Jump to content
broxopios

eFootball PES 2020 - MyClub [Official Topic] V.1

Recommended Posts

Για μένα ο φετινός 3CF Klopp στο myClub έχει τη πιο OP τακτική.
Σαν να μην έφτανε αυτό, έχει και εξαιρετικά instructions.

Edited by johnson

Επιτέλους κάποιος μίλησε για myclub.

• Like 1

8 minutes ago, Bakogoal said:

Επιτέλους κάποιος μίλησε για myclub.

Η μαλακία είναι ότι τώρα θέλω να παίξω (myClub θα πω για να είμαι λίγο on-topic μη με μαλώσεις 😛 ) και παπαριζόμαστε τόση ώρα και δε δουλεύω και θα με πιάσει πάλι η νύχτα :(

Από τη μία να λές τουλάχιστον έχω δουλειά και από την άλλη να νιώθεις μ*****ς που δουλεύεις μια περίοδο που δε δουλεύει κανείς. Περίεργη φάση.

Edited by johnson

Ρε συ ολοι παίζουμε η μαστουρα δεν κόβεται αλλα ουτε με την γυναικα τετοια ενναλαγη συναισθηματική. Εκει που σε πορωνει χαιρεσαι να παιζεις μα δινεις πασα να βαζεις γκολ με τον μπεκαμ απο το κεντρο σχεδον να βαζεις 4αρες σε 1499 κτλ παιζεις με 600 χημεια 79 και ΤΕΛΕΙΩΝΕΙΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ... Αυτογκολ και οχι μονο ενα (φετος εβαλα και 4)πασα παντα στο πουθενα, χωρις τερμα ο ομπαμεγιανγκ με πανω βελακι την στελνει στα περιστέρια... Τελειωνει  το εγω σου βριζεις την γυναικα επειδη σου λεει αν ταισες τα παιδια ,κοιμασαι ξυπνας και λες πως εγινε αυτο στις 4 το πρωι... και αλλα... Χαχαχα.

Εγω παιδια να σας πω op η ομαδα μου 3 βδομαδες τον μηνα και μια βδομαδα 80%μειωσει μισθού λογω κορωνοιου χαχαχα. Δεν ξερω τι να πω. 

Folin μεχρι τωρα ο d. boer πιστευω για μενα οτι ειναι αξιος. Ακομα βλεπω οτι οσοι εχουν fernado παιζουν πολυ καλα. Και με εναν coman επαιζα καλα

• Like 1
  • Haha 1

Δοκίμασα ένα ματς με Simeone στον πάγκο.

Δεν μου φάνηκε καλός αμυντικά,έπαιζα για πεμπτη νίκη,την πήρα αλλά τον περίμενα καλύτερο πίσω.

99 χημεία η ομάδα και όλοι οι παίκτες,120 familiarity ο Simeone.

Ίσως φταίει το γεγονός πως έχω τα φτερά counter attack.

Ακομα να προσθεσω ειχα λεβαντοφσκι απο τους πρωτους if ομαδας παει 96, ολοι οι αλλοι 97. Τι να πω τρομερός τα παστελωνει για πλακα. Γενικα φέτος απο επιθεση ειναι ολοι μανουλες ρασφορντ ομπαμεγιανγκ ροναλντο  μπαπε μεσι λουκακου λεβα ολοι οι τοπ τα σπανε. Οχι οπως περσι ειχα ροναλντο παλτο ουτε κεφαλια δεν επαιρνε και ο απο κατω μου ειχε εναν που εκανε τα παντα. 

20 minutes ago, Bakogoal said:

Δοκίμασα ένα ματς με Simeone στον πάγκο.

Δεν μου φάνηκε καλός αμυντικά,έπαιζα για πεμπτη νίκη,την πήρα αλλά τον περίμενα καλύτερο πίσω.

99 χημεία η ομάδα και όλοι οι παίκτες,120 familiarity ο Simeone.

Ίσως φταίει το γεγονός πως έχω τα φτερά counter attack.

Δοκίμασε το με roaming flanks στα άκρα (δύσκολο αυτό, δε ξέρω αν γίνεται κιόλας με LMF/RMF) πακέτο με hole / anchor στο κέντρο.
Επίσης το ένα full back κάντο CB και παίξε με attacking full backs για να γίνει ακόμα πιο συμπαγής η ομάδα στο κέντρο.
Αν σου ανεβαίνει ψηλά η άμυνα λόγω υψηλού defensive line, γύρνα το στο αμυντικό του σύστημα που απ'ότι βλέπω κρατάει πιο χαμηλά τη γραμμή.

Τέλος, θα έβαζα μόνιμο counter target στους 2 επιθετικούς και για να κλειδώσω το σκορ θα έριχνα και ένα wing backs προς το τέλος.

Αυτά από μένα :)

• Like 1

5 hours ago, johnson said:

ανέκαθεν ήταν πολύ μικρό το ποσοστό γιατί στη τελική ποιος έχει χρόνο και νεύρα να αντέξει το myClub για τόσο μεγάλο διάστημα;
Ειδικά φέτος που το παιχνίδι τουλάχιστον στο PC παίζεται μόνο 5stars αν δε θες να τρως όλη μέρα να ψαχνεις αντιπαλο και να φτιαχνεις συνεχεια ομαδες που να μενουν στο ίδιο level. Είναι ελάχιστοι οι champions που έχουν λίγα παιχνίδια και δεν είναι cheaters. Αν υπάρχουν τέτοιοι.

Κανονικά το badge έπρεπε να λέγεται Survivors 😂

Μεχρι στιγμής έχω 1634 παιχνίδια στο myclub 939 wins 249 draws 446 loses.. Αν δν ήταν ρδελο τα 1000 τα περνας όχι τόσο δύσκολα. Το ερώτημα έιναι πως το αντέχω ακομη.. Γτ έχει θέματα όπως αποσύνδεσεις κρασαρισματα lag  που σε επηρεάζουν στο rating.. Κ στο pc με αθέμιτα μέσα υπάρχουν μεγαλα rating γνωστά αυτά η κοναμι αδυνατεί να τα σταματήσει εδώ κ μια δεκαετία.. Λεβελ εκτός του 5 βρίσκει γρήγορα να παιξεις να ξέρεις.. Δεν παίζω μόνο στο 5

• Like 1

1 minute ago, villa said:

Λεβελ εκτός του 5 βρίσκει γρήγορα να παιξεις να ξέρεις.. Δεν παίζω μόνο στο 5

Μιλάς για τα πρόσφατα challenges που οκ θα έπαιξε περισσότερος κόσμος ή γενικά; Και πόσο χρόνο τρως για να νταντεύεις την ομάδα σου ώστε να μη κάνει level up; Πας και παίρνεις ξανά τους ίδιους παίκτες και κάνεις προπονητές τους παλιούς; 

Γενικά πάντως είναι πιο εύκολο να ανέβεις με μικρή ομάδα αν κάνεις καλά picks. Αφενός δε κάνουν όλοι καλά picks, αφετέρου -τουλάχιστον πέρσι- δεν ήταν το ίδιο έντονο το script ή για να το πω αλλιώς ήταν πιο δύσκολο όταν ο αντίπαλος είχε 79αρη επιθετικό να το εκμεταλλευτεί σε σχέση με τη 5star ομάδα που όταν σε θέλει το script κλείνεις τα μάτια πατάς ψηλή πάσα τα ανοίγεις και είσαι τετατέτ.

29 minutes ago, johnson said:

Μιλάς για τα πρόσφατα challenges που οκ θα έπαιξε περισσότερος κόσμος ή γενικά; Και πόσο χρόνο τρως για να νταντεύεις την ομάδα σου ώστε να μη κάνει level up; Πας και παίρνεις ξανά τους ίδιους παίκτες και κάνεις προπονητές τους παλιούς; 

Γενικά πάντως είναι πιο εύκολο να ανέβεις με μικρή ομάδα αν κάνεις καλά picks. Αφενός δε κάνουν όλοι καλά picks, αφετέρου -τουλάχιστον πέρσι- δεν ήταν το ίδιο έντονο το script ή για να το πω αλλιώς ήταν πιο δύσκολο όταν ο αντίπαλος είχε 79αρη επιθετικό να το εκμεταλλευτεί σε σχέση με τη 5star ομάδα που όταν σε θέλει το script κλείνεις τα μάτια πατάς ψηλή πάσα τα ανοίγεις και είσαι τετατέτ.

Απ τοτε που βγήκε το lite δεν αργεί να βρίσκει αν θες να παίξεις σε ίδιο λεβελ στο 3ο η στο 4ο παίζω.. Όχι ρε αν γίνει level up η θα αντικαταστήσω με άλλον τον συγκεκριμένο παίχτη που βελτιώθηκε  η θα διαφοροποιησω την 11αδα η την αποστολή εάν κατεβαίνω με πάγκο.. Βρίσκεται άκρη σε αυτό.. Ειδικότερα στο 4ο λεβελ έχεις μεγαλύτερη άνεση επιλογών.. 

• Like 1

Το επίπεδο σύνδεσης που το έχετε ? 

Εγώ το έχω χωρίς περιορισμούς ,σπάνια παίζω με Έλληνες ..βέβαια παίζω με αρκετούς Τούρκους ή κατι χώρες που έχει πολύ delay ,τρομερό πρόβλημα με Αλγερινούς .. βέβαια κ το να σου βγάζει 3 γραμμές (Έλληνα ) και να είναι σαν να παίζεις με Αλγερινό δεν είναι κ ότι καλύτερο .

Σε όλα no matchmaking restrictions αλλά στη σύνδεση Balanced.
Έχω καει 2-3 φορές με 1 μπάρα σύνδεση και δε τη ξαναπατάω. 2-3 μπάρες αυστηρά!
Στο Balanced σπάνια θα σου προτείνει να παίξεις με 1 μπάρα οπότε ουσιαστικά σου γλυτώνει το χρόνο να κάνεις reject τις κακές συνδέσεις.
Το balanced πιστεύω πως αντιστοιχεί στο περσινό level3.

1 hour ago, folinpro said:

Εγώ το έχω χωρίς περιορισμούς ,σπάνια παίζω με Έλληνες ..βέβαια παίζω με αρκετούς Τούρκους ή κατι χώρες που έχει πολύ delay ,τρομερό πρόβλημα με Αλγερινούς .. βέβαια κ το να σου βγάζει 3 γραμμές (Έλληνα ) και να είναι σαν να παίζεις με Αλγερινό δεν είναι κ ότι καλύτερο .

Μόνο στο team strength  έχω similar level.

Το υποτιθέμενο σωστό gameplay πολλές φορές πάει περίπατο όταν έχει τρεις γραμμές,με δύο είναι πιο σταθερό σε μένα.Λέω για τις γραμμές που δείχνει πριν ξεκινήσει το ματς.

Κ εμένα στις 2 πάει καλύτερα ,αντί να πηγαίνει στις 3.

Με κανέναν δεν έχω παίξει με 1 γραμμή , θελει προσοχή ..μερικές φορές βγάζει μια γραμμή κ μετά από λίγο την κάνει 2 

• Like 1

3 hours ago, folinpro said:

Aν παιζεις με βραζιλιανο αστα να πανε, μου εχει τυχει να μην μπορω να κανω τιποτα, απλα παρακολουθουσα, με Τουρκους παιζει πολυ cheat-lag οταν χανουν ή οταν τους ισοφαριζεις. Με ρωσους εχει τύχει οι παικτες μου να πηγαινουν γυρω απ την μπαλα και να μην την ακουμπανε, τι hacking κανουν εκει περα :hehe:

Παντως πιστευω οτι παιζει ρόλο και η συνδεσή αν εχεις ασυρματο gamepad, εδω στο Ελλαντα δεν παιζουν καλλες συνδεση η οπτικη ινα ερχετε 500 μετρα μακρια και μετα χαλκος μεχρι το ρουτερ, οποτε καταλαβαίνετε 

Edited by giannis10001

Οι Βραζιλιάνοι παίζουν σε άλλον σερβερ ,οι Τούρκοι μ αρέσουν γιατί αν βάλεις 2 3 γκολ αρχίζουν τα τάκλιν ,μ αρέσει να τους καυλαντιζω . παίζουν σαν 12χρονα .. βέβαια το σπαστικό είναι όταν έχει τρομερό λαγκ με Τούρκους,πολλοί παίζουν με δεδομένα κ είναι unplayable τελείως .

Edited by folinpro

Just now, folinpro said:

Οι Βραζιλιάνοι παίζουν σε άλλον σερβερ ,οι Τούρκοι μ αρέσουν γιατί αν βάλεις 2 3 γκολ αρχίζουν τα τάκλιν ,μ αρέσει να τους καυλαντιζω . παίζουν σαν 12χρονα .. βέβαια το σπαστικό είναι όταν έχει τρομερό λαγκ με Τούρκους,πολλοί παίζουν με δεδομένα κ είναι unplayable τελείως .

Μόνο το PS4 έχει region lock απ'όσο γνωρίζω (και δε ξέρω και ποια είναι αυτά). Στο PC πχ. όλοι είναι χύμα.

Edited by johnson

Ναι σωστά ,το είχα ξεχάσει. .εδώ με κοντινές χώρες δεν βγάζουμε άκρη ,που να παίξεις με βραζιλιες κ ιαπωνιες .

• Like 1

Αύριο βράδυ πιάνω τα 2 μύρια gp, πρώτη φορά βγάζω τόσο χρήμα στο mc. Κι από βδομάδα σκάνε τα πακετάκια τα ωραία, πασχαλινά κλπ... Βαν Μπάστεν ο Νο1 στόχος του προέδρου

• Like 2

2 hours ago, sonofmook said:

Αύριο βράδυ πιάνω τα 2 μύρια gp, πρώτη φορά βγάζω τόσο χρήμα στο mc. Κι από βδομάδα σκάνε τα πακετάκια τα ωραία, πασχαλινά κλπ... Βαν Μπάστεν ο Νο1 στόχος του προέδρου

Τι μου θυμισες ,pes 2018 και πίσω ..φάρμα να αδειάσουμε ατζέντη ..βασικά το πιο πολύ που έχω φτάσει είναι 1.5 m ,κάπου εκεί .. αναπολώντας ωραίες εποχές ,να περιμένεις το Ελ κλασικό ,το ντέρμπι Μίλαν Ίντερ ,top 16 champions League..

Που είναι οι εποχές που έβγαλα Μίλερ και με άκουσε όλη η γειτονιά ..που έβγαλα Μέσσι από έναν σκαουτ στην τύχη κ ήμουν χαρούμενος 1 εβδομάδα..

• Like 4

Περισυ όταν στο 45 η στο 90 δεν το έληγε με βάσει τα λεπτά που Χαν δοθεί για να γίνονταν φάσεις να χαμε άγωνια να χαμε άγχος μέχρι να έληγε η το ημίχρονο η το παιχνίδι.. Τωρα το λήγει σχεδόν πάντα ακριβώς.. Τι να βγαίνεις τετ α τετ τι να πας τι να σαι ένα βήμα απ το γκολ θα λήξει χαχα.. Περισυ το κράταγε παραπανω φετος καθόλου... Απ το ένα άκρο στο άλλο... Νοημοσύνη καμία... 

Κατηφορααα παλι απο 900 εφτασα 790 χαχα. Το πηρα στον χαβαλε γιατι δεν βγαζεις ακρη ρε φιλε με αυτο το πραγμα. 

Στα αλλα μεσα στην απογνωση πηρα ρομαν με 4-1-2-3 στην αμυνα κλος αλλα επιθεση δεν... Τσαμπα 32000.

Προτεινετε καποιον καλο ακρως επιθετικο προπονητή. 

• Like 1

Μια από τα ιδια ... Από 750 έπεσα στα 650 σε μια μέρα... Δεν έχω καταλάβει πως πάει όλο αυτό... δλδ από τα 10 με 15 παιχνίδια που μπορεί να παίξω με ματσαρει με αντιπάλους που πρέπει οπωσδήποτε να κερδίσουν για κάποιο λογο? Και ποιος είναι αυτός? Με το ζόρι επαιρνα  ισοπαλίες και άντε να είχα μια δυο νίκες... Ούτε το form μετράει ούτε τιποτα... Έχω ⬆️επιθετικούς αλλα τη στελνουν δοκάρι σε κενα τερματα... τι να πω...

Ξέρω ότι θα γυρίσει κ θα ανέβω ξανα παλι αλλά κάθε φορά που φτάνω κοντά στους 800 βαθμούς είναι σαν να με σταματάει με το ζόρι το παιχνιδι 

Eγώ από τότε που το ξανάπιασα,από 820 πήγα 978,μέσα σε ένα μήνα περίπου.

Ελπίζω να πάω 1000 μέσα σε δυο βδομάδες και να μην πεσω ξανά στο 800,θα δούμε.

Το πείραμα με τον SIMEONE δεν μου άρεσε,έχω κενά πίσω για κάποιο λόγο.

Με τον Sierra πάω πιο άνετα οπότε συνεχίζω με αυτόν,COUNTER TARGET στα δύο εξτρέμ,Anchor στον CF και Centering targets είναι οι τακτικές μου.

AN δεν με έβγαζε με εναν ιαπωνα 4 ωρα το πρωι θα μίλαγα για ενα σερι 50/50 αυτη την στιγμή.. αλλα με εκοψε στην μέση .. 1800 rating o japan αλλα το λαγκ στο θεο με ισοφάρισε στο 87...
wnz72kE.jpg

• Like 2

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...