραμείνω Ιταλία έχω έτοιμη λύση μία ομάδα που ήθελα να κάνω καιρό !

SAMPDORIA

Αυτά. Τα λέμε!

• Love 2

Αυτό που όλοι οι προπονητές που σε αφήνει το παιχνίδι να φτιάξεις μοιάζουν με εικοσιπεντάχρονους τι φάση να πούμε?

Υποτίθεται βάλανε ελεύθερη επιλογή ώστε να μπορείς να τον φτιάξεις όπως θες εσύ αλλά οι δυνατότητες που σου δίνει καταλήγουν πάντα στο να μοιάζει ο προπονητής πολύ νέος.Θυμάμαι είχα διαβάσει και κάπου αλλού παράπονα γι'αυτό το θέμα.Ότι ρυθμίσεις και να βάλεις δεν μπορείς να τον κάνεις να μοιάζει ένας έμπειρος πενηντάρης κόουτς πχ.Πάντα θα μοιάζει πιτσιρικάς ότι και να κάνεις.Μαλ@κία αυτό...Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τόσα χρόνια ενώ έχουν τα δικαιώματα τόσων αληθινών προπονητών στο παιχνίδι με αληθινά πρόσωπα και ονόματα δεν σε αφήνει να διαλέξεις να έχεις έναν από αυτούς όταν ξεκινάς ένα career..Τόσο δύσκολο είναι να βάλουν μια επιλογή γι'αυτό..?Στο FUT γιατί γίνεται δηλαδή..?

Ήμαρτον μ'αυτήν την EA...μόνο για το online νοιάζονται που πέφτει και το πολύ το χρήμα..το career το έχουν χεσμένο και αν ήταν στο χέρι τους και δεν τρώγαν και κράξιμο από κάποιους που συνεχίζουν και το παίζουν θα το είχαν ήδη βγάλει απ'το παιχνίδι προ πολλού αφού όλο το χρήμα κινείται στο FUT έτσι κι αλλιώς..Φαίνεται κι απ'το πόσο καιρό τους παίρνει να φτιάξουν τα όποια bugs στο career κάθε φορά και γενικά πόση σημασία δίνουν ή μάλλον δεν δίνουν στο mode συνολικά..Ενώ όταν πρόκειται για το FUT διορθώνουν τα προβλήματα σε χρόνο ντετέ..Μόνο αν απαγορευτεί η αγορά coins παγκοσμίως ίσως μόνο τότε θα δει λίγο σοβαρή προκοπή και το offline κομμάτι..μακάρι..

Edited by Ribo_10
  • Like 2

2 hours ago, Ribo_10 said:

Ήμαρτον μ'αυτήν την EA...μόνο για το online νοιάζονται π....

Συμφωνώ με αυτά που λες, αλλά νομίζω και στο άλλο τα ίδια γίνονται. Ένα οποιοδήποτε bug στο MC φτιάχνεται σε 2-3 μέρες, το πολύ βδομάδα άμα είναι από Πέμπτη σε Πέμπτη, ενώ ένα gamebreaking bug στο ML που σου κολλάει το save π.χ., θα σου πούνε στην ανακοίνωση, μην κάνεις την ΤΑΔΕ ενέργεια που προκαλεί το bug μέχρι να το φτιάξουμε σε μελλοντικό update. Και το φτιάχνουν μετά από 2 μήνες.

Στα του ΦΙΦΑ καθαρά τώρα. Υπάρχουν ακόμα τα game-breaking bugs που δε σε αφήνουν να προχωρήσεις? Ήξερα για αυτό που άμα ξεκινήσεις πειράζοντας ομάδες από τις Rest of World, πχ βάζεις τις Ευρωπαϊκές σε κάποιο πρωτάθλημα ( αυτό που κάνουμε συνήθως οι Έλληνες, που βάζουμε τις 4 ελληνικές σε Τουρκία, Ιταλία κτλ) ,μετά από κάποιες σεζόν δεν ξεκινάει ποτέ το Europa League. Δεν το έχουν φτιάξει αυτό?

Και κάτι άλλο? Αφού η καριέρα be a player και be a manager συνδέονται (πολύ  ωραίο στοιχείο αυτό, απορώ γιατί δεν υπάρχει στο PES μεταξύ BAL και ML), δεν μπορώ θεωρητικά να πάρω οποιονδήποτε παίκτη, να αποσυρθώ από παίκτης , να γίνω προπονητής και αυτόματα να συνεχίσω με την ίδια φάτσα που είχε ο παίκτης μου?

Εννοώ , έστω ότι ξεκινάω καριέρα με Μάνταλο, στην πρώτη μέρα παραιτούμαι και τον κάνω προπονητή. Ο προπονητής μου φάτσα Μάνταλου δε θα έχει?

• Like 1

3 hours ago, slamsoze said:

Συμφωνώ με αυτά που λες, αλλά νομίζω και στο άλλο τα ίδια γίνονται. Ένα οποιοδήποτε bug στο MC φτιάχνεται σε 2-3 μέρες, το πολύ βδομάδα άμα είναι από Πέμπτη σε Πέμπτη, ενώ ένα gamebreaking bug στο ML που σου κολλάει το save π.χ., θα σου πούνε στην ανακοίνωση, μην κάνεις την ΤΑΔΕ ενέργεια που προκαλεί το bug μέχρι να το φτιάξουμε σε μελλοντικό update. Και το φτιάχνουν μετά από 2 μήνες.

Στα του ΦΙΦΑ καθαρά τώρα. Υπάρχουν ακόμα τα game-breaking bugs που δε σε αφήνουν να προχωρήσεις? Ήξερα για αυτό που άμα ξεκινήσεις πειράζοντας ομάδες από τις Rest of World, πχ βάζεις τις Ευρωπαϊκές σε κάποιο πρωτάθλημα ( αυτό που κάνουμε συνήθως οι Έλληνες, που βάζουμε τις 4 ελληνικές σε Τουρκία, Ιταλία κτλ) ,μετά από κάποιες σεζόν δεν ξεκινάει ποτέ το Europa League. Δεν το έχουν φτιάξει αυτό?

Και κάτι άλλο? Αφού η καριέρα be a player και be a manager συνδέονται (πολύ  ωραίο στοιχείο αυτό, απορώ γιατί δεν υπάρχει στο PES μεταξύ BAL και ML), δεν μπορώ θεωρητικά να πάρω οποιονδήποτε παίκτη, να αποσυρθώ από παίκτης , να γίνω προπονητής και αυτόματα να συνεχίσω με την ίδια φάτσα που είχε ο παίκτης μου?

Εννοώ , έστω ότι ξεκινάω καριέρα με Μάνταλο, στην πρώτη μέρα παραιτούμαι και τον κάνω προπονητή. Ο προπονητής μου φάτσα Μάνταλου δε θα έχει?

Καλά ναι και οι άλλοι τα ίδια σκ@τά είναι σε αυτό το θέμα συμφωνώ.Αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι οι αυτοί εδώ είναι λιγότερο σκ@τά.Τουλάχιστον οι άλλοι έχουν πολύ μικρότερο μπάτζετ και γενικά δυναμική σαν εταιρεία οπότε ίσως δικαιολογούνται και λίγο περισσότερο.Οι αυτοί εδώ έχουν 100 φορές περισσότερα λεφτά οπότε λογικό είναι να περιμένεις περισσότερα και γενικά να τους κρίνεις πιο αυστηρά για τις μαλ@κίες τους.Πχ άλλα πράγματα περιμένεις απ'τη Ρεάλ και άλλα απ'τη Χετάφε για να το θέσω κι έτσι..και τους κρίνεις αναλόγως στο τι κάνουν ή δε κάνουν.

Στα bugs που αναφέρεις δεν ξέρω τι παίζει ακριβώς κι αν έχουν φτιαχτεί ή όχι μιας και δεν έχω ασχοληθεί πολύ.Ίσως μπορεί να απαντήσει κάποιος άλλος από εδώ για σιγουριά.Αλλά νομίζω πως με κάποιο update που είχαν βγάλει πριν κάποιο καιρό είχαν διορθώσει αρκετά πράγματα οπότε πιθανό είναι να έχουν φτιάξει κι αυτό που λες.

Εγώ πάντως που έχω το παιχνίδι στο pc και έπαιζα λίγο τελευταία δεν μου άρεζε πολύ γιατί μου φαινόταν αρκετά σπασμωδικό,πολύ ελαφρείς οι παίχτες κτλ..Πρόσφατα κατέβασα τα τελευταία drivers της nvidia και στο control panel έχουν προσθέσει την επιλογή να μπορείς να βάλεις σε πόσα fps θες να τρέχει το παιχνίδι.Το έβαλα λοιπόν στο 60 και δοκίμασα μερικά ματς και δεν ξέρω πως έγινε ή γιατί αλλά μου φαίνεται πολύ πιο smooth και στιβαρό το gameplay ακόμα και σε normal speed.Πραγματικά εξεπλάγην από την διαφορά και το γούσταρα,σε σημείο που σκέφτομαι να ξεκινήσω και'γώ κάνα career τις επόμενες μέρες που θα κλείσουν και οι καινούργιες μεταγραφές,μιας και βαρέθηκα λίγο συνέχεια στο mc να παίζω συνεχώς ενάντια στους Ροναλντομέσιδες και σχεδόν τις ίδιες πάνω κάτω ομάδες.Το αστείο είναι πως και στα settings του Φιφα έχει επιλογή να το βάλεις 60 fps αλλά όταν το έβαζα από εκεί δεν είχε την ίδια επίδραση.Μόλις το έβαλα απ'το control panel είδα πραγματικά άλλο παιχνίδι.Και επιπλέον δεν μου κολλάει τώρα όσο έχω παίξει τουλάχιστον,ενώ πριν μου έκανε κάτι κολλήματα για 5 δευτερόλεπτα κατά τη διάρκεια του ματς και μου έσπαγε τα νεύρα γι'αυτό και το είχα ψιλοπαρατήσει και δεν ασχολιόμουνα πολύ.

Το καλό είναι ότι τώρα που φαίνεται να έφτιαξε μου φαίνεται κομπλέ ακόμα και με default sliders και σε normal speed.Γενικά δεν ψήνομαι να τα πειράζω αυτά γιατί μου φαίνεται ότι χαλάει την επίδραση των στατιστικών,οπότε θέλω να το παίζω μανίσιο όπως φτιάχτηκε απ'το κουτί για να παιχτεί.Όπως και τα assist settings κτλ τα αφήνω default όπως είναι γιατί με τα manual κι αυτά μετά παίζει ρόλο περισσότερο το που στοχεύεις εσύ με το μοχλό και όχι τόσο τα στατιστικά του κάθε παίχτη.Οπότε όλα default κι ότι γίνει για μένα τουλάχιστον.Το μόνο που άλλαζα συνήθως κάποιες φορές ήταν το να το βάζω στο slow αν μου φαινόταν πολύ γρήγορο και ψέμα,αλλά απ'τη στιγμή που δοκίμασα τη ρύθμιση απ'το control panel όπως είπα,μου φαίνεται ρεαλιστικό και στιβαρό όπως το θέλω ακόμα και στο normal speed οπότε θα το αφήσω έτσι.Πραγματικά πάντως δεν περίμενα τέτοια ωραία αλλαγή στην αίσθηση μόνο από μια ρυθμισούλα που πάτησα.Καλή φάση.

Θα αρχίσω μάλλον λοιπόν κάνα career στα κοντά όπως είπα και ίσως ανεβάσω κι εδώ κάνα post.Αν και βαριέμαι λίγο προσωπικά να τα γράφω τόσο αναλυτικά και να βγάζω screenshots κτλ,αλλά ίσως ανεβάσω έτσι κάνα πιο γενικό post κάποια στιγμή αν παίξω αρκετά.

• Like 2

Ξεκίνησα καριέρα αλλά δεν μπορώ να συνεχίσω με αυτή την τραγική άμυνα. Το να μην μπορείς να πλησιάσεις τον αντίπαλο επιθετικό να τον μαρκαρεις στο φουτ, όπου όλοι είναι ιφ ικον και ψηλά rating το καταλαβαίνω. Αλλά να παίζεις μικρό πρωτάθλημα με ομάδες 2* και 3*,να μην μπορείς να πλησιάσεις τον επιθετικό 67 rating με τον αμυντικό σου 70 rating, να πρέπει να του κάνεις μόνο τάκλιν με τετράγωνο η στρογγυλό (έχω Pes ρυθμίσεις ), το X να μην κάνει τίποτα και απλά να πρέπει να κλείνω διαδρόμους...και καλά τώρα...με το L2,τι να παίξω? Θα ξαναδοκιμασω άλλη φορά με άλλες ρυθμίσεις στο χειριστήριο. Κρίμα γιατί στο 19 είχα παίξει αρκετά καριέρα αλλά βαριέμαι να το ξαναπιασω. 

7 hours ago, slamsoze said:

ναι

• Thanks 1

23 hours ago, Nik said:

Ξεκίνησα καριέρα αλλά δεν μπορώ να συνεχίσω με αυτή την τραγική άμυνα. Το να μην μπορείς να πλησιάσεις τον αντίπαλο επιθετικό να τον μαρκαρεις στο φουτ, όπου όλοι είναι ιφ ικον και ψηλά rating το καταλαβαίνω. Αλλά να παίζεις μικρό πρωτάθλημα με ομάδες 2* και 3*,να μην μπορείς να πλησιάσεις τον επιθετικό 67 rating με τον αμυντικό σου 70 rating, να πρέπει να του κάνεις μόνο τάκλιν με τετράγωνο η στρογγυλό (έχω Pes ρυθμίσεις ), το X να μην κάνει τίποτα και απλά να πρέπει να κλείνω διαδρόμους...και καλά τώρα...με το L2,τι να παίξω? Θα ξαναδοκιμασω άλλη φορά με άλλες ρυθμίσεις στο χειριστήριο. Κρίμα γιατί στο 19 είχα παίξει αρκετά καριέρα αλλά βαριέμαι να το ξαναπιασω. 

Μπορείς να το παίξεις και με Legacy Defending στο career όπου μπορείς να πιέσεις κανονικά και με το x.Σε Tactical Defendng ναι είναι πιο ότι νά'ναι το σύστημα αφού το contain με το x είναι στην ουσία άχρηστο,φαίνεται κι απ'το online που δεν το χρησιμοποιεί κανείς,οπότε πρέπει μόνο να κλείνεις χώρους και να μαρκάρεις με jockey και τρέξιμο που κάνει τον παίχτη να πατινάρει και φαίνεται ότι νά'ναι.Η φυσική πάει στα σκουπίδια.

Δε ξέρω τι φάση μ'αυτό το παιχνίδι..Τις προάλλες που είχα παίξει μερικά ματσάκια μετά την αλλαγή στη ρύθμιση με τα fps απ'το control panel όπως έγραψα στο παραπάνω post,μου είχε φανεί κάπως πιο ρεαλιστικό και ισορροπημένο.Αλλά μάλλον έφαγα κάνα placebo και το μυαλό μου ήθελε να με πείσει ότι όλα έφτιαξαν μόνο και μόνο απ'αυτό.Χθές που έβαλα να παίξω μου φάνηκε και πάλι ελαφρύ σπασμωδικό και καρτουνίστικο.Αυτά που με ξενερώνουν εδώ και χρόνια δηλαδή.Δε ξέρω..είναι λες και το παιχνίδι είναι με τις μέρες του και τη μία σου βγάζει μια πιο νορμάλ αίσθηση και την άλλη επιστρέφει στην κλασική του ελαφριά pinball φάση.Είχα διαβάσει και στο soccergaming που ποστάρουν πολύ για sliders και career και πολλοί λέγανε αυτό το πράγμα.Ότι δηλαδή από παιχνίδι σε παιχνίδι κι από γήπεδο σε γήπεδο αλλάζει πολύ η αίσθηση και τη μια μπορεί να παίζει κάπως πιο φυσιολογικά και μετά να γίνεται πάλι τέρμα ψέμα.Ίσως και να έχει να κάνει και με τους φωτισμούς του κάθε γηπέδου και σε ποιά ώρα παίζεις μέρα ή βράδυ κτλ.Όταν δηλαδή έχει να φορτώσει πιο πολλά γραφικά να γίνεται και το παιχνίδι κάπως πιο σταθερό και ρεαλιστικό και σε αντίθετη περίπτωση να γίνονται πάλι όλα πιο γρήγορα και σπασμωδικά.Δε ξέρω..πάντως κάτι γίνεται μ'αυτό το θέμα γιατί έχω δει και πολύ κόσμο να το αναφέρει,δε γίνεται να τα βγάζουν όλοι απ'το μυαλό τους.

Αυτό που είδα πάντως από την τελευταία φορά που έπαιξα είναι ότι αυτή την ωραία στιβαρή ποδοσφαιρική αίσθηση που μου βγάζει το Προ,δεν μου την βγάζει τελικά αυτό εδώ στο βαθμό που θέλω.Και ούτε με τα sliders γίνεται δουλειά.Συνήθως λίγο φτιάχνει κάτι και χαλάει κάτι άλλο από την εμπειρία μου τα τελευταία χρόνια οπότε δεν είναι σοβαρή λύση.Οπότε δε ξέρω αν θα αρχίσω τελικά και'γώ κάνα career που έλεγα..Με έψηνε κυρίως λόγω των πολλών γηπέδων και της ωραίας ατμόσφαιρας και παρουσίασης,αλλά αν το gameplay που είναι και το σημαντικότερο,δε με καλύπτει στο βαθμό που θέλω..τότε μάπα το καρπούζι στο τέλος συνολικά.Μάλλον θα παραμείνω κυρίως στο Προ και θα παίζω και κάνα exhibition ματσάκι Φιφα που και που έτσι για την αλλαγή όπως κάνω και τα τελευταία χρόνια δηλαδή.

Συνεχίζω πάντως να πιστεύω πως σε γενικές γραμμές είναι το καλύτερο Φιφα των τελευταίων ετών.Τουλάχιστον απ'το 17 και μετά που μπήκε η Frostbite engine.Βελτιώνεται λίγο από χρόνο σε χρόνο.Αν και νομίζω πως η Ignite engine που υπήρχε απ'το 14 ως το 16 είχε μεγαλύτερες προοπτικές εξέλιξης και αν παρέμεναν σε εκείνη τη μηχανή ίσως σήμερα θα είχαμε ένα πολύ καλύτερο παιχνίδι.Γενικώς το παιχνίδι το κυνηγάει συνέχεια αυτή η ανάλαφρη σπασμωδική καρτουνίστικη αίσθηση και δυστυχώς ίσως και να μην απαλλαγεί ποτέ απ'αυτήν απ'ότι φαίνεται..

Καλή φάση πάντως τα παιδιά εδώ στο thread που ανεβάζουν τις ιστορίες τους έτσι αναλυτικά και εμπεριστατωμένα.Μπορεί κάποιοι να μην ασχολούμαστε τόσο με το παιχνίδι αλλά λέει καμιά φορά να μπορούμε να μπούμε να δούμε κάνα story.Αν και έχει πέσει η κίνηση αρκετά τώρα τελευταία,κάτι που ίσως δείχνει κι αυτό τα θέματα που έχει το παιχνίδι.

• Thanks 1

Συγνώμη μάγκες που δε θα αναλύσω πολύ τα δικά σας career mode καθώς ακόμα αφού είμαι νέος σε αυτό δε τα έχω διαβάσει αλλά πραγματικά στεναχωρήθηκα με τον τύπο με τη Βιγιαρεάλ καλη τύχη στη Τορίνο.ΥΓ μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με τις φωτό; Ευχαριστώ

Εγώ ξεκίνησα career με ΟΣΦΠ έχω ακόμη τον ποντενσε που σκοπεύω να δωσω Γενάρη και έχω πάρει μερικές ποιοτικές μεταγραφές

1) BOADOU δε ξέρω πως τον βρήκα αλλά είναι ένας τρομερός Ολλανδός ST 18 χρόνων και τον βάζω αλλαγή και μου σώζει το ματς...ΠΑΙΧΤΑΡΑ

2) Ίσως η αγαπημένη μου μεταγραφή, Van Bergen τρομερός 20χρονος εξτρέμ ταχύτατος 

3) Ο αντικαταστατης του... πολυαγαπημενου μου μεριά : Schruss δυνατός ψηλός cb μάχεται για τη θέση του σέντερ Μπακ με τον Σισέ και γενικά ανυπομονώ να δω πως θα εξελιχθεί η σχέση τους 

Όσον αφορά τα ματς, ξεκινήσαμε αν μη τι άλλο απογοητευτικά. Έφερα Χ σε όλα τα ντέρμπι του πρώτου γυρου και είμαι πίσω απ'τον ΠΑΟΚ στο πρωτάθλημα. Στο CL μετά από μια μη πειστική νίκη με την Βικτόρια πλεζεν 1-0 φάγαμε... 4αρα απ'την βασική αντίπαλο στους ομίλους την Ντόρτμουντ. Λογικά η Σίτυ θα υπερισχύσει οπότε αν είμαστε τυχεροί Γιουρόπα!!!

• Love 1
  • Like 1

Για φωτο κάνεις save στο ps4.Μετά ανεβάζεις στο Twitter,αποθηκευεις στο κινητό και ανεβάζεις στο https://imgbb.com/upload ,η κάνεις την διαδικασία με usb.

• Like 1

On 30/1/2020 at 5:03 ΜΜ, Nik said:

Βάλε legacy σύστημα άμυνας για να είναι σαν του προ. 

• Thanks 1

@KostasVarak Ευχαριστώ φίλε!Όντως ήταν ένα πολύ ωραίο career με τη Βιγιαρεάλ, που δυστυχώς κατέληξε σε απώλεια όλων των στόχων στο τέλος. Και με την Τορίνο αν το πρόσεξες, ενώ ξεκίνησα με φιλοδοξίες, η χρονιά δεν εξελίχθηκε όπως θα το περίμενα και αποχώρησα μεσούσης της σεζόν. 

Πάμε στη νέα μου ομάδα πλέον:

Οπως είχα προϊδεάσει επρόκειτο για άλλη μία ιστορική ιταλική ομάδα, της οποίας είμαι φαν από τον τελικό Πρωταθλητριών του 92 και που ήθελα πολύ καιρό να κάνω career μαζί της, φέτος όμως υπήρξαν οι καλύτερες προϋποθέσεις.

bWai3uG.jpg

Σαφώς πιο συνετή η διοίκηση στις απαιτήσεις της σε σχέση με αυτή της Τορίνο

AmEsJsB.jpg

Ξεκάθαρος στόχος η έξοδος στο Γιουρόπα και η διάκριση στο κύπελλο

Από προσθαφαιρέσεις στο μεταγραφικό παζάρι είχαμε:

4 αποχωρήσεις

- Berezynski με 3 εκ. στη Μπορνμουθ

- G. Ramirez με 11 εκ. στην Αρσεναλ

- Linetty με 11,5 εκ. στη Μπενφίκα

- Gabbiadini με 14 εκ. στη Ρόμα (πωλήθηκε αρχές Σεπτέμβρη και θα πάει από 1η Γενάρη, αλλά ούτως ή άλλως δεν τον υπολογίζω)

3 προσθήκες

I4ykFJY.jpg

Διαμαντάκι ταχύτατο δεξί μπακ από Σαν Λορέντσο με 3,5 εκ. για να καλύψει το κενό του Μπερεζίνσκι

L9VpGdN.jpg

Ο έμπειρος και ικανός Ουρουγουανός φορ με 14εκ. από Χιρόνα για να δίνει ανάσες στον Κουαλιαρέλα.

IFMoT7u.jpg

Τον προτίμησα για αντί-Ραμίρεζ με 13,5 εκ. από Πόρτλαντ

Το σύστημα 4-3-1-2 ο κλασικός ρόμβος και ο πάγκος μας:

GZjsmUx.jpg

Δεσπόζει βέβαια ο εμβληματικός αρχηγός Κουαλιαρέλα, ενώ ελπιδοφόρα είναι τα ταλέντα Μαρόνι-Βιεϊρά

Ο στόπερ Μουρίγιο είναι δανεικός, θα προσπαθήσω στο τέλος της χρονιάς να τον αγοράσω

Ματς (μέχρι τον 1ο γύρο😞

1η αγων. 

6JOgzGx.jpg

Πιο ψημένη η Λάτσιο το ανέτρεψε με μαεστρία στο τέλος

2η αγων. 

ΣΑΣΣΟΥΟΛΟ- ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ 2-2 

Ο Στουάνι μας χάρισε το βαθμό στο 90

3η αγων. 

pfABpNM.jpg

Με νύχια και με δόντια και πολύ κόπο

4η αγων. 

vpngjwY.jpg

Πρώτη νίκη κόντρα στην πρώην με δύο σουτ εκτός περιοχής

5η αγων. 

enPFXuC.jpg

Ξεμπούκωσε και ο Κουαλιαρέλα, εμφατικό πέρασμα από τη Φλωρεντία

6η αγων. 

EBcBNM8.jpg

Κουαλιαρέλα και Βαλέρι βρισκόντουσαν με κλειστά μάτια, ενώ η Ιντερ βρισκόταν αλλού για αλλού

7η αγων.

V7hloUU.jpg

Καταπληκτική εμφάνιση...Περάσαμε από πάνω τους κυριολεκτικά

8η αγων.

cGMrEDo.jpg

Είμαστε σε τοπ φόρμα, ό,τι και να κάνουμε πιάνει και πάει μέσα.Ούτε η Ρόμα μπόρεσε να σταθεί εμπόδιο!

Μετά τις 3 πρώτες στείρες από νίκη αγωνιστικές έχουμε κάνει το απίθανο ντεμαράζ με  5 στα 5 και 18-0 τέρματα!

9η αγων.

EXWsqqP.jpg

Μας έπιασε όμως μία έπαρση και το πληρώσαμε στη Μπολόνια

Αξιοσημείωτο ότι δεν κάναμε ευκαιρία!

10η αγων.

ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ- ΛΕΤΣΕ 3-0

Επιστροφή στις νίκες με απλή εμφάνιση

11η αγων. 

lPpsxMF.jpg

Σημαντικό διπλό με Κουαλιαρέλα από το κλουβί της Σπαλ..

12η αγων.

nT8Pmcw.jpg

Τρομερό ματς ντέρμπι Ευρώπης με ένταση και ρυθμό.Ποιοτικότατη η Αταλάντα, σκόραρε ο Ζαπάτα που αγωνίζεται εκεί δανεικός

13η αγων.

ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ-ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ 2-0

Κερδίζοντας αυτά τα ματς θα βγούμε σίγουρα Ευρώπη

14η αγων.

ΚΑΛΙΑΡΙ-ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ 2-3 

Δεν το αξίζαμε, αλλά ο Στουάνι σε όμορφη αντεπίθεση ήταν εύστοχος στο 90'

15η αγων.

ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ-ΠΑΡΜΑ 1-0

Δεν ειχαμε λύσεις στο αμυντικό μπλοκ της Πάρμα, αλλά ο Κουαλιαρέλα με απίστευτο σουτ εκτός περιοχής χάρισε το 3ποντο

16η αγων.

ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΝΤΕΡΜΠΙ DE LA LATERNA

ΤΖΕΝΟΑ- ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ 1-1

Χαμηλό τέμπο, ακολουθούσε και ματς κυπέλλου, ισοφαριστήκαμε δίκαια

Παρεμπιπτόντως παίζαμε στους 32 του Κόπα Ιτάλια εκτός με τη Βερόνα, όπου ευτυχώς περάσαμε με 0-2

Καμμιά σχέση με το ματς πρωταθλήματος, παραλίγο να αποκλειστούμε

Στους 16 δυστυχώς εκτός με Γιουβέντους

17η αγων. 

adw3zDm.jpg

Τεράστια κατάθεση ψυχής και νίκη απέναντι στους Ρονάλντο-Ντιμπάλα-Καβάνι

18η αγων.

FZErJCn.jpg

Δυστυχώς πάλι ήρθε η απότομη προσγείωση στην πραγματικότητα, αν και προηγηθήκαμε στο τέλος καταρεύσαμε

19η αγων.

QaIFEI2.jpg

Με το μυαλό στο επερχόμενο ματς κυπέλλου με τη Γιούβε και σε αυτόν τον αγωνιστικό χώρο και με ροτέισον βέβαια την πατήσαμε άσχημα και κλείσαμε με κακή εικόνα τον πρώτο γύρο

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:

o7HNxmt.jpg

Είμαστε εντός στόχων

Αν δεν ήταν και αυτή η αναπάντεχη 4αρα από τη Μπρέσια θα είχαμε και από τις καλύτερες άμυνες

Σημαντικό σε αυτό ότι δεν έχω πειράξει το σύστημα της ομάδας και διαθέτουμε ομοιογένεια

Δεν ανοίγω το ροτέισον πολύ και φυσικά μπροστά οι Βαλέρι σαν δεκάρι και οι Κουαλιαρέλα-Ριγκόνι σαν φορ κάνουν παπάδες, ενώ και ο Στουάνι από τον πάγκο είναι τιμιότατος

Ο Εκνταλ στο κέντρο είναι όλα τα λεφτά

Κόλεϊ και Μουρίγιο στα στόπερ δεν έχουν χάσει λεπτό 

Αουντέρο στο τέρμα σταθερός

Συνεχίζουμε με κύπελλο εκτός με Γιουβέντους στους 16 και 2ο γύρο στο επόμενο ποστ!

Αυτά!

• Love 2