Jump to content
broxopios

eFootball PES 2020 - MyClub [Official Topic] V.1

Recommended Posts

Ρε Μάκη,έχεις τη μπάλα με ραμος,χαμηλά,κάτω η μπάλα,σωστά; 

Και κόβεις προς τα μέσα,σωστά; 

Εκεί δεν είναι ο Ronaldo του αντιπάλου σου; 

Δεν λέω όταν είναι η μπάλα στον αέρα.

Τέλος πάντων,έχεις δίκιο,βλέπω λάθος.

Στο κοντρόλ που χάνει ο Ράμος λες ? Που ανοίγει προς τα δεξιά ? Εκεί όντως έπρεπε να κλέψει ,κάτι να κάνει ,κ του ρασφορντ όντως δεν προλαβα να γυρίσω έτσι με φορά όπως πήγε , αδικαιολόγητο να το χάνει κ αυτό κ το ψηλοκρεμαστό ..τεσπα ..μέχρι εκείνο το σημείο κ από την στιγμή που έβαλα το 1ο γκολ δεν είχα ακουμπήσει μπάλα ..μόνο με κόντρα πίεση κ κόκκινο κάτι έγινε 

Συμφωνώ για το δοκάρι σου,έπρεπε να μπει.

Έχουμε δει και θα δούμε πολλά ακόμα από αυτό το pes.

• Like 1

Όλος ο κόσμος του gaming παίζει cod και εσείς ασχολείστε  ακομα με αυτό το καρκινοπαιχνιδο?Δεν έχετε βαρεθεί το παιχνίδι στο οποίο 9 στα 10 παιχνίδια κέρδιζε ο καλύτερος να μην ισχύει πια?

Κάνε μια βόλτα στο profile Bakos3 στο ps4 και μια βόλτα στο Azrael666 στο Xbox να δεις τι παίζουμε όταν ασχολούμαστε με gaming.

Το PES είναι μια κατηγορία μόνο του,όπως και το COD,όπως και τα περισσότερα online competitive παιχνίδια.

Στο δικό μου μυαλό και στο μυαλό των απανταχού hard-core gamers,ούτε το pes ούτε το cod είναι o ορισμός του gaming.

Μία βόλτα στα gameover,joystick,busted,xbox365,psaddict και λοιπά εγχώρια μέσα να κάνει κανείς και θα καταλάβει τι έτσι gaming.

Πάμε όμως τώρα και σε κάτι πιο σημαντικό,εχμ θα το εκφράσω όσο πιο απλά μπορώ.

ΣΤΑ @@ ΜΑΣ ΤΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΟΙ AΛΛΟΙ,ΕΜΕΙΣ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΜΕ MYCLUB.

Edited by Bakogoal
  • Haha 1

Sorry νόμιζα έλεγες για την κεφαλιά @Bakogoal ..αυτό δεν το είχα προσέξει..

Ξέρουμε τι μας συμβαίνει στο παιχνίδι ,προσωπικά το αποδέχομαι κ ΠΑΙΖΩ ..με τα καλά του κ τα κακα του ,αυτή είναι η κα@@λα μου κ τέλος ..

Είναι κάποια ματς που παίζεις όντως εναντίον του pc , προσπαθείς να κερδίσεις τον υπολογιστή κ όχι τον αντίπαλο..δεν με χαλάει κ πολύ να σας πω την αλήθεια,το βλέπω σαν μια ακόμα δοκιμασία μέσα στο παιχνίδι .στην ουσία εκεί είναι που ξεχωρίζει ο καλός,να πηγαίνουν όλα κόντρα κ εσύ ακάθεκτος να κερδίζεις .

Τι θέλω κ μιλάω για 3300 ομαδες ,λίγο πριν κλείσει ο σερβερ μου έτυχε ένας και μου έβγαλε την πίστη μέχρι να κερδίσω ..θα πεταχτεί ο γνωστός έξυπνος να πει πως πρέπει να ευνοεί τον χαμηλότερο και την πιο αδύναμη ομάδα να μου γυρίσει το κεφάλι σαν το κοριτσάκι του εξορκιστή ..κ εδώ υπάρχει απάντηση ,όχι ρε φίλε πάνε παίξε 4 αστέρια με τέτοια ομάδα ,μην μου έρχεσαι στον λακο με τα λιοντάρια με τέτοια ομάδα ,γιατί σε νορμάλ παιχνίδι είναι για 6 7 γκολ κ ας ήταν καλός ο αντίπαλος..

• Like 1

Άνοιξε και ο τέταρτος από τους αγώνες κυπέλου, που δίνουν έπαθλο τους trainers. Εδώ θέλει να παίξεις με ομάδα μέχρι 1999 strength.Καλη φάση!

On 5/4/2020 at 2:54 ΠΜ, sonofmook said:

..Κι από βδομάδα σκάνε τα πακετάκια τα ωραία, πασχαλινά κλπ... Βαν Μπάστεν ο Νο1 στόχος του προέδρου

Μαθαίνω πριν λίγο ότι επιτέλους έβαλαν τους τρεις Ολλανδούς.. σκέφτομαι ότι θα μου φάει όλη τη κάρτα η Κονόμι τούτη τη βδομάδα.. Είχα ήδη 120 χρυσά. Βάζω τη μικρή να τα γυρίσει καιιιιι.... MARCO VAN BASTEN welcome to the club!!!!

Ok το τερμάτισα! Κάποια πράγματα είναι απλά αδιανόητα! 

edit: παίδες, το ξέρω δεν θα με πιστέψει κανείς στον πλανήτη, αλλά με την ΔΕΥΤΕΡΗ έσκασε ο RIJKAARD!!! 

αλήθεια, δεν ξέρω τι παίζει.. δεν υπάρχει αυτή η μέρα.. μιλάμε για το δίδυμο ίνδαλμά μου από τα παλιά...

.....................

Edited by sonofmook
  • Like 3

Εγώ είχα 200 χρυσά και μου έδωσε έναν ασημένιο της Genoa και μαύρο Gomez της Atalanta.

Κατι άλλο,υπάρχει ανάρτηση της Μίλαν στο φειςμπουκ για τους δύο ολλανδους στο myclub, μια και έχουν παίξει στο παρελθόν στην Μίλαν.Αρκετα συχνά η σελίδα της Μίλαν στο φεις ενημερώνει τους φιλάθλους της για το myclub.

Μια από τα ιδια ...ήθελα βαν μπαστεν με 1000 αλλα μου έβγαλε ότι να ναι...Έχω αλλά 700 χρυσά... λέω να τα κρατήσω γιατί στους 150 σιγα μη μου ερθει αυτός....

Εγώ δεν παταω σε αυτα παντα ασημενιους μου εδινε και τσιγκουνευομουν να βαλω λεφτα χαχα

3 hours ago, north1980 said:

Μια από τα ιδια ...ήθελα βαν μπαστεν με 1000 αλλα μου έβγαλε ότι να ναι...Έχω αλλά 700 χρυσά... λέω να τα κρατήσω γιατί στους 150 σιγα μη μου ερθει αυτός....

Έριξες νομίσματα στο collectors box?

7 minutes ago, slamsoze said:

Έριξες νομίσματα στο collectors box?

Δε ξερω πως λέγεται... είχε τους 3 λετζεντς της Μίλαν,  και άλλους 150 μαύρους ασημενιους κ χρυσους μαζι... 

Γιατί? Λαλακια έκανα? 

4 minutes ago, north1980 said:

Δε ξερω πως λέγεται... είχε τους 3 λετζεντς της Μίλαν,  και άλλους 150 μαύρους ασημενιους κ χρυσους μαζι... 

Γιατί? Λαλακια έκανα? 

Ανάλογα τη ρέντα σου και το τζογαδόρικο πνεύμα σου. Προσωπικά μόνο τις μέρες που είναι με GP θα έριχνα γύρα.

Εγώ γύρισα γιατί μάζεψα από τα matchday.

Inform δεν θέλω...Gullit θέλω αλλά δεν έκατσε.

Θα ξαναριξω όμως.

Στο μεταξύ 

• Love 1

Ρε σεις δεν έχει 150 παίκτες μέσα, 105 είναι σύνολο. 

15 μαύροι, 30 χρυσοί και 60 ασημένιοι, με 20%, 30%, 50% πιθανότητες αντίστοιχα.

"Equal chance of signing all players of the same rarity", σημαίνει ότι αν πέσεις μέσα στο 20% των μαύρων δεν είναι και ακατόρθωτο να βγει ο icon μέσα από 15 παίκτες.

Ίσως παίζει ρόλο και τι squad έχεις ενεργή την ώρα που γυρνάς. Εμένα οι καλοί μου έρχονται όταν φορτώνω μια στα 3900 περίπου.

Δοκιμάστε χαλαρά.

Edited by sonofmook

ψαχνουμε ατομα να συμπληρωσουμε ομαδα για ομαδικο παιχνιδι..προυποθεση να εχεται φτιαξει παικτη θρυλο.θα μας βολευαν θεσεις δεξιο εξτρεμ και επιθετικοι μεσοι η απλος μεσοι.αν θα μπορουσατε να μπαινετε και γκρουπ να μιλαμε την ωρα του αγωνα ακομα καλυτερα.στειλτε αιτημα φιλιας στο sotos1974.αν δυσκολευεστε να φτιαξετε παικτη θρυλο με πολυ καλα στατιστικα μπορουμε να βοηθησουμε.

http://prntscr.com/rwhfzl

http://prntscr.com/rwhgi3  

1000αρισα κ εγω αλλα αν η κοναμι παρειχε ενα πιο σωστο προιον θα τα χα φτασει και ξεπερασει προπολου...με εχει ταραξει στο κρασαρισμα και στην αποσυνδεση..γενικα οι ελληνες παιχτες ειναι καλοι ανεξαρτητων βαθμων....

• Like 2

Ήρθε κι ο Γκούλιτ κι έδεσε η 3αδα..

Κρίμα όμως που ο Μάρκο είναι αργός για τα δεδομένα του παιχνιδιού.. τον έφτιαξαν μαούνα ρε φίλε.. εντάξει δεν τον έλεγες και σφαίρα, αλλά 80 acceleration δεν είχε ούτε ο Γρηγόρης ο Χαραλαμπίδης ναούμε..

Η μεγάλη αποκαλυψάρα είναι ο Ράικαρντ. Ένας Vieira με πάσα και τελείωμα, τι άλλο να θες; Μακράν το καλύτερο dmf του παιχνιδιού.

Ότι αφορά το gameplay, νομίζω το χάλασαν ακόμη μια φορά. Μεγάλα κοντρόλ, αργό στρίψιμο, αβεβαιότητα στη πάσα, τουρλού ξανά και πάλι από την αρχή. Στο coop υπάρχει αδιανόητο σκριπτ, χτες έπαιζα παρέα με 2 πολύ δυνατούς παιχτες που τελευταία βρεθήκαμε και γλεντάμε κόσμο.. ξεκινάμε ματς, το πρώτο μετά το data 6, είμαστε μπροστά 2-0 στο ημίχρονο οι αντίπαλοι με stats 176 και 210 και στο δεύτερο χωρίς κανένα μα κανένα λόγο έγιναν υπερπαίκτες, έβαλαν 3 έξω από τη περιοχή κι ένα με κεφαλιά από κόρνερ και γύρισε 2-4.. έχει καταντήσει γελοιότητα πια.. μετά όμως κάναμε 7 στα 7..

1 hour ago, Bakogoal said:

Μου έχει τύχει. Εκεινη τη στιγμή νοιώθεις τέτοιο μίσος και οργή που σου περνάνε πολύ άσχημες σκέψεις. Ο νοών νοείτο. 

Κ εμένα μου έχει τύχει ,1 στα 100 ματς συμβαίνει τόσο έντονα .. Ήμουν ψύχραιμος σε εκείνο το ματς κ λέω ..οκ ότι κ να κάνω δεν κερδίζω ,πάμε στο επόμενο..

Ξέρει κανείς τον cloud Soto; Εννοώ να μιλάει μαζί του.

Είδα ματς στο οποίο ο BOT κυριολεκτικά τον ξεφτιλισε,για μένα ο Sotos είναι από τους καλύτερους και φέτος,πιστεύω αν παίξω μαζί του,θα φάω τουλάχιστον πέντε.

https://youtu.be/83Ml3tcLxHw

Μου έτυχε  χθες. Μετα απο καιρο για την 9η συνεχομενη νικη στο 94 το εκλεισα δεν περιμενα να το ληξει. Απορω με την ψυχραιμία σας οταν συμβαινει. 12-9 ευκαιριες εγω και 4 δοκαρια που δεν μετρανε μεσα σε αυτα  και 2-1 ο αλλος και εχασα 2-1 στο 94 τωρα ακονα καιβτοβστατιστικο το 2-1 με 2 γκολ του αλουνου δεν ξερω πως το εγραψε η κοναμι. Και το χειροτερο το κλεινω και βαζω καζα ντε παπελ να δω και ητανε χειρότερο και απο το προ χαχαχα

• Haha 1

Έκανε script (και καλά) compilation από ένα παιχνίδι μέσα και έβαλε και κόρνερ 😂

Το χειρότερο script δεν είναι αυτό που δε σου επιτρέπει να βάλεις γκολ από τέτοιες αποστάσεις. Αυτό το ξεπερνάς μπαίνοντας με τη μπάλα στα δίχτυα (ακα σουτ από 1μέτρο) και καθάρισες. Και αν νιώθεις ότι είναι δύσκολο κάντο manual. Τόσοι και τόσοι το κάνουν. Με 8000 rating θα έπρεπε να είναι παιχνιδάκι.
Τα σουτ του bot στο video είναι σχεδόν όλα 10+ μέτρα. Το γεγονός ότι βάζει και εκτέλεση κόρνερ μέσα σε αυτά, μου δείχνει πως απλά θέλει να κλαφτεί για την ήττα γιατί όποτε χάνει τον τρολάρουν (πόσο μάλλον όταν χάνει και κάνει και μπλοκ...).

Το χειρότερο είναι αυτό που ενώ έχεις τη μπάλα και έχεις μπλε mentality βλέπεις στο χάρτη τους αμυντικούς σου να τρέχουν να φυλάξουν το σημαιάκι και ξέρεις ότι με τη πρώτη λάθος πάσα (που ΔΕ θα κάνεις εσύ, η AI θα τη κάνει είτε πολύ δυνατή είτε πολύ σιγανή είτε θα επιλεχτεί λοκάρει σε άσχετο παίκτη) ο αντίπαλος σου θα βγει τετατετ για να φας γκολ.

Αλλά αυτό το script η μάζα των ατόμων που παρακολουθούν youtube δε το καταλαβαίνει και έτσι δε μπορεί να καταλάβει ότι ο bot δεν το έχει.
Και πάει και βάζει compilation με χαμένες ευκαιρίες ενός παιχνιδιού.
Στα χιλιάδες παιχνίδια θα γίνει αυτό ακόμα και χωρίς script. Τα χίλια μύρια άλλα που προκαλεί το script (που δε μπορείς να περάσεις το κέντρο και σε κάθε πσραμικρή λάθος πάσα, ο αντίπαλος έχει προυποθέσεις από το πουθενά), αυτό είναι το σημαντικό script και αυτό είναι που ποτέ δε συμβαίνει με τον bot. Η οργάνωση της άμυνας και το awareness των παικτών του bot είναι μόνιμα σε υψηλά επίπεδα. Κάθε φορά που παίζω με χαμηλό rating παίκτη και ενώ έχω γεμίσει το κέντρο με παίκτες (3-5-2), κάθε μα κάθε του πάσα καταλήγει στο κουτι. 7/10 φορές κλέβω τελευταία στιγμή πριν γίνει το σουτ γιατί όλοι οι υπόλοιποι είτε κοιτάνε είτε κλέβουν και τη στρώνουν καλύτερα στον αντίπαλο.
Ως δια μαγείας όταν παίζω με παίκτη κοντά στα κυβικά μου (rating-wise) ή όταν παίζω φιλικά με regular teams, το awareness είναι σαν του bot και κλέβω αβέρτα στο κέντρο.

Ντρέπομαι που το λέω αλλά ενώ στα φιλικά παίζω counter targets, στο myClub swarm the box και deep defensive line και άγιος ο θεός.
Αν έβλεπα το awareness των παικτών μου να συμπεριφέρονται σαν του bot, θα έπαιζα κανονικά. Ο bot σπρώχνεται αβέρτα (χωρίς την ύπαρξη μόνιμα σοβαρού script, εξήγησα τι είναι το σοβαρό script) και η μάζα δε θα το πάρει χαμπάρι ποτέ. Δε μπορεί να κρίνει ούτε την (μη) ύπαρξη του button delay, η μάζα είναι παίκτες 400-700, κακοί έως μέτριοι παίκτες. Αλλά και αυτό είναι λιγότερο σημαντικό από τα παραπάνω προβλήματα του script, το button delay το συνηθίζεις. Συνηθίζεις να μην κάνεις προποίηση με ακύρωση γιατί σπάνια δουλεύει, συνηθίζεις να μη κάνεις συχνα ανάποδη κίνηση στην άμυνα γιατί δε θα προλάβεις να μαρκάρεις τον αντίπαλο παίκτη αν αυτός δεν ακολουθήσει, συνηθίζεις να κάνεις απευθείας τις πάσες στους σωστούς αποδέκτες γιατί το super cancel δε θα σου ακυρώσει τη πάσα, συνηθίζεις να παίζεις μισό το παιχνίδι. Τα παραπάνω όμως δε συνηθίζονται, Οι μόνιμες κόντρες υπέρ του αντιπάλου, την αδιαφορία των συμπαικτών σου, την αργοπορία των συμπαικτών σου, τα ελεεινά και τρισάθλια στριψίματα τους και το physicality που είναι μόνιμα 50 μονάδες κάτω από τα νούμερα τους και τους κάνει bullying ο κάθε neymar, αυτά δε συνηθίζονται.
Αυτά δε τα έχει ο bot. Με τα νούμερα του bot θα έπρεπε σχεδόν σε κάθε παιχνίδι να συμβαίνουν όλα αυτά και όμως δε συμβαίνει τίποτα απ'όλα αυτά,
Έχω δει παίκτες μου να χάνουν τη μπάλα μόνοι τους (τελείως μόνοι τους), έχω δει παίκτες μου να γλιστράνε μόνοι τους (τελείως μόνοι τους). Έχω δει παίκτες μου να κουτουλάνε μόνοι τους (τελείως μόνοι τους). Το να μη μπει η μπάλα στα δίχτυα από όχι πολύ κοντινή απόσταση, bitch please, αυτό είναι το λιγότερο. 

Edited by johnson
  • Like 2

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...