Jump to content
ELBarto-3-

FIFA 20 - Career Mode Topic

Recommended Posts

@Diegito21

Αδερφάκι, έχω πολύ καλό project στην Ολλανδία... με πιο μικρή ομάδα..

Πάμε στα δικά σου όμως που πήγες στην αγάπη σου,  με την αγάπη μου για επίθεση...

Πρώτα ματς , είναι αναγνωριστικά...

Πρέπει να δεις προσεκτικά την ομάδα,  παιχνίδι με παιχνίδι και να δεις τη πραγματικά  θες και τη  θα σε βοηθήσει για να φέρεις τον Γενάρη  

Τώρα ευρωπαϊκά,  πρέπει να το παλέψεις με τη άλλη σου αγάπη για να περάσεις..

Περιμένω και συνέχεια...

@ELBarto-3-

Ο Πολωνός εδώ είσαι εσύ  εγώ προσπαθώ από το 16... Και τίποτα,  αλλά ευτυχώς μου βγαίνουν αλλά μικρά...

Πάμε στα νεότερα..

Νομίζω ότι έκανες μια σωστή επιλογή... 

Η  Γαλλία είναι γενικά φιλική προς το περιβάλλον για να κανεις μια αρχη, να βρεις μια ομάδα για να μείνεις..

Την ομάδα την ξέρεις,  ο Dolberg είναι το ερωτηματικό αν βγει...

CYPRIEN,  ο τελευταίος των μοικανων... 

Σε περιμένω για κάτι καλό εδώ...

------------------------------------------------------------------------------

Στα δικά μου τώρα,  Πάμε κατευθείαν σε ματσάκια....

Τραγική ήττα από ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ Γ. Όπως και από ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ,  τουλάχιστον οι 2οι τα άξιζαν τα 5 γκολ...

Ήττα στο 90φευγα από ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ που ήταν και η μοναδική φάση που κάνανε,  αλλά ήρθε η ανταπόδοση με νίκη επί της καλύτερης ΓΟΥΛΒΣ,  όπου την νικήσαμε εμείς στο 90φευγα...

Καναμε ότι μπορούσαμε με ΤΌΤΕΝΑΜ...

Αλλαγή συστήματος με ΤΣΕΛΣΙ,  όπου μας αδικεί το σκορ...

77279633_593298908089722_617660243270172

ΣΥΝΈΧΕΙΑ χωρίς φωτο

• ΚΡΥΣΤΑΛ ΠΑΛΑΣ - ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ 2-4Το σύστημα ανταπέδωσε πολύ καλά,  αλλά πίσω τα τρώμε εύκολα,  2 γκολ από μια ομάδα που δεν πέρναγε το κέντρο.. χατ τρικ ο WILSON

• ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ - ΜΠΕΡΝΛΙ  4-3 4-0στο ημίχρονο με καρε από WILSON που έχει πάρει το όπλο του , αλλά η ΜΠΕΡΝΛΙ στο δεύτερο μέρος πήγε να γυρισει το ματς και είχε και δοκάρι στο 90.

•ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ - ΑΡΣΕΝΑΛ  0-3. ΣΙΜ Αλλαγή προγράμματος 2 μέρες μετά από ΜΠΕΡΝΛΙ... ας είναι..

• ΜΠΡΑΙΤΟΝ - ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ  2-3Αστεία γκολ φάγαμε απλα...

• ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ  - ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ 1-1Δυνατό ματς πρωτοχρονιά χωρίς να χρησιμοποιώ  τα νέα αποκτήματα... 

Και Πάμε στις μεταγραφές...

Όλη η  αλητεία μαζεμένη σε μια φιλότιμη ομάδα και ταπεινή...

75513569_593299704756309_726170701359008

GK. ΜΕΝΙΕ ο πρώτος,  αλλά κάνει τη διαφορά... απίστευτα πράγματα έχει βγάλει στα 3 ματς του πρωταθλήματος από κάτω.. 

CAM. ΚΙΝΤΕΡΟ άλλη ποιότητα,   αλητικη....

CAM. ΠΙΡΣΟΝ κοντός, σκληρός , πάνω στον αντίπαλο και άλμα καγκουρό...

RW,CAM ΒΑΡΓΚΑΣ οποίος μπορεί να τον πάρει στην ομάδα του....  αλλά ας το κάνειχωρίς 2η σκέψη... πουλήθηκε στην ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ Γ.  με 22Μ ο ΜΠΡΟΥΚΣ που δεν με έπεισε ποτέ... παρότι ειναι από τα αγαπημένα μου παιδιά...

Και η τελική 11αδα,  με FRASER αρχηγό πλέον.... 

4-2-3-1 narrow  , όπως πέρσι(ΓΚΈΤΕΜΠΟΡΓΚ) με 3  10ρια από πίσω σε free roam... 

74909784_593300188089594_641552244824185

Με τα 2ρα άνετα, έκαναν το λάθος να προηγηθούν...

75398270_593300431422903_756675514164314

Και Πάμε σε 3 συνεχόμενα ματς 

Όπου πραγματικά κάναμε ότι θέλαμε...

Ακόμα και στο ματς με ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ όπου η αιτία του 0 ήταν ο FORSTER...

ΤΡΟΜΕΡΟΊ με τις νέες προσθήκες,  αλλά θέλω να δω και παρακάτω...

Η ποιότητα του τερματα είναι απίστευτη..

76686450_593299421423004_363730906168426

Η βαθμολογία μας ικανοποιεί...

75580150_593301304756149_888677696169574

Και κάτι χρωστάμε στις καρακαξες... 

Το πήραμε και περιμένουμε αντίπαλο,  αλλά υπάρχουν επαναληπτικα ματς και δεν έχει βγει ακόμα..

76618308_593300674756212_706310099560929

Αυτά παίδες θα τα πουμε αν προλάβω τίποτα αύριο αλλιώς όταν γυρίσω...

COME ON BOURNEMOUTH!!!!

• Love 4

@desperadoΘυμαμαι στο 16 οταν αρχισα με Γκορνικ, μαζευτηκατε 4 που πηγατε παρεα μαζι μου Πολωνια.Δεν αντεξατε βεβαια, αλλα σας παρακινησα τουλαχιστον.

Τες πα.
Στα δικα σου, Βαργκας-Κιντερο μεταγραφαρες, γουσταρω.
Μετα απο τις μεταγραφες, αρχισαν τα αποτελεσματα να μαζευονται και πιστευω απο δω και περα, θα ξαφνιασεις αρκετους με την αποδοση της ομαδος.
Θα κανεις πραγματα, προσπαθησε για τιτλο, φιλε.
Πρεπει.

---------------------------------------

thumb2-ogc-nice-4k-paint-art-creative-french-football-team.jpg

Παμε στις πρωτες αγωνιστικες, να βγαλουμε το καλοκαιρι.

Rw0tFjw.png

Ενα πανεμορφο κορεο προς τιμην του Ινιεστα, προετοιμασαν οι οπαδοι της ομαδος, την 1η αγωνιστικη, για να δειξουν την χαρα και την αισιοδοξια τους για την κινηση της διοικησης να φερει ενα τετοιο ονομα στην ομαδα, για την θεση του προπονητη!

Nice - Amiens 3-1 

Tιποτα εντυπωσιακο, αλλα ουσιαστικη πιεση στην μπαλα, και αυτο θελω να βλεπω.
Πιεζαν ολες οι γραμμες, οπως πρεπει.

Εχουμε εμφανεστατα θεματα στην αμυνα, αλλα παιζουμε καλα σαν ομαδα.

bmKRBgP.png

Ο Αντρες μετα το πρωτο του παιχνιδι δηλωσε

"Κατ'αρχας ενα μεγαλο ευχαριστω σε αυτον τον τρομερο λαο που δημιουργησε μια ηλεκτρικη ατμοσφαιρα σημερα, για το πρωτο μας παιχνιδι.Νιωθω, οπως και ολη η ομαδα, τυχερος που θα παιζουμε μπροστα σε τετοιους οπαδους, στα εντος εδρας παιχνιδια μας.Στο παιχνιδι τωρα, εχουμε πολλα περηθωρια βελτιωσης, αλλα πιστευω οτι ειμαστε στον σωστο δρομο."

Nimes - Nice 0-2 

Ενα δυνατο πρωτο 15λεπτο, που σκοραραμε 2 φορες, αλλα μετα πεσαμε αισθητα, και δεχτηκαμε αρκετη πιεση.
Ευτυχως αποφυγαμε να δεχτουμε γκολ.
2 φασεις σε ολο το παιχνιδι, 2 γκολ.

ogcnice_vs_marseille.jpg?update=20141202150858MKSwjiH.pnggBzSlAr.png

Δυστυχως το πρωτο μας ντεμρπι, δεν ηταν καλο, σαν εμπειρια.....
Πληρωσαμε ενα ΑΘΛΙΟ 1ο μερος.
Στο δευτερο ημιχρονο τους πατησαμε για τα καλα, δε περασανε το κεντρο, ΑΛΛΑ τι να το κανω, εφ οσον στο πρωτο δεν το περασαμε εμεις?,.....

Ut9xlVu.png

Δηλωσεις του Αντρες, στην συνεντευξη τυπου 

"Ειμαι σαφως στεναχωρημενος με το αποτελεσμα, αλλα δειξαμε αντιδραση στο δευτερο μερος, και καλως η κακως αυτο πρεπει να κρατησουμε.Προχωραμε.Ενα συγνωμη απο τους οπαδους μας, διοτι γνωριζω τι σημαινει αυτο το παιχνιδι για αυτους." 

Rennais - Nice 0-4 

ΑΥΤΟ ηταν εμφανιση.
Μπαλα, πιεση, κατοχη και εκτελεστικη δεινωτητα.
Εξαιρετικη εικονα, μπραβο στα παιδια.

Y8wQlYj.png

Παρτε και εικονα απο την εξεδρα των φιλοξενουμενων. ;) 

A4OwbVB.png

----------------------------

• Μια μεταγραφη της τελευταιας στιγμης.

LYq6IWG.png

Miguel Luis.

Τρομερο ταλεντο απο Σπορτινγκ Λισαβωνας.
    6-8ρο, με τεχνικη επιπεδου 27χρονου.
    Θα ειναι βασικο στελεχος της ομαδος, μελλοντικα.

• Ο Κασπερ βγηκε παικτης του μηνα, με μονο 1 γκολ!....

iKL5wRd.png

Αυτο που τον εκανε παικτη του μηνα ομως ειναι οι 4 ασσιστ σε 3 αγωνες.
    Εξαιρετικες τοποθετησεις στο γηπεδο, το παλικαρι, αλλα εχει θεμα στα τελειωματα.

• Ερρελ εξω για 2 μηνες......

dVDLpK5.png

Εβαλα βασικο τον Σαρρ, αναγκαστηκα πια, και κοβει ΟΠΟΙΟΝ θελει, φοβερος.
    Υπαρχει περιπτωση να μεινει βασικος, μαζι με Ερρελ, οταν γυρισει, και ο Νταντε να φαει παγκο.

• Μεχρι στιγμης εχει προσαρμωστει καλα ο Αντρεσιτο, στα δρομενα στης Γαλλιας, και περναει σιγα σιγα τα πιστευω του στην ομαδα.
    Τον αγαπανε στην εξεδρα, και ανταποδιδει!

0PKkNWu.png

Αυτα, παιδες.
Συνεχιζουμε, Ευρωπη δεν εχουμε αρα το 100% της προσοχης ειναι στο να τερματησουμε ΟΣΟ υψηλοτερα γινεται στο πρωταθλημα, και βλεπουμε.

ISSA NISSA!!!

populaire-sud.jpg

• Love 4

Ανακοινωση.

Επειδη το παιχνιδι πραγματικα δεν με εμπνεει για γραφω ιστοριες στο τοπικ, ΑΥΤΗΝ την δεδομενη στιγμη, θα σταματησω για λιγο χρονικο διαστημα, μεχρι να γινει κατι συγκεκριμενο που περιμενω, και να αρχισω ξανα να γραφω, για ενα Career που το εχω σχεδιασει εδω και ΠΑΡΑ πολυ καιρο.
Αλλα επειδη οτι δοκιμαζω, περιστασιακα, δεν μου βγαινει καθολου (οπως καταλαβατε δεν εχω τρελαθει κιολας με Νις) και ανα 2 ποστ υπαρχει ανακοινωση νεας ομαδας, δεν θελω να σας κοροιδευω, ουσιαστικα, και ετσι θα σταματησω για λιγο μεχρι να βρω την λογικη μου.

Θα συνεχισω να γραφω και να σας σχολιαζω, κανονικοτατα, δεν επειρεαζεται αυτο, απλα εγω θα απεχω λιγο απο το να μοιραζομαι τα δικα μου.
Δεν αποκλειω οτι θα κολλησω καπου που δεν θα το περιμενω, και ξαφνηκα θα γυρισω νωριτερα απ οτι αναμενεται, αλλα εκτος απροοπτου, δεν θα γραφω.

Επαναλαμβανω, δεν επειρεαζει η αποφαση μου τιποτα οσον αφορα το ποσο γραφω για εσας, θα συνεχισω να σχολιαζω κανονικα, απλα εγω προσωπικα εχω τρομερο προβλημα φετος.

Αυτα, μαγκες μου.
Αν εχετε προταση για ομαδα, για μενα, μπας και κατσει κατι, ριχτε το, ολα ανοιχτα.

• Love 1
  • Like 2
  • Sad 1

@ELBarto-3-

Έχεις δίκιο... Αυτό που γίνετε  φέτος είναι απίστευτο....

Αλλά κοίτα απο κάτω και σχολίασε....

Θέλω την γνώμη σου , έστω και σε P.M.

---------------------------------------------

Λοιπόν πάμε για συνέχεια...

Έβλεπα ότι έφτιαξα ομαδάρα...

Αλλά εντάξει είπαμε.. Η ομάδα είναι καλύτερη από την 1η σεζόν...

Όμως αυτό περνάει κάθε πραγματικότητα....

Άνετες νίκες με μαρκάρισμα τα μάτια...

Την ήττα δεν την λαμβάνω γιατί το σκορ θα μπορούσε να ήταν 4-3ή 5-3 ή 4-4 κτλ.

78743413_594168794669400_720369966203168

Και Πάμε στο κύπελλο που το έπαιξα με αρκετό ροτεισον... 

Και άντε να πω ότι το πρώτο θα μπορούσε να γίνει ,αν και ήμουν  επιφυλακτικός... 

Και πήγαμε στο 2ο με ΤΌΤΕΝΑΜ... ΑΔΙΑΝΌΗΤΟ 

Σιγά,  είπαμε,  έχω καλύτερη ομάδα απο τον 1ο γύρο,  αλλά δεν έφτιαξα και κάνα διαστημόπλοιο......

77319910_594169014669378_773123168304260

Με λίγα λόγια το καριερ πιστεύω ότι έχει μπαγκ.. 

Μαρκάρισμα τα με τα μάτια,  κάνουμε  ότι θέλουμε γενικά και πιστεύω ότι τέτοια εύκολα σκορ θα τα είχαμε και στον πρώτο γύρο αν είχαμε καλύτερο τέρμα...

Σε κάθε ματς βλεπω δυσκολία και ρυθμησεις και είναι όπως τα έχω φτιάξει,  γι αυτό λέω ότι είναι μπαγκ και μου θυμίζει πολύ το περσινό καριερ (για όποιον θυμάται) με ΕΙΜΠΑΡ, όπου τους πήρα όλους παραμαζομα με 5αρες και 6αρες και ήμουν πρώτος με 

διαφορά...

Έτσι η σκέψη μου είναι να το σταματήσω και αφού σβησω όλα τα save να ξαναρχίσω από την αρχή το παιχνίδι...

Δεν ξέρω νομίζω ότι είναι κοροϊδία... 

Δεν ξέρω έτσι και αλλιώς θα ξαναπαιξω όταν γυρίσω οπότε θα δούμε...

Αυτά από εμένα 

• Love 1
  • Like 2

η εισαγωγη του ultimate επιπεδου δυσκολιας μονο προβληματα εχει δημιουργησει εδω και 2-3 χρονια,σχεδον ολοι μας εχουμε δει οτι το παιχνιδι κυλαει πολυ καλυτερα στο legendary.

αυτο με τα μεγαλα σκορ και τις light αμυνες το παρατηρω σε βιντεακια,εχθες εβλεπα τον τυπο που κανει καριερα με την μπρεσια και κερδιζε την μιλαν 5-0 στο ημ για πλακα,η αμυνα της μιλαν μαλλον ηταν στο φιφα 21,επισεις θεωρω οτι το morale εχει κανει μεγαλο κακο

• Like 2

@desperado @ELBarto-3- Μακάρι να βρείτε τις ισορροπίες και την ομάδα που σας ταιριάζει σύντομα! Νοιώθω τυχερός πάντως με αυτά που βλέπω με εσάς που μου έκατσε με τη μία η Βιγιαρεάλ, ενώ και τα σκορ θα έλεγα ότι είναι κομπλέ και κοντά στην πραγματικότητα. (Θα δείτε και στο επόμενο μου ποστ)

@ELBarto-3- μην αγχώνεσαι φίλε θα σου κάτσει..το έχω πάθει και εγώ κατά καιρούς να μην μπορώ να βρω ομάδα.. αναμένουμε δυναμική επιστροφή!

• Love 2
  • Like 1

Και για του λόγου το αληθές...

Έτσι για να επιβεβαιώσω τα  λεγόμενα μου με το χθεσινό ποστ , έκανα ΣΙΜ το πρωτάθλημα  και έπαιξα ημιτελικό και τελικό FA CUP 

1 σουτ μόνο  η ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ....  Και το σκορ είναι μικρό λόγο ΑΛΙΣΟΝ... Και δοκαριων....

Τα μάζεψε όμως η ΣΊΤΥ  στον τελικό...

77426607_594963991256547_787544317717014

Αναμνηστική φωτογραφία με ΚΛΟΠ 

77150537_594964227923190_700097240388704

Και παρατηρήσεις...

Το καριερ μπαγκαρε,  πως να το πω δεν ξέρω....

Είναι ακριβός το ίδιο που είχε γίνει πέρσι με ΕΙΜΠΑΡ,  ακριβός το ίδιο όμως... και οχι από την αρχή,  όπως τότε ξεκίνησε φυσιολογικά και ξαφνικά κάναμε παπάδες.. 

Έτσι έγινε και τώρα... εντάξει οι μεταγραφές έκαναν τη διαφορά,  αλλά εδώ ξέφυγε το πράγμα πάρα πολύ...

Αφού στον 1ο γύρο στο παιχνίδι  με την ΣΊΤΥ  καναμε πολύ καλο ματς και φάγαμε 5...

Φυσικά και το κύπελλο δεν το πιάνω έτσι ,

απλα  έπαιξα έτσι για να δούμε όλοι μαζί ότι κατι δεν πήγαινε καλά...

Μετά την επιστροφή μου,  θα ξεκινήσω  προσπάθεια για να δω πιο θα είναι το επόμενο καριερ..

Πριν από λίγο έκανα κάποιες δοκιμές με τα slider του κυρίου από κάτω και δεν τα λες και άσχημα...

Θα τα δω καλύτερα και με μικρή ομάδα που θέλω να κάνω και θα δω...

Τα λέμε παίδες 

• Love 2

@Diegito21 Καταρχάς σημαντικό που έφερες στα μέτρα σου τον όμιλο του Γιουρόπα Λιγκ. Στον διαφαινόμενο "τελικό" με την ΑΕΚ νομίζω θα μετρήσει η φανέλα και θα επιβληθείς όσο και αυτό είναι στενάχωρο για την ομάδα σου.

Τακτικά τώρα, όντως στην άμυνα και στα άκρα σου υπάρχουν κενά, για αυτό θα σου έλεγα να δοκιμάσεις τον Ζερμαίν δεξιά ώστε να τα καλύψεις.

Στο πρωτάθλημα παρά τις ελλείψεις και τα όποια προβλήματα είσαι κοντά, ενώ στο μεγάλο ματς θα φανεί το ταβάνι σου!!

Μου αρέσει γενικά το πρότζεκτ, η Μαρσέιγ είναι μία ομάδα που ψάχνει την ταυτότητά της τα τελευταία χρόνια, καιρός να μπει στο σωστό δρόμο!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Στα δικά μου:

20η αγων.

k9ACHkz.jpg

Κακό, υπό βροχή παιχνίδι, 4 μέρες πριν την αναμέτρηση για τους 16 του κυπέλλου

5WpSpNy.jpg 

Όσα δεν έγιναν πιο πάνω στο πρωτάθλημα, έγιναν τώρα. Επική πρόκριση στους 8 στην παράταση σε ένα φαινομενικά χαμένο παιχνίδι στο 1ο ημίχρονο.

Copa del Rey-Προημιτελικός

qpbTSvf.jpg

Με φόρα, άνετα και ωραία στους ημιτελικούς

Ντεουλοφέου-Σέρβι κάνουν ήδη όργια

Φέτος το σύστημα διεξαγωγής του κυπέλλου στην Ισπανία άλλαξε

Τέλος τα διπλά παιχνίδια, τώρα υπάρχουν νοκ άουτ από τους 32 ως τα ημιτελικά, όπου εκεί τα παιχνίδια μόνο είναι μέσα-έξω

Επίσης στο καλεντάρι της χρονιάς τα ματς του κυπέλλου γίνονται μαζεμένα το Γενάρη

Και πάμε κατευθείαν στον 1ο ημιτελικό (Μπαρτσελόνα-Αθλέτικ Μπιλμπάο το άλλο ζευγάρι)

Αντίπαλος εντός έδρας η ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ όπου φέραμε 0-0  

Μέχρι τον επαναληπτικό σε 2 εβδομάδες και λόγω της πορείας στο κύπελλο, μαζέυτηκαν πολλά και κρίσιμα ματς πρωταθλήματος Κυριακή-Τετάρτη-Κυριακή

Πάμε να τα δούμε

21η αγων.

ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ- ΕΣΠΑΝΙΟΛ  0-1

Ήμασταν πολύ κουρασμένοι (...2 ημέρες μετά το ματς με τη Ρεάλ) και μας εκδικήθηκαν επίσης για το κύπελλο

22η αγων. 

h7T4XYt.jpg

Άνοιξε λογαριασμό στο πρωτάθλημα ο Κορέα, πολύτιμη νίκη 3 ημέρες μετά το ματς με την Εσπανιόλ

23η αγων.

hOafASd.jpg

Ντουμπλάρισμα στις νίκες πάλι εντός και με το ίδιο, σκοράροντας ακόμα μία μεταγραφή μας του Ιανουαρίου

24η αγων. 

KkHqQ8i.jpg

Παρά λίγο μεγάλη νίκη στην έδρα της πρωτοπόρου παρακαλώ με μπροστάρη τον Κορέα.

25η αγων.

JZJgLuk.jpg

Τέλειο τακτικά παιχνίδι, στην έδρα της έκπληξης του πρωταθλήματος Βαγιαδολίδ, η οποία ως τότε βρισκόταν σε θέσεις Ευρώπης

Κορέα εξελίσσεται σε μεγάλο σκόρερ

Ακολουθεί και ο Ρόχερ Μαρτί

Πολύ καλό παιχνίδι εκ μέρους μας, ειδικά αν δεν ήταν ο Μάσιπ θα έπρεπε να έρθει 0-4 η 0-5

26η αγων.

PO7XkBG.jpg

Το παραδέχομαι, έπρεπε να φάω 3 γκολ. Με μία φάση και μία ποιοτική στιγμή του Καθόρλα με γυριστό σουτ αποδράσαμε

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:

xazA8qi.jpg

Καταλαβαίνει κανείς πόσο σημαντικές νίκες ήταν αυτές με Βαγιαδολίδ-Αθλέτικ και ο χρυσός βαθμός με Ατλέτικο

Πρώτη είναι η Ατλέτικο με 70

Μπάρτσα-Ρεάλ και Βαλένθια έχουν ξεφύγει κατά πολύ και ούτε καν αμφισβητείται η 4αδα

Μπαίνουμε στην τελική ευθεία

Ακολουθούν για το Μάρτιο Λεγανιές μέσα-Θέλτα έξω-Μαγιόρκα μέσα και μετά ο Απρίλιος με πιο σημαντικά μας με Βαλένθια- Σεβίλλη-Μπέτις

Τέλος έχουμε και το 2ο επαναληπτικό στα ημιτελικά του κυπέλλου

BL7qOoH.jpg

Σταθήκαμε εκπληκτικά, συνυπολογιζομένου του γεγονότος ότι είχαμε τόσα μαζεμένα ματς για το πρωτάθλημα και η ομάδα είχε φτάσει στα όριά της

Είχαμε και 2 κραυγαλέες ευκαιρίες με Μορλάνες στο 85 και στο 90, δοκάρι η μία, το έβγαλε ο πραγματικά ανίκητος στο ΦΙΦΑ Κουρτουά

Την πληρώσαμε στο 122' με προβολή από κοντά του Λούκα Γιόβιτς και ενώ ατυχώς είχα πιστέψει ότι το παιχνίδι όδευε για τα πέναλτι

Πέραν τούτων η ομάδα έκανε μία αξιοπρεπέστατη πορεία στο θεσμό, πλησίασε μία τρίχα από τον τελικό, όπου εκεί το ζευγάρι είναι Ρεάλ-Μπαρτσελόνα, τουλάχιστον καλό αυτό γιατί ανοίγει και η 7η θέση για Ευρώπη μέσω πρωταθλήματος

Εκεί θα επικεντρωθούμε λοιπόν

Το καλό με το κύπελλο τουλάχιστον είναι ότι τα ματς, παρά το ότι γίνανε μαζεμένα το Γενάρη και αρχές Φλεβάρη, λειτούργησαν ευεργετικά ώστε να δέσει η ομάδα με τις χειμερινές μεταγραφές

Η 3αδα μπροστά λοιπόν Σέρβι-Κορέα-Ντεουλοφέου τα σπάει αν και οι Σέρβι-Ντεουλοφέου χρειάζονται συχνά ξεκούραση

Ο Καθόρλα είναι συγκινητικός απλά

Ο Ιμπόρα κράτησε την ομάδα μέχρι να έρθουν οι καινούργιοι, τώρα τα έχει παίξει λίγο και χρειάζεται διαχείριση

Ο Ρουμπέν Αλκαράθ είναι πραγματικά σκυλί στα χαφ και με ωραίο πόδι. Τρώει όλο το γήπεδο!

Είμαι τυχερός καθότι διαθέτω δεμένη τετράδα στόπερ, κάτι που αποτυπώνεται στα χαμηλά σκορ

Αλμπιολ-Πάου Τορες-Φουνες Μόρι και Τσίμο Ναβάρο δέσανε και απαρτίζουν δίδυμα

Τέλος αποφάσισα να πουλήσω το καλοκαίρι και το Ζεράρδ Μορένο

Μπροστά πλέον είμαι καλά. Πέραν της ανωτέρω επιθετικής 3αδας είναι και ο Ρόχερ Μάρτι, τρομερός γκολτζής φορ

Υπολογίζω επίσης και στους νεαρούς Ντάνι Ράμπα-Λέο Σουάρες και Κ. Εσπινόσα που ανακάλεσα από δανεισμό

Αυτά...

VAMOS AMARILLOS

• Love 3

@ELBarto-3- Άλλαξες σταθμό στην Αραγωνία και πήγες σε μία ομάδα που έχει φέτος φιλοδοξίες στη Σεγούντα, καθώς παρά το ότι υποβιβάσθηκε πέρσι, πλέον έχει ανοίξει η όρεξή της και θέλει να ξανανέβει στα σαλόνια. Έχει βρει λοιπόν τον κατάλληλο προπονητή. Το ρόστερ, η αρχική 11αδα τουλάχιστον είναι παραπάνω από ικανοποιητική. Κατ'αρχήν έχεις 2 πρώην Ντεπορτιβίστας, τους Λουιζίνιο και Μοσκέρα, αλλά επίσης μπορώ να σου εκφράσω τα καλύτερα για τους Ιβι-Ράμπα-Μιγκελόν. Τον Ιβι τον είχα πέρσι στη Θέλτα και μπορεί να παίξει και στις 3 θέσεις της επίθεσης. Ο Ράμπα τον έχω στη Βιγιαρεάλ από την πρώτη χρονιά, καθώς ανακάλεσα το δανεισμό του και παίζει εκεί κυρίως δεξιά. Ισως θέλει λίγο προπόνηση στην ταχύτητα, αλλά έχει ωραίο κορμί και είναι καλός στο χειρισμό της μπάλας. Ο Μιγκελόν είναι μηχανάκι δεξιά. Ο Οκαζάκι μπροστά είναι σαν κερασάκι στην τούρτα, θα προσφέρει στόφα πρωταθλητή και προσωπικότητα. Στο κλουβάκι σου δεν θα περνάει εύκολα κανείς!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Στα δικά μου

ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ ΤΕΛΟΣ ΣΕΖΟΝ:

27η αγων.

Z6D6Ua0.jpg

Χωρίς πολλά-πολλά, πήραμε ένα ματς που είχαμε υποχρέωση νίκης

28η αγων.

ZrMs55P.jpg

Χοακίν Κορέα αρχίζει και εξελίσσεται σε τρομερή μεταγραφή

Αγγίζει τη μπάλα και τη στέλνει κατ'ευθείαν στο πλεκτό

Είναι σε τρομερή φόρμα

29η αγων.

ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ- ΜΑΓΙΟΡΚΑ 4-1

Πύρρειος νίκη, μου τραυματίσθηκαν από 2 μήνες έκαστος, οι Φούνες Μόρι και ο γίγαντας Καθόρλα

30η αγων.

ΓΡΑΝΑΔΑ- ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ 0-3

Τα 2 τελευταία ματς ήταν με τις πεσμένες Μαγιόρκα-Γρανάδα και αυτές οι νίκες οι καθαρές νίκες μας έδωσαν ώθηση Ευρώπης

31 αγων.

76ZE3aD.jpg

Σωθήκαμε στο τέλος από μία ήττα που θα μας έβαζε σε πονοκεφάλους

Ο Κορέα ειλικρινά παιδιά χορεύει μέσα στο γήπεδο, είναι απίστευτα αποτελεσματικός

32η αγων.

xVcF4EK.jpg

Καλύτερη στα σημεία, η πιο έμπειρη γειτόνισσα

33η αγων.

2dsyAKv.jpg

Τεράστια νίκη στο τέλος, χωρίς να είμαστε καθόλου καλοί μάλιστα και πλέον η Ευρώπη μας κλείνει το μάτι. Συνάμα κόψαμε και τα φτερά της Μπέτις

34η αγων.

GjSM0PU.jpg

Κορέα-Ντεουλοφέου και οι λοιποί ετοιμάζουν διαβατήρια

Τρομερή εμφάνιση μέσα στη σκληρή έδρα της Ευρωπαίας Χετάφε

35η αγων.

Το ματς που μας έδωσε τελικά το ευρωπαϊκό εισιτήριο

NjjlX3h.jpg

..καθώς και μεγάλη ανακούφιση για την επιτυχημένη ως προς το στόχο αυτό χρονιά!!

36 αγων.

ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ- ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ 2-2

Απελευθερωμένοι από άγχος, ρίξαμε από την 1η θέση τη Ρεάλ, η οποία έμεινε πλέον πίσω από τη Μπαρτσελόνα

37η αγων. 

ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ- ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ 0-0

Και κάναμε...το ίδιο στη  Μπαρτσελόνα

38η αγων.

itZforg.jpg

Ευχαριστήσαμε το κοινό μας τελευταία αγωνιστική με πιτσιρικαρία στην 11αδα

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:

fE18i3C.jpg

Ετυχε σε εμάς να είμαστε ρυθμιστές του τίτλου με τις 2 ισοπαλίες που φέραμε με Ρεάλ-Μπάρτσα στο τέλος και τελικά το πήρε η Ρεάλ

Τσάμπιονς Λιγκ επίσης οι Ατλέτικο-Βαλένθια που ήταν αχτύπητες

Γιουρόπα εμείς, η Σεβίλλη και η Χετάφε (για 2η συνεχόμενη χρονιά παρακαλώ)

Έπεσαν οι Γρανάδα-Μαγιόρκα-Οσασούνα

Ανέβηκαν Μάλαγα-Χιρόνα-Καδίθ

Στο κύπελλο όπως προείπα σε άλλο ποστ ήμασταν επίσης πολύ καλοί, χάσαμε στο νήμα της παράτασης στον ημιτελικό από τη Ρεάλ, η οποία το πήρε τελικά με αντίπαλο τη Μπαρτσελόνα

Το Τσάμπιονς Λιγκ το κατέκτησε η Μπαρτσελόνα, 2-1 την Τότεναμ

Το Γιουρόπα σε έναν γερμανικό εμφύλιο, η Λειψία νίκησε 3-2 στην παράταση τη Λεβερκούζεν 

Σχόλια παικτών:

Ασένχο στο τέρμα κέρβερος. Πάντα εκεί.

Η αμυντική τετράδα στα στόπερ, Πάου Τόρρες (τρομερά ώριμος ο μικρός)- Ραούλ Αλμπιόλ- Φ. Μόρι (αν και το τελευταίο δίμηνο ήταν τραυματίας)- Τσίμο Ναβάρο έδεσαν πολύ και πίσω ήμασταν αρκετά δυνατοί.

Πένια στα δεξιά, γρήγορο μπακ, βγάζοντας συνεργασίες

Αριστερά στα μπακ είχαμε ένα θέμα

Στο κέντρο ο Ρ. Αλκαράθ σκύλος και τεχνίτης μαζί, προτείνω ανεπιφύλακτα

Ο Ιμπόρα ήρεμη δύναμη

Μπροστά ό,τι και να πω είναι λίγο. Μία λέξη μόνο: ΚΟΡΕΑ

Ίσως η καλύτερη επιλογή/μεταγραφή που έχω κάνει στο ΦΙΦΑ με 19 συμμετοχές, 17 γκολ (!!)στην αντίπαλη

Αν δεν έκανα αυτήν την κίνηση, πλαισιώνοντάς την με Ντεουλοφέου (ποιοτικότατος, αλλά κουράζεται εύκολα) και Σέρβι (όλα τα λεφτά ο πιτσιρικάς σε δημιουργία-ρήγματα στην αντίπαλη άμυνα) δεν θα βγαίναμε στην Ευρώπη ποτέ. Με Τόκο Εκαμπί- Ζεράρδ Μορένο-Μπάκα, δεν πηγαίναμε πουθενά

Αξιόλογοι οι πιτσιρικάδες Ντάνι Ράμπα- Κρίστιαν Εσπινόσα-Λέο Σουάρες

Ειδικά ο πρώτος εξ αυτών θα πάρει πολύ χρόνο συμμετοχής

Και φυσικά...Ο ΕΝΑΣ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ 

ΚΑΘΟΡΛΑ, ο οποίος στη δύσκολη αρχή μας κράτησε.

Πάμε για την επόμενη χρονιά, συνεχίζω κανονικά, εκτός και αν η διοίκηση έχει άλλη γνώμη

Στα πλαίσια του σχεδιασμού για τη  νέα χρονιά δηλώνω από τώρα ότι δεν θα κάνω μεταγραφές, εκτός βέβαια της περίπτωσης που σκάσει σοβαρή πρόταση για βασικό παίκτη και χρειασθεί αντικατάσταση

Τις έκανα όλες μαζεμένες το Γενάρη, έστρωσε το πλάνο, πάμε δυνατά για του χρόνου

Και αυτοί που θα επιστρέψουν από δανεισμό θα πωληθούν ή θα ξαναδωθούν

VAMOS AMARILLOS!!!

• Love 4

@niktsiabe Ελα ρε κιτρινομαυρο δεος.

Εκανες εξαιρετικη σεζον, με μεγαλα αποτελεσματα, και βγηκες εν τελει 5ος, μια εξαιρετικη θεση για την ομαδα.
Ενδιαφεροντες τελικοι Ευρωπης, με Μπαρσελονα Τοτεναμ και τους Γερμανους.
Θελω να σε δω να συνεχιζεις καθως εισαι σε καλο φεγγαρι, και σου αρεσει το καριερ, οχι σαν εμας.

Θελω να δω την συνεχεια καθως θα εισαι Ευρωπαιος πια.

-------------------------------------

Εγω μαγκες αλλη μια αλλαγη, καθως δεν μπορω να κατσω να παιξω, σαν ανθρωπος ετσι ωστε να μου αρεσει.
Εχω σχολη το πρωι, γυρναω σπιτι και καπακι φευγω δουλεια.
Ειναι δυσκολο το προγραμμα μου και ετσι δεν βρισκω χρονο να παιξω, κι ετσι μου γεννιουνται νεες ιδεες, και μου γεννηθηκε μια συγκεκριενη που δεν μπορουσα να απομακρυνω.

report2lead522-966434.0.0.jpg

Αρχιζω με Πορτσμουθ, απο Γ Αγγλιας, μια κατηγορια που εχω να πιασω απο το ΦΙΦΑ 15.

Παμε, κι οπου βγει, μαγκες, δε λεω κατι παραπανω.

Θα ποσταρω 1 φορα την εβδομαδα, γιατι αλλιως δεν μπορω, να μαζευω παιχνιδια.

• Love 3

καλημερα παιδια,θελω λιγο την βοηθεια σας.αγορασα την παρασκευη το φιφα και θελω να ξεκινησω καριερα,δεν ξερω αν εχουν διορθωθει κατι θεματα  που γραφατε πιο παλια

αλλα το θεμα μου ειναι οτι για την ωρα δεν μπορω να αμυνθω.περυσι επαιζα στο ultimate επιπεδο και αν ειχα μια τιμια ομαδα πηγαινα καλα,φετος ωρες ωρες αισθανομαι οτι παιζω πρωτη φορα φιφα.σε legendary παιζω για την ωρα και ζοριζομαι

εχουν αλλαξει φετος την δυσκολια?κατι κανω λαθος?αν εχετε καποιες συβουλες ευχαριστω προκαταβολικα

• Like 1

31 minutes ago, john2906 said:

καλημερα παιδια,θελω λιγο την βοηθεια σας.αγορασα την παρασκευη το φιφα και θελω να ξεκινησω καριερα,δεν ξερω αν εχουν διορθωθει κατι θεματα  που γραφατε πιο παλια

αλλα το θεμα μου ειναι οτι για την ωρα δεν μπορω να αμυνθω.περυσι επαιζα στο ultimate επιπεδο και αν ειχα μια τιμια ομαδα πηγαινα καλα,φετος ωρες ωρες αισθανομαι οτι παιζω πρωτη φορα φιφα.σε legendary παιζω για την ωρα και ζοριζομαι

εχουν αλλαξει φετος την δυσκολια?κατι κανω λαθος?αν εχετε καποιες συβουλες ευχαριστω προκαταβολικα

John καλώς ήρθες κι εσύ στο FIFA.

Carrer δεν έχω παίξει φέτος, αλλά για το θέμα της άμυνας να σου πω ότι φέτος είναι πιο manual σε σχέση με πέρυσι και λίγο πιο δύσκολη μέχρι να τη συνηθίσεις και να την μάθεις. 

Εγώ αυτό που κάνω, όπως και οι περισσότεροι φαντάζομαι, είναι ότι χρησιμοποιώ πολύ το jockey (L2) και αρκετές φορές σε συνδυασμό με το R2 για πιο άμεση και γρήγορη κίνηση. Περισσότερο κλείνω χώρους για τις πάσες και όταν δοθεί η ευκαιρία πέφτω για τη μπάλα ή μαρκάρισμα. 

Το contain ποτέ δεν το χρησιμοποιούσα, αλλά φέτος το έχουν κάνει λιγότερο χρήσιμο μιας και ο παίχτης κρατάει μεγαλύτερη απόσταση από τον αντίπαλο. Νομίζω ότι θέλουν σταδιακά να το καταργήσουν και σωστά θα πράξουν. 

• Like 1
  • Thanks 1

@ELBarto-3- Tρομερη πορεια φιλε μεχρι στιγμης πιστευω οτι θα την παρεις την ανοδο και οπως φαινεται αν και γινεται πανικος μεγαλος στις θεσεις 2-3-4. Πιστευω εχεις ευκαιρια ομως και για ενα τροπαιο οπως το κυπελακι αυτο οποτε γιατι οχι.  Τρομερα ομορφο γηπεδο εχεις μωρη κουφαλα πραγματικα και η νικη επι της Fleetwood οτι πρεπει ηταν παρολο που απο το 4ο λεπτο χωρις σεντερ μπακ τα πραγματα γινονται δυσκολα. Εκει δειχνεις και στοφα ανοδου :D  Φυσικα η εφταρα κανει ωραιο γκελ στο ματι αλλα η ιπσουιτς πηρε το αιμα της πισω στο πρωταθλημα για τον αποκλεισμο στο κυπελο. Οντως φαινονται αποφασισμενοι και μενει να τους ακολουθησεις ψηλα.

Tωρα στους παικτες σου ο Νελσον σαν την μυγα μεσα στο γαλα. Εκπληκτικος! Τους αλλους δεν τους ξερω αλλα σαν μπαλαδοφατσα μαρεσει πολυ ο Harisson. Το παιδι εχει το στυλ που λεμε. Για Μπραβο δεν το περιμενα να ναι κακος και κριμα....δεν πειραζει θα σε βγαλει για φετος . Στις μεταγραφες τωρα πωωω Καρντιναλε τον θυμαμαι! Πιστευω θα ναι καλυτερος του Μπραβο και με μελλον. Το ιδιο και ο Μπαλουλι που θα σε βοηθησει αρκετα! Και αυτος με συνταγη Γκορνικ για τους παλιοτερους του φορουμ.

Εχει δρομο ακομη το πρωταθλημα περιμενω να σε δω τι αλλο ωραιο θα δουμε. To FA ειναι καλη ευκαιρια να κανεις κατι μια εκπληξη αν και ειναι δυσκολο ομως στην Αγγλια εισαι ολα γινονται.

COME ON ELB!!! ❤️

______________________________________________________________________________________________________________________

Συνεχιζουμε λοιπον το ταξιδι μας με Αιντραχτ!!!

Image result for eintracht frankfurt die adler

Επειδη επαιξα ολο το πρωτο γυρο καποια ματς θα ποσταρω τα πιο σημαντικα στα αλλα σκορ και σχολιασμο.

Κολωνια – Αιντραχτ  0-3

Μεστη εμφανιση 3 γκολ οχι ομως και δικαιο το σκορ 100%. Ειδικα στο πρωτο μερος η Κολωνια αδικησε τον εαυτο της.

Αιντραχτ – Βολφσμπουργκ 0-0

Τιποτα ιδιαιτερο 2 πολυ καλες αμυνες πραγματικα.

Αμβουργο – Αιντραχτ 1-2

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ εμφανιστηκε ο Κορονα! Βρεθηκαμε με 1-0 πισω στο σκορ και με 2 δικα του γκολ το γυρισαμε!! Τρομερη νικη!

Στην Χοφενχαημ απλα δεν υπηρχαμε στο γηπεδο...πολυ ανωτεροι σαν ομαδα δεν δικαιουμασταν τιποτα.

1MLQ9AO.jpg

Αιντραχτ – Ανοβερο 2-3

ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ ρε γαμωτο να σαι 2-0 στο πρωτο μερος και να το πας για πολλα γκολ και ομως τελειωσε 2-3 επικη ανατροπη το Ανοβερο.

Image result for bayern eintracht

Και ταξιδευαμε στην Αλιαντς Αρινα απεννατι στην Μπαγερν. Στα πρωτα 25 λεπτα δεν περασα το κεντρο κυριολεκτικα αλλα στο 27 το εκανα με αντεπιθεση και ο Γκατσινοβιτς

0-1!!!!!!  Εκει καπου ομως ο Λεβαντοφσκι αρχισε να το παιρνει πανω του 1-1 με απευθειας εκτελεση φαουλ!

Στο δευτερο μερος το κραταω με νυχια και με δοντια...!

Εδω κοιταξτε ο Μαρτινεζ πανω στην γραμμη κεφαλια του Λεβα σε κενη εστια το κραταει 1-1 αλλα ομως ο Πολωνος ξερει κιλα μπαλα και 2-1 λιγο αργοτερα.

7k2Vk0x.jpg

Και ομως στο 83ο λεπτο ο Γκαλενο μετα απο πολυ ομορφη πασα του Schafer του 18χρονου που εβαλα μεσα και  2-2!!!!!!!!!!

Απιτευτο ματς!!!! Μεγαλο χ για εμας!

0UV5mLv.jpg

Οι δηλωσεις μου μετα το ματς.

CtxuAHL.jpg

Και μετα οπως ειμασταν κατραπακια...

Αιντραχτ – Στουτγκαρδη 1-2

Τι να γραψω τωρα....αηδια μας επιασε που λεει και ο Ραπτοπουλος  :D 

Κυπελο με Αουγκσμπουργκ πρωτη φαση με πολλες αλλαγες καταφεραμε να παορυμε στο χιονισμενο γηπεδο της μεγαλη νικη και να προκριθουμε!

xTbWx6u.jpg

Στην επομενη φαση σαν ατυχος που ειμαι η BvB .

Mε Σαλκε καναμε εξαιρετικη εμφανιση και πιο πολυ ο Πορτογαλος παικταρας! Χατ τρικ!

fAI3zTS.jpg

l079gCZ.jpg

Αιντραχτ –Γκλαντμπαχ  3-1

Το ιδιο και με Γκλαντμπαχ μεγαλη νικη με 3-1!!!!

Αλλη ματσαρα με Λεβερκουσεν....εδω προηγηθηκαμε 0-1 απο τα αποδυτηρια που λενε ΑΛΛΑ η Λεβερκουσεν το γυρισε γενικα εμοιαζε εφιαλτης το ματς! Στο δευτερο ομως ανεβαινουμε σιγα σιγα και στο 90 o Eggestein ο ηγετης μας το 2-2 σε μια μαγκικη προσπαθεια !!!

ΜΕΓΑΛΟ χ ετσι οπως κατεληξε!

T7LnIaL.jpg

Κυπελο με την Μπορουσια. Εδω να πουμε οτι αυτοι κατεβηκαν πανωπλοι εμεις ειχαμε αλλαγες οχι πολλες αλλα γενικα ειχαν μεσα Κοουτινιο και μια ομαδα πραγματικα που παει για τιτλο.

UGCuSvq.jpg

Η πιεση στα πρωτα λεπτα αναμενομενη και εκει ο Εγκεσταην ο αδελφος στην επιθεση  γιατι εχω 2 στην ομαδα κανει το 0-1! Κραταω για λιγο μεχρι να μιλησει η μαγεια του Μπραντ. Ε μετα στο δευτερο παιδια δεν αντεξαμε και ο Μπραντ με προσωπικο σοου τους πηρε απο το χερι και με 2γκολ ακομη χασαμε την προκριση.

Δυστυχως...το παλεψαμε πολυ ομως.

tS7sLaY.jpg

Με Λειψια τωρα επρεπε να παιξουμε και με μια ακομη διεκδικητρια του τιτλου.

NN8PUUr.jpg

Αδικο αποτελεσμα εντελως ειχα 2 δοκαρια στο πρωτο μερος μεγαλες ευκαιριες και δυστυχως αυτοι πηραν το τριποντο..

Βερντερ – Αιντραχτ 0-1

Μεγαλη νικη με Κορονα! Ο Μεξικανος μας κανει ωραι δωρα στα εκτος !

Και παλι με Ντορτμουντ αυτη την φορα για το πρωταθλημα!

Η Μπορουσια τα ειπαμε και πριν μπηκε σοβαρη και εκανε γρηγορα το 0-2. Πρωτο ημιχρονο δεν βλεπομασταν..στο δευτερο ρισκαρω παρα πολυ και το γυρναω σε 3-4-2-1 και ξαφνικα κοκινη ο Γκαλενο δικαιοτατη στο 66ο λεπτο...εκει λεω τελος ΟΜΩΣ ο Πασιενσια αυτη η παικτουρα με 2 γκολαρες το γυρισε σε 2-2 και τελικα φυγαμε με μεγαλο χ!!!! ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ τροπη το ματς και χασαμε και ευκαιρια για το 3-2 στις καθυστερησεις!

1xabSsY.jpg

jFa4GBI.jpg

Τελος με Χερτα

Χερτα – Αιντραχτ 1-2

Πολυ δυσκολη νικη στο 85ο λεπτο με τον Εγκεσταην τον ετερο αδερφο στα χαφ.  Νικη ομως που μας κραταει κοντα στα ευρωπαικα εισητηρια.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

O6KAADY.jpg

Resume

-> Απεχουμε ενα βαθμο απο τις θεσεις που οδηγουν στο Γιουροπα Λιγκ οποτε ειμαστε καλα. Για το ΤΣΛ που ηταν και ο στοχος της διοικησης απλα δεν ηταν εφικτο.

-> Ο Εγκεσταην στα χαφ ειναι ΗΓΕΤΗΣ! Μαζι με Πασιενσια και Κορονα οδηγουν την ομαδα.

-> Ο Πορτογαλος φορ εχει 10 γκολ και ειναι 4ος σκορερ στην Μπουντεσλιγκα .

->  Εδω και ο παικτης που εκανε την ασιστ στο γκολ μας στο Μοναχο. 18 ετων 70 οβεραλ απο τις ακαδημιες.

uPnaaMJ.jpg

Παμε δυνατα για μεταγραφες και δευτερο γυρο εκει που θα κριθουν και τα ευρωπαικα εισητηρια!

LOS GEHT'S

Image result for eintracht frankfurt slogan

TVPNkJ6.jpg

Edited by Diegito21
  • Love 4

@Diegito21 Ρουί Κόστα είσαι φίλε όχι Σπαλιάρας!!

Λοιπόν δυνατή και ισορροπημένη η 11αδα σου, έχεις καλύψει καλά τα άκρα σε μπακ και χαφ, καθώς και τα στόπερ και τα κεντρικά χαφ..και ο Πασιένσια αποδεικνύεται λίρα εκατό..λιοντάρι είναι ο τύπος ξεπέρασε το πρόβλημα με την καρδιά του και κεντάει στο χορτάρι!

Εκτός από τις τριάρες στην αρχή, νομίζω πόνεσαν αρκετά οι ήττες από Χοφε-Ανόβερο- Στουτγκάρδη

Πήρες όμως παλικαρίσιο Χ στο Αλιάνζ και ξέσπασες με Σάλκε-Γκλάντμπαχ

Γενικά είσαι καλά σε αυτή τη Μπουντεσλίγκα, που είναι όπως πρέπει να είναι

Δηλαδή δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει σε οποιοδήποτε ματς ακόμα και με μικρή ομάδα, αν υπάρχει τέτοια τελοσπάντων

Πάντως το ότι κοντράρεις τα δυνατά ματς και παίρνεις αποτελέσματα δείχνεις ότι είσαι σε καλό δρόμο

ΣΥΝΕΧΙΣΕ!

@ELBarto-3-

Και πάμε στον ορισμό του manager για φέτος στην Αγγλία!

Θα ξεκινήσω λίγο ανάποδα φίλε και πως να μην το κάνω άλλωστε

ΤΑΡΑΞΕΣ ΤΑ ΝΕΡΑ ΣΤΟ ΝΗΣΙ!! ΤΙ ΞΕΓΥΡΙΣΜΕΝΗ ΤΕΣΣΑΡΑ ΣΤΟΝ ΠΕΠ ΠΟΥ ΘΑ ΤΗ ΘΥΜΑΤΑΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!

Και δήλωσες με τον καλύτερο τρόπο την επιστροφή σου στο τοπ επίπεδο ακόμα και αν δεν παίζεις στην Πρέμιερ, που για μένα είναι απλά μάχη με το χρόνο να επιστρέψεις σε δύο χρονάκια

Θεωρώ ότι είσαι κοντά σε μία πανηγυρική άνοδο και γιατί όχι και ως πρώτος

Εφερες στα μέτρα σου τη λίγκα, αναδεικνύοντας μάλιστα και πρωταγωνιστές 

Τα παικτάκια που έχεις εστιάσει το ενδιαφέρον σου μου αρέσουν πολύ, ειδικά αυτός ο Μπουθ μου αρέσει και σαν φυσιογνωμία..πρέπει να κάνεις τα πάντα για τον έχεις

Οι Χάρισον-Νέλσον ξεχωρίζουν βέβαια με τα 37 γκολ μαζί, αλλά και ο Κέρτις βοήθησε σε κρίσιμες στιγμές 

Σε περιμένω να σε δω και με τη Γουέστ Χαμ, έχεις δημιουργήσει προσδοκίες μετά τη Σίτι και θα σε υπολογίζουν πλέον

KEEP GOIN'

Πάμε στα δικά μου παίδες, αρκετά ματσάκια:

10η αγων.

ΒΑΛΕΝΘΙΑ- ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ 0-0

Μετά την εντός έδρας ήττα από την Ατλέτι, ήταν σημαντικό να μην χάσουμε στο ντέρμπι, πήγαμε για το μηδέν και το διαφυλάξαμε

11η αγων.

ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ- ΛΕΓΚΑΝΙΕΣ 1-0

Τη λύση ο Κορέα..

4η αγων. Γιορόπα Λιγκ

xqiZfnt.jpg

Νίκη που σήμανε και πρόκριση από τώρα στον επόμενο γύρο, μένει να παίξουμε για την πρωτιά με τη Χέρτα

12η αγων.

GTB1qCQ.jpg

Περάσαμε δεύτερη συνεχή χρονιά από το Κορνεγιά Ελ Πρατ με ανατροπή

13η αγων.

4YZmAnr.jpg

Ματσάρα με τα όλα της, αξίζαμε το Χ 

5η αγων. Γιορόπα Λιγκ

ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ-ΜΑΛΜΕ 4-0

Προπόνηση..

14η αγων.

jp6hb6P.jpg

Ο Κορέα συνεχίζει το βιολί του βέβαια, ενώ είναι και το ματς που επέστρεψε επιτέλους από τραυματισμό ο Ντεουλοφέου

Εξακολουθούν τραυματίες οι Πάου Τόρρες- Πένια

15η αγων.

ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ- ΛΕΒΑΝΤΕ 2-1

Η ομάδα έχει βρει ρυθμό και τέτοια είδους ματσάκια τα καθαρίζει πλέον εύκολα-δύσκολα

6η αγων. Γιορόπα

7WojxtU.jpg

Παιζόταν η πρωτιά και ευτυχώς με γκολάρα σε σουτ εκτός περιοχής του πιτσιρικά-αποκάλυψη Εσπινόσα στο τέλος φύγαμεαπό το Βερολίνο ως πρώτοι

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

aXhdn4A.jpg

Αντίπαλος στους 32 η Γκενκ

Πολύ καλή πορεία στο θεσμό ως τώρα, αν λάβουμε υπόψιν ότι έχω χρησιμοποιήσει μόνο αναπληρωματικούς από το κέντρο και μπροστά καθώς και στο τέρμα. Μόνο στην άμυνα περιορίζω το ροτέισον. Οι πιτσιρικάδες Ράμπα-Λέο Σουάρες-Εσπινόσα-Σιμόν Μορένο-Μιγκελόν-Λοθάνο μου απέδειξαν ότι μπορούν και είμαι τυχερός γιατί έχω πολλές λύσεις παντού. 

Βασικοί σιγά-σιγά θα μπουν από τα νοκ άουτ

16η αγων.

VG6PKtR.jpg

Πάμε πολύ καλά στα ντέρμπι, η ομάδα δείχνει θέληση και προσήλωση στο πλάνο

17η αγων.

RB3L0h7.jpg

Η Σοθιεδάδ όμως μας προσγείωσε ανώμαλα...

18η αγων.

ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ- ΒΑΓΙΑΔΟΛΙΔ 4-1

Νίκη οξυγόνο πριν τη διακοπή των εορτών

Στη διακοπή αποφάσισα να αλλάξω λίγο το σύστημα και να ενισχύσω το κέντρο, από 4-3-3 το έφερα σε 4-2-3-1.

19η αγων.

ΜΑΛΑΓΑ- ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ 0-3

Ξεκούραστη η ομάδα, αποφορτίστηκε από τα συνεχόμενα ματς και απέδωσε τα μέγιστα

Copa del Rey

Στην πρώτη φάση στους 32 του κυπέλλου μας περίμενε η αδύναμη Μιράντες 

qdXWjr3.jpg

...όπου δεν συναντήσαμε δυσκολίες

20η αγων.

ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ-ΜΠΕΤΙΣ 1-1

Σκληρό ματς στη μάχη της Ευρώπης, το Χ ικανοποίησε και τους δύο

Copa del Rey- Φάση των 16 

NUvDT45.jpg

Απλά ΟΜΑΔΑΡΑ η Ρεάλ Σοθιεδάδ, μετά το πρωτάθλημα οπού χτυπάει Τσάμπιονς Λιγκ μας πέταξε έξω εμφατικά και από το κύπελλο..Θα έπρεπε να χάσουμε 4-1

Εδώ έκανα λάθος που χρησιμοποίησα μετά από πολύμηνο τραυματισμό τον Πάου Τόρρες, μας εξέθεσε

Και την άλλη μέρα όλως τυχαίως ήρθε η Αιντραχτ, πλήρωσε τα 20εκ. της ρήτρας και τον αγόρασε

Επίσης η Τζένοα μου πήρε με pre-contract τον Εσπινόσα, για τον οποίο δεν ήθελα να σταθώ εμπόδιο να πάει προς Ιταλία

Από αγορές δεν έκανα καμία κίνηση, η ομάδα ρολάρει οπότε συνεχίζω ως έχω μέχρι το τέλος

Και το απέδειξα με ηχηρό διπλό...

21 αγων.

ΣΕΒΙΛΛΗ- ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ 0-2

22η και 23η αγων. είχα δύο συνεχόμενα εντός....Στο ένα κέρδισα τη ΜΑΛΑΓΑ με 3-0 και στο δεύτερο έχασα με 1-3 από ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ

Όπως καταλαβαίνετε όλο μου το είναι πλέον επικεντρώνεται στα νοκ άουτ ματς της Ευρώπης. Ενδιάμεσα από τα ματς της Ευρώπης είχα το ματς της 24ης αγων. με Λεβάντε εκτός,όπου ήρθε ισόπαλο 2-2. Πάμε λοιπόν:

T1WybZp.jpg

Σκληρό υπο βροχή παιχνίδι οι ομάδες πάλεψαν για το καλύτερο.

Είχα κάποιες ευκαιρίες, αλλά δεν μπήκε η μπάλα

Εδώ να πω ότι επιστράτευσα πλέον αρκετούς από τους βασικούς.

Πλέον δεν θα κάνω ροτέισον ούτε σε πρωτάθλημα ούτε σε Ευρώπη, λίγα ματς έμειναν μέχρι το τέλος, θα τους λιώσω και όποιος αντέξει

Θα κάνω αλλαγές μόνο όταν κάποιος είναι τελείως χάλια

και πάμε στην Ισπανία στην έδρα μας:

hue31xd.jpg

Εμφατική πρόκριση. Η Γκενκ δεν πήρε ανάσα. 

ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΔΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΤΟΜΙΚΗ ΑΠΟΔΟΣΗ ΣΕ ΠΑΙΚΤΗ ΣΤΟ ΦΙΦΑ ΟΠΩΣ ΑΥΤΗ ΤΟΥ ΣΕΡΒΙ!!

Ηταν πραγματικά άπιαστος, έμπαινε με τη μπάλα στα δίχτυα

Μπράβο του, φορμαρίστηκε στο κατάλληλο σημείο ενώ όλη τη χρονιά ήταν άφαντος

Επίσης έγινε το εξής αξιοσημείωτο: Κορέα-Σέρβι-Ντεουλοφέου σκοραραν στο Γιουρόπα φέτος πρώτη φορά!Λογικό αφού είχαν παίξει ελάχιστα

Αντίπαλος στους 16 η PSV Αιντχόφεν

Πονηρό

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΣΤΗ ΛΑ ΛΙΓΚΑ:

yRelKA0.jpg

Απομακρύνεται ο στόχος της 4αδας

Η Σοθιεδαδ είναι πολύ καλή παιδιά

Αλλά θα τα δώσουμε όλα amigos

Πάμε για το φινάλε

Eύχομαι ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ σε όλους!!!

• Love 3

Πρωτον, Καλη Χρονια σε ολους, αλανια.
Υγεια, αγαπη και ευτυχια.

Τωρα, στο θεμα μας.
Φετος ειναι ισως η χειροτερη χρονια του τοπικ μας.

ΔΕΝ ΓΡΑΦΕΤΕ.

Ξερω, θα μου πειτε υποχρεωσεις, η οτι το παιχνιδι δεν εμπνεει.
Αλλα, αφου ειστε εδω μεσα και αντιδρατε στα ποστ τα δικα μου, του @Diegito21 και του @niktsiabe σημαινει οτι μπαινετε τακτικα.
Ειναι πραγματικα κριμα να αναγκαστω να το κανω αυτο, γιατι το career με Πορτσμουθ παει πολυ καλα, αλλα δεν θα γραφω αλλο, μεχρι να γεμισουμε, η εστω να φτασουμε τουλαχιστον τα 5 ενεργα ατομα.

Επαναλαμβανω, ειναι η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ χρονια που εχω δει, στο τοπικ, απο το 2012 που συμμετεχω.

Κριμα.

Και παλι, Καλη Χρονια σε ολους μας.

• Love 4

Παίζω λίγο οφλαιν τα σαββατοκύριακα, γιατί γενικά δεν μου αρέσει το γκειμπλει. Ξεκίνησα καριέρα και το παράτησα γρήγορα. Για οφλαιν πλέον,βλέπω πιο ενδιαφέρον το squad battles στο fut,γιατί σε ανταμείβει όταν παίζεις,δίνοντας πακέτα και άλλα έπαθλα να φτιάχνεις την ομάδα σου. 

ΚΑΛΉ  ΧΡΟΝΙΆ ΣΕ ΌΛΟΥΣ ΜΕ ΥΓΕΊΑ!!!

Και παμε στα του τοπικ όπου προσωπικά εγώ δεν θα ξαναγράψω για φέτος διότι δεν έχω πλέον στην κατοχή μου το παιχνίδι..

Είχα πει στο τελευταίο μου ποστ ότι μόλις γύρισα από το ταξίδι θα ξεκινούσα ένα καινούριο αλλά.... τίποτα δεν ήταν ιδιο...

2 update μέχρι να γυρίσω και άλλο ένα μετά από 3-4 μέρες,  πραγματικά και προσωπικά έκανα τα πάντα για να προσπαθήσω να παίξω αυτήν την αθλιότητα αλλά δεν τα κατάφερα.

Έβαλα 5 διαφορετικά sliders από γνωστά και άγνωστα sait,  έφτιαξα και δικά μου,   ξεκίνησα ίσα με 15-20 career, με ομάδες γνωστές,  πολύ γνωστές ή άγνωστες σε εμένα (που εχω ξανακάνει ή οχι) ...

Άργησα αλλά ανακάλυψα ότι δεν φταίνε ουτε οι ομάδες αλλά ούτε και τα sliders,  το παιχνίδι φέτος δεν ισιονει με τιποτα...

Άρα από ποσταρισματα δικά μου θα τα πούμε στο 21 αν και αυτό είναι καλό...

Τώρα για το τοπικ εγώ προσωπικά μπαίνω και σας χαίρομαι που μπορείτε και παίζετε...

Δεν σημαίνει ότι αν δεν  μ'αρέσει εμένα δεν θα αρέσει και σε εσάς...

Ο καθένα ς έχει τα γούστα του..

Έτσι εγώ προσωπικά μπαίνω και παρακολουθώ γιατί μ'αρέσουν οι ιστορίες όπως έγραφα και εγώ...

Και θα συνεχίσω να μπαίνω και να διαβάζω τις ιστορίες σας...

Από εκεί και πέρα μείνατε 3 , ωραίες καριέρες,  με τον  mi AMIGO @niktsiabe να συνεχίζεις ότι σταμάτησε πέρσι,  με ωραιο και σταθερό καριερ στην Ισπανία να τα πηγαίνει εξαιρετικά...

Κλασική καριέρα  @Diegito21  στην γερμανια,  με την αγαπητή ΑΙΝΤΡΑΧΤ...

Και για τα δικά μου δεδομένα λίγο τα σκήπτρα παίρνει ο @ELBarto-3- λόγο Αγγλίας που είναι από τα αγαπημένα μου σε όλες τις κατηγορίες...

Και θα σου δώσω και εναν παίχτη,  για τα ΧΑΦ στο σύστημα που παίζεις,  αν μπορείς να τον πάρεις κάντο χθες τον  SHACKLETON -LEEDS UTD.

Αυτά από εμένα έχω  ξανάγυρίσει στο ΠΡΟ και τουλάχιστον δεν μου σπάει τα νεύρα όπως το φιφα..

Αυτή την στιγμή και ελληνικό patch όλα είναι μια χαρά,  αν και εγώ παίζω CHAMPIONSHIP που λατρεύω...

• Love 4

Χρόνια πολλά, καλή χρονιά σε όλους με υγεία!!!!

Δεν σταμάτησα πότε να παρακολουθώ το topic,απλώς είχα περιορισμένο χρόνο και προτιμούσα να παίζω ένα άλλο παιχνίδι.

Όμως πάντα είχα στο μυαλό μου να ξεκινήσω πάλι να παίζω και να γράφω εδώ. Έπειτα από το σχόλιο "παράπονο" του ELBarto είπα να αφιερώσω λίγο χρόνο στο φιφα μέχρι όπου φτάσει....

Σκέφτηκα λοιπόν να βασιστώ σε πραγματικά γεγονότα και πρόσωπα ώστε να με κρατήσει περισσότερο καιρό...

Σας συστήνω τόν Steven Gerrard!!!

81032979_2410313395884027_61636670434731

Ο σκοπός μου θα είναι να κάνω τον Steven έναν καταξιωμένο και άκρως επιτυχημένο προπονητή στα πρότυπα του Clop και Guardiola. Δεν θα κάθομαι σε ομάδα πάνω από τρία χρόνια.

Τώρα στους Rangers  θα κάτσω μια σεζόν με το σκεπτικό ότι θα πάρω το πρωτάθλημα και θα κάνω μια καλή πορεία στην Ευρώπη, με αποτέλεσμα να μου έρθει μια καλή πρόταση από Αγγλία για να ξεκινήσει ουσιαστικά το save.

Οπότε στο επόμενο post θα δούμε εάν ο Gerrard θα καταφέρει να κατακτήσει το πρωτάθλημα (τα πιο πολλά παιχνίδια θα είναι sim,δεν βλέπω τον λόγο να παίζω με αυτές τις ομάδες. Ο βασικός αντίπαλος είναι μόνο η Σέλτικ) και την πορεία που έκανε στην Ευρώπη.

Edited by Markosxan
  • Love 2

προσωπικα ειμαι χαρουμενος που ξεφορτωθηκα το 20 τις πρωτες μερες,συγνωμη αλλα φωναζε οτι δεν υπαρχει λυση στο κατεστραμενο mode το οποιο θεωρω οτι εγινε και χειροτερο οταν αποφασισαν να μην χανουν οι ισχυρες ομαδες,επισεις το εγω γραψει,για εμενα το morale ετσι οπως το εφτιαξαν μονο προβλημα δημιουργουσε.

εγω παιζω καριεριτσα στο φιφα 19 με την ρεν και το ευχαριστιεμαι ιδιαιτερα,μπορω να πω και περισσοτερο απο περυσι,εχω φτιαξει τα sliders να εχουν το μοναδικο καλο του φιφα 20,δλδ εναν αργο ρυθμο,βεβαια το κακο με τα sliders ειναι οτι καποιες φορες υπολειτουργουν και ενα sliders με ενα αλλο μπορει απλα να απενεργοιποιηση κατι αλλο,π.χ pass speed με pass error δεν δουλευουν μαζι,θα εχει το ενα στο 50 και το αλλο θα το πειραξεις.

επισεις εχω περασει ολες τις μεταγραφες απο τα μεγαλα πρωταθληματα και εχω φτιαξει και τα περισσοτερα ταλεντακια που εχουν μπει στο 20 με τα επισημα στατ απο το sofifa.π.χ  ο καμαβιγκα της ρεν,ο οποιος ειναι τρομερος και εχει ηδη +4 σε 9 μηνες με μολις εναν μηνα προπονηση.

για το 21 το εχω ξαναγραψει,δεν υπαρχει περιπτωση οσο καλο και να ειναι,αν ειναι,να δωσω 70 ευρω για αμεση αγορα και να κανω τελικα τον beta tester της εα,θα αφησω να φανε το σκα... αλλοι και μετα βλεπουμε.

• Like 1